Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ αυτό μπήκα να δω....το θετικό της @misofeggaro.. Καλέ πως είναι το όνομα σου; ;;;;πες μας!!! Έκανες τεστ;

Καλημέρααααα κορίτσιαααα 

Αθηνά με λένε αγαπημένη μου! 

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@misofeggaro μου το βλέπεις , όπως λες αν δεν σου έρθει περίοδος ξανακάνε αύριο! το έκανες και μεσημε΄ρι που δείχνει πιο δύσκολα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι και βγήκε μόνο μια μοναχή παραπονεμενη γραμμή. | Οπότε δεν είχα διάθεση να κάνω σήμερα πρωί. 

Αν δεν έρθει σήμερα θα κάνω αύριο πρωί πρωί! 

Σας ευχαριστω 😘😘

Εγω έκανα πρωί τα τεστ και μόλις που φαινόταν η 2η γραμμή..  καλύτερα με πρωινά ουρά γιατί αν ήταν και καθυστερημένη σύλληψη δεν θα φανεί με τα μεσημεριανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Ναι νομίζω δεν πρέπει να αγχωνομαστε με το παραμικρό, γιατί πολλά πράγματα είναι φυσιολογικά, οπως να νιωσουμε πονακια περιόδου που και που αφου η μήτρα μεγαλώνει.. Στις αρχές έπαιρνα τον γιατρό με το παραμικρό σαν πρωτάρα για ασημαντους λογους, και μου λέει προσπάθησε λίγο να είσαι πιο ήρεμη και να το απολαύσεις χαχαχ..

Εννοείται!! Άμα αγχωνόμαστε για το παραμικρό θα παρανοησουμε 🤣🤣 πάμε το βλέπουμε παίρνουμε δύναμη λιγες μερες ως την επόμενη φορά!! Εσυ πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι και βγήκε μόνο μια μοναχή παραπονεμενη γραμμή. | Οπότε δεν είχα διάθεση να κάνω σήμερα πρωί. 

Αν δεν έρθει σήμερα θα κάνω αύριο πρωί πρωί! 

Σας ευχαριστω 😘😘

Άμα δεν έρθει εννοείται θα κανεις!!! 🥰🥰 κ εννοείται δεν κάνουμε με τα μεσημεριανά ουρα εκτός αν έχουμε καθυστέρηση πολλες μερες 
 

εγω σήμερα το πρωί πονούσα πολύ την κοιλια μου δεν ξέρω άμα ήταν συσπάσεις! Ήταν κ πολύ σκληρή! Λεω θα πάρω 2 μαγνήσια κ αν συνεχίσει θα πάρω τηλ! Αύριο θα πάω γιατρο κ είπα να μην πανικοβληθώ από σήμερα, κ ας ρωτήσω τη γιατρο μου αύριο! Επίσης το μωρό το νιώθω πολύ χαμηλά ακόμα κ στην ευαίσθητη περιοχή λεω θα πάω τουαλέτα κ θα το δω! Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 25 εβδομάδες σήμερα ακριβώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Ναι νομίζω δεν πρέπει να αγχωνομαστε με το παραμικρό, γιατί πολλά πράγματα είναι φυσιολογικά, οπως να νιωσουμε πονακια περιόδου που και που αφου η μήτρα μεγαλώνει.. Στις αρχές έπαιρνα τον γιατρό με το παραμικρό σαν πρωτάρα για ασημαντους λογους, και μου λέει προσπάθησε λίγο να είσαι πιο ήρεμη και να το απολαύσεις χαχαχ..

Καλά όλες έτσι είμαστε στην εγκυμοσύνη με φουλ άγχος απλά πρέπει να ήμαστε πιο ήρεμες είναι η αλήθεια γιατί δεν είναι καλό ούτε για εμάς ούτε για το μωρακι αλλά βλέπεις δεν υπάρχει κάποιο κουμπί που να το πατάς και να μας φευγει το άγχος 

Εσυ κοπέλα μου τι ΠΗΤ έχεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εννοείται!! Άμα αγχωνόμαστε για το παραμικρό θα παρανοησουμε 🤣🤣 πάμε το βλέπουμε παίρνουμε δύναμη λιγες μερες ως την επόμενη φορά!! Εσυ πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

 

Άμα δεν έρθει εννοείται θα κανεις!!! 🥰🥰 κ εννοείται δεν κάνουμε με τα μεσημεριανά ουρα εκτός αν έχουμε καθυστέρηση πολλες μερες 
 

εγω σήμερα το πρωί πονούσα πολύ την κοιλια μου δεν ξέρω άμα ήταν συσπάσεις! Ήταν κ πολύ σκληρή! Λεω θα πάρω 2 μαγνήσια κ αν συνεχίσει θα πάρω τηλ! Αύριο θα πάω γιατρο κ είπα να μην πανικοβληθώ από σήμερα, κ ας ρωτήσω τη γιατρο μου αύριο! Επίσης το μωρό το νιώθω πολύ χαμηλά ακόμα κ στην ευαίσθητη περιοχή λεω θα πάω τουαλέτα κ θα το δω! Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 25 εβδομάδες σήμερα ακριβώς! 

Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι Ραφαέλλα μου. Και να αποφευγεις κινήσεις που σε ζορίζουν. Καλύτερα μίλα σήμερα με τον γιατρό σου αν συνεχιστούν και πονάς πολύ όπως λες. ... 
Χριστουγεννιάτικο θα είναι το μωράκι σου, τι καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εννοείται!! Άμα αγχωνόμαστε για το παραμικρό θα παρανοησουμε 🤣🤣 πάμε το βλέπουμε παίρνουμε δύναμη λιγες μερες ως την επόμενη φορά!! Εσυ πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

 

Άμα δεν έρθει εννοείται θα κανεις!!! 🥰🥰 κ εννοείται δεν κάνουμε με τα μεσημεριανά ουρα εκτός αν έχουμε καθυστέρηση πολλες μερες 
 

εγω σήμερα το πρωί πονούσα πολύ την κοιλια μου δεν ξέρω άμα ήταν συσπάσεις! Ήταν κ πολύ σκληρή! Λεω θα πάρω 2 μαγνήσια κ αν συνεχίσει θα πάρω τηλ! Αύριο θα πάω γιατρο κ είπα να μην πανικοβληθώ από σήμερα, κ ας ρωτήσω τη γιατρο μου αύριο! Επίσης το μωρό το νιώθω πολύ χαμηλά ακόμα κ στην ευαίσθητη περιοχή λεω θα πάω τουαλέτα κ θα το δω! Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 25 εβδομάδες σήμερα ακριβώς! 

Οι συσπασεις γενικά ναι νιώθεις κάτι σαν να πετρώνει η κοιλιά. Εγώ νιώθω σαν σφαχτες από κάτω. Σαν να συστέλλεται και διαστέλλεται ο μυς. 

Αυτό που νιώθεις χαμηλά , εγώ ένιωθα έτσι λες και θα μου φύγει αν πάω τουαλέτα , και εγώ στην εβδομάδα σου κοντά. Πήγα στον γιατρό και ήταν τα πόδια της σφινωμενα κάτω χαμηλά. Εκεί είναι πολύ λεπτό το τοίχωμα και τα νιώθουμε όλα πολύ έντονα και μπορεί και να πονάει μου ειχε εξηγήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά όλες έτσι είμαστε στην εγκυμοσύνη με φουλ άγχος απλά πρέπει να ήμαστε πιο ήρεμες είναι η αλήθεια γιατί δεν είναι καλό ούτε για εμάς ούτε για το μωρακι αλλά βλέπεις δεν υπάρχει κάποιο κουμπί που να το πατάς και να μας φευγει το άγχος 

Εσυ κοπέλα μου τι ΠΗΤ έχεις ;

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εννοείται!! Άμα αγχωνόμαστε για το παραμικρό θα παρανοησουμε 🤣🤣 πάμε το βλέπουμε παίρνουμε δύναμη λιγες μερες ως την επόμενη φορά!! Εσυ πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

 

Άμα δεν έρθει εννοείται θα κανεις!!! 🥰🥰 κ εννοείται δεν κάνουμε με τα μεσημεριανά ουρα εκτός αν έχουμε καθυστέρηση πολλες μερες 
 

εγω σήμερα το πρωί πονούσα πολύ την κοιλια μου δεν ξέρω άμα ήταν συσπάσεις! Ήταν κ πολύ σκληρή! Λεω θα πάρω 2 μαγνήσια κ αν συνεχίσει θα πάρω τηλ! Αύριο θα πάω γιατρο κ είπα να μην πανικοβληθώ από σήμερα, κ ας ρωτήσω τη γιατρο μου αύριο! Επίσης το μωρό το νιώθω πολύ χαμηλά ακόμα κ στην ευαίσθητη περιοχή λεω θα πάω τουαλέτα κ θα το δω! Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 25 εβδομάδες σήμερα ακριβώς! 

Κορίτσια μου εγώ είμαι στην 18η εβδομάδα τώρα.. Έχω πητ μέσα Φεβρουαρίου.. 

Ραφαελα μου θα σου πω κι εγώ να ξεκουραστείς.. Λογικά είναι συσπάσεις αλλά γίνονται για την προετοιμασία της μήτρας. Μην ακους δηλαδή τη λέξη συσπασεις κι αγχώνεσαι. Θα τα έχουμε αυτα. Αν νιωσεις όμως οξυ πόνο να πάρεις την γιατρο σου και να μην περιμένεις μέχρι αύριο. Αυτά μου είπε χθες εμένα ο γιατρός μου.. 

Επίσης  από αυτά που διάβασα προχθές μόνη μου, ίσως σε βοηθήσει να πιεις περισσότερο νερό ή να περπατήσεις λιγάκι όταν σε πιάνουν ή να αλλάξεις πλευρό αν είσαι ξαπλωμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα κι εγώ σε είχα έννοια παρά τη στενοχώρια μου…Μακαρι να έρθει ειλικρινά…Μια ταλαιπωρία είναι όλο αυτό που ζούμε…Άλλες δυσκολεύονται να συλλάβουν,άλλες αποβάλλουν…για άλλες είναι τόσο εύκολο..Μακαρι να ήταν για όλες τις γυναίκες εύκολο…Δεν έχω κέφι ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή να με ελέγξει..Το μόνο καλό είναι ότι από την επόμενη μέρα της απόξεση δεν έχω ούτε σταγόνα αίμα..κ δεν έχω καθόλου πόνο εξαρχής…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αθηνα κι εγώ σε είχα έννοια παρά τη στενοχώρια μου…Μακαρι να έρθει ειλικρινά…Μια ταλαιπωρία είναι όλο αυτό που ζούμε…Άλλες δυσκολεύονται να συλλάβουν,άλλες αποβάλλουν…για άλλες είναι τόσο εύκολο..Μακαρι να ήταν για όλες τις γυναίκες εύκολο…Δεν έχω κέφι ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή να με ελέγξει..Το μόνο καλό είναι ότι από την επόμενη μέρα της απόξεση δεν έχω ούτε σταγόνα αίμα..κ δεν έχω καθόλου πόνο εξαρχής…

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Μακάρι να μη ξανασυμβεί σε καμία. Είναι τόσο σκληρό. Το πέρασα και εγώ.  Πάνε δυο χρόνια και ακόμα πονάει..Δυστυχώς δεν είναι σπάνιο φαινόμενο. Αντιθέτως… Μη το βάλεις κάτω, το ξέρω πως έχει ραγίσει η καρδούλα σου, να πας να σε δει ο γιατρός  κορίτσι μου, το θετικό της υπόθεσης είναι ότι ο οργανισμός θυμάται, και στο μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων η επόμενη εγκυμοσύνη έρχεται πολύ σύντομα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αθηνα κι εγώ σε είχα έννοια παρά τη στενοχώρια μου…Μακαρι να έρθει ειλικρινά…Μια ταλαιπωρία είναι όλο αυτό που ζούμε…Άλλες δυσκολεύονται να συλλάβουν,άλλες αποβάλλουν…για άλλες είναι τόσο εύκολο..Μακαρι να ήταν για όλες τις γυναίκες εύκολο…Δεν έχω κέφι ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή να με ελέγξει..Το μόνο καλό είναι ότι από την επόμενη μέρα της απόξεση δεν έχω ούτε σταγόνα αίμα..κ δεν έχω καθόλου πόνο εξαρχής…

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, ακόμα δεν ε΄χω αίμα και αυτό ειναι ενθαρυντικό.
πονάκια έχω, και πάω τουαλ΄'ετα με το φόβο ότι ήρθε. 

Κάθε περίοδος όμως, κάθε φορά που έρχεται το αιμα είναι ένας μικρός θάνατος. πόσο μάλλον όταν ακούς ότι το έμβρυο σου, για το οποίο είχες κάνει τόσα όνειρα, που το αγάπησες από τη στιγμή που είδες εκείνες τις δυο γραμμούλες, παλινδρόμησε. 
Επειδή όμως κάποιο έμβρυο δεν θα παλινδρομήσει, είσαι υποχρεωμένη να σηκωθείς στα πόδια σου κια να το διεκδικήσεις. Σε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή η διάθεσή σου είναι χάλια, αλλά αυτό θα αλλάξει. θα πας στη γιατρό στο Έλενα και μαζί θα βρείτε το δρόμο προς το μωρό που σε περιμένει. Πήρες τη σωστή απόφαση που θα σε κάνει ξανά ΜΑΜΑ. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι και βγήκε μόνο μια μοναχή παραπονεμενη γραμμή. | Οπότε δεν είχα διάθεση να κάνω σήμερα πρωί. 

Αν δεν έρθει σήμερα θα κάνω αύριο πρωί πρωί! 

Σας ευχαριστω 😘😘

Μαρη τρελη τι λέμε τόσο καιρό;;; κάνουμε τεστ το μεσημέρι;;  και χωρίς ουσιαστική καθυστέρηση;;; τώρα είμαι σίγουρη ότι στεναχωρηθηκες με το αρνητικό και μπορεί και να μην υπάρχει λόγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸

Έχω χαθεί εδώ και πολύυυ καιρό λόγω του γάμου, της δουλειάς, των παιδιών…αλλά σας διαβάζω!! 

Με το γάμο όλα πολύ ωραία, και όλοι μου έστελναν την επόμενη μέρα ότι πέρασαν τέλεια που ήταν κάτι σημαντικό για μένα❤️

Τα μωράκια μας μεγαλώνουν, ο "μεγάλος" έγινε 2 του κάναμε και πάρτυ🎉 η μπέμπα 6 μηνών!! Τρώει τα φαγητά της μια χαρά και μεγαλώνει😄

Η δουλειά καλά, τώρα κοιτάμε να τη μεγαλώσουμε λίγο..!

@Hopemumtobe γλυκιά μου κοντεύεις ε;; 🥰

@misofeggaro Αθηνά μου συνονόματη!! Να ξέρεις πιο πολύ για σένα γράφω τώρα, γιατί διάβασα τα νέα για την εξωσωματική κι ήθελα να σου στείλω πόσο χάρηκα!! Μετά διαβασα για τα συμπτώματα και ότι θα κανεις τεστ, και ήθελα να σου στείλω πόσο ανυπομονώ!! Σήμερα μπήκα το μεσημέρι να δω τα νέα σου…ελπίζω ακόμη να μη σου έχει έρθει και να έχουμε τα πιο τέλεια νέα!!!🥰 Αλλά και να σου έρθει έχουμε το plan b πια και θα’ναι όλα τέλεια!!❤️❤️

@Raf123 Ραφ μου πώς είσαι;;

@Antonia2 κοριτσάρα μου το Σάββατο έχετε το γάμο σας ε;; Με το καλό να γίνουν όλα🙏❤️ Να περάσετε τέλεια!!!😍

@Nandia- μου ειδα ότι ήταν όλα καλά στη β’ επιπέδου❤️❤️ Μπράβο κορίτσι μου😍

@babyblue94 κορίτσι μου με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!! Ίδια μέρα θα έχουμε γενέθλια! 💕

@Tinasardin8689γλυκιά μου δεν έχω βιώσει κάτι αντίστοιχο αλλά νιώθω τον πόνο σου και λυπάμαι πάρα πολύ…😞 αλλά έχω ακούσει ότι έρχεται πολύ πιο εύκολα το μωράκι μετά από μια εγκυμοσύνη…εύχομαι σύντομα να μας στείλεις θετικά νέα❤️

@Lacostaki χαίρομαι πάρα πολύ και για σένα και που το προχωράς!!! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα μας πεις τα πιο όμορφα νέα!!!💜💜

@Ευάγγελοςτ κορίτσι μου γλυκό τι κάνεις; Ελπίζω να είναι όλα καλά❤️
 

@lactaki κ @Tokyo τι κάνετε;; Τι κάνουν τα μωράκια σας; 🍼💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι Ραφαέλλα μου. Και να αποφευγεις κινήσεις που σε ζορίζουν. Καλύτερα μίλα σήμερα με τον γιατρό σου αν συνεχιστούν και πονάς πολύ όπως λες. ... 
Χριστουγεννιάτικο θα είναι το μωράκι σου, τι καλά!! 

Ναι δε πρέπει να κουράζομαι…τη Δευτέρα στη δουλεια είχα πιεστεί πολύ κ ταράχθηκα και με το ατύχημα που είχαν ο αδερφος μ κ η νύφη μου κ μάλλον για αυτό! Ευτυχως πέρασαν! 
 

εσυ τι γίνεται;;;; Για πες μας;;; 
 

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Οι συσπασεις γενικά ναι νιώθεις κάτι σαν να πετρώνει η κοιλιά. Εγώ νιώθω σαν σφαχτες από κάτω. Σαν να συστέλλεται και διαστέλλεται ο μυς. 

Αυτό που νιώθεις χαμηλά , εγώ ένιωθα έτσι λες και θα μου φύγει αν πάω τουαλέτα , και εγώ στην εβδομάδα σου κοντά. Πήγα στον γιατρό και ήταν τα πόδια της σφινωμενα κάτω χαμηλά. Εκεί είναι πολύ λεπτό το τοίχωμα και τα νιώθουμε όλα πολύ έντονα και μπορεί και να πονάει μου ειχε εξηγήσει. 

Ναι νομιζεις ότι θα πας τουαλέτα κ θα φύγει κανένα πόδι χαχαχα εγώ έχω σήμερα γιατρο να δω σε τι στάση θα το βρουμε γιατί αυτό το μωρό κάνει συνέχεια σβούρες το νιώθω παντού σαν είναι κάτω χαμηλά μπορεί να γυρίσει κ να αρχίσει να κλωτσάει ή δεξιά ή αριστερά της κοιλιάς!! 
 

στις πριν 15 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ είμαι στην 18η εβδομάδα τώρα.. Έχω πητ μέσα Φεβρουαρίου.. 

Ραφαελα μου θα σου πω κι εγώ να ξεκουραστείς.. Λογικά είναι συσπάσεις αλλά γίνονται για την προετοιμασία της μήτρας. Μην ακους δηλαδή τη λέξη συσπασεις κι αγχώνεσαι. Θα τα έχουμε αυτα. Αν νιωσεις όμως οξυ πόνο να πάρεις την γιατρο σου και να μην περιμένεις μέχρι αύριο. Αυτά μου είπε χθες εμένα ο γιατρός μου.. 

Επίσης  από αυτά που διάβασα προχθές μόνη μου, ίσως σε βοηθήσει να πιεις περισσότερο νερό ή να περπατήσεις λιγάκι όταν σε πιάνουν ή να αλλάξεις πλευρό αν είσαι ξαπλωμενη. 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

@Raf123 πως είσαι κορίτσι μου? Όλα καλά?

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ναι αυτό κάνω νεράκι κι λίγο περπάτημα! Σε ευχαριστώ Ευτυχως δεν είχα ξανά πονάκια!! Θα πάμε γιατρο σήμερα να το δούμε τι κάνει εκεί μέσα!! ❤️❤️❤️ 
 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸

Έχω χαθεί εδώ και πολύυυ καιρό λόγω του γάμου, της δουλειάς, των παιδιών…αλλά σας διαβάζω!! 

Με το γάμο όλα πολύ ωραία, και όλοι μου έστελναν την επόμενη μέρα ότι πέρασαν τέλεια που ήταν κάτι σημαντικό για μένα❤️

Τα μωράκια μας μεγαλώνουν, ο "μεγάλος" έγινε 2 του κάναμε και πάρτυ🎉 η μπέμπα 6 μηνών!! Τρώει τα φαγητά της μια χαρά και μεγαλώνει😄

Η δουλειά καλά, τώρα κοιτάμε να τη μεγαλώσουμε λίγο..!

@Hopemumtobe γλυκιά μου κοντεύεις ε;; 🥰

@misofeggaro Αθηνά μου συνονόματη!! Να ξέρεις πιο πολύ για σένα γράφω τώρα, γιατί διάβασα τα νέα για την εξωσωματική κι ήθελα να σου στείλω πόσο χάρηκα!! Μετά διαβασα για τα συμπτώματα και ότι θα κανεις τεστ, και ήθελα να σου στείλω πόσο ανυπομονώ!! Σήμερα μπήκα το μεσημέρι να δω τα νέα σου…ελπίζω ακόμη να μη σου έχει έρθει και να έχουμε τα πιο τέλεια νέα!!!🥰 Αλλά και να σου έρθει έχουμε το plan b πια και θα’ναι όλα τέλεια!!❤️❤️

@Raf123 Ραφ μου πώς είσαι;;

@Antonia2 κοριτσάρα μου το Σάββατο έχετε το γάμο σας ε;; Με το καλό να γίνουν όλα🙏❤️ Να περάσετε τέλεια!!!😍

@Nandia- μου ειδα ότι ήταν όλα καλά στη β’ επιπέδου❤️❤️ Μπράβο κορίτσι μου😍

@babyblue94 κορίτσι μου με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!! Ίδια μέρα θα έχουμε γενέθλια! 💕

@Tinasardin8689γλυκιά μου δεν έχω βιώσει κάτι αντίστοιχο αλλά νιώθω τον πόνο σου και λυπάμαι πάρα πολύ…😞 αλλά έχω ακούσει ότι έρχεται πολύ πιο εύκολα το μωράκι μετά από μια εγκυμοσύνη…εύχομαι σύντομα να μας στείλεις θετικά νέα❤️

@Lacostaki χαίρομαι πάρα πολύ και για σένα και που το προχωράς!!! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα μας πεις τα πιο όμορφα νέα!!!💜💜

@Ευάγγελοςτ κορίτσι μου γλυκό τι κάνεις; Ελπίζω να είναι όλα καλά❤️
 

@lactaki κ @Tokyo τι κάνετε;; Τι κάνουν τα μωράκια σας; 🍼💓

Να ζήσετε να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με την όμορφη οικογένεια σας!!! ❤️❤️❤️❤️ Μεγάλωσαν τα μωράκια σου! Πως πάει ο καιρός ομως…!! Ξανά πίσω στην ρουτίνα;; 
 

εγω καλά! Είμαι στον 6ο τώρα! Ο 5ος κ ο 6ος μηνας είναι οι καλύτεροι μου ως τώρα! Το μωρό κλωτσάει συνεχώς, πρέπει να ρίξω λίγο τους ρυθμους μου γιατί μάλλον κουράζομαι και δε το καταλαβαίνω! Αρχισα να κάνω τις αγορές μου κ εύχομαι το σπίτι μας να είναι έτοιμο να μετακομίσουμε αλλά δε το βλέπω κ με αγχώνει ότι δεν θα έχουμε καθόλου χώρο μέσα στο σπίτι που μένουμε τώρα! Τους πιέζουμε πολύ έχουμε γίνει σπαστικοί αλλά τι να κάνουμε ας δουν τους πελατες τους λίγο με βάση την ανάγκη και τις προτεραιότητες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, σηκώθηκα έπιασα ουρα αλλά μόλις σκουπιστηκα είχαν ξεκινήσει τα ροζ. Σε μικρή ποσότητα βέβαια αλλά δεν το βούτηξα. Πονάει ήδη κ η κοιλίτσα μου χαμηλά.

Προχωράμε στο plan b. 

Αν και προχθές διάβασα ένα παλιό θέμα στο φόρουμ και αγχώθηκα αρκετά. Ξύπνησαν οι φοβίες μου! Αλλά οκ θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που πρέπει! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τη συμπαράσταση. Καλημέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, σηκώθηκα έπιασα ουρα αλλά μόλις σκουπιστηκα είχαν ξεκινήσει τα ροζ. Σε μικρή ποσότητα βέβαια αλλά δεν το βούτηξα. Πονάει ήδη κ η κοιλίτσα μου χαμηλά.

Προχωράμε στο plan b. 

Αν και προχθές διάβασα ένα παλιό θέμα στο φόρουμ και αγχώθηκα αρκετά. Ξύπνησαν οι φοβίες μου! Αλλά οκ θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που πρέπει! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τη συμπαράσταση. Καλημέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα! 

Καλημέρα! Καταλαβαίνω τους φόβους σου, είχα και εγώ μια δύσκολη πρώτη εγκυμοσύνη η οποία είχε άσχημη και οδυνηρή κατάληξη. Την επόμενη φορά όλα πήγαν καλά! Έτσι θα γίνει και με εσένα, να είσαι σίγουρη!

Γενικά για βελτίωση ποιότητας των ωαρίων, πολύ χρήσιμο και για την εξωσωματική, είναι το βιβλίο it starts with the egg, μπορείς να το βρεις δωρεάν στο internet. Προτείνει απλές συμβουλές οι οποίες επηρεάζουν την ποιότητα ωαρίων και σπέρματος. Προτείνει κ την λήψη βιταμινών για ένα τρίμηνο τουλάχιστον, οπότε αν θέλεις δες το αν θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, σηκώθηκα έπιασα ουρα αλλά μόλις σκουπιστηκα είχαν ξεκινήσει τα ροζ. Σε μικρή ποσότητα βέβαια αλλά δεν το βούτηξα. Πονάει ήδη κ η κοιλίτσα μου χαμηλά.

Προχωράμε στο plan b. 

Αν και προχθές διάβασα ένα παλιό θέμα στο φόρουμ και αγχώθηκα αρκετά. Ξύπνησαν οι φοβίες μου! Αλλά οκ θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που πρέπει! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τη συμπαράσταση. Καλημέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Μην απογοητεύεσαι, αφού εχεις το plan b! Είναι λογικό να φοβάσαι αλλά, αλλά δεν είναι ίδιες ολες οι φορες!!! Αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά αυτό να σκέφτεσαι ❤️❤️❤️🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι δε πρέπει να κουράζομαι…τη Δευτέρα στη δουλεια είχα πιεστεί πολύ κ ταράχθηκα και με το ατύχημα που είχαν ο αδερφος μ κ η νύφη μου κ μάλλον για αυτό! Ευτυχως πέρασαν! 
 

εσυ τι γίνεται;;;; Για πες μας;;; 
 

Ναι νομιζεις ότι θα πας τουαλέτα κ θα φύγει κανένα πόδι χαχαχα εγώ έχω σήμερα γιατρο να δω σε τι στάση θα το βρουμε γιατί αυτό το μωρό κάνει συνέχεια σβούρες το νιώθω παντού σαν είναι κάτω χαμηλά μπορεί να γυρίσει κ να αρχίσει να κλωτσάει ή δεξιά ή αριστερά της κοιλιάς!! 
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ναι αυτό κάνω νεράκι κι λίγο περπάτημα! Σε ευχαριστώ Ευτυχως δεν είχα ξανά πονάκια!! Θα πάμε γιατρο σήμερα να το δούμε τι κάνει εκεί μέσα!! ❤️❤️❤️ 
 

 

Να ζήσετε να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με την όμορφη οικογένεια σας!!! ❤️❤️❤️❤️ Μεγάλωσαν τα μωράκια σου! Πως πάει ο καιρός ομως…!! Ξανά πίσω στην ρουτίνα;; 
 

εγω καλά! Είμαι στον 6ο τώρα! Ο 5ος κ ο 6ος μηνας είναι οι καλύτεροι μου ως τώρα! Το μωρό κλωτσάει συνεχώς, πρέπει να ρίξω λίγο τους ρυθμους μου γιατί μάλλον κουράζομαι και δε το καταλαβαίνω! Αρχισα να κάνω τις αγορές μου κ εύχομαι το σπίτι μας να είναι έτοιμο να μετακομίσουμε αλλά δε το βλέπω κ με αγχώνει ότι δεν θα έχουμε καθόλου χώρο μέσα στο σπίτι που μένουμε τώρα! Τους πιέζουμε πολύ έχουμε γίνει σπαστικοί αλλά τι να κάνουμε ας δουν τους πελατες τους λίγο με βάση την ανάγκη και τις προτεραιότητες…

Άντε καλή επιτυχία σήμερα. Να δεις το μωράκι σου που σου έχει λειψει🥰  να μας πεις τα νέα σου. 

Ναι η καλύτερη περίοδος της εγγυμοσυνης ήταν και εμένα το δεύτερο τρίμηνο..το πρώτο είναι χάλια λόγω στομαχιού κτλ.και το τρίτο πάλι είναι περίεργο γιατί βαραίνεις και ειδικά ο τελευταίος μήνας είναι δράμα..δεν μπορείς να κοιμηθείς..δεν μπορείς να γυρίσεις εύκολα..έχεις όλη την ώρα μια μεγάλη κοιλιά που εμποδίζει τα πάντα χαχαχαχ 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Έχω χαθεί λιγάκι γιατί τρέχω με τα παιδιά με τα σχολεία τους που το ωράριο είναι ότι να ναι ακόμα.μετα φροντιστήρια δραστηριότητες κλπ. Χτες έκανα τεστ και βγήκε θετικό αλλά κορίτσια ειμασταν τοσο πτώματα που δεν είχαμε επαφή. :( Λετε να έχασα την ευκαιρία; 

Πάω να σας διαβάσω σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εννοείται!! Άμα αγχωνόμαστε για το παραμικρό θα παρανοησουμε 🤣🤣 πάμε το βλέπουμε παίρνουμε δύναμη λιγες μερες ως την επόμενη φορά!! Εσυ πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

 

Άμα δεν έρθει εννοείται θα κανεις!!! 🥰🥰 κ εννοείται δεν κάνουμε με τα μεσημεριανά ουρα εκτός αν έχουμε καθυστέρηση πολλες μερες 
 

εγω σήμερα το πρωί πονούσα πολύ την κοιλια μου δεν ξέρω άμα ήταν συσπάσεις! Ήταν κ πολύ σκληρή! Λεω θα πάρω 2 μαγνήσια κ αν συνεχίσει θα πάρω τηλ! Αύριο θα πάω γιατρο κ είπα να μην πανικοβληθώ από σήμερα, κ ας ρωτήσω τη γιατρο μου αύριο! Επίσης το μωρό το νιώθω πολύ χαμηλά ακόμα κ στην ευαίσθητη περιοχή λεω θα πάω τουαλέτα κ θα το δω! Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 25 εβδομάδες σήμερα ακριβώς! 

Και εμένα όταν κλωτσάει νομίζω θα βγει κανένα πόδι από κάτω..  έτσι ένοιωθα και στους άλλους 2

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, σηκώθηκα έπιασα ουρα αλλά μόλις σκουπιστηκα είχαν ξεκινήσει τα ροζ. Σε μικρή ποσότητα βέβαια αλλά δεν το βούτηξα. Πονάει ήδη κ η κοιλίτσα μου χαμηλά.

Προχωράμε στο plan b. 

Αν και προχθές διάβασα ένα παλιό θέμα στο φόρουμ και αγχώθηκα αρκετά. Ξύπνησαν οι φοβίες μου! Αλλά οκ θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που πρέπει! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τη συμπαράσταση. Καλημέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα! 

Να σκεφτεσαι οτι έχεις το plan b και ότι όταν μπεις στην διαδικασία θα είναι η αρχή της διαδρομής για να γίνεις μανουλα.. στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Έχω χαθεί λιγάκι γιατί τρέχω με τα παιδιά με τα σχολεία τους που το ωράριο είναι ότι να ναι ακόμα.μετα φροντιστήρια δραστηριότητες κλπ. Χτες έκανα τεστ και βγήκε θετικό αλλά κορίτσια ειμασταν τοσο πτώματα που δεν είχαμε επαφή. :( Λετε να έχασα την ευκαιρία; 

Πάω να σας διαβάσω σιγά σιγά 

Οχι δεν έχει χαθεί όμως σήμερα και αύριο να έχετε επαφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Έχω χαθεί λιγάκι γιατί τρέχω με τα παιδιά με τα σχολεία τους που το ωράριο είναι ότι να ναι ακόμα.μετα φροντιστήρια δραστηριότητες κλπ. Χτες έκανα τεστ και βγήκε θετικό αλλά κορίτσια ειμασταν τοσο πτώματα που δεν είχαμε επαφή. :( Λετε να έχασα την ευκαιρία; 

Πάω να σας διαβάσω σιγά σιγά 

Κορίτσι μου σημερα είναι πιο σημαντική ημέρα από χθες! Όποτε σήμερα δώστα όλα😆😆 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αθηνα κι εγώ σε είχα έννοια παρά τη στενοχώρια μου…Μακαρι να έρθει ειλικρινά…Μια ταλαιπωρία είναι όλο αυτό που ζούμε…Άλλες δυσκολεύονται να συλλάβουν,άλλες αποβάλλουν…για άλλες είναι τόσο εύκολο..Μακαρι να ήταν για όλες τις γυναίκες εύκολο…Δεν έχω κέφι ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή να με ελέγξει..Το μόνο καλό είναι ότι από την επόμενη μέρα της απόξεση δεν έχω ούτε σταγόνα αίμα..κ δεν έχω καθόλου πόνο εξαρχής…

Καλημέρα κορίτσια 

εύχομαι σήμερα να είσαι καλύτερα να μην πονάς (σωματικά τουλάχιστον) 

Να γίνεις γρήγορα καλά να μαζέψεις δυνάμεις και να ξανά προσπαθήσετε κοπέλα μου μην τα παρατάς θα φτάσει η στιγμή που θα κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλιά και τότε θα είναι όλα διαφορετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...