Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γράμμα θα στείλω στον Άγιο Βασίλη χαρά να φέρει σε όλα τα χείλη. Αυτόν το Δεκέμβρη κάθε λαμπάκι να γίνει το φως για ένα μωράκι. 🎄🎅🥂🎉👶


misofeggaro

Recommended Posts

Κορίτσια εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες! Το μωρό μου όταν βγάζουμε τα ρούχα είτε για να το αλλάξω είτε για μπάνιο κλαιει πολύ είναι φυσιολογικό;; Τον λυπαμαι κάνω αρκετή γρα να το αλλάξω γιατί τον κρατάω κ πάνω μου για να ηρεμήσει μολις τον βάλω στην αλλαξιερα κλαιει…η παιδίατρος μ είπε ότι ακόμα νιώθει ανασφάλεια ποτέ θα περάσει; Τον λυπαμαι παρά πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 525
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Στη μέση του κύκλου θεωρητικά είσαι στην ωορρηξία! Μήπως είδε αυγουλακι για ωορρηξία;

Μα δεν είμαι στη μέση του κύκλου 6 μέρες πριν την περίοδο είμαι μπορεί και λιγότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️❤️ Ο Άγιος Βασίλης ήρθε νωρις για σας ❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰 κ εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Μα δεν είμαι στη μέση του κύκλου 6 μέρες πριν την περίοδο είμαι μπορεί και λιγότερο

Εγώ πιστεύω ότι είδε το πάχος του ενδομητρίου. Δεν σου έδωσε κάποιο αντίγραφο του υπερήχου να γράφει πάνω κανα νούμερο μπας και καταλάβουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μα δεν είμαι στη μέση του κύκλου 6 μέρες πριν την περίοδο είμαι μπορεί και λιγότερο

Ναι το κατάλαβα απλά ο γιατρος είδε ότι είσαι στο μέσο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες! Το μωρό μου όταν βγάζουμε τα ρούχα είτε για να το αλλάξω είτε για μπάνιο κλαιει πολύ είναι φυσιολογικό;; Τον λυπαμαι κάνω αρκετή γρα να το αλλάξω γιατί τον κρατάω κ πάνω μου για να ηρεμήσει μολις τον βάλω στην αλλαξιερα κλαιει…η παιδίατρος μ είπε ότι ακόμα νιώθει ανασφάλεια ποτέ θα περάσει; Τον λυπαμαι παρά πολύ 

Ναι έτσι κάνει και εμένα πολύ κλάμα και το κάνει ακόμα αυτό που που είναι 4 μηνών δεν ξέρω ποτε θα σταματήσει αλλά από ότι κατάλαβα σε κανένα μωρακι δεν του αρέσει η διαδικασία αυτην.. υπομονή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η natasha2 είπε:

καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!!

δεν είμαι καινούργια στο φόρουμ για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί ο προηγούμενος λογαριασμός μου..είμαι ήδη μαμά ενός αγοριού 19 μηνών και ξεκίνησα προσπάθειες για 2ο παιδάκι εχθές πήγα για τεστ παπ όπου είχα κι ωορρηξια ένα τεράστιο αυγουλακι έτοιμο να σπάσει για να δούμε αν έγινε δουλίτσα.. 

μακάρι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες! Το μωρό μου όταν βγάζουμε τα ρούχα είτε για να το αλλάξω είτε για μπάνιο κλαιει πολύ είναι φυσιολογικό;; Τον λυπαμαι κάνω αρκετή γρα να το αλλάξω γιατί τον κρατάω κ πάνω μου για να ηρεμήσει μολις τον βάλω στην αλλαξιερα κλαιει…η παιδίατρος μ είπε ότι ακόμα νιώθει ανασφάλεια ποτέ θα περάσει; Τον λυπαμαι παρά πολύ 

Καλησπέρα και να σου ζήσει! 

Ίσως και να κρυώνει και να χρειάζεται τον χώρο να είναι πιο ζεστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2022 at 11:44 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Μήπως έγινε όπως λες η σύλληψη πιο νωρίς!!! Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️❤️❤️Πόσο θα πρέπει να είναι ο αριθμός της χοριακης για τον πρώτο υπέρηχο??? Δεν με έχει πάρει κ ο γιατρός ακόμα να ξέρω κ τι γίνεται...

Κορίτσι μου συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Δεν ξέρω συγκεκριμένο αριθμό να σου πω. Αλλά η αδερφή της φίλης μου που είχε δίδυμα και  η χορική της ήταν 600+ στην ημέρα της αναμενόμενης περιόδου.. άντε μακάρι ολα να πάνε καλά. Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα κορίτσια σε όλες με υγεία κ ότι επιθυμείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Alex12345 είπε:

Καλησπέρα και να σου ζήσει! 

Ίσως και να κρυώνει και να χρειάζεται τον χώρο να είναι πιο ζεστος

Είναι μόνιμα αναμμένη η θέρμανση στους 23-24 βαθμούς… μακάρι να σταματήσει γιατί τον λυπαμαι!! 
 

στις On 23/12/2022 at 7:49 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Ναι έτσι κάνει και εμένα πολύ κλάμα και το κάνει ακόμα αυτό που που είναι 4 μηνών δεν ξέρω ποτε θα σταματήσει αλλά από ότι κατάλαβα σε κανένα μωρακι δεν του αρέσει η διαδικασία αυτην.. υπομονή 😊

κ το μπάνιο επίσης κλαιει παρά πολύ…υπομονή τότε θα συνηθίσει με το καιρό…φτάσατε ήδη 4 μηνών;;;;;; Πωπω πως πέρασαν οι μηνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Είναι μόνιμα αναμμένη η θέρμανση στους 23-24 βαθμούς… μακάρι να σταματήσει γιατί τον λυπαμαι!! 
 

κ το μπάνιο επίσης κλαιει παρά πολύ…υπομονή τότε θα συνηθίσει με το καιρό…φτάσατε ήδη 4 μηνών;;;;;; Πωπω πως πέρασαν οι μηνες!!! 

Εμένα τσιριζε από την ώρα που ξεκινούσε η διαδικασία του μπάνιου μέχρι να θηλάσει μετά. Την έντυνα και χτυπιοταν στο κλάμα. Από 3 μισή μηνών το χαίρεται τόσο το μπάνιο όσο και το ντύσιμο μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Είναι μόνιμα αναμμένη η θέρμανση στους 23-24 βαθμούς… μακάρι να σταματήσει γιατί τον λυπαμαι!! 
 

κ το μπάνιο επίσης κλαιει παρά πολύ…υπομονή τότε θα συνηθίσει με το καιρό…φτάσατε ήδη 4 μηνών;;;;;; Πωπω πως πέρασαν οι μηνες!!! 

Ναι πέρασε ο καιρός πήγαμε 4 μηνών 😊

Μέσα στην μπανιέρα όταν την βάζω δεν κλαίει αλλά μετά στο ντύσιμο δυστηχως ακόμα μου κλαίει αρκετά και όταν βάζω πιστολάκι να την κάνω τα μαλλιά επισης έχουμε κλάμα 

εμενα η δίκη μου παιδιατρος μου είπε στο σπίτι να εχω 20 το πολύ 21 βαθμούς μέσα όχι παρά πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είναι μόνιμα αναμμένη η θέρμανση στους 23-24 βαθμούς… μακάρι να σταματήσει γιατί τον λυπαμαι!! 
 

κ το μπάνιο επίσης κλαιει παρά πολύ…υπομονή τότε θα συνηθίσει με το καιρό…φτάσατε ήδη 4 μηνών;;;;;; Πωπω πως πέρασαν οι μηνες!!! 

Κι εμάς 5,5 μηνών κάπως έχει ηρεμήσει αλλά στην αρχή ήταν έξαλλη στο μπάνιο και στο ντύσιμο μετά το μπάνιο. Στο άλλαγμα όχι τόσο. Στο μπάνιο ακόμα κλαίει μερικές φορές, είναι με τις ώρες της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμένα τσιριζε από την ώρα που ξεκινούσε η διαδικασία του μπάνιου μέχρι να θηλάσει μετά. Την έντυνα και χτυπιοταν στο κλάμα. Από 3 μισή μηνών το χαίρεται τόσο το μπάνιο όσο και το ντύσιμο μετά. 

Κ εμεις έτσι :( 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι πέρασε ο καιρός πήγαμε 4 μηνών 😊

Μέσα στην μπανιέρα όταν την βάζω δεν κλαίει αλλά μετά στο ντύσιμο δυστηχως ακόμα μου κλαίει αρκετά και όταν βάζω πιστολάκι να την κάνω τα μαλλιά επισης έχουμε κλάμα 

εμενα η δίκη μου παιδιατρος μου είπε στο σπίτι να εχω 20 το πολύ 21 βαθμούς μέσα όχι παρά πάνω 

 Ναι κ εμεις τόσο απλά καποιες φορες μπορεί να δείξει κ 23 το θερμόμετρο 

στις πριν 16 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εμάς 5,5 μηνών κάπως έχει ηρεμήσει αλλά στην αρχή ήταν έξαλλη στο μπάνιο και στο ντύσιμο μετά το μπάνιο. Στο άλλαγμα όχι τόσο. Στο μπάνιο ακόμα κλαίει μερικές φορές, είναι με τις ώρες της. 

Κ εμας έξαλλος από την αρχή από την ώρα π θα του βγάλω τα ρούχα ως να θηλάσώ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εύχομαι χρόνια πολλά καλα Χριστούγεννα ότι επιθυμει η κάθε μια ευχή μου!!! 💖💖💖

ο Άγιος Βασίλης να φέρει πολλά θετικά τεστ!!!!

Εγώ κορίτσια σήμερα συγκινήθηκα παρά πολύ…από τον καιρό π αρχίσαμε προσπάθεια κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα ευχόμουν να είχα το μωρό μου αγκαλιά ή φουσκωμένη κοιλιτσα…μετά από 2 Χριστούγεννα ευχών επιτελους έχω την ευχή μου αγκαλιά 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εύχομαι χρόνια πολλά καλα Χριστούγεννα ότι επιθυμει η κάθε μια ευχή μου!!! 💖💖💖

ο Άγιος Βασίλης να φέρει πολλά θετικά τεστ!!!!

Εγώ κορίτσια σήμερα συγκινήθηκα παρά πολύ…από τον καιρό π αρχίσαμε προσπάθεια κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα ευχόμουν να είχα το μωρό μου αγκαλιά ή φουσκωμένη κοιλιτσα…μετά από 2 Χριστούγεννα ευχών επιτελους έχω την ευχή μου αγκαλιά 💗💗💗

Τι όμορφο! Καλα Χριστούγεννα σε όλες ! Μακάρι όπως λέει και ο τίτλος να γίνουν όλα τα χριστουγεννιάτικα φωτάκια μωράκια σε όσες το λαχταρούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εύχομαι χρόνια πολλά καλα Χριστούγεννα ότι επιθυμει η κάθε μια ευχή μου!!! 💖💖💖

ο Άγιος Βασίλης να φέρει πολλά θετικά τεστ!!!!

Εγώ κορίτσια σήμερα συγκινήθηκα παρά πολύ…από τον καιρό π αρχίσαμε προσπάθεια κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα ευχόμουν να είχα το μωρό μου αγκαλιά ή φουσκωμένη κοιλιτσα…μετά από 2 Χριστούγεννα ευχών επιτελους έχω την ευχή μου αγκαλιά 💗💗💗

🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εύχομαι χρόνια πολλά καλα Χριστούγεννα ότι επιθυμει η κάθε μια ευχή μου!!! 💖💖💖

ο Άγιος Βασίλης να φέρει πολλά θετικά τεστ!!!!

Εγώ κορίτσια σήμερα συγκινήθηκα παρά πολύ…από τον καιρό π αρχίσαμε προσπάθεια κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα ευχόμουν να είχα το μωρό μου αγκαλιά ή φουσκωμένη κοιλιτσα…μετά από 2 Χριστούγεννα ευχών επιτελους έχω την ευχή μου αγκαλιά 💗💗💗

Πόσο όμορφο και ελπιδοφόρο αυτό που λες 💖 Ειδικά για όσες αντιμετωπίζουμε τον πόνο της απώλειας αυτές τις μέρες... Μέρα χαράς και πρέπει να φορέσουμε το χαμόγελο μας ακόμα και αν η καρδιά μας κλαίει σιωπηλά... Καλά Χριστούγεννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Επιστρέφω κ γω δυναμικά στην ομάδα σας. Είμαι παλιά, προσπαθούσαμε καιρό, τελικά τα καταφέραμε μ εξωσωματική κ έχουμε τώρα τα αστεράκια μας που σε λίγες μέρες θα γίνουν 2. Θελουμε ένα τρίτο. Να μη σας τα πολυλογώ τώρα που άλλαξε ο άγχη για ουρολόγο ανακαλύψαμε ότι έχει μια μικρή κιρσοκίλη, θεωρεί ότι κ να κάνουμε επέμβαση δε θα αλλάξει κάτι λόγω ηλικίας κ μας έδωσε βιταμίνες. Είπαμε να το προσπαθήσουμε κ να πάμε για φυσιολογική σύλληψη να μην μπούμε πάλι σε διαδικασίες. Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Ελπίζω το 2023 να έχουμε όλες φουσκωμένες κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Πόσο όμορφο και ελπιδοφόρο αυτό που λες 💖 Ειδικά για όσες αντιμετωπίζουμε τον πόνο της απώλειας αυτές τις μέρες... Μέρα χαράς και πρέπει να φορέσουμε το χαμόγελο μας ακόμα και αν η καρδιά μας κλαίει σιωπηλά... Καλά Χριστούγεννα!!

Εγώ δεν είχα ποτέ κάποια απώλεια, αλλά για 2 χρόνια περίπου είχα το συναίσθημα της απογοήτευσης του αρνητικού τεστ και της περιόδου…είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε τι πάει λαθος και θα το αντιμετωπίσετε!! Και θα εχεις κ εσυ στην αγκαλιά σου το μικρό σου!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χρόνια πολλά με υγεία εύχομαι. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες έχετε αγκαλιά το μωράκι σας και όσες είστε έγκυες να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Και εύχομαι σύντομα όλες μας που προσπαθούμε ακόμα να έχουμε ένα θετικό τέστ σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 κοριτσάρα μουυυυ είδα πριν λίγες μέρες τα νέα σου και με τόσα που μας έχουν τύχει δεν πρόλαβα να ευχηθώ!! Ήμουν νοσοκομείο με ορό γιατί έκανα πολλούς εμετούς..

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙ ο μικρούλης💙💙💙💙💙💙 Να είναι πάντα γερός και τυχερός και ευτυχισμένος!!!!!! Να περάσετε τις πιο όμορφες γιορτές σας φέτος❤️❤️❤️🎄🎄🎄

Πώς πάει με το μικρό;;; Τα έχετε βρει; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 Έλλη μου δεν έχω λόγια κοριτσάκι μου…λυπάμαι πολύ…δε μου έχει συμβεί ποτέ αλλά ξέρω ότι είναι αρκετά συχνό φαινόμενο…δάκρυσα με αυτά που διάβαζα που έγραφες εσύ και τα άλλα τα κορίτσια... @Froufro @marinamanoulitsa

Εύχομαι το ‘23 να γιατρέψει τις πληγές σου και να σου φέρει ένα αγγελούδι στην αγκαλιά..❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...