Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Από τα αντισώματα ANA, έχω ουσιαστικά περισσότερα απ'ότι χρειάζομαι. Είναι άλλη ορμονική εξέταση. Όπως μου λένε οι γιατροί έχω τάση για αυτοάνοσο, δεν έχω μεν κάποιο, αλλά με περιτριγυρίζει. Γενικά την κορτιζόνη τη δίνουν στις εξωσωματικές για να αυξήσουν την πιθανότητα να κρατηθεί το μωράκι και η αιματολόγος μου συνέστησε και σε φυσική σύλληψη να την πάρω μέχρι 8η-12η εβδομάδα λόγω αυτού του θέματος. Ελπίζω μόνο να έρθει σύντομα το σποράκι γιατί δεν κάνει να την παίρνεις για πάνω από 3-4 μήνες. 

@Nandia- Πολύ ωραία ατμόσφαιρα για να έρθει κι ένα μικρό ζουζούνι!! Σου εύχομαι κοριτσάκι για αλλαγή 😊

 

 

Ααα κατάλαβα…σου εύχομαι τώρα που βρήκες το πρόβλημα σύντομα να εχεις το μωράκι σου κ να μη χρειαστεί να το παρεις τόσο καιρό γιατί οντως δεν κάνει να το παίρνεις για πολύ καιρό…

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοριτσάκι μου καλό,  απο εχθές έχω θετικά τεστ οωρηξιας,  σήμερα πήγα για χοριακη και βγήκε αρνητικη, ανησυχώ μήπως κάτι δεν πάει καλά μετά τα φάρμακα, δεν ξέρω.. είχα και αίμα ροζ ενώ θα έπρεπε να μου έρθει περίοδος.. τι να πω 

Μήπως άλλαξε ο κύκλος σου;; Είχες κάνα τεστ θετικό αυτό το μήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCatσε ευχαριστώ πολύ .Για αυτό έκλεισα το ραντεβού στο Έλενα

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια ο γιατρός μου ξαφνικά του φαίνεται περίεργο και αποφάσισε να μου γράψει εξετάσεις μετά την περίοδο λέει που την αναμένω.Ότι να ναι.Τόσο καιρό χτυπιόμουν αλλά εντάξει κάλλιο αργά παρά ποτέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα κατάλαβα…σου εύχομαι τώρα που βρήκες το πρόβλημα σύντομα να εχεις το μωράκι σου κ να μη χρειαστεί να το παρεις τόσο καιρό γιατί οντως δεν κάνει να το παίρνεις για πολύ καιρό…

 

Μήπως άλλαξε ο κύκλος σου;; Είχες κάνα τεστ θετικό αυτό το μήνα; 

Πήγα γυναικολόγο να δούμε αν ολα καλά μετα την βιοχημηκη και είδε αυγουλακι, οπότε έτσι υπολόγισε οτι σε 5 με 7 μέρες θα έχω οωρηξια.. πολλά τα σημάδια και το πίστεψα,  απο την άλλη ο Θεός ξέρει τι κάνει.. πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη δεν γίνεται.. ας ασχοληθώ με το γάμο να περάσει αυτός ο Σεπτέμβριος και βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

@JoyCatσε ευχαριστώ πολύ .Για αυτό έκλεισα το ραντεβού στο Έλενα

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια ο γιατρός μου ξαφνικά του φαίνεται περίεργο και αποφάσισε να μου γράψει εξετάσεις μετά την περίοδο λέει που την αναμένω.Ότι να ναι.Τόσο καιρό χτυπιόμουν αλλά εντάξει κάλλιο αργά παρά ποτέ

νομιζω αν μπορεις να παρεις και μια δευτερη γνωμη.. δεν ξερω αλλα κατι δεν μου καθεται καλα με αυτον το γιατρο... εμενα πχ ακομα 6 μηνες μου εδωσε και εχω κανει ορμονικες εξετασεις και θα κανει και σπερματοδιαγραμμα ο αντρας μου ..βεβαια θα κανει γιατι απο περσι τον μαρτιο δεν ξαναμεινα εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πήγα γυναικολόγο να δούμε αν ολα καλά μετα την βιοχημηκη και είδε αυγουλακι, οπότε έτσι υπολόγισε οτι σε 5 με 7 μέρες θα έχω οωρηξια.. πολλά τα σημάδια και το πίστεψα,  απο την άλλη ο Θεός ξέρει τι κάνει.. πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη δεν γίνεται.. ας ασχοληθώ με το γάμο να περάσει αυτός ο Σεπτέμβριος και βλέπουμε 

ολα θα γινουν... φτανει που εμεινες μια φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάλι ουρολοιμωξη 😡😡😡 πήγα πάλι για εξέταση ούρων και Πέμπτη έχω γιατρό παθολόγο να τα δει τα αποτελέσματα.. Από Δεκεμβριο και μετά που έκανα το εμβόλιο είναι η 3η ουρολοιμωξη που παθαίνω 😡... Δευτερα έκλεισα γυναικολόγο ήθελε να με κάνει τεστ ΠΑΠ αλλά λογικά τώρα με την ουρολοιμωξη δεν θα μπορώ και νευρίασα.. Αλλά δεν το ακυρώνω να μου γράψει εξετάσεις να με στείλει και στον αιματολογο του να πάρουμε μια σειρά.... Έχουμε μπλέξει με γιατρούς!!! 

@Ευάγγελοςτ με το καλό σε λίγες ημέρες να δεις μια τεράστια αααα χοριακη!!!!!

@Παρασκευαιδου και εσύ με το καλοοοοοοο σε λίγες ημέρες να δεις μια μεγάλη χοριακη!!

@babyblue94 τέλειαααα νέααααα η μπέμπα σου ζωηρη ε;;; χιχιιχιιχι και εμένα τα μικρά μου κλωτσουσαν πολύ!!! Έχω τα βιντεο ακόμα που κουνιέται όλη η κοιλιά ❤️❤️ και ακόμα είναι ζωηρά τα αγόρια μου 😂 δεν πειράζει γερά να ναι!!!!

@ΜαρίαΔημήτρης μην απελπίζεσαι!!!! Δεν είχες και άσχημες επαφές έτσι όπως τα λες!!! Έχεις πιθανότητες!!!

@anli1978 λυπάμαι...😐. Ευχομαι να βρεις τι φταίει!!!

 

 

Ναι πολύ ζωηρή είναι χαχαχααχα😝😝

 

Σχετικά με την ουρολοίμωξη επειδή εγώ είχα παλιά μεγάλο θέμα είχα αυτοάνοση χρόνια υποτροπιάζουσα ουρολοίμωξη. Εδώ κάνει παρα πολλά ακόμα και φάρμακο με καθετήρα. 

Να ξέρεις κανένα φάρμακο δεν μου έκανε δουλειά.

Μαγειρική σόδα σε ποτήρι νερό και καθαρίζει τα πάντα. Εγώ έτσι έγινα καλά. Φαντάσου είχε γίνει συνέδριο ουρολογων για το πόσο σπάνιο ήταν αυτό που είχα. Και σήκωναν τα χέρια ψηλά. Και έγινα καλά με μαγειρική σόδα. Πλέον δεν έχω κανένα θέμα. Ααααν νιώσω ότι κάτι πάει να με τσούξει πίνω γρήγορα και σε μισή ώρα είμαι τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πήγα γυναικολόγο να δούμε αν ολα καλά μετα την βιοχημηκη και είδε αυγουλακι, οπότε έτσι υπολόγισε οτι σε 5 με 7 μέρες θα έχω οωρηξια.. πολλά τα σημάδια και το πίστεψα,  απο την άλλη ο Θεός ξέρει τι κάνει.. πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη δεν γίνεται.. ας ασχοληθώ με το γάμο να περάσει αυτός ο Σεπτέμβριος και βλέπουμε 

Σωστά άμα δε σου έρθει η περίοδος μιλά με το γιατρο σου!! 
 

για πες για το γάμο βρήκες νυφικό;; ☺️☺️
 

@marinamanoulitsaκοριτσι μου πρόσφατο ιατρικό συνέδριο για ουρολοιμώξεις που έτυχε να παρακολουθήσω πλέον λένε όσο μπορούμε να αποφεύγουμε τις αντιβιωσεις! Εγώ θα σου ελεγα να παρεις ένα d mannose 1000mg αν είσαι η περίπτωση των συχνών υποτροπών τότε θα πρέπει να το παίρνεις για αρκετό καιρό κ μετά όποτε νοιώσεις το τσούξιμο σε φουλ δοσολογία! Για πρόληψη παίρνεις 2 την ημέρα για Θεραπεία παίρνεις 6 την ημέρα 2Χ3! Αλλά θα δεις μεγάλη διαφορά!! Μετά μπορείς να παρεις τη σόδα που είπε κ η babyblue! Απλά με την αντιβίωση δεν φεύγει εντελώς το μικρόβιο και μετά από λιγες ημερες θα ξανά πάθεις… με τη σόδα βασικά θα βοηθήσεις το pH της περιοχής…αλλά εσυ θες κάτι που να αποβάλει το μικρόβιο κ το d mannose αυτό κάνει χωρις να γίνεσαι ανθεκτική στις αντιβιωσεις…κ στην εγκυμοσύνη επίσης συστήνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σωστά άμα δε σου έρθει η περίοδος μιλά με το γιατρο σου!! 
 

για πες για το γάμο βρήκες νυφικό;; ☺️☺️
 

@marinamanoulitsaκοριτσι μου πρόσφατο ιατρικό συνέδριο για ουρολοιμώξεις που έτυχε να παρακολουθήσω πλέον λένε όσο μπορούμε να αποφεύγουμε τις αντιβιωσεις! Εγώ θα σου ελεγα να παρεις ένα d mannose 1000mg αν είσαι η περίπτωση των συχνών υποτροπών τότε θα πρέπει να το παίρνεις για αρκετό καιρό κ μετά όποτε νοιώσεις το τσούξιμο σε φουλ δοσολογία! Για πρόληψη παίρνεις 2 την ημέρα για Θεραπεία παίρνεις 6 την ημέρα 2Χ3! Αλλά θα δεις μεγάλη διαφορά!! Μετά μπορείς να παρεις τη σόδα που είπε κ η babyblue! Απλά με την αντιβίωση δεν φεύγει εντελώς το μικρόβιο και μετά από λιγες ημερες θα ξανά πάθεις… με τη σόδα βασικά θα βοηθήσεις το pH της περιοχής…αλλά εσυ θες κάτι που να αποβάλει το μικρόβιο κ το d mannose αυτό κάνει χωρις να γίνεσαι ανθεκτική στις αντιβιωσεις…κ στην εγκυμοσύνη επίσης συστήνεται 

Όχι ακόμα κορίτσι μου,  να σου πω δεν έχω και πολύ όρεξη αλλά και τι να κάνεις... πρέπει σιγά σιγά να ξεκινήσω να δοκιμάζω όμως στο τέλος θα πάω με άσπρο νυφικό 🤣🤣🤣 πες μου τα νεα σου κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όχι ακόμα κορίτσι μου,  να σου πω δεν έχω και πολύ όρεξη αλλά και τι να κάνεις... πρέπει σιγά σιγά να ξεκινήσω να δοκιμάζω όμως στο τέλος θα πάω με άσπρο νυφικό 🤣🤣🤣 πες μου τα νεα σου κορίτσι μου 

Χαχαχαχα να σου πω κ εγώ την αλήθεια αν τώρα άρχιζα τις διαδικασίες του γάμου καπως σαν εσένα θα ήμουν μέσα στην απογοήτευση λόγο του μωρού που δεν έρχεται, λόγο του κοβιντ που άλλαξαν όλα αυτά, λόγο των τιμών που πήγαν στα σύννεφα…ομως να σου πω κάτι;; Πρέπει να το ζήσεις κ εκείνο το κομμάτι της ζωής σου, ευτυχως τότε που αρχισα τις διαδικασίες το θέμα μωρού ήταν πολύ μακριά ούτε καν το έβλεπα σαν ιδέα , το μυαλό μου ήταν στο honeymoon 🤣🤣🤣 τώρα βαριέμαι τόσο πολύ να πάω να ψάξω να δω για τα λουλούδια ή να πάρω καμία ιδέα για τις προσκλήσεις…όλο το pinterest μου είναι όλο αναζητήσεις για εγκυμοσύνη …. 
 

εμεις καλά είμαστε…τώρα για τις προσπάθειες για το μωρό καμένος μηνας είναι… μόνο 3 επαφές είχαμε ολες κ ολες 1 άσχετη εντελώς, 1 πριν το θετικό τεστ ωορρηξιας, κ 1 μετά το θετικό τεστ…πέθανε ο παππούς του άντρα μου την Κυριακή το βράδυ κ χθες ήταν η κηδεία και να πω την αλήθεια εγώ θα ήθελα να είχαμε κ αλλες επαφές αλλά ο άντρας μ δεν ήταν καλά (λογικότατο)…όποτε τον άλλο μήνα ξανά! Πρέπει να πάω κάποια στιγμή να κάνω την προλακτινη μου να δω π βρίσκεται αλλά δεν βρίσκω χρόνο 🤣🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Raf123 συλλυπητήρια κορίτσι μου! Μην απογοητεύεσαι με τις επαφές.... το θαύμα έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις!!!

 @Princess28 εμείς θα την πούμε Χρύσα! Τέλειο το ονοματάκι που διάλεξες 🥰

@Antonia2 μου περαστικά στον μπαμπάκα σου!!! Σου στέλνω μια αγκαλιά. Καλά έκανες με τον γιατρό, πάνω από όλα έχει σημασία η ψυχολογία μας, για το πώς θα κινηθούμε! Τι έκανες τελικά με το μεταπτυχιακό?

@Ευάγγελοςτ εύχομαι μια μεγάλη χοριακή!!!!

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου (και το πιστεύω) αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια!!! Περιμένω τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

@Raf123 συλλυπητήρια για το παππού του άντρα σου.

Έμενα μάλλον με τριγυρνά κάποια ίωση, συνηθισμένη βέβαια από τον μικρό που όλο κάτι μου φέρνει. Σχολασα στις 4 και έπεσα και κοιμήθηκα ήμουν κομμάτια, ευτυχώς είμαι ακόμα τηλεργασια οπότε μια που σχολασα μια που κοιμήθηκα.

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που μου είπαν να μην απελπίζομαι αλλά κρατάω μικρό καλάθι. Έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου.

Θα πάμε για τον επόμενο μήνα και έχει ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα να σου πω κ εγώ την αλήθεια αν τώρα άρχιζα τις διαδικασίες του γάμου καπως σαν εσένα θα ήμουν μέσα στην απογοήτευση λόγο του μωρού που δεν έρχεται, λόγο του κοβιντ που άλλαξαν όλα αυτά, λόγο των τιμών που πήγαν στα σύννεφα…ομως να σου πω κάτι;; Πρέπει να το ζήσεις κ εκείνο το κομμάτι της ζωής σου, ευτυχως τότε που αρχισα τις διαδικασίες το θέμα μωρού ήταν πολύ μακριά ούτε καν το έβλεπα σαν ιδέα , το μυαλό μου ήταν στο honeymoon 🤣🤣🤣 τώρα βαριέμαι τόσο πολύ να πάω να ψάξω να δω για τα λουλούδια ή να πάρω καμία ιδέα για τις προσκλήσεις…όλο το pinterest μου είναι όλο αναζητήσεις για εγκυμοσύνη …. 
 

εμεις καλά είμαστε…τώρα για τις προσπάθειες για το μωρό καμένος μηνας είναι… μόνο 3 επαφές είχαμε ολες κ ολες 1 άσχετη εντελώς, 1 πριν το θετικό τεστ ωορρηξιας, κ 1 μετά το θετικό τεστ…πέθανε ο παππούς του άντρα μου την Κυριακή το βράδυ κ χθες ήταν η κηδεία και να πω την αλήθεια εγώ θα ήθελα να είχαμε κ αλλες επαφές αλλά ο άντρας μ δεν ήταν καλά (λογικότατο)…όποτε τον άλλο μήνα ξανά! Πρέπει να πάω κάποια στιγμή να κάνω την προλακτινη μου να δω π βρίσκεται αλλά δεν βρίσκω χρόνο 🤣🤣🤣🤣 

Και λέει ο σοφός λαός από εκεί που δεν το περιμένεις σου έρχεται,  ποτέ δεν ξέρεις,  έχουμε ακούσει τόσα και τόσα να γίνονται.. ας προσθέσουμε να είμαστε αισιόδοξες,  το λέω για να το ακούω και εγώ.. 

Για το γάμο έχεις απόλυτο δίκιο, είναι κομμάτι της ζωής μας και πρέπει να το ζήσουμε,  θα σφίξω δόντια λοιπόν και θα με κανω πλύση εγκεφάλου 😂😂😂 το πολύ πολύ να σας πω μια ωραία μέρα " μόλις γύρισα από ετ" 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι πολύ ζωηρή είναι χαχαχααχα😝😝

 

Σχετικά με την ουρολοίμωξη επειδή εγώ είχα παλιά μεγάλο θέμα είχα αυτοάνοση χρόνια υποτροπιάζουσα ουρολοίμωξη. Εδώ κάνει παρα πολλά ακόμα και φάρμακο με καθετήρα. 

Να ξέρεις κανένα φάρμακο δεν μου έκανε δουλειά.

Μαγειρική σόδα σε ποτήρι νερό και καθαρίζει τα πάντα. Εγώ έτσι έγινα καλά. Φαντάσου είχε γίνει συνέδριο ουρολογων για το πόσο σπάνιο ήταν αυτό που είχα. Και σήκωναν τα χέρια ψηλά. Και έγινα καλά με μαγειρική σόδα. Πλέον δεν έχω κανένα θέμα. Ααααν νιώσω ότι κάτι πάει να με τσούξει πίνω γρήγορα και σε μισή ώρα είμαι τέλεια

Δηλαδή πίνεις και προληπτικά σόδα;;; ή μόλις νιώσεις κάτι;;; και το πίνεις μια φορά και τέλος;;; πες μου αναλογίες να πιω μέχρι να με γράψει αντιβιωση!!! Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σωστά άμα δε σου έρθει η περίοδος μιλά με το γιατρο σου!! 
 

για πες για το γάμο βρήκες νυφικό;; ☺️☺️
 

@marinamanoulitsaκοριτσι μου πρόσφατο ιατρικό συνέδριο για ουρολοιμώξεις που έτυχε να παρακολουθήσω πλέον λένε όσο μπορούμε να αποφεύγουμε τις αντιβιωσεις! Εγώ θα σου ελεγα να παρεις ένα d mannose 1000mg αν είσαι η περίπτωση των συχνών υποτροπών τότε θα πρέπει να το παίρνεις για αρκετό καιρό κ μετά όποτε νοιώσεις το τσούξιμο σε φουλ δοσολογία! Για πρόληψη παίρνεις 2 την ημέρα για Θεραπεία παίρνεις 6 την ημέρα 2Χ3! Αλλά θα δεις μεγάλη διαφορά!! Μετά μπορείς να παρεις τη σόδα που είπε κ η babyblue! Απλά με την αντιβίωση δεν φεύγει εντελώς το μικρόβιο και μετά από λιγες ημερες θα ξανά πάθεις… με τη σόδα βασικά θα βοηθήσεις το pH της περιοχής…αλλά εσυ θες κάτι που να αποβάλει το μικρόβιο κ το d mannose αυτό κάνει χωρις να γίνεσαι ανθεκτική στις αντιβιωσεις…κ στην εγκυμοσύνη επίσης συστήνεται 

Αααα ευχαριστώ πολύ!! Θα το ψάξω!!! Ο γιατρός λέει αν δεν πάρω αντιβιωση ίσως πειράξει τα νεφρά... Γι αυτό θα μου δώσει....εγώ επινα Ν φανταστείς καθημερινά cranberries σε βιταμίνες αλλά δεν βοήθησαν πολύ... Αυτό που μου είπες δεν το ξέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και λέει ο σοφός λαός από εκεί που δεν το περιμένεις σου έρχεται,  ποτέ δεν ξέρεις,  έχουμε ακούσει τόσα και τόσα να γίνονται.. ας προσθέσουμε να είμαστε αισιόδοξες,  το λέω για να το ακούω και εγώ.. 

Για το γάμο έχεις απόλυτο δίκιο, είναι κομμάτι της ζωής μας και πρέπει να το ζήσουμε,  θα σφίξω δόντια λοιπόν και θα με κανω πλύση εγκεφάλου 😂😂😂 το πολύ πολύ να σας πω μια ωραία μέρα " μόλις γύρισα από ετ" 😂😂😂

Μακάρι αλλά πλέον δεν το πιστεύω κ πολύ…ξέρω ότι μετά τον Οκτώβρη θα το φερω εγώ 🤣🤣

 

καλημεραααα❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααα ευχαριστώ πολύ!! Θα το ψάξω!!! Ο γιατρός λέει αν δεν πάρω αντιβιωση ίσως πειράξει τα νεφρά... Γι αυτό θα μου δώσει....εγώ επινα Ν φανταστείς καθημερινά cranberries σε βιταμίνες αλλά δεν βοήθησαν πολύ... Αυτό που μου είπες δεν το ξέρω!!!

Να παρεις αντιβίωση εννοείται αν σου είπε ο γιατρος κ πρέπει…αλλά μολις την σταματήσεις θα το παρεις αυτό προληπτικά για να μειώσεις τις πιθανότητες υποτροπής αλλά κ για να καθαρίσει εντελώς το μικρόβιο…κ να παρεις κ προβιοτικό μαζί με την αντιβίωση…! 
 

το d mannose είναι μόριο π βρίσκεται στα κραμπεριες, δλδ είναι αυτό π αποβάλλει το μικρόβιο π είναι στην ουροδόχο κύστη….τα κράνμπερι σκευάσματα περιέχουν το μόριο αυτό αλλά δεν είναι σε μεγάλη συγκέντρωση ώστε να γίνεται η αποβολή κ απλα θέλουν πολύ καιρό για να δράσουν! Τα σκευάσματα αυτά παίρνουν το εκχύλισμα κ φτιάχνουν τις κάψουλες μόνο με αυτό το μόριο όποτε φαντάσου ποσά κρανμπεριες παίρνουν για να κάνουν 1000mg σε ένα δισκίο… αν θες έχω πολλες έρευνες να σου στείλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ Σήμερα έχουμε την εκδήλωση το βράδυ και αγχώθηκα ήδη 🤣🤣🤣 ευτυχως ο μάνατζερ μου βγήκε αρνητικός από τη Δευτέρα όποτε αποδεσμεύτηκε χθες με ραπιντ!!

Να ρωτήσω κάτι ασχετο;;; Είχα αγοράσει ένα κουστούμι ροζ για αυτή τη βραδιά, λετε να βάλω ένα άλλο που έχω μπλε σκούρο; Λεω μήπως δε δείχνω σοβαρή με το ροζ…🤣🤣🤣 πραγματικά με τι ασχολούμαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ Σήμερα έχουμε την εκδήλωση το βράδυ και αγχώθηκα ήδη 🤣🤣🤣 ευτυχως ο μάνατζερ μου βγήκε αρνητικός από τη Δευτέρα όποτε αποδεσμεύτηκε χθες με ραπιντ!!

Να ρωτήσω κάτι ασχετο;;; Είχα αγοράσει ένα κουστούμι ροζ για αυτή τη βραδιά, λετε να βάλω ένα άλλο που έχω μπλε σκούρο; Λεω μήπως δε δείχνω σοβαρή με το ροζ…🤣🤣🤣 πραγματικά με τι ασχολούμαι;;;;

Καλημερααααααααα ευχαριστώ πολύ θα τα πάρω αυτά που μου λες προληπτικά να δω αν θα βοηθήσουν!! Θα ρωτήσω και την γιατρό να μου πει την άποψη της και αυτή και θα σου πω τι μου είπε!! Τώρα ήπια σε ένα ποτήρι νερό 1 κουταλάκι του γλυκού σόδα που είχα σπίτι , καλό είναι;;; να πιω και βράδυ;; 

Εγώ θα διάλεγα το μπλε κουστούμι.. Νομίζω είναι πιο επίσημο 😘😁 καλή επιτυχία να έχεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερααααααααα ευχαριστώ πολύ θα τα πάρω αυτά που μου λες προληπτικά να δω αν θα βοηθήσουν!! Θα ρωτήσω και την γιατρό να μου πει την άποψη της και αυτή και θα σου πω τι μου είπε!! Τώρα ήπια σε ένα ποτήρι νερό 1 κουταλάκι του γλυκού σόδα που είχα σπίτι , καλό είναι;;; να πιω και βράδυ;; 

Εγώ θα διάλεγα το μπλε κουστούμι.. Νομίζω είναι πιο επίσημο 😘😁 καλή επιτυχία να έχεις!!! 

Ναι ναι μια χαρά…βελτιώνεις το pH. Είναι χωρις αλουμίνιο;; Καλύτερα να παίρνεις χωρις αλουμίνιο…

Κ εγώ έτσι λεω καλύτερα το μπλε 😘😘 αλλά η μαμα μ λέει ότι με μεγαλώνει τεσπα χαχαχα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@Raf123 καλή επιτυχία για απόψε και χωρίς άγχος.Εγώ θα έλεγα να διαλέξεις με όποιο νιώθεις πιο άνετα. Αλλά αν πήρες το ροζ για αυτή τη βραδιά γιατί να μην τον βάλεις? 

Εγώ κορίτσια σήμερα είπα να κάνω απεργία για να ξεκουραστώ κιόλας και έχουν έρθει από το πρωί στο κάτω διαμέρισμα και φτιάχνουν κάτι σωλήνες, καταλαβαίνετε τι γίνεται. 😭😭😭

Εν τω μεταξύ ξύπνησα πολύ κουρασμένη, πονάει η κοιλιά μου , το δόντι μου και έχω και 37,1. 

@marinamanoulitsa περαστικά κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι αλλά πλέον δεν το πιστεύω κ πολύ…ξέρω ότι μετά τον Οκτώβρη θα το φερω εγώ 🤣🤣

 

καλημεραααα❤️❤️❤️❤️

Αρκεί που θα έρθει κοριτσάκι μου είτε το φέρεις είτε έρθει...

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Raf123 συλλυπητήρια κορίτσι μου! Μην απογοητεύεσαι με τις επαφές.... το θαύμα έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις!!!

 @Princess28 εμείς θα την πούμε Χρύσα! Τέλειο το ονοματάκι που διάλεξες 🥰

@Antonia2 μου περαστικά στον μπαμπάκα σου!!! Σου στέλνω μια αγκαλιά. Καλά έκανες με τον γιατρό, πάνω από όλα έχει σημασία η ψυχολογία μας, για το πώς θα κινηθούμε! Τι έκανες τελικά με το μεταπτυχιακό?

@Ευάγγελοςτ εύχομαι μια μεγάλη χοριακή!!!!

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου (και το πιστεύω) αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια!!! Περιμένω τα νέα σου 

Καλημέρα γλυκιά μανούλα ❤️❤️❤️ Το όνομα σας κ εσάς πολύ όμορφο!!! Με τις ετοιμασίες πως είστε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Διάβασα για την μυοϊνοσιτόλη ότι πρέπει να την πίνουμε μισή ώρα πριν το γεύμα.. εγώ συνήθως την έπινα μαζί ή μετά.. Επηρεάζεται η απορρόφηση της? @Raf123 εσύ που είσαι μέσα στα πράγματα ξέρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ Σήμερα έχουμε την εκδήλωση το βράδυ και αγχώθηκα ήδη 🤣🤣🤣 ευτυχως ο μάνατζερ μου βγήκε αρνητικός από τη Δευτέρα όποτε αποδεσμεύτηκε χθες με ραπιντ!!

Να ρωτήσω κάτι ασχετο;;; Είχα αγοράσει ένα κουστούμι ροζ για αυτή τη βραδιά, λετε να βάλω ένα άλλο που έχω μπλε σκούρο; Λεω μήπως δε δείχνω σοβαρή με το ροζ…🤣🤣🤣 πραγματικά με τι ασχολούμαι;;;;

νομιζω να παρεις μπλε κουστουμι.. αν βαλεις ροζ θα εισαι ολιγον μπαρπι.. εισαι και κουκλα θα χαζεψουν πολλοι αλλα δεν παει νομιζω για ετσι περισταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@Raf123 καλή επιτυχία για απόψε και χωρίς άγχος.Εγώ θα έλεγα να διαλέξεις με όποιο νιώθεις πιο άνετα. Αλλά αν πήρες το ροζ για αυτή τη βραδιά γιατί να μην τον βάλεις? 

Εγώ κορίτσια σήμερα είπα να κάνω απεργία για να ξεκουραστώ κιόλας και έχουν έρθει από το πρωί στο κάτω διαμέρισμα και φτιάχνουν κάτι σωλήνες, καταλαβαίνετε τι γίνεται. 😭😭😭

Εν τω μεταξύ ξύπνησα πολύ κουρασμένη, πονάει η κοιλιά μου , το δόντι μου και έχω και 37,1. 

@marinamanoulitsa περαστικά κορίτσι μου!!

περαστικα σου και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...