Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- αντεεεε μακάρι να είσαι εσύ εγκυουλα 😁😁 περιμένουμε με αγωνία 

μακαρι αλλα εχω πονακια περιοδου και κανονικα οπως καθε μηνα φουσκωμα κτλ.. το σκ λογικα θα ξερω.. παρασκευη περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασε απαθα σοκ γιατι θεωρω τον εαυτο μου τρομερα ατυχη σε αυτον τον τομεα και λεω δεν πιστευω παλι να συμβει κατι!! Ναι θα παω στο γιατρο νομιζω τελικα γιατι δεν θα αντεξω 10 μερες ακομα!! Σε ευχαριστω για συμβουλη❤️ Εσεις τις κανατε τις προσπαθειες σας το ΣΚ?🥰

Να πας και να μας πεις τα νεα σου! 
Κάναμε παρασκευη, δοκιμασαμε και χθες αλλα δεν μπορεσε να ολοκληρωσει, εχουμε και σημερα ραντεβουδακι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια δε ξέρω έκανα βλακεία λετε;; Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω μια εξέταση προλακτινης το ίδιο κ η ενδοκρινολόγος δλδ στο 2-3 μηνες να το ελέγξω! Ακόμα δεν πήγα η αλήθεια γιατί δεν βρήκα χρόνο…τώρα μίλησα με την ενδοκρινολόγο κ την ρώτησα να κάνω μια εξέταση κ αν είναι χαμηλή να το σταματήσω το ντοστινεξ κ μ είπε όχι θα δω ποσό εχεις κ θα μειώσουμε τη δοσολογία μάλλον, κ ότι θα το παιρνω εωσ Να μείνω εγκυος…Εν το μεταξύ μου τελειωσε κ ξέχασα κ δεν πήρα άλλο γιατί πρέπει από συγκεκριμένο φαρμακείο λόγο της συνταγησ Π ειναη μακροπρόθεσμη είχα πολύ δουλεια στη δουλεια ξεχάστηκε κ δεν πήρα…λετε να έκανα βλακεία που δε το πήρα; Έχει μια εβδομάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Μου συμβαινει κατι παραξενο. Ειχα παει στο γιατρο για τσεκ απ και κατα τυχη ειχα δει οτι θα κανω εκεινη τη μερα οωρρηξια. Εγω ειχα επαφη μονο την προηγουμενη μερα απο τον υπερηχο, μετα δεν ειχα. Λοιπον, μετα πριν λιγες μερες ειχα καποια ενοχλησεις φαγουρας και εβαζα αλοιφη για μυκητες οπως μου ειπε, εκεινες τις μερες ειχα ταυτοχρονα πολλα διαφανα  υγρα αλλα μπορει να ηταν και η αλοιφη δεν ξερω. Εντωμεταξυ, οταν στο πρωτο μου παιδακι ειχα κανει την εμβρυομεταφορα ειχα ταυτοχρονα μετα και μυκητες και εβαζα αλοιφες αλλα ολα πηγαν καλα. Εχω σταματησει απο το Σαββατο την αγωγη. Περιμενω σε κανα δυο μερες περιοδο μαλλο. Σημερα πηγα τουαλετα και ειχα κυλιδες στο σερβιετακι και στο σκουπισα ροζ. Οχι αιμα ουτε ροη σαν σταγονες ροζ. Αυτο μονο στην εγκυμοσυνη το ειχα. Παντα η περιοδος ξεκιναει με καφε αιμα και επειτα ερχεται κανονικα. Λετε να εγινε το θαυμα βρε κοριτσια ή να ειναι περιοδος που απλα λογω της αγωγης με επηρεασε και ξεκιναει με ροζ κηλιδες. Περιμενω περιοδο για να κανω σε αυτο τον κυκλο την ενεση καταστολης 21ημερα. Λογικα μεχρι αυριο πρεπει να ερθει αιμα αν ειναι περιοδος σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.. μια φιλη μου εμεινε εγκυος ετσι απλα χωρις να το προγραμματισει.. το μωρο τωρα ειναι 1 χρονου.. κανει σημερα ορμονικες εξετασεις και η fsh της ειναι πολυ χαμηλη (2,8) και lh σχετικα ψηλη (8,8).. οι τιμες δειχνουν μαλλον πολυκιστυκες αλλα δεν θυμαμαι ποτε να μου πει ποτε οτι δεν εχει καποιο μηνα περιοδο.. η μητερα της στα 40 της ειχε εμμηνοπαυση.. θα παει γιατρο βεβαια σημερα να τα δουνε μαζι αλλα ειπα να ρωτησω και εγω εδω.. ετσι ξαφνικα μπορουν να εμφανιστουν πολυκυστικες? ομως το οτι βλεπει κανονικα περίοδο? ειναι 26μιση χρονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Μου συμβαινει κατι παραξενο. Ειχα παει στο γιατρο για τσεκ απ και κατα τυχη ειχα δει οτι θα κανω εκεινη τη μερα οωρρηξια. Εγω ειχα επαφη μονο την προηγουμενη μερα απο τον υπερηχο, μετα δεν ειχα. Λοιπον, μετα πριν λιγες μερες ειχα καποια ενοχλησεις φαγουρας και εβαζα αλοιφη για μυκητες οπως μου ειπε, εκεινες τις μερες ειχα ταυτοχρονα πολλα διαφανα  υγρα αλλα μπορει να ηταν και η αλοιφη δεν ξερω. Εντωμεταξυ, οταν στο πρωτο μου παιδακι ειχα κανει την εμβρυομεταφορα ειχα ταυτοχρονα μετα και μυκητες και εβαζα αλοιφες αλλα ολα πηγαν καλα. Εχω σταματησει απο το Σαββατο την αγωγη. Περιμενω σε κανα δυο μερες περιοδο μαλλο. Σημερα πηγα τουαλετα και ειχα κυλιδες στο σερβιετακι και στο σκουπισα ροζ. Οχι αιμα ουτε ροη σαν σταγονες ροζ. Αυτο μονο στην εγκυμοσυνη το ειχα. Παντα η περιοδος ξεκιναει με καφε αιμα και επειτα ερχεται κανονικα. Λετε να εγινε το θαυμα βρε κοριτσια ή να ειναι περιοδος που απλα λογω της αγωγης με επηρεασε και ξεκιναει με ροζ κηλιδες. Περιμενω περιοδο για να κανω σε αυτο τον κυκλο την ενεση καταστολης 21ημερα. Λογικα μεχρι αυριο πρεπει να ερθει αιμα αν ειναι περιοδος σωστα?

συνηθως αν δεν κανω λαθος η εμφυτευση γινεται μετα απο 6-8 μερες απο την γονιμοποιηση του ωαριου.. τωρα εξαρταται ποτε ειχες ωορρηξια και ποτε εγινε η γονιμοποιηση.. παντως μπορει να ειναι και εμφυτευση αν και εγω ειχα δει σταγονα αιμα 2 μερες μετα την ωορρηξια και τελικα ειμουν εγκυος περσι.. ολα ειναι πιθανα ομως.. αν δεν συνεχιζει το αιμα μπορει να εγινε και το θαυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

συνηθως αν δεν κανω λαθος η εμφυτευση γινεται μετα απο 6-8 μερες απο την γονιμοποιηση του ωαριου.. τωρα εξαρταται ποτε ειχες ωορρηξια και ποτε εγινε η γονιμοποιηση.. παντως μπορει να ειναι και εμφυτευση αν και εγω ειχα δει σταγονα αιμα 2 μερες μετα την ωορρηξια και τελικα ειμουν εγκυος περσι.. ολα ειναι πιθανα ομως.. αν δεν συνεχιζει το αιμα μπορει να εγινε και το θαυμα

Στην εγκυμοσυνη το ειχα δει δυο μερες πριν την χοριακη. Μετρημενα σε μερες θυμαμαι ηταν σαν να λεμε 2 μερες πριν την περιοδο. Ηταν 12 μερες μετα την οωληψια με εμβρυα 5 ημερων. Για αυτο το σκεφτομαι. Αλλα μπορει να ειναι και απο την αγωγη που πηρα ρε συ. Κραταω μικρο καλαθι και εχω την σκεψη μου στην εμβρυομεταφορα οπως και να εχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Στην εγκυμοσυνη το ειχα δει δυο μερες πριν την χοριακη. Μετρημενα σε μερες θυμαμαι ηταν σαν να λεμε 2 μερες πριν την περιοδο. Ηταν 12 μερες μετα την οωληψια με εμβρυα 5 ημερων. Για αυτο το σκεφτομαι. Αλλα μπορει να ειναι και απο την αγωγη που πηρα ρε συ. Κραταω μικρο καλαθι και εχω την σκεψη μου στην εμβρυομεταφορα οπως και να εχει!

καλα κανεις και αν ειναι να εγινε το θαυμα απλα θα κανουμε παρτυ αλλιως θα το αναβαλουμε για λιγο καιρο ακομα οταν θα γινει η ετ.. αρα μανουλα θα γινεις σιγουρα και συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

βρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.. μια φιλη μου εμεινε εγκυος ετσι απλα χωρις να το προγραμματισει.. το μωρο τωρα ειναι 1 χρονου.. κανει σημερα ορμονικες εξετασεις και η fsh της ειναι πολυ χαμηλη (2,8) και lh σχετικα ψηλη (8,8).. οι τιμες δειχνουν μαλλον πολυκιστυκες αλλα δεν θυμαμαι ποτε να μου πει ποτε οτι δεν εχει καποιο μηνα περιοδο.. η μητερα της στα 40 της ειχε εμμηνοπαυση.. θα παει γιατρο βεβαια σημερα να τα δουνε μαζι αλλα ειπα να ρωτησω και εγω εδω.. ετσι ξαφνικα μπορουν να εμφανιστουν πολυκυστικες? ομως το οτι βλεπει κανονικα περίοδο? ειναι 26μιση χρονων

Ναντια μου δεν έχουν ολες οι κοπελες ακανόνιστο κύκλο ή μεγάλους κύκλους αν έχουν πολυκιστικες! Η ξαδέρφη του άντρα μου έχασε τη μια της σάλπιγγα λόγο κύστης κ ομως εχει κάθε μήνα περίοδο…το ίδιο κ μια συνάδελφος μου με μια σάλπιγγα, κ είχε κανονική περίοδο ομως αυτή ειχε κ αλλα θέματα υγειας π αναγκάστηκε να αφαιρέσει κ την άλλη σάλπιγγα κ έκανε παιδί με εξωσωματική…η ξαδέρφη του άντρα μ θέλουν παιδάκι προσπαθούν περισσότερο καιρό από εμένα και ακόμα τίποτα…αλλα αυτή εχει κάθε μήνα λιγότερες πιθανότητες λόγο μιας σάλπιγγας…! Συνήθως οι κοπελες με πολυκιστικες έχουν πολύ μεγάλη τιμή ΑΜΗ…η νύφη μου έχει πολυκιστικες ωοθήκες αλλά χωρις χάπια δεν είχε κάθε μήνα περίοδο…όταν εχεις πολυκιστικες πρέπει να κανεις σωστή διατροφή κ άσκηση γιατί συνήθως αυτά τα άτομα έχουν κ αντίσταση στην ινσουλίνη…και όταν έκανε το παιδάκι η φίλη σου λογικά ήταν ενα πολύ καλό ωάριο πολύ καλος κύκλος…δεν είναι δύσκολο να μεινεις εγκυος με πολυκιστικες φτάνει να εχεις ένα καλό ωάριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναντια μου δεν έχουν ολες οι κοπελες ακανόνιστο κύκλο ή μεγάλους κύκλους αν έχουν πολυκιστικες! Η ξαδέρφη του άντρα μου έχασε τη μια της σάλπιγγα λόγο κύστης κ ομως εχει κάθε μήνα περίοδο…το ίδιο κ μια συνάδελφος μου με μια σάλπιγγα, κ είχε κανονική περίοδο ομως αυτή ειχε κ αλλα θέματα υγειας π αναγκάστηκε να αφαιρέσει κ την άλλη σάλπιγγα κ έκανε παιδί με εξωσωματική…η ξαδέρφη του άντρα μ θέλουν παιδάκι προσπαθούν περισσότερο καιρό από εμένα και ακόμα τίποτα…αλλα αυτή εχει κάθε μήνα λιγότερες πιθανότητες λόγο μιας σάλπιγγας…! Συνήθως οι κοπελες με πολυκιστικες έχουν πολύ μεγάλη τιμή ΑΜΗ…η νύφη μου έχει πολυκιστικες ωοθήκες αλλά χωρις χάπια δεν είχε κάθε μήνα περίοδο…όταν εχεις πολυκιστικες πρέπει να κανεις σωστή διατροφή κ άσκηση γιατί συνήθως αυτά τα άτομα έχουν κ αντίσταση στην ινσουλίνη…και όταν έκανε το παιδάκι η φίλη σου λογικά ήταν ενα πολύ καλό ωάριο πολύ καλος κύκλος…δεν είναι δύσκολο να μεινεις εγκυος με πολυκιστικες φτάνει να εχεις ένα καλό ωάριο 

εγω της ειπα οτι μαλλον δεν το ηξερε γιατι δεν το ειχε ψαξει μεχρι τοτε.. οπως και να εχει θα τα μιλησει με τον γιατρο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα.

Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!

@Nandia- σου εύχομαι οι σταγόνες που είδες να ήταν εμφύτευση.

@marinamanoulitsa περαστικά στον μικρό σου. Σε καταλαβαίνω για το άγχος. Εγώ έναν πυρετό να κάνει μένω ξύπνια όλο το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Αχ κορίτσι μου πόσα κοινά πια!!

Κι εγώ είχα τρακάρει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ήμουν στον 7ο μήνα τότε, ήταν πολύ άσχημο τρακάρισμα κ τ αμάξι διαλύθηκε, αλλά ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα ούτε εγώ ούτε το μωρό!! Είχα πάρει όμως τον γιατρό μου κ μου είπε να πάω να με δει την ίδια μέρα, πήγα με είδε κ ηρέμησα, ήταν όλα καλά κ μου έδωσε προληπτικά για 5 μέρες μαγνήσιο, για να μην έκανε συσπάσεις η μήτρα από το τράνταγμα μου είχε πει.

Από τότε δεν έχω ξαναοδηγήσει, ενώ είχα τρέλα με το αυτοκίνητο, να φανταστείς το πρώτο πράγμα που έκανα όταν ερχόμουν από Αγγλία ήταν να πάρω το αυτοκίνητο μου κ να πάω βόλτες!!

Εσύ αποτι κατάλαβα είχες πιο ελαφρύ τρακάρισμα ευτυχώς, αλλά στη θέση σου θα πήγαινα στο γιατρό για να είμαι σίγουρη κ να μην το έχω στο μυαλό μου💞

Ευτυχώς που είστε όλοι καλά, φαντάζομαι και το άγχος σου για τους άλλους ανθρώπους ακόμα κ αν έφταιγαν, ελπίζω να ήταν η πρώτη κ η τελευταία φορά που σου συνέβη κάτι τέτοιο🙏🙏❤️

Τι εβδομάδα είσαι τώρα; Φύλο είδαμε; ☺️ Είναι νωρίς ακόμη ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2022 at 7:33 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου όντως έχω να μπω πάρα πολύ καιρό μόλις μπήκα και διάβαζα τα σχόλια σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε 💙💙🙏🤞🤰 είμαι πάρα πολύ καλά εγκυμοσύνη μου πηγαίνει τέλεια μπαίνω στην 20η εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου έχω δει το φίλο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι είμαι πολύ χαρούμενη Γενικά έχουμε αλλάξει σπίτι μετακομίσαμε την προηγούμενη εβδομάδα και ήρθαμε σε δικό μας σπίτι ήταν πολύ κουραστική αυτή η περίοδος και για μένα και για τον άντρα μου εν ολίγοις από τότε που έχουμε να τα πούμε αναλυτικά έχουμε κάνει τον πολιτικό γάμο έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις έχουμε δει το φύλλο έχουμε ξεκινήσει ετοιμασίες αγοράζουμε πράγματα και έχουμε αλλάξει σπίτι και διάθεση μαζί φυσικά ❤️

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που νιώθω να τα ακούω στην κοιλιά μου.

Εγώ σου το ξέρω αλλά τώρα θα επανέλθω!

Θέλω να μάθω πολύ τα νέα σας δεν νομίζω πως έχω κουράγιο να ψάξω όλες τις συνομιλίες αν θέλετε γράψτε μου τα νέα σας Θα χαρώ πολύ

Τέλεια τα νέα σου Μιμή μου!! 💞 Όλα καλά να σας πηγαίνουν πάντα!!! 🙏🥰 Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!!! 💍💘

Πότε πέρασε ο καιρός κ έφτασες ήδη στα μισά!! Σε λίγο θα έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας💜💙💜💙💜💙

Εγώ γέννησα κ τη νεραιδούλα μου 16 Μαρτίου και είναι πλέον 26 ημερών🎀💕💞 Οπότε έχω κι εγώ και το κοριτσάκι μου κ το αγοράκι μου πλέον!!! Που είναι τώρα 19 μηνών ο μικρούλης μου!💙 Καλά τα πάμε σε γενικές γραμμές απλά υπάρχει λίγη κούραση επειδή είναι αρχή μάλλον!!

Βρήκατε σπίτι με 2 υπνοδωμάτια κ ισόγειο όπως το θέλατε για να μην ανεβαίνεις σκάλες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια τα νέα σου Μιμή μου!! 💞 Όλα καλά να σας πηγαίνουν πάντα!!! 🙏🥰 Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!!! 💍💘

Πότε πέρασε ο καιρός κ έφτασες ήδη στα μισά!! Σε λίγο θα έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας💜💙💜💙💜💙

Εγώ γέννησα κ τη νεραιδούλα μου 16 Μαρτίου και είναι πλέον 26 ημερών🎀💕💞 Οπότε έχω κι εγώ και το κοριτσάκι μου κ το αγοράκι μου πλέον!!! Που είναι τώρα 19 μηνών ο μικρούλης μου!💙 Καλά τα πάμε σε γενικές γραμμές απλά υπάρχει λίγη κούραση επειδή είναι αρχή μάλλον!!

Βρήκατε σπίτι με 2 υπνοδωμάτια κ ισόγειο όπως το θέλατε για να μην ανεβαίνεις σκάλες;;

Κορίτσι μου τι κανεις;; πως περνας με τα 2 παιδακια; κουλ σε ακουω! εμενα η αρχη μου ειχε φανει βουνο! Ο θηλασμος πως παει; να τα χαιρεσαι τα μικρουλια σου! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2022 at 8:03 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Μραβο κορίτσι μου πολύ ωραία τα νέα σου. Άλλαξε όλη η διάθεσή σου και όλα τα άφησες πίσω. ♥️

Εγώ είμαι 15 η εβδομάδα. Έχω μάλλον κοριτσάκι αλλά θα το ξανά δούμε για σίγουρα. Γενικά Με ταλαιπωρεί ακόμα το θέμα με το στομάχι και παίρνω χάπι γιατί αλλιώς ξεκινάει εμετος. 

Είμαι πολύ καλά. Μετα την αυχενική ηρεμησα και έχω αρχίσει να το χαίρομαι. Θα πάω να το δω πάλι μετά το Πάσχα. Και μετά θα είναι και εμένα η β επιπέδου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά τα νινακια μας. 

Τι υπέροχο!!! Άρχισα να ψωνίζω κ να φτιάχνω το δωμάτιο μέχρι τώρα δεν είχα πάρει τίποτα! Είναι όλα τόσο όμορφα ! Θα δεις πόσο πολύ θα σε αλλάξει όλο αυτό μέσα σου είναι υπέροχο ❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ Μια όμορφη Κυριακή σας εύχομαι!! Δε σας είπα, και η νύφη μου τώρα μπήκε σε διαδικασία ξανά με εξωσωματική…μιλησαμε και μ είπε ότι επειδή πέφτει η ετ γύρω στο Πάσχα μου είπε ότι θα το αφήσει για Μάιο…η καημενουλα ξανά περνά την ίδια διαδικασία γιατί τότε με το μικρό μας ήτανε το μόνο που προχώρησε κ πήγαν μόνο με εκείνο το ένα…! Μακάρι να της πάνε ξανά όλα οπως τότε…όλοι ευχόμαστε για κάτι περισσότερο αυτή τη φορά…

@marinamanoulitsaΘα σου πω αυτό π μου είπε ενας παιδίατρος τα παιδιά είναι καλύτεροι οργανισμοί από εμας το περνάνε πολύ ήπια σε σχέση με εμας που είμαστε πιο «γέρικο» ανοσοποιητικό από ένα παιδάκι!! Περιμένουμε κ το τεστακι σου όχι το μου κορονοϊού το άλλο το καλό 🙏🙏☺️☺️
 

@Mimi26τι όμορφα τα νέα σου!! Άντε με το καλό να τα υποδεχθείς!! Αναμένουμε την β επιπέδου!!! ❤️❤️❤️ Ποτέ γεννάς Αύγουστο περίπου; 
 

 

Έχω τελική 25/8 αλλά με υπολογίζει τέλη 7/22 αρχές 8/22... Ανάλογα πως θα πάει μέχρι τότε είναι άγνωστο με τα δίδυμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️ Καλή εβδομάδα!! Σε μια εβδομάδα έρχεται το Πάσχα 🎉🎉🎉

Καλή εβδομάδα σε όλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ καλό πασχα να έχουμε ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια τα νέα σου Μιμή μου!! 💞 Όλα καλά να σας πηγαίνουν πάντα!!! 🙏🥰 Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!!! 💍💘

Πότε πέρασε ο καιρός κ έφτασες ήδη στα μισά!! Σε λίγο θα έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας💜💙💜💙💜💙

Εγώ γέννησα κ τη νεραιδούλα μου 16 Μαρτίου και είναι πλέον 26 ημερών🎀💕💞 Οπότε έχω κι εγώ και το κοριτσάκι μου κ το αγοράκι μου πλέον!!! Που είναι τώρα 19 μηνών ο μικρούλης μου!💙 Καλά τα πάμε σε γενικές γραμμές απλά υπάρχει λίγη κούραση επειδή είναι αρχή μάλλον!!

Βρήκατε σπίτι με 2 υπνοδωμάτια κ ισόγειο όπως το θέλατε για να μην ανεβαίνεις σκάλες;;

Θα τρελαθώ !❤️❤️❤️💙💙💙 Καλέ πόσο καιρό έχω να μπω μέσα να μιλήσουμε ούτε που το κατάλαβα πως πέρασε έτσι ο καιρός δεν ξέρω σε ποια να τπρωτογραψω βρε κορίτσια!

Να σου ζήσει ❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 το μπεμπεκι!

Πήγαμε σε ένα σπίτι του άντρα μου τελικά είναι στον 1ο χωρίς ανσασέρ.

Είναι ένα μεγάλο σαλόνι κουζίνα αλλά έχει χωρο εκεί αρκετό. Με μεγάλη κουζίνα γωνιακή κ μετά έχει χολ που έχει ένα μικρό μπάνιο κ δύο δωμάτια.

Πίσω έχει μπαλκόνι αυλή τύπου με σκέπη οπότε είναι ιδανικό μπροστά όχι δεν έχει μεγάλο μπαλκόνι.... Είναι διαμπερές καινούριο φωτεινό. Είναι δικό μας κ δεν έχουμε άλλους εκεί.μονο από πάνω μενει μια ξαδέρφη τους.

Έχουμε δικό μας πάρκινγκ.κ επίσης από κάτω είχαν παλιά το μαγαζί τους οπότε θα το καθαρίσουμε κ θα αφήνω εκεί τα καροτσια κλπ ότι άλλο χρειαστεί.

Πολύ καλύτερα ΣΕ αυτό το σπίτι φυσικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω τελική 25/8 αλλά με υπολογίζει τέλη 7/22 αρχές 8/22... Ανάλογα πως θα πάει μέχρι τότε είναι άγνωστο με τα δίδυμα ❤️

Ωραία κορίτσι μου πωπω δεν έμεινε κ πολύς καιρός ❤️❤️❤️ Καλώς να τα υποδεχτείς τα μωράκια σου τα καλοκαιρινά 💕💕💕 

 

με τι δουλεια σου τι πως είσαι πας κ έρχεσαι Αθήνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Μου συμβαινει κατι παραξενο. Ειχα παει στο γιατρο για τσεκ απ και κατα τυχη ειχα δει οτι θα κανω εκεινη τη μερα οωρρηξια. Εγω ειχα επαφη μονο την προηγουμενη μερα απο τον υπερηχο, μετα δεν ειχα. Λοιπον, μετα πριν λιγες μερες ειχα καποια ενοχλησεις φαγουρας και εβαζα αλοιφη για μυκητες οπως μου ειπε, εκεινες τις μερες ειχα ταυτοχρονα πολλα διαφανα  υγρα αλλα μπορει να ηταν και η αλοιφη δεν ξερω. Εντωμεταξυ, οταν στο πρωτο μου παιδακι ειχα κανει την εμβρυομεταφορα ειχα ταυτοχρονα μετα και μυκητες και εβαζα αλοιφες αλλα ολα πηγαν καλα. Εχω σταματησει απο το Σαββατο την αγωγη. Περιμενω σε κανα δυο μερες περιοδο μαλλο. Σημερα πηγα τουαλετα και ειχα κυλιδες στο σερβιετακι και στο σκουπισα ροζ. Οχι αιμα ουτε ροη σαν σταγονες ροζ. Αυτο μονο στην εγκυμοσυνη το ειχα. Παντα η περιοδος ξεκιναει με καφε αιμα και επειτα ερχεται κανονικα. Λετε να εγινε το θαυμα βρε κοριτσια ή να ειναι περιοδος που απλα λογω της αγωγης με επηρεασε και ξεκιναει με ροζ κηλιδες. Περιμενω περιοδο για να κανω σε αυτο τον κυκλο την ενεση καταστολης 21ημερα. Λογικα μεχρι αυριο πρεπει να ερθει αιμα αν ειναι περιοδος σωστα?

Κοριτσι μου δεν μου ειχε τυχει ποτε να εχω σταγονες ροζ και δεν ξερω να σε συμβουλευσω, εχω ακουσει απο αλλα κοριτσια ομως οτι συμβαινει αυτο μετα την εμφυτευση. Ποτε περιμενεις περιοδο?? Αχ μακαρι να εχειςε μεινει εγκυουλα περιμενουμε νεα σου😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσα κοινά πια!!

Κι εγώ είχα τρακάρει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ήμουν στον 7ο μήνα τότε, ήταν πολύ άσχημο τρακάρισμα κ τ αμάξι διαλύθηκε, αλλά ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα ούτε εγώ ούτε το μωρό!! Είχα πάρει όμως τον γιατρό μου κ μου είπε να πάω να με δει την ίδια μέρα, πήγα με είδε κ ηρέμησα, ήταν όλα καλά κ μου έδωσε προληπτικά για 5 μέρες μαγνήσιο, για να μην έκανε συσπάσεις η μήτρα από το τράνταγμα μου είχε πει.

Από τότε δεν έχω ξαναοδηγήσει, ενώ είχα τρέλα με το αυτοκίνητο, να φανταστείς το πρώτο πράγμα που έκανα όταν ερχόμουν από Αγγλία ήταν να πάρω το αυτοκίνητο μου κ να πάω βόλτες!!

Εσύ αποτι κατάλαβα είχες πιο ελαφρύ τρακάρισμα ευτυχώς, αλλά στη θέση σου θα πήγαινα στο γιατρό για να είμαι σίγουρη κ να μην το έχω στο μυαλό μου💞

Ευτυχώς που είστε όλοι καλά, φαντάζομαι και το άγχος σου για τους άλλους ανθρώπους ακόμα κ αν έφταιγαν, ελπίζω να ήταν η πρώτη κ η τελευταία φορά που σου συνέβη κάτι τέτοιο🙏🙏❤️

Τι εβδομάδα είσαι τώρα; Φύλο είδαμε; ☺️ Είναι νωρίς ακόμη ε;

Καλημέρα κοριτσι μου ποπο τι περασες κι εσυ  θα πρεπει να ηταν τρομακτικο τι καλα που δεν επηρεαστηκε το μωρακι!!!!!!! Ναι εμενα ηταν πιο ελαφρυ αλλα σοκαριστηκα παρα πολυ! Ειμαι 8 εβδομαδων οποτε δεν εχουμε δει φυλο κλπ. Γενικα τις τελευταιες μερες εχω μεγαλη ανησυχια γιατι εκτος του ατυχηματος, μου εχει σταματησει  και η ναυτια ενω επρεπε να αυξανεται.. Πηρα το γιατρο για να κλεισω ραντεβου και λειπει καποιες μερες απο γραφειο. Σκεφτομαι να α προσπαθησω να παω σε καποιον αλλον γιατι εχω αγχωθει αρκετα.. αν και εδω επειδη το μεροσ ειναι πολυ μικρο ειναι λιγο περιεργο δεν ξερω αν θα με δεχτουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Να πας και να μας πεις τα νεα σου! 
Κάναμε παρασκευη, δοκιμασαμε και χθες αλλα δεν μπορεσε να ολοκληρωσει, εχουμε και σημερα ραντεβουδακι ❤️ 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου❤️ Μακαρι να ειναι ο τυχερος σας μηνας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 8:03 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου τι πέρασες ποπό!!! Λογικά δεν έγινε κάτι αλλά πάνε να σε ρίξει μια ματιά έτσι απλά για να ξεαγχωθεις!!! 😘😘 Καλημέρα καλή εβδομάδα 

 

στις On 11/4/2022 at 8:31 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Τελικά είχε κοβιντ ο άντρας σου κορίτσι μου;; Υπομονή θα περάσουν τα συμπτώματα…θες να κοιμάσαι συνέχεια ;; Στις 17/4 αλλά δε νομίζω γιατί είχαμε την απώλεια του παππού κ δεν ξανά είχαμε επαφές…δε πειράζει!!

έπαθες σοκ με το ατύχημα;; Όσο να ναι φοβάσαι κ για σένα κ για τον άλλον που τράκαρες! Ελπίζω όλοι να είστε καλά ❤️❤️❤️ Αν δεν νιώθεις καλά να πας στο γιατρο σου…

 

στις On 11/4/2022 at 8:44 ΠΜ, ο/η Nandia- είπε:

προτων φτανει που ειστε ολοι καλα.. δευτερον εγω θα του ελεγα να παω για να μην ειμαι μεσα στο αγχος

 

ευτυχως που ειναι αρνητικος.. να κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα.. ειπαμε μετα το πασχα θα ερθει αν και εγω αρχισα να πιστευω οτι μπορει και να ειμαι εκτος αν ειναι απλα επιθυμια και οχι ενστικτο

Καλημέρα κοριτσια μου, πηρα το γιατρο για να κλεισω ραντεβου αλλα δυστυχως θα λειπει αυτην την εβδομαδα για καποιες ημερες. Το κανονικο ραντεβου μας ειναι την επομενη Τεταρτη. Σκεφτομαι μηπως να παω για εναν υπερηχο σε ενα αλλο γαικολογο αν και λογω μικρου μερους εδω ειναι καπως δυσκολο να παω εγκυος χωρις να με αναλαβει. Εν τω μεταξυ μου εχει κοπει και σε μεγαλο βαθμο η ναυτια και ειμαι μες την ανυσυχια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🌟Fly me to the moon and let me play among the stars....

Κορίτσια μου καλημέρα!🥰

Δεν άντεξα μέχρι αύριο και έκανα τεστακι! Είναι άχνη ακόμα η γραμμή όμως υπάρχει!😍😊

💗💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20220412_085356.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

🌟Fly me to the moon and let me play among the stars....

Κορίτσια μου καλημέρα!🥰

Δεν άντεξα μέχρι αύριο και έκανα τεστακι! Είναι άχνη ακόμα η γραμμή όμως υπάρχει!😍😊

💗💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20220412_085356.jpg

αχ τι τελειαααααα..., ποσο χαιρομαι.. σαν να ειναι δικο μου... ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη 💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...