Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου τα είπαμε εμεις μεταξύ μας αλλά θέλησα να σου ευχηθώ και από εδώ..

Ναι μωρη τρέλα,  πάμε δυνατά!!! Πάμε να ξεκινήσουμε τη νέα σεζόν δυναμικά μόνο με ευχάριστα! Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά. Περιμένουμε την Τετάρτη να δούμε τη νουμεραρα!

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα να δω την τσουπρα μου και την κράτησα για πρώτη φορά!. Περιττό να σας πω ότι την ερωτεύτηκα! Αν και φοβόμουν βέβαια αλλά την κράτησα κανένα 20λεπτο. Όταν πήγαμε χτυπούσε το μηχάνημα και ήταν ανεβασμενοι οι σφυγμοί της γιατί λέει ο γιατρός είχε νεύρα. Την προηγούμενη είχε βγάλει το ρινογαστρικο σωληνακι μόνη της. Μετα την πήρα και ηρέμησε το ψυχουλακι μου. Νομίζω ότι με αναγνώρισε! Και ήταν συγκινητική στιγμή γιατί μαζεύτηκαν όλες οι νοσοκόμες από πάνω μας γιατί ήθελαν να τη δουν και αυτές που ήταν στην αγκαλιά μου και είχαν συγκινηθεί και αυτές! Δεν έχω λόγια για αυτούς τους ανθρώπους. Αντιμετωπίζουν τα μωρά μας σαν να ήταν δικά τους. 

Συγκίνηση, ανατριχίλα, και λαχτάρα! Έχεις το θαύμα σου αγκαλιά και βήμα βήμα θα την καμαρώνεις από εδώ και πέρα, θα θυμάσαι πως ήταν 700 γραμμάρια ανθρωπάκι και θα γίνει κοτζάμ κοπέλα! Χ αχ α τρέχω αλλά είναι ωραίο να κάνεις όνειρα. Να φτάσει ο Οκτωβρίος και να την πάρετε με το καλό σπιτι εύχομαι, χωρίς απρόοπτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου τα είπαμε εμεις μεταξύ μας αλλά θέλησα να σου ευχηθώ και από εδώ..

Ναι μωρη τρέλα,  πάμε δυνατά!!! Πάμε να ξεκινήσουμε τη νέα σεζόν δυναμικά μόνο με ευχάριστα! Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά. Περιμένουμε την Τετάρτη να δούμε τη νουμεραρα!

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα να δω την τσουπρα μου και την κράτησα για πρώτη φορά!. Περιττό να σας πω ότι την ερωτεύτηκα! Αν και φοβόμουν βέβαια αλλά την κράτησα κανένα 20λεπτο. Όταν πήγαμε χτυπούσε το μηχάνημα και ήταν ανεβασμενοι οι σφυγμοί της γιατί λέει ο γιατρός είχε νεύρα. Την προηγούμενη είχε βγάλει το ρινογαστρικο σωληνακι μόνη της. Μετα την πήρα και ηρέμησε το ψυχουλακι μου. Νομίζω ότι με αναγνώρισε! Και ήταν συγκινητική στιγμή γιατί μαζεύτηκαν όλες οι νοσοκόμες από πάνω μας γιατί ήθελαν να τη δουν και αυτές που ήταν στην αγκαλιά μου και είχαν συγκινηθεί και αυτές! Δεν έχω λόγια για αυτούς τους ανθρώπους. Αντιμετωπίζουν τα μωρά μας σαν να ήταν δικά τους. 

Ποσό ωραία εικόνα.. σε καταλαβαίνει το κοριτσάκι σας και έτσι ηρέμησε.. ένιωσε την αγκαλιά σου τους χτύπους τις καρδιάς σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Συγκίνηση, ανατριχίλα, και λαχτάρα! Έχεις το θαύμα σου αγκαλιά και βήμα βήμα θα την καμαρώνεις από εδώ και πέρα, θα θυμάσαι πως ήταν 700 γραμμάρια ανθρωπάκι και θα γίνει κοτζάμ κοπέλα! Χ αχ α τρέχω αλλά είναι ωραίο να κάνεις όνειρα. Να φτάσει ο Οκτωβρίος και να την πάρετε με το καλό σπιτι εύχομαι, χωρίς απρόοπτα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σαι καλά! Εύχομαι σύντομα τα καλύτερα και σε εσένα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου τα είπαμε εμεις μεταξύ μας αλλά θέλησα να σου ευχηθώ και από εδώ..

Ναι μωρη τρέλα,  πάμε δυνατά!!! Πάμε να ξεκινήσουμε τη νέα σεζόν δυναμικά μόνο με ευχάριστα! Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά. Περιμένουμε την Τετάρτη να δούμε τη νουμεραρα!

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα να δω την τσουπρα μου και την κράτησα για πρώτη φορά!. Περιττό να σας πω ότι την ερωτεύτηκα! Αν και φοβόμουν βέβαια αλλά την κράτησα κανένα 20λεπτο. Όταν πήγαμε χτυπούσε το μηχάνημα και ήταν ανεβασμενοι οι σφυγμοί της γιατί λέει ο γιατρός είχε νεύρα. Την προηγούμενη είχε βγάλει το ρινογαστρικο σωληνακι μόνη της. Μετα την πήρα και ηρέμησε το ψυχουλακι μου. Νομίζω ότι με αναγνώρισε! Και ήταν συγκινητική στιγμή γιατί μαζεύτηκαν όλες οι νοσοκόμες από πάνω μας γιατί ήθελαν να τη δουν και αυτές που ήταν στην αγκαλιά μου και είχαν συγκινηθεί και αυτές! Δεν έχω λόγια για αυτούς τους ανθρώπους. Αντιμετωπίζουν τα μωρά μας σαν να ήταν δικά τους. 

Αχ αυτό το κοριτσι!! Μια σταλιά πλασματάκι κ έχει κλέψει τις καρδιές όλων μας ❤️ Με το καλό να την παρετε σπίτι σας!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου τα είπαμε εμεις μεταξύ μας αλλά θέλησα να σου ευχηθώ και από εδώ..

Ναι μωρη τρέλα,  πάμε δυνατά!!! Πάμε να ξεκινήσουμε τη νέα σεζόν δυναμικά μόνο με ευχάριστα! Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά. Περιμένουμε την Τετάρτη να δούμε τη νουμεραρα!

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα να δω την τσουπρα μου και την κράτησα για πρώτη φορά!. Περιττό να σας πω ότι την ερωτεύτηκα! Αν και φοβόμουν βέβαια αλλά την κράτησα κανένα 20λεπτο. Όταν πήγαμε χτυπούσε το μηχάνημα και ήταν ανεβασμενοι οι σφυγμοί της γιατί λέει ο γιατρός είχε νεύρα. Την προηγούμενη είχε βγάλει το ρινογαστρικο σωληνακι μόνη της. Μετα την πήρα και ηρέμησε το ψυχουλακι μου. Νομίζω ότι με αναγνώρισε! Και ήταν συγκινητική στιγμή γιατί μαζεύτηκαν όλες οι νοσοκόμες από πάνω μας γιατί ήθελαν να τη δουν και αυτές που ήταν στην αγκαλιά μου και είχαν συγκινηθεί και αυτές! Δεν έχω λόγια για αυτούς τους ανθρώπους. Αντιμετωπίζουν τα μωρά μας σαν να ήταν δικά τους. 

Αγάπη μουυυυ, μας συγκίνησες όλες! Εύχομαι να την πάρετε γρήγορα σπίτι σας και να την κάνετε συνέχεια αγκαλιές, να φιλάτε χεράκια, πατουσάκια και να σας τρελαίνει με τα γελάκια της! Λίγο υπομονή ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ξέρεις όμως λένε τουλάχιστον 3μηνες θέλει να δεις διαφορά ποσο μάλλον στους άλλους παράγοντες όπως η μορφολογία. Επίσης έχω παρακολουθήσει και ένα live με γιατρούς κτλ και λέγανε ότι το σπερμα αλλάζει και από κακό σε χάλια ή καλό να αλλάζει. Ο λόγος που δεν αποκλείουν και την φυσιολογική σύλληψη αν έχουμε ένα σπέρμα κακό  (βλέπε εμενα) ρώτησε τον ουρολόγο σας και για μποξερακια, τζιν παντελόνια να τα ακούσει και ο άντρας σου γτ ο δικός μου δεν άκουγε  

 

Ναι, θα τον ρωτήσουμε. Ακριβώς επειδή μπορεί το σπέρμα να χειροτερέψει, κάναμε και κρυοσυντήρηση σπέρματος για να είμαστε σίγουροι, αλλά προχωράμε με τον ουρολόγο να δω τι θεραπεία θα του δώσει και ότι είναι να κάνουμε που περνάει από το χέρι μας. 😉 Γενικά ο δικός μου ακούει, αλλά τώρα τον έχει πάρει από κάτω διότι νομίζαμε ότι το μόνο θέμα μας ήταν το στίγμα. Πάντως ανάλογα τι θα μας πει ο ουρολόγος, σκέφτομαι πως αν του δώσει θεραπεία για 3 ή 6 μήνες, τότε θα αναβάλλουμε την ωοληψία, διότι η αιματολόγος (Οικον...) μας είπε ότι το σπέρμα μπορεί να οδηγήσει σε μη επιτυχείς κυήσεις στο 1ο τρίμηνο... όπως πικρά έχουν βιώσει κάποια κορίτσια εδώ μέσα. ☹️ 

Παρεπιπτόντως, σας ευχαριστώ ρε κορίτσια που μου την συστήσατε την Οικον..., μας έβαλε νωρίτερα ραντεβού από εκείνο που έκλεινε το 1315 και πραγματικά μας τα είπε τόσο αναλυτικά όλα και μας τα εξήγησε, και να δει τις εξετάσεις μας αναλυτικά και όλα... γιατρός εξαιρετική αλλά πάνω από όλα άνθρωπος!!!! ☺️ 

@Παρασκευαιδου Κορίτσι μου σου εύχομαι τα καλύτερα, μας τρέλανες όλες με τα νέα σου!

Άντε καλημέρα τσούπρες, πάμε γερά δυνατά!!!!!!!!!!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Αχ αυτό το κοριτσι!! Μια σταλιά πλασματάκι κ έχει κλέψει τις καρδιές όλων μας ❤️ Με το καλό να την παρετε σπίτι σας!! 🥰

Ευχαριστούμε πολύ πολύ! Ευκαιρία να κάνετε διακοπές στην Κρήτη να την γνωρίσετε από κοντά! Τι κάνεις εσύ Νικόλ μου? Πώς τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Μπράβο Ελπιδακι μου! Δεν πειράζει,  ίσως είναι καλύτερα έτσι να μην ξέρεις... Πήραμε το πρώτο μαξιλαράκι, πάμε για το επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και παμε δυνατα ρε Ελπίδα,,,,το όνομά σου δεν είναι τυχαίο στη ζωή σου ούτε το μωράκι που έρχεται να σε ξανακάνει μανουλίτσα!!!!!!!!! με το καλό όλα κορίτσι μου βήμα βήμα να τα απολαύσεις!!!!!!!

στις πριν 20 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου τα είπαμε εμεις μεταξύ μας αλλά θέλησα να σου ευχηθώ και από εδώ..

Ναι μωρη τρέλα,  πάμε δυνατά!!! Πάμε να ξεκινήσουμε τη νέα σεζόν δυναμικά μόνο με ευχάριστα! Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά. Περιμένουμε την Τετάρτη να δούμε τη νουμεραρα!

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα να δω την τσουπρα μου και την κράτησα για πρώτη φορά!. Περιττό να σας πω ότι την ερωτεύτηκα! Αν και φοβόμουν βέβαια αλλά την κράτησα κανένα 20λεπτο. Όταν πήγαμε χτυπούσε το μηχάνημα και ήταν ανεβασμενοι οι σφυγμοί της γιατί λέει ο γιατρός είχε νεύρα. Την προηγούμενη είχε βγάλει το ρινογαστρικο σωληνακι μόνη της. Μετα την πήρα και ηρέμησε το ψυχουλακι μου. Νομίζω ότι με αναγνώρισε! Και ήταν συγκινητική στιγμή γιατί μαζεύτηκαν όλες οι νοσοκόμες από πάνω μας γιατί ήθελαν να τη δουν και αυτές που ήταν στην αγκαλιά μου και είχαν συγκινηθεί και αυτές! Δεν έχω λόγια για αυτούς τους ανθρώπους. Αντιμετωπίζουν τα μωρά μας σαν να ήταν δικά τους. 

Πόσο συγκίνηση μας μεταφέρεις κάθε φορά απο τα μηνύματα σου και πόση δύναμη!!!!!! και εσύ και η κορούλα σου είστε απλά υπέροχες και έτσι θα συνεχίσετε με τη βοήθεια της Παναγίας!!!!! Όλοι είναι καταπάνω,,,και η κοράκλα σου έχει χαρακτήρα ήδη ,,,, με τετοια δυναμική μανούλα μόνο τέτοια θα έβγαζες!!!! Καρδούλες αμέτρητες!!!!!!!

@Ανθη7 με το καλό η ετ σας κορίτσι μου να έρθει να σας κάνει γονείς!!!!

κουκλάρες ολες τί κάνετε? διαβα΄ζω τα νέα σας και χαίρομαι με τις εξελίξεις όλων σας!!!!!! Μεγάλη αγκαλιά για ένα υπέροχο φθινοπωρο που μπήκε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Άντε άντε τέλεια… η Παναγία μαζί σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η condios είπε:

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και παμε δυνατα ρε Ελπίδα,,,,το όνομά σου δεν είναι τυχαίο στη ζωή σου ούτε το μωράκι που έρχεται να σε ξανακάνει μανουλίτσα!!!!!!!!! με το καλό όλα κορίτσι μου βήμα βήμα να τα απολαύσεις!!!!!!!

Πόσο συγκίνηση μας μεταφέρεις κάθε φορά απο τα μηνύματα σου και πόση δύναμη!!!!!! και εσύ και η κορούλα σου είστε απλά υπέροχες και έτσι θα συνεχίσετε με τη βοήθεια της Παναγίας!!!!! Όλοι είναι καταπάνω,,,και η κοράκλα σου έχει χαρακτήρα ήδη ,,,, με τετοια δυναμική μανούλα μόνο τέτοια θα έβγαζες!!!! Καρδούλες αμέτρητες!!!!!!!

@Ανθη7 με το καλό η ετ σας κορίτσι μου να έρθει να σας κάνει γονείς!!!!

κουκλάρες ολες τί κάνετε? διαβα΄ζω τα νέα σας και χαίρομαι με τις εξελίξεις όλων σας!!!!!! Μεγάλη αγκαλιά για ένα υπέροχο φθινοπωρο που μπήκε!!!!!!

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Νομίζω τα σκέφτεσαι απολύτως φυσιογικά στο να την κανεις καλοκακομαθημενη,,,,εδω εγω που δεν εχω ακομα μωρό,,,στην ιδεα οτι θα εχω ενα αυτοκολλητακι αγκαλια και λιωνωωωωωωωω σκεψου εσυ μανουλα ηρωίδα!!!!!!!!!!! Εξάλλου με αγκαλιά μεγαλώνουν και αγάπη τα μωρά όλου του κόσμου!!!!!!! Να τη μυριζεις , να τη ρουφας σα να ειναι το πιο πολυτιμο λουλουδι που θα ειναι παντα ανθισμενο για σενα,,,να της λες ποσο την αγαπας και ποσο την περιμενεις σπιτακι σας,,,και θα ξερει οτι εκει που θα ερθει θα σας κανει οτι θελει και θα ερθει μια ωρα αρχυτερα γιατι ειναι μαχητρια η κουκλιτσα σας!!!!!!!! συγκινουμαι και μονο που τα γραφω και σας κανω εικονα,,,η πιο ομορφη εικονα στο μυαλο μου ειστε εσεις!!!!

Εγώ είμαι καλά,,,,μετριέμαι ξαναμετριέμαι για να δω οτι ολα ειναι καλα,,,εχω κανει τονους αρβεκαπ των 3,75 κιολας παρακαλω΄ γιατί αν υπολείπεσαι ωοθηκών και σαλπιγγών οι ορμόνες χορεύουν μαζί με τις εξάψεις τανγκό και κάνουν ότι γουστάρουν ,,,, και οπως αντιλαμβάνεσαι δεν είμαι εύκολη περίπτωση για κανέναν γιατρό (γιατί άλλο δεν εχω περίοδο αλλά εχω ωοθήκες και σαλπιγγες,,,,και άλλο δεν έχω τίποτα εκεί μέσα περα ευτυχώς από μια πεντακάθαρη μήτρα),,,οπότε όλα θα είναι καλό να είναι σε αρμονία για να ξεκινήσω κάποια στιγμή προετοιμασία μέσα στο φθινόπωρο ή χειμώνα. Εχω γινει ιπταμενος ινδος απο το οοοοοοομμμμμμμ και τις ανασες υπομονης οπως αντιλαμβανεσαι ως οτου ερθει αυτη η στιγμή. Ψυχραιμη το παιζω,,,δεν ειμαι παντα,,,,,,γιατι σωστα η παραμικρή ερωτηση καθε ασχετης, κουτσομπολας,ενδιαφερομενης ξαφνικα ή γενικα για το αν θα κανω παιδι και ποτε και πως απλα με κανει και γελαω και απανταω "το οτι δε ντρεπεσαι εσυ και ρωτας με διευκολυνει στο να σου απαντησω και εγω "να μη σε νοιαζει"" και πουλαω τρελα και κοβω χαμογελα και σχεσεις απλα και ομορφα. Αυτοι που πραγματικα με στηριζουν και με αγαπουν οπως ειμαι και οχι γιατι θα κανω και αν και πως θα κανω παιδια,,,, ειναι στρειδια στο να με ρωτησουν το οτιδηποτε σχετιζεται με κατι που δεν κανω εγω αναφορα,,,αρα και αυτοι που πραγματικα αξιζει να γνωριζουν,,,νομιζω καταλαβαινεις απολυτα τι λεω. και επειδη εγω ειμαι γατάκι μπροστα σε σενα ,,,απλα θα πω,,,δοξα το Θεό που εχουμε την υγεια μας, εχω εναν υπεροχο συζυγο συντροφο ζωης που με στηριζει και ολα θα ερθουν ,,,ευλογημενα να'ναι και με υγεια!!!!!!!!!! 

Κοκτειλ και ποτα και "Χειλια χείλια" δεν ηπια πολλά και δεν προβλεπεται με την κρισαρα ακριβεια που ερχεται ,,,, δοξα το Θεο και να λεμε που εχουμε και σπιτι να μεινουμε και οριακα να ζουμε αξιοπρεπως,,,,αλλά το ΄ότι ξερεις το μαγαζί αυτο μαρτυρά πολλά για το ιστορικό παρελθόν σου/μου. Καποτε στο Τεξας αυτα,,αχαχαχαχα 

Παλι εγραψα πολλά,,,αλλά μου λειπετε ολες,,,αλλα ειμαστε και πολλες ζωη να εχουμε και εχω χαθει στην πολλη πληροφόρηση. Ειστε ομως ολες υπεροχες κοριτσια,,,η καθεμια για τους λογους της!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Εεεεεετσι να συνεχίσεις κοριτσι μου!!!!! Οοοοολα θετικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Πόση χαρά που το πλασματάκι σας μεγαλώνει δυναμικά και πλέον από μαχήτρια γίνεται και νικήτρια!Κοπέλα μου σε ξέρω πολύ λίγο και μόνο μέσα από τα γραφόμενά σου, αλλά στο post που ανέφερες πως την πήρες αγκαλιά..πολλά δάκρυα κύλησαν!!! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά κ να έρθει με το καλό η μπεμπούλα σπίτι!! 

Έκανα παράθεση όμως αυτό το μήνυμά σου, γιατί σοκαρίστηκα όταν διάβασα για το μαγαζί στη Λάρισα..μου θύμησες όμορφες στιγμές που έζησα πριν από μια 10ετία σχεδόν!!!

Επίσης, πολλά πολλά συγχαρητήρια στην @Παρασκευαιδου!! Τι υπέροχα νέα!! Τι όμορφο ποδαρικό που έκανες σε μια φάση 'ανασυγκρότησης' για κάποιες από εμάς..Όλα να πηγαίνουν τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Να την λιώσεις στις αγκαλιες και στα φιλια οταν με το καλο την παρετε σπιτι σας!!! 
Σε διαβαζω με τεραστιααααα χαρα!!! Οοοοοολα να πηγαίνουν κατ´ευχήν για σενα και το λουκουμάκι σου!!! Με το καλο για την επόμενη αγκαλια!! 🤱🏻❤️🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Καλά λες κορίτσι μου, πολλές αγκαλιές και φουλ πάλι αγκαλιές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

🥰🥰🥰🥰🤩🤩❤❤❤❤❤

 Εχω να δηλώσω το εξής: όταν φανταζόμουν ακόμα τι είδους μάνα θα γίνω τι για μεθόδους Μοντεσσορι έλεγα, τι ότι πρέπει το παιδί να έχει όρια έλεγα και τι δεν έλεγα...

Ε τώρα δηλώνω ευθαρσώς ότι όταν με το καλο, πρώτα ο Θεός,  την πάρω σπίτι,  τουλάχιστον για τους πρώτους μηνες/ χρόνια θα την κάνω κακομαθημένο μαλακ...ενο. Τόσο έχει πολεμήσει αυτούς τους μήνες,  τόσες αγκαλιές και χάδια έχει στερηθεί, ε μετά μόνο στην αγκαλιά μου θα είναι και θα της κάνω όλα τα χατίρια. 

Εσύ τρελο Λαρισαια μας τι κάνεις? Έχεις κάποιο νέο για το πότε θα υποδεχτείς τις υπέροχες βλαστοκυστες σας ή κάνεις ακόμα την πάπια και συνεχιζεις με τα κοκτειλς και τις εξόδους στα "Χίλια Χειλια" ? Υπάρχει ακόμα άραγε αυτό το μαγαζί?

Οι αγκαλιές μόνο καλό κάνουν θα πω εγώ..  όλοι μου λέγανε μην τον έχω αγκαλιά θα κακομάθει κτλ και εγώ έλεγα δε με νοιάζει πάλεψα να τον αποκτήσω θέλω να τον χαρώ. Είναι πολύ καλό παιδί ποτε δε με κούρασε.  

Για αυτό με το καλό να γυρίσετε και κλείσε τα αφτια σου και απόλαυσε την . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστούμε πολύ πολύ! Ευκαιρία να κάνετε διακοπές στην Κρήτη να την γνωρίσετε από κοντά! Τι κάνεις εσύ Νικόλ μου? Πώς τα πας?

Με την πρώτη ευκαιρία θα έρθουμε!! 😀 καλά είμαι, όλα πάνε καλά! Το μωράκι μας είναι 2,5 ολόκληρα εκατοστά και άρχισε να παίρνει μορφή μωρού! Κάθε φορά που πάω στο γιατρό φοβάμαι μην μου πει τίποτα κακό βέβαια αλλά με διαψεύδει η ψυχούλα μου και μεγαλώνει μια χαρά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Κατά τ αλλά μηδέν συμπτώματα! Μηδέν όμως! Απλά πρησμένη κοιλιά! Από το φαΐ! Από τη μια λέω πάλι καλά, απ την άλλη αν είχα κ ένα να επιβεβαιώνει ότι συνεχίζω δεν θα έλεγα κ όχι! 😂 Αυτά!! Δώσε φιλάκια στη μικρούλα σου και ευχομαι η επόμενη αγκαλιά να έρθει πολύ πολύ γρήγορα!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα νέα και είναι όλα πολύ καλά η γυναικολόγος μου έχει ένα θεματακι να λέει νούμερα κτλ και εγώ είμαι τρελή και με ξέρει... μου λέει είναι πολύ καλή η χοριακή, προγεστερονη δεν χρειάζεσαι είναι και αυτή καλή.. σε περιμένω στις 19.09 για τον υπερηχο πάρε φολικο και μαγνήσιο... 

Άντε ρε Ελπίδα μου! Μπράβο! Με το καλό να πάτε στον υπέρηχο!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Με την πρώτη ευκαιρία θα έρθουμε!! 😀 καλά είμαι, όλα πάνε καλά! Το μωράκι μας είναι 2,5 ολόκληρα εκατοστά και άρχισε να παίρνει μορφή μωρού! Κάθε φορά που πάω στο γιατρό φοβάμαι μην μου πει τίποτα κακό βέβαια αλλά με διαψεύδει η ψυχούλα μου και μεγαλώνει μια χαρά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Κατά τ αλλά μηδέν συμπτώματα! Μηδέν όμως! Απλά πρησμένη κοιλιά! Από το φαΐ! Από τη μια λέω πάλι καλά, απ την άλλη αν είχα κ ένα να επιβεβαιώνει ότι συνεχίζω δεν θα έλεγα κ όχι! 😂 Αυτά!! Δώσε φιλάκια στη μικρούλα σου και ευχομαι η επόμενη αγκαλιά να έρθει πολύ πολύ γρήγορα!

Άντε ρε Ελπίδα μου! Μπράβο! Με το καλό να πάτε στον υπέρηχο!! 🥰🥰

Μπράβο,  Μπράβο! Τέλεια τα νέα σου! Μαξιλαράκι Μαξιλαράκι θα φτάσουμε στη γέννα!!! Αυχενική πότε έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο,  Μπράβο! Τέλεια τα νέα σου! Μαξιλαράκι Μαξιλαράκι θα φτάσουμε στη γέννα!!! Αυχενική πότε έχεις?

Ναι βήμα βήμα! Θα είναι από 24/09 μέχρι και μέχρι 14/10! Εννοείται ότι θα πάω όσο πιο νωρίς γίνεται! Δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού γιατί πάω κάθε βδομάδα και με βλέπει! Λογικά την Τετάρτη που θα ξαναπάω θα κλείσουμε για αυχενική! Μπας κ νιώσω λίγο πιο ήρεμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η condios είπε:

Νομίζω τα σκέφτεσαι απολύτως φυσιογικά στο να την κανεις καλοκακομαθημενη,,,,εδω εγω που δεν εχω ακομα μωρό,,,στην ιδεα οτι θα εχω ενα αυτοκολλητακι αγκαλια και λιωνωωωωωωωω σκεψου εσυ μανουλα ηρωίδα!!!!!!!!!!! Εξάλλου με αγκαλιά μεγαλώνουν και αγάπη τα μωρά όλου του κόσμου!!!!!!! Να τη μυριζεις , να τη ρουφας σα να ειναι το πιο πολυτιμο λουλουδι που θα ειναι παντα ανθισμενο για σενα,,,να της λες ποσο την αγαπας και ποσο την περιμενεις σπιτακι σας,,,και θα ξερει οτι εκει που θα ερθει θα σας κανει οτι θελει και θα ερθει μια ωρα αρχυτερα γιατι ειναι μαχητρια η κουκλιτσα σας!!!!!!!! συγκινουμαι και μονο που τα γραφω και σας κανω εικονα,,,η πιο ομορφη εικονα στο μυαλο μου ειστε εσεις!!!!

Εγώ είμαι καλά,,,,μετριέμαι ξαναμετριέμαι για να δω οτι ολα ειναι καλα,,,εχω κανει τονους αρβεκαπ των 3,75 κιολας παρακαλω΄ γιατί αν υπολείπεσαι ωοθηκών και σαλπιγγών οι ορμόνες χορεύουν μαζί με τις εξάψεις τανγκό και κάνουν ότι γουστάρουν ,,,, και οπως αντιλαμβάνεσαι δεν είμαι εύκολη περίπτωση για κανέναν γιατρό (γιατί άλλο δεν εχω περίοδο αλλά εχω ωοθήκες και σαλπιγγες,,,,και άλλο δεν έχω τίποτα εκεί μέσα περα ευτυχώς από μια πεντακάθαρη μήτρα),,,οπότε όλα θα είναι καλό να είναι σε αρμονία για να ξεκινήσω κάποια στιγμή προετοιμασία μέσα στο φθινόπωρο ή χειμώνα. Εχω γινει ιπταμενος ινδος απο το οοοοοοομμμμμμμ και τις ανασες υπομονης οπως αντιλαμβανεσαι ως οτου ερθει αυτη η στιγμή. Ψυχραιμη το παιζω,,,δεν ειμαι παντα,,,,,,γιατι σωστα η παραμικρή ερωτηση καθε ασχετης, κουτσομπολας,ενδιαφερομενης ξαφνικα ή γενικα για το αν θα κανω παιδι και ποτε και πως απλα με κανει και γελαω και απανταω "το οτι δε ντρεπεσαι εσυ και ρωτας με διευκολυνει στο να σου απαντησω και εγω "να μη σε νοιαζει"" και πουλαω τρελα και κοβω χαμογελα και σχεσεις απλα και ομορφα. Αυτοι που πραγματικα με στηριζουν και με αγαπουν οπως ειμαι και οχι γιατι θα κανω και αν και πως θα κανω παιδια,,,, ειναι στρειδια στο να με ρωτησουν το οτιδηποτε σχετιζεται με κατι που δεν κανω εγω αναφορα,,,αρα και αυτοι που πραγματικα αξιζει να γνωριζουν,,,νομιζω καταλαβαινεις απολυτα τι λεω. και επειδη εγω ειμαι γατάκι μπροστα σε σενα ,,,απλα θα πω,,,δοξα το Θεό που εχουμε την υγεια μας, εχω εναν υπεροχο συζυγο συντροφο ζωης που με στηριζει και ολα θα ερθουν ,,,ευλογημενα να'ναι και με υγεια!!!!!!!!!! 

Κοκτειλ και ποτα και "Χειλια χείλια" δεν ηπια πολλά και δεν προβλεπεται με την κρισαρα ακριβεια που ερχεται ,,,, δοξα το Θεο και να λεμε που εχουμε και σπιτι να μεινουμε και οριακα να ζουμε αξιοπρεπως,,,,αλλά το ΄ότι ξερεις το μαγαζί αυτο μαρτυρά πολλά για το ιστορικό παρελθόν σου/μου. Καποτε στο Τεξας αυτα,,αχαχαχαχα 

Παλι εγραψα πολλά,,,αλλά μου λειπετε ολες,,,αλλα ειμαστε και πολλες ζωη να εχουμε και εχω χαθει στην πολλη πληροφόρηση. Ειστε ομως ολες υπεροχες κοριτσια,,,η καθεμια για τους λογους της!!!!!!

Πολύ σωστά τα λες ρε φιλενάδα. Ένα "να μην σε νοιάζει" είναι η καλύτερη απάντηση. Και όπως συμβαίνει σε όλες τις κρίσιμες στιγμές,  έτσι και στην περίπτωση μας, όταν παλεύουμε με την υπογονιμότητα,  πολλά ξεκαθαρισματα γίνονται. Άλλοι ανεβαίνουν, άλλοι κατεβαίνουν και άλλοι απλά εξαφανιζονται. 

Καλό κουράγιο και υπομονή σου εύχομαι με τις averkap. Είχα κάνει και εγώ 3 ενέσεις τότε που έκανα τη θεραπεία για την ενδομητρίωση και είναι ζόρικα. 

Όσον αφορά στο ένδοξο παρελθόν μας ... πω πω πω τι ωραία που είχα περάσει. Ούτε που το φανταζόμουν όλα αυτά που θα ζούσα, όπως φαντάζομαι καμία από εμάς δεν το φανταζόταν πόσο θα άλλαζε η ζωή της. 

Με κάποιες κοπέλες από εδώ μέσα είμαι και φίλη στα σοσιαλ. Και βλέπω φωτός και είμαστε ολες φυσιολογικοτατες, βγαίνουμε έξω, γελάμε, πίνουμε, διασκεδαζουμε... Τίποτα δεν μαρτυρά αυτά που περνάμε. Θα έρθει η μέρα όμως για όλες μας που θα είμαστε πραγματικα ευτυχισμένες και αντί να πηγαίνουμε στα "Χειλια Χειλια " θα πηγαίνουμε στα "ζουζουνακια".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle και @Παρασκευαιδου συγχαρητήρια και στις δύο σας! Είναι τόσο συγκινητικα αυτά που σας συμβαίνουν! Θα πάνε όλα τέλεια κ για τις δύο σας!

Επίσης... Οι αγκαλιές δεν τα κακομαθαινουν αντίθετα τους δίνουν ασφάλεια και αυτοπεποίθηση! Αλλα πράγματα κάνουν ζημιά. Κ ναι να βάλουμε όρια αλλά όχι στο νεογέννητο με την αγκαλιά! Σας φιλώ κ να ξέρετε χάρηκα σαν να σας γνωρίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Με την πρώτη ευκαιρία θα έρθουμε!! 😀 καλά είμαι, όλα πάνε καλά! Το μωράκι μας είναι 2,5 ολόκληρα εκατοστά και άρχισε να παίρνει μορφή μωρού! Κάθε φορά που πάω στο γιατρό φοβάμαι μην μου πει τίποτα κακό βέβαια αλλά με διαψεύδει η ψυχούλα μου και μεγαλώνει μια χαρά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Κατά τ αλλά μηδέν συμπτώματα! Μηδέν όμως! Απλά πρησμένη κοιλιά! Από το φαΐ! Από τη μια λέω πάλι καλά, απ την άλλη αν είχα κ ένα να επιβεβαιώνει ότι συνεχίζω δεν θα έλεγα κ όχι! 😂 Αυτά!! Δώσε φιλάκια στη μικρούλα σου και ευχομαι η επόμενη αγκαλιά να έρθει πολύ πολύ γρήγορα!

Άντε ρε Ελπίδα μου! Μπράβο! Με το καλό να πάτε στον υπέρηχο!! 🥰🥰

Σε ευχαριστώ πολύ  Νικόλ μου..  νομίζω το άγχος φε φεύγει  ποτε. Προσωπικά προσπαθώ να το αποβάλλω και να λέω δε θα αλλάξει και κάτι αν αγχωθω.  

Προσπαθώ να στόχευε στα μαξιλάρια μου όποτε πρώτος υπέρηχος. Με λέμε όσο μπορούμε ηρεμία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@twinkletwinlkle και @Παρασκευαιδου συγχαρητήρια και στις δύο σας! Είναι τόσο συγκινητικα αυτά που σας συμβαίνουν! Θα πάνε όλα τέλεια κ για τις δύο σας!

Επίσης... Οι αγκαλιές δεν τα κακομαθαινουν αντίθετα τους δίνουν ασφάλεια και αυτοπεποίθηση! Αλλα πράγματα κάνουν ζημιά. Κ ναι να βάλουμε όρια αλλά όχι στο νεογέννητο με την αγκαλιά! Σας φιλώ κ να ξέρετε χάρηκα σαν να σας γνωρίζω!

Να σαι καλά κορίτσι μου! Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια και την ειλικρινή θετική σου διάθεση! Να χαίρεσαι την κορακλα σου και να απολαμβάνεις τις αγκαλιές και τα φιλιά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...