Μετάβαση σε περιεχόμενο

KATHISMA AYTOKINHTOY


Recommended Posts

KORITSAKIA MOY KALHMERA!!

THELOUME NA AGORASOUME STHN MIKRH KATHISMA GIA TO AYTOKINHTO..

EINAI LIGO LIGOTERO APO 5 MHNON..

PRIN ENA MHNA POU METRHTHHKAME HTAN 70 PONTOUS KAI 8600..EINAI MEGALH KAI PSHLH KOPELA!!!:laugh: :)

BLEPO LOIPON STA DIAFORA SITE,OTI EINAI AYTA POU EINAI 0+ (0-13KGR)

KAI OMADA 1(APO 9-13 KGR)

EGO TI PREPEI NA PARO MPORO NA PARO KATEUTHEIAN OMADA 1?

MHPOS EINAI GIA MORAKIA PIO MEGALA POU KATHONTAI?::huh:

EXETE KAPOIO NA MOU PROTEINETE GIA THN PERIPTOSH MAS?:)

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 0-19ΚG ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΤΟ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΙΣΤΟ.

ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ BEBE COΜFORT ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΩΡΑΙΑ.

ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΕΥΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ.

ΚΟΣΤΙΖΕΙ 235Ε.

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΤΟ 0-19 ΕΙΝΑΙ ΓΦΙ ΑΜΕΧΡΙ 19KG ΠΑΙΔΙ,,,ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ 4ΕΤΩΝ ΑΝΤΕ ΓΙ ΑΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ..

ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΜΟΝΟ ΤΑ 0-19 ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΗ ΧΡΗΣΗ.

ΕΑΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΟ(ΤΑ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΤΙΜΗ ΠΑΝΤΩΣ) ΔΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

ΜΑ ΤΟ 0-19 ΕΙΝΑΙ ΓΦΙ ΑΜΕΧΡΙ 19KG ΠΑΙΔΙ,,,ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ 4ΕΤΩΝ ΑΝΤΕ ΓΙ ΑΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ..

ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΜΟΝΟ ΤΑ 0-19 ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΗ ΧΡΗΣΗ....

EYXARISTO KAI PALI VENI MOU..

TORA KATALAVA KALA TON DIAXORISMO TOUS:blush: ;)

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πειραμε της chicco απο 0-19 στα 129 ευρω

Το Κάθισμα Αυτοκινήτου Zenith είναι σύμφωνο με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό ECE R 44/04, για μεταφορά παιδιών από τη γέννηση έως 18 κιλά (Ομάδα 0+/1).

Με στάνταρ έξτρα μαξιλαράκι, ιδανικό για τα νεογέννητα, με ύφασμα που αναπνέει.

Ζώνη ασφαλείας 5 σημείων.Δυνατότητα ρύθμισης πλάτης σε 4 θέσεις.

Άνετο στήριγμα πλάτης και κεφαλιού, με έξτρα ενίσχυση στο πλάι για μέγιστη ασφάλεια σε περίπτωση πλευρικής σύγκρουσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσι2 γεια σου... κι'εγω εχω το ιδιο καθισματακι με την Ελπι... ειναι πολυ καλο και οικονομικο... το πηραμε οταν ο μπεμπης μας ηταν 4 μηνων και τωρα που ειναι 8 του εχω βγαλει το εσωτερικο μαξιλαρακι... πρεπει να σου πω οτι κανει κατι τελειους υπνους εκει οταν πηγαινουμε βολτιτσα... ουτε στην κουνια δεν κοιμαται ετσι...χιχι:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

KORITSAKIA MOY KALHMERA!!

THELOUME NA AGORASOUME STHN MIKRH KATHISMA GIA TO AYTOKINHTO..

EINAI LIGO LIGOTERO APO 5 MHNON..

PRIN ENA MHNA POU METRHTHHKAME HTAN 70 PONTOUS KAI 8600..EINAI MEGALH KAI PSHLH KOPELA!!!:laugh: :)

Δηλαδή μέχρι τώρα με τι την μεταφέρατε?:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Δηλαδή μέχρι τώρα με τι την μεταφέρατε?:huh:

ARGI STHN ARXH STO PORT BEBE

KAI META SE ENA KATHISMATAKI CHICCO, DEN XERO POS NA TO PERIGRAPSO KATI SAN RILAX ALLA OXI TO KLASIKO ME PANI, POU MOU EIXE DOSEI H KOUNIADA MOU APO TA PAIDIA THS KAI EIXE EGKRINEI KAI H PAIDIATROS GIA METAFORA.

AUTO MEXRI NA KATHETE MAS EIXE PEI OPOTE NA PAROUME KATEUTHEIAN THS OMADAS 1

APLA EPEIDH EINAI PIO MEGALH APO TA XADELFAKIA THS THN BLEPO LIGO STRIMOGMENH EKEI KAI DEN MOU ARESEI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ! ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΣ CHICCO ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ISOFIX 0-13 ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ! ΣΑΝ ΠΑΣΤΗ ΣΑΡΔΕΛΙΤΣΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ! ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΖΑΚΕΤΟΥΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgia geia sou,kai ego antimtopizo ena paraplisio provlima,exo to idio kathismataki xoris isofix ki mpoumpou paroti mono 4 kila den xoraei sto gkri xtra stromataki pou einai mexri 6 kila,ento metaksu den mporo na to vgalo logo tou oti to moro einai mikro kai den lugizei i mesoula tis akomi,to sigouro einai ti den tha ksanaparo chicco ,den exo akousei kai ta kalutera,kala logia akousa gia ta renolux ,einai gallika me afro polyoyrethanis,ego mallon afto tha agoraso ,to next comfort 0-18 kila

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γεωργια μου.....και εμεις αλλαξαμε καθισμα αυτοκινητου πριν ενα μηνα,ειχαμε τις perego το οποιο ηταν πολυ καλο και τον χορουσε ακομα αλλα ηθελα ο μικρουλης μου να κοιταει πλεον μπροστα.....λοιπον το εψαξα παρα πολυ και κατελειξα στο recaro ειναι πολυ καλα καθως βγαζουν καθισματα αυτοκινητου για ολες τις κατηγοριες.....ειναι παρα πολυ καλα και εχουν φοβερα προστατευτικα..αυτο που πηραμε ειναι στη κατηγορια 2 και ειναι απο 9 κιλα εως 18(δηλαδη εως 4 ετων)και κανει 200 ευρω.....μπορεις να μπεις στην ιστοσελιδα της εταιριας και να το δεις.....φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις απαντησεις σας ειδα τελικα οτι αδικα τα εβαζα με τον αντρα μου τοσο καιρο και του ελεγα οτι κανουμε κατι λαθος με το καθισμα αυτοκινητου.

Και εγω το συγκεκριμενο μοντελο εχω με την βαση,η μικρη τωρα ειναι 6,5 κιλα αλλα απο την πρωτη στιγμη που την βαλαμε δεν βολευοτανε καθολου.Το εβλεπα οτι ητανε πολυ αβολο αλλα πιστευα οτι εμεις καναμε κατι λαθος αλλα απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι αποτυχια το συγκεκριμενο καθισμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΑ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΑΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ! ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΘΗΣΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 5Ο ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 10Ο! ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΑ CHICCO ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΑΜΑΔΩΝ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσι μου εγω σου προτεινω να της παρεις μεγαλο καθισμα απο τη στιγμη που το παιδι ειναι 8600 και αναπτυσσεται γρηγορα δεν θα χει προβλημα φανταζομαι.Εμεις πηραμε απο την αρχη της Britax που ειναι 0 έως 19, δεν εχουμε γεννησει ακομα βεβαια. Εσυ πιστευω πρεπει να παρεις απο τα μεγαλα, απο 9 κιλα και πανω. Ψαξτο να βρεις μεχρι όσα περισσοτερα κιλα κυκλοφορει στην αγορα για να μη δωσεις τζαμπα χρημματα και σε λιγο καιρο ξαναλλαζεις. Παντως αν ειναι να το χεις αλλα 4 χρονια γυρω στα 200 ευρω λογικα θα χρειστει να τα δωσεις. Εμεις το δικο μας το πηραμε 225.

Σε φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Γιωργια... εγω της chicco εχω παρει αυτο που ειναι στην σελιδα 1... το χρησιμοποιησαμε απο 4 μηνων και τωρα πια εναι 10 μηνων και περιπου 11 κιλα και χωραει μια χαρα το παιδι... χωρις χντρα μπουφαν βεβαια... μ'αυτα στριμοχνεται λιγακι αλλα παντου θα στριμοχνοταν με τοσο χοντρα ρουχα... πηπως το καρεκλακι που πηρατε ηταν για πιο λιγα κιλα; εμας λεει μεχρι 18 μηνων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi και εγώ θα σου πρότεινα μεγάλο κάθισμα.Αυτά που είναι για 0-18 κιλά. Εμείς πήραμε το britax 0-18 που είχε και μαξιλαράκι για νεογέννητα ως 5,5 κιλά.Βέβαια το θρεφτάρι μου τόσο ήταν 40 ημερών και ετσι το βγάλαμε νωρίς,απλώς πρόσεχαμε να είναι τελείως ξαπλωτή η θέση για να μήν στηρίζεται στην μέση το μωρό μας.Αργότερα όταν εφτασε 9 κιλά τον γυρίσαμε κανονικά μπροστα.

Ελπίζω να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω για της απαντησεις σας..:)

Γεωργια μου λυπαμαι δεν μπορω να σε βοηθησω..

Εγω κοιταγα μονο chicco και προβληματιστηκα με αυτα που γραψατε..

πιστευα οτι ειναι τα καλυτερα..:dry:

τελικα αποφασισαμε με τον αντρα μου να παρουμε κατευθειαν ομαδας 1 γιατι τωρα την βαζουμε και καθεται σιγα σιγα

και βολτες την παμε με το καροτσι κυριως..

εντωμεταξυ εβγαλα απο το "ριλαξ" ενα χοντρο πανι που της ειχα βαλει και ειναι καπως πιο ανετο για καποιες μεταφορες με το αμαξι..

θα κοιταξω και τα αλλα που γραψατε..:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis exoume ths chicco apo 0-13 akoma exoume to maksilaraki ala gia polu ligo akoma afou o mpemphs einai apo tora 5+ .mas boleuei polu tou aresei polu ekei mesa ,to xrisimopoioume akoma gia karotsi mias kai einai akoma mikroulis kai xanete sto megalo .sto autokinhto rixnei kaiti upnous alo pragma kai sthn bolta paratirei ta panta .

otan alaksoume kathisma palu chicco tha paroume kai malista kataliksame apo tora se pio sto neptune-79079 einai mexri na ginei 36 kila .ta chicco einai me pistopoihsh apolita asfalei kai exoune poles brabeuseis .egw ta empisteuome .

des to auto pou sou lew sto sait ths chicco einai polu kalo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΛΑΙΝΑ ΗΤΑΝΕ ΤΗΣ BEBE CONFORT.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΨΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΡΙΛΑΞΑΚΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ(ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ) ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟ. ΕΧΕΙ 235Ε ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ LAPIN.

KAΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli εκμεταλλευομαι κι εγω το θεμα για να σε ρωτησω αν βολεψε το καθισματακι αυτο στο νεογεννητο σου. αν θυμαμαι καλα εσυ εχεις γεννησεις ηδη. οποτε θα θελα να μαθω αν βολεψε να παρετε το μωρακι απο το μαιευτηριο στο σπιτι, και γενικως αν ειναι οκ για τον πρωτο του καιρο, εννοειται μετα τον 1ο μηνα βεβαια. Εχω [αρει και εγω το ιδιο καθισματακι και θα θελα να μαθω απο καποια που το χει ηδη χρησιμοποιησει. για πες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERABABY SM..NA SE PO TI ALITHEIA EMEIS APO TO MAIEYTIRIO TO PIRAME ME KALATHONA..DE TO XAME PARIE TO KATHISMATAKI AKOMA...META TA 40 OMOS TON BALALME,.MIA XARA EINAI,..ENTAKSEI EINAI POILI MORO AKOMA K DE KANEI AKOMA NA KATHETE GIATI DE KSAPLONI TELEIOS ALLA PAREXEI ASFALEIA....PROS TO PARON EIMAI EYXARISTIMENI...

ESI POTE ME TO KALO GENNAS???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli καλημέρα.είσαι σίγουρη ότι δεν ξαπλώνει τελείως το καθησματάκι;

Γιατί εγώ έχω το britax first class (παλαιότερο μοντέλο μάλλον)και έχει ένα στήριγμα ανάκλισης στο κάτω μέρος για να είναι ξαπλωτό σαν ριλαξ.

Κοίταξε καλύτερα τις οδηγίες γιατί και εγώ στην αρχή δεν το πρόσεξα.

Παντος στην ποδηλατούπολη που είχα πάει μου είπαν ότι ήταν το μόνο απο την ομάδα 0-18 που ήταν πραγματικά για νεογέννητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...