Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις On 25/5/2022 at 5:19 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Εγώ κάθε μέρα νιώθω το μωράκι και δεν αγχωνομουν.ξαφνικα χθες το βράδυ ξαπλώνω και δεν νιώθω τίποτα. Όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα. Είχα άγχος.μα γιατί δεν κουνιέται.μα γιατί δεν το νιώθω. 

Την τρίτη έχω β επιπέδου και λέω τι να κάνω να πάω στον γιατρό; .σηκώθηκα το πρωι..έμεινα ακίνητη. Τίποτα. Τελικά μετά από ώρα πήγα στην δουλειά του άντρα μου. Έφαγα δύο παγωτά και αρχισε να κάνει πάρτυ το μωρό τρελάθηκε με την Ζάχαρη. 

Με κοψοχολιασε όμως το άτιμο..

Διάβασα ότι αν έχει πλάτη προς την κοιλιά μας κλωτσαει προς τα μέσα και δεν το καταλαβαίνεις. Πωωω είχα ταραχθεί πολύ σήμερα. Πάλι καλά όλα καλά.χαχαχα

 ❣️❣️

 

 

 

Αχ βρε κοριτσι μου φανταζομαι το αγχος σου, εγω το εχω σκεφτει προκαταβολικα ποσο θα με αγχωνει μετα. Βεβαια να σκεφτεσαι οτι οσο περναει ο καιρος στην εγκυμοσυνη τοσο καλυτερα!  Στην εγκυμοσυνη δεν ησυχαζουμε ποτε αυτο εχωκαταλαβει! Λες και μετα θα ησυχασουμε βεβαια αχαχχα

Μπραβο που ειναι ολα καλα!!!

Οταν βγεις στο παιχνιδι να μας το πεις οπωσδηποτε, να σε καμαρωσουμε χαχα αν θες!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Καλημέρα εγώ πάλι πίστευα ότι είχα αγόρι δεν είχα κάνει κάτι τέτοιο απλά σαν διαίσθηση ένιωθα ότι είναι αγόρι 

αλλά επεσα έξω τελικά έχω κορίτσι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου φανταζομαι το αγχος σου, εγω το εχω σκεφτει προκαταβολικα ποσο θα με αγχωνει μετα. Βεβαια να σκεφτεσαι οτι οσο περναει ο καιρος στην εγκυμοσυνη τοσο καλυτερα!  Στην εγκυμοσυνη δεν ησυχαζουμε ποτε αυτο εχωκαταλαβει! Λες και μετα θα ησυχασουμε βεβαια αχαχχα

Μπραβο που ειναι ολα καλα!!!

Οταν βγεις στο παιχνιδι να μας το πεις οπωσδηποτε, να σε καμαρωσουμε χαχα αν θες!❤️

Κοριτσάκι μου εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου εσύ πως είσαι?

Καλα κοριτσι μου, αλλα το αγχος δεν το εχω αποβαλλει εχει να κανει και με διαφορα αλλα θεματα στη ζωη μου εκτος εγκυμοσυνης , δουλεια κλπ

Τωρα περιμενω να σε δω τα αποτελεσματα nipt test σε 10 μερες περιπου και επισης να δω αν αλλαξε θεση ο πλακουντας και μετακινηθηκε προς τα πανω, δεν θυμαμαι αν το ειχες δει κι εσυ εχω επιπωματικο προς το παρον και ετσι τηνεχω βγαλει ξεκουραστα.. Ελπιζω να αλλαξει γιατι αν μεινει ετσι θα πρεπει να ειμαιεξαιρετικα προσεκτικη επομενο διαστημα

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Τι κανει η μικρη σου νεραιδουλα? Πραγματικα σε θαυμαζω με τρια παιδακια πω τα καταφερνεις, ηρωιδα μανουλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα κοριτσι μου, αλλα το αγχος δεν το εχω αποβαλλει εχει να κανει και με διαφορα αλλα θεματα στη ζωη μου εκτος εγκυμοσυνης , δουλεια κλπ

Τωρα περιμενω να σε δω τα αποτελεσματα nipt test σε 10 μερες περιπου και επισης να δω αν αλλαξε θεση ο πλακουντας και μετακινηθηκε προς τα πανω, δεν θυμαμαι αν το ειχες δει κι εσυ εχω επιπωματικο προς το παρον και ετσι τηνεχω βγαλει ξεκουραστα.. Ελπιζω να αλλαξει γιατι αν μεινει ετσι θα πρεπει να ειμαιεξαιρετικα προσεκτικη επομενο διαστημα

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Τι κανει η μικρη σου νεραιδουλα? Πραγματικα σε θαυμαζω με τρια παιδακια πω τα καταφερνεις, ηρωιδα μανουλα❤️

Καλημέρα κορίτσι μου εύχομαι να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα πάντως βλέπω ότι το  nipt τεστ το προτείνουν πλέον πολλοί γιατροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα κοριτσι μου, αλλα το αγχος δεν το εχω αποβαλλει εχει να κανει και με διαφορα αλλα θεματα στη ζωη μου εκτος εγκυμοσυνης , δουλεια κλπ

Τωρα περιμενω να σε δω τα αποτελεσματα nipt test σε 10 μερες περιπου και επισης να δω αν αλλαξε θεση ο πλακουντας και μετακινηθηκε προς τα πανω, δεν θυμαμαι αν το ειχες δει κι εσυ εχω επιπωματικο προς το παρον και ετσι τηνεχω βγαλει ξεκουραστα.. Ελπιζω να αλλαξει γιατι αν μεινει ετσι θα πρεπει να ειμαιεξαιρετικα προσεκτικη επομενο διαστημα

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Τι κανει η μικρη σου νεραιδουλα? Πραγματικα σε θαυμαζω με τρια παιδακια πω τα καταφερνεις, ηρωιδα μανουλα❤️

Είχες διαβάσει πολλά μνμτα εκείνες τις μέρες λογικό να μην θυμάσαι... σου είχα γράψει πως κ εμένα ήταν επιπωματικός αλλά μετακινήθηκε οπότε όλα καλά, εύχομαι να γίνει κ σε εσένα έτσι κ να ηρεμήσεις! 

Καλά είναι η μικρούλα μου, μεγαλώνει κ θέλει να σηκωθεί κ εκείνη με τους υπόλοιπους 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶e                            elk:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:28/08/23 

Xristina_B :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Froufro:ΓΕΝΝΗΣΕ:18/01/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:16/03/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:23/06

marinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:02/06

Lacostaki:21/06                      

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:12/06

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είχες διαβάσει πολλά μνμτα εκείνες τις μέρες λογικό να μην θυμάσαι... σου είχα γράψει πως κ εμένα ήταν επιπωματικός αλλά μετακινήθηκε οπότε όλα καλά, εύχομαι να γίνει κ σε εσένα έτσι κ να ηρεμήσεις! 

Καλά είναι η μικρούλα μου, μεγαλώνει κ θέλει να σηκωθεί κ εκείνη με τους υπόλοιπους 🤭

Αχχχ συγγνωμη,,φταιει η αμνησια εγκυμοσυνης χαχαχα Γενικα εκεινες τις μερες στενοχωρεθηκα πολυ με γυναικολογο  και ημουν στα χαμενα εψαχνα να βρω αλλον κλπ, τωρα που το εκανα το nipt test ειμαι καλυτερα και περιμενω αποτελεσματα. 

Τι ωραια μεγαλη οικογενεια, μπραβο σου κοριτσι μου! Κι εγω κοριτσακι περιμενω, θυμαμαι οτι το ξερεις ηδη 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εύχομαι να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα πάντως βλέπω ότι το  nipt τεστ το προτείνουν πλέον πολλοί γιατροι

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, περιμενω αποτελεσματα σε 10μ ερες. Σου ευχομαι συντομα το πολυποθητο θετικο τεστακι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:29/05

marinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:02/06

Lacostaki:21/06                      

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:12/06

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Καλημέρα κορίτσια

Πάμε για 23/6 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω τα νέα μου. Η μικρή στην 28η εβδομάδα είναι καλά. Αρρώστησε ο πεθερός μου με covid και φυσικά η καλή μου πεθερά ενημέρωσε τον άντρα μου να τον πάει στον γιατρό, να τον πάει για μοριακό (όλα αυτά 5 λεπτά απόσταση από το σπίτι τους), να του κάνει self test... Ε φυσικά κόλλησε και ο δικός μου... Μας ευχήθηκε καλή δύναμη η πεθερούλα μου και να απομωνονωμαστε σε άλλα δωμάτια στο τεράστιο 58 τμ σπίτι μας... και βοήθεια μας. Τον πεθερό μου ευτυχώς δεν μας τον έστειλε και αυτόν σπίτι μας. Εγώ έκανα μοριακό, βγήκα αρνητική και είμαι όλη μέρα με μάσκα και γάντια να φτιάχνω τσάγια και σούπες. Ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει ελαφρα με πονόλαιμο. Η πεθερούλα μου φυσικά δεν πάει για μοριακό, περιμένει να την πάει ο γιος της από Δευτέρα να μη στρεσαρεται άδικα από τώρα... Και περιμένει μετά ο άντρας μου αυτή να βοηθήσει με το μωρό αν γεννηθεί... Καλά κρατάω και τη μαμά μου από Αθήνα να μη τους πάρει τηλέφωνο στα πεθερικά και τους τα χώσει για την  "ευαισθησία" τους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω τα νέα μου. Η μικρή στην 28η εβδομάδα είναι καλά. Αρρώστησε ο πεθερός μου με covid και φυσικά η καλή μου πεθερά ενημέρωσε τον άντρα μου να τον πάει στον γιατρό, να τον πάει για μοριακό (όλα αυτά 5 λεπτά απόσταση από το σπίτι τους), να του κάνει self test... Ε φυσικά κόλλησε και ο δικός μου... Μας ευχήθηκε καλή δύναμη η πεθερούλα μου και να απομωνονωμαστε σε άλλα δωμάτια στο τεράστιο 58 τμ σπίτι μας... και βοήθεια μας. Τον πεθερό μου ευτυχώς δεν μας τον έστειλε και αυτόν σπίτι μας. Εγώ έκανα μοριακό, βγήκα αρνητική και είμαι όλη μέρα με μάσκα και γάντια να φτιάχνω τσάγια και σούπες. Ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει ελαφρα με πονόλαιμο. Η πεθερούλα μου φυσικά δεν πάει για μοριακό, περιμένει να την πάει ο γιος της από Δευτέρα να μη στρεσαρεται άδικα από τώρα... Και περιμένει μετά ο άντρας μου αυτή να βοηθήσει με το μωρό αν γεννηθεί... Καλά κρατάω και τη μαμά μου από Αθήνα να μη τους πάρει τηλέφωνο στα πεθερικά και τους τα χώσει για την  "ευαισθησία" τους... 

Πόση αναισθησία τέλος πάντων????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πόση αναισθησία τέλος πάντων????????

Αν δεν λάτρευα τον άντρα μου που είναι μάλαμα ο έρμος με όλους θα την είχα βάλει στη θέση της. Διάβαζα χτες ότι τα άτομα που έχουν περάσει κατάθλιψη και παίρνουν αγωγή φέρονται τεμπέλικα με εγωισμό και αδιαφορία για τους άλλους. Έχει περάσει πριν τρία χρόνια κατάθλιψη και παίρνει ακόμη αγωγή. Πίνει και υπερβολικά οπότε δεν την πιάνουν καλά και τα φάρμακα της αγωγής. Εν τω μεταξύ αν τη γνωρίσεις για λίγο έξω λες τι φοβερό άτομο είναι και μπράβο της, μετά καταλαβαίνεις ότι δεν είναι για πολλά πολλά. Κυριολεκτικά είναι από τους συγγενείς που θες να βλέπεις στις γιορτές και τις αργίες μόνο αλλά ας όψεται το οιδιποδειο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Να έρθω και εγώ;;;🤣🤣🤣

Παντως για τα αγόρια μια φορά και ένα καιρό που μου έκαναν βγήκε..  πέρσι μου έβγαζαν το 3ο κορίτσι και τέρμα 

στις On 27/5/2022 at 12:40 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Είσαι μαζόχα;;;; 🤣 ούτε εγώ είχα στα αγόρια μου.. Μόνο αναγούλες.. Άιντε καλέ που θες εμετούς θα μας τρελάνεις;;; 🤣🤣🤣

Είμαι είμαι 🤣🤣🤣🤣

Επειδή έτσι έμαθα στα αγόρια είναι και σαν ασφάλεια ότι πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω τα νέα μου. Η μικρή στην 28η εβδομάδα είναι καλά. Αρρώστησε ο πεθερός μου με covid και φυσικά η καλή μου πεθερά ενημέρωσε τον άντρα μου να τον πάει στον γιατρό, να τον πάει για μοριακό (όλα αυτά 5 λεπτά απόσταση από το σπίτι τους), να του κάνει self test... Ε φυσικά κόλλησε και ο δικός μου... Μας ευχήθηκε καλή δύναμη η πεθερούλα μου και να απομωνονωμαστε σε άλλα δωμάτια στο τεράστιο 58 τμ σπίτι μας... και βοήθεια μας. Τον πεθερό μου ευτυχώς δεν μας τον έστειλε και αυτόν σπίτι μας. Εγώ έκανα μοριακό, βγήκα αρνητική και είμαι όλη μέρα με μάσκα και γάντια να φτιάχνω τσάγια και σούπες. Ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει ελαφρα με πονόλαιμο. Η πεθερούλα μου φυσικά δεν πάει για μοριακό, περιμένει να την πάει ο γιος της από Δευτέρα να μη στρεσαρεται άδικα από τώρα... Και περιμένει μετά ο άντρας μου αυτή να βοηθήσει με το μωρό αν γεννηθεί... Καλά κρατάω και τη μαμά μου από Αθήνα να μη τους πάρει τηλέφωνο στα πεθερικά και τους τα χώσει για την  "ευαισθησία" τους... 

Πρώτον πριν αρχίσω τα καντήλια για την πεθερα θα σου θυμωσω εσένα..  μην ξαναπείς αν γεννηθεί το μωρο.. κοντά είσαι.. ουτε θα καταλάβεις ποτε θα το κρατάς αγκαλιά.. 

Πάμε στην πεθερα.. πόσο αναίσθητη και ηλιθια μπορεί να είναι;;;; ;;;  στέκει καλα;;;;;;; αντί μόλις το έμαθε για τον κοβιτ να σας έλεγε μην πατήσετε σπίτι μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι το ξεπέρασε ήθελε ο γιος της να πάρει τον πατέρα του;;;;;;; δεν μου επιτρέπει η αξιοπρέπεια μου να πω χειρότερα δημόσια... αλλά κορίτσι μου φταίει και ο αντρας .. που να κτυπιοταν η μάνα του έπρεπε να της έλεγε δεν έρχομαι.. η γυναίκα μου είναι έγκυος.. άποψη μου βέβαια με αγάπη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω τα νέα μου. Η μικρή στην 28η εβδομάδα είναι καλά. Αρρώστησε ο πεθερός μου με covid και φυσικά η καλή μου πεθερά ενημέρωσε τον άντρα μου να τον πάει στον γιατρό, να τον πάει για μοριακό (όλα αυτά 5 λεπτά απόσταση από το σπίτι τους), να του κάνει self test... Ε φυσικά κόλλησε και ο δικός μου... Μας ευχήθηκε καλή δύναμη η πεθερούλα μου και να απομωνονωμαστε σε άλλα δωμάτια στο τεράστιο 58 τμ σπίτι μας... και βοήθεια μας. Τον πεθερό μου ευτυχώς δεν μας τον έστειλε και αυτόν σπίτι μας. Εγώ έκανα μοριακό, βγήκα αρνητική και είμαι όλη μέρα με μάσκα και γάντια να φτιάχνω τσάγια και σούπες. Ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει ελαφρα με πονόλαιμο. Η πεθερούλα μου φυσικά δεν πάει για μοριακό, περιμένει να την πάει ο γιος της από Δευτέρα να μη στρεσαρεται άδικα από τώρα... Και περιμένει μετά ο άντρας μου αυτή να βοηθήσει με το μωρό αν γεννηθεί... Καλά κρατάω και τη μαμά μου από Αθήνα να μη τους πάρει τηλέφωνο στα πεθερικά και τους τα χώσει για την  "ευαισθησία" τους... 

Είναι δυνατόν;; ;;; πάνε καλά;;;;;;;;; αχ δεν μπορώ θυμώνω αλήθεια δεν αντέχω.. Ο άντρας σου έχει μερίδιο ευθύνης μεγάλο όμως... Να τους έλεγε δεν γίνεται έχω έγκυο γυναίκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- εγώ πάλι στον γιο μου δεν είχα ούτε μια αναγούλα, ούτε έναν εμετό, τίποτα απολύτως, μόνο πόνους στη μέση. Σαν να μην είμαι έγκυος! Τώρα στην κόρη τα είχα δει όλα το πρώτο τρίμηνο, οπότε η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική και μην ανησυχείς! Όλα καλά θα πάνε ❤️

@Raf123 στον γιο μου από τον πόνο στη μέση κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση :P Δεν είχα ποτέ πριν και με έβαλε σε υποψίες... Πονούσα μέχρι που γέννησα να καταλάβεις, με έσωσε το μαξιλάρι θηλασμού που το έβαζα για υποστήριξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@Nandia- εγώ πάλι στον γιο μου δεν είχα ούτε μια αναγούλα, ούτε έναν εμετό, τίποτα απολύτως, μόνο πόνους στη μέση. Σαν να μην είμαι έγκυος! Τώρα στην κόρη τα είχα δει όλα το πρώτο τρίμηνο, οπότε η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική και μην ανησυχείς! Όλα καλά θα πάνε ❤️

@Raf123 στον γιο μου από τον πόνο στη μέση κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση :P Δεν είχα ποτέ πριν και με έβαλε σε υποψίες... Πονούσα μέχρι που γέννησα να καταλάβεις, με έσωσε το μαξιλάρι θηλασμού που το έβαζα για υποστήριξη.

Εγω εχω και 2 αποβολές εκτός από τα αγόρια και η 2η πέρσι έτσι είμαι λίγο φοβισμένη.. στα αγόρια είχα πολλούς εμετούς..στον μεγάλο μέχρι τον 6ο μήνα και στον μικρο μέχρι 3μιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω τα νέα μου. Η μικρή στην 28η εβδομάδα είναι καλά. Αρρώστησε ο πεθερός μου με covid και φυσικά η καλή μου πεθερά ενημέρωσε τον άντρα μου να τον πάει στον γιατρό, να τον πάει για μοριακό (όλα αυτά 5 λεπτά απόσταση από το σπίτι τους), να του κάνει self test... Ε φυσικά κόλλησε και ο δικός μου... Μας ευχήθηκε καλή δύναμη η πεθερούλα μου και να απομωνονωμαστε σε άλλα δωμάτια στο τεράστιο 58 τμ σπίτι μας... και βοήθεια μας. Τον πεθερό μου ευτυχώς δεν μας τον έστειλε και αυτόν σπίτι μας. Εγώ έκανα μοριακό, βγήκα αρνητική και είμαι όλη μέρα με μάσκα και γάντια να φτιάχνω τσάγια και σούπες. Ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει ελαφρα με πονόλαιμο. Η πεθερούλα μου φυσικά δεν πάει για μοριακό, περιμένει να την πάει ο γιος της από Δευτέρα να μη στρεσαρεται άδικα από τώρα... Και περιμένει μετά ο άντρας μου αυτή να βοηθήσει με το μωρό αν γεννηθεί... Καλά κρατάω και τη μαμά μου από Αθήνα να μη τους πάρει τηλέφωνο στα πεθερικά και τους τα χώσει για την  "ευαισθησία" τους... 

Τακούω αυτά και τρελαίνομαι. Πραγματικα ειναι κατι οικογενειες που αντι να βοηθουν ειναι βαρος! Πολυ αδιαφορια ενω ξερουν οτι εισαι εγκυος... μα ειναι αδυνατον? εφοσονο αντρας σου ειναι θησαυρος, προσπαθησε απλα να μην κολλησεις και μη δινεις σημασια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Πρώτον πριν αρχίσω τα καντήλια για την πεθερα θα σου θυμωσω εσένα..  μην ξαναπείς αν γεννηθεί το μωρο.. κοντά είσαι.. ουτε θα καταλάβεις ποτε θα το κρατάς αγκαλιά.. 

Πάμε στην πεθερα.. πόσο αναίσθητη και ηλιθια μπορεί να είναι;;;; ;;;  στέκει καλα;;;;;;; αντί μόλις το έμαθε για τον κοβιτ να σας έλεγε μην πατήσετε σπίτι μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι το ξεπέρασε ήθελε ο γιος της να πάρει τον πατέρα του;;;;;;; δεν μου επιτρέπει η αξιοπρέπεια μου να πω χειρότερα δημόσια... αλλά κορίτσι μου φταίει και ο αντρας .. που να κτυπιοταν η μάνα του έπρεπε να της έλεγε δεν έρχομαι.. η γυναίκα μου είναι έγκυος.. άποψη μου βέβαια με αγάπη ❤️

Δίκιο έχετε κορίτσια νομίζω κατάλαβε το λάθος του εχθές που ένιωσε πόσο δύσκολο είναι για εμένα. Με πιάνουν τα κλάματα που αρρώστησε, η λογική μου λέει να παραμείνω ψύχραιμη αλλά ούτε καν ένα ξέσπασμα δεν έχω τη δύναμη να κάνω έτσι που τον βλέπω όλη μέρα ζαλισμένο στον καναπέ. Αυτά που σας γράφω εδώ δεν μπορώ να του τα πω όπως θέλω διότι είναι η ψυχολογία μου με τις ορμόνες χάλια. Ευτυχώς τα έγραψα εδώ και ξέσπασα. Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ότι η κάθε σχέση θέλει πολλή πολλή υπομονή και αγάπη γιατι αν το δεις στεγνα λογικά θα πρέπει όλη μέρα να φωνάζεις. Σας ευχαριστώ πολύ. Να προσέχετε και εσείς πάρα πολύ με τον covid. Εγώ ελπίζω να τη σκαπουλαρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Δίκιο έχετε κορίτσια νομίζω κατάλαβε το λάθος του εχθές που ένιωσε πόσο δύσκολο είναι για εμένα. Με πιάνουν τα κλάματα που αρρώστησε, η λογική μου λέει να παραμείνω ψύχραιμη αλλά ούτε καν ένα ξέσπασμα δεν έχω τη δύναμη να κάνω έτσι που τον βλέπω όλη μέρα ζαλισμένο στον καναπέ. Αυτά που σας γράφω εδώ δεν μπορώ να του τα πω όπως θέλω διότι είναι η ψυχολογία μου με τις ορμόνες χάλια. Ευτυχώς τα έγραψα εδώ και ξέσπασα. Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ότι η κάθε σχέση θέλει πολλή πολλή υπομονή και αγάπη γιατι αν το δεις στεγνα λογικά θα πρέπει όλη μέρα να φωνάζεις. Σας ευχαριστώ πολύ. Να προσέχετε και εσείς πάρα πολύ με τον covid. Εγώ ελπίζω να τη σκαπουλαρω. 

Απομωνωσε τον σενα δωματιο, κι εγω σε 50 τμ μενω και ξερω δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Ανοιγε φουλ παραθυρα για να μειωνεται ιικο φορτιο στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- Νάντια μου καποια στιγμη μ ειχες ρωτησει για nipt test. Ειναι μια μη επεμβατικη μεθοδος (απλη αιμοληψια) για διαγνωση συνδρομων πχ down κλπ Ειναι καπως ακριβο 400-700 ευρω αναλογα τι πακετο παρεις, εγω εν τελει εκανα ενα με 530 ευρω το οποιο ειναι το βασικο πακετο + αλλα οχι φουλ αναλυτικο. Γενικα το τεστ το κανεις ειτε αν βγει κατι στην αυχενικη αλλα πολλοι γυναικολογοι την προτεινουν σε ολες τις γυναικες πανω απο 35 ετων..Το νοημα ειναι νατσεκαρεις για downκλπ χωρις να κανεις αμνιπαρακεντηση που εχει ρισκο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...