Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθεια


Recommended Posts

Κοριτσια 

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Χτες ειδα πολυ μικρες σταμπες καφε υγρο. Πολυ μικρες ομως. Σημερα δεν ειχα τιποτα. Τωρα ξανα πηγα κ εχει λιγο περισσοτερο. Τι κανουμε ; 

Ειναι φυσιολογικο;  αυριο θα παω στο γιατρο. Πρεπει να παρω κατι ? Οσες ξερετε. Γτ σημερα κανεις δεν εξυπηρετει εδω στο νησι.  Προγεστερονη? Κατι? Σας εχει τυχει?

Ειμαι 6η εβδομαδα.

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια 

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Χτες ειδα πολυ μικρες σταμπες καφε υγρο. Πολυ μικρες ομως. Σημερα δεν ειχα τιποτα. Τωρα ξανα πηγα κ εχει λιγο περισσοτερο. Τι κανουμε ; 

Ειναι φυσιολογικο;  αυριο θα παω στο γιατρο. Πρεπει να παρω κατι ? Οσες ξερετε. Γτ σημερα κανεις δεν εξυπηρετει εδω στο νησι.  Προγεστερονη? Κατι? Σας εχει τυχει?

Ειμαι 6η εβδομαδα.

Ευχαριστω

Μπράβο βρε κοπέλα μου συγχαρητήρια που τα κατάφερες χαίρομαι πολύ για εσενα 💕 εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Πρέπει να πάρεις να ενημερώσεις τον γιατρό σου είναι κάτι που συμβαίνει να έχεις καφέ στην εγκυμοσύνη συνήθως δίνουν χάπι utrogestan αλλά αυτό πρέπει να στο γράψει ο γιατρός σου

περιμένουμε νέα σου 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια 

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Χτες ειδα πολυ μικρες σταμπες καφε υγρο. Πολυ μικρες ομως. Σημερα δεν ειχα τιποτα. Τωρα ξανα πηγα κ εχει λιγο περισσοτερο. Τι κανουμε ; 

Ειναι φυσιολογικο;  αυριο θα παω στο γιατρο. Πρεπει να παρω κατι ? Οσες ξερετε. Γτ σημερα κανεις δεν εξυπηρετει εδω στο νησι.  Προγεστερονη? Κατι? Σας εχει τυχει?

Ειμαι 6η εβδομαδα.

Ευχαριστω

Κορίτσι μου, συνήθως το καφέ είναι παλιό αίμα και δεν προκαλεί ανησυχία. Δεν μπορείς να πας κάπου έκτακτα να σε δουν; πρώτο υπέρηχο με τον γιατρό σου έχετε κάνει; πόσο έχει φτάσει η χοριακη σου; έχεις πόνους στην κοιλιά ή μόνο στάμπες; στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο;. Έχεις προηγούμενες αποβολές; αν ναι εγώ νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις άμεσα με το γιατρό. 

Συγχαρητήρια, ευχομαι σε 8 μήνες να κρατάς το θαύμα σου αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου, συνήθως το καφέ είναι παλιό αίμα και δεν προκαλεί ανησυχία. Δεν μπορείς να πας κάπου έκτακτα να σε δουν; πρώτο υπέρηχο με τον γιατρό σου έχετε κάνει; πόσο έχει φτάσει η χοριακη σου; έχεις πόνους στην κοιλιά ή μόνο στάμπες; στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο;. Έχεις προηγούμενες αποβολές; αν ναι εγώ νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις άμεσα με το γιατρό. 

Συγχαρητήρια, ευχομαι σε 8 μήνες να κρατάς το θαύμα σου αγκαλιά! 

Κοριτσια μιλησα με εναν γιατρο στην Αθηνα που ειχε το ιστορικο μ. Μου εδωσε 3 φορες τη μερα utrogestan.  Κ αυριο Δευτερα θα παω για υπερηχο. Η β χοριακη ηταν 1810 την Παρασκευη .

Εχω στο σκουπισμα κ απο τις 6 πχ φορες που πηγα στο μπανιο τις 3 ηταν σταγονα στο εσωρουχο.

Σημερα ολα ειναι κλειστα.. 

Εύχομαι να το προλαβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα πρέπει να σταματήσουν τα υγρα τωρα με το χαπι? Ποια ηταν η δικη σας εμπειρια? Ή σταματάει σταδιακά? Πως γίνεται γιατί δεν εχω καμια εμπειρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια θα πρέπει να σταματήσουν τα υγρα τωρα με το χαπι? Ποια ηταν η δικη σας εμπειρια? Ή σταματάει σταδιακά? Πως γίνεται γιατί δεν εχω καμια εμπειρια

Δε θα γίνει αμέσως. Και τα utro αυξάνουν γενικά τα άσπρα υγρά, ειδικά αν τα παίρνεις κολπικά. Τα καφέ θεωρητικά θα αποβληθουν και θα μειωθούν, αλλά εξαρτάται και πόσο είχες. Σταδιακά γίνεται αλλά αν τώρα έχεις απλά μια σταγόνα μπορεί και να μην ξαναδείς. Είναι κορίτσια που πάνε με καφέ υγρά μεγάλο μέρος της εγκυμοσύνης τους και όλα πάνε καλά. Δεν έχει συνταγή. Το θυρεοειδή τον έχετε ρυθμίσει; παίρνεις κανονικά την αγωγή; νωρίς έχετε ραντεβού κι εσείς με 1800 την Παρασκευή,αλλα καλύτερα για να δείτε και ότι όλα καλά με το καφέ αιματακι να ηρεμήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δε θα γίνει αμέσως. Και τα utro αυξάνουν γενικά τα άσπρα υγρά, ειδικά αν τα παίρνεις κολπικά. Τα καφέ θεωρητικά θα αποβληθουν και θα μειωθούν, αλλά εξαρτάται και πόσο είχες. Σταδιακά γίνεται αλλά αν τώρα έχεις απλά μια σταγόνα μπορεί και να μην ξαναδείς. Είναι κορίτσια που πάνε με καφέ υγρά μεγάλο μέρος της εγκυμοσύνης τους και όλα πάνε καλά. Δεν έχει συνταγή. Το θυρεοειδή τον έχετε ρυθμίσει; παίρνεις κανονικά την αγωγή; νωρίς έχετε ραντεβού κι εσείς με 1800 την Παρασκευή,αλλα καλύτερα για να δείτε και ότι όλα καλά με το καφέ αιματακι να ηρεμήσεις. 

 

Μακαρι Παναγια μου. μακάρι γιατι τρομαξα πολυ. Αυριο θα κανω ξανα χοριακη κ θα βρω παω για υπερηχο. 

Θυρεοειδη τωρα π εκανα ειχα 5 κ μου αυξησε τη δοση  η ενδοκρινολογος.  Κ σε 7 μερεε θα ξανα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια μιλησα με εναν γιατρο στην Αθηνα που ειχε το ιστορικο μ. Μου εδωσε 3 φορες τη μερα utrogestan.  Κ αυριο Δευτερα θα παω για υπερηχο. Η β χοριακη ηταν 1810 την Παρασκευη .

Εχω στο σκουπισμα κ απο τις 6 πχ φορες που πηγα στο μπανιο τις 3 ηταν σταγονα στο εσωρουχο.

Σημερα ολα ειναι κλειστα.. 

Εύχομαι να το προλαβω.

Ολα καλά θα είναι θα πάρεις αύριο το χάπι σου και θα σταματήσουν.. πολλές κοπέλες είχαν καφέ στην εγκυμοσύνη τους 

εγω επειδή δεν είχα δεν ξέρω καθόλου για να σου πω την δίκη μου εμπειρία για το χάπι.. πάντως σαν δοσολογία κάπου τόσα δίνουν στις κοπέλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ολα καλά θα είναι θα πάρεις αύριο το χάπι σου και θα σταματήσουν.. πολλές κοπέλες είχαν καφέ στην εγκυμοσύνη τους 

εγω επειδή δεν είχα δεν ξέρω καθόλου για να σου πω την δίκη μου εμπειρία για το χάπι.. πάντως σαν δοσολογία κάπου τόσα δίνουν στις κοπέλες 

Πηρα κιολας το χαπι @Elk

Πηγα σε εφημερευον και πηρα. Δεν μποεουσα να περιμενω. Φοβηθηκα. Ξερεις κ εσυ ποσο πολυ παιδευτηκαμε κ ηρθε μονο του ξαφνικα κ φοβήθηκα.  Τωρα που ξερω οτι πηρα εστω αυτο που μπορουσα  νιωθω καλυτερα τουλαχιστον δεν το αφησα στην τυχη του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Πηρα κιολας το χαπι @Elk

Πηγα σε εφημερευον και πηρα. Δεν μποεουσα να περιμενω. Φοβηθηκα. Ξερεις κ εσυ ποσο πολυ παιδευτηκαμε κ ηρθε μονο του ξαφνικα κ φοβήθηκα.  Τωρα που ξερω οτι πηρα εστω αυτο που μπορουσα  νιωθω καλυτερα τουλαχιστον δεν το αφησα στην τυχη του 

Πολύ καλά έκανες, γιατί όντως έχεις παιδευτεί πολύ και σου αξίζει να πάνε όλα καλά, κάθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική και πολύτιμη. Όλα θα πάνε καλά, θα δεις ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πολύ καλά έκανες, γιατί όντως έχεις παιδευτεί πολύ και σου αξίζει να πάνε όλα καλά, κάθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική και πολύτιμη. Όλα θα πάνε καλά, θα δεις ❤️ 

Ποσο πολυ σε ευχαριστω @misofeggaro

Καντε κ για εμενα μια προσευχουλα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Πηρα κιολας το χαπι @Elk

Πηγα σε εφημερευον και πηρα. Δεν μποεουσα να περιμενω. Φοβηθηκα. Ξερεις κ εσυ ποσο πολυ παιδευτηκαμε κ ηρθε μονο του ξαφνικα κ φοβήθηκα.  Τωρα που ξερω οτι πηρα εστω αυτο που μπορουσα  νιωθω καλυτερα τουλαχιστον δεν το αφησα στην τυχη του 

Το ξέρω πως σε παίδευσε αλλά να που ήρθε και η δίκη σου σειρά να έρθει το σποράκι σου 🥰 

Πολύ καλά εκανες και πηγες να πάρεις το χάπι να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις κιολας και εμένα πιστεύω ο γιατρός μου για ψυχολογικούς λόγους μου το είχε δώσει τότε 😅 

Όλα θα πάνε καλά θα πας στον γιατρό να σε δει. Δεν έχεις μόνιμα γιατρό εκεί ε; Έρχεται στο νησί πχ μια φορα την βδομαδα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Το ξέρω πως σε παίδευσε αλλά να που ήρθε και η δίκη σου σειρά να έρθει το σποράκι σου 🥰 

Πολύ καλά εκανες και πηγες να πάρεις το χάπι να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις κιολας και εμένα πιστεύω ο γιατρός μου για ψυχολογικούς λόγους μου το είχε δώσει τότε 😅 

Όλα θα πάνε καλά θα πας στον γιατρό να σε δει. Δεν έχεις μόνιμα γιατρό εκεί ε; Έρχεται στο νησί πχ μια φορα την βδομαδα ;

Υπαρχουν 2 γιατροι αλλα εγω ειχα μια γυναικολογο που ερχεται απο Αθηνα 1 φορα το μηνα. 

φαντάσου οτι προσπαθησα απο Σαββατο να βρω στο τηλ τον ενα γυναικολογο κ την μια δεν απαντησε κ την αλλη σήμερα ειναι απενεργοποιημενο... 

Οποτε πηρα τον ανθρωπο που ειχαμε  μιλησει κ μου ειχε δωσει συμπληρωμα το καλοκαίρι κ ειχε το ιστορικο μου.

Τωρα θα στελνω τις εξετασεις κ σε εκείνον. 

αυριο ελπιζω να με "δεχτει" καποιος γτ δεν μπορεσα να κλεισω το ΣΚ ραντεβου. Παντως σιγουρα θα κανω κ τη χοριακη μου αυριο. 

Τελικα τωρα πηγα σε αλλο επιπεδο αγχους! Τωρα θα αγχωνομαι μεχρι να κλεισω 3μηνο κ να δουμε οτι ολα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Υπαρχουν 2 γιατροι αλλα εγω ειχα μια γυναικολογο που ερχεται απο Αθηνα 1 φορα το μηνα. 

φαντάσου οτι προσπαθησα απο Σαββατο να βρω στο τηλ τον ενα γυναικολογο κ την μια δεν απαντησε κ την αλλη σήμερα ειναι απενεργοποιημενο... 

Οποτε πηρα τον ανθρωπο που ειχαμε  μιλησει κ μου ειχε δωσει συμπληρωμα το καλοκαίρι κ ειχε το ιστορικο μου.

Τωρα θα στελνω τις εξετασεις κ σε εκείνον. 

αυριο ελπιζω να με "δεχτει" καποιος γτ δεν μπορεσα να κλεισω το ΣΚ ραντεβου. Παντως σιγουρα θα κανω κ τη χοριακη μου αυριο. 

Τελικα τωρα πηγα σε αλλο επιπεδο αγχους! Τωρα θα αγχωνομαι μεχρι να κλεισω 3μηνο κ να δουμε οτι ολα πανε καλα.

Ωχ κατάλαβα λίγο μπέρδεμα με τους γιατρους και εσυ… 

αυτήν που έρχεται μια φορά το μήνα μμμ δεν θα σε πολύ βολέψει 

Πάντα έτσι γίνεται το άγχος δεν φευγει ποτε 😅 υπομονή θέλει τώρα και όσο μπορείς ηρεμία 

χοριακη δεν εχεις κάνει καθόλου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ κατάλαβα λίγο μπέρδεμα με τους γιατρους και εσυ… 

αυτήν που έρχεται μια φορά το μήνα μμμ δεν θα σε πολύ βολέψει 

Πάντα έτσι γίνεται το άγχος δεν φευγει ποτε 😅 υπομονή θέλει τώρα και όσο μπορείς ηρεμία 

χοριακη δεν εχεις κάνει καθόλου ; 

Eκανα την Πεμπτη που βγηκε το τεστ θετικο. Ηταν 1812. Κ αυριο θα παω να ξανα κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Eκανα την Πεμπτη που βγηκε το τεστ θετικο. Ηταν 1812. Κ αυριο θα παω να ξανα κανω. 

Ααα πολύ καλά 😊 στείλε μας τα νέα σου όταν πας γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2022 at 9:51 ΠΜ, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια 

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Χτες ειδα πολυ μικρες σταμπες καφε υγρο. Πολυ μικρες ομως. Σημερα δεν ειχα τιποτα. Τωρα ξανα πηγα κ εχει λιγο περισσοτερο. Τι κανουμε ; 

Ειναι φυσιολογικο;  αυριο θα παω στο γιατρο. Πρεπει να παρω κατι ? Οσες ξερετε. Γτ σημερα κανεις δεν εξυπηρετει εδω στο νησι.  Προγεστερονη? Κατι? Σας εχει τυχει?

Ειμαι 6η εβδομαδα.

Ευχαριστω

Γεια σου, μήπως αυτές οι μικρές σταγόνες είναι η αιμορραγία της εμφύτευσης; που είναι συνήθως έτσι ακριβώς όπως τις περιγράφεις - 2-3 μικρές σταγόνες που την επόμενη μέρα εξαφανίζονται.  Στα αγγλικά αυτό το φαινόμενο λέγεται implantation bleeding.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα πολύ καλά 😊 στείλε μας τα νέα σου όταν πας γιατρό 

Καλησπερα!

Εχω να σας πω τα νεα μου κορίτσια.

Πηγα για β χοριακη σημερα. Η τιμη ειναι 13154.74!!!  Στις 8.12 ηταν 1817.28 ! 

Μου εκανε κ ο γυναικολογος κολπικο υπέρηχο. Το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι λιγο μικροτερο το μέγεθος του και οτι θελει χοριακη περιπου 5000. Εγω εχω 13154!!!! 

Μιλησα κ με τον γιατρο στην Αθηνα.

Μου ειπε σε 10 μερες θα ακουσω καρδουλα κ παει σουπερ !!!  Ξεαγχωθηκα.  Πολυ χάρηκα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Καλησπερα!

Εχω να σας πω τα νεα μου κορίτσια.

Πηγα για β χοριακη σημερα. Η τιμη ειναι 13154.74!!!  Στις 8.12 ηταν 1817.28 ! 

Μου εκανε κ ο γυναικολογος κολπικο υπέρηχο. Το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι λιγο μικροτερο το μέγεθος του και οτι θελει χοριακη περιπου 5000. Εγω εχω 13154!!!! 

Μιλησα κ με τον γιατρο στην Αθηνα.

Μου ειπε σε 10 μερες θα ακουσω καρδουλα κ παει σουπερ !!!  Ξεαγχωθηκα.  Πολυ χάρηκα. 

 

Άντε ωραία όλα κοιτα να είσαι ήρεμη και να το χαρεις 😊

Σε 10 μερες θα ξανά πας για να ακούσεις την καρδούλα ;  

Οι πρώτοι 3 γίνονται κολπικά μετά θα αρχίσει να σε κοιτάει από την κοιλιτσα 

Τα καφε υγρα πως πάνε ; Έχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Καλησπερα!

Εχω να σας πω τα νεα μου κορίτσια.

Πηγα για β χοριακη σημερα. Η τιμη ειναι 13154.74!!!  Στις 8.12 ηταν 1817.28 ! 

Μου εκανε κ ο γυναικολογος κολπικο υπέρηχο. Το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι λιγο μικροτερο το μέγεθος του και οτι θελει χοριακη περιπου 5000. Εγω εχω 13154!!!! 

Μιλησα κ με τον γιατρο στην Αθηνα.

Μου ειπε σε 10 μερες θα ακουσω καρδουλα κ παει σουπερ !!!  Ξεαγχωθηκα.  Πολυ χάρηκα. 

 

Συγχαρητήρια! Ήρθε κι εσένα η σειρά σου! Με το καλό! Έπαιρνα κι εγώ στην αρχή προγεστερόνη γιατί είχα καφέ.. μέχρι τον τρίτο μήνα περίπου. Όλα καλά θα πάνε!! Κοίτα μην έχεις δίδυμα,  τι αύξηση είναι αυτή!!! Να παρακολουθείς τον θυρεοειδή σου μήπως χρειαστείς αύξηση στη δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία όλα κοιτα να είσαι ήρεμη και να το χαρεις 😊

Σε 10 μερες θα ξανά πας για να ακούσεις την καρδούλα ;  

Οι πρώτοι 3 γίνονται κολπικά μετά θα αρχίσει να σε κοιτάει από την κοιλιτσα 

Τα καφε υγρα πως πάνε ; Έχεις ; 

Μου ειπε 22.12 για καρδουλα! 

Εχω καφε υγρα. Χτες το βραδυ σαν να ειχα ελαφρως ροζ αλλα δοξα τον Θεο σημερα πριν το υπερηχογραφημα ειχα μονο στο σκουπισμα. Μετα το υπερηχογραφημα έβγαλε σαν "διαλυμενα ψιλα ψιλα ψιλα κομματακια" κατι που εχω γενικα οταν εκανα τετοιους υπερηχους.

Αρα καρδουλα πως θα ακουσω αν κανουμε κολπικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Συγχαρητήρια! Ήρθε κι εσένα η σειρά σου! Με το καλό! Έπαιρνα κι εγώ στην αρχή προγεστερόνη γιατί είχα καφέ.. μέχρι τον τρίτο μήνα περίπου. Όλα καλά θα πάνε!! Κοίτα μην έχεις δίδυμα,  τι αύξηση είναι αυτή!!! Να παρακολουθείς τον θυρεοειδή σου μήπως χρειαστείς αύξηση στη δόση.

ευχαριστώ τοσο πολυ @MyElpida!  Mετα απο τοσο πρηξιμο που σας έκανα εδω περα !!!.

Θυρεοειδη θα δω ξανα σε 7 μερες. Εχουμε αυξησει τη δοση!! 

 

Λες να εχω δίδυμα!! Καλα θα τρελαθω εκει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

ευχαριστώ τοσο πολυ @MyElpida!  Mετα απο τοσο πρηξιμο που σας έκανα εδω περα !!!.

Θυρεοειδη θα δω ξανα σε 7 μερες. Εχουμε αυξησει τη δοση!! 

 

Λες να εχω δίδυμα!! Καλα θα τρελαθω εκει!!

Για να καταλάβεις εγώ δεν είχα θέμα με τον θυρεοειδή αλλά στην εγκυμοσύνη με τα χίλια ζόρια τον κρατάω μεσα στα όρια..  κάθε μήνα κάνω εξετάσεις και αυξανουμε τη δόση! Είναι ορμονικο το θέμα. Οπότε κι εσύ θα το παρακολουθείς συνέχεια.. 

Η καρδούλα ακούγεται με τον κολπικό υπέρηχο! Μετά την 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά θα σου κάνει από την κοιλιά, αλλά και πάλι, αν δε βλέπει κάτι καλά θα σου κάνει κολπικό για μεγαλύτερη ακρίβεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Για να καταλάβεις εγώ δεν είχα θέμα με τον θυρεοειδή αλλά στην εγκυμοσύνη με τα χίλια ζόρια τον κρατάω μεσα στα όρια..  κάθε μήνα κάνω εξετάσεις και αυξανουμε τη δόση! Είναι ορμονικο το θέμα. Οπότε κι εσύ θα το παρακολουθείς συνέχεια.. 

Η καρδούλα ακούγεται με τον κολπικό υπέρηχο! Μετά την 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά θα σου κάνει από την κοιλιά, αλλά και πάλι, αν δε βλέπει κάτι καλά θα σου κάνει κολπικό για μεγαλύτερη ακρίβεια!

Ααα υπεροχα. Καλα που μου το ειπες γιατι θα παραξενευομουν!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μου ειπε 22.12 για καρδουλα! 

Εχω καφε υγρα. Χτες το βραδυ σαν να ειχα ελαφρως ροζ αλλα δοξα τον Θεο σημερα πριν το υπερηχογραφημα ειχα μονο στο σκουπισμα. Μετα το υπερηχογραφημα έβγαλε σαν "διαλυμενα ψιλα ψιλα ψιλα κομματακια" κατι που εχω γενικα οταν εκανα τετοιους υπερηχους.

Αρα καρδουλα πως θα ακουσω αν κανουμε κολπικα?

Εντάξει δεν είναι τίποτα θα πάρεις τα χάπια και θα σταματήσουν και αυτά 😊

ναι κολπικά την ακούς την καρδούλα 

Η χοριακη σου ήταν μεγάλη στο σχολίασε καθόλου αυτό ο γιατρός σου εσενα ; Ότι παίζει να είναι δυο ; 

Εγω στον πρώτο μου υπέρηχο όταν είχα πάει είχαμε δει 2 σάκους απλά ο ένας ήταν λίγο μικρότερος, μου ειπε μπορεί να είναι και δυο τα μωράκια αλλά θα ξέρουμε στον επόμενο όταν θα έρθεις να ακούσουμε καρδούλα και για αυτό μου είπε κιολας να πάω σε 3 βδομαδες για είμαστε σίγουρη ωστε να δώσει λίγο περισσότερο χρόνο στον πιο μικρό σακο να δούμε πως θα πάει αλλά τελικά ακούσαμε μια καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...