Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

@marinamanoulitsa εκανες τεστακι σημερααα ? αν θυμαμαι καλα σημερα ηταν να αδιαθετησεις ! 

Μου ήρθε περίοδος σήμερα κοπέλα μου!!! Πάει και αυτός ο μήνας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!

Αυτή η περίοδος από την μερα της ωορρηξίας μέχρι την περιόδο... Πόσο αγχωτική....

Είχα ωορρηξία 2/1 και περιμένω να αδιαθετησω 17/1... Δεν περνάνε οι μέρες... Είχαμε ελεύθερες επαφές 2,3,4/1... Μετά ουρολοίμωξη 😐και αντιβίωση. Οπότε σταματήσαμε μέχρι και σήμερα.  Απογοητεύτηκα λίγο, δεν ξέρω αν οι μέρες αυτές ήταν αρκετές...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Αυτή η περίοδος από την μερα της ωορρηξίας μέχρι την περιόδο... Πόσο αγχωτική....

Είχα ωορρηξία 2/1 και περιμένω να αδιαθετησω 17/1... Δεν περνάνε οι μέρες... Είχαμε ελεύθερες επαφές 2,3,4/1... Μετά ουρολοίμωξη 😐και αντιβίωση. Οπότε σταματήσαμε μέχρι και σήμερα.  Απογοητεύτηκα λίγο, δεν ξέρω αν οι μέρες αυτές ήταν αρκετές...

 

Αρκετές είναι, ιδανικά επαφές κ πριν την ωορρηξία για να την πιάσεις σίγουρα. Εύχομαι να τα καταφέρατε!! Εγώ περιμένω Παρασκευή-Σάββατο περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αρκετές είναι, ιδανικά επαφές κ πριν την ωορρηξία για να την πιάσεις σίγουρα. Εύχομαι να τα καταφέρατε!! Εγώ περιμένω Παρασκευή-Σάββατο περίοδο 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αντε σου εύχομαι να μην έρθει κορίτσι μ η περίοδος και να έχεις ένα θετικό τέστ 💓

Ναι είχαμε και στις 31/12... Τι να πω και στους προηγούμενους μηνες ακριβώς τις ίδιες επαφές είχαμε και δεν... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αν και καθυστερημένα εύχομαι καλή χρονιά σε όλες!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πραγματοποιηθούν όλα τα όνειρα σας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 10:03 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

Να μην αγχώνεσαι καθόλου με αυτά τα θέματα!!! Στο πρώτο μου μωρό το μόνο "σύμπτωμα" εγκυμοσύνης ήταν μία κοιλιά που μεγάλωνε 😅 δεν είχα απολύτως τίποτα κυριολεκτικά, ούτε μια ζαλάδα, ούτε μια φορά να πω ανακατεύτηκα ρε παιδί μου.... εύχομαι να είσαι το ίδιο τυχερή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Και βαριά συμπτώματα να μην έχεις, θεωρώ θα νιώθεις άρρωστη γενικά 😅  Εγώ τουλάχιστον έτσι νιώθω 😅 

Χαχαχα κατάλαβα!!!😂😂 Εν τω μεταξύ με το που ξαπλώνω μπουκωνει εντελώς η μύτη κ πάει ο ύπνος 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου με αυτά τα θέματα!!! Στο πρώτο μου μωρό το μόνο "σύμπτωμα" εγκυμοσύνης ήταν μία κοιλιά που μεγάλωνε 😅 δεν είχα απολύτως τίποτα κυριολεκτικά, ούτε μια ζαλάδα, ούτε μια φορά να πω ανακατεύτηκα ρε παιδί μου.... εύχομαι να είσαι το ίδιο τυχερή!!!! 

Ήταν ήρεμη δλδ η εγκυμοσύνη σου❤️ σε ευχαριστώ πολύ 🙏 για να δούμε πως θα πάει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αντε σου εύχομαι να μην έρθει κορίτσι μ η περίοδος και να έχεις ένα θετικό τέστ 💓

Ναι είχαμε και στις 31/12... Τι να πω και στους προηγούμενους μηνες ακριβώς τις ίδιες επαφές είχαμε και δεν... 

 

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Θα έρθει σιγά σιγά μην αγχώνεσαι. Μόνο κακό κάνει το άγχος. Προσπαθείτε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2023 at 9:52 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μου ήρθε περίοδος σήμερα κοπέλα μου!!! Πάει και αυτός ο μήνας!!! 

Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε για τον επόμενο μήνα. Ούτε εγώ είμαι έγκυος. Φυσικά η περίοδος δεν ήρθε ακόμη έκαναν 1 τέστ και είναι αρνητικό γι'αυτό κ έκλεισα ραντεβού ξανά σε ενδοκρινολόγο να δω γιατί πάλι χάλασε η περίοδος τους 2 τελευταίους μήνες. Για κάποιο λόγο μου έχει μπει στο μυαλό ότι είναι κάτι ορμονικό παρόλο που οι εξετάσεις ήταν καλές θα ξανά κάνω ένα check-up. Να έχετε όμορφη μέρα όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα!! Σας διαβαζω καθημερινα, και ας μη συμμετέχω πλέον ενεργά, από επιλογή μου. Είμαι 26 μέρες μετά την απόξεση, οπότε είμαι σε διαδικασία που ψάχνομαι με τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν. Αρχικά, ο γιατρός μου είχε πει για ΜΟΡΙΑΚΟ καρυοτυπο ζευγους. Μιλώντας με γνωστή μου - γενετίστρια μου είπε ότι αρχικά πρεπει να γινει ο κλασικός καρυότυπος και όχι ο μοριακός, καθώς ο τελυταίος γινεται σε περιπτωσεις πχ εμβρυου για να διαπιστωθουν χρωμοσομικές ανωμαλίες. Και ότι δεν χρειαζεται να περιμενω 2 μηνες για να κανω τις εξετασεις μου, αφού ειναι θεμα dna και όχι ορμονων, ακόμα και της θρομβοφιλίας. Ολα αυτά τα συζητησε και με φίλη της γενετίστρια στο Μητέρα. Μου μπήκαν ψίλοι στα αυτΙά, γιατι ένιωσα ανασφάλεια για τον γιατρό μου, ο οποίος παρεμπιπτόντως ειναι και καθηγητης Πανεπιστημίου. Γενικότερα νιωθω ότι βρισκομαι στο μηδεν και πα΄λι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Θα έρθει σιγά σιγά μην αγχώνεσαι. Μόνο κακό κάνει το άγχος. Προσπαθείτε καιρό; 

Σε ευχαριστώ 🤍

1,5 χρόνο. Με πολύ καλές εξετάσεις και οι δύο... Είπα θα περιμένω ακόμη 3-4 μήνες και θα αρχίσω να σκέφτομαι την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Όσες κάνατε την Α αυχενική εξέταση, σας βγήκαν τα αποτελέσματα με το χαρακτηρισμό "εξαιρετικά" ή "χαμηλού κινδύνου"? Εγώ βγήκα σε όλες "χαμηλού κινδύνου" εκτός από μία... την εξέταση για την προεκλαμψία, όπου βγήκα "υψηλού κινδύνου" με πιθανότητες εμφάνισης 1/94. Για αυτό και με έβαλαν σε salospir από τώρα, μέχρι τον τοκετό. Έχω ανησυχήσει όσο να'ναι και είμαι ακόμη στη 12η εβδομάδα.

Πείτε μου σας παρακαλώ τις εμπειρίες σας από την Α αυχενική.  Είμαι 37 ετών, πρώτη κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ 🤍

1,5 χρόνο. Με πολύ καλές εξετάσεις και οι δύο... Είπα θα περιμένω ακόμη 3-4 μήνες και θα αρχίσω να σκέφτομαι την εξωσωματική.

Ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα έχει κάνει; Αν ναι σε μικροβιολογικό ή σ εξειδικευμένο κέντρο; Σε ρωτάω γιατί τα μικροβιολογικά το περνάνε από ένα απλό μηχάνημα κ δεν θα βλέπει το ανθρώπινο μάτι (βιολόγος) κ δε βγαίνουν σωστά αποτελέσματα. Πχ του συζύγου μου τελευταίο σπερμοδιαγραμμα σε από μικροβιολογικό έδειχνε 200.000.000 σπερμοζωαρια κ κινητικότητα στο Θεό κ όταν κάναμε την ωοληψια 1-2 μήνες μετά που το ειδε ο γενετιστής ήταν 12.000.000 με κινητικότητα 15%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα έχει κάνει; Αν ναι σε μικροβιολογικό ή σ εξειδικευμένο κέντρο; Σε ρωτάω γιατί τα μικροβιολογικά το περνάνε από ένα απλό μηχάνημα κ δεν θα βλέπει το ανθρώπινο μάτι (βιολόγος) κ δε βγαίνουν σωστά αποτελέσματα. Πχ του συζύγου μου τελευταίο σπερμοδιαγραμμα σε από μικροβιολογικό έδειχνε 200.000.000 σπερμοζωαρια κ κινητικότητα στο Θεό κ όταν κάναμε την ωοληψια 1-2 μήνες μετά που το ειδε ο γενετιστής ήταν 12.000.000 με κινητικότητα 15%. 

Σε εξειδικευμένο κέντρο το έκανε..( το έχω αναφέρει σε συζήτηση που άνοιξα σήμερα) Και η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός δεν σχολίασε κατι αρνητικό. Όλα καλά μας είπε. Ωστόσο η κοπέλα από την ομάδα της εξωσωματικής του ίδιου κέντρου που μιλήσαμε (απλά για να με ενημερώσει για τη διαδικασία σε περίπτωση που θα θέλαμε να προχωρήσουμε) μου ανάφερε ένα μικρό θεματακι στη κινητικότητα το οποίο μου είπε δεν θα επηρεάσει την σύλληψη φυσιολογικα. Οι τιμές στη κινητικότητα % ειναι άριστα 20 και ακίνητα 70. Εμένα με προβληματίζει ετσι όπως τα γράφει.. δεν ξέρω. Θα πάρουμε κι αλλη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια καλημερα!! Σας διαβαζω καθημερινα, και ας μη συμμετέχω πλέον ενεργά, από επιλογή μου. Είμαι 26 μέρες μετά την απόξεση, οπότε είμαι σε διαδικασία που ψάχνομαι με τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν. Αρχικά, ο γιατρός μου είχε πει για ΜΟΡΙΑΚΟ καρυοτυπο ζευγους. Μιλώντας με γνωστή μου - γενετίστρια μου είπε ότι αρχικά πρεπει να γινει ο κλασικός καρυότυπος και όχι ο μοριακός, καθώς ο τελυταίος γινεται σε περιπτωσεις πχ εμβρυου για να διαπιστωθουν χρωμοσομικές ανωμαλίες. Και ότι δεν χρειαζεται να περιμενω 2 μηνες για να κανω τις εξετασεις μου, αφού ειναι θεμα dna και όχι ορμονων, ακόμα και της θρομβοφιλίας. Ολα αυτά τα συζητησε και με φίλη της γενετίστρια στο Μητέρα. Μου μπήκαν ψίλοι στα αυτΙά, γιατι ένιωσα ανασφάλεια για τον γιατρό μου, ο οποίος παρεμπιπτόντως ειναι και καθηγητης Πανεπιστημίου. Γενικότερα νιωθω ότι βρισκομαι στο μηδεν και πα΄λι..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν θα σου πω να μην πας και σε άλλον, έστω για να βεβαιωθείς, εγώ το κάνω συνέχεια αυτό, αλλά έχε στο μυαλό σου ότι ο κάθε γιατρός έχει την δίκη του προσέγγιση και κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Ανάλογα τα πρωτόκολλα που χρησιμοποιεί ο καθένας. Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σου και ίσως αν πάρεις μια δεύτερη γνώμη να ηρεμήσεις, ενδεχομένως όμως και να μπερδευτείς. Εγώ συγκεκριμένα παλιότερα που με ταλαιπωρούσε ένα θέμα και είχε γίνει πολύ ψυχοφθόρο, το συζήτησα με τον ψυχολόγο μου και μου είπε μάθε να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, τότε μόνο θα νιώσεις ασφάλεια. Αργότερα τον άλλαξα και τον ψυχολόγο αλλά αυτό είναι άλλο θέμα 🤣 Ότι και να αποφασίσεις πάντως να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία και στέλνω την θετική μου ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν θα σου πω να μην πας και σε άλλον, έστω για να βεβαιωθείς, εγώ το κάνω συνέχεια αυτό, αλλά έχε στο μυαλό σου ότι ο κάθε γιατρός έχει την δίκη του προσέγγιση και κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Ανάλογα τα πρωτόκολλα που χρησιμοποιεί ο καθένας. Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σου και ίσως αν πάρεις μια δεύτερη γνώμη να ηρεμήσεις, ενδεχομένως όμως και να μπερδευτείς. Εγώ συγκεκριμένα παλιότερα που με ταλαιπωρούσε ένα θέμα και είχε γίνει πολύ ψυχοφθόρο, το συζήτησα με τον ψυχολόγο μου και μου είπε μάθε να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, τότε μόνο θα νιώσεις ασφάλεια. Αργότερα τον άλλαξα και τον ψυχολόγο αλλά αυτό είναι άλλο θέμα 🤣 Ότι και να αποφασίσεις πάντως να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία και στέλνω την θετική μου ενέργεια! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα συμφωνήσω μαζί σου γιατί και εγώ πριν ένα χρόνο άλλαζα συνεχώς γιατρούς. Τώρα ένα χρόνο δεν εχω πάρει δεύτερη γνώμη προσπαθώ να ακούω μόνο τον γιατρό μου αλλα όταν προσπαθείς τοσο καιρό και δεν έρχεται ενω ακούς μόνο θετικά,σου μπαίνει και η ιδέα οτι κάτι άφησες πίσω, κάτι δεν έψαξες... Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα οτι επιθυμείς 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Όσες κάνατε την Α αυχενική εξέταση, σας βγήκαν τα αποτελέσματα με το χαρακτηρισμό "εξαιρετικά" ή "χαμηλού κινδύνου"? Εγώ βγήκα σε όλες "χαμηλού κινδύνου" εκτός από μία... την εξέταση για την προεκλαμψία, όπου βγήκα "υψηλού κινδύνου" με πιθανότητες εμφάνισης 1/94. Για αυτό και με έβαλαν σε salospir από τώρα, μέχρι τον τοκετό. Έχω ανησυχήσει όσο να'ναι και είμαι ακόμη στη 12η εβδομάδα.

Πείτε μου σας παρακαλώ τις εμπειρίες σας από την Α αυχενική.  Είμαι 37 ετών, πρώτη κύηση.

Και εγώ έπαιρνα salospir από την Α αυχενική μέχρι 34η εβδομάδα νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2023 at 8:03 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα γιατί σε κάνει ακόμα διατροφη λόγο καισαρικης ; 4,5 χρόνια θήλαζες; Πωπω χαράς το κουράγιο σου εγω σκέφτομαι 8 μήνα να ξεκινήσω σιγά σιγά να σταματάμε τον θηλασμό τώρα είναι 4 μηνών 

εγω μια φορά είχα πάρει σιρόπι για να πάω τουαλέτα γιατί ηθελα να κάνω μια εξέταση και ήταν χάλια αρρώστησα με την βλακεία αυτήν δεν μπορούσα να συνέλθω.. δεν ξέρω βέβαια αν κάνει τώρα που θηλαζεις τέτοιο σιρόπι πάντως κάνει δουλειά 🤣

Ετσι είναι οι οδηγίες.. τι να πω..και στα άλλα 2 πρόσεχα λίγο την διατροφή μου τις πρώτες μέρες..  να σου πω από ένα σημείο και μετά μου έγινε συνήθεια ο θηλασμός 

πήρα σιρόπι.. τπτ δεν έγινε..  έκανα κλισμα και ηρέμησα..  δεν πήγαινε άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2023 at 4:51 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

@Nandia- μου να σου ζήσει το αγοράκι σου! Το καλύτερο δώρο από τον Άγιο Βασίλη φέτος!!!!

σε ευχαριστώ πολύ.. ναι έφυγε το 22 με τον καλύτερο τρόπο και ξεκίνησε το 23 ομορφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Ετσι είναι οι οδηγίες.. τι να πω..και στα άλλα 2 πρόσεχα λίγο την διατροφή μου τις πρώτες μέρες..  να σου πω από ένα σημείο και μετά μου έγινε συνήθεια ο θηλασμός 

πήρα σιρόπι.. τπτ δεν έγινε..  έκανα κλισμα και ηρέμησα..  δεν πήγαινε άλλο 

Καλημέρα αν δεν έκανε και το σιρόπι τίποτα πιστεύω ήταν μονόδρομος το κλισμα.. τουλάχιστον ηρέμησες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Και εγώ έπαιρνα salospir από την Α αυχενική μέχρι 34η εβδομάδα νομίζω. 

Είχες παρόμοια διάγνωση σχετικά με τον υψηλό κίνδυνο προεκλαμψίας ΄ή σου είχε δώσει το salospir ο γιατρός απλά προληπτικά? Σε ευχαριστώ κ για την απάντηση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Όσες κάνατε την Α αυχενική εξέταση, σας βγήκαν τα αποτελέσματα με το χαρακτηρισμό "εξαιρετικά" ή "χαμηλού κινδύνου"? Εγώ βγήκα σε όλες "χαμηλού κινδύνου" εκτός από μία... την εξέταση για την προεκλαμψία, όπου βγήκα "υψηλού κινδύνου" με πιθανότητες εμφάνισης 1/94. Για αυτό και με έβαλαν σε salospir από τώρα, μέχρι τον τοκετό. Έχω ανησυχήσει όσο να'ναι και είμαι ακόμη στη 12η εβδομάδα.

Πείτε μου σας παρακαλώ τις εμπειρίες σας από την Α αυχενική.  Είμαι 37 ετών, πρώτη κύηση.

Είχα κ εγώ πιθανότητα να πάθω προεκλαμψία πήρα κ εγώ ασπιρίνη από την αυχενική ως 36 εβδομαδες! Έκανα πίεση στις 37+ Κ γέννησα τελικά 37+6 με φυσιολογικό τοκετό! Μπορεί κ να πάθεις μπορεί κ όχι! Να πίνεις πολύ νερό την ασπιρίνη κ όσο μπορείς να γυμνάζεσαι! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα! Θα το βλέπετε με τον γιατρο σου! Εμένα στη β επιπέδου μειώθηκε το ρίσκο ομως τελικά έκανα πίεση! Είναι απλά πιθανότητες! Μην αγχώνεσαι! Να ελέγχετε κ τα ουρα στο γ τρίμηνο για λεύκωμα είναι πολύ σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Είχα κ εγώ πιθανότητα να πάθω προεκλαμψία πήρα κ εγώ ασπιρίνη από την αυχενική ως 36 εβδομαδες! Έκανα πίεση στις 37+ Κ γέννησα τελικά 37+6 με φυσιολογικό τοκετό! Μπορεί κ να πάθεις μπορεί κ όχι! Να πίνεις πολύ νερό την ασπιρίνη κ όσο μπορείς να γυμνάζεσαι! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα! Θα το βλέπετε με τον γιατρο σου! Εμένα στη β επιπέδου μειώθηκε το ρίσκο ομως τελικά έκανα πίεση! Είναι απλά πιθανότητες! Μην αγχώνεσαι! Να ελέγχετε κ τα ουρα στο γ τρίμηνο για λεύκωμα είναι πολύ σημαντικό!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μου έδωσες κουράγιο, γιατί χθες βράδυ δε κοιμήθηκα από την ανησυχία.. Τώρα είμαι καλύτερα! Εσύ το salospir το έπαιρνες με το μεσημεριανό ή με το βραδινό φαγητό? Πριν ή μετά το φαγητό? Ναι, ναι, πίνω πολύ νερό και από γυμναστική απλά περπατάω μισή με μία ώρα την ημέρα! Εσύ τι είδους γυμναστικής έκανες? Σε ευχαριστώ ❤️ Και χαίρομαι που πήγαν όλα καλά μέχρι τον τοκετό σου! 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...