Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι ευθύνεται για εφιάλτες φαντάσου έχεις τη φυσιολογική προγεστερονη, έχεις κ τα χαπια.  

Κ την νύχτα μα ντύνεσαι πιο ελαφριά.  Φέρνει εξάψεις

 

Επιβεβαιώνω...

Και στις δυο τελευταίες εγκυμοσύνες ανεξάρτητα από την κατάληξη είχα εφιδρώσεις το βράδυ και πολύ άσχημα όνειρα από την ετ και μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια από την ώρα που απαντώ όπως καταλάβατε δεν ξανα κοιμήθηκα.  Τι με έπιασε και μένα βραδιάτικα και έκανα το τεστ οωρρηξιας. Θα σας πω νέα μου σύντομα! Ουφ

Μακάρι να έγινε το θαύμα και η τύχη να σου χτύπησε την πόρτα. Περιμένουμε τα νέα σου 🥰

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια , καλημέρα,!! Τα φώτα σας....πήρα το κέντρο και μίλησα με την εμβρυολογο...μου είπε ότι γονιμοποιηθηκαν 4 στα 5...μου είπε ακριβώς ότι εγώ το εκλαμβάνω γονιμοποίηση 4 στα4 γιατί το 5 ήταν μικρό το πήραμε μήπως και....την ρώτησα αν μπορεί να μου πει κάτι πιο συγκεκριμένο για την εξέλιξη από δω και πέρα...και μου είπε ότι ακόμη δεν μπορεί να μου πει ποιότητες κτλ....αύριο τέτοια ώρα πάλι θα μπορεί να μου πει περισσότερα....την ρώτησα δηλαδή να ξεαγχωθω λίγο και μου λέει να ξεαγχωθεις πολύ , τα βλέπω πολύ ζωηρά , όλα θα πάνε καλά....τώρα ρε κορίτσια λυστε μου απορία , εσάς σας είχαν πει τίποτα περισσότερο...;; Έκανα ωοληψια εχθές 8 η ώρα περίπου ....είναι εντάξει όλα αυτά που μου είπε....έχω πιθανότητες;

Τέλεια τα πήγατε είχατε 100% επιτυχία το 5ο δεν το λαμβάνουμε υπόψη.

Δεν θα μπορούσε να σου πει περισσότερα όυτε να ρωτήσεις κάτι παραπάνω μην βασανίζεσαι από τώρα έχεις δρόμο μπροστά 😋

Το ότι ειναι ζωηρά είναι καλό, ζωηρά τα θέλουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιβεβαιώνω...

Και στις δυο τελευταίες εγκυμοσύνες ανεξάρτητα από την κατάληξη είχα εφιδρώσεις το βράδυ και πολύ άσχημα όνειρα από την ετ και μετά..

Καλημέρα παθούσα και εγώ, έτσι εξηγούνται όλα !! Μετά την ετ έχω και εγώ όνειρα , συνήθως αγχωδη και ξυπνάω άσχετες στιγμές σαν να χόρτασα ύπνο !!  Αλλά νόμιζα έφταιγε το άγχος για τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 ελπίζω να πήγες να έκανες χοριακη. Αντε έχω πολλή αγωνία. Το έχω ξαναπει πολλές φορές, δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει. Εμάς μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη.  Ο γυναικολόγος μου είχε δώσει ποσοστό κάτω από 5% και ο εξωσωματιστης μου είπε και πολύ σου είπε. Και μετά την πρώτη εξωσωματικη είχα 10 μέρες καθυστέρηση,  κάνω τεστ βγαίνει κατευθείαν θετικό και έκλαιγα γιατί δεν μπορούσα με τίποτα να το πιστεψω και νόμιζα ότι είναι κάτι άλλο και ότι είχα πάθει κάτι. Πάω και κάνω χοριακη 7000 κάτι. Οπότε σε παρακαλώ πολύ, αν δεν έχεις κάνει ήδη, πήγαινε να κάνεις μια χοριακη. Δεν αποφασίζουμε εμείς ποτέ θα γίνει το θαύμα για την καθεμια μας. ❤️

@Heart πολύ καλά τα πήγατε. Τα ίδια ακριβώς μου είχαν πει και εμένα την επόμενη της ωοληψιας. Εμένα βέβαια μου είπαν και κατευθείαν τη μέρα της ετ γιατι είχαμε αποφασίσει εξ αρχής ότι θα πάμε με έμβρυα 3 ημερών.  Οπότε δεν ξαναμιλήσαμε και στην ετ έμαθα πόσα προχώρησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Δεν έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφία. Ο χειρουργός και η γυναικολόγος μου δεν το συνιστούν . Ο χειρουργός μάλιστα ήταν  κάθετος στο θέμα αυτό εννοώντας ότι η πιο σίγουρη μέθοδος είναι εξωσωματική . Μου έδωσε αγωγή διενογεστης για ένα 6μηνο και αυστηρό πλανο διατροφής .. Βιταμίνες παίρνω το ίδιο κι ο άντρας μου.. Σπερμοδιαγραμμα δεν έχουμε κάνει η αλήθεια ειναι γιατι μας είπανε δεν χρειάζεται .. 

Ευχαριστώ για την απάντηση 😊

Καλημέρα...λοιπόν....πάμε να πούμε τα αυτονόητα που οι περισσότερες (μέσα σε αυτές και εγώ κάποτε) δεν γνωρίζουν.

Σίγουρα θα βοηθήσουν οι @BlackCat @Kiddo @Ανθη7 @twinkletwinlkle @troia και πολλές άλλες.

Δεν εμπιστευόμαστε τον γυναικολόγο ή τον εξωσωματιστή (δυο διαφορετικές ειδικότητες) για το θέμα του σπερμοδιαγράμματος, καλλιέργεια, κατακερματισμό κτλ κτλ.

Ο κάθε γιατρός στο είδος του. Έτσι την πατήσαμε αρκετοί και πληρώσαμε "τσάμπα" την εξωσωματική. Για να γονιμοποιηθεί το ωάριο χρειάζεται το σπέρμα. Επομένως το 50% είναι ωάριο και το άλλο το σπέρμα. (Δεν γονιμοποιούνται με τον πελαργο). Εάν έχει κάποιο θέμα το σπέρμα θα καταλήξει σε βιοχημική ή σε αποβολή. Άρα δεν μπορείς να εμπιστευτείς εναν γυναικολόγο για την ειδικότητα του σπέρματος. Εαν έχει κατακερματισμό τότε το DNA σπάει.

Όλες κάνουμε διατροφή, όλες παίρνουμε βιταμίνες αλλά όλες επισκεφτήκαμε είτε απο την αρχή είτε απο την στιγμή που φάγαμε τα μούτρα μας, ανδρολόγο/ουρολόγο (αλλά όχι όποιους κ όποιους), ενδοκρινολόγο, τμήμα αποβολών στο Έλενα, αιματολόγο κτλ.... οι βασικές ειδικότητες για να μην πας, όπως πολύ σωστά είπε και η @Ανθη7 "σαν γουρούνι στο σακί" ή εγώ "στα τυφλά".

Επίσης στην εξωσωματική λένε πολλές φορές δεν χρειάζεται το ένα ή δεν χρειάζεται το άλλο. Δεν ισχύει κατι τέτοιο. Γιατί να έχεις βουλωμένες σάλπιγγες? Γιατί να μην πας να τις ξεβουλώσουνε. Για να γίνει και πιο σωστή η παραγωγή όλων των ωαρίων κτλ κτλ. Δεν ξέρω. 

Στα λεω λίγο ώμα, συγχωρα με.. αλλά το θεμα είναι να μην φτάσεις σε σημείο να δίνεις χιλιάδες ευρώ χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης να είσαι με καλό εξωσωματιστή (αν θες μας λες), γιατί και εκεί είδαν πολλά τα μάτια μας και ακούσανε πολλά τα αφτιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Συγχαρητήρια!!!!!!👏🏽😀Καλούς διπλασιασμούς και ό,τι καλύτερο εύχομαι απο εδώ και πέρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Γιουπιιι!!!!αντε μπραβο...........τέλεια νεα🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα...λοιπόν....πάμε να πούμε τα αυτονόητα που οι περισσότερες (μέσα σε αυτές και εγώ κάποτε) δεν γνωρίζουν.

Σίγουρα θα βοηθήσουν οι @BlackCat @Kiddo @Ανθη7 @twinkletwinlkle @troia και πολλές άλλες.

Δεν εμπιστευόμαστε τον γυναικολόγο ή τον εξωσωματιστή (δυο διαφορετικές ειδικότητες) για το θέμα του σπερμοδιαγράμματος, καλλιέργεια, κατακερματισμό κτλ κτλ.

Ο κάθε γιατρός στο είδος του. Έτσι την πατήσαμε αρκετοί και πληρώσαμε "τσάμπα" την εξωσωματική. Για να γονιμοποιηθεί το ωάριο χρειάζεται το σπέρμα. Επομένως το 50% είναι ωάριο και το άλλο το σπέρμα. (Δεν γονιμοποιούνται με τον πελαργο). Εάν έχει κάποιο θέμα το σπέρμα θα καταλήξει σε βιοχημική ή σε αποβολή. Άρα δεν μπορείς να εμπιστευτείς εναν γυναικολόγο για την ειδικότητα του σπέρματος. Εαν έχει κατακερματισμό τότε το DNA σπάει.

Όλες κάνουμε διατροφή, όλες παίρνουμε βιταμίνες αλλά όλες επισκεφτήκαμε είτε απο την αρχή είτε απο την στιγμή που φάγαμε τα μούτρα μας, ανδρολόγο/ουρολόγο (αλλά όχι όποιους κ όποιους), ενδοκρινολόγο, τμήμα αποβολών στο Έλενα, αιματολόγο κτλ.... οι βασικές ειδικότητες για να μην πας, όπως πολύ σωστά είπε και η @Ανθη7 "σαν γουρούνι στο σακί" ή εγώ "στα τυφλά".

Επίσης στην εξωσωματική λένε πολλές φορές δεν χρειάζεται το ένα ή δεν χρειάζεται το άλλο. Δεν ισχύει κατι τέτοιο. Γιατί να έχεις βουλωμένες σάλπιγγες? Γιατί να μην πας να τις ξεβουλώσουνε. Για να γίνει και πιο σωστή η παραγωγή όλων των ωαρίων κτλ κτλ. Δεν ξέρω. 

Στα λεω λίγο ώμα, συγχωρα με.. αλλά το θεμα είναι να μην φτάσεις σε σημείο να δίνεις χιλιάδες ευρώ χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης να είσαι με καλό εξωσωματιστή (αν θες μας λες), γιατί και εκεί είδαν πολλά τα μάτια μας και ακούσανε πολλά τα αφτιά μας.

Εννοείται ν ψάξεις τα πάντα @Mademoiselleμην ακούσεις κανέναν.βεβαια για να μαι δικαιη ο γιατρός που ναι τώρα κ αυτος μου συνέστησε να τα ψάξουμε όλα.να μην μπεις για εξωσωματικη χωρίς ν χεις ψαχτεί κ εσυ κ ο άντρας σου.χαμενες δεν θα πανε οι εξετάσεις. Πληροφορίες θα σας δώσανε κ ο γιατρός θα τις αξιοποιήσει ανάλογα.μην κάνεις αυτό το λάθος.εγω ακόμα το μετανιώνω κ χτυπσω το κεφάλι μου 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι.θα ήθελα να προτείνετε καλό ανδρολογο-ουρολογο να παω τις εξετάσεις του Παναγιώτη ν τις δει όταν βγουν για να χουμε και από εκεί την καλύτερη καθοδήγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τι ειναι arcp ? Και η αλλη λεγεται la? στο χαρτι τιποτα δε φαινεται απο τις πολλες κόπιες 

κύτταρα του λύκου είναι η la.

το apcr είναι ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΡΩΤΕΪΝΗ C 

Ο έλεγχος για την ενεργοποιημένη πρωτεΐνη C (APCR) χρησιμοποιείται ως πρώτη εξέταση στην αναζήτηση της μετάλλαξης Leiden του παράγοντα V και στην αξιολόγηση ασθενών με περιστασιακή ή υποτροπιάζουσα φλεβική θρομβοεμβολή

@Ανθη7 εμένα μου τα εξήγησε τότε προφορικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Εννοείται ν ψάξεις τα πάντα @Mademoiselleμην ακούσεις κανέναν.βεβαια για να μαι δικαιη ο γιατρός που ναι τώρα κ αυτος μου συνέστησε να τα ψάξουμε όλα.να μην μπεις για εξωσωματικη χωρίς ν χεις ψαχτεί κ εσυ κ ο άντρας σου.χαμενες δεν θα πανε οι εξετάσεις. Πληροφορίες θα σας δώσανε κ ο γιατρός θα τις αξιοποιήσει ανάλογα.μην κάνεις αυτό το λάθος.εγω ακόμα το μετανιώνω κ χτυπσω το κεφάλι μου 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι.θα ήθελα να προτείνετε καλό ανδρολογο-ουρολογο να παω τις εξετάσεις του Παναγιώτη ν τις δει όταν βγουν για να χουμε και από εκεί την καλύτερη καθοδήγηση.

Λοιπόν ακουστά είναι ε΄δω ο Ασβέστης, Μακαρούνης, Ανδρίτσος. Εγώ όμως ψηφίσω Μπουλινάκη, ο οποίος ήταν ο πρώτος τότε που μας είπε να κάνουμε DFI και οξειδωτικό συν καλλιέργεια και σπερμοδιάγραμμα και ήταν ο μόνος που είπε πως οι εξετάσεις να γίνουν στον Λυμπερόπουλο. Τον Ανδρ. δεν τον εμπιστεύομαι γιατί είχε πει στον άνδρα μου να πάρει αντιβίωση και δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα άλλο. Μπορεί να πίνει και τα energydrinks, αναψυκτικά κτλ κτλ. Δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι. Είχα πάει σαν "καλύτερα" σε εκείνον και τελικά ξαναπήγαμε πριν λίγο καιρό στον Μπουλινάκη. Διάλεξε όποιον θέλεις από αυτούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Λοιπόν ακουστά είναι ε΄δω ο Ασβέστης, Μακαρούνης, Ανδρίτσος. Εγώ όμως ψηφίσω Μπουλινάκη, ο οποίος ήταν ο πρώτος τότε που μας είπε να κάνουμε DFI και οξειδωτικό συν καλλιέργεια και σπερμοδιάγραμμα και ήταν ο μόνος που είπε πως οι εξετάσεις να γίνουν στον Λυμπερόπουλο. Τον Ανδρ. δεν τον εμπιστεύομαι γιατί είχε πει στον άνδρα μου να πάρει αντιβίωση και δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα άλλο. Μπορεί να πίνει και τα energydrinks, αναψυκτικά κτλ κτλ. Δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι. Είχα πάει σαν "καλύτερα" σε εκείνον και τελικά ξαναπήγαμε πριν λίγο καιρό στον Μπουλινάκη. Διάλεξε όποιον θέλεις από αυτούς.

Σευχαριστω πάρα πολύ.αυτο θα κάνω.δεν αφήνω τπτ στην τύχη του πια.ολα θα γίνουν όπως πρέπει και θα πάρουμε κ ότι χρειάζεται ανάλογα τις εξετάσεις να μαστε κ κατάλληλα προετοιμασμενοι.δεν θα παίζουμε επειδή κάποιοι βαριουνται η δεν αλλάζουν μυαλά λες κ είναι οι απόλυτες αυθεντιες. Αυτό το σύνδρομο της απολυτοτητας κάποιοι γιατροι πρέπει να το κοιτάξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Σευχαριστω πάρα πολύ.αυτο θα κάνω.δεν αφήνω τπτ στην τύχη του πια.ολα θα γίνουν όπως πρέπει και θα πάρουμε κ ότι χρειάζεται ανάλογα τις εξετάσεις να μαστε κ κατάλληλα προετοιμασμενοι.δεν θα παίζουμε επειδή κάποιοι βαριουνται η δεν αλλάζουν μυαλά λες κ είναι οι απόλυτες αυθεντιες. Αυτό το σύνδρομο της απολυτοτητας κάποιοι γιατροι πρέπει να το κοιτάξουν!

Γι'αυτό και επέστρεψα στον Μπουλινάκη. Κατευθείαν να ελέγξει τον άνδρα μου με υπέρηχο, να ακούσει τα πάντα όλα, μας εξήγησε αναλυτικά πολλές απορίες που είχαμε. Μας μίλησε για βιταμίνες. Μας ανέλυσε το σπερμοδιάγραμμα και μας εξήγησε πως πολλά ζευγάρια που τον επισκέπτονται έχουν ακούσει διάφορα απο γυναικολόγους κτλ. Ο Ανδρίτσ. καμία σχέση. Μέρα με τη νύχτα. Μπορεί για άλλους να είναι καλός, αλλά για μένα όχι τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Αυτά θα τα κάνω 3 Μαΐου. Τότε μου το βάλε.ειπε χρειάζονται 2 με 3 βδομάδες μετά.πιστρυω μέσα στο Μάιο θα τις έχω όλες τις εξετασεις εκτός της κυστική ινωσης.θα χει βγει κ η βιοψια.ολο κ κάποιες πληροφορίες θ χουμε.εμενα μόνο το σπέρμα με αγχώνει γιατί έχουμε την κιρσοκιλη .μικρή μεν αλλά την έχουμε.κ τι κάνουμε μετα......δεν ξέρω αν διορθώνεται κάτι με pics.

Σίγουρα θα παρεις πληροφορίες και καλο που γινονται.!!!εγω τα εκανα πριν καν ξεκινησω ετ αυτα που γραφει το χαρτι.και μετα την ετ στην 8η εβδομαδα κυησης γιατι καποιες φορες οι τιμες αλλαζουν με την εγκυμοσυνη και ας ηταν ολα κανονικα πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Νταξει τέλειο! Συγχαρητηρια! Γλυτωσες την ετ !!! Ολα γινονται !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Βρε κορίτσια ,αυτό φαίνεται περίεργο σε εμένα και σε όλους όσους το  γνωρίζουν ενώ έγινε σαλπιγγογραφία σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό μήπως έγινε κάποια λάθος διάγνωση ; Λέτε να ήταν κάτι τέτοιο δυνατόν ; 

Καλημέρα! Την επέμβαση λαπαροσκοπικά σου την πρότειναν γιατί υπήρχε η υποψία για ενδομητρίωση, ή για άλλο λόγο και τυχαία βρήκαν εστίες ενδομητρίωσης; Και δε σε καθάρισαν; Τα αποτελέσματα του χειρουργείου τι λένε; Κανονικά, θα έπρεπε να καθαρίσουν ό,τι εστίες βρουν. Εάν το έκαναν, γιατί να πας κατευθείαν για εξωσωματική; Είσαι νέα για να αποκλείσεις την πιθανότητα φυσικής σύλληψης, εάν όλα τα υπόλοιπα είναι οκ, όπως σου είπαν και οι άλλες κοπέλες. Εάν όμως οι σάλπιγγες δεν είναι καθαρές, και με εξωσωματική να πας, νομίζω πάντα υπάρχει το ρίσκο για εξωμήτρια κύηση, δεν μπορείς να αποκλείσεις την πιθανότητα φυσικής σύλληψης. Μήπως να ζητούσες τα αποτελέσματα και το βίντεο του χειρουργείου, να τα πήγαινες να τα δει και κάποιος άλλος χειρούργος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Ωωωωωωωω!!!!! Τελεια νεα!!!!! Εισαι εγκυουλα!!! Να που γινονται κ θαυματα!!! Ποσο χαρα κ αισιοδοξια μας δινεις δεν φανταζεσαι!!! Ευχομαι καλους διπλασιασμους κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι απο καρδιας κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 τι τέλεια!!! Πόσο πολύ χαίρομαι με αυτά τα θαύματα που συμβαίνουν γύρω μας! Μπράβο! Πολλά πολλά συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Wow!!! Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!! Συγχαρητήρια!!! Μπράβο! Είδες, όλα γίνονται τελικά!!! Συμβουλέψου τον γιατρό σου πριν ξεκινήσεις φάρμακα, γιατί η φυσική σύλληψη είναι τελείως διαφορετική και για μένα προσωπικά έχει καλύτερα προγνωστικά να ξέρεις! Επιπλέον το έχω ακούσει πολλές φορές μετά από μία εξωσωματική μπορεί να μείνει έγκυος η γυναίκα φυσικά. Η κουμπάρα μου είχε ένα κοριτσάκι 10 ετών στα 26 της και δεν μπορούσαν να κάνουν 2ο για 10 χρόνια προσπαθούσαν. Έκανε εξωσωματική απέτυχε και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος φυσικά και έχει ένα κούκλο γιο 12 ετών!! Φυσικά αυτό έχει γίνει κι άλλες φορές. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Ακουγονται ολα τελεια κοριτσι μου! Ειχες 100% γονιμοποιηση στην ουσια και μην νομιζεις οτι μπορουσε να σου πει ακομα κατι παραπανω.. Αυριο θα ειναι σε θεση να σου πει περισσοτερα..

Αυτό φοβάμαι μήπως έπρεπε να μου πει και κάτι ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Νταξει τέλειο! Συγχαρητηρια! Γλυτωσες την ετ !!! Ολα γινονται !! 

Ναι Νεφελακι μου εχω παθει σοκ.. Μακαρι να διπλασιαστει κι ολας ρε γαμωτο. Εχω αγχος γιατι εχω λιγα ροζ που και που αλλα ξεκινω utro 3*200 , σαλοσπιρ και pregnacare. Το καλο ειναι οτι ειναι και αυτος που καναμε την εξωσωματικη και με παρακολουθηση στην πρωτη εγκυμοσυνη οποτε υποθετω αυτα μου τα δινει για στηριξη τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου 88.34 !!!!!!!! Δεν το πιστεύω.. 12 -13 μέρες μετά την οωρρηξια. Παρασκευή επανάληψη και να ξεκινήσω προγεστερόνη, salospir και pregnacare conception

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!!! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Hope19 ελπίζω να πήγες να έκανες χοριακη. Αντε έχω πολλή αγωνία. Το έχω ξαναπει πολλές φορές, δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει. Εμάς μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη.  Ο γυναικολόγος μου είχε δώσει ποσοστό κάτω από 5% και ο εξωσωματιστης μου είπε και πολύ σου είπε. Και μετά την πρώτη εξωσωματικη είχα 10 μέρες καθυστέρηση,  κάνω τεστ βγαίνει κατευθείαν θετικό και έκλαιγα γιατί δεν μπορούσα με τίποτα να το πιστεψω και νόμιζα ότι είναι κάτι άλλο και ότι είχα πάθει κάτι. Πάω και κάνω χοριακη 7000 κάτι. Οπότε σε παρακαλώ πολύ, αν δεν έχεις κάνει ήδη, πήγαινε να κάνεις μια χοριακη. Δεν αποφασίζουμε εμείς ποτέ θα γίνει το θαύμα για την καθεμια μας. ❤️

@Heart πολύ καλά τα πήγατε. Τα ίδια ακριβώς μου είχαν πει και εμένα την επόμενη της ωοληψιας. Εμένα βέβαια μου είπαν και κατευθείαν τη μέρα της ετ γιατι είχαμε αποφασίσει εξ αρχής ότι θα πάμε με έμβρυα 3 ημερών.  Οπότε δεν ξαναμιλήσαμε και στην ετ έμαθα πόσα προχώρησαν.

Ποιότητες και τέτοια που διαβάζω από εσάς δηλαδή θα μπορεί αύριο να μου πει; Για να αποφασίσουμε τι θα βάλουμε; Εντωμεταξύ λέω στον άντρα μου , αυτά μου είπε αλλά τώρα θα στείλω και στα κορίτσια να σου πω αν είναι όλα σίγουρα εντάξει....και με παίρνει και μου λέει τι είπαν τα κορίτσια; Χαχα!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ....αύριο αν μου πει να αποφασίσω θα της πω δώστε μου μια ωρίτσα να προλάβω να ρωτήσω τα κορίτσια τι θα κάνουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Wow!!! Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!! Συγχαρητήρια!!! Μπράβο! Είδες, όλα γίνονται τελικά!!! Συμβουλέψου τον γιατρό σου πριν ξεκινήσεις φάρμακα, γιατί η φυσική σύλληψη είναι τελείως διαφορετική και για μένα προσωπικά έχει καλύτερα προγνωστικά να ξέρεις! Επιπλέον το έχω ακούσει πολλές φορές μετά από μία εξωσωματική μπορεί να μείνει έγκυος η γυναίκα φυσικά. Η κουμπάρα μου είχε ένα κοριτσάκι 10 ετών στα 26 της και δεν μπορούσαν να κάνουν 2ο για 10 χρόνια προσπαθούσαν. Έκανε εξωσωματική απέτυχε και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος φυσικά και έχει ένα κούκλο γιο 12 ετών!! Φυσικά αυτό έχει γίνει κι άλλες φορές. ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω κοριτσι μου... Βεβαια ο γιατρος μου ειπε να τα παρω αυτα τα φαρμακα φυσικα! Εχω λιγο ροζ και φοβαμαι κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501 @Ανθη7 @N.Angel@twinkletwinlkle σα;ς ευχαριστω και εσας παρα πολυ κοριτσια... Επομενο βημα ο διπλασιασμος. Εχω αγχος δεν σας κρυβω αλλα βημα βημα. Μου ειπε για 1-2 μερες πριν την περιοδο ειναι καλη η τιμη παντως. Εχω και λιγο ροζ υγρα αλλα αυτα τα ειχα και στο γιο μου. Μου εδωσε ο γιατρος και φαρμακα να παρω και ελπιζω αρχικα σε ενα διπλασιασμο την Παρασκευη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...