Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Γεια σου Eir_ma μου. Δεν βρίσκω λόγια να τα σχολιάσω αυτά που είπε η φίλη σου. Ο καθένας μπορεί να το βλέπει όπως θέλει αλλά η αλήθεια είναι ότι κάποια πράγματα απλά δε λέγονται αν θες να μην ενοχληθεί ο άλλος. Εμένα στον κύκλο μου ολες είναι πιο "μεγάλες" μανούλες. Η πιο κοντινή μου εδώ που κάνουν παρέα και τα παιδιά μας, το δεύτερο στα 38. Εγω είμαι στα 37. Κι εμείς με δάνειο είμαστε και θα πρέπει να πάρουμε αυτοκίνητο γιατί δε μας χωράει αυτό που έχουμε, εκτός αν βγει ενας στην οροφή, αλλα τι να κάνουμε, θα ζοριστουμε και θα τα καταφέρουμε. Δηλαδή πρέπει να σου τρέχουν από τα πατζακια για να κάνεις παιδιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Sonia σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.Η Αλήθεια είναι οτι αγχωνόμαστε γιατί θέλουμε να πάνε όλα καλά , τουλάχιστον ότι περνάει από το χέρι μας.Τώρα ηρέμησα που μου το έγραψες αυτό.🥰

Τιποτα Ιωάννα :-) ναι εννοείται, κάνεις ο, τι περνάει απο το χέρι σου να προστατέψεις το μωράκι. Με το καλο! :-)🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Αυτό που όλοι λένε αυτό που σκέφτονται και δεν αναλογιζονται καν τις συνέπειες πολύ με εκνευριζει!! Πρώτον είναι άσχετη η οικονομία με την οικογένειά, τουλάχιστον για μένα, ποτε δεν σκέφτηκα να δω πόσα λεφτά έχω για να δω πόσα παιδιά θα κάνω, τα παιδιά κατεμε θέλουν αγάπη χρόνο και τα βασικά υλικά αγαθά, δεν θα γίνει και τίποτα αν δεν πάνε σε 10 δραστηριότητες τη μέρα η δεν έχουν τα πάντα μέσα στην ντουλάπα τους. Αυτό που έχουμε υποχρέωση ειναι τα βγάλουμε σωστούς και καλούς ανθρωπους στην κοινωνία ακόμα και με στερήσεις!! Τεσπα, δική μου άποψη όλα αυτά! Μην σε πάρει από κατω κορίτσι μου αυτή η σταση της φίλης σου, ο καθένας κουβαλάει τα δικά του βιώματα και μιλάει με βαση αυτα δυστηχώς, οπότε άσε τον καθένα μας να λέει ότι θέλει, εσύ να προστατεύεις τον ευατο σου από τέτοιες συμπεριφορές!!! Και γω στην θέση σου τίποτα δεν θα της έλεγα γιατί και γω σαν εσένα έτσι είμαι ευγενικη, διαφορετικά εσύ την δουλειά σου και γω την δική μου θα της έλεγα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Αν ειναι δυνατον το ποσο αρνητικοτητα εχουν μερικοι ανθρωποι. Αντι να χαρει να σου πει μια καλη κουβέντα, να σε βοηθησει αν θες κατι, σου λεει τετοιο πραγμα? Εγω στη θεση σου θα της την ελεγα.. οποιος εχει ορεξη να δουλεψει μπορει να μεγαλωσει οχι 3 αλλα 6 παιδια. 

Να τα λες σε εμας εδω περα. Ελεος με την καθεμια χαζη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Απ' τη στιγμή που εσύ και ο άντρας σου είστε εντάξει με τις επιλογές σας, το τι σκέφτεται οποιοσδήποτε άλλος είναι δικό του θέμα και ας τα εφαρμόσει στη δική του ζωή, το σίγουρο είναι ότι για κανένα λόγο δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι , πόσο μάλλον να στεναχωριέσαι, επειδή σε κάποιον άλλον δεν αρέσουν οι επιλογές που έχεις κάνει εσύ για τη δική ΣΟΥ ζωή, υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς ειδικά αυτή τη περίοδο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια. Δεν με νοιάζει τι λέει ούτε μου κλέβει από τη χαρά. Άλλωστε κι εγώ δεν είμαι σύμφωνη με τη ζωή που κάνει αλλά ποτέ δεν της είπα το παραμικρό. Είναι μια κοπελα 32 ετών, μένει με τη μητέρα της δεν εργάζεται καμία από τις δύο από επιλογή χωρίς να υπάρχει πρόβλημα ασθένειας και ζούνε με επιδόματα ΚΕΑ και πρόνοιας. Έχει έναν αδερφό ο οποίος έχει κάνει την οικογένεια του και απαιτουνε να τους δίνει χρήματα κάθε μήνα για να τα βγάζουν πέρα. Δεν ήμασταν ποτέ κολλητες απλά είναι από τις λίγες κοπέλες που μου μιλάνε μετά την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Είχα όπως βλέπετε την ατυχία να έχω φίλες που δεν ήταν μανουλες και ούτε νομίζω να γίνουν γιατί ήταν όλες στα 40 και δεν είχε εκδηλώσει καμία επιθυμία παιδιού. Οπότε με έκαναν πέρα γτ δεν ακολουθούσα στις εξόδους τους μετά τις 10 το βράδυ . Δεν πειράζει όλα εδώ πληρώνονται κοριτσάκια μου. Μακάρι να είχα κοπελες σαν κι εσάς φίλες φαίνεστε όλες διαμάντια με ενσυναίσθηση και αγάπη στα παιδιά. Εύχομαι να σας έχει η Παναγία πάντα καλά εσάς και τα σπορακια στην κοιλίτσα σας❤️❤️

Έτσι είναι μπράβο♥️Ο καθένας έχει τις επιλογές του κ τις απόψεις του σε αυτήν την ζωή.Εμεις κοιτάμε την οικογένειά μας το σπιτάκι μας δλδ , δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία γεμάτη απαιτήσεις ,ανταγωνισμό και με έντονη αρεσκεια στα υλικά αγαθά και νομίζουμε πως αυτά μας κάνουν ευτυχισμένους.Τα παιδιά θέλουν αγάπη περισσότερο και να είμαστε κοντά τους σε κάθε τους βήμα.Ολα λύνονται αρκεί να είμαστε ενωμένοι και να έχουμε την υγεία μας πάνω από όλα.Τα οικονομικά είναι δύσκολα και ειδικά εμείς μανουλες αν δεν έχεις βοήθεια για τα παιδιά κάποιον να τα κρατάει δεν μπορείς να βοηθήσεις οικονομικά  στο σπίτι.Ευχομαι σε όλες να είναι όλα καλά υγεία πάνω από όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια. Δεν με νοιάζει τι λέει ούτε μου κλέβει από τη χαρά. Άλλωστε κι εγώ δεν είμαι σύμφωνη με τη ζωή που κάνει αλλά ποτέ δεν της είπα το παραμικρό. Είναι μια κοπελα 32 ετών, μένει με τη μητέρα της δεν εργάζεται καμία από τις δύο από επιλογή χωρίς να υπάρχει πρόβλημα ασθένειας και ζούνε με επιδόματα ΚΕΑ και πρόνοιας. Έχει έναν αδερφό ο οποίος έχει κάνει την οικογένεια του και απαιτουνε να τους δίνει χρήματα κάθε μήνα για να τα βγάζουν πέρα. Δεν ήμασταν ποτέ κολλητες απλά είναι από τις λίγες κοπέλες που μου μιλάνε μετά την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Είχα όπως βλέπετε την ατυχία να έχω φίλες που δεν ήταν μανουλες και ούτε νομίζω να γίνουν γιατί ήταν όλες στα 40 και δεν είχε εκδηλώσει καμία επιθυμία παιδιού. Οπότε με έκαναν πέρα γτ δεν ακολουθούσα στις εξόδους τους μετά τις 10 το βράδυ . Δεν πειράζει όλα εδώ πληρώνονται κοριτσάκια μου. Μακάρι να είχα κοπελες σαν κι εσάς φίλες φαίνεστε όλες διαμάντια με ενσυναίσθηση και αγάπη στα παιδιά. Εύχομαι να σας έχει η Παναγία πάντα καλά εσάς και τα σπορακια στην κοιλίτσα σας❤️❤️

Σε ευχαριστούμε για την όμορφη ευχή σου κοριτσάκι μου!

Και εγώ 37 ετών είμαι και στην παρούσα φάση δεν εργάζομαι. Επιβιώνουμε για την ώρα με έναν μισθό. Ωστόσο.. η ευλογία της κύησης δεν μετριέται με ευρώ, ούτε με σπίτια. Θα κάνουμε τον αγώνα μας σα μέλλοντες γονείς να αγκαλιάσουμε το πρώτο μας παιδάκι με αγάπη, υπομονή, στοργή. Κανείς εκεί έξω δε θα καταλάβαινε τον αγώνα που είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε. Δεν ακούω πια τη γνώμη άλλων, δε με αφορα.

Θα σου πω όμως και τη δική μου εμπειρία από μία "φίλη". Ήταν η πρώτη κοπέλα στην οποία ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου και ενώ έδειξε πως χάρηκε σε εκείνο το τηλέφωνο, μετά εξαφανίστηκε. Έστειλα μηνύματα, πήρα τηλέφωνα, τίποτα. Αυτή η αντίδρασή της με επηρέασε τόσο πολύ, που δε το έχω πει έκτοτε σε καμία άλλη γνωστή μου. Οι υπόλοιπες στον κύκλο μου είναι ανύπαντρες, άνω των 38, και από παλιότερες συζητήσεις μας είχα δει ότι ζηλεύουν δυστυχώς απροκάλυπτα όσες κάνουν οικογένεια. 

Συνειδητοποίησα ότι δύσκολα χαίρονται με τη χαρά του άλλου ανθρώπου. Εγώ δεν ήμουν έτσι. Ενθουσιαζόμουν όταν μάθαινα ότι είναι έγκυες γνωστές και φίλες και τους ευχόμουν υγεία.

Μοιράσου λοιπόν τη χαρά σου με εκείνους που έχουν καλές προθέσεις απέναντί σου. Και όλα θα πάνε καλά!

Προέχει η υγεία των μωρών μας και η δική μας. Έχουμε ακόμα δρόμο να διανύσουμε στην εγκυμοσύνη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Σε ευχαριστούμε για την όμορφη ευχή σου κοριτσάκι μου!

Και εγώ 37 ετών είμαι και στην παρούσα φάση δεν εργάζομαι. Επιβιώνουμε για την ώρα με έναν μισθό. Ωστόσο.. η ευλογία της κύησης δεν μετριέται με ευρώ, ούτε με σπίτια. Θα κάνουμε τον αγώνα μας σα μέλλοντες γονείς να αγκαλιάσουμε το πρώτο μας παιδάκι με αγάπη, υπομονή, στοργή. Κανείς εκεί έξω δε θα καταλάβαινε τον αγώνα που είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε. Δεν ακούω πια τη γνώμη άλλων, δε με αφορα.

Θα σου πω όμως και τη δική μου εμπειρία από μία "φίλη". Ήταν η πρώτη κοπέλα στην οποία ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου και ενώ έδειξε πως χάρηκε σε εκείνο το τηλέφωνο, μετά εξαφανίστηκε. Έστειλα μηνύματα, πήρα τηλέφωνα, τίποτα. Αυτή η αντίδρασή της με επηρέασε τόσο πολύ, που δε το έχω πει έκτοτε σε καμία άλλη γνωστή μου. Οι υπόλοιπες στον κύκλο μου είναι ανύπαντρες, άνω των 38, και από παλιότερες συζητήσεις μας είχα δει ότι ζηλεύουν δυστυχώς απροκάλυπτα όσες κάνουν οικογένεια. 

Συνειδητοποίησα ότι δύσκολα χαίρονται με τη χαρά του άλλου ανθρώπου. Εγώ δεν ήμουν έτσι. Ενθουσιαζόμουν όταν μάθαινα ότι είναι έγκυες γνωστές και φίλες και τους ευχόμουν υγεία.

Μοιράσου λοιπόν τη χαρά σου με εκείνους που έχουν καλές προθέσεις απέναντί σου. Και όλα θα πάνε καλά!

Προέχει η υγεία των μωρών μας και η δική μας. Έχουμε ακόμα δρόμο να διανύσουμε στην εγκυμοσύνη! ❤️

Κορίτσι μου σε νοιωθω απόλυτα. Έτσι κι εμείς προς το παρόν με ένα μισθό είμαστε αλλά θα κάνουμε τα πάντα να μεγαλώσουν σωστά και με αγάπη χωρίς να τους λείψει τίποτα.

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ 9 χρόνια είχα σχέση με έναν άνθρωπο, συζουσαμε και στα 33 μου με χώρισε, όσο ήμουν λοιπόν με αυτόν όλες κολλητές και αγάπες και λουλούδια. Με το που γνώρισα τον άντρα μου και ανακοίνωσα ότι παντρεύομαι να δεις ξινιλα στα μούτρα! Ούτε στην πρόβα νυφικού ήρθαν, στο γάμο με τα χίλια ζόρια, μου το έβγαλαν από τη μύτη. Έχεις δίκιο ότι υπάρχει ζήλια αλλά κακώς. Κι εμείς μεγάλες παντρεύτηκαμε και κάναμε παιδιά , τόσα χρόνια που παντρεύτηκαν όλοι γύρω μας τι έπρεπε να κάνουμε; Να τους μισούμε όλους;

Μπράβο σου που ενθουσιάζοσουν και αυτό είναι το σωστό . Με το καλό κι εσένα το μωράκι σου και πάντα ένας καλός άνθρωπος με θετική ενέργεια ανταμοιβεται στο τέλος να το ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσι μου σε νοιωθω απόλυτα. Έτσι κι εμείς προς το παρόν με ένα μισθό είμαστε αλλά θα κάνουμε τα πάντα να μεγαλώσουν σωστά και με αγάπη χωρίς να τους λείψει τίποτα.

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ 9 χρόνια είχα σχέση με έναν άνθρωπο, συζουσαμε και στα 33 μου με χώρισε, όσο ήμουν λοιπόν με αυτόν όλες κολλητές και αγάπες και λουλούδια. Με το που γνώρισα τον άντρα μου και ανακοίνωσα ότι παντρεύομαι να δεις ξινιλα στα μούτρα! Ούτε στην πρόβα νυφικού ήρθαν, στο γάμο με τα χίλια ζόρια, μου το έβγαλαν από τη μύτη. Έχεις δίκιο ότι υπάρχει ζήλια αλλά κακώς. Κι εμείς μεγάλες παντρεύτηκαμε και κάναμε παιδιά , τόσα χρόνια που παντρεύτηκαν όλοι γύρω μας τι έπρεπε να κάνουμε; Να τους μισούμε όλους;

Μπράβο σου που ενθουσιάζοσουν και αυτό είναι το σωστό . Με το καλό κι εσένα το μωράκι σου και πάντα ένας καλός άνθρωπος με θετική ενέργεια ανταμοιβεται στο τέλος να το ξέρεις...

Αν εξετάσουμε το θέμα σε μεγαλύτερη κλίμακα, σε μια χώρα όπως η δική μας που η καλλιέργεια και η σωστή παιδεία και αγωγή σπανίζουν (ή είναι εντελώς απούσες), είναι ανώφελο να περιμένω ευγενική στάση ή αγάπη και χαρά απέναντι σε κάτι ευτυχές που συμβαίνει σε προσωπικό επίπεδο.

Με τρομάζουν οι ΄σνθρωποι που σε τέτοιες στιγμές, εστιάζουν μονάχα στην επίκριση, προβάλλοντας τα δικά τους ελλείμματα πάνω μας..

Και τελικά, είναι γενικά απορίας άξιο το να μη χαίρονται οι άνθρωποι με το άκουσμα του ερχομού ενός μωρού και το να το χρησιμοποιούν ως αφορμή για να ξεσπάσουν (στην έγκυο) τα δικά τους συμπλέγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα , εγω εκλεισα τις 23 εβδομαδες σημερα , και μολις το σκ εκανα τις πρωτες αγορες , μην φανταστεις 4 φορμακια ολα και ολα :P αλλα τωρα μεσα στο Μαρτη θα τα αγορασουμε ολα . Εχω ΠΗΤ 19/6 αλλα ο αντρας μου θα λειπει για δουλεια απο τελος απριλιου ! Θα ερθει στην γεννα για 10 μερες αλλα μετα θα ξανα φυγει και εγω αφου σαραντησω θα παω μαζι του ! 

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Να έχετε μια όμορφη εβδομάδα όλες σας😃! Εγώ δεν σκέφτομαι καθόλου ψώνια προστοπαρων, μάλλον θα πάρω κάτι όταν μπω στον 7ο και μετά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Είναι στο τέλος της 14ης εβδομάδας με ΠΗΤ 23 Αυγούστου. Είχα κάνει nipt πριν την αυχενική και τα αποτελέσματα βγήκαν πολύ καλά σύμφωνα με το γιατρό. Στην αυχενική το ποσοστό για down βγήκε 1 στα 328  και nt 2,00 mm κάτι που ο γιατρός χαρακτήρισε γκρίζα ζώνη και πρότεινε να κάνω nipt γιατί προς στιγμήν ξέχασε ότι έχουμε ήδη κάνει. Μετά μου είπε ότι είμαστε πολύ καλά βάση nipt. Εγώ σκέφτομαι να κάνω και αμνιο παρακέντηση γιατί δεν πείθομαι. Πόσο πιο ακριβή είναι τα αποτελέσματα nipt σε σχέση με την αυχενική? Υποτίθεται κάνεις αμνιο αν το ποσοστό βγει κάτω από 1 στα 300 και εφόσον κάνεις nipt αλλά το 328 ειναι πολύ κοντά στο 300 και έχω προβληματιστει αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2023 at 10:30 ΠΜ, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

ΤΙ???? 😖

Δεν θα σου πω τιποτα άλλο παρα ΄μόνο στην black list σου να την βαλεις πρώτη πρώτη.

Μακριά απο τέτοια τοξικά άτομα κοριτσι μου, ΜΑΚΡΙΑ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Να έχετε μια όμορφη εβδομάδα όλες σας😃! Εγώ δεν σκέφτομαι καθόλου ψώνια προστοπαρων, μάλλον θα πάρω κάτι όταν μπω στον 7ο και μετά!!!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα , εγω εκλεισα τις 23 εβδομαδες σημερα , και μολις το σκ εκανα τις πρωτες αγορες , μην φανταστεις 4 φορμακια ολα και ολα :P αλλα τωρα μεσα στο Μαρτη θα τα αγορασουμε ολα . Εχω ΠΗΤ 19/6 αλλα ο αντρας μου θα λειπει για δουλεια απο τελος απριλιου ! Θα ερθει στην γεννα για 10 μερες αλλα μετα θα ξανα φυγει και εγω αφου σαραντησω θα παω μαζι του ! 

εγω σκεφτομαι να ψωνισω τελη Μαρτιου (θα εχω κλεισει τον 5ο και θα μπαινω 6ο). Ουσιαστικα μολις κανω την β επιπεδου. 

Ο πρωτος λογος ειναι γιατι ανυπομονω ειλικρινα κ ο 2ος γιατι λογω εργασιας καλοκαιρινης (τοσο δικης μ για το μικρο διαστημα βεβαια που θα μπορω, οσο κ του αντρα μου) θα ηθελα να εχω κανει οσα περισσοτερα μπορω για να εχω το κεφαλι μ ησυχο. 

Νομιζω ειναι καλο διαστημα οταν κανουμε την β επιπεδου. Τι λετε ?

Εχω παραγγειλει 3 φορμακια και 1 σετ καλτσακια για το καλο. Τα περιμενω να ερθουν. Παραλληλα κανω τις λιστες μου γιατι τελικα ειναι περισσοτερα πραγματα απο οσα νομιζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

κορίτσια καλημέρα!

έχετε ψωνίσει κάτι για το μωρό σας;

Πότε λέτε να ξεκινήσετε  ;

Καλημερα! Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα (12η εβδομαδα) η μάνα μου όμως την έδωσε την παραγγελιά!! Έρχονται 3 φορμάκια :D  :D  :D  ένα σετακι κι ενα μονο του βελούδινο με κάτι κουκουβάγιες :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα! Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα (12η εβδομαδα) η μάνα μου όμως την έδωσε την παραγγελιά!! Έρχονται 3 φορμάκια :D  :D  :D  ένα σετακι κι ενα μονο του βελούδινο με κάτι κουκουβάγιες :D 

Καλημερα ! Ε ναι μωρε! Θες κατι για το καλο. Εγω μπαινω 16η βδομαδα αυριο.

Ανυπομονω τοσο πολυ. Επειδη δεν ξερουμε σιγουρα το φυλο  εγω τα πηρα σε λευκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν θα σας πω για ψώνια για τα μωράκια μας...

Αλλά για μας... 😁 Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. και έχουν αρχίσει να με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου 😤..

Ακόμα δεν έχω ψωνισει μιας και είμαι πάλι ξαπλα.. αλλά σήμερα στο lidl έβγαλαν πολλά και διάφορα για εγκύους.. αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά 💕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες!! 

Εγώ τα σ/κ λίγο σας χάνω γιατι προσπαθώ να μεινω μακρια απο οθόνες, αλλα σας διαβαζω όλες μαζεμένα! :D 

Εμείς ευτυχω΄ς το σ/κ κάναμε μια μικρη εκδρομη εως το Ναυπλιο καθώς ηταν η επετειός μας αλλά ήμουν πολυ προσεκτικη και με το φαγητο και με τις βολτες. Δεν κουράστηκα καθολου, ούτε ταλαιπωρήθηκα. 

Σε άλλα νέα σήμερα είχα κανονισει να κανω ενα μικρο υπερηχο στη γιατρό μου (Πεμπτη παμε για αυχενικη) και ειδαμε ενα πλάσμα 5,6 εκατοστα να κάνει τούμπες!! Είχε ξεσαλώσει, λες και ηξερε πως το βλέπαμε κι έκανε γυμναστικές επιδείξεις! Σήκωνε τον πισινο του στον αέρα, έκανε στροφές, μας γυρνου΄σε πλάτη, τέντωνε τα χέρια του, έκανε σαν τρελό! 

Τουλάχιστον ηρέμησα που το είδα και πηγε η ψυχούλα μου στη θεση της γιατι δεν σας κρυβω πως ενα αγχος το ειχα. ❤️

Καλη εβδομάδα να εχουμε κοριτσια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Καλημερα ! Ε ναι μωρε! Θες κατι για το καλο. Εγω μπαινω 16η βδομαδα αυριο.

Ανυπομονω τοσο πολυ. Επειδη δεν ξερουμε σιγουρα το φυλο  εγω τα πηρα σε λευκα.

18η εβδομάδα κ ούτε εμείς ξέρουμε το φύλο ακόμα. Αγορές θα κάνουμε τέλη 7ου-αρχές 8ου μήνα, για να έχουμε 1 μήνα περιθώριο στα μεγάλα καταστήματα για αλλαγές! Είναι αλλιώς να γεννηθεί ένα βρεφάκι 2500 κιλά και αλλιώς 4200! Μόνο τα καλτσάκια δε θα χρειαζονται άλλο μέγεθος.

Το μονο που θα ετοιμάσω λίγο πρίν τον 7ο μήνα, είναι η τσάντα μαιευτηρίου, στην περίπτωση κάποιας προωρότητας~ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν θα σας πω για ψώνια για τα μωράκια μας...

Αλλά για μας... 😁 Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. και έχουν αρχίσει να με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου 😤..

Ακόμα δεν έχω ψωνισει μιας και είμαι πάλι ξαπλα.. αλλά σήμερα στο lidl έβγαλαν πολλά και διάφορα για εγκύους.. αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά 💕

 

Πού τα είδες αυτά από τα lidl;;; Σιγά σιγά νομιζω μου χρειάζονται κι εμένα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν θα σας πω για ψώνια για τα μωράκια μας...

Αλλά για μας... 😁 Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. και έχουν αρχίσει να με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου 😤..

Ακόμα δεν έχω ψωνισει μιας και είμαι πάλι ξαπλα.. αλλά σήμερα στο lidl έβγαλαν πολλά και διάφορα για εγκύους.. αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά 💕

 

Καλημέρα!

Θα κοιτάξω ρούχα εγκυμοσύνης στα Lidl, μήπως κάτι μου αρέσει κ μου κάνει.

Για την ώρα, 3 τζιν εγκυμοσύνης που έχω πάρει πάμφθηνα (7-8 ευρώ) αλλά ποιοτικά (100% cotton), είναι από το LC Waikiki. 

Και ένα κολάν μαύρο από το Λητώ, σε προσφορά γύρω στα 11 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Καλημερα ! Ε ναι μωρε! Θες κατι για το καλο. Εγω μπαινω 16η βδομαδα αυριο.

Ανυπομονω τοσο πολυ. Επειδη δεν ξερουμε σιγουρα το φυλο  εγω τα πηρα σε λευκα.

Ακριβώς λευκά τα πηρε, το σετάκι εχει κατι κιτρινα ζωάκια και αυτο με τις κουκουβαγιες ειναι απαλο καφέ. 

Για να δουμε, μολις μαθουμε φυλο τι εχουμε να αγορασουμε!! χεχε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Amp92 είπε:

Πού τα είδες αυτά από τα lidl;;; Σιγά σιγά νομιζω μου χρειάζονται κι εμένα 😋

Τώρα τα ξαναείδα.. σήμερα Δευτέρα βγήκαν σε lidl... Οπότε.. ότι προλάβουμε 🤣 μιας και..ξέρετε... εξαφανίζονται κατευθείαν 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Προσωπικα ψωνισα απο shein ... κολαν που ολοιδια βρηκα σε h&m με 15 και 20 ευρω. τα πηρα 5 ευρω. εχω καταβολευτειιι . κ μπλουζες και σουτιεν εγκυμοσυνης-θηλασμου,  ολα . και απο οτι βλεπω θα παρω και για το μπεμπινι απο shein!!! 

Οσον αφορα για το μωρο, καποια καροτσια κουνιες κτλ κανουνε 1-2 μηνες να ερθουν . οποτε οπου ρωτησαμε μας ειπαν μεχρι να μπουμε στο μηνα μας καλο ειναι να εχει γινει ηηηδη η παραγγελια για να προλαβουμε να ερθουν και να στηθουν να μη τρεχουμε τελευταια στιγμη, συν οτι θα με πιασει η μεση μου κ δεν θα μπορω να κανω τιποτα ....στο μεταξυ η μεση μου ηδη ποναει με 1-2 ωρες σιδερωμα χαχαχα

Πωωω η μόνη δουλειά σπιτιού που δεν αντέχω...έχω και εγώ τα μυοσκελετικά μου.. ως να τελειώσω το σιδερο .. οι αστράγαλοι μου γίνονται 2πλασιοι από την ορθοστασία..

Τώρα δεν κάνω καθόλου... Βάζω το στεγνωτηριο και τα απλώνω όλα σαν τραχανά ως να ισιωσουν.. και μετά ντουλάπα.. μόνο τις δουλειάς του άντρα μου θα σιδερωσω.. 

Να ναι καλά ο άνθρωπος που εφηύρε το στεγνωτηριο 😁  και εγώ η χαζή.. μετά από τόσα χρόνια.. τώρα αγόρασα 😂 .... Μαζωχισμος .. 😅😅

 

Αυτό που είπες για τις κούνιες και τα καροτσια τώρα.. ότι θέλουν και 2 μήνες... Με έβαλε σε σκέψεις... δεν είμαι και πολύ τις αγορας... Με κουράζει.. οπότε το απέφευγα.. έλεγα να το αφησω.. να ασχοληθώ.. μετά την γεννα... από την άποψη ότι έχω ένα πορτμπεμπε της αδελφής μου και ένα λίκνο..εε και μετά που θα κλείσει και τουλάχιστον μήνα το μωρο θα χρειαζομουν καρότσι και τέτοια...

Αλλά με αυτό που ειπες.. τότε μάλλον θα ξεκινήσω κάπου στον 8ο να κοιτάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Veli είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν θα σας πω για ψώνια για τα μωράκια μας...

Αλλά για μας... 😁 Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. και έχουν αρχίσει να με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου 😤..

Ακόμα δεν έχω ψωνισει μιας και είμαι πάλι ξαπλα.. αλλά σήμερα στο lidl έβγαλαν πολλά και διάφορα για εγκύους.. αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά 💕

 

@Veli μου γιατί? Τι συνεβη? Κ εγω ξαπλα 21 μερες! Λογω αποκολλησης αλλα ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...