Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

Δειλά δειλά αλλά με πολλή χαρά και μπόλικο ενθουσιασμό ανοίγω κι εγώ αυτήν την ενότητα για τα καλοκαιρινά Αυγουστιάτικα μωράκια του 2023 ! Πόσες είμαστε;;; 🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 23/1/2023 at 11:43 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Δειλά δειλά αλλά με πολλή χαρά και μπόλικο ενθουσιασμό ανοίγω κι εγώ αυτήν την ενότητα για τα καλοκαιρινά Αυγουστιάτικα μωράκια του 2023 ! Πόσες είμαστε;;; 🙈

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πως είσαι? Πως πάει η εγκυμοσύνη σου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πως είσαι? Πως πάει η εγκυμοσύνη σου?? 

Μόνο εμείς είμαστε ακόμη δηλαδή; ΧΑχαχα καλημέρα! Πολύ καλά πάμε πιστεύω ! Από συμπτώματα είμαι πολύ καλά. Το μωράκι το ακούσαμε, το είδαμε, μεγαλώνει ! 10/02 έχουνε αυχενική! Εσύ;; Πώς πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Μόνο εμείς είμαστε ακόμη δηλαδή; ΧΑχαχα καλημέρα! Πολύ καλά πάμε πιστεύω ! Από συμπτώματα είμαι πολύ καλά. Το μωράκι το ακούσαμε, το είδαμε, μεγαλώνει ! 10/02 έχουνε αυχενική! Εσύ;; Πώς πας ; 

Από ότι φαίνεται οι δυο μας προς το παρόν 😁 κ εγώ στις 14/02 έχω την αυχενική κ δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα!!! Από συμπτώματα τα ίδια μόνο πρήξιμο κ πολύ ύπνος!!! Τίποτε άλλο... Ανυπομονώ να το ξαναδώ το μωράκι! Θα έχει γίνει μέχρι τότε κανονικό ανθρωπάκι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Από ότι φαίνεται οι δυο μας προς το παρόν 😁 κ εγώ στις 14/02 έχω την αυχενική κ δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα!!! Από συμπτώματα τα ίδια μόνο πρήξιμο κ πολύ ύπνος!!! Τίποτε άλλο... Ανυπομονώ να το ξαναδώ το μωράκι! Θα έχει γίνει μέχρι τότε κανονικό ανθρωπάκι 🥰

Αχ ισχύει ! Εγώ βέβαια πήγα προχθές αλλά θέλω πάλι 😋κουνούσε και χεράκι , τρελάθηκα ! Λες να μάθουμε και φύλο στην αυχενική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Αχ ισχύει ! Εγώ βέβαια πήγα προχθές αλλά θέλω πάλι 😋κουνούσε και χεράκι , τρελάθηκα ! Λες να μάθουμε και φύλο στην αυχενική; 

Υπάρχει λέει πιθανότητα 🥰🥰 για να δούμε αν θα φανεί!!! Θα μας κάνουν την χάρη τα μωράκια να μας δείξουν τι είναι???? Η θα μας κάνουν κόλπα κ δεν θα φαίνεται 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα .Εχω πιθανη ημερομηνία γεννησης 10 Αυγουστου.Εχω κανει ηδη αυχενικη διαφανεια και ολα ειναι καλά.Ημουν πολυ αγχωμενη και μετα την αυχενικη,έχω αρχίσει και χαίρομαι και να χαλαρωνω λιγο.Εχω ενα μωρακι, και 90% θα σας πουν και το φυλο του μωρου αλλα με πιθανοτητα οχι με σιγουριά.!

Εμένα μου είπαν κοριτσάκι αλλά δεν το έχω πει στους δικους μου μέχρι να σιγουρευτώ.

Σας ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!😍😍😍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια καλησπερα .Εχω πιθανη ημερομηνία γεννησης 10 Αυγουστου.Εχω κανει ηδη αυχενικη διαφανεια και ολα ειναι καλά.Ημουν πολυ αγχωμενη και μετα την αυχενικη,έχω αρχίσει και χαίρομαι και να χαλαρωνω λιγο.Εχω ενα μωρακι, και 90% θα σας πουν και το φυλο του μωρου αλλα με πιθανοτητα οχι με σιγουριά.!

Εμένα μου είπαν κοριτσάκι αλλά δεν το έχω πει στους δικους μου μέχρι να σιγουρευτώ.

Σας ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!😍😍😍

 

 

Με το καλό Ιωάννα ! Τι ωραία 😍 μπράβο ! Εμάς είναι και στις δύο το πρώτο παιδάκι μας ! Άγχος ;;;; Μα γιατί το λες αυτό 😂 ειδικά τώραε.ρην αυχενική νομίζω θα ανεβάσω πίεση μέχρι να την κάνω! Εμένα με έχουν πείσει οι γύρω μου ότι είναι κοριτσάκι.  😂Θα φανεί! Γερό να είναι θέλω, δε με νοιάζει τίποτα άλλο 🙏🏻 εγώ έχω τέλη Αυγούστου. Το πρώτο σου τι είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα το πρωτο ειναι, και για την ακρίβεια η πρωτη μου εγκυμοσύνη.Απλά εννοουσα οτι εχω ενα μωράκι στην κοιλιά και οχι διδυμα.Επίσης ειναι η εβδομη εξωσωματική που έχω κάνει .Στις πρηγουμενες δεν ειχα μεινει εγκυος, εκτος από 2 φορές που ειχα βιοχημικές, δηλαδη θετικη χοριακη που δεν προχώρησε σε εγκυμοσυνη.Τώρα πουαπό αυριο μπαινω στον τεταρτο μηνα ειμαι πολυ χαρουμενη!,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Και εμενα το πρωτο ειναι, και για την ακρίβεια η πρωτη μου εγκυμοσύνη.Απλά εννοουσα οτι εχω ενα μωράκι στην κοιλιά και οχι διδυμα.Επίσης ειναι η εβδομη εξωσωματική που έχω κάνει .Στις πρηγουμενες δεν ειχα μεινει εγκυος, εκτος από 2 φορές που ειχα βιοχημικές, δηλαδη θετικη χοριακη που δεν προχώρησε σε εγκυμοσυνη.Τώρα πουαπό αυριο μπαινω στον τεταρτο μηνα ειμαι πολυ χαρουμενη!,,

Αααα ! Νόμιζα έχεις ήδη ένα. Με συγχωρείς ! Θα πάνε όλα καλά ! Τόσο το προσπάθησες, το αξίζεις :) θα είμαστε εδώ να μοιραζόμαστε σκέψεις, άγχη και χαρές 🙈 πρώτα ο Θεός επιτέλους φτάνει η πολυπόθητη στιγμή να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2023 at 11:43 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Δειλά δειλά αλλά με πολλή χαρά και μπόλικο ενθουσιασμό ανοίγω κι εγώ αυτήν την ενότητα για τα καλοκαιρινά Αυγουστιάτικα μωράκια του 2023 ! Πόσες είμαστε;;; 🙈

Κι εγω κοριτσια!! Τελος του μηνα εχω την αυχενικη!  Εχω προς το παρον ΠΗΤ 16.8!! 

🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κι εγω κοριτσια!! Τελος του μηνα εχω την αυχενικη!  Εχω προς το παρον ΠΗΤ 16.8!! 

🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!

Εξαιρετικά !! Ελπίζω όλα να πάνε καλά :) Μαζευομαστε σιγά σιγά ! 🙏🏻❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια καλησπερα .Εχω πιθανη ημερομηνία γεννησης 10 Αυγουστου.Εχω κανει ηδη αυχενικη διαφανεια και ολα ειναι καλά.Ημουν πολυ αγχωμενη και μετα την αυχενικη,έχω αρχίσει και χαίρομαι και να χαλαρωνω λιγο.Εχω ενα μωρακι, και 90% θα σας πουν και το φυλο του μωρου αλλα με πιθανοτητα οχι με σιγουριά.!

Εμένα μου είπαν κοριτσάκι αλλά δεν το έχω πει στους δικους μου μέχρι να σιγουρευτώ.

Σας ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!😍😍😍

 

 

Καλημέρα!!! Καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Αχ τι ωραία!! Κ εγώ περιμένω να την κάνω μπας κ ηρεμήσω λίγο γιατί εγώ τελευταίο υπέρηχο έκανα στις 7 εβδομάδες κ μου έκλεισε ραντεβού για 14/02 κ μέχρι να πάω αγχώνομαι για τα πάντα 😅 να σε ρωτήσω μπορούμε να πάμε κανένα στικάκι να έχουμε κ εμείς το βίντεο με το μωράκι? Η δίνουν εκείνοι κάτι? Θα ήθελα να το έχω αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω αν γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κι εγω κοριτσια!! Τελος του μηνα εχω την αυχενικη!  Εχω προς το παρον ΠΗΤ 16.8!! 

🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!

Με το καλό να πάνε όλα 🙏🙏🙏 κ εσύ στην αναμονή για αυχενική ε? Κ εγώ!!! Εμένα μου δίνουν 31/08 ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσια μου.. Είμαι και εγώ έγκυος και Έχω πιθανη ημερομηνία 20 Αυγουστου για μένα ειναι το δευτερο παιδακι μου . Έχω ένα κοριτσακι από εξωσατιλη και ακόμα δεν έχει κλείσει τα δυο του  χρόνια ειναι 22 μηνων αυτό μας ήρθε από μόνο του  και ακόμα δεν το πιστευω γιατί  ήρθε ξαφνικα ευχο. αι να πανε ολα καλα για όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα Κοριτσια μου.. Είμαι και εγώ έγκυος και Έχω πιθανη ημερομηνία 20 Αυγουστου για μένα ειναι το δευτερο παιδακι μου . Έχω ένα κοριτσακι από εξωσατιλη και ακόμα δεν έχει κλείσει τα δυο του  χρόνια ειναι 22 μηνων αυτό μας ήρθε από μόνο του  και ακόμα δεν το πιστευω γιατί  ήρθε ξαφνικα ευχο. αι να πανε ολα καλα για όλες μας. 

εξαιρετικά ! Μπράβο ! Τι χαρά είναι αυτή! Και δεύτερο και χωρίς κόπο.🥳 Συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα Κοριτσια μου.. Είμαι και εγώ έγκυος και Έχω πιθανη ημερομηνία 20 Αυγουστου για μένα ειναι το δευτερο παιδακι μου . Έχω ένα κοριτσακι από εξωσατιλη και ακόμα δεν έχει κλείσει τα δυο του  χρόνια ειναι 22 μηνων αυτό μας ήρθε από μόνο του  και ακόμα δεν το πιστευω γιατί  ήρθε ξαφνικα ευχο. αι να πανε ολα καλα για όλες μας. 

Συγχαρητήρια να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κ με το καλό η εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα!!! Καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Αχ τι ωραία!! Κ εγώ περιμένω να την κάνω μπας κ ηρεμήσω λίγο γιατί εγώ τελευταίο υπέρηχο έκανα στις 7 εβδομάδες κ μου έκλεισε ραντεβού για 14/02 κ μέχρι να πάω αγχώνομαι για τα πάντα 😅 να σε ρωτήσω μπορούμε να πάμε κανένα στικάκι να έχουμε κ εμείς το βίντεο με το μωράκι? Η δίνουν εκείνοι κάτι? Θα ήθελα να το έχω αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω αν γίνεται..

Να σου πω ,εμενα μου ειχαν πει να φερω ενα στικακι και μου το ειχαν υπενθυμισει 3 μερες πριν την αυχενικη .Εγω ειχα του γιατρου που μου ειχε δωσει στην πρωτη επισκεψη που ειχα ακουσει την καρδουλα του.Και ειχα και αλλο ενα δικο μου.Ρωτησε τους καλυτερα, πριν πας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Να σου πω ,εμενα μου ειχαν πει να φερω ενα στικακι και μου το ειχαν υπενθυμισει 3 μερες πριν την αυχενικη .Εγω ειχα του γιατρου που μου ειχε δωσει στην πρωτη επισκεψη που ειχα ακουσει την καρδουλα του.Και ειχα και αλλο ενα δικο μου.Ρωτησε τους καλυτερα, πριν πας.

Μου το είπε κ η φίλη μου που γέννησε πρόσφατα ότι μπόρεσε να το γράψει σε στικάκι. Θα ρωτήσω κ εγώ γιατί το θέλω πολύ να το έχω! Μακάρι να μπορούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ έγκυος με πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 22 Αυγούστου! Τον περασμένο Αύγουστο είχα μια παλινδρομη κύηση στην εβδομάδα! Κενός σάκος στην ουσία! Από τότε έχω πεθάνει στο άγχος μην συμβεί κάτι και σε αυτή την εγκυμοσύνη! Το άγχος μου απίστευτο! Έκανα τελευταίο υπέρηχο στις 17/1 όπου ήμουν στην 9η εβδομάδα και πλέον ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν χρειάζεται κάποιος άλλος υπέρηχος μέχρι την αυχενική διαφάνεια που θα γίνει στις 8/2! Ωστόσο εμένα με "τρώει" καθημερινά το άγχος αν ζει το μωράκι ή έχει πάθει κάτι! Πείτε μου ότι με καταλαβαίνετε έστω και λίγο!😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Εφη2023 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ έγκυος με πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 22 Αυγούστου! Τον περασμένο Αύγουστο είχα μια παλινδρομη κύηση στην εβδομάδα! Κενός σάκος στην ουσία! Από τότε έχω πεθάνει στο άγχος μην συμβεί κάτι και σε αυτή την εγκυμοσύνη! Το άγχος μου απίστευτο! Έκανα τελευταίο υπέρηχο στις 17/1 όπου ήμουν στην 9η εβδομάδα και πλέον ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν χρειάζεται κάποιος άλλος υπέρηχος μέχρι την αυχενική διαφάνεια που θα γίνει στις 8/2! Ωστόσο εμένα με "τρώει" καθημερινά το άγχος αν ζει το μωράκι ή έχει πάθει κάτι! Πείτε μου ότι με καταλαβαίνετε έστω και λίγο!😋

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !!! Κι εγώ είχα ραντεβού 23/1 και τώρα μου έβαλε αυχενική 10/2 . Θα μας τρώει η αγωνία κάθε φορά γιατί βλέπω τα ραντεβού να αραιώνουν. Αν κι αυτό σημαίνει ότι όλα πάνε καλά γι'αυτό δεν χρειάζεται τόση παρακολούθηση! Ή έτσι θέλω να πιστεύω 😂σε ποιον μήνα είπες ότι είχες την ατυχία πριν; Θεωρώ ότι σιγά σιγά ξεπερνάμε τον κίνδυνο. Εγώ εψώ ΠΗΤ 26/8 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Εφη2023 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ έγκυος με πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 22 Αυγούστου! Τον περασμένο Αύγουστο είχα μια παλινδρομη κύηση στην εβδομάδα! Κενός σάκος στην ουσία! Από τότε έχω πεθάνει στο άγχος μην συμβεί κάτι και σε αυτή την εγκυμοσύνη! Το άγχος μου απίστευτο! Έκανα τελευταίο υπέρηχο στις 17/1 όπου ήμουν στην 9η εβδομάδα και πλέον ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν χρειάζεται κάποιος άλλος υπέρηχος μέχρι την αυχενική διαφάνεια που θα γίνει στις 8/2! Ωστόσο εμένα με "τρώει" καθημερινά το άγχος αν ζει το μωράκι ή έχει πάθει κάτι! Πείτε μου ότι με καταλαβαίνετε έστω και λίγο!😋

Κ εγώ έτσι είμαι αγχωμενη κ είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Εγώ είχα 11/01 τελευταία φορά υπέρηχο κ περιμένω 14/02 για αυχενική κ δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα... Δλδ αναμονή έναν μήνα να δω αν κυλάνε όλα καλά... Μίλησα με την μαία κ μου είπε να μην αγχώνομαι ότι όλα ήταν καλά στον υπέρηχο αλλά εγώ το έχω συνέχεια μέσα στο κεφάλι μου αν πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς γενικά τι συμπτώματα έχετε? Εγώ είμαι συνέχεια με πρησμένη κοιλιά λες κ έχω ένα μπαλόνι!! Σίγουρα δεν είναι από το μωράκι τόσο νωρίς η κοιλίτσα είμαι μόλις 9 κ 3. Μου είναι στενά όλα τα ρούχα 😅... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια εσείς γενικά τι συμπτώματα έχετε? Εγώ είμαι συνέχεια με πρησμένη κοιλιά λες κ έχω ένα μπαλόνι!! Σίγουρα δεν είναι από το μωράκι τόσο νωρίς η κοιλίτσα είμαι μόλις 9 κ 3. Μου είναι στενά όλα τα ρούχα 😅... 

Αχχχχχχχ ! Κι εγώ νιώθω πρησμένη και γενικά και ειδικά όταν τρώω νιώθω θα σκάσω! Το καταλαβαίνω βέβαια μέχρι στιγμής εγώ, ο άντρας μου και κάποια στενά μου παντελόνια 😂 Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι. 2-3 μέρες μέσα στον μήνα ήταν περίεργο το στομάχι μου. Τίποτα άλλο. Κι εμένα ο γιατρός μου είπε δεν είναι το μωρό ακόμη. Ειναι αέρας λέει κ γενικά από τις ορμόνες κτλ που αλλάζουν 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2023 at 8:06 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Με το καλό να πάνε όλα 🙏🙏🙏 κ εσύ στην αναμονή για αυχενική ε? Κ εγώ!!! Εμένα μου δίνουν 31/08 ΠΗΤ

Ναι.  1/2 θα παω εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...