Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι 8 εβδομάδων τώρα. Περνάει άλμα ανάπτυξης νομίζω έχει όλα "συμπτώματα". Περιμένουμε να δούμε αν θα της περάσει σε λίγες μέρες. Πρώτη φορά ήπιε σήμερα 60ml φόρμουλα. Δεν είχε ξαναπιει ποτέ. Στα 60ml σταμάτησε και δεν έπινε άλλo και 10' πιο αργά ζήτησε στήθος. Θήλασε 5' και κοιμήθηκε. Και έχουμε ηρεμήσει 3 ώρες επιτέλους.Θα δούμε και την παιδίατρο για τους 2 μήνες σε λίγες μέρες. Ελπίζω να της έχει περάσει η γκρίνια και ο μαραθώνιος θηλασμός μέχρι τότε αλλιώς να τη δει μήπως κάτι την ενοχλεί που δεν καταλαβαίνουμε εμείς. 

Μπορεί κάτι που τρως εσυ να την ενοχλεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωί 

προσπαθησα για φυσιολογικό αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις έβαλε υπόθετο περίμενα 8 ώρες αλλά μπα τίποτα πονακια καθόλου και έτσι μπήκαμε για καισαρική με ολική νάρκωση λόγο χειρουργημένης μέσης δεν μου έκαναν επισκληρίδειο 

3280 γραμμάρια βγήκε πολύ ευχαριστημένη είμαι.. έπιασε και στήθος πιστεύω πως θα τα πάμε καλά με τον θηλασμό 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω, είμαι πολύ καλά δεν το περίμενα φουλ ενέργεια δεν έχω ταλαιπωρηθεί καθόλου με αποτέλεσμα να έχω αρκετές δυνάμεις για την μικρή μου να θηλάσουμε 😊

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει και να είναι πάντα ευτυχισμένη! 💕 Πολύ καλό το βάρος της, 3200 ειναι ο μέσος όρος για τα κοριτσάκια! Με το καλό να γυρίσετε και σπίτι να γνωριστείτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωί 

προσπαθησα για φυσιολογικό αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις έβαλε υπόθετο περίμενα 8 ώρες αλλά μπα τίποτα πονακια καθόλου και έτσι μπήκαμε για καισαρική με ολική νάρκωση λόγο χειρουργημένης μέσης δεν μου έκαναν επισκληρίδειο 

3280 γραμμάρια βγήκε πολύ ευχαριστημένη είμαι.. έπιασε και στήθος πιστεύω πως θα τα πάμε καλά με τον θηλασμό 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω, είμαι πολύ καλά δεν το περίμενα φουλ ενέργεια δεν έχω ταλαιπωρηθεί καθόλου με αποτέλεσμα να έχω αρκετές δυνάμεις για την μικρή μου να θηλάσουμε 😊

Να σας ζήσει..  να είναι γερη δυνατή γεμάτη υγεία και ευλογία στην ζωή της❤️❤️❤️❤️(κοριτσι είναι σωστα; καλά θυμάμαι; εχω κενα μνήμης τωρα που είμαιεγκυος 😁😁)... και εγώ έκανα καισαρική και στον μεγάλο δεν είχα κανένα θέμα.. πήγα σπίτι και αναιβοκατεβαινα 18 σκαλιά της σκάλας του σπιτιού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ετσι ήταν ο 2ος μου.. κάθε μία με 1μιση ωρα στήθος..  υπνο; τι είναι αυτο; νύχτα μέρα κάθε 1μιση ωρα ξυπνούσα θηλαζε και μέχρι να κοιμηθεί ξαναξυπνουσε.. βράδυ έκανα 2μιση χρόνια να κοιμηθώ ολόκληρο.. το άλμα ανάπτυξης κρατάει το πολύ 2 βδομάδες... δεν νομίζω να σε σώσει η φόρμουλα.. δες λίγο τα άλματα ανάπτυξης σε ποιες βδομάδες εκδηλώνονται.. δεν τα θυμάμαι καλά και ακόμα δεν άρχισα να διαβάζω να φρεσκάρω την μνήμη μου 

Τώρα νομίζω είναι 5η-6η μέρα που είναι έτσι. Γι αυτό λεω ότι πιστεύω ότι είναι άλμα και περιμένω να περάσουν οι μέρες να δούμε αν θα βελτιωθεί η κατάσταση. Εγώ τρώω τα ίδια που έτρωγα πάντα όταν τρώω, αλλά πραγματικά τρώω ελάχιστα κάθε μέρα γιατί όταν είμαι πολύ κουρασμένη μου κόβεται η όρεξη και όταν λέω άντε πρέπει να φάω ξυπνάει και ζητάει στήθος. Θα πέσω πάλι κάτω από 50 κιλά έτσι που το πάω αυτή την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Να σας ζήσει..  να είναι γερη δυνατή γεμάτη υγεία και ευλογία στην ζωή της❤️❤️❤️❤️(κοριτσι είναι σωστα; καλά θυμάμαι; εχω κενα μνήμης τωρα που είμαιεγκυος 😁😁)... και εγώ έκανα καισαρική και στον μεγάλο δεν είχα κανένα θέμα.. πήγα σπίτι και αναιβοκατεβαινα 18 σκαλιά της σκάλας του σπιτιού 

Ναι κοριτσάκι είναι 

Ευχαριστώ κορίτσια @MyNaναι τελικά τζάμπα είχα αγχωθεί για το βαρος είναι μια χαρά πιστευω 

Νιωθω πολύ καλά από την καισαρική μετά δεν ξέρω πως θα πάει ή αύριο 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι κοριτσάκι είναι 

Ευχαριστώ κορίτσια @MyNaναι τελικά τζάμπα είχα αγχωθεί για το βαρος είναι μια χαρά πιστευω 

Νιωθω πολύ καλά από την καισαρική μετά δεν ξέρω πως θα πάει ή αύριο 😊

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σου ζήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι κοριτσάκι είναι 

Ευχαριστώ κορίτσια @MyNaναι τελικά τζάμπα είχα αγχωθεί για το βαρος είναι μια χαρά πιστευω 

Νιωθω πολύ καλά από την καισαρική μετά δεν ξέρω πως θα πάει ή αύριο 😊

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!!! Καλέ τι ευχάριστα νέα!!!! Χθες σε είχα στο μυαλό μου ότι θα γεννάς μας το ειχες πει. Να σου ζησει! Να ειναι παντα  υγιης τυχερη και χαρουμενη!❤️❤️❤️ Τι ωραια που αισθανεσαι και καλα,, να το απολαυσεις!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τελικά δεν την γλίτωσα ΤΗΝ αντιβίωση.. Ξεκίνησα zinadol... Η μανοζη καλή αλλά δεν καταπολέμησε το μικρόβιο τελικά απλά έκανε πιο ήπια τα συμπτώματα... Αυτά τα ωραία 🙄 γαμωτο πια με τις ουρολοιμωξεις μου!!! Έχω κάνει υπερηχο νεφρών ουρητηρων κλπ και τίποτα δεν έχω... Γιατί το παθαίνω συχνά δεν ξέρω.. 

Καλημέρα κοριτσι μου! Αρχικα περαστικα σου! Καλα κανεις και πηρες αντιβιωση γιατι εαν εχεις ουρολοιμωξη πρεπει να αντιμετωπιζεται αμεσα, για να μξν προχωρησει παρακατω κλπ. Εκανες αναλυση για να δεις  ποιο ειναι το μικροβιο κα ισε ποιες αντιβιωσεις ειναι ευαισθητο ε? 

Ειμαι παρα πολυ παθουσα γιατι για χρονια  παθαινα ασταματητα ουρολοιμωξεις και στο τελος μου αφησε και μονιμα κουσουρι. Εμενα συσχετιζονταν πολυ αμεσα με τις επαφες μουσεξ,,,  Δηλαδη μετα απο αυτα τα παθαινα.. Πλεον δεν παθαινω παρα μονο πολυ σπανια, Αυτα που εμαθα ειναι: Μετα το σεξ, κατευθειαν να πηγαινεις στο μπανιο να ουρησεις κλπ. Να πινεις γενικα παρα πολλα νερα.  Οταν πηγαινεις τουαλετα παντα σκουπισμα απο μπροστα προς πισω η πλυσιμο. Οταν κανεις ντους μην σκουπιζεσαι στην περιοχη εκει με πετσετα μπανιου αλλα με καθαρο χαρτι κουζινας, Εμενα με βοηθησε και λιγο απο χη απο σεξ γιατι ειχα χωρισει τοτε και ετσι δεν ξαναεπαθα καταλαβαινβ οτι στην περιπτωση σου δεν γινεται.😉

 

Περαστικα σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! @marinamanoulitsa @Elk @Raf123 @Tokyo @MyNa @evaioan @Γιάννα 36 @babyblue94 Κανω tag με οσες ειχα μιλησει για αυτο το θεμα μεσακχαρο Να σας πω οτι ο μετρητης σακχαρου πυ ειχα παρει τελικα ηταν ελαττωματικος (15 μοναδες κατω απτο σωστο!!). Ειμαισιγουρη γιατι αγορασα δευτερο μετρητη εκανα συγκριση  και αφου ειδα τη διαφορα 15 μοναδων, τσεκαρα χθες με μικροβιολογικο και ο νεος μετρητης ηταν ο σωστος! Αρα δεν εχω υπογλυκαιμια το πρωι που με εβγαζε 59, 63 κλπ ακαι μετα το φαγητο το σακχαρο μου ειναι πιο πανω αυτο ποθυ πιστευα. Τωρα κανω πλεον μια διατροφη που εχω παρει. Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για βοηθεια σας και συμβουλες!🙏🙏🙏 Καλη Κυριακη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Τώρα νομίζω είναι 5η-6η μέρα που είναι έτσι. Γι αυτό λεω ότι πιστεύω ότι είναι άλμα και περιμένω να περάσουν οι μέρες να δούμε αν θα βελτιωθεί η κατάσταση. Εγώ τρώω τα ίδια που έτρωγα πάντα όταν τρώω, αλλά πραγματικά τρώω ελάχιστα κάθε μέρα γιατί όταν είμαι πολύ κουρασμένη μου κόβεται η όρεξη και όταν λέω άντε πρέπει να φάω ξυπνάει και ζητάει στήθος. Θα πέσω πάλι κάτω από 50 κιλά έτσι που το πάω αυτή την εβδομάδα.

Απ ότι βλέπω σε αυτό το πίνακα 👇 είσαστε σε άλμα ανάπτυξης.. υπομονή 

received_572931881130048.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου???

Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει το αύριο να κάνω την 4η χοριακη και την Τετάρτη να πάω για τον υπέρηχο, ελπίζω να δω σάκο και να είναι όλα καλά. 

Ήταν και για εσάς πολύ αγχωτικη περιοδος η αρχή της εγκυμοσύνης? Εγώ γενικά που είμαι πολύ θετική, αγχώνομαι, διαβάζω και πολλά εδώ, έχω και τους πάντες να μου λένε πόσο επικίνδυνο είναι το πρώτο τρίμηνο. Όλο αυτό δε με αφήνει να το απολαύσω, ελπίζω όταν δω ότι είναι όλα καλά με το σάκο και δω και το έμβρυο να ηρεμήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2022 at 6:30 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωί 

προσπαθησα για φυσιολογικό αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις έβαλε υπόθετο περίμενα 8 ώρες αλλά μπα τίποτα πονακια καθόλου και έτσι μπήκαμε για καισαρική με ολική νάρκωση λόγο χειρουργημένης μέσης δεν μου έκαναν επισκληρίδειο 

3280 γραμμάρια βγήκε πολύ ευχαριστημένη είμαι.. έπιασε και στήθος πιστεύω πως θα τα πάμε καλά με τον θηλασμό 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω, είμαι πολύ καλά δεν το περίμενα φουλ ενέργεια δεν έχω ταλαιπωρηθεί καθόλου με αποτέλεσμα να έχω αρκετές δυνάμεις για την μικρή μου να θηλάσουμε 😊

Τελεια!!!! Να σου ζήσει γλυκιά μου!!! Καλότυχη και πάντα υγιής και ευτυχισμένη!!! Να το χαρείς αυτό το πανέμορφο ταξίδι και να το απολαύσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenakk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου???

Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει το αύριο να κάνω την 4η χοριακη και την Τετάρτη να πάω για τον υπέρηχο, ελπίζω να δω σάκο και να είναι όλα καλά. 

Ήταν και για εσάς πολύ αγχωτικη περιοδος η αρχή της εγκυμοσύνης? Εγώ γενικά που είμαι πολύ θετική, αγχώνομαι, διαβάζω και πολλά εδώ, έχω και τους πάντες να μου λένε πόσο επικίνδυνο είναι το πρώτο τρίμηνο. Όλο αυτό δε με αφήνει να το απολαύσω, ελπίζω όταν δω ότι είναι όλα καλά με το σάκο και δω και το έμβρυο να ηρεμήσω!!

Ναι και για εμένα ήταν πολύ αγχωτικό όλο αυτό στην αρχη. Δεν χαιρομουν καθόλου την εγκυμοσύνη και φοβόμουν με το παραμικρό..για όλα είχα φόβο. Στην αρχή να δω σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία. Μετά να ακούω κάθε φορά καρδούλα..στην αυχενική άρχισα να ηρεμώ λίγο και στην β επιπέδου ακόμα πιο πολύ. Θέλει καταπολέμηση του άγχους αλλά είναι δύσκολο.

Καλή επιτυχία πιστεύω όλα καλά θα έχουν πάει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! @marinamanoulitsa @Elk @Raf123 @Tokyo @MyNa @evaioan @Γιάννα 36 @babyblue94 Κανω tag με οσες ειχα μιλησει για αυτο το θεμα μεσακχαρο Να σας πω οτι ο μετρητης σακχαρου πυ ειχα παρει τελικα ηταν ελαττωματικος (15 μοναδες κατω απτο σωστο!!). Ειμαισιγουρη γιατι αγορασα δευτερο μετρητη εκανα συγκριση  και αφου ειδα τη διαφορα 15 μοναδων, τσεκαρα χθες με μικροβιολογικο και ο νεος μετρητης ηταν ο σωστος! Αρα δεν εχω υπογλυκαιμια το πρωι που με εβγαζε 59, 63 κλπ ακαι μετα το φαγητο το σακχαρο μου ειναι πιο πανω αυτο ποθυ πιστευα. Τωρα κανω πλεον μια διατροφη που εχω παρει. Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για βοηθεια σας και συμβουλες!🙏🙏🙏 Καλη Κυριακη❤️

Ωραία τουλάχιστον βρήκες μια άκρη 😘😉 όλα καλά να πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα πήγα στο μοναστήρι του Αγίου Παΐσιου..προσκύνησα στον τάφο του. Άναψα κεράκι και για εσάς!! Μεγάλη η Χάρη Του!! Είχε πολύ κόσμο! Με το καλό στις εγκυμονουσες, όσες έχουμε παιδάκια να είναι γερά και όσες θέλουμε κι άλλα να μας τα χαρίσει ο Άγιος.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου???

Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει το αύριο να κάνω την 4η χοριακη και την Τετάρτη να πάω για τον υπέρηχο, ελπίζω να δω σάκο και να είναι όλα καλά. 

Ήταν και για εσάς πολύ αγχωτικη περιοδος η αρχή της εγκυμοσύνης? Εγώ γενικά που είμαι πολύ θετική, αγχώνομαι, διαβάζω και πολλά εδώ, έχω και τους πάντες να μου λένε πόσο επικίνδυνο είναι το πρώτο τρίμηνο. Όλο αυτό δε με αφήνει να το απολαύσω, ελπίζω όταν δω ότι είναι όλα καλά με το σάκο και δω και το έμβρυο να ηρεμήσω!!

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις ευχές σας 

αγχος θα υπάρχει κάθε φορά κορίτσι μου όλες έτσι είμαστε είναι η αλήθεια αλλά να το ακεφτεσαι βήμα βήμα όπως είπες να πας να δεις σάκο και να ηρεμήσεις για αρχή 😊

Το πρώτο τρίμηνο είναι το πιο ζόρικο εσυ θα κανείς ότι είναι καλύτερο για το μωρακι σου όσο μπορείς να είσαι αισιόδοξη και βα σκέφτεσαι πάντα θετικά και όλα θα πάνε καλά θα μιλάμε και εδώ όσο μπορούμε να λέμε απορίες να βοηθάμε η μια την άλλη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη, βγήκε και η τέταρτη χοριακη 4316 ενώ 5 μέρες πριν ήταν 487!!! Πήρε τα πάνω του κανονικοτατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenakk είπε:

Αχ κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη, βγήκε και η τέταρτη χοριακη 4316 ενώ 5 μέρες πριν ήταν 487!!! Πήρε τα πάνω του κανονικοτατα

Όλα τέλεια πάνε.με το καλό η εξέταση σου την Τετάρτη ...όλα καλά θα πάνε..θα το δεις. 

Και η μεθεπόμενη που θα ακούσεις και καρδούλα....εκεί θα τρελαθείς. ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elenakk είπε:

Αχ κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη, βγήκε και η τέταρτη χοριακη 4316 ενώ 5 μέρες πριν ήταν 487!!! Πήρε τα πάνω του κανονικοτατα

υπεροχα νεα.. ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη.. οταν ακουσεις την καρδουλα να δεις ποσο θα τρελαθεις 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια θα ανοίξει το νέο θεματάκι;;; 🙄 @Nandia-αντε άνοιξε και εσύ ένα... Να δούμε θα είσαι γουρλού 😜😘

ελπιζω να θυμηθω χαχαχαχαχα τρεχω με τα σχολικα αυτο το καιρο και να προγραμματιστουμε με τα ιδιαιτερα.. ενας χαμουλης γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. πισω στην δουλεια.. τελος οι διακοπες

εσεις πως είστε?

Κ εγώ πίσω στη δουλεια σήμερα λίγο χαμένη είμαι αλλά μπορώ να πω μετά από 3 εβδομαδες μου έλειψε η δουλεια μου :) ανυπομονώ να πάω να δω το αγοράκι μου στις 14/9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...