Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε σήμερα στον γιατρό για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3%… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… και ο θεός βοηθός βεβαίως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elana είπε:

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε σήμερα στον γιατρό για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3%… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… και ο θεός βοηθός βεβαίως…

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Πραγματικά είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να γίνει αυτό…κρίμα. Το έλεγες το έλεγες κι εσύ ότι θες καισαρική, να τελικά….

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό.

Ήθελε να με βάλει να γεννήσω χθες.

Είδε τον τράχηλο έχει κοντύνει λεπτύνει και έχει διαστολή 2. Θες να γεννήσεις προγραμματισμένα μου λέει ή..; Του λέω όχι, όποτε θέλει το μωρό. 

Και επειδή την είχα ψιλιαστεί του λέω αν πηγαινα προγραμματισμένα δηλαδή πότε θα γεννούσα; Μου λέει και τώρα αν θες. Σε 3 ώρες θα έχεις γεννήσει , το μωρό είναι έτοιμο. Όχι του λέω, δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά.

Αλλά με εξέτασε κολπικά όταν μου είπε ότι είναι διαστολη 2 και με πόναγε και ήταν άβολα και φοβάμαι μην έκανε κάτι για να προκαλέσει τοκετό….😞 και ήμουν χάλια χθες ..ελπίζω να μην έκανε κάτι γιατί κι εγώ κουνιόμουν και του έλεγα πονάω. Δε θέλω να γεννηθεί πριν την ώρα του, ήθελα όποτε θέλει αυτό…τώρα θα δούμε τις επόμενες μέρες.. 

Τώρα μου λέει να με ξαναδει την Πέμπτη ή Παρασκευή (αν δε γινει κάτι μέχρι τότε λέει) .. αλλά σκέφτομαι ότι φοβάμαι να ξαναπάω, πού ξέρω τι θα μου κάνει;

Τι βιντεάκια είδες; Μη βλέπεις τέτοια τώρα και σε αγχώνουν, δες ωραία με μωράκια και τέτοια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

καλημέρα ! Για να σου λέει να πας πήγαινε… από τη στιγμή που μοιάζει σαν να ξεκίνησε ουσιαστικά σιγά σιγά καλύτερα δεν ειναι να το παρακολουθεί πιο συχνά ; Πόσων εβδομάδων ακριβώς εισαι τώρα; 
 

Στα βιντεάκια δυστυχως υπήρχαν και κάποιοι γιατροί απο συνέδρια που λέγανε οτι υπαρχει επικινδυνότητα στην ισχιακή προβολή για το μωρό αλλα και για την γυναικα… ειναι η πιο «περίπλοκη» περίπτωση σε καισαρική …. Προσευχουλα και ο θεός μαζι με όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elana είπε:

 

καλημέρα ! Για να σου λέει να πας πήγαινε… από τη στιγμή που μοιάζει σαν να ξεκίνησε ουσιαστικά σιγά σιγά καλύτερα δεν ειναι να το παρακολουθεί πιο συχνά ; Πόσων εβδομάδων ακριβώς εισαι τώρα; 
 

Στα βιντεάκια δυστυχως υπήρχαν και κάποιοι γιατροί απο συνέδρια που λέγανε οτι υπαρχει επικινδυνότητα στην ισχιακή προβολή για το μωρό αλλα και για την γυναικα… ειναι η πιο «περίπλοκη» περίπτωση σε καισαρική …. Προσευχουλα και ο θεός μαζι με όλες μας!

Καλημέρα!

Αυτός ήθελε να με βάλει να γεννήσω τη Δευτέρα επειδή ειχε εφημερία και τον βόλευε. Γενικά οι γυναικες που έχουν ξαναγεννησει έχουν μια μικρή διαστολή. Το ότι είναι όλα έτοιμα κάτω και αν κάνω πρόκληση θα γεννήσω γρήγορα, δε σημαίνει ότι πρέπει να το κάνω ενώ το μωρό δεν είναι έτοιμο και έχω ακόμα καιρό…όταν ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του θα το καταλάβω…γιατί να πάω με πρόκληση χωρίς λόγο;

Μου κακοφάνηκε πάρα πολύ και με φόβισε γιατί με πόναγε και του το έλεγα και δε σταματαγε, γι’αυτό τώρα φοβάμαι να ξαναπάω…εντωμεταξυ στον ιδιώτη του ειπαμε ότι κάτι μας έτυχε και ζοριζόμαστε οικονομικά οπότε δε μπορούμε…τώρα τι θα του πω α τελικά το μετάνιωσα θα έρθω; Δε μπορώ..και νιωθω ξεκρέμαστη τελευταία στιγμή και με έχει πιάσει άγχος…τι θα κάνω; Πού θα πάω;

Τώρα με την παλιά ημερομηνία είμαι 37+3, με την καινούργια κάπου στην 39η..έχω ακόμα..μέχρι 42 πάει…στο μικρό μου πέρασα τις 40, στη μπέμπα 37+5 γέννησα…

Κορίτσι μου μη βλέπεις τέτοια.δεν είναι επικίνδυνο.είναι όσο επικίνδυνη είναι μια επέμβαση.πάρα πολλές κοπέλες κάνουν καισαρική επειδή το μωράκι είναι ισχιακό, δεν είναι κάτι.και φίλες μου έκαναν για τον ίδιο λόγο . Με την ισχιακή προβολή απλά ειναι δύσκολο να γεννήσεις φυσιολογικά…και η φυσιολογική γέννα έχει τους κινδύνους της, οπότε μην το σκέφτεσαι. Ό,τι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2023 at 5:17 ΜΜ, ο/η Elana είπε:

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε σήμερα στον γιατρό για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3%… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… και ο θεός βοηθός βεβαίως…

Κοριτσάκι μου δεν έχει να φοβάσαι τίποτα. Όταν σε σηκώσουν να περπατήσεις είναι λιγάκι πονος αλλά να θυμάσαι να σηκώνεσαι το περπάτημα με  βοήθησε πάρα πολύ. Και μάλλον μαζί θα γεννήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!

Αυτός ήθελε να με βάλει να γεννήσω τη Δευτέρα επειδή ειχε εφημερία και τον βόλευε. Γενικά οι γυναικες που έχουν ξαναγεννησει έχουν μια μικρή διαστολή. Το ότι είναι όλα έτοιμα κάτω και αν κάνω πρόκληση θα γεννήσω γρήγορα, δε σημαίνει ότι πρέπει να το κάνω ενώ το μωρό δεν είναι έτοιμο και έχω ακόμα καιρό…όταν ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του θα το καταλάβω…γιατί να πάω με πρόκληση χωρίς λόγο;

Μου κακοφάνηκε πάρα πολύ και με φόβισε γιατί με πόναγε και του το έλεγα και δε σταματαγε, γι’αυτό τώρα φοβάμαι να ξαναπάω…εντωμεταξυ στον ιδιώτη του ειπαμε ότι κάτι μας έτυχε και ζοριζόμαστε οικονομικά οπότε δε μπορούμε…τώρα τι θα του πω α τελικά το μετάνιωσα θα έρθω; Δε μπορώ..και νιωθω ξεκρέμαστη τελευταία στιγμή και με έχει πιάσει άγχος…τι θα κάνω; Πού θα πάω;

Τώρα με την παλιά ημερομηνία είμαι 37+3, με την καινούργια κάπου στην 39η..έχω ακόμα..μέχρι 42 πάει…στο μικρό μου πέρασα τις 40, στη μπέμπα 37+5 γέννησα…

Κορίτσι μου μη βλέπεις τέτοια.δεν είναι επικίνδυνο.είναι όσο επικίνδυνη είναι μια επέμβαση.πάρα πολλές κοπέλες κάνουν καισαρική επειδή το μωράκι είναι ισχιακό, δεν είναι κάτι.και φίλες μου έκαναν για τον ίδιο λόγο . Με την ισχιακή προβολή απλά ειναι δύσκολο να γεννήσεις φυσιολογικά…και η φυσιολογική γέννα έχει τους κινδύνους της, οπότε μην το σκέφτεσαι. Ό,τι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι!

Να μην ντρέπεσαι να πας στον ιδιώτη.  Βρήκες λεφτά σιγα . Δε θα τον χαλάσει και αυτόν.  Πωπω ελικοπτερακι σε έκανε και αν δεν έχεις το κατάλληλο άνοιγμα ΠΟΝΆΕΙ.  Σήμερα με έκανε και εμένα 😪 πήγα στον γιατρό και μου τον βγάζει 4300 😬 αύριο μπαίνω στην κλινική και θα δούμε με πρόκληση πρώτα. Δεν έχω ανοίξει από κάτω ενώ ο μικρος είναι αρκετά κάτω.

13:00 έχω ραντεβού μέχρι να γίνουν όλες οι εξετάσεις κτλ έχω πολύ μέλλον.. όταν μπορέσω να μπω να σας δώσω σήμα πως τα πάμε και που πάμε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 αν όντως υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για τον ιδιώτη ντροπή δεν είναι καθόλου… ίσα ίσα ! Στην τελική «γιατρέ προτίμησα να δανειστώ για να με ξεγεννήσετε εσείς που νιώθω καλύτερη ασφάλεια μαζι σας» ειναι κάτι που μόνο όμορφα μπορεί να τον κάνει να νιώσει!!!

εννοειται και δε χρειαζεται η πρόκληση απο τη στιγμή που όλα παρόλο που ειναι «έτοιμα» το μωράκι θελει κι άλλο χρόνο… εχεις περιθώριο όπως πολυ σωστά λες οπότε ακόμη και αν συνεχίσεις εκεί που εισαι θα πρέπει να εισαι «κάθετη» σε αυτο!

Για ακόμη μια φορα θα πω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και νιώθω πολυ όμορφα και ήρεμα πλέον με το τι θα συμβεί… ας πάνε όλα καλά και η επιπλέον ταλαιπώρια πραγματικά χαλάλι! Το αποτέλεσμα με νοιάζει να ειναι το ευτυχές και ολα τα άλλα επανέρχονται με τον καιρό…

σήμερα λοιπόν στις 11:00 μου ζήτησε ο αναισθησιολόγος να πάω για να με εξετάσουν και να δει κάποια πράγματα στην σπονδυλική μου στο αίμα μου κλπ…και αυριο πρωτα ο θεός τα ευχάριστα!😅

Ελπίδα μαζί θα μπούμε…. Τι ωραια….Άντε με το καλό τα ευχάριστα και από τις δυο μας… θα είμαστε σε επικοινωνία…😄 θα κάνουμε ρεπορτάζ!

καλη συνέχεια και δύναμη σε ολες μας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elana είπε:

@Princess28 αν όντως υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για τον ιδιώτη ντροπή δεν είναι καθόλου… ίσα ίσα ! Στην τελική «γιατρέ προτίμησα να δανειστώ για να με ξεγεννήσετε εσείς που νιώθω καλύτερη ασφάλεια μαζι σας» ειναι κάτι που μόνο όμορφα μπορεί να τον κάνει να νιώσει!!!

εννοειται και δε χρειαζεται η πρόκληση απο τη στιγμή που όλα παρόλο που ειναι «έτοιμα» το μωράκι θελει κι άλλο χρόνο… εχεις περιθώριο όπως πολυ σωστά λες οπότε ακόμη και αν συνεχίσεις εκεί που εισαι θα πρέπει να εισαι «κάθετη» σε αυτο!

Για ακόμη μια φορα θα πω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και νιώθω πολυ όμορφα και ήρεμα πλέον με το τι θα συμβεί… ας πάνε όλα καλά και η επιπλέον ταλαιπώρια πραγματικά χαλάλι! Το αποτέλεσμα με νοιάζει να ειναι το ευτυχές και ολα τα άλλα επανέρχονται με τον καιρό…

σήμερα λοιπόν στις 11:00 μου ζήτησε ο αναισθησιολόγος να πάω για να με εξετάσουν και να δει κάποια πράγματα στην σπονδυλική μου στο αίμα μου κλπ…και αυριο πρωτα ο θεός τα ευχάριστα!😅

Ελπίδα μαζί θα μπούμε…. Τι ωραια….Άντε με το καλό τα ευχάριστα και από τις δυο μας… θα είμαστε σε επικοινωνία…😄 θα κάνουμε ρεπορτάζ!

καλη συνέχεια και δύναμη σε ολες μας!❤️

Αντε κοριτσάκι μου  με το καλό. Μας βλέπω το βράδυ απ την αγωνία μας να γράφουμε χαχαχχαα 🥰🥰😅😅😅 

Έλα ωραίο είναι και το 12  μου αρέσει σαν αριθμός 🤣🙂

Το έχεις συνειδητοποίησει;;; εγω όχι ακόμα εντωμεταξύ σας είπα δεν έχω δει τη Φάτσουλα του. Και μου φαίνεται τόσο περίεργο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μην ντρέπεσαι να πας στον ιδιώτη.  Βρήκες λεφτά σιγα . Δε θα τον χαλάσει και αυτόν.  Πωπω ελικοπτερακι σε έκανε και αν δεν έχεις το κατάλληλο άνοιγμα ΠΟΝΆΕΙ.  Σήμερα με έκανε και εμένα 😪 πήγα στον γιατρό και μου τον βγάζει 4300 😬 αύριο μπαίνω στην κλινική και θα δούμε με πρόκληση πρώτα. Δεν έχω ανοίξει από κάτω ενώ ο μικρος είναι αρκετά κάτω.

13:00 έχω ραντεβού μέχρι να γίνουν όλες οι εξετάσεις κτλ έχω πολύ μέλλον.. όταν μπορέσω να μπω να σας δώσω σήμα πως τα πάμε και που πάμε..  

Καλημέρα!!

Μωρέ και το άνοιγμα να έχεις πονάει αν το βάζει και πιο βαθιά…φαντάσου είχα διαστολή 2 μου είπε και έπιανε και το μωρό, μου είπε μάλιστα ότι και με το άνοιγμα μου βγαινει εύκολα το μωρό χωρις σκίσιμο/κόψιμο, και πάλι πόναγα και δεν ήθελα….ελπίζω που κουνιόμουν να μην κατάφερε τίποτα, γιατί από τη Δευτέρα το βράδυ που έγινε δεν έχω γεννήσει ακόμη..🙏

Πήρα τηλ τον ιδιώτη και θα πάμε να με δει σήμερα. Θα πληρώσουμε αλλά λέω θα είμαι ήρεμη. Τώρα τελευταίες μέρες και ήμουν χάλια με πονοκέφαλο δεν ήξερα τι να κάνω…οπότε σκέφτηκα καλύτερα να είμαι ήρεμη και να πάω με αυτόν που ξέρω.

Αχ κοριτσάκια μου φτάνει η ώρα σας!! Ελπίζω να πετύχει η πρόκληση αλλά όπως και να’χει σε λίγο θα έχεις το μωράκι σου και αυτό μετράει👶😍 και έφτασες και καλά σε εβδομάδες 39+ θα είσαι τώρα οπότε έφτασες τελευταία εβδομάδα ☺️ Όλα πήγαν τέλεια τελικά❤️ 

Σήμερα θα κάνεις τις εξετάσεις δηλαδή και αύριο θα προσπαθήσεις με την πρόκληση;;

Να μας στείλεις όποτε μπορέσεις να μας ενημερώνεις!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elana είπε:

@Princess28 αν όντως υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για τον ιδιώτη ντροπή δεν είναι καθόλου… ίσα ίσα ! Στην τελική «γιατρέ προτίμησα να δανειστώ για να με ξεγεννήσετε εσείς που νιώθω καλύτερη ασφάλεια μαζι σας» ειναι κάτι που μόνο όμορφα μπορεί να τον κάνει να νιώσει!!!

εννοειται και δε χρειαζεται η πρόκληση απο τη στιγμή που όλα παρόλο που ειναι «έτοιμα» το μωράκι θελει κι άλλο χρόνο… εχεις περιθώριο όπως πολυ σωστά λες οπότε ακόμη και αν συνεχίσεις εκεί που εισαι θα πρέπει να εισαι «κάθετη» σε αυτο!

Για ακόμη μια φορα θα πω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και νιώθω πολυ όμορφα και ήρεμα πλέον με το τι θα συμβεί… ας πάνε όλα καλά και η επιπλέον ταλαιπώρια πραγματικά χαλάλι! Το αποτέλεσμα με νοιάζει να ειναι το ευτυχές και ολα τα άλλα επανέρχονται με τον καιρό…

σήμερα λοιπόν στις 11:00 μου ζήτησε ο αναισθησιολόγος να πάω για να με εξετάσουν και να δει κάποια πράγματα στην σπονδυλική μου στο αίμα μου κλπ…και αυριο πρωτα ο θεός τα ευχάριστα!😅

Ελπίδα μαζί θα μπούμε…. Τι ωραια….Άντε με το καλό τα ευχάριστα και από τις δυο μας… θα είμαστε σε επικοινωνία…😄 θα κάνουμε ρεπορτάζ!

καλη συνέχεια και δύναμη σε ολες μας!❤️

Καλημέρα!! 

Αχ με το καλό κοριτσάκι μου!!! Το σημαντικό είναι ότι σε λίγο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά😍👶💖 Αυτό να σκέφτεσαι!!

Εγώ έστειλα στον ιδιώτη να πάω να με δει..σκέφτηκα ότι πιο σημαντικό είναι να είμαι ήρεμη τώρα στο τέλος κι ας πληρώσουμε(ευτυχώς μου είπε ο μπαμπάς μου ότι θα μας βοηθήσει γιατί η αλήθεια είναι δεν τα είχαμε). Αλλά δε θέλω να είμαι χάλια και να σκέφτομαι τι θα γίνει αν με πιασει γέννα πού θα πάω πώς θα είναι κλπ..τουλάχιστον με το γιατρό μου ξέρω! Δεν ήθελα να του δώσω την ικανοποίηση να πάρει τα χρήματα βέβαια, γιατί είναι λίγο αδιάφορος, αλλά τουλάχιστον σαν γιατρό τον εμπιστεύομαι.

Ελπίζω τώρα να μου κάτσει κι άλλες λίγες μέρες το μωράκι , αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι θα βγει όποτε θέλει😁😁 και αν περάσουν οι μέρες κ αποφασίσω πρόκληση θα είναι επιλογή μου☺️

Με το καλό να πάνε όλα σήμερα και με το καλό να γεννηθεί το μικρούλι, να μας στείλεις κι εσύ όποτε μπορείς να μας ενημερώνεις!! 😍😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε κοριτσάκι μου  με το καλό. Μας βλέπω το βράδυ απ την αγωνία μας να γράφουμε χαχαχχαα 🥰🥰😅😅😅 

Έλα ωραίο είναι και το 12  μου αρέσει σαν αριθμός 🤣🙂

Το έχεις συνειδητοποίησει;;; εγω όχι ακόμα εντωμεταξύ σας είπα δεν έχω δει τη Φάτσουλα του. Και μου φαίνεται τόσο περίεργο.  

Χαχα αν σου πω ότι κι εμένα μου φαίνεται περίεργο να γεννήσω..και έχω δει και τη φατσούλα της…και πάλι νιώθω περίεργο να γεννηθεί νομίζω ότι θα’μαι πάντα έγκυος και θα’ναι πάντα στην κοιλιά😆

Ωραία και το 12 που θα γεννήσετε σαν αριθμός μια χαρά!! Φτάσαμε και στα μέσα Μαίου σχεδόν ποιος θα το πίστευε😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα αν σου πω ότι κι εμένα μου φαίνεται περίεργο να γεννήσω..και έχω δει και τη φατσούλα της…και πάλι νιώθω περίεργο να γεννηθεί νομίζω ότι θα’μαι πάντα έγκυος και θα’ναι πάντα στην κοιλιά😆

Ωραία και το 12 που θα γεννήσετε σαν αριθμός μια χαρά!! Φτάσαμε και στα μέσα Μαίου σχεδόν ποιος θα το πίστευε😁

κορίτσι μου με το καλο! Να πάνε όλα με τον καλύτερο τρόπο για σένα και να τα χαίρεσαι και τα τρία παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elana είπε:

@Princess28 αν όντως υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για τον ιδιώτη ντροπή δεν είναι καθόλου… ίσα ίσα ! Στην τελική «γιατρέ προτίμησα να δανειστώ για να με ξεγεννήσετε εσείς που νιώθω καλύτερη ασφάλεια μαζι σας» ειναι κάτι που μόνο όμορφα μπορεί να τον κάνει να νιώσει!!!

εννοειται και δε χρειαζεται η πρόκληση απο τη στιγμή που όλα παρόλο που ειναι «έτοιμα» το μωράκι θελει κι άλλο χρόνο… εχεις περιθώριο όπως πολυ σωστά λες οπότε ακόμη και αν συνεχίσεις εκεί που εισαι θα πρέπει να εισαι «κάθετη» σε αυτο!

Για ακόμη μια φορα θα πω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και νιώθω πολυ όμορφα και ήρεμα πλέον με το τι θα συμβεί… ας πάνε όλα καλά και η επιπλέον ταλαιπώρια πραγματικά χαλάλι! Το αποτέλεσμα με νοιάζει να ειναι το ευτυχές και ολα τα άλλα επανέρχονται με τον καιρό…

σήμερα λοιπόν στις 11:00 μου ζήτησε ο αναισθησιολόγος να πάω για να με εξετάσουν και να δει κάποια πράγματα στην σπονδυλική μου στο αίμα μου κλπ…και αυριο πρωτα ο θεός τα ευχάριστα!😅

Ελπίδα μαζί θα μπούμε…. Τι ωραια….Άντε με το καλό τα ευχάριστα και από τις δυο μας… θα είμαστε σε επικοινωνία…😄 θα κάνουμε ρεπορτάζ!

καλη συνέχεια και δύναμη σε ολες μας!❤️

Έλα κοριτσάκι μου..  σήμερα πήγα έκανα εξετάσεις δυστυχώς δεν το ρισκάρουμε για πρόκληση από κάτω φουλ κλειστή είμαι και ο μικρος έβγαινε σήμερα 4400γρ οπότε αύριο 6:30 πρέπει να είμαι εκεί και 8:00 είναι προγραμματισμένη η καισαρική.  

Οπότε ακριβώς μαζί 🥰 τι ώρα είναι να πας αυριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα αν σου πω ότι κι εμένα μου φαίνεται περίεργο να γεννήσω..και έχω δει και τη φατσούλα της…και πάλι νιώθω περίεργο να γεννηθεί νομίζω ότι θα’μαι πάντα έγκυος και θα’ναι πάντα στην κοιλιά😆

Ωραία και το 12 που θα γεννήσετε σαν αριθμός μια χαρά!! Φτάσαμε και στα μέσα Μαίου σχεδόν ποιος θα το πίστευε😁

Μωρε είναι δύσκολο το οικονομικό αλλά η ψυχολογία είναι το παν. Ακόμα και στο διαβητη κυησης έπαιξε ρολο η ψυχολόγος μου 🙄 τόσο καιρό άρρωστη μετά είχα και ένα δυσάρεστο νέο που με επηρέασε πάρα πολύ και τσουπ μετά εμφανισα τον διαβήτη σίγουρα είχα προδιάθεση αλλά η ψυχολογία έπαιξε σημαντικό ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Ευχαριστώ πολυ @vou.95❤️

@Παρασκευαιδου εγώ θα μπω στις 10:00 το πρωί για προετοιμασία και η επέμβαση θα γίνει κατα τις 13:30 μου ειπαν…. Οπότε θα το περνάμε σχεδόν μαζι… πολυ πολυ καλη μας επιτυχία και όλα να πανε κατ´ευχην εύχομαι! Καλη μας δύναμη… (ναι! Κι ομως… θα πέσω για ύπνο τωρα! 😅

κοριτσια βαστάτε γερά…. Πλησιάζετε κι εσείς… 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

αχ έτοιμη είσαι και εσυυυυ

με το καλό σου εύχομαι 

το έχεις ξανά ζήσει φαντάζομαι είναι γνωρίσει και πιο εύκολο για εσένα 

η οικογένεια σου μεγάλωσε και άλλο πια ❤️

να μπεις όταν μπορέσεις να μας πεις τα νέα σου 

Ευχαριστώ πολύ 🥰 μπήκα να σας πω ότι ξεκινάμε σιγα σιγα να πάμε στην κλινική.  Όταν καταφέρω θα σας γράψω τα νέα μας . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Με το καλό αγαπημένες μου! ❤️❤️ 

Ευχαριστούμε πολύ 🥰🥰 σου στέλνουμε μπόλικη μπεμπιδοσκονη  🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elana είπε:

 

Ευχαριστώ πολυ @vou.95❤️

@Παρασκευαιδου εγώ θα μπω στις 10:00 το πρωί για προετοιμασία και η επέμβαση θα γίνει κατα τις 13:30 μου ειπαν…. Οπότε θα το περνάμε σχεδόν μαζι… πολυ πολυ καλη μας επιτυχία και όλα να πανε κατ´ευχην εύχομαι! Καλη μας δύναμη… (ναι! Κι ομως… θα πέσω για ύπνο τωρα! 😅

κοριτσια βαστάτε γερά…. Πλησιάζετε κι εσείς… 😁

Έφτασε η μέρα.. που τόσο καιρό αγωνιουσαμε σε λίγες ώρες θα έχεις και θα έχω τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

Σήμερα είναι μέρα χαράς.. το γκρουπακι μας έχει 2 γέννες.. ποιος θα μου το έλεγε πριν κάτι μήνες όταν άνοιξα αυτό το θέμα ότι σήμερα θα σας εγραφα έφτασε η ώρα..  

Με το καλό σου εύχομαι να παρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου. Ζησ το όσο γίνεται χωρίς φόβο. Σαν επέμβαση δεν είναι πραγματικά τίποτα. Το πιο δύσκολο είναι να σηκωθείς μετά αλλά αυτό είναι 1 λεπτό υπόθεση. Σφίγγεις δόντια κοιτάς μωράκι λιώνεις και λες εδώ είμαι.. τωρα είμαι η μανούλα από αυτό το μωράκι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έφτασε η μέρα.. που τόσο καιρό αγωνιουσαμε σε λίγες ώρες θα έχεις και θα έχω τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

Σήμερα είναι μέρα χαράς.. το γκρουπακι μας έχει 2 γέννες.. ποιος θα μου το έλεγε πριν κάτι μήνες όταν άνοιξα αυτό το θέμα ότι σήμερα θα σας εγραφα έφτασε η ώρα..  

Με το καλό σου εύχομαι να παρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου. Ζησ το όσο γίνεται χωρίς φόβο. Σαν επέμβαση δεν είναι πραγματικά τίποτα. Το πιο δύσκολο είναι να σηκωθείς μετά αλλά αυτό είναι 1 λεπτό υπόθεση. Σφίγγεις δόντια κοιτάς μωράκι λιώνεις και λες εδώ είμαι.. τωρα είμαι η μανούλα από αυτό το μωράκι.  

Έτσι ακριβώς ειναι… εχεις απόλυτο δίκιο… η αλήθεια ειναι πως εχω θετική διάθεση.. εμείς σε μια ώρα πηγαίνουμε στην κλινική… καλη μας «λευτεριά» λοιπόν Ελπίδα μου, πραγματικά χαίρομαι πολυ και αδημονώ .. 

ευχομαι τα καλύτερα από κάθε άποψη !!!

θα είμαστε σε επικοινωνία… πολλα πολλα φιλιά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elana είπε:

Έτσι ακριβώς ειναι… εχεις απόλυτο δίκιο… η αλήθεια ειναι πως εχω θετική διάθεση.. εμείς σε μια ώρα πηγαίνουμε στην κλινική… καλη μας «λευτεριά» λοιπόν Ελπίδα μου, πραγματικά χαίρομαι πολυ και αδημονώ .. 

ευχομαι τα καλύτερα από κάθε άποψη !!!

θα είμαστε σε επικοινωνία… πολλα πολλα φιλιά! ❤️

Λογικά τώρα κάνεις τις πρώτες αγκαλίτσες . 

Κορίτσια εγώ γεννησα το θηριακι μου.. 4700😬😬😬 αλλα είναι ένας κούκλος κάνουμε αγκαλίτσα τωρααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χορταίνουμε να την εχουμε αγκαλίτσα και να την κοιτάμε… ❤️

2830 εμας… μια μινιόν κουκλίτσα …. Έρωτας!!!

Να μας ζήσουν Ελπίδα… 

Με το καλό να παίρνετε σειρά οι υπόλοιπες…. Εύχομαι τα καλύτερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2023 at 11:21 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μου με το καλο! Να πάνε όλα με τον καλύτερο τρόπο για σένα και να τα χαίρεσαι και τα τρία παιδάκια σου!

Αγάπη μου σε ευχαριστώ!!! ❤️❤️

Ακόμα στην αναμονή..🥰🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου @Elana κοριτσάρες μου να σας ζήσουν τα μωράκια σαααααασσσς 👶👶❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Φαντάζομαι θα κάνετε πολλές αγκαλίτσες τώρα και θα είστε τρισευτυχισμένες!!!!😍🥰

@Elana μου πώς πήγε η διαδικασία;; Πώς είσαι τώρα; Πάντως σου έφερε το πιο ωραίο δώρο 😍

@Παρασκευαιδου μου εσύ το έχεις ξαναζήσει , οπότε φαντάζομαι ήταν πιο εύκολα τώρα; 

Γράψτε μας την εμπειρία σας όποτε μπορείτε και πώς είναι η ανάρρωση σας κορίτσια μου!! 🥰🌸💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...