Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ντρέπομαι να πω ότι ακόμα δεν μπορώ να μείνω εγγυος


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ariadnipap είπε:

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Να μην ανησυχεις και να μην το σκεφτεσαι , και ανεξηγητη να ειναι και εξηγημενη να ειναι η υπογονιμοτητα παραμενει ενα μεγαλο προβλημα που δυστυχως  μας στοιχειωνει. Προφανως ειναι αβολες αυτες οι συζητησεις για εμας αλλα επειδη οι αλλοι δεν εχουν ερθει στη θεση μας δεν ξερουν οτι μας πληγωνει και μας στεναχωρει αυτο το ζητημα. Καλο ειναι αν εχεις φιλους που εμπιστευεσαι να ανοιξεις τη καρδια σου και να μοιραστεις τις σκεψεις σου δεν ειναι κακο, ουτε ειμαστε για να λυπηση , ουτε μειονεκτουμε σε κατι. Ο θεος μας τα δινει οταν εκεινος κρινει οτι ειναι η ωρα. Οχι εμεις. 

 

Θετικη σκεψη και καλη επιτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ariadnipap είπε:

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Να μη στεναχωριέσαι !! Το λέω σε  εσένα για να το ακούω κ εγώ!! Εμείς π προσπαθούμε χρόνια κ δεν το έχουμε καταφέρει ακόμα, είμαστε πιο αξίες & αξιέπαινεΣ, έχουμε περάσει τόσα κ τόσα…. Και ακόμα παλεύουμε κ ελπίζουμε !!!

ο,τι νιώθεις , το νιώθουν όσες προσπαθούν κ δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα !!

Πάρε θάρρος κ προχωρά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Να μην ανησυχεις και να μην το σκεφτεσαι , και ανεξηγητη να ειναι και εξηγημενη να ειναι η υπογονιμοτητα παραμενει ενα μεγαλο προβλημα που δυστυχως  μας στοιχειωνει. Προφανως ειναι αβολες αυτες οι συζητησεις για εμας αλλα επειδη οι αλλοι δεν εχουν ερθει στη θεση μας δεν ξερουν οτι μας πληγωνει και μας στεναχωρει αυτο το ζητημα. Καλο ειναι αν εχεις φιλους που εμπιστευεσαι να ανοιξεις τη καρδια σου και να μοιραστεις τις σκεψεις σου δεν ειναι κακο, ουτε ειμαστε για να λυπηση , ουτε μειονεκτουμε σε κατι. Ο θεος μας τα δινει οταν εκεινος κρινει οτι ειναι η ωρα. Οχι εμεις. 

 

Θετικη σκεψη και καλη επιτυχια.

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου κορίτσι μου!!! Να εισαι καλα και συμφωνώ με αύρα που λες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fot είπε:

Να μη στεναχωριέσαι !! Το λέω σε  εσένα για να το ακούω κ εγώ!! Εμείς π προσπαθούμε χρόνια κ δεν το έχουμε καταφέρει ακόμα, είμαστε πιο αξίες & αξιέπαινεΣ, έχουμε περάσει τόσα κ τόσα…. Και ακόμα παλεύουμε κ ελπίζουμε !!!

ο,τι νιώθεις , το νιώθουν όσες προσπαθούν κ δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα !!

Πάρε θάρρος κ προχωρά !!

Αχχχ εμεις όλες που προσπαθούμε τόσο ξερω όλα καλα θα πάνε στο τέλος κ αυτές οι σκέψεις θα αποτελούν παρελθόν πια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2022 at 10:50 ΜΜ, ο/η Ariadnipap είπε:

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Καταρχην φίλη που βλέπει ότι δεν έχεις παιδάκι χωρίς να ξέρει το γιατί και σου το τονίζει δεν είναι φίλη! 

Πότε μου δεν είπα σε καμια φίλη μου γιατί δεν κάνετε ένα παιδάκι, η παιδική μου φίλη όταν παντρεύτηκε εγώ μόλις είχα γεννήσει , πέρασαν περίπου 4 χρόνια απ το γάμο της  και παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν μίλησα γιατί δεν κάνετε ένα παιδί! Πρώτων ΔΕΝ με αφορά το κάθε ζευγάρι ξέρει μόνο του εάν θέλει η κχι παιδί (κάποιοι οικονομικά, κάποιοι ψυχολογικά κτλ ) εμένα γιατί θα πρέπει να με αφορα; δεν μου είχε μιλήσει τότε η κοπέλα δεν μιλάει εύκολα το ξέρω τελικά μένει έγκυος-με εξωσωματική και μου το ανακοινώνει λεγοντα πόσα χρόνια το ήθελε και ότι της έκανε εντύπωση που ποτέ δεν την ρώτησα.  Δεν το έκανα γιατί δε νοιάζομαι απλά γιατί δεν ήθελα να   την ξισω πληγή ποσο μάλλον να πει καποιος α.. εγω έμεινα εύκολα μου την σπάνε αυτές οι γυναίκες! (Ψωναρες τις λέω!!!) 

Το αν έπιασε κάποια εύκολα μπράβο της και μακάρι να γινόταν σε όλες αυτό αλλά δεν είναι πάντα έτσι!!! 

Άποψη μου πριν πας για εξωσωματική υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Επίσης είμαι της απόψεις ανεξήγητη δεν υπάρχει αλλά κάτι που δεν έχουμε βρει ακόμα.  

Εδω μέσα θα βρεις γυναίκες που θα σε καταλάβουν εδώ μέσα άνοιξα την καρδιά μου και μίλησα με άκουσαν. 

Πλέον έχοντας περάσει 2 φορές από αυτό γιατί και ένα παιδάκι να κάνεις θα σε ρωτάνε ποτε το δεύτερο κτλ εγώ σε όλους είπα ότι θέλουμε έχουμε κάνει εξωσωματική κτλ οπότε σταμάτησαν οι αδιάκριτες ερωτήσεις  να και αν με λυπούνται να και αν όχι σημασία έχει να μη με ρωτάνε . Ενώ στο πρώτο εκλαιγα μόνη μου όταν ρωτούσαν δεν άνοιγα το ρημάδι να μιλούσα και το περνούσα κλαίγοντας.  Όχι θα δεις την δικιά σου ηρεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2022 at 11:50 ΜΜ, ο/η Ariadnipap είπε:

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Καλημέρα Αριάδνη.Νιώθω ακριβώς το ίδιο. Η αδελφή μου είχε 4 εγκυμοσύνες. Μένει έγκυος με την μυρωδιά που λέει ο λόγος. Εγώ τίποτα εδώ και 1.5 χρόνο με καλές εξετάσεις. Όλοι γύρο μας (φίλοι και συγγενείς) έχουν κάνει παιδιά κ  αποφεύγω να βγαίνω μαζί τους γι'αυτό το λόγο. Γιατί όλοι ρωτάνε το ίδιο πράγμα και δεν ξέρω τι να τους απαντήσω. Φυσικά με την αδελφή μου το έχω συζητήσει και να σου πω την αλήθεια το μετάνιωσα γιατί δεν θέλω να νιώθει αυτόν τον "οίκτο" . Ξέρω όντως πονάει μαζι μου και συμπάσχει αλλά θα προτιμούσα να μην της είχα μιλήσει. Ενώ στην μητέρα μου δεν μετάνιωσα που το ειπα. Είναι ένα θέμα το οποίο κ εγώ δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθεις πόνο και δεν μπορείς να τον μοιραστείς με ασφάλεια γιατί φοβάσαι ότι δεν θα μπορέσεις να ακουστείς χωρίς να σε λυπηθούν ή να σε παρηγορήσουν ή γιατί ακόμα σκέφτεσαι και ότι δεν θα σε καταλάβουν μιας και για τον άλλον/ η άλλην  το να μείνει έγκυος μπορεί να ήταν κάτι πολύ εύκολο, αυτό είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2022 at 11:50 ΜΜ, ο/η Ariadnipap είπε:

Καλησπερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Με προβληματίζει κάτι και θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες παρόλο που δεν το έχω συζητήσει με κανέναν πέρα από τον σύντροφο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μωράκι αλλά δυστυχώς τιποτα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα αν έχετε ακουστά. Εξετάσεις όλες τέλειες μωράκι ακόμα όχι. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον αν δεν συμβεί κάτι μέχρι αρχές του νέου έτους θα πάμε για εξωσωματική. Δεν εχουμε πει σε κανένα αυτό το πρόβλημα ούτε στα πιο κοντινά πρόσωπα και αυτό γιατί εγω προσωπικά δεν θέλω κανένας να με λυπάται. Όλες μου οι φιλες και συγγενείς έχουν μείνει εγγυος γρήγορα . Κάθε φορά η ίδια ερώτηση ποτέ με το καλό και ποτέ με το καλό . Γιατί πρέπει να είμαστε για λύπηση; Είναι μια ήττα αυτό. Είχα φιλη που κάθε φορά που βγαίναμε έλεγε καλα με τον άντρα μου τα πιάσαμε παρά πολυ γρήγορα τα παιδιά και μπλα μπλα ( μη γνωρίζοντας το δικό μου πρόβλημα). Αν το γνώριζε;; Θα με λυπόταν σωστά; Δεν θα έχανε ευκαιρία να μου υπενθυμίζει ποσό γρήγορα έπιασε εκείνη τα παιδάκια της. Δεν ξερω γιατί νιώθω έτσι σίγουρα δεν βοηθάει και αυτό την κατάσταση. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω και εσάς. Ευχαριστω εκ των προτέρων να είστε πάντα καλα.

Μην στενοχωριεσαι. Ημουν ακριβως στην ιδια θεση με εσενα. Ακου να δεις, έχετε κανει ολα τα παρακατω? Μηπως κατι ξεχαστηκε?

- Σπερμοδιαγραμμα

-Σαλπιγγογραφια

-Παρακολουθηση ωορρηξιας

-βιταμινες Β12 κ D3

-Φολλικο Οξυ

-Βιταμινες για εσενα ? Για ενισχυση των ωαριων?

- ελεγχος Αμη 

-ελεγχος θυρεοειδη ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καταρχην φίλη που βλέπει ότι δεν έχεις παιδάκι χωρίς να ξέρει το γιατί και σου το τονίζει δεν είναι φίλη! 

Πότε μου δεν είπα σε καμια φίλη μου γιατί δεν κάνετε ένα παιδάκι, η παιδική μου φίλη όταν παντρεύτηκε εγώ μόλις είχα γεννήσει , πέρασαν περίπου 4 χρόνια απ το γάμο της  και παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν μίλησα γιατί δεν κάνετε ένα παιδί! Πρώτων ΔΕΝ με αφορά το κάθε ζευγάρι ξέρει μόνο του εάν θέλει η κχι παιδί (κάποιοι οικονομικά, κάποιοι ψυχολογικά κτλ ) εμένα γιατί θα πρέπει να με αφορα; δεν μου είχε μιλήσει τότε η κοπέλα δεν μιλάει εύκολα το ξέρω τελικά μένει έγκυος-με εξωσωματική και μου το ανακοινώνει λεγοντα πόσα χρόνια το ήθελε και ότι της έκανε εντύπωση που ποτέ δεν την ρώτησα.  Δεν το έκανα γιατί δε νοιάζομαι απλά γιατί δεν ήθελα να   την ξισω πληγή ποσο μάλλον να πει καποιος α.. εγω έμεινα εύκολα μου την σπάνε αυτές οι γυναίκες! (Ψωναρες τις λέω!!!) 

Το αν έπιασε κάποια εύκολα μπράβο της και μακάρι να γινόταν σε όλες αυτό αλλά δεν είναι πάντα έτσι!!! 

Άποψη μου πριν πας για εξωσωματική υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Επίσης είμαι της απόψεις ανεξήγητη δεν υπάρχει αλλά κάτι που δεν έχουμε βρει ακόμα.  

Εδω μέσα θα βρεις γυναίκες που θα σε καταλάβουν εδώ μέσα άνοιξα την καρδιά μου και μίλησα με άκουσαν. 

Πλέον έχοντας περάσει 2 φορές από αυτό γιατί και ένα παιδάκι να κάνεις θα σε ρωτάνε ποτε το δεύτερο κτλ εγώ σε όλους είπα ότι θέλουμε έχουμε κάνει εξωσωματική κτλ οπότε σταμάτησαν οι αδιάκριτες ερωτήσεις  να και αν με λυπούνται να και αν όχι σημασία έχει να μη με ρωτάνε . Ενώ στο πρώτο εκλαιγα μόνη μου όταν ρωτούσαν δεν άνοιγα το ρημάδι να μιλούσα και το περνούσα κλαίγοντας.  Όχι θα δεις την δικιά σου ηρεμία. 

Πες τα αγάπη μου... Εγώ όταν με ρωτάνε τους λέω έχω παραγγείλει ένα στο φούρνο αλλά δεν το έχει ψήσει ακόμα... Για την εξωσωματική δεν το ξέρει σχεδόν κανείς μόνο οι δύο αδελφές μια ξαδέρφη και ο προϊστάμενος στη δουλειά με τον οποίο είμαστε χρόνια φίλοι έχω ένα ξεχωριστό δέσιμο με αυτόν τον άνθρωπο ούτε στη μάνα μου δεν το έχω πει.. Μου είναι παντελώς αδιάφορο το αν θα με λυπηθούν η όχι απλά δεν γουστάρω το ότι έχουν άποψη για ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καταρχην φίλη που βλέπει ότι δεν έχεις παιδάκι χωρίς να ξέρει το γιατί και σου το τονίζει δεν είναι φίλη! 

Πότε μου δεν είπα σε καμια φίλη μου γιατί δεν κάνετε ένα παιδάκι, η παιδική μου φίλη όταν παντρεύτηκε εγώ μόλις είχα γεννήσει , πέρασαν περίπου 4 χρόνια απ το γάμο της  και παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν μίλησα γιατί δεν κάνετε ένα παιδί! Πρώτων ΔΕΝ με αφορά το κάθε ζευγάρι ξέρει μόνο του εάν θέλει η κχι παιδί (κάποιοι οικονομικά, κάποιοι ψυχολογικά κτλ ) εμένα γιατί θα πρέπει να με αφορα; δεν μου είχε μιλήσει τότε η κοπέλα δεν μιλάει εύκολα το ξέρω τελικά μένει έγκυος-με εξωσωματική και μου το ανακοινώνει λεγοντα πόσα χρόνια το ήθελε και ότι της έκανε εντύπωση που ποτέ δεν την ρώτησα.  Δεν το έκανα γιατί δε νοιάζομαι απλά γιατί δεν ήθελα να   την ξισω πληγή ποσο μάλλον να πει καποιος α.. εγω έμεινα εύκολα μου την σπάνε αυτές οι γυναίκες! (Ψωναρες τις λέω!!!) 

Το αν έπιασε κάποια εύκολα μπράβο της και μακάρι να γινόταν σε όλες αυτό αλλά δεν είναι πάντα έτσι!!! 

Άποψη μου πριν πας για εξωσωματική υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Επίσης είμαι της απόψεις ανεξήγητη δεν υπάρχει αλλά κάτι που δεν έχουμε βρει ακόμα.  

Εδω μέσα θα βρεις γυναίκες που θα σε καταλάβουν εδώ μέσα άνοιξα την καρδιά μου και μίλησα με άκουσαν. 

Πλέον έχοντας περάσει 2 φορές από αυτό γιατί και ένα παιδάκι να κάνεις θα σε ρωτάνε ποτε το δεύτερο κτλ εγώ σε όλους είπα ότι θέλουμε έχουμε κάνει εξωσωματική κτλ οπότε σταμάτησαν οι αδιάκριτες ερωτήσεις  να και αν με λυπούνται να και αν όχι σημασία έχει να μη με ρωτάνε . Ενώ στο πρώτο εκλαιγα μόνη μου όταν ρωτούσαν δεν άνοιγα το ρημάδι να μιλούσα και το περνούσα κλαίγοντας.  Όχι θα δεις την δικιά σου ηρεμία. 

Μπράβο σου για τον τρόπο που αντιμετώπισες την φίλη σου. Δυστυχώς δεν είναι όλες και όλοι ετσι . Γιαυτο μίλησα εδώ κορίτσια γιατί ήθελα κάπου να τα πω και κάποιος να με καταλάβει χωρις να με κρίνει και Ευχαριστω παρά πολυ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Πες τα αγάπη μου... Εγώ όταν με ρωτάνε τους λέω έχω παραγγείλει ένα στο φούρνο αλλά δεν το έχει ψήσει ακόμα... Για την εξωσωματική δεν το ξέρει σχεδόν κανείς μόνο οι δύο αδελφές μια ξαδέρφη και ο προϊστάμενος στη δουλειά με τον οποίο είμαστε χρόνια φίλοι έχω ένα ξεχωριστό δέσιμο με αυτόν τον άνθρωπο ούτε στη μάνα μου δεν το έχω πει.. Μου είναι παντελώς αδιάφορο το αν θα με λυπηθούν η όχι απλά δεν γουστάρω το ότι έχουν άποψη για ολα

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μην στενοχωριεσαι. Ημουν ακριβως στην ιδια θεση με εσενα. Ακου να δεις, έχετε κανει ολα τα παρακατω? Μηπως κατι ξεχαστηκε?

- Σπερμοδιαγραμμα

-Σαλπιγγογραφια

-Παρακολουθηση ωορρηξιας

-βιταμινες Β12 κ D3

-Φολλικο Οξυ

-Βιταμινες για εσενα ? Για ενισχυση των ωαριων?

- ελεγχος Αμη 

-ελεγχος θυρεοειδη ?

 

Καλησπερα κορίτσι μου. Ναι έχω κάνει σπερμοδιαγραμμα σαλπιγγογραφια έλεγχος αμη. Θυρεοειδή δεν έχω κάνει ούτε για βιταμίνες και φιλικό οξύ. Δεν μου ειπε κάτι η γυναικολόγο. Εδώ και 7-8 μήνες περίπου παιρνω inofert μια φορά την ημέρα και έχω αρχίσει θεραπεία με σερπαφαρ, μου απομένει άλλος ένας μήνας να ολοκληρωθεί. Και πριν λίγες μέρες μου έδωσε η γυναικολόγος να κανω την ovitrele ένεση , την εκανα. Να δουμε τώρα στο τέλος του μήνα αν θα έχουμε καταφέρει κάτι με την ένεση. Ειπε μετά το τέλος της θεραπείας μόνο η εξωσωματική απομένει σαν τελευταία λύση και αποτελεσματική εν μέρη. Αν και είναι αισιόδοξη πολυ και πιστεύει θα τα καταφέρουμε μόνοι σας. Δεν ξερω αλήθεια πως θα κατάληξη όλο αυτό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ariadnipap είπε:

 

Καλησπερα κορίτσι μου. Ναι έχω κάνει σπερμοδιαγραμμα σαλπιγγογραφια έλεγχος αμη. Θυρεοειδή δεν έχω κάνει ούτε για βιταμίνες και φιλικό οξύ. Δεν μου ειπε κάτι η γυναικολόγο. Εδώ και 7-8 μήνες περίπου παιρνω inofert μια φορά την ημέρα και έχω αρχίσει θεραπεία με σερπαφαρ, μου απομένει άλλος ένας μήνας να ολοκληρωθεί. Και πριν λίγες μέρες μου έδωσε η γυναικολόγος να κανω την ovitrele ένεση , την εκανα. Να δουμε τώρα στο τέλος του μήνα αν θα έχουμε καταφέρει κάτι με την ένεση. Ειπε μετά το τέλος της θεραπείας μόνο η εξωσωματική απομένει σαν τελευταία λύση και αποτελεσματική εν μέρη. Αν και είναι αισιόδοξη πολυ και πιστεύει θα τα καταφέρουμε μόνοι σας. Δεν ξερω αλήθεια πως θα κατάληξη όλο αυτό…

Στο πρώτο μου παιδί 1.5 χρόνο προσπαθούσα και και την 3 φορά που πήρα κλομιφερ έμεινα έγκυος. Οποτε 👍👍👍🙏🙏🙏 σου εύχομαι ευχαρισταααα... 

Καλό είναι να δεις τον θυρεοειδή σου. Γιατί μετά το τέλος μόνο εξωσωματική;  εφόσον δεν υπάρχει θεμα; όχι φυσικά υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Εφόσον δεν έχετε θέμα στο σπερμα μπορείς να δοκιμάσεις και σπερματενχυση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα φυσικά από ποτήρια ειδικά από ειδικές κρέμες από ξάπλα στο κρεβάτι χωρίς να σηκωθώ αλλά δεν είχαν ελέγξει το πιο βασικό το σπερμα . Σε όλα έχουμε πολύ χάλια σπερμα . Έμεινα έγκυος όμως ξέρεις πότε όταν ειπα να παν να γ. Όλα.  Και τώρα έτρεχα με κάτι χαρτιά και εκει δεν πρόλαβα να μετρήσω μέρες ασε που έπιασα άσχετη μέρα με την ωορηξια μου. Για αυτό και τα κορίτσια σε Ρ τησαν τι ελέγξετε. Δυστυχώς αρκετοί γιατροί βλέπουν  μόνο τις γυναίκες. Κανονικά ο άντρας θα παει σε ανδρολογο(μονο αυτός μπορεί να δει σωστά και να κρίνει) 

Αληθεια δε σε παρακολουθεί με υπερηχο  ; σου είπε τάδε μέρα κάνε την οβιτρελε;  ή θα πας να σε δει; 

Αλλα εμείς τώρα θέλουμε και ευελπιστούμε στα καλύτερα.. σου εύχομαι θετικά ευχάριστα... και μετά βλέπουμε τι και πως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στο πρώτο μου παιδί 1.5 χρόνο προσπαθούσα και και την 3 φορά που πήρα κλομιφερ έμεινα έγκυος. Οποτε 👍👍👍🙏🙏🙏 σου εύχομαι ευχαρισταααα... 

Καλό είναι να δεις τον θυρεοειδή σου. Γιατί μετά το τέλος μόνο εξωσωματική;  εφόσον δεν υπάρχει θεμα; όχι φυσικά υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Εφόσον δεν έχετε θέμα στο σπερμα μπορείς να δοκιμάσεις και σπερματενχυση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα φυσικά από ποτήρια ειδικά από ειδικές κρέμες από ξάπλα στο κρεβάτι χωρίς να σηκωθώ αλλά δεν είχαν ελέγξει το πιο βασικό το σπερμα . Σε όλα έχουμε πολύ χάλια σπερμα . Έμεινα έγκυος όμως ξέρεις πότε όταν ειπα να παν να γ. Όλα.  Και τώρα έτρεχα με κάτι χαρτιά και εκει δεν πρόλαβα να μετρήσω μέρες ασε που έπιασα άσχετη μέρα με την ωορηξια μου. Για αυτό και τα κορίτσια σε Ρ τησαν τι ελέγξετε. Δυστυχώς αρκετοί γιατροί βλέπουν  μόνο τις γυναίκες. Κανονικά ο άντρας θα παει σε ανδρολογο(μονο αυτός μπορεί να δει σωστά και να κρίνει) 

Αληθεια δε σε παρακολουθεί με υπερηχο  ; σου είπε τάδε μέρα κάνε την οβιτρελε;  ή θα πας να σε δει; 

Αλλα εμείς τώρα θέλουμε και ευελπιστούμε στα καλύτερα.. σου εύχομαι θετικά ευχάριστα... και μετά βλέπουμε τι και πως. 

Καλησπερα κορίτσι μου

χαιρομαι παρά πολυ για εσενα. Να σου ζήσει το παιδάκι σου πάντα κακότυχο ευχοαμαι❤️❤️ Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες εδώ ότι γυναίκες μετά από χρόνια προσπάθειας μείνανε εγγυος έτσι ξαφνικά χωρίς να το περιμένουν. Κάθε φορά αυτό συζητάω με τον σύζυγο μπορει να μας τύχει και εμάς με το ίδιο τρόπο. Η αλήθεια είναι έχω άγχος παρά πολυ στεναχωριέμαι νευριάζω απογοητεύομαι και σίγουρα όλα αυτά τα συναισθήματα δεν βοηθούν αλλά δεν είναι ένα κουμπί το πατάς και εξαφανίστηκε το άγχος. Δόξα τον θεό έχω ένα υποστηρικτικό σύζυγο σε όλα αγαπιόμαστε πολυ και είμαστε αγαπημένοι και αυτό μου δίνει δύναμη και σκέφτομαι μερικές φορές ότι είναι να γίνει θα γίνει τουλάχιστον ειμαι καλα με τον άνθρωπο μου και θα το ξεπεράσουμε. Προσπαθώ να δω τα θετικά της ζωής. Δεν τα καταφέρνω πάντα όσον αφορά το θέμα του παιδιού σε άσχετες φάσεις που το σκέφτομαι πιο έντονα κλαιω και στεναχωριέμαι και φρου πάλι από την αρχή.

Η γυναικολόγος μου ναι με παρακολουθεί με υπέρηχο κάθε μήνα να δουμε αν μεγαλώνει κανένα αυγό με τα σερπαφαρ. Και την ένεση την εκανα μετά από προτροπή της ενώ είχα πάει μια μερα πριν για υπέρηχο και μου ειπε να την κανω την επόμενη μερα το βράδυ που ειπε να έχω επαφές και τις επόμενες 3 μέρες που ακολουθούσαν .

Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε μια χαρά τέλειο χωρίς κανένα πρόβλημα το ίδιο κ όλες πι εξετάσεις οι δικοες μου. Στο επόμενο ραντεβού θα την ρωτήσω μήπως χρειάζεται μα κανω για τον θυρεοειδή κάποια αλλά εξέταση να το  ακούμε βαθύτερα. 
Σπερματεγχηση την αποκλείω εγω γιατί δεν έχω ακούσει και μεγάλα ποσοστά επιτυχίες με σχέση με την εξωσωματική. Αν είναι να κανω πολλές φορές σπερματέγχυση προτείνω να κανω εξωσωματική που έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να μείνω εγγυος . 
Δεν ξερω όλα είναι περίεργα στο μυαλό μου . Άκουγα ιστορίες αλλά δεν περίμενα να μου συμβεί κ εμένα …. Αλλά να που συμβαίνει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στο πρώτο μου παιδί 1.5 χρόνο προσπαθούσα και και την 3 φορά που πήρα κλομιφερ έμεινα έγκυος. Οποτε 👍👍👍🙏🙏🙏 σου εύχομαι ευχαρισταααα... 

Καλό είναι να δεις τον θυρεοειδή σου. Γιατί μετά το τέλος μόνο εξωσωματική;  εφόσον δεν υπάρχει θεμα; όχι φυσικά υπάρχουν και άλλη μέθοδοι.  Εφόσον δεν έχετε θέμα στο σπερμα μπορείς να δοκιμάσεις και σπερματενχυση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα φυσικά από ποτήρια ειδικά από ειδικές κρέμες από ξάπλα στο κρεβάτι χωρίς να σηκωθώ αλλά δεν είχαν ελέγξει το πιο βασικό το σπερμα . Σε όλα έχουμε πολύ χάλια σπερμα . Έμεινα έγκυος όμως ξέρεις πότε όταν ειπα να παν να γ. Όλα.  Και τώρα έτρεχα με κάτι χαρτιά και εκει δεν πρόλαβα να μετρήσω μέρες ασε που έπιασα άσχετη μέρα με την ωορηξια μου. Για αυτό και τα κορίτσια σε Ρ τησαν τι ελέγξετε. Δυστυχώς αρκετοί γιατροί βλέπουν  μόνο τις γυναίκες. Κανονικά ο άντρας θα παει σε ανδρολογο(μονο αυτός μπορεί να δει σωστά και να κρίνει) 

Αληθεια δε σε παρακολουθεί με υπερηχο  ; σου είπε τάδε μέρα κάνε την οβιτρελε;  ή θα πας να σε δει; 

Αλλα εμείς τώρα θέλουμε και ευελπιστούμε στα καλύτερα.. σου εύχομαι θετικά ευχάριστα... και μετά βλέπουμε τι και πως. 

Χίλια συγγνώμη κορίτσι μου καλότυχο εννοούσα , το iPhone όπως καταλαβαίνεις γράφει τα δικά του . ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ariadnipap είπε:

 

Καλησπερα κορίτσι μου. Ναι έχω κάνει σπερμοδιαγραμμα σαλπιγγογραφια έλεγχος αμη. Θυρεοειδή δεν έχω κάνει ούτε για βιταμίνες και φιλικό οξύ. Δεν μου ειπε κάτι η γυναικολόγο. Εδώ και 7-8 μήνες περίπου παιρνω inofert μια φορά την ημέρα και έχω αρχίσει θεραπεία με σερπαφαρ, μου απομένει άλλος ένας μήνας να ολοκληρωθεί. Και πριν λίγες μέρες μου έδωσε η γυναικολόγος να κανω την ovitrele ένεση , την εκανα. Να δουμε τώρα στο τέλος του μήνα αν θα έχουμε καταφέρει κάτι με την ένεση. Ειπε μετά το τέλος της θεραπείας μόνο η εξωσωματική απομένει σαν τελευταία λύση και αποτελεσματική εν μέρη. Αν και είναι αισιόδοξη πολυ και πιστεύει θα τα καταφέρουμε μόνοι σας. Δεν ξερω αλήθεια πως θα κατάληξη όλο αυτό…

Εγω εκανα 6μηνες θεραπεια με σερπαφαρ. Κ κανεις δεν μου ειπε να τσεκαρω τον θυρεοειδη μου. Τελικα τα πηρα αδικα. 

Αν ναι τωρα δεν εγινε κατι, για εμενα ελεγξε θυροειδη, προλακτινη κ κατι αλλο που δεν λενε, το ζαχαρο...! 

Ειχα θυρεοειδη ανεβασμένο, προλακτινη λιγο  πιο πανω απο οριο, κ το ζαχαρο μου σε νηστει ηταν πχ 95 με οριο το 110. 

Λοιπον ο τελευταίος γυναικολογος θεωρω με βοηθησε. Μου εδωσε συμπληρωμα novofertil (πολυ ακριβό αλλα εκανα θεωρω τη δουλεια του).  Σε λιγοτερο απο 3μηνο που τα πηρα με θυρεοειδη που ξανα ξερυθμιστηκε, συνελαβα κανονικα χωρις καν να το περιμενω.  13 μερες πριν το μαθω ειχα παρει glucophage που ειναι για να σου ρυθμιζει το ζαχαρο. Πιστευω οτι αυτα τα 2 σε συνδυασμο εκαναν το θαυμα τους.

Ο γυναικολογος μου ειχε πει: μπορει κ να συλλαμβάνεις κ να μην το ξερεις γτ το ζαχαρο δεν ηταν σταθερο. Κ ετσι το μωρο ειναι μια στον καφε κ μια στο γαλακτομπουρεκο. 

πήγαινε φιλη μου κ τσεκαρε το. Ειλικρινα προσπαθουσα 1.5 χρονο κ οταν ειπαμε οτι οκ τον άλλο μηνα να μιλησουμε να δουμε να παμε για εξωσωματικη, εγινε το θαυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 1:52 ΠΜ, ο/η Ariadnipap είπε:

Αχχχ εμεις όλες που προσπαθούμε τόσο ξερω όλα καλα θα πάνε στο τέλος κ αυτές οι σκέψεις θα αποτελούν παρελθόν πια!!! 

Έτσι γίνεται πάντα κ σε όλα .

Έτσι κ αλλιώς πιόνια του συστήματος τεχν. αναπαραγωγής είμαστε…

απλα, ελπίζουμε κ προχωράμε και μακάρι να δικαιωθούμε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας γράφω και για κάποιο λόγο τα κινήματα βγαίνουν ότι είναι κρυφά και δεν εμφανίζονται . Γιατί;; 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ariadnipap είπε:

Κορίτσια σας γράφω και για κάποιο λόγο τα κινήματα βγαίνουν ότι είναι κρυφά και δεν εμφανίζονται . Γιατί;; 😕

Επειδή είσαι νέο μέλος περνάνε από έγκριση και αργούν να δημοσιευτούν. 

Εσύ γράψε κανονικά, αφού έχεις 20 σχόλια τότε θα εμφανίζονται αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Επειδή είσαι νέο μέλος περνάνε από έγκριση και αργούν να δημοσιευτούν. 

Εσύ γράψε κανονικά, αφού έχεις 20 σχόλια τότε θα εμφανίζονται αμέσως. 

Ααα οκ Ευχαριστω. Γτ στεναχωρήθηκα λίγο λεω πάει έχασα επαφή 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Θα σου προτεινα να επισκεφτειτε εναν γενετιστή προτου προχωρησεις σε εξωσωματικη και εναν καλο αιματολογο! 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου. Μόλις τελειώσω την θεραπεία με τα σερπαφαρ θα σκεφτούμε καλα τα επόμενα βήματα μας . Η αλήθεια είναι ότι δεν θα με πείραζε να κανω εξωσωματική και αυτό γιατί δεν μπορώ άλλο κάθε μήνα να περιμένω και να μην συμβαίνει τιποτα. Η ψυχολογία μου έχει πατήσει πάτο. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Εγω εκανα 6μηνες θεραπεια με σερπαφαρ. Κ κανεις δεν μου ειπε να τσεκαρω τον θυρεοειδη μου. Τελικα τα πηρα αδικα. 

Αν ναι τωρα δεν εγινε κατι, για εμενα ελεγξε θυροειδη, προλακτινη κ κατι αλλο που δεν λενε, το ζαχαρο...! 

Ειχα θυρεοειδη ανεβασμένο, προλακτινη λιγο  πιο πανω απο οριο, κ το ζαχαρο μου σε νηστει ηταν πχ 95 με οριο το 110. 

Λοιπον ο τελευταίος γυναικολογος θεωρω με βοηθησε. Μου εδωσε συμπληρωμα novofertil (πολυ ακριβό αλλα εκανα θεωρω τη δουλεια του).  Σε λιγοτερο απο 3μηνο που τα πηρα με θυρεοειδη που ξανα ξερυθμιστηκε, συνελαβα κανονικα χωρις καν να το περιμενω.  13 μερες πριν το μαθω ειχα παρει glucophage που ειναι για να σου ρυθμιζει το ζαχαρο. Πιστευω οτι αυτα τα 2 σε συνδυασμο εκαναν το θαυμα τους.

Ο γυναικολογος μου ειχε πει: μπορει κ να συλλαμβάνεις κ να μην το ξερεις γτ το ζαχαρο δεν ηταν σταθερο. Κ ετσι το μωρο ειναι μια στον καφε κ μια στο γαλακτομπουρεκο. 

πήγαινε φιλη μου κ τσεκαρε το. Ειλικρινα προσπαθουσα 1.5 χρονο κ οταν ειπαμε οτι οκ τον άλλο μηνα να μιλησουμε να δουμε να παμε για εξωσωματικη, εγινε το θαυμα. 

Καλησπερα κορίτσι μου. Τώρα που θα τελειώσω την θεραπεία με τα σερπαφαρ λεω να πω στην γυναικολόγο τι άλλο μπορούμε να κάνουμε από εξετάσεις η το οτιδήποτε. 
συχγαρητηρια που τα κατάφερες στο τέλος μετα από ταλαιπωρία και εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Ξερω πολλες κοπελες, και μαλιστα μια προσφατα που το εμαθα . προσπαθουσε 10 ολοκληρα χρονια ειχε κανει τα παντα. και καποια στιγμη της ειπε ενας γυναικολογος παρτο αποφαση δεν μπορεις να κανεις παιδια !!!!!! Της προτεινε ομως ενας ενδοκρινολογος να παει σε γενετιστη και μεσα σε ενα 6μηνο εμεινε εγκυος εντελως φυσιολογικα και τωρα περιμενει το παιδακι της. Το αναφερω γιατι και η διαδικασια αλλα και το κοστος της εξωσωματικης ειναι μεγαλο .Καλη δυναμη σου ευχομαι και οοολα να πανε καλα και να ερθει συντομα ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου ❤️ 

Τι ευχάριστο αυτό !!❤️ Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου. Ελπίζω στο καλύτερο και εγω και ευχομαι μέσα από καρδιάς όλες να γίνουνε μανούλες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...