Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ κορίτσια πήγα για χοριακή.. Στις 6 θα έχω αποτέλεσμα 😘 καθηστε να πάρω χοριακη και μετά να χαρούμε!!μακάρι Παναγία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 μπράβο βρε κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Το όνειρο μου ήταν να είναι έτσι κοντά κοντά σε ηλικία τα παιδάκια μου αλλά δεν τα κατάφερα... δεν πειράζει σημασία έχει να έχουν υγεία και να είναι καλά τα βλαστάρια μας!!!! Με το καλόοοοο

@marinamanoulitsa εύχομαι πραγματικά να είμαι γουρλού και να μην μείνει καμία που να μην πάρει θετική χοριακή 😅 να υπάρχει το θέμα μόνο για εγκυμοσύνες και νινάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πήγα για χοριακή.. Στις 6 θα έχω αποτέλεσμα 😘 καθηστε να πάρω χοριακη και μετά να χαρούμε!!μακάρι Παναγία μου 

Εύχομαι ειλικρινά η διαίσθηση σου να πέσει μέσα!!
θα κάνω refresh ατελείωτα στις 6, κανονισου κακομοιρα μου και δεν μπεις να μας πεις τα ευχάριστα, θα πέσει το site! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πήγα για χοριακή.. Στις 6 θα έχω αποτέλεσμα 😘 καθηστε να πάρω χοριακη και μετά να χαρούμε!!μακάρι Παναγία μου 

Έχω πολύ καλό προαίσθημα για εσένα να ξέρεις!!

Αχχ θα ειμαστε τον ίδιο μήνα! Πότε είχες ΤΕΡ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πήγα για χοριακή.. Στις 6 θα έχω αποτέλεσμα 😘 καθηστε να πάρω χοριακη και μετά να χαρούμε!!μακάρι Παναγία μου 

Εγώ να πω την αλήθεια δε βλέπω κάτι αλλά δε φημίζομαι για την όραση μου. Ελπίζω να είναι θετική η χοριακη, είναι και πριν την καθυστέρηση ακόμα! Με το καλό! Τα τεστ αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης; μήπως ήταν νωρίς και για χοριακη; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

@marinamanoulitsa Είδες το ενστικτο ;;;;;; Το ατιμο δεν πεφτει έξω!!!!! Να πανηγυρίσουμε; Μπορούμε ;;;

@misofeggaro αύριο έχω χοριακή και ενώ μεχρι χτες πεθαινα απο το αγχος, αποφασισα να μην κανω κακό στο σπορι μου , και να ειμαι χαλαρη! ότι ειναι θα φανεί , δεν χρειαζεται να προδικαζω καταστασεις από τον φοβο μου. Εννοειται αυριο θα σας ενημερώσω. Εκανα και σημερα τεστ για να συγκρινω τις γραμμες . Ελπιζω να ειναι διπλασιασμος αυτη η πιο εντονη γραμμη.

Σημερα ειδα και δυο φλεβες στις θηλες μου! Αυριο και μεθαυριο θα ειμαι σε μια εκθεση της εταιρειας και αγχωνομαι με τις τοσες ωρες ορθοστασιας. Ασε που δεν ξερω πως θα αντεξω, γιατι με την προγεστερονη ζαλιζομαι συνεχεια :(

 

 

InShot_20221110_065030942.jpg

Είμαι σίγουρη ότι έχει διπλασιαστεί. Στο πρώτο τεστ δε φαίνεται σχεδόν καθόλου αλλά στο σημερινό διακρίνεται κανονικά η γραμμή. Αυτά τα τεστ δεν είναι και πρώιμης οπότε θέλουν γύρω στο 50 νομίζω για να αρχίσουν να φαίνονται όντως θετικά και όχι με το μικροσκόπιο. Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή σου! Νιώθω ότι είναι τυχερός ο Νοέμβριος. Κι εγώ πέρσι είχα 6/11 θετικό τεστ! 💕 🤞

@Princess28συγχαρητήρια και για τη νέα εγκυμοσύνη! 💕 Με το καλό το 3ο μωράκι! Θαυμάζω και το κουράγιο σου κιόλας με τα 3 κάτω από 3 και με τις τόσο κοντινές εγκυμοσύνες! Κι εγώ θα ήθελα να είναι κοντά κοντά τα μωράκια μου αλλά ακόμα δεν έχω ξεπεράσει την προηγούμενη εγκυμοσύνη και τον τοκετό. Δεν έχω και περίοδο ακόμα αλλά νομίζω και να είχα δε θα την πάλευα να ξαναμεινω έγκυος τόσο κοντά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

@marinamanoulitsa Είδες το ενστικτο ;;;;;; Το ατιμο δεν πεφτει έξω!!!!! Να πανηγυρίσουμε; Μπορούμε ;;;

@misofeggaro αύριο έχω χοριακή και ενώ μεχρι χτες πεθαινα απο το αγχος, αποφασισα να μην κανω κακό στο σπορι μου , και να ειμαι χαλαρη! ότι ειναι θα φανεί , δεν χρειαζεται να προδικαζω καταστασεις από τον φοβο μου. Εννοειται αυριο θα σας ενημερώσω. Εκανα και σημερα τεστ για να συγκρινω τις γραμμες . Ελπιζω να ειναι διπλασιασμος αυτη η πιο εντονη γραμμη.

Σημερα ειδα και δυο φλεβες στις θηλες μου! Αυριο και μεθαυριο θα ειμαι σε μια εκθεση της εταιρειας και αγχωνομαι με τις τοσες ωρες ορθοστασιας. Ασε που δεν ξερω πως θα αντεξω, γιατι με την προγεστερονη ζαλιζομαι συνεχεια :(

 

 

InShot_20221110_065030942.jpg

Καλημέρα σε αυτα τα τεστ τις ταινιες εγω βλέπω γραμμή και βλέπω και αύξηση, για αυτό τα προτιμώ πιστεύω είναι πιο καλά…

στο άλλο τεστ που εκανες πιο πάνω δεν έβλεπα τίποτα.. εύχομαι η χοριακη να είναι καλή θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είμαι σίγουρη ότι έχει διπλασιαστεί. Στο πρώτο τεστ δε φαίνεται σχεδόν καθόλου αλλά στο σημερινό διακρίνεται κανονικά η γραμμή. Αυτά τα τεστ δεν είναι και πρώιμης οπότε θέλουν γύρω στο 50 νομίζω για να αρχίσουν να φαίνονται όντως θετικά και όχι με το μικροσκόπιο. Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή σου! Νιώθω ότι είναι τυχερός ο Νοέμβριος. Κι εγώ πέρσι είχα 6/11 θετικό τεστ! 💕

 

Μακα΄ρι κορίτσι μου, σ ευχαριστώ πολύ για τα θετικά vibes ❤️  Να χαιρεσαι το παιδάκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πήγα για χοριακή.. Στις 6 θα έχω αποτέλεσμα 😘 καθηστε να πάρω χοριακη και μετά να χαρούμε!!μακάρι Παναγία μου 

Εύχομαι να είναι θετική!!! Θα περιμένουμε κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2022 at 11:52 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Αγαπημένη μου συγχαρητήρια!!! Νομίζω μετά τα 2 μωρά το τρίτο δεν το καταλαβαίνεις καλά καλά! Πόσο είναι τώρα τα μικρα σου βρε συ; Έχω χάσει το λογαριασμό! 

Με το καλό, να τα χαίρεσαι και να είναι όλα γερά κ τυχερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar τι κάνεις; Είχα δει τα νέα σου για την αυχενική. Μην ανησυχείτε είναι συχνό στην ηλικία μας αλλά σπάνια είναι κάτι! Κατά τα άλλα πώς προχωράς; Εύχομαι να έχεις ήρεμη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2022 at 11:02 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια ❤️❤️ Mia χαρά το σπορακι σου! 

 

Εχεις ακόμα βραχνάδα; Πάρε propex comfort 10ml x3 ότι πρέπει για βραχνάδα ξηρό λαιμό!! Όλες φοβόμαστε να μην μας κολλήσουν οι άλλοι κ γινόμαστε κ μουρμούρες αλλά τελικά μόνες μας τη παθαίνουμε χαχαχα 🤣🤣🤣

Αα σε ευχαριστώ πολύ pharmasept τώρα που λετε κορίτσια μου έδωσαν δείγματα στην κλινικη! ορο για τα μάτια κ τη μύτη θα ρωτήσω τη παιδίατρο γιατί εμεις στη Κύπρο γεννάμε κ μετά από λιγες ημερες πάμε κ μας βλέπει! 
 

Πραγματικά ομως με τους συναδέλφους άντρες έχω περισσότερη κατανόηση από ότι με τις γυναίκες!!! Τι είναι αυτό το πράγμα;;; Απορώ τι είδους άνθρωποι είμαστε πως γίναμε έτσι; Ζηλιάρες κ ανταγωνίστριες μεταξύ μας!!! Χίλιες φορες να ήμουν άντρας αλήθεια!!!! 
 

Χαχαχαχα σίγουρα δεν θα ήθελα να μου βγει με περουκίνι θα έχει πιο πολλά μαλλιά από τον άντρα μου μετά 🤣🤣🤣🤣🤣 λίγος καιρός έμεινε να δούμε πως θα είναι τελικά αυτό το μωράκι γιατί κ από το 3D δεν είδαμε κ πολλά ποτέ δεν θέλει να το βγάλουμε μια φωτό!!! Πάντα μας γυρνάει τη πλάτη, ή έχει τα χέρια του 

Πωπω χθες δεν θα το πιστέψεις…έβλεπα κάτι παλιές φωτό μου στο Λονδίνο!!!! Ποσό μου έλειψε ποσό; Να δω ποτέ θα τα καταφέρουμε να πάμε…

Σε ευχαριστώ πολύ κ εσένα!! Άρα αυτες οι εταιρίες είναι πιο συχνες στις μανούλες! 
 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ εσένα!! Άρα πάνω κάτω τα ίδια!! Θα τα δοκιμάσω κ εγώ όλα να δω τι θα μας αρέσει!!! Mustella λετε να μη πάρω; 
 

ανυπιμοβω να δω πως θα είναι αυτό το μωράκι!!! ❤️❤️❤️ Εννοείται όταν γεννηθεί θα σας πω! Βέβαια κ εγώ κ ο άντρας μου μικροί είμασταν ξανθοί τώρα καστανοί κ οι δυο!! 
 

Μου έδωσε σιρόπι η νίκη το mucolid d bronch το ηπια 2 μέρες και μου πέρασε αλλά πίνω και τσάι με μελι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2022 at 11:52 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν κα

στις On 9/11/2022 at 1:26 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Princess28 Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!  Ακουω τα νεα σου και χαιρομαι τοσο πολυ, σου αξιζουν τα καλυτερα❤️

Ζηλευω που ακουω για Λονδινο μου εχει λειψει η ζωη μου εκει και κυριως η ψυχικη μου ηρεμια εκει αρκετες φορες!

Οσον αφορα τα νεα μου, βαζω σε tag και τη @Raf123ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ερθει Αθηνα με παρα πολλες δυσκολιες αλλα η αληθεια ειναι αισθανομαι πιο ασφαλης αλλα την τελευταία φορα που πηγα στο γιατρο τη Δευτερα μου ειπε οτι τα επιπεδα αμνιακου υγρου ειναι στα χαμηλα φυσιολογικα ορια και αγχωθηκα. Δεν μου αφιερωσε πολυ χρονο να το αναλυσει απλα μου ειπα να πινω νερο που ηδη πινω 2 λιτρα! Κλεισαμε να γεννησω την επομενη Τεταρττη ομως κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ μηπως συμβει κατι στο μωρο μεχρι τοτε γιατι εχουμε αρκετες μερες μπροστα μας. Εφοσον ειμαι στο οριο, τι θα γινει αν πεσει κι αλλο και βρεθω κατω απτο φυσιολογικο? Τωρα τι να μου πειτε κι εσεις γιαυτο αλλα ειπα να το γραψω...

 

@Raf123 εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

 

στις On 9/11/2022 at 1:26 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Princess28 Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!  Ακουω τα νεα σου και χαιρομαι τοσο πολυ, σου αξιζουν τα καλυτερα❤️

Ζηλευω που ακουω για Λονδινο μου εχει λειψει η ζωη μου εκει και κυριως η ψυχικη μου ηρεμια εκει αρκετες φορες!

Οσον αφορα τα νεα μου, βαζω σε tag και τη @Raf123ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ερθει Αθηνα με παρα πολλες δυσκολιες αλλα η αληθεια ειναι αισθανομαι πιο ασφαλης αλλα την τελευταία φορα που πηγα στο γιατρο τη Δευτερα μου ειπε οτι τα επιπεδα αμνιακου υγρου ειναι στα χαμηλα φυσιολογικα ορια και αγχωθηκα. Δεν μου αφιερωσε πολυ χρονο να το αναλυσει απλα μου ειπα να πινω νερο που ηδη πινω 2 λιτρα! Κλεισαμε να γεννησω την επομενη Τεταρττη ομως κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ μηπως συμβει κατι στο μωρο μεχρι τοτε γιατι εχουμε αρκετες μερες μπροστα μας. Εφοσον ειμαι στο οριο, τι θα γινει αν πεσει κι αλλο και βρεθω κατω απτο φυσιολογικο? Τωρα τι να μου πειτε κι εσεις γιαυτο αλλα ειπα να το γραψω...

 

@Raf123 εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

θόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Ελαααααααα μπραβοοοο συγχαρητήρια.. καλε κλείσε ραντεβού για τις εξετάσεις σου.. τα παιδιά είναι ευλογία.. εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2022 at 1:26 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Princess28 Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!  Ακουω τα νεα σου και χαιρομαι τοσο πολυ, σου αξιζουν τα καλυτερα❤️

Ζηλευω που ακουω για Λονδινο μου εχει λειψει η ζωη μου εκει και κυριως η ψυχικη μου ηρεμια εκει αρκετες φορες!

Οσον αφορα τα νεα μου, βαζω σε tag και τη @Raf123ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ερθει Αθηνα με παρα πολλες δυσκολιες αλλα η αληθεια ειναι αισθανομαι πιο ασφαλης αλλα την τελευταία φορα που πηγα στο γιατρο τη Δευτερα μου ειπε οτι τα επιπεδα αμνιακου υγρου ειναι στα χαμηλα φυσιολογικα ορια και αγχωθηκα. Δεν μου αφιερωσε πολυ χρονο να το αναλυσει απλα μου ειπα να πινω νερο που ηδη πινω 2 λιτρα! Κλεισαμε να γεννησω την επομενη Τεταρττη ομως κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ μηπως συμβει κατι στο μωρο μεχρι τοτε γιατι εχουμε αρκετες μερες μπροστα μας. Εφοσον ειμαι στο οριο, τι θα γινει αν πεσει κι αλλο και βρεθω κατω απτο φυσιολογικο? Τωρα τι να μου πειτε κι εσεις γιαυτο αλλα ειπα να το γραψω...

 

@Raf123 εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

Αντε έφτασε σιγά σιγά η μεγάλη ώρα..  να μην αγχώνεσαι..αν νοιώσεις το παραμικρό να πας στο γιατρό..αν νοιώθεις ότι θες να δεις ότι όλα οκ να πας για υπέρηχο.. να είσαι ήρεμη..  με την βοήθεια της Παναγίας θα πάνε όλα τέλεια ❤️❤️

 

στις On 9/11/2022 at 3:34 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια! Τέλεια νέα! Να αυτά μου αρέσουν, εκεί που δεν το περιμένεις! Ούτε άγχη τεστ χοριακες! Θηλάζεις και δεν το κατάλαβες;; μπράβο, μπορεί να είναι δύσκολα αλλά θα είναι ωραία, θα είναι κοντά κοντά! 

Και εσύ να μην χάνεις τις ελπίδες σου .. έχεις έτοιμο το plan b αρα είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλον θα μείνεις έγκυος.. είσαι δυνατή ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις ίδια ΠΗΤ με τη νύφη μου!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι! 

Α τι σύμπτωση!!! ☺️ σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Εύχομαι να μην σου έρθει η περίοδος και να έχεις μία πολύ υψηλότερη χοριακή την Δευτέρα! Πιθανό να είναι νωρίς ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Μα γιατί προδικαζει;  αφου είναι νωρίς ακόμα.. μέχρι την Κυριακή έχει 3ς μέρες ακόμα.. εξάλλου είπες ότι το τελευταίο διάστημα έκανες αργά ωορρηξια.. πιθανόν να είναι καθυστερημένη σύλληψη.. εσυ καλού κακού πρόσεχε 

Εμενα ήταν αχνά τα τεστ μου ακόμα και την προηγούμενη μέρα που περίμενα την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Ναι πράγματι όπως λέει και η ναντια γιατί να είναι πιο πιθανό το δεύτερο σενάριο; 

Μόνο και μόνο που το ένιωσες αγαπημένη σε θαυμάζω, εγώ μόνο κατά φαντασίας έγκυος είμαι, αδιαθετησα πρωί πρωί... 

Έκλεισα το ραντεβού μου για την ύστερο σαλπιγγογραφια οπότε σε μια εβδομάδα από τώρα θα έχω ολοκληρώσει τι εξετάσεις μου και θα ξέρουμε πως θα προχωρήσουμε. θα είμαι ένα βήμα πιο κοντά στο θαύμα μου και αυτό χάρη σε εσένα. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ! 

Έλα μην πέφτεις, να κάνεις υπομονή και να σκέφτεσαι θετικά!Να προσέχεις!

Τελευταία επαφή πότε είχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@kaounmar τι κάνεις; Είχα δει τα νέα σου για την αυχενική. Μην ανησυχείτε είναι συχνό στην ηλικία μας αλλά σπάνια είναι κάτι! Κατά τα άλλα πώς προχωράς; Εύχομαι να έχεις ήρεμη εγκυμοσύνη!

Γεια σου κορίτσι, πως είσαι; Δόξα το Θεό, καλά πάμε, έκανα το nipt και αναμένω αποτελέσματα! Ελπίζω όλα καλα να πάνε! Τώρα ο αιματολόγος μαζί με αντιπηκτική ένεση που κάνω, θέλει αι σαλοσπίρ 100 να αρχ΄ίσω για τον πλακούντα! Δεν έχω αυξημένες μητριαίες αντιστάσεις αλλά θέλει για πρόληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Μαρίνα μου κι εγώ δεν κατάλαβα…αφού είσαι τόσες μέρες πριν την περίοδο δεν είναι λογικό να είναι αχνή η γραμμή; Και αφού η χοριακή ειναι 11, το τεστ δεν είναι λογικό να είναι πολύ αχνό;; Αφού τα πιο ευαίσθητα από 10 μονάδες ανιχνεύουν..πρέπει να ανέβουν οι μονάδες για να σκουρύνει η γραμμή! Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι πιο πολλές οι πιθανότητες για το δεύτερο σενάριο, όταν είσαι τόσες μέρες πριν την περίοδο (Κυριακή είπες περιμένεις, αν δεν κάνω λάθος) .

Εμένα πάντως στη μπέμπα θυμάμαι έκανα το τεστ 2 εβδομάδες και κάτι μετά την ωορρηξία που είχα καταλάβει, και ήταν αχνή η γραμμή, και η χοριακή γύρω στο 65-67. Και εγώ έχω και μικρό κύκλο, δεν είχα περίοδο τότε λόγω του ότι θηλαζα, αλλά αν είχα, θα θεωρούνταν ότι έκανα τη χοριακή με 2-3 μέρες καθυστέρηση, και πάλι η γραμμή ήταν αχνή και η χοριακή μικρή. Εσένα που είσαι τόσες μέρες πριν την περίοδο γιατί να σου λέει έτσι ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Η χοριακη είναι μόλις 11 μονάδες 😔 ο γιατρός μου είπε είναι πολύ χαμηλή... Περίοδο περίμενα από αύριο έως Κυριακή... Μου είπε υπάρχουν δύο Ενδεχόμενα..ή θα έγινε αργά η συλληψη και θα ανέβει την Δευτέρα που θα ξανακάνεις χοριακη ή θα σου έρθει περίοδος  άρα μιλάμε για βιοχημική... Μου έδωσε πιο πολλές πιθανότητες στο δεύτερο σενάριο.. 

Γι αυτό και είναι τόσο αχνη η γραμμούλα..

Θα δείξει.... 🙄

Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια .. του είπες ότι είσαι πολύ πριν την καθυστέρηση; Εγώ με 26,8 και δεν μου ανέφερε τη βιοχημική μου είπε μόνο ότι βιάστηκα και αύριο έχω επαναληπτική . 

Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη ? Εάν έχεις αλλά τεστ μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις να δεις αν σκουραίνει η γραμμή . Δεν τους καταλαβαίνω καμία φορά τους γιατρούς , αλήθεια !!

Εύχομαι ολόψυχα να πέφτει έξω ο γιατρός και το σπορακι σου να είναι ακόμα στην αρχή και τη Δευτέρα να δούμε μια πολύ μεγαλύτερη χοριακη !! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki @Raf123 @Hopemumtobe @Lacostaki @marinamanoulitsa @misofeggaro @Froufro @MyNa @Tokyo @Nandia- κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!! 💞💞💞

@lactaki κι εγώ στελνω το μικρό παιδικό και περνάει τέλεια..ευτυχώς δεν αρρωσταίνει κι όλας..έχω γράψει και τη μπέμπα, αλλά θα τη στείλω όταν πάει 13-14 μηνών, δηλαδή κάπου τον Απρίλιο μάλλον! Το άλλο τώρα θα είναι δύσκολα, γιατι Σεπτέμβρη θα’ναι 3 μηνών μόνο, οπότε δε θα το παίρνουν πουθενά ακόμα..να δω τι θα κάνω😆

@Raf123 @marinamanoulitsa Χαχα κορίτσια, από το Σεπτέμβριο το ξέρω! Είναι δυνατόν με τόσους εμετούς τη μέρα να μην το καταλάβω; 😆😢 Εμένα τα συμπτώματα ξεκινάνε 4-5η εβδ..😕

Αλλά δε δώσαμε σημασία, ήμασταν σε άρνηση να το πω; Απλά συνεχίζαμε τη ζωή μας σαν να μη συμβαίνει τίποτα😆 είχα πάει μονο μια φορά στο γιατρό το Σεπτέμβρη, υπολόγιζα βάσει αυτού ότι θα’μαι καπου 10+2,το είχα έτσι στο πίσω μέρος του μυαλού μου, ε και τώρα που ειμαι Λονδίνο λέω ας πάω να δω τι γίνεται, είμαι έγκυος, δεν είμαι, και πήγα προχθες στο γιατρό και με εβγαλε 11+2..σημερα 11+4 δηλαδή..αλλά επειδη έτσι δεν το συζητάμε ούτε το έχουμε πει σε κανέναν ούτε καν στο γιατρό, πέρασε έτσι ο καιρός…και τώρα κάπως αγχώθηκα γιατί θα έπρεπε να έχω κλεισει αυχενική για την άλλη εβδομάδα, και τώρα δε νομιζω να υπάρχει ραντεβού..η μαια μου θυμαμαι τα έκλεινε 1 μήνα πριν.

@misofeggaro και τεστ έκανα και χοριακή🤣 Θηλάζω και δεν είχα περίοδο! Αλλά άρχισα να έχω ζαλάδες κλπ οπότε λέω ας κάνω ενα τεστ, δεν το περίμενα με τιποτα όταν βγήκε κατευθείαν φουλ θετικό!! Πάω κάνω χοριακή ήταν 4657. Στον άντρα μου το είπα μετά από μια εβδομάδα🤣

@MyNa μου πέρα από την πρώτη εγκυμοσύνη, στις άλλες 2 έμεινα έγκυος χωρίς να έχω περίοδο…επίσης την πρώτη εγκυμοσύνη και γέννα έκανα 3 μήνες να τα ξεπεράσω!! Εγώ που ήθελα πάντα πολλά παιδιά, θυμόμουν τους εμετούς και τη γέννα και δε μπορούσα..είχα φτάσει σε σημείο που έλεγα καλά είναι κι ένα δεν πειράζει, και το πίστευα! Μετά τους 3 μήνες άρχισα να θέλω πάλι. Και όσο δύσκολο και να’ναι(ειδικά για μένα που έχω πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες από άποψη εμετών κλπ), προτιμώ για τα παιδάκια να’ναι κοντά..δε ξέρω..είναι πώς το βλέπει ο καθένας! Σίγουρα καταλαβαίνω και όσους δεν αντέχουν το κοντά κοντά..είναι ζόρι!!

@Tokyo 2 χρονών είναι ο μεγάλος και σχεδόν 8 μηνών η μικρή! Κι εγώ την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 4ο🤣

@Froufro μου όπως λες σημασία έχει να έχουν υγεία..και να είναι τυχερά❤️❤️❤️

@Hopemumtobe γλυκιά μου σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια❤️❤️ Όσον αφορά το άγχος…ξέρω είναι δύσκολο να μην έχεις, αλλά σκέψου ότι είσαι στο τέλος. Δεν πιστεύω ότι αν υπήρχε κίνδυνος θα σε άφηνε ο γιατρός μέχρι την άλλη εβδομάδα, αλλά παρολαυτα αν δε νιώθεις σίγουρη, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για υπέρηχο ενδιάμεσα, για να ηρεμήσω.. αχ, κοντεύεις!! Σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.... αλήθεια... Χαίρομαι που έγινε σύλληψη.. Αυτό είναι ένα βήμα.. Τώρα ότι πει ο Θεός. 

@misofeggaro έτσι θετικά να το βλέπεις!!!! Έχω ένστικτο ναι..... Και έτσι και για εσένα το νιώθω με την πρώτη θα πιάσεις...γιατί τίποτα δεν έγινε τυχαία.. Αν σκεφτείς όλα ήρθαν  έτσι για να γίνει...

@Nandia- @Elli13 @Princess28 μακάρι να είναι έτσι.. Και να πάνε όλα καλά.. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa κορίτσι μου εγω θα βιαστώ λίγο περισσότερο και θα σου πω συγχαρητήρια!!!! Τη  ημέρα της καθυστέρησης μου είχα χοριακή 20.... και εσύ είσαι πριν την καθυστέρηση! Γιατί τέτοια αρνητική σκέψη?? 🙁 είναι ακόμα πάρα πολύ νωρίς και θα δείξει η πορεία! Θα περιμένουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...