Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εμένα δεν σταμάτησαν. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο ότι είναι δίδυμα επειδή εμένα δεν είναι. Είμαι 22 η εβδομάδα και πρώτη μέρα χθες που δεν πήρα το χάπι του εμετού για να δω πως θα πάει.  Μέχρι στιγμής το έπαιρνα για να είμαι καλά. Τώρα το έκοψα, νιώθω λίγο περίεργα αλλά προσπαθώ να το καταπολεμήσω, να δω τι θα γίνει

Καλημέρα κορίτσια @tina21 σας ταλαιπωρεί ακόμα ο εμετός ; Πωπω κορίτσια το πέρασα με πολλούς εμετούς στην αρχή και ζορίστηκα να πω την αλήθεια μέχρι 16 εβδομάδα με πήγε.. αλλα σε εσάς ακόμα πιο δύσκολο αφού λέτε να σας κρατάει τόσο εμένα μου σταμάτησαν και οι αναγούλες και οι καούρες τότε μαζί με τους εμετούς… ελπίζω να σταματήσουν σύντομα να μην σας τραβήξει και άλλο να ηρεμήσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια @tina21 σας ταλαιπωρεί ακόμα ο εμετός ; Πωπω κορίτσια το πέρασα με πολλούς εμετούς στην αρχή και ζορίστηκα να πω την αλήθεια μέχρι 16 εβδομάδα με πήγε.. αλλα σε εσάς ακόμα πιο δύσκολο αφού λέτε να σας κρατάει τόσο εμένα μου σταμάτησαν και οι αναγούλες και οι καούρες τότε μαζί με τους εμετούς… ελπίζω να σταματήσουν σύντομα να μην σας τραβήξει και άλλο να ηρεμήσετε 

ασε χαλια μαυρα...χθες εβαλα τ κλαμματα...απελπιστηκα...κουραστηκα νιωθω οτι δεν εχω δυναμη για τπτ...ασε π καθε φορα π ζοριζομαι ποναω κ χαμηλα στην κοιλιτσα...σημερα εχω γιατρο να δω τι θα μ πει...εμενα μ ειχε δωσει primperan αλλα δεν μ πιανει...εσυ @babyblue94 ποιο χαπι επαιρνες? 

ελπιζω να ηρεμισεις σιγα σιγα ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα😍 6 η εβδομάδα ξεκίνησαν οι αναγουλες. ,9η ξεκίνησαν οι Εμετοι. 🙄

Α βιαστικα δλδ🤣🤣🤣

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλημέρα ❤️ και μενα 6η ξεκινησαν εντονα αναγουλες και τελος 8η εμετοι χωρις να εχουν σταματησει ακομη κ εχω μπει στην 20η ...εμενα ειναι διδυμακια...ισως παιζει ρολο!

Μπορεί..  με το καλό να τα πάρεις αγκαλιά ❤

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

@Nandia- μου δεν έχω κάνει ούτε έναν εμετό σε καμία εγκυμοσύνη! Σε κάποιες είχα αναγούλες που κ που, αλλά εμετό ποτέ 

Τυχερή...εγώ στους 2 ουτε νερό δεν κρατούσα.. 

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εμένα ξεκίνησαν οι εμετοί από την 7 εβδομάδα και με πήγε μέχρι 16 

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ασε χαλια μαυρα...χθες εβαλα τ κλαμματα...απελπιστηκα...κουραστηκα νιωθω οτι δεν εχω δυναμη για τπτ...ασε π καθε φορα π ζοριζομαι ποναω κ χαμηλα στην κοιλιτσα...σημερα εχω γιατρο να δω τι θα μ πει...εμενα μ ειχε δωσει primperan αλλα δεν μ πιανει...εσυ @babyblue94 ποιο χαπι επαιρνες? 

ελπιζω να ηρεμισεις σιγα σιγα ❤️❤️ 

Primperan σιρόπι  δεν μου κάνει τίποτα. 

Δοκίμασα και το υπόθετο για τον εμετό.ΤΙΠΟΤΑ και αυτό.

Πήγα νοσοκομείο κάποια στιγμή που ήμουν πολύ χάλια. Μου έβαλαν για το στομάχι ενδοφλέβιο primperan και ένιωσα καλύτερα. Και από εκείνη την ημέρα μου είπανε να παίρνω χάπια nuperal.  Ρώτησα και τον γιατρό έδωσε το οκ. Μου είπε ότι δεν κάνουν κακό..ας τα παίρνω για όσο τραβήξει. Εξάλλου λέει για εγγυμοσυνη ειναι και τέτοιες περιπτώσεις. Με αυτά βρήκα την σωτηρία μου. Τα ξεκίνησα 12 η εβδομάδα. Επιτρέπεται μέχρι δύο την μέρα. Εγώ έπαιρνα μόνο ένα το πρωί και με έπιανε για όλη την μερα. 

Ανά βδομάδα προσπαθούσα να το κόψω να δω πως πάει αλλά ξανά χειροτέρευα. Μέχρι και 21 εβδομάδες έχω δοκιμάσει και με το που το κόβω είμαι χάλια. 

Τώρα 22 η. Το έκοψα χθες. Δεν έχω πάρει. Δεν θα πάρω ούτε σήμερα. Τα πάω καλά. Μακάρι να τελείωσε όλο αυτό με το στομάχι. 

Ρώτα τον γιατρό σου μήπως τα πάρεις και εσύ. Για να ηρεμήσεις λιγο 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️Επιτελους Παρασκευή!!! Αύριο ξεκούραση!! 
 

Πωπω κορίτσια είμαι εξουθενωμένη δλδ δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου νιώθω τόσο κουρασμένη, δεν φτάνει που δουλευα χθες πόσες ώρες το βράδυ κάθε λίγη ώρα ξυπνούσα δεν μπορούσα να κοιμηθώ, μια ζεσταινόμουν μια ήθελα νερό μια ήθελα τουαλέτα γενικά δεν περασα καλά….με πονάει η μέση μου κ δεν ξέρω φοβάμαι λίγο…γιατί είχα διαβάσει παλιά ότι άμα σε πονάει η μέση δεν είναι καλό σημάδι…ελπίζω να είναι λόγο κούρασης…

@Nandia-εμενα οι αναγούλες με ξεκινησαν 6 εβδομαδες…εμετο έκανα 1 φορά…τώρα στις 9 εβδομαδες είμαι καλύτερα ακόμα κ το στομάχι μου είναι καλύτερα αλλά ότι μα ότι φάω έχω τυμπανισμό μετά…
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Primperan σιρόπι  δεν μου κάνει τίποτα. 

Δοκίμασα και το υπόθετο για τον εμετό.ΤΙΠΟΤΑ και αυτό.

Πήγα νοσοκομείο κάποια στιγμή που ήμουν πολύ χάλια. Μου έβαλαν για το στομάχι ενδοφλέβιο primperan και ένιωσα καλύτερα. Και από εκείνη την ημέρα μου είπανε να παίρνω χάπια nuperal.  Ρώτησα και τον γιατρό έδωσε το οκ. Μου είπε ότι δεν κάνουν κακό..ας τα παίρνω για όσο τραβήξει. Εξάλλου λέει για εγγυμοσυνη ειναι και τέτοιες περιπτώσεις. Με αυτά βρήκα την σωτηρία μου. Τα ξεκίνησα 12 η εβδομάδα. Επιτρέπεται μέχρι δύο την μέρα. Εγώ έπαιρνα μόνο ένα το πρωί και με έπιανε για όλη την μερα. 

Ανά βδομάδα προσπαθούσα να το κόψω να δω πως πάει αλλά ξανά χειροτέρευα. Μέχρι και 21 εβδομάδες έχω δοκιμάσει και με το που το κόβω είμαι χάλια. 

Τώρα 22 η. Το έκοψα χθες. Δεν έχω πάρει. Δεν θα πάρω ούτε σήμερα. Τα πάω καλά. Μακάρι να τελείωσε όλο αυτό με το στομάχι. 

Ρώτα τον γιατρό σου μήπως τα πάρεις και εσύ. Για να ηρεμήσεις λιγο 

 

 

 

θα τον ρωτησω σημερα...να ηρεμισω εστω καποιες μερες! πραγματικα χθες κατερευσα...δεν αντεχα αλλο!

και μενα κ το σιροπι κ το υποθετο δεν εκαναν τπτ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

θα τον ρωτησω σημερα...να ηρεμισω εστω καποιες μερες! πραγματικα χθες κατερευσα...δεν αντεχα αλλο!

και μενα κ το σιροπι κ το υποθετο δεν εκαναν τπτ!! 

Και εγώ στην ίδια φάση είχα φτάσει..ένιωθα εξάντληση και ψυχολογικά χάλια..

Αν δεν είχα βγει τα nuperal δεν ξέρω πως θα είχα αντέξει.πραγματικα. εύχομαι αν πιάσουν και σε εσένα, όπως σε εμένα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο αναγουλα χωρίς κανέναν εμετό. Στην δεύτερη τιποτα απολύτως αν και ήμουν μικρή εβδομάδα,στην τρίτη από την 6 εβδομάδα κάθε μέρα εμετούς μέχρι την 8η εβδομάδα και στην τελευταία το ίδιο αλλά λίγο καλύτερα στην συχνότητα. Εγώ έπαιρνα σιρόπι emecalm και με ηρεμούσε πολύ.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. @Nandia- μου μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Μακάρι να μείνεις μόνο στις αναγουλες και αυτό για λίγο και να μην κάνεις κανέναν εμετό.

Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από τους εμετούς. 

@Raf123 μου η μέση πονάει και από την δουλειά αλλά μην ξεχνάς πως εκεί κάτω γίνεται δουλίτσα και όλα τα όργανα σιγά σιγά αλλάζουν. Στον γιο μου ποναγα στην μέση στην πολύ αρχή και ήταν επειδή ανοίγουν σιγά σιγά οι σύνδεσμοι. Είμαι και πολύ αδύνατη και το ένιωθα πιο έντονα. Τότε ξεκίνησα και μαγνήσιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο αναγουλα χωρίς κανέναν εμετό. Στην δεύτερη τιποτα απολύτως αν και ήμουν μικρή εβδομάδα,στην τρίτη από την 6 εβδομάδα κάθε μέρα εμετούς μέχρι την 8η εβδομάδα και στην τελευταία το ίδιο αλλά λίγο καλύτερα στην συχνότητα. Εγώ έπαιρνα σιρόπι emecalm και με ηρεμούσε πολύ.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. @Nandia- μου μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Μακάρι να μείνεις μόνο στις αναγουλες και αυτό για λίγο και να μην κάνεις κανέναν εμετό.

Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από τους εμετούς. 

@Raf123 μου η μέση πονάει και από την δουλειά αλλά μην ξεχνάς πως εκεί κάτω γίνεται δουλίτσα και όλα τα όργανα σιγά σιγά αλλάζουν. Στον γιο μου ποναγα στην μέση στην πολύ αρχή και ήταν επειδή ανοίγουν σιγά σιγά οι σύνδεσμοι. Είμαι και πολύ αδύνατη και το ένιωθα πιο έντονα. Τότε ξεκίνησα και μαγνήσιο.

Εγώ να πω την αλήθεια όταν μίλησα με τον γιατρό μου μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και δεν αλλάζει κάτι χαμηλά από την αρχή. Δηλαδή σύνδεσμοι, μεγάλωμα μήτρας και αλλαγές αρχίζουν κοντά στο 3 μηνο που αρχίζει και αλλάζει η κοιλίτσα κιόλας και είναι εμφανές σιγά σιγά. Στις μου είπε ο δικός μου βέβαια γιατρός. 

Εγώ πιστεύω είναι η κούραση που σε πονάει η μέση..εμένα η μέση ξεκινησε περίπου στο τρίμηνο και μετά. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια ή κουραστω με πονάει απίστευτα. Και γύρω στους 4 μήνες ξεκίνησε να με πονάει και η ουριτσα μου αν κάτσω σε καρέκλα αρκετή ώρα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. θα με πείτε μαζόχα αλλά εγκυούλες ποτε αρχίσατε εμετούς;  εγω είμαι 6+1 και μόνο αναγούλες έχω..με αγχώνει λίγο γιατί στα αγόρια είχα πολλούς εμετούς αλλά δεν θυμάμαι από ποια βδομάδα αρχιζαν

Τίποτα δεν έχω @Nandia- μου. Ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς. Χθες και σήμερα νιώθω λίγο περίεργα όμως. Δεν μπορώ να το προσδιορίσω... νομίζω έχω πονοκέφαλο και λίγο σαν να πετάω στα σύννεφα; δεν ξέρω τι είναι αυτό που νιώθω. 6 και 3 σήμερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️Επιτελους Παρασκευή!!! Αύριο ξεκούραση!! 
 

Πωπω κορίτσια είμαι εξουθενωμένη δλδ δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου νιώθω τόσο κουρασμένη, δεν φτάνει που δουλευα χθες πόσες ώρες το βράδυ κάθε λίγη ώρα ξυπνούσα δεν μπορούσα να κοιμηθώ, μια ζεσταινόμουν μια ήθελα νερό μια ήθελα τουαλέτα γενικά δεν περασα καλά….με πονάει η μέση μου κ δεν ξέρω φοβάμαι λίγο…γιατί είχα διαβάσει παλιά ότι άμα σε πονάει η μέση δεν είναι καλό σημάδι…ελπίζω να είναι λόγο κούρασης…

@Nandia-εμενα οι αναγούλες με ξεκινησαν 6 εβδομαδες…εμετο έκανα 1 φορά…τώρα στις 9 εβδομαδες είμαι καλύτερα ακόμα κ το στομάχι μου είναι καλύτερα αλλά ότι μα ότι φάω έχω τυμπανισμό μετά…
 

 

Α θα σε βαρέσω ωωω... κάτι σου είπα στην αρχή αλλά με έγραψες.. μην πιστεύεις ότι διαβάζεις..εγω στον μεγάλο ειχα τόσο φοβερό πονο στην μέση που αν έκανα το λάθος να ξαπλώσω στον καναπέ μονο αν με τραβούσε ο πρώην σιγά σιγά και να πονάω φοβερά μπορούσα να σηκωθώ 

Βιαστικα μάλλον από την φοβία μου.. θα δούμε παρακάτω 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο αναγουλα χωρίς κανέναν εμετό. Στην δεύτερη τιποτα απολύτως αν και ήμουν μικρή εβδομάδα,στην τρίτη από την 6 εβδομάδα κάθε μέρα εμετούς μέχρι την 8η εβδομάδα και στην τελευταία το ίδιο αλλά λίγο καλύτερα στην συχνότητα. Εγώ έπαιρνα σιρόπι emecalm και με ηρεμούσε πολύ.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. @Nandia- μου μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Μακάρι να μείνεις μόνο στις αναγουλες και αυτό για λίγο και να μην κάνεις κανέναν εμετό.

Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από τους εμετούς. 

@Raf123 μου η μέση πονάει και από την δουλειά αλλά μην ξεχνάς πως εκεί κάτω γίνεται δουλίτσα και όλα τα όργανα σιγά σιγά αλλάζουν. Στον γιο μου ποναγα στην μέση στην πολύ αρχή και ήταν επειδή ανοίγουν σιγά σιγά οι σύνδεσμοι. Είμαι και πολύ αδύνατη και το ένιωθα πιο έντονα. Τότε ξεκίνησα και μαγνήσιο.

Προσπαθώ να το απολαύσω αλλά εχω μια φοβία.. δεν το θέλω αλλά φοβάμαι 

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Τίποτα δεν έχω @Nandia- μου. Ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς. Χθες και σήμερα νιώθω λίγο περίεργα όμως. Δεν μπορώ να το προσδιορίσω... νομίζω έχω πονοκέφαλο και λίγο σαν να πετάω στα σύννεφα; δεν ξέρω τι είναι αυτό που νιώθω. 6 και 3 σήμερα :)

Πονοκέφαλο είχα συνέχεια και στους δυο.. υπομονή..  είσαι 2 μέρες πιο μπροστά μου😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δες το από απλή περιέργεια πάντως έκανα κι άλλο σήμερα και δεν είχε γραμμή αλλά βγήκε αρνητικό οπότε τυχαίο θα ήταν το χθεσινό δεν ξέρω σκέφτομαι ότι ίσως βραχηκε περισσότερα

Καλημέρα κορίτσι! Πιστεύω πως ίσως απλά βράχηκε περισσότερο. Η 2η γραμμή εμφανίζεται σε συγκεκριμένο σημείο γιατί εκεί γίνεται η αντίδραση με τη χοριακή.. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος, όμως μια γραμμή που εμφανίστηκε κάτω από την ετικέτα μάλλον δεν είναι κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα οκ περίμενε και την καθυστέρηση και βλέπεις μην απογοητευυεσαι από τώρα... 

Δεν απογοητευομαι πλέον κορίτσι μου υπάρχει και άλλος δρόμος πάντως θα έρθει σίγουρα γιατί εχθές η θερμοκρασία μου ήταν στο 36.5 και σήμερα στο 36.0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο αναγουλα χωρίς κανέναν εμετό. Στην δεύτερη τιποτα απολύτως αν και ήμουν μικρή εβδομάδα,στην τρίτη από την 6 εβδομάδα κάθε μέρα εμετούς μέχρι την 8η εβδομάδα και στην τελευταία το ίδιο αλλά λίγο καλύτερα στην συχνότητα. Εγώ έπαιρνα σιρόπι emecalm και με ηρεμούσε πολύ.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. @Nandia- μου μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Μακάρι να μείνεις μόνο στις αναγουλες και αυτό για λίγο και να μην κάνεις κανέναν εμετό.

Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από τους εμετούς. 

@Raf123 μου η μέση πονάει και από την δουλειά αλλά μην ξεχνάς πως εκεί κάτω γίνεται δουλίτσα και όλα τα όργανα σιγά σιγά αλλάζουν. Στον γιο μου ποναγα στην μέση στην πολύ αρχή και ήταν επειδή ανοίγουν σιγά σιγά οι σύνδεσμοι. Είμαι και πολύ αδύνατη και το ένιωθα πιο έντονα. Τότε ξεκίνησα και μαγνήσιο.

Ανυπομονώ να πάω σπίτι να ξεκουραστώ αλήθεια!! Αλλά ποσό να ξεκουραστώ; 16:30 έχω ραντεβού…μακάρι να είναι κούραση από χθες κ ότι δεν κοιμήθηκα κ καλά δεν ήμουν ούτε στο κρεβάτι μου… 

πως είσαι εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Α θα σε βαρέσω ωωω... κάτι σου είπα στην αρχή αλλά με έγραψες.. μην πιστεύεις ότι διαβάζεις..εγω στον μεγάλο ειχα τόσο φοβερό πονο στην μέση που αν έκανα το λάθος να ξαπλώσω στον καναπέ μονο αν με τραβούσε ο πρώην σιγά σιγά και να πονάω φοβερά μπορούσα να σηκωθώ 

Βιαστικα μάλλον από την φοβία μου.. θα δούμε παρακάτω 

Προσπαθώ να το απολαύσω αλλά εχω μια φοβία.. δεν το θέλω αλλά φοβάμαι 

 

Πονοκέφαλο είχα συνέχεια και στους δυο.. υπομονή..  είσαι 2 μέρες πιο μπροστά μου😁

Περιμένω να σχολασω να πάω να ξεκουραστώ!! Έστω καμία ωριτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ανυπομονώ να πάω σπίτι να ξεκουραστώ αλήθεια!! Αλλά ποσό να ξεκουραστώ; 16:30 έχω ραντεβού…μακάρι να είναι κούραση από χθες κ ότι δεν κοιμήθηκα κ καλά δεν ήμουν ούτε στο κρεβάτι μου… 

πως είσαι εσυ; 

Όλα παίζουν ρόλο. Εγώ καλά είμαι ξύπνησα με πονοκέφαλο σήμερα, σε δύο τρεις μέρες θα μου έρθει σίγουρα. Πάλι δηλαδή στις 22-23 μέρες. Αλλά δεν με πειράζει αυτό το μήνα. Θα πάω χαλαρά και ότι θέλει ας γίνει.

Ίσως ο Θεός ξέρει τι κανει. Μου παρουσιάστηκε μια ευκαιρία για μια άλλη δουλειά πολύ καλύτερη και με τον τριπλό μισθό από ότι παίρνω τώρα και μέχρι Σεπτέμβριο -Οκτωβριο θα μου πουν σίγουρα. Ίσως να μην είναι το κατάλληλο timing να μου δώσει δεύτερο μωρό και να το βλέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Περιμένω να σχολασω να πάω να ξεκουραστώ!! Έστω καμία ωριτσα 

Να πας και να ξαπλώσεις.. κούραση είναι..  δεν εισουν κσι στο κρεβάτι σου ψες ..παίζει ρόλο..εγω ποτε δεν ξεκουράζομαι σε άλλο κρεβάτι 

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Όλα παίζουν ρόλο. Εγώ καλά είμαι ξύπνησα με πονοκέφαλο σήμερα, σε δύο τρεις μέρες θα μου έρθει σίγουρα. Πάλι δηλαδή στις 22-23 μέρες. Αλλά δεν με πειράζει αυτό το μήνα. Θα πάω χαλαρά και ότι θέλει ας γίνει.

Ίσως ο Θεός ξέρει τι κανει. Μου παρουσιάστηκε μια ευκαιρία για μια άλλη δουλειά πολύ καλύτερη και με τον τριπλό μισθό από ότι παίρνω τώρα και μέχρι Σεπτέμβριο -Οκτωβριο θα μου πουν σίγουρα. Ίσως να μην είναι το κατάλληλο timing να μου δώσει δεύτερο μωρό και να το βλέπει.

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και πάντα για καλό..  ο Θεός ξέρει.. εμείς το μαθαίνουμε στην πορεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. θα με πείτε μαζόχα αλλά εγκυούλες ποτε αρχίσατε εμετούς;  εγω είμαι 6+1 και μόνο αναγούλες έχω..με αγχώνει λίγο γιατί στα αγόρια είχα πολλούς εμετούς αλλά δεν θυμάμαι από ποια βδομάδα αρχιζαν

Είσαι μαζόχα;;;; 🤣 ούτε εγώ είχα στα αγόρια μου.. Μόνο αναγούλες.. Άιντε καλέ που θες εμετούς θα μας τρελάνεις;;; 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

ασε χαλια μαυρα...χθες εβαλα τ κλαμματα...απελπιστηκα...κουραστηκα νιωθω οτι δεν εχω δυναμη για τπτ...ασε π καθε φορα π ζοριζομαι ποναω κ χαμηλα στην κοιλιτσα...σημερα εχω γιατρο να δω τι θα μ πει...εμενα μ ειχε δωσει primperan αλλα δεν μ πιανει...εσυ @babyblue94 ποιο χαπι επαιρνες? 

ελπιζω να ηρεμισεις σιγα σιγα ❤️❤️ 

Υπομονή μακάρι να βρεις κάτι να μπορεί να σε ανακουφίσει εγώ δεν είχα πάρει τιποτα έκανα υπομονή να περασουν οι βδομαδες να σταματήσουν εμένα μόνο τζίντζερ τσάι που είχε πει να πίνω για να  με βοηθήσει αλλά δεν βοήθησε άσε που δεν μου άρεσε κιολας όποτε ούτε αυτό έπινα.. ήμουν από καναπέ σε κρεβατι δεν έβγαινα έξω καθόλου δεν μπορούσα να μαγειρέψω τιποτα ένα ερείπιο πραγματικά σε καταλαβαίνω…  ρώτησε μήπως μπορείς να πάρεις τα χάπια που λέει η babyblue94 και εύχομαι γρήγορα να σου περάσουν να μπορέσεις να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας χαιρετώ! Είμαι πολύ συγκινημένη γιατί πήγα σήμερα τελικά στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα! Αυτό το ραντεβού μου το είχε βάλει αρχικά ο γιατρός που με έβλεπε από πριν, όταν τον πήρα να του πω ότι είχα θετικό τεστ πριν 2,5 εβδομάδες. Δηλαδη αν εμενα με αυτόν θα είχα πεθάνει από το άγχος μου μέχρι σήμερα που μου είπε να με δει. Όπως και να χει, αφού είχα το ραντεβού, πήγα και είδαμε το σπορακι το οποίο μεγάλωσε και είναι 6,4 χιλιοστά με 133 παλμούς 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stemi είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ! Είμαι πολύ συγκινημένη γιατί πήγα σήμερα τελικά στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα! Αυτό το ραντεβού μου το είχε βάλει αρχικά ο γιατρός που με έβλεπε από πριν, όταν τον πήρα να του πω ότι είχα θετικό τεστ πριν 2,5 εβδομάδες. Δηλαδη αν εμενα με αυτόν θα είχα πεθάνει από το άγχος μου μέχρι σήμερα που μου είπε να με δει. Όπως και να χει, αφού είχα το ραντεβού, πήγα και είδαμε το σπορακι το οποίο μεγάλωσε και είναι 6,4 χιλιοστά με 133 παλμούς 😊 

Μπράβο ρε αγάπη μου 💞💞💞με το καλό η ψυχούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!!! 

Αφήνω αυτό εδώ για όλα τα κορίτσια που επιθυμούν ένα "rainbow baby" κ ως μανούλα που έχω δύο "rainbow babies" εύχομαι με όλη μου την δύναμη η ευχή τους πάρα πολύ γρήγορα να γίνει πραγματικότητα κ να έρθει το ουράνιο τόξο που θα φέρει την ευτυχία κ την αγαλλίαση και για εκείνες ❤

https://www.e-mama.gr/ta-mora-tou-ouranou-toskou-ti-einai/?fbclid=IwAR2bi4f3wMXnp2I8DHHRX1dAN0Sy1qW0bX2n7bCeuv6OLDK9ifafhCGlFZo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!!! 

Αφήνω αυτό εδώ για όλα τα κορίτσια που επιθυμούν ένα "rainbow baby" κ ως μανούλα που έχω δύο "rainbow babies" εύχομαι με όλη μου την δύναμη η ευχή τους πάρα πολύ γρήγορα να γίνει πραγματικότητα κ να έρθει το ουράνιο τόξο που θα φέρει την ευτυχία κ την αγαλλίαση και για εκείνες ❤

https://www.e-mama.gr/ta-mora-tou-ouranou-toskou-ti-einai/?fbclid=IwAR2bi4f3wMXnp2I8DHHRX1dAN0Sy1qW0bX2n7bCeuv6OLDK9ifafhCGlFZo

Πολύ ωραίο άρθρο!! Εγώ δεν είχα ιδέα από αυτό… άρα κ εγώ είμαι ένα rainbow baby για τους γονεις μου…είχε η μαμα μ 2 απώλειες πριν από εμένα το ένα κιολας 7 μηνών το άλλο ήταν αποβολή στις πρωτες εβδομαδες…!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Καλημέρα γλυκο μου κορίτσι ηθελα να στο γρψω κι εγω οτι πιστευωπως εχεις αγορι αλλα τελειως χαζα τυπου προβλεψη χωρις να βγαινει παντα η διαισθηση μου😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...