Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Είδα πως δεν είχε ανοίξει καινούργιο θέμα και είπα να το κάνω εγώ!!! Εύχομαι για όλες να έρθουν φέτος τα πιο όμορφα Χριστούγεννα ❤️

@Raf123

@Antonia2

@babyblue94

@misofeggaro

@Nandia-

@marinamanoulitsa

@Princess28

Συγγνώμη που βάζω μόνο αυτά τα κορίτσια... επειδή έχω αρκετές απουσίες θυμάμαι κ άλλες αλλά όχι ακριβώς πως γράφουν το ψευδώνυμο 🤓 φωνάξτε και τις υπόλοιπεεεεεες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Είδα πως δεν είχε ανοίξει καινούργιο θέμα και είπα να το κάνω εγώ!!! Εύχομαι για όλες να έρθουν φέτος τα πιο όμορφα Χριστούγεννα ❤️

@Raf123

@Antonia2

@babyblue94

@misofeggaro

@Nandia-

@marinamanoulitsa

@Princess28

Συγγνώμη που βάζω μόνο αυτά τα κορίτσια... επειδή έχω αρκετές απουσίες θυμάμαι κ άλλες αλλά όχι ακριβώς πως γράφουν το ψευδώνυμο 🤓 φωνάξτε και τις υπόλοιπεεεεεες!!!!!!

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Μπραβο @Froufro που ανοιξες το θεματακι! Καλος και τυχερος μηνας με πολλα θετικα τεστακια σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα! 
Με πολλά θετικά νέα ΜΟΝΟ!!! 

@Lacostaki @Ευάγγελοςτ @evaioan @MyElpida@Vasia_val @Elk @Hopemumtobe περάστε να μας πείτε να νέα σας στο νέο θεματάκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου... @Froufroπρώτη φορά ανοίγεις θεματάκι σωστά;; 😘εύχομαι να είσαι γουρλού κορίτσι μου...Να δω επιτέλους μια θετική χοριακη ❣️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου.. μήνας του σπόρου.. εύχομαι από καρδιάς να έχουμε πολλά σποράκια.

Σήμερα είχα πονακια χαμηλά.. μάλλον κουράστηκα γιατί έκανα γεμιστά και μου φάνηκε σάμπως και τσαπιζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου.. μήνας του σπόρου.. εύχομαι από καρδιάς να έχουμε πολλά σποράκια.

Σήμερα είχα πονακια χαμηλά.. μάλλον κουράστηκα γιατί έκανα γεμιστά και μου φάνηκε σάμπως και τσαπιζα 

Δεν είναι τίποτα είναι λογικό πλέον να έχεις πονακια γιατί κοντεύεις στην γεννα 😁 πέρασαν χρόνια και τα ξέχασες φαίνεται  😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2022 at 7:42 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μήνα! 
Με πολλά θετικά νέα ΜΟΝΟ!!! 

@Lacostaki @Ευάγγελοςτ @evaioan @MyElpida@Vasia_val @Elk @Hopemumtobe περάστε να μας πείτε να νέα σας στο νέο θεματάκι ❤️ 

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εύχομαι να έχω χάσει πολλά και καλά νέα και να έχουμε και νεότερα!!!! Εγώ το μόνο νέο που έχω είναι ότι σημερα πήραμε τα αποτελέσματα από το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα το οποίο είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο που είχαμε κάνει πριν 6 μήνες και σε αριθμό και σε κινητικότητα στη μορφολογία δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν είναι τίποτα είναι λογικό πλέον να έχεις πονακια γιατί κοντεύεις στην γεννα 😁 πέρασαν χρόνια και τα ξέχασες φαίνεται  😘

Όντως..  πέρασαν 9μιση χρόνια από την τελευταία φορά..  αρχισα να μην έχω αντοχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου... @Froufroπρώτη φορά ανοίγεις θεματάκι σωστά;; 😘εύχομαι να είσαι γουρλού κορίτσι μου...Να δω επιτέλους μια θετική χοριακη ❣️

 

 

Το εύχομαι ολόψυχα για όλες!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Όντως..  πέρασαν 9μιση χρόνια από την τελευταία φορά..  αρχισα να μην έχω αντοχες

Όχι αυτό απλά προς το τέλος εγώ τουλάχιστον είχα πονακια... Το θυμάμαι στον μικρό μου ειδικά ότι είχα περισσότερα γιατί έτρεχα με τον πρώτο μου.. Με είχε δώσει utregostan... Αν δεις ότι δεν ηρεμείς πάρε τον γιατρό μήπως σου δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πολλά τσιμπηματα άρχισαν και είναι καλό σημάδι νομίζω... Την τελευταία φορά που ήμουν έγκυος είχα αρκετά τσιμπηματα σουβλιες μια εβδομάδα πριν την περίοδο και τώρα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα πριν😊 αχ μακάρι!!!! Αφού πετάγομαι από τις σουβλιες!!!το είχε καμία άλλη αυτό ως σύμπτωμα;;; 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για πρώτη φορά έχω πολύ πόνο στο στήθος . Είμαι 5 μέρες πριν την περίοδο , και δεν θυμάμαι να με έχει πονέσει ιδιαίτερα το στήθος ξανά ούτε καν στη βιοχημική του προηγούμενου μήνα . Μέσα μου λέω ότι είναι κάτι ορμονικό για να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ για πρώτη φορά έχω πολύ πόνο στο στήθος . Είμαι 5 μέρες πριν την περίοδο , και δεν θυμάμαι να με έχει πονέσει ιδιαίτερα το στήθος ξανά ούτε καν στη βιοχημική του προηγούμενου μήνα . Μέσα μου λέω ότι είναι κάτι ορμονικό για να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα ..

Και το στήθος πολύ με πονάει και εμένα κοπέλα μου αλλά αυτό το έχω πριν την περίοδο... Κοίτα έσενα αν πονάει πρώτη φορά να ξέρεις είναι καραμπινάτο σύμπτωμα... Την τελευταία φορά που ήμουν έγκυος δεν μπορούσα να ακουμπήσω το στήθος πονούσε πολύ.... 😊😊 Αντε αντε να μας πεις πρώτη τα ευχάριστα και μετά εγώ.. Αντε να πάρουμε μπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και το στήθος πολύ με πονάει και εμένα κοπέλα μου αλλά αυτό το έχω πριν την περίοδο... Κοίτα έσενα αν πονάει πρώτη φορά να ξέρεις είναι καραμπινάτο σύμπτωμα... Την τελευταία φορά που ήμουν έγκυος δεν μπορούσα να ακουμπήσω το στήθος πονούσε πολύ.... 😊😊 Αντε αντε να μας πεις πρώτη τα ευχάριστα και μετά εγώ.. Αντε να πάρουμε μπρος

Το στήθος ( ίσως επειδή είναι πολύ μικρό 😂 ) δεν με ποναει ποτέ. Ακόμα και η κοιλιά μου στην περίοδο πολύ πολύ σπάνια θα με ενοχλήσει λιγο. Δεν θέλω να ελπίζω γιατί θα στεναχωρηθω πολύ , ειδικά μετα την πρόσφατη απογοήτευση της βιοχημικής .

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα !!! Θα περιμένεις την καθυστέρηση για τεστ/ χοριακη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καθόλου μήνα..Κι εμένα το στήθος όταν ήμουν πραγματικά με πονούσε πολύ..Σας το εύχομαι ολόψυχα..Εγώ το έχω βγάλει πια από το μυαλό μου για κανένα τρίμηνο τουλάχιστον..Περιμένουμε τις εξετάσεις σήμερα του άντρα μ και Δευτέρα έχουμε γιατρό..Να δούμε τι αγωγή θα του δώσει κλπ..άρα εμένα οι προσπάθειες θα ξαναρχίσουν απο το 2023..Μέχρι τότε ειλικρινά ελπίζω να μην υπάρχει καμία εδώ που να είναι στην αναμονή εννοώ..Ευτυχώς έχω τόσο ωραία δουλειά στο σχολείο που περνάω πολύ καλά κ δεν είναι στο μυαλό μου..δηλαδή λέω σε μένα συνέβησαν αυτά τους τελευταίους έξι μήνες;Από την άλλη κάποιες φορές σκεφτομαι ποσό θαυμάζω όλα τα κορίτσια π προσπαθουν και ξανά προσπαθούν..εμένα μόνο η σκέψη της αναμονής για ολα τα στάδια σε ενδεχόμενη επόμενη φορά μ προκαλεί μεγάλη άρνηση..Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες…Εγώ σήμερα είχα συντονιστεί ότι είναι Σάββατο…😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ + ΣΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΤΟΥΣ!!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΔΟΝ.ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΔΙΑΘΕΤΩ 8/11.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ. ΟΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΒΑΘΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΤΕΛΙΚΑ.

ΠΙΑΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΝΙΩΘΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καθόλου μήνα..Κι εμένα το στήθος όταν ήμουν πραγματικά με πονούσε πολύ..Σας το εύχομαι ολόψυχα..Εγώ το έχω βγάλει πια από το μυαλό μου για κανένα τρίμηνο τουλάχιστον..Περιμένουμε τις εξετάσεις σήμερα του άντρα μ και Δευτέρα έχουμε γιατρό..Να δούμε τι αγωγή θα του δώσει κλπ..άρα εμένα οι προσπάθειες θα ξαναρχίσουν απο το 2023..Μέχρι τότε ειλικρινά ελπίζω να μην υπάρχει καμία εδώ που να είναι στην αναμονή εννοώ..Ευτυχώς έχω τόσο ωραία δουλειά στο σχολείο που περνάω πολύ καλά κ δεν είναι στο μυαλό μου..δηλαδή λέω σε μένα συνέβησαν αυτά τους τελευταίους έξι μήνες;Από την άλλη κάποιες φορές σκεφτομαι ποσό θαυμάζω όλα τα κορίτσια π προσπαθουν και ξανά προσπαθούν..εμένα μόνο η σκέψη της αναμονής για ολα τα στάδια σε ενδεχόμενη επόμενη φορά μ προκαλεί μεγάλη άρνηση..Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες…Εγώ σήμερα είχα συντονιστεί ότι είναι Σάββατο…😅

Καλημέρα!!! Ποιό είναι το θέμα σας εάν δεν γίνομαι αδιάκριτη; όπως και να έχει, σημασία έχει ότι εντοπίσατε το πρόβλημα και αφού θα ξεκινήσετε αγωγή όλα θα πάρουν το δρόμο τους!!

Αυτή η διαδικασία είναι τόσο ψυχοφθόρα πραγματικά.. Βρίσκομαι ακόμα στην αρχή και διαβάζοντας τόσες ιστορίες συγκινούμαι ειλικρινά από τη δύναμη και την υπομονή των υπόλοιπων κοριτσιών! Εγώ κοντεύω να τρελαθώ από τώρα 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η efaki90 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ + ΣΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΤΟΥΣ!!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΔΟΝ.ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΔΙΑΘΕΤΩ 8/11.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ. ΟΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΒΑΘΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΤΕΛΙΚΑ.

ΠΙΑΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΝΙΩΘΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

Κορίτσι μου καλημέρα!

Τα σημαδάκια της περιόδου είναι ίδια με αυτά της εγκυμοσύνης, το ξέρεις αυτό! Δεν θέλω να σε ξεσηκώνω εννοείται αλλά κάνε λίγο υπομονή ακόμα. Εγώ χτες είπα στον άντρα μου, να ξέρεις θα αδιαθετήσω! Που το ξέρεις μου λέει;;; Έχω προαίσθημα ήταν η απάντηση που δεν ξέρω αν του φάνηκε αστεία ή τον νευρίασε τελικά 😅 Και εγω γύρω στις 8 περιμένω και εννοείται ότι έχω ξεκινήσει τα τεστ από τώρα 🙈

Όμως γιατί στεναχωριέσαι τόσο για την σπερματέγχυση; Τι σε έχει προβληματίσει; Δεν κάνει κοριτσάκι μου να ξεκινάς με τόσο κακή ψυχολογία, πρέπει να είμαστε δυνατές και αισιόδοξες! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει το μωράκι για όλες μας, απλά θα έρθει όταν αυτό θα θελήσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καθόλου μήνα..Κι εμένα το στήθος όταν ήμουν πραγματικά με πονούσε πολύ..Σας το εύχομαι ολόψυχα..Εγώ το έχω βγάλει πια από το μυαλό μου για κανένα τρίμηνο τουλάχιστον..Περιμένουμε τις εξετάσεις σήμερα του άντρα μ και Δευτέρα έχουμε γιατρό..Να δούμε τι αγωγή θα του δώσει κλπ..άρα εμένα οι προσπάθειες θα ξαναρχίσουν απο το 2023..Μέχρι τότε ειλικρινά ελπίζω να μην υπάρχει καμία εδώ που να είναι στην αναμονή εννοώ..Ευτυχώς έχω τόσο ωραία δουλειά στο σχολείο που περνάω πολύ καλά κ δεν είναι στο μυαλό μου..δηλαδή λέω σε μένα συνέβησαν αυτά τους τελευταίους έξι μήνες;Από την άλλη κάποιες φορές σκεφτομαι ποσό θαυμάζω όλα τα κορίτσια π προσπαθουν και ξανά προσπαθούν..εμένα μόνο η σκέψη της αναμονής για ολα τα στάδια σε ενδεχόμενη επόμενη φορά μ προκαλεί μεγάλη άρνηση..Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες…Εγώ σήμερα είχα συντονιστεί ότι είναι Σάββατο…😅

Να μας πεις τα νέα των αποτελεσμάτων σας!!! 

Σιγουρα η αναμονή είναι δύσκολη!! Αλλά θελουμε δε θελουμε θα πρέπει να περιμένουμε… εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα!! Να περάσει κ αυτό…! 
 

καλο ΣΚ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!

Τα σημαδάκια της περιόδου είναι ίδια με αυτά της εγκυμοσύνης, το ξέρεις αυτό! Δεν θέλω να σε ξεσηκώνω εννοείται αλλά κάνε λίγο υπομονή ακόμα. Εγώ χτες είπα στον άντρα μου, να ξέρεις θα αδιαθετήσω! Που το ξέρεις μου λέει;;; Έχω προαίσθημα ήταν η απάντηση που δεν ξέρω αν του φάνηκε αστεία ή τον νευρίασε τελικά 😅 Και εγω γύρω στις 8 περιμένω και εννοείται ότι έχω ξεκινήσει τα τεστ από τώρα 🙈

Όμως γιατί στεναχωριέσαι τόσο για την σπερματέγχυση; Τι σε έχει προβληματίσει; Δεν κάνει κοριτσάκι μου να ξεκινάς με τόσο κακή ψυχολογία, πρέπει να είμαστε δυνατές και αισιόδοξες! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει το μωράκι για όλες μας, απλά θα έρθει όταν αυτό θα θελήσει :)

Φοβαμαι την αποτυχια Elli μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efaki90 είπε:

Φοβαμαι την αποτυχια Elli μου.. 

Είναι απόλυτα λογικό και ανθρώπινο να φοβάσαι. Εξάλλου κάθε μήνα στις προσπάθειές μας με αυτόν τον φόβο παλεύουμε. Πιστεύω όμως ότι εφόσον μπαίνεις σε μια διαδικασία υποβοηθούμενη, με τη βοήθεια του γιατρού θα βρεθεί η λύση. Μην αφήνεις το φόβο σου να παίρνει τον έλεγχο της κατάστασης και να σε κρατάει πίσω. Εάν δεν προσπαθήσεις , κάθε μήνα θα σε τρώει αυτο το αν.. αν είχα προχωρήσει μήπως τώρα θα ήμουν εγκυος; Προσπάθησε να συνέλθεις σε παρακαλώ και δες ότι θα ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή σου, και θα είσαι ένα βήμα πιο κον΄τα στο στόχο σου. Μην σε παίρνει από κάτω, και κυρίως μην τα κρατάς μέσα σου όλα αυτά τα αρνητικά συναισθήματα. Να μιλάς για τους φόβους σου, ακόμα και σε εμάς εδω που σε νιώθουμε και σε καταλαβαίνουμε.

Αν από την άλλη νιώθεις ότι έχεις κουράγιο να συνεχίσεις τις προσπάθειες με φυσικό τρόπο, και σε παίρνει χρονικά, κάντο! Μόνο εσύ ορίζεις τη ζωή και τις αποφάσεις σου ❤️

Ευχομαι ολόψυχα να τα συζητάμε άδικα όλα αυτά και να υπάρχει ένα τοσο δα σποράκι στην κοιλίτσα σου που θα γελάει με όσα λέμε τώρα ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είναι απόλυτα λογικό και ανθρώπινο να φοβάσαι. Εξάλλου κάθε μήνα στις προσπάθειές μας με αυτόν τον φόβο παλεύουμε. Πιστεύω όμως ότι εφόσον μπαίνεις σε μια διαδικασία υποβοηθούμενη, με τη βοήθεια του γιατρού θα βρεθεί η λύση. Μην αφήνεις το φόβο σου να παίρνει τον έλεγχο της κατάστασης και να σε κρατάει πίσω. Εάν δεν προσπαθήσεις , κάθε μήνα θα σε τρώει αυτο το αν.. αν είχα προχωρήσει μήπως τώρα θα ήμουν εγκυος; Προσπάθησε να συνέλθεις σε παρακαλώ και δες ότι θα ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή σου, και θα είσαι ένα βήμα πιο κον΄τα στο στόχο σου. Μην σε παίρνει από κάτω, και κυρίως μην τα κρατάς μέσα σου όλα αυτά τα αρνητικά συναισθήματα. Να μιλάς για τους φόβους σου, ακόμα και σε εμάς εδω που σε νιώθουμε και σε καταλαβαίνουμε.

Αν από την άλλη νιώθεις ότι έχεις κουράγιο να συνεχίσεις τις προσπάθειες με φυσικό τρόπο, και σε παίρνει χρονικά, κάντο! Μόνο εσύ ορίζεις τη ζωή και τις αποφάσεις σου ❤️

Ευχομαι ολόψυχα να τα συζητάμε άδικα όλα αυτά και να υπάρχει ένα τοσο δα σποράκι στην κοιλίτσα σου που θα γελάει με όσα λέμε τώρα ❤️

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...