Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κ γώ κ γώ την εκανα!!! Με αφρό κ γώ!!! Στο γένεσις!! Δν κατάλαβα τίποτα κ ο γιατρός που πήγα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!! 

Κορίτσια θέλω λεπτομέρειες.τιμη και γιατρό. Ίσως χρειαστεί να ξανακάνω. Το έχω στο νου μου γιατί οι πολύποδες αφαιρέθηκαν μεν αλλά φοβάμαι μην ξαναεμφανιστουν δε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

κοριτσια καλησπερα θα διαβασω τα μνματα σας σε λιγο!!!

θελω τη βοηθεια σας,γιατι απ το πρωι εχω γκαβωθει.νομιζω πως απ το πολυ κοιταγμα στο τεστ εχω αρχισει να βλεπω γραμμουλες.σαφεστατα και ειναι παρα πολυ νωρις( 7 ημερε πριν την ημερα περιοδου).εκανα ενα τεστ one step εγκυμοσυνης.το εχω κανει αρνητικο.βλεπετε εσεις κατι?

1.jpg

Κορίτσι μου και εγώ σαν να βλέπω κάτι αλλά δεν είμαι και σίγουρη νομίζω ότι σε 2 μέρες θα φανεί καθαρά αν όντως αυτό είναι θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii κορίτσι μου θέλεις να μας στείλεις την φωτογραφία και χωρίς αρνητικό; Να κάνουμε μια σύσκεψη εδώ οι εμπειρογνώμονες 😂;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

κοριτσια καλησπερα θα διαβασω τα μνματα σας σε λιγο!!!

θελω τη βοηθεια σας,γιατι απ το πρωι εχω γκαβωθει.νομιζω πως απ το πολυ κοιταγμα στο τεστ εχω αρχισει να βλεπω γραμμουλες.σαφεστατα και ειναι παρα πολυ νωρις( 7 ημερε πριν την ημερα περιοδου).εκανα ενα τεστ one step εγκυμοσυνης.το εχω κανει αρνητικο.βλεπετε εσεις κατι?

1.jpg

Εγώ τη βλεπωωωω !! Είναι τοοοοοοσο άχνη αλλά τη βλέπω αλήθεια!!! Κορίτσι μου ειλικρινά αύριο θα φαίνεται καλύτερα! Θα κρατηθώ πριν δώσω συγχαρητήρια αλλά εγώ την είδα!!!!🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Τα πιο υπέροχα νέα! Να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Κάπως έτσι έγινε και στην κολλητή μου! Ενώ προσπαθούσαν καιρό, βγήκαν οι εξετάσεις του σπέρματος πολύ χάλια και της είπε η γιατρός ότι έχει 1% πιθανότητα να μείνει έγκυος φυσιολογικά και να αρχίσουν να σκέφτονται την εξωσωματική. Ε τον επόμενο κι όλας μήνα έμεινε έγκυος! Τελικά τα σπορακια έρχονται όταν δεν τα περιμένεις 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια θέλω λεπτομέρειες.τιμη και γιατρό. Ίσως χρειαστεί να ξανακάνω. Το έχω στο νου μου γιατί οι πολύποδες αφαιρέθηκαν μεν αλλά φοβάμαι μην ξαναεμφανιστουν δε

Σου έστειλα μήνυμααα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii ναιιι φαίνεται 😁😁😁😁 αντε ρε συ με το καλό!!! Να κάνεις κάθε μέρα αν έχεις ταινίες να βλέπεις αν θα φανεί! 

@cat12 και εγώ 2 παλινδρομες σε χρωμοσομικη ανωμαλία οφείλονται... Έψαξα και όλα τα άλλα με αιματολογο αλλά δεν βρέθηκε κάτι!! Οπότε η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή μας!!! 🙏❤️

Εγώ θα κάνω τεστακι αργά το απόγευμα προς βράδυ γιατί άρχισαν έντονα Συμπτώματα!! Μήπως ανεβαίνει απότομα η ορμόνη 🙄😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια εμένα μου έστειλαν τα αποτελέσματα τις βιοψίας κ βρήκαν ένα χρωμόσωμα παραπάνω... Τυχαίο γεγονός... Αλλά έπεσα πάλι ψυχολογικά... Μήπως είναι λόγω ηλικίας η όντως ήταν τυχαίο? Εγώ είμαι 36 στα 37... Είχα κάνει γενικά εξετάσεις πριν κάνα τρίμηνο νομίζω? Μου είχαν βγάλει καλές τις τιμές για την ηλικία μου αμη, προγενεστερονη κ τα άλλα... Αλλά αν ξανασυμβεί? Ουφ θα σκάσω! Είμαι πολύ αγχωδης κ δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Πάντα σκέφτομαι την αρνητική πλευρά... Λένε βέβαια ότι η επόμενη εγκυμοσύνη θα πάει καλά... Αλλά κ πάλι τα σκέφτομαι όλα... Πρέπει να έχεις τουλάχιστον δύο αποβολές για να το ψάξουν παραπάνω... αλλά είναι ψυχοφθόρο να έχεις το άγχος αν θα συμβεί παλι...IMG_20230321_121929.thumb.jpg.817ba64bbc948c59ba4d84868d556799.jpg

Γνώμη μου, να χαρείς που ο οργανισμός σου έκανε καλή δουλειά και δεν κράτησε ένα "ελαττωματικό" σπορακι.  Να χαρείς που είσαι γόνιμη και είσαι νέα ακόμα! Άρα στατιστικά σύντομα θα κρατήσεις στα χέρια σου το μωράκι σου!

Μην σε παίρνει από κάτω και ξεκίνα τις προσπάθειες 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@efakii κορίτσι μου θέλεις να μας στείλεις την φωτογραφία και χωρίς αρνητικό; Να κάνουμε μια σύσκεψη εδώ οι εμπειρογνώμονες 😂;

Ναι ναι συμφωνώ και εγώ με την @Elli13 στείλε μια κανονική να την αναλύσουμε!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Αισθάνομαι απογοητευμένη ειλικρινά... σε 5 μέρες περιμένω περίοδο και είμαι σίγουρη ότι θα έρθει οπότε έφυγαν και οι προσπάθειες αυτού του μήνα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα για να είμαι αισιόδοξη, όπως και στην ηλικία μου (38) με έχουν κουράσει οι προγραμματισμένες επαφές... Λέω να προσπαθήσω ακόμα δύο μήνες και μετά να κάνω εξωσωματική. Πραγματικά είμαι να κλάψω... το λέω σε εσάς που με καταλαβαίνετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@efakii ναιιι φαίνεται 😁😁😁😁 αντε ρε συ με το καλό!!! Να κάνεις κάθε μέρα αν έχεις ταινίες να βλέπεις αν θα φανεί! 

@cat12 και εγώ 2 παλινδρομες σε χρωμοσομικη ανωμαλία οφείλονται... Έψαξα και όλα τα άλλα με αιματολογο αλλά δεν βρέθηκε κάτι!! Οπότε η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή μας!!! 🙏❤️

Εγώ θα κάνω τεστακι αργά το απόγευμα προς βράδυ γιατί άρχισαν έντονα Συμπτώματα!! Μήπως ανεβαίνει απότομα η ορμόνη 🙄😘

 

Δεν αποκλείεται να δείξει αύριο θετικό μιας και αυτά τα clear blue  δείχνουν 2 μέρες θετικό και όχι 1.. κάνε το βράδυ και αν είναι θετικό καλή απόλαυση 😁😁♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@efakii κορίτσι μου θέλεις να μας στείλεις την φωτογραφία και χωρίς αρνητικό; Να κάνουμε μια σύσκεψη εδώ οι εμπειρογνώμονες 😂;

Δεν εχετε ιδεα πόσες ωρες εχω αναλώσει να το κοιτάω σημερα… και ποσά διαφορετικά αρνητικά εχω βαλει … το μονο διαφορετικό που μου συμβαινει αυτη τη φορά Για αυτο και μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά να κανω σημερα το πρωι ειναι το βάρος στη κοιλιά ,δυσκοιλιότητα και σπυριά … 

τι να πω κορίτσια … ειλικρινά μακάρι!!! Σας ευχαριστω όλες για τη θετική σας ενέργεια !!!! ❤️❤️❤️

8E1A1C1A-4DC7-4B26-B81E-EC47A37865A5.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

κοριτσια καλησπερα θα διαβασω τα μνματα σας σε λιγο!!!

θελω τη βοηθεια σας,γιατι απ το πρωι εχω γκαβωθει.νομιζω πως απ το πολυ κοιταγμα στο τεστ εχω αρχισει να βλεπω γραμμουλες.σαφεστατα και ειναι παρα πολυ νωρις( 7 ημερε πριν την ημερα περιοδου).εκανα ενα τεστ one step εγκυμοσυνης.το εχω κανει αρνητικο.βλεπετε εσεις κατι?

1.jpg

Και εγω βλέπω να αχνοφαίνεται γραμμουλα🙏 αν βγήκε αμέσως νομίζω έχεις πολλές πιθανότητες να είναι θετικό οντως🥰 αντε κορίτσι μου να μας κάνεις την αρχηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όχι δεν μου είπε😏 με ρώτησε αν μου ήρθε και του είπα όχι και μου λέει όταν σου έρθει πάρε με τηλ! Ελπιζω να έρθει αυτές τις μέρες και να μην αργήσει ! Έχω διαβάσει ότι αν κόψεις αυτά τα χάπια σου ερχετε μετα από 4-5 μέρες και σε άλλες κοπέλες είχε έρθει μετα από 2-3 λογικά είναι σε κάθε οργανισμό διαφορετικά ! Άλλο άγχος τώρα 😂 ποτέ θα έρθει 😂

Ελπίζουμε να έρθει στις 2 3 μέρες και μετά δώστε τα όλα με αγάπη και χωρίς άγχος🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Δεν εχετε ιδεα πόσες ωρες εχω αναλώσει να το κοιτάω σημερα… και ποσά διαφορετικά αρνητικά εχω βαλει … το μονο διαφορετικό που μου συμβαινει αυτη τη φορά Για αυτο και μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά να κανω σημερα το πρωι ειναι το βάρος στη κοιλιά ,δυσκοιλιότητα και σπυριά … 

τι να πω κορίτσια … ειλικρινά μακάρι!!! Σας ευχαριστω όλες για τη θετική σας ενέργεια !!!! ❤️❤️❤️

8E1A1C1A-4DC7-4B26-B81E-EC47A37865A5.jpeg

Χμ... Εγώ δεν είμαι σίγουρη αν βλέπω κάτι, αλλά είναι και πολύ νωρίς. Εγώ λέω κάνε υπομονή τουλάχιστον 2-3, μέρες ακόμα για να κάνεις ένα δεύτερο. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@efakii ναιιι φαίνεται 😁😁😁😁 αντε ρε συ με το καλό!!! Να κάνεις κάθε μέρα αν έχεις ταινίες να βλέπεις αν θα φανεί! 

@cat12 και εγώ 2 παλινδρομες σε χρωμοσομικη ανωμαλία οφείλονται... Έψαξα και όλα τα άλλα με αιματολογο αλλά δεν βρέθηκε κάτι!! Οπότε η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή μας!!! 🙏❤️

Εγώ θα κάνω τεστακι αργά το απόγευμα προς βράδυ γιατί άρχισαν έντονα Συμπτώματα!! Μήπως ανεβαίνει απότομα η ορμόνη 🙄😘

 

Έκανες δλδ εξετάσεις κ δεν βρέθηκε κάτι? Ήταν τυχαίο γεγονός... Ελπίζω κ σε εμένα να είναι έτσι... Μακάρι στο επόμενο μωράκι μας να πάνε όλα καλά  🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γνώμη μου, να χαρείς που ο οργανισμός σου έκανε καλή δουλειά και δεν κράτησε ένα "ελαττωματικό" σπορακι.  Να χαρείς που είσαι γόνιμη και είσαι νέα ακόμα! Άρα στατιστικά σύντομα θα κρατήσεις στα χέρια σου το μωράκι σου!

Μην σε παίρνει από κάτω και ξεκίνα τις προσπάθειες 😊

 

Σε ευχαριστώ πολύ eliza μου ναι αυτό που λες ότι λειτούργησε σωστά το σώμα κ απέβαλε κάτι που δεν πήγαινε καλά... Θα προσπαθήσω εννοείται γιατί το θέλω πολύ κ νομίζω θα με βοηθήσει να ξεχάσω έστω λίγο αυτό που συνέβη... Αλλά αυτή η αναμονή με τρελαίνει.... Τέλος του μηνα λογικά περιμένω την περίοδο... Λέω λογικά γιατί το πάω με βάση την ωορηξια που μου ήρθε στην δεκατη μέρα... Οποτε περιμένω να δω αν καταφέραμε κάτι... Αλλιώς σίγουρα ξανά προσπάθεια την επόμενη...😊🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Είδες ρε συ;;;; όλα θέμα άγχους είναι!!!! Ορίστε άλλη μια απόδειξη... Μόλις σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε θα έρθει!!! Μπράβο ρε κορίτσι μου μπράβο συγχαρητήρια!!!! 

Αυτό καταλαβαίνω και εγώ αγάπες!!!! Το θέμα είναι πως ξεαγχωνεσαι και σταματάς να το σκέφτεσαι; Εγώ καταλαβαίνω πως μονο μετά από ένα ισχυρό σοκ ταράζεται κ λες δν γ@€&»!- και ηρεμείς μια κ έξω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κ εγώ εκεί! Πολύ ικανοποιημένη γενικά, αναλυτική ενημέρωση και ήταν ο πρώτος που μου διέγνωσε τους πολύποδες! 

Στον Σαράφη πηγές;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii εγώ μόνο στο αρνητικό βλέπω γραμμή.. Στο άλλο δεν την καταλαβαίνω...

Της @Girly ήταν πιο έντονο την προηγούμενη φορά και τελικά ήταν εξάτμισης.. Ελπίζω σε εσένα να είναι νωρίς.. Κάνε αύριο πρωί πάλι και ανέβασε το ξανά!! Ελπίζω και αύριο να δεις γραμμούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι σε αυτόν! 

Πριν μου εμφανίστηκε το μνμ κ το είδα,τώρα δε μπορώ να δω τα pm μου. Δε ξέρω καν που βρίσκονται! Για Ρίχτε μια βοήθεια στη γερόντισσα...(μπαίνω μόνο από κινητό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα πάλι τεστ ωορρηξίας και τίποτα αρνητικό... Εντωμεταξύ έχω υγρά πονακια... Α καλααα δεν πάμε καλά.. Σε άλλη περίπτωση θα είχα κάνει σεξ σήμερα και εχθές και θα έλεγα έπιασα μέρες... Γιατί ημερολόγιακα με βγάζει το ημερολόγιο περιόδου "υψηλή πιθανότητα εγκυμοσύνης" και αύριο ωορρηξία!!! Με βάση τον τακτικό μου κύκλο... 29 ημερών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα πάλι τεστ ωορρηξίας και τίποτα αρνητικό... Εντωμεταξύ έχω υγρά πονακια... Α καλααα δεν πάμε καλά.. Σε άλλη περίπτωση θα είχα κάνει σεξ σήμερα και εχθές και θα έλεγα έπιασα μέρες... Γιατί ημερολόγιακα με βγάζει το ημερολόγιο περιόδου "υψηλή πιθανότητα εγκυμοσύνης" και αύριο ωορρηξία!!! Με βάση τον τακτικό μου κύκλο... 29 ημερών 

..εσύ σεξ να κάνεις εννοείται ασχέτως τεστ..αφού έχεις πονακια και υγρά. Ίσως αύριο δείξει θετικό και καλό θα είναι αν έχεις και την προηγούμενη μέρα επαφη.  Και εγώ κύκλο 26-28 ημερών έχω και αυτόν τον μήνα κατά τύχης είδα ότι κάνω ωορηξια ( για αυτόν τον μήνα) την 9-10η μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ελπίζουμε να έρθει στις 2 3 μέρες και μετά δώστε τα όλα με αγάπη και χωρίς άγχος🥰🥰

Αντε να δουμεεεε❤️❤️❤️  ευχαριστώ κοριτσια μου για την συμπαράσταση σας❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...