Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniw είπε:

Και εγώ σήμερα έτοιμη ήμουν να κάνω τεστακι αλλά τελικά πηρα δυο γυρους και ηρέμησα :)

Ετσι μπραβο τη καλύτερη δουλειά έκανες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Babysharkk είπε:

Ετσι μπραβο τη καλύτερη δουλειά έκανες 😅

Χαχαχαχαχα δεν νομίζω ακόμα να τα χωνέψω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Babysharkk είπε:

Έχεις δίκιο ρίξε όσα παντοφλακια θες 😂 μακάρι αυριο να αντικρίσω το θαυματάκι μου. Πάντως ένα περίεργο που μου συμβαίνει είναι ότι αυτή τη φορά το στηθος δεν είχε πρηστεί καθολου και τώρα έχω 3 μέρες που πρηστηκε συνεχίζουν βέβαια τα ροζ υγρα και τα καφε.θα τρελαθώ στο τέλος 🤪

Μην βασίζεσαι στα τεστ έκανα από την 3η ημέρα ετ τεστ ως 14  και όλα αρνητικά και είχα θετική χοριακη από την 10η μετά τα έκαψα στο τζάκι εύχομαι θετικά όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Μην βασίζεσαι στα τεστ έκανα από την 3η ημέρα ετ τεστ ως 14  και όλα αρνητικά και είχα θετική χοριακη από την 10η μετά τα έκαψα στο τζάκι εύχομαι θετικά όλα..

Τι να πω βρε παιδί μου τυρρανιομαστε τζαμπα. Εγώ πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη ακόμα δεν μου έστειλαν τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Babysharkk είπε:

Τι να πω βρε παιδί μου τυρρανιομαστε τζαμπα. Εγώ πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη ακόμα δεν μου έστειλαν τα αποτελέσματα.

Ευχομαι να είναι θετικοτατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μόλις πήγα απ το μικροβιολογικό…Δεν τα καταφέραμε…Η τιμή δυστυχώς έπεσε στο 33. Περιμένω να επανεξεταστεί το δείγμα για παν ενδεχόμενο… 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια μόλις πήγα απ το μικροβιολογικό…Δεν τα καταφέραμε…Η τιμή δυστυχώς έπεσε στο 33. Περιμένω να επανεξεταστεί το δείγμα για παν ενδεχόμενο… 😥

Λυπάμαι παρά πολύ Maroulita!

Δύσκολη φάση και ποτέ δεν είμαστε προετοιμασμένες για το αρνητικό αποτέλεσμα!

Ελπιζω να έχετε έμβρυα στην κατάψυξη και μόλις επανέλθετε στα πόδια σας να προσπαθήσετε πάλι αν το θέλετε φυσικά.

Μεγαλη Αγκαλιά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Babysharkk είπε:

Τι να πω βρε παιδί μου τυρρανιομαστε τζαμπα. Εγώ πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη ακόμα δεν μου έστειλαν τα αποτελέσματα.

Με το καλό το αποτέλεσμα σου κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια μόλις πήγα απ το μικροβιολογικό…Δεν τα καταφέραμε…Η τιμή δυστυχώς έπεσε στο 33. Περιμένω να επανεξεταστεί το δείγμα για παν ενδεχόμενο… 😥

Όχι ρε γμτ.. Πραγματικό ξενέρωμα πάνω που πας να χαρείς με κάτι. 

Υπάρχει περίπτωση να έπιασαν και τα δύο και να συνεχίσει το ένα? Θα κάνεις και μεθαύριο άλλη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 ειναι το μόνο που ισως με παρηγορει αυτο..Περιμένω οδηγίες από το κεντρο..πιστεύω πως θα ξαναπάω για επαναληπτική! 


Εν τω μεταξύ έχω τόσα νεύρα με το μικροβιολογικό…τους λέω να μου στείλουν το αποτέλεσμα, όπως πάντα άλλωστε και επειδή δεν είχα απάντηση πάω από κει..Θέλει μου λέει να σας δει η γιατρός..
Με βλέπει και τι μου λέει ρε παιδιά; Το περιμένατε; Κάνατε κάτι για να μειωθεί; Και να έκανα κυρία μου και να το περίμενα εσυ δεν πρέπει να το στείλεις; Έχεις έτοιμα τα αποτελέσματα, δεν τα στέλνεις, δεν με παιρνεις έστω να με ενημερώσεις ή να μου πεις ότι έχεις αμφιβολίες και περιμένεις να φτάσω στο αμήν για να ξαναέρθω; 

Φάνηκα πάντως πολύ πολιτισμένη στην απόγνωση μου, ζήτησα επανεξέταση και έφυγα…Έχουμε τα ζόρια μας, έχουμε και κάτι τέτοιους! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

@Γιάννα 36 ειναι το μόνο που ισως με παρηγορει αυτο..Περιμένω οδηγίες από το κεντρο..πιστεύω πως θα ξαναπάω για επαναληπτική! 


Εν τω μεταξύ έχω τόσα νεύρα με το μικροβιολογικό…τους λέω να μου στείλουν το αποτέλεσμα, όπως πάντα άλλωστε και επειδή δεν είχα απάντηση πάω από κει..Θέλει μου λέει να σας δει η γιατρός..
Με βλέπει και τι μου λέει ρε παιδιά; Το περιμένατε; Κάνατε κάτι για να μειωθεί; Και να έκανα κυρία μου και να το περίμενα εσυ δεν πρέπει να το στείλεις; Έχεις έτοιμα τα αποτελέσματα, δεν τα στέλνεις, δεν με παιρνεις έστω να με ενημερώσεις ή να μου πεις ότι έχεις αμφιβολίες και περιμένεις να φτάσω στο αμήν για να ξαναέρθω; 

Φάνηκα πάντως πολύ πολιτισμένη στην απόγνωση μου, ζήτησα επανεξέταση και έφυγα…Έχουμε τα ζόρια μας, έχουμε και κάτι τέτοιους! 

 

Συγνώμη αυτό το «κάνατε κάτι για να μειωθεί;;» Ειπώθηκε από επαγγελματία μικροβιολόγο;;;

Αληθεια τώρα;;;;

Σαν τι να έκανες δηλαδή; Αραιωσα το αίμα μου με μαγειρική σόδα!!!

Ρε είμαστε με τα καλά μας;;;

Καθολου πολιτισμένη να μην είσαι! Η μαλακια έχει και όρια αν είναι δυνατόν με έστειλες τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

@Γιάννα 36 ειναι το μόνο που ισως με παρηγορει αυτο..Περιμένω οδηγίες από το κεντρο..πιστεύω πως θα ξαναπάω για επαναληπτική! 


Εν τω μεταξύ έχω τόσα νεύρα με το μικροβιολογικό…τους λέω να μου στείλουν το αποτέλεσμα, όπως πάντα άλλωστε και επειδή δεν είχα απάντηση πάω από κει..Θέλει μου λέει να σας δει η γιατρός..
Με βλέπει και τι μου λέει ρε παιδιά; Το περιμένατε; Κάνατε κάτι για να μειωθεί; Και να έκανα κυρία μου και να το περίμενα εσυ δεν πρέπει να το στείλεις; Έχεις έτοιμα τα αποτελέσματα, δεν τα στέλνεις, δεν με παιρνεις έστω να με ενημερώσεις ή να μου πεις ότι έχεις αμφιβολίες και περιμένεις να φτάσω στο αμήν για να ξαναέρθω; 

Φάνηκα πάντως πολύ πολιτισμένη στην απόγνωση μου, ζήτησα επανεξέταση και έφυγα…Έχουμε τα ζόρια μας, έχουμε και κάτι τέτοιους! 

 

Νομίζω ότι σε νιώθω 100%. Εγώ έχω πάει από το πρωί να δώσω αιμα η ώρα έχει 5 κ μιση και ακόμα δεν μου έχουν στείλει τίποτα!!! Τους πήρα πριν 2 ώρες και μου λέει έχουν βγει θα τα τσεκάρει η γιατρός και σας τα στέλνω και ακόμα άφαντα!!! Είμαι στο τσακ να πάρω τηλ και να τους βρισω πραγματικά. Θα τους πω τα αποτελέσματα μπορω να τα μαθω κι εγω ή τα κρατατε για σας? Παίζουν με τα νεύρα μας και τη ψυχολογία μας ημαρτον δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια η τεράστια χοριακη μου 0.7  αφου πήρε τηλ ο άντρας μου πάλι πριν λίγο και του είπαν το αποτέλεσμα τηλεφωνικώς μόλις το έστειλαν και με μειλ. Πιο πολύ νευριασμενη είμαι πάρα απογοητευμενη . Με τους ηλιθιους !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Συγνώμη αυτό το «κάνατε κάτι για να μειωθεί;;» Ειπώθηκε από επαγγελματία μικροβιολόγο;;;

Αληθεια τώρα;;;;

Σαν τι να έκανες δηλαδή; Αραιωσα το αίμα μου με μαγειρική σόδα!!!

Ρε είμαστε με τα καλά μας;;;

Καθολου πολιτισμένη να μην είσαι! Η μαλακια έχει και όρια αν είναι δυνατόν με έστειλες τώρα

Αμε..από γιατρό, ο Θεός να την κανει..Συμβαινει λέει καποιες φορές! 🤷‍♀️   Και έχει πάει 6 κι ακόμα δεν επανεξετάστηκε! 

Ο πολιτισμός μου εξαντλείται..

@Babysharkk χαρά στην υπομονή σου!!! Εγώ έχω αρχίσει να ανεβάζω πίεση!!

Πηρα και στον γιατρό και δεν είχα τι να του πω του ανθρώπου..Όπως και να χει πάντως πάμε την Τετάρτη για επαναληπτική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Babysharkk είπε:

Λοιπόν κοριτσια η τεράστια χοριακη μου 0.7  αφου πήρε τηλ ο άντρας μου πάλι πριν λίγο και του είπαν το αποτέλεσμα τηλεφωνικώς μόλις το έστειλαν και με μειλ. Πιο πολύ νευριασμενη είμαι πάρα απογοητευμενη . Με τους ηλιθιους !!!! 

Λυπάμαι τόσο πολύ και για το αρνητικό αλλά και για όλο αυτόν τον ψυχολογικό πόλεμο νεύρων!!

Δηλαδη πραγματικά τσιπα δεν έχουν ρε φιλε;; Σε ανθρώπους απευθύνονται όχι σε ρομποτ!

και όχι ΔΕΝ πρέπει να έχεις περάσει το ίδιο για να έχεις ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Babysharkk είπε:

Τι να πω βρε παιδί μου τυρρανιομαστε τζαμπα. Εγώ πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη ακόμα δεν μου έστειλαν τα αποτελέσματα.

λυπάμαι κοπέλα μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 συμμαθήτρια αύριο έχεις την αυχενική σου κοριτσάκι μου;;;

Με το καλό να λάβεις τα καλύτερα αποτελέσματα , να ευχαριστηθείς το μωρό σου και να ηρεμήσεις με το πρώτο μεγάλο μαξιλάρι!! Όλα θα είναι τέλεια!!

Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2022 at 12:22 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Όταν θα είναι ο καιρός για ετ.. μου λέτε και η ευχή είναι δικιά σας 🙃🙃😀

 

Καλημέρα!! Δεν σε ξέρω κορίτσι μου ,μα είσαι γουρλού από οτι φαίνεται!! Σήμερα μου ήρθε απο το Μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου ,το μηλαράκι και η ζώνη που είχα ζητήσει πριν 1,5 χρόνο... Λίγο αργά βέβαια ...αλλά ήρθε.... Σου εύχομαι τα καλύτερα και ότι επιθυμεί η καρδιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 συμμαθήτρια αύριο έχεις την αυχενική σου κοριτσάκι μου;;;

Με το καλό να λάβεις τα καλύτερα αποτελέσματα , να ευχαριστηθείς το μωρό σου και να ηρεμήσεις με το πρώτο μεγάλο μαξιλάρι!! Όλα θα είναι τέλεια!!

Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία 🙏🙏❤️❤️

Το πρωί που ξύπνησα αυτήν ακριβώς τη σκέψη είχα. Να μπω να ευχηθώ για την αυχενική και να ρωτήσω τη γατομανα πώς αισθάνεται.

@Lucia79 με το καλο να απολαύσεις αύριο το μωράκι σου! Προσπάθησε να αποβαλεις όσο μπορείς το άγχος και να απολαύσεις την εξέταση. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα αποτελέσματα να είναι τέλεια και να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω. 

@BlackCat μαυρογατουλα μας πώς είσαι? Έχουμε ηθικό ακραίο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!! Δεν σε ξέρω κορίτσι μου ,μα είσαι γουρλού από οτι φαίνεται!! Σήμερα μου ήρθε απο το Μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου ,το μηλαράκι και η ζώνη που είχα ζητήσει πριν 1,5 χρόνο... Λίγο αργά βέβαια ...αλλά ήρθε.... Σου εύχομαι τα καλύτερα και ότι επιθυμεί η καρδιά σου!

Καλημερα κορίτσια εγώ την ζώνη της Αγίας ειρήνης την έχω από τότε που ξεκίνησα μηλαρακι έφαγα και στην ωοληψια και στην ετ, πεμπτηπεριμενω το αποτέλεσμα με μεγάλη αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Καλημερα κορίτσια εγώ την ζώνη της Αγίας ειρήνης την έχω από τότε που ξεκίνησα μηλαρακι έφαγα και στην ωοληψια και στην ετ, πεμπτηπεριμενω το αποτέλεσμα με μεγάλη αγωνία 

Μπράβο! Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Μπράβο! Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

 

Για όλες μας καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 συμμαθήτρια αύριο έχεις την αυχενική σου κοριτσάκι μου;;;

Με το καλό να λάβεις τα καλύτερα αποτελέσματα , να ευχαριστηθείς το μωρό σου και να ηρεμήσεις με το πρώτο μεγάλο μαξιλάρι!! Όλα θα είναι τέλεια!!

Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία 🙏🙏❤️❤️

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το πρωί που ξύπνησα αυτήν ακριβώς τη σκέψη είχα. Να μπω να ευχηθώ για την αυχενική και να ρωτήσω τη γατομανα πώς αισθάνεται.

@Lucia79 με το καλο να απολαύσεις αύριο το μωράκι σου! Προσπάθησε να αποβαλεις όσο μπορείς το άγχος και να απολαύσεις την εξέταση. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα αποτελέσματα να είναι τέλεια και να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω. 

@BlackCat μαυρογατουλα μας πώς είσαι? Έχουμε ηθικό ακραίο?

Σας ευχαριστώ πολύ ρε κοριτσάρες μου!
Ναι έχω αγχωθεί πολύ όσο πλησιάζει η εξέταση και έχουν τρελαθεί και όλα τα συμπτώματα, μου μυρίζουν άσχημα ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε σημείο που ο άντρας μου έχει αρχίσει να με κοροϊδεύει, δεν μπορώ να πλύνω δόντια γιατί με την οδοντόκρεμα και το νήμα μου έρχεται εμετός, όλη την ώρα είτε ανακατεύομαι είτε έχω φούσκωμα, κοιμάμαι 5 ώρες περίπου τα βράδια και μετά σέρνομαι όλη μέρα και γενικα δεν είμαι καλή παρέα τελευταία…Ελπίζω μετά την Παρασκευή που θα έχουμε τα αποτελέσματα να στρώσω λιγάκι. Περιμένω να δω και ποτε θα μειωθούν όλα αυτά, όλοι λένε στο 2ο τρίμηνο είναι καλύτερα…σχεδόν 2 χρόνια εξωσωματικής δε γκρίνιαξα με τπτ και τώρα που τα καταφέραμε όλα μου φταίνε….

Εσυ @BlackCat μου πως είσαι? Κρατάς γερά? Πως περνάς τις μέρες σου? Ακόμα νομίζω είναι νωρίς για να σε πιάσουν τίποτα τρέλες. Σήμερα θα βγεις καμία μικρή βολτούλα? Το λέω γιατί θυμάμαι ο Σφακ έλεγε 4 μέρες να μην βγεις καν απ το σπίτι. 

@twinkletwinlkle Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου; Ποτε θα έχουμε τα επόμενα νέα από το σποράκι σου;

 

@Maroulita! @Babysharkk Κορίτσια μου πολύ λυπάμαι για το αποτέλεσμα και την ταλαιπωρία που περασατε. Δυστυχώς ενώ σε μια τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία θα πρεπε όλοι οι γύρω γύρω να κάνουν τα πάντα για να απαλύνουν τις δυσκολίες, υπάρχουν και πολλά γαϊδούρια. Μου έχει συμβεί ακριβώς αυτό στην προηγούμενη προσπάθεια μου, που ενώ είχα πάει από τις 8.30 το πρωί στο κέντρο για χοριακη, το αποτέλεσμα το έμαθα στις 7.30 το απόγευμα και ποτέ δεν μου εξήγησαν και γιατί ακριβώς. Ο ένας έλεγε, έχει πρόβλημα το μικροβιολογικό, η συντονίστρια του γιατρού που είναι για σφαλιάρες μου έλεγε οτι δε μπορεί να μου πει το αποτέλεσμα και οτι θα με πάρει μια άλλη τηλέφωνο και γενικα ήμουν στο όριο να πάω να τα σπάσω…

προσπαθήστε να ηρεμήσετε από όλη αυτή την ταλαιπωρία και μετά να συζητήσετε με τους γιατρούς σας τα επόμενα πλάνα και το τι πιστεύουν οτι έφταιξε για αυτό το αποτέλεσμα. Αν δεν έχετε πλέον εμπιστοσύνη εκεί που ειστε ή έχετε οποιαδήποτε αμφιβολία,  μερικες επισκέψεις σε άλλους γιατρους μπορεί να σας λύσουν απορίες.
Με σωστή διερεύνηση και λιγη τύχη έρχεται η επιτυχία. Πολλές εδώ μέσα κουβαλάμε αποτυχίες, δεν ειστε μόνες. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...