Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

Βρε κορίτσια θα τα καταφέρουμε όλες, έτσι δεν είναι; Με λιγότερη ή περισσότερη προσπάθεια, λίγο νωρίτερα ή λίγο αργότερα, δεν έχει σημασία, αλλά θα έρθει; Θέλω να το ακούω κάποιες φορές κι εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αύριο κάνω τεστακι κορίτσια... Κάντε προσευχη να βγει θετικο!!! Έχω ήδη πονακια και είμαι 26η ημέρα... Άρα καλά κατάλαβα ωορρηξία 12η με 13η...Ο κύκλος μου τα έχει παίξει χαχχαχαχαχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! 

Μπορεί οποία έχει περάσει covid να μου πει τι συμπτώματα είχε; Σήμερα είμαι ακόμα τεζα. Πονάει το κεφάλι μου, όλη μέρα κλείνουν τα μάτια μου, πονάει η κοιλιά μου και έχω 37,4 και στομάχι χάλια. Γενικά νιώθω ένα κουρέλι. Έκανα σελφ που είχα σπίτι και βγήκε αρνητικό. Εγκυμοσύνη δεν πιστεύω να είναι αλλά και να ήταν είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα.

Όπως καταλαβαίνετε είμαι λίγο χεστρού με τις ασθένειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Μπορεί οποία έχει περάσει covid να μου πει τι συμπτώματα είχε; Σήμερα είμαι ακόμα τεζα. Πονάει το κεφάλι μου, όλη μέρα κλείνουν τα μάτια μου, πονάει η κοιλιά μου και έχω 37,4 και στομάχι χάλια. Γενικά νιώθω ένα κουρέλι. Έκανα σελφ που είχα σπίτι και βγήκε αρνητικό. Εγκυμοσύνη δεν πιστεύω να είναι αλλά και να ήταν είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα.

Όπως καταλαβαίνετε είμαι λίγο χεστρού με τις ασθένειες.

Καλημεραα κορίτσι μου εύχομαι περαστικά ότι κ να είναι! Αλλά για να σε 100% σίγουρη νομίζω να κανεις ένα PCR γιατί δεν είναι όλα τα σελφ κ ραπιντ καλά ή τόσο ευαίσθητα και δεν δείχνουν!! Ξέρω περιπτωσεις που είχαν όλα τα συμπτώματα έβγαιναν αρνητικοί και μετά όταν πέρασαν τα συμπτώματα κ στο ασχετο έκαναν ραπιντ βγήκαν θετικοί…και καθόντουσαν καραντίνα σπίτι χωρις να έχουν κάτι ενώ με τα συμπτώματα πήγαιναν κανονικά δουλεια και κόλλησαν κ άλλους…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

αύριο κάνω τεστακι κορίτσια... Κάντε προσευχη να βγει θετικο!!! Έχω ήδη πονακια και είμαι 26η ημέρα... Άρα καλά κατάλαβα ωορρηξία 12η με 13η...Ο κύκλος μου τα έχει παίξει χαχχαχαχαχα... 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!! Ανυπομονω μαζι σου για το αποτελεσμα!!!!!🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰🤰🤰🤰🤰🎈🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Μπορεί οποία έχει περάσει covid να μου πει τι συμπτώματα είχε; Σήμερα είμαι ακόμα τεζα. Πονάει το κεφάλι μου, όλη μέρα κλείνουν τα μάτια μου, πονάει η κοιλιά μου και έχω 37,4 και στομάχι χάλια. Γενικά νιώθω ένα κουρέλι. Έκανα σελφ που είχα σπίτι και βγήκε αρνητικό. Εγκυμοσύνη δεν πιστεύω να είναι αλλά και να ήταν είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα.

Όπως καταλαβαίνετε είμαι λίγο χεστρού με τις ασθένειες.

Περαστικα σου κοριτσι μου και γρηγορα!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ 💖💖💖

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Καλημέρα Αντωνια! Καταρχήν Περαστικά στο μπαμπά σου, δε θυμάμαι αν τα έχουμε ξαναπεί από τότε! 

Για την αμη συμφωνώ, τι να την κάνεις; εσύ προσπαθείς ήδη δεν είναι ότι θες να ξέρεις αν θα μπορείς σε 5 χρόνια, οποτε;ωάρια έχεις κ τέλος. Εγώ την έκανα κ τι κατάλαβα;;; είδα 0.3 έπαθα σοκ κ τελικά καμιά σημασία δεν είχε. Είχα 20+ ωάρια στις ωοθήκες μου κ ακόμα κ στους μέτριους κύκλους μου είχα γύρω στα 14! Το μόνο στο οποίο με βοήθησε ήταν να πάω εξωσωματική τον άλλο μήνα κ να μη δώσω άλλο περιθώριο. Που στα 37 που ήμουν εγώ ήταν σωστό. Εσύ είσαι πιο μικρή. 

Βασικά είμαστε πολύ παρόμοιες περιπτώσεις (με διαφορά βέβαια στην ηλικία όπως ειπα) κ για αυτό σου γράφω. Όλο τέλειες εξετάσεις! Εμάς κ το σπέρμα τέλειο, πουθενά ΤΙΠΟΤΑ. Είχα ρωτήσει τι γιατρό για κλομιφαινη τότε κ μου είχε πει όχι... Ωορρηξια κάνω κ μόνη μου, το σπέρμα είναι καλό μου είχε πει δεν θα βοηθήσει, μόνο θα φορτώσω φάρμακα. Αντε κ έχεις 2 ωάρια αντί 1 οκ... Δεν ξέρεις κ πάλι ποιότητα σίγουρη διπλή ωορρηξια κλπ. Αυτό το φάρμακο είναι σούπερ σε γυναικες που δεν κάνουν ωορρηξια γιατί το διορθώνει κ τις βοηθάει. Σε εμάς όμως; κ φαντάσου ότι σου λένε ως 5 ή 6 φορές σε όλη της ζωή σου... Δεν είναι δλδ κ ελαφρύ πράγμα. 

Για τη σπέρματεγχυση τι να πω... Εμένα μου την απέκλεισε λόγω ηλικίας, τον άκουσα κ σε μένα όντως βγήκε σωστός. Εσύ είσαι κ μικρότερη μπορείς να δοκιμάσεις. 

Εμένα το θέμα που βρέθηκε στην εξωσωματική ήταν τα ωάρια μου. Σούπερ ποιοτικά (έδιναν όλο άριστα έμβρυα) κ πολλά (ευτυχώς) αλλά σκληρά κ δύσκολα στη γονιμοποίηση. Δλδ μου πήρε 11 ώριμα ωάρια κ έδωσαν μόνο 5 γονιμοποίηση! Αλλά μετά 5 στα 5 πήγαιναν σε βλαστοκυστες. Δλδ εντελώς εκτός στατιστικής. Το μόνο που είχα ήταν μια ήπια αντίσταση στην ινσουλίνη κ Έπαιρνα Glucophage, οκ... 

Αν ο ειδικός σου λέει να ξεκινήσεις κάποια πράγματα καλό είναι να το δεις. Δε θέλω να σε αγχωνω χειρότερα αλλά αυτό το ανεξήγητο να ξέρεις είναι πιο δύσκολο. Έχεις ένα θέμα πχ σπέρμα; το παλεύεις βρε παιδί μου κ να βλέπεις την αλλαγή πχ όπως στη @Hopemumtobe. Εμάς είναι πιο δύσκολο γιατί δεν έχεις κ τι να φτιάξεις. Επειδή είσαι κάτω των 35 δώσε το χρόνο σου σε προσπάθειες αλλά να σε έχει από κοντά ο ειδικός κ άκουσε τις προτάσεις του. Πάρε κ μια δεύτερη γνώμη ειδικού πάντα. Μιλάω έτσι επειδή έχω καεί από την τελειότητα των εξετάσεων μου... Συγνώμη ειλικρινά αν το μνμ μου σε πιέζει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Αντωνια μου εγώ πριν πιάσει το μωρό μόλις τελείωναμε καθόμουν με τα πόδια ψηλά για 30 λεπτά κατά τη διάρκεια των οποίων έβαζα ένα μαλακό μαξιλάρι στην πλάτη ώστε η μήτρα να είναι ελαφρώς όρθια για να περιοριστούν οι διαρροές. Δεν ξέρω αν βοήθησε πάντως κάνα τρίμηνο πριν μείνω έγκυος είχα εφαρμόσει αυτή την τακτική. Μετά έκανα ένα γρήγορο ελαφρύ ξέπλυμα και ξαπλωνα στον καναπέ για κάνα μισάωρο ακόμα. Συνήθως βρισκόμασταν τα βράδυ οπότε μπορεί και να κοιμόμουν απλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Καλημέρα Τονια μου ❤️❤️❤️ Χαίρομαι για τον άντρα σου χρειάζεται κ αυτος λίγη ενθάρρυνση γιατί ο καημένος τον έχει πάρει πολύ κάτω…

Να σου πω τη δίκη μου άποψη…εμεις είμαστε σε παρόμοια θέση! Ισως εσείς σε καλύτερη κατάσταση από εμας…για την ΑΜΗ να σου πω κ εγβ οπως κ η τοκυο μόνο άγχος προκαλεί…εντάξει είναι μια εξέταση π σου δείχνει κάτι αλλά αν σου είπε η γιατρος δεν χρειάζεται να μη το κανεις…ισως αργότερα κάποια στιγμή μετά το πρώτο σας παιδάκι…όσο αφορά τη κλομιφαινη κ εμένα μ είπε με φεμαρα να προσπαθήσουμε γύρω στο καλοκαίρι, αλλά πάλι είναι αυτό που είπε  η Τοκυο θεωρώ ότι το ίδιο είναι από τη στιγμή π κνεις ωορρηξία σίγουρα εχεις περισσότερες πιθανότητες με περισσότερα ωάρια γιατί έστω ένα από εκείνα είναι ποιοτικό…εγω δεν ξερω αν θα το κάνω τελικά γιατί αν το σπερμα μας δεν αυξηθεί σε αριθμό νομίζω ότι δεν αξίζει…για εσας ισως να είναι καλύτερο αλλά ψάξε το λίγο…όσο αφορά την σπερματέγχυση εμένα ήδη 2 γιατροί μου το πρότειναν και ότι η εξωσωματική θα είναι το πλαν β. Εμεις σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε άλλη μέθοδο μετά τον γάμο…και ως τότε ας προσπαθήσουμε έτσι οπως προσπαθούμε εγω ήδη δεν ασχολούμαι κ τόσο βαρέθηκα γιατί ξερω ότι μετά από 6 μηνες θα έρθει, δεν υπάρχει λόγος να βιαστω για άλλη μέθοδο αφού δεν θα αλλάξει κάτι προς το χειρότερο σε τόσους μηνες, προς το καλύτερο μπορεί!! Βασικά μετράω τους μηνες τώρα 🤣🤣🤣 

βαλτε τα κάτω όλα με τον άντρα σου κ είμαι σίγουρη ότι θα επιλέξετε το σωστό! Κ θα σου πω κ κάτι που έχω καταλαβει εκ των υστέρων καταστάσεων π μου έχουν συμβεί…οτι το κάθε τι που μας συμβαίνει υπάρχει λόγος, και οτι όταν θα έρθει θα είναι τοτε η κατάλληλη στιγμή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα.. 

Εγώ τελικά αδιαθετησα χθες αργά το βράδυ.. 

Κάθε μήνα με την εγκυμοσύνη που είχα τον Ιανουάριο.. έχω ένα συμπτώματα και καθε φορά το πιστεύω πολύ.. 

Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα πολύ και έχω πολλά νευρα με αυτην την κατάσταση.. 

Με κούρασε η διαδικασία να βλέπω κάτι καινούργιο αλλά τελικά να μου έρχεται περίοδος.. αλήθεια.. νομίζω χάνω τις δυνάμεις μου και καταλαβαίνω ότι όλο αυτό με τρώει εδώ και 2 χρόνια.. 

Δεν ξέρω τι άλλο να πω.. απλά ήθελα να σας τα γράφω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Καλημέρα Αντωνια μ! Το βασικό είναι να μην αγχώνεστε! Δύσκολο, όμως δυστυχώς το βλέπω κι απο τον εαυτό μου..που όλο αγχώνομαι κι όλο διαφορά μου συμβαίνουν.. 

Εγώ θα σου έλεγα αν πάρεις κλομιφαινη να μην το ξέρει ο αντρας σου για να μην αγχωθεί, όταν θα πρέπει να δράσει.. Απλά θα αναλάβεις εσύ την κατάλληλη χρονική στιγμή να έρθετε σε επαφή.. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι εφικτό να μην του το πεις..

Τέλος, κι εγώ κάθομαι ξαπλωμένη για κανα μισάωρο.. δεν ξέρω πόσο βοηθάει, αλλά αυτό είναι το λιγότερο.. Σε ποιο γιατρό πήγες?? Μου φαίνεται πολύ συζητήσιμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Μπορεί οποία έχει περάσει covid να μου πει τι συμπτώματα είχε; Σήμερα είμαι ακόμα τεζα. Πονάει το κεφάλι μου, όλη μέρα κλείνουν τα μάτια μου, πονάει η κοιλιά μου και έχω 37,4 και στομάχι χάλια. Γενικά νιώθω ένα κουρέλι. Έκανα σελφ που είχα σπίτι και βγήκε αρνητικό. Εγκυμοσύνη δεν πιστεύω να είναι αλλά και να ήταν είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα.

Όπως καταλαβαίνετε είμαι λίγο χεστρού με τις ασθένειες.

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ το πέρασα πάρα πολύ ελαφριά και δεν είχα τίποτα άλλο εκτός από πυρετό και αυτό για μια μέρα μόνο αλλά καλό θα ήταν να κάνεις ένα pcr γιατί σε εμένα το σελφ τεστ βγήκε θετικό 4 μέρες μετά το θετικο pcr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια!!!απόγευμα θα κάνω τεστακι γιατί θα πάω απόγευμα φαρμακείο 😁 

@Antonia2σε ευχαριστώ 😀 πολύ ωραία τα νέα σας.... Αφού έχει αρκετά σπερματοζωαρια σούπερ θα φτιάξει και το άλλο θέμα και μετά μια χαρά θα πάνε όλα!!! Έχω και εγώ Δευτέρα γυναικολόγο και ανυπομονώ να δω τι θα μας πει και εμάς... Να μπούμε σε μια σειρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ το πέρασα πάρα πολύ ελαφριά και δεν είχα τίποτα άλλο εκτός από πυρετό και αυτό για μια μέρα μόνο αλλά καλό θα ήταν να κάνεις ένα pcr γιατί σε εμένα το σελφ τεστ βγήκε θετικό 4 μέρες μετά το θετικο pcr

Θα δω από Δευτέρα πως θα είμαι και αν είναι θα πάω. Το θέμα μου είναι να βρω να μου κάνουν pcr από την μύτη γιατί δύο φορές που έκανα από το στόμα τους έκανα εμετό επιτόπου. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα έχω 37,1 και νυστα μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ κορίτσια ο μικρός μου γιος έχει κορονοιο... Μου έκανε ξαφνικά 37.2 και λέω κάτσε να του κάνω self test και κατευθείαν βγήκε θετικό.. Και το δεύτερο θετικό.. 😭 Δεν ήθελα να δω τέτοιο θετικό τεστ σήμερα!!!! Άλλο περίμενα 😢 έχω αγχωθεί.. Μακάρι να το περάσει ελαφριά όπως το πέρασε ο μεγάλος μου γιος το Γενάρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Βρε κορίτσια η Mimi26 έχει χαθεί.

Δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν με αφήνει να την ταγκαρω. 

Εύχομαι περαστικά! 

Ειδα ότι η @Mimi26εχει@Mimi26έχει να μπει από της 16 Μαρτίου. Εύχομαι να είναι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωχ κορίτσια ο μικρός μου γιος έχει κορονοιο... Μου έκανε ξαφνικά 37.2 και λέω κάτσε να του κάνω self test και κατευθείαν βγήκε θετικό.. Και το δεύτερο θετικό.. 😭 Δεν ήθελα να δω τέτοιο θετικό τεστ σήμερα!!!! Άλλο περίμενα 😢 έχω αγχωθεί.. Μακάρι να το περάσει ελαφριά όπως το πέρασε ο μεγάλος μου γιος το Γενάρη 

Περαστικά του καλή μου, ελαφριά θα το περάσει, και πυρετό να κάνει θα πέφτει με αντιπυρετικο.. Μην ανησυχείς, πολλά πιτσιρίκια είναι άρρωστα αυτό το καιρό. 

Αντε μακάρι να βγει και το δικό σου θετικό αλλά το εγκυμοσύνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Βρε κορίτσια η Mimi26 έχει χαθεί.

Δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν με αφήνει να την ταγκαρω. 

Κορίτσια μου όντως έχω να μπω πάρα πολύ καιρό μόλις μπήκα και διάβαζα τα σχόλια σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε 💙💙🙏🤞🤰 είμαι πάρα πολύ καλά εγκυμοσύνη μου πηγαίνει τέλεια μπαίνω στην 20η εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου έχω δει το φίλο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι είμαι πολύ χαρούμενη Γενικά έχουμε αλλάξει σπίτι μετακομίσαμε την προηγούμενη εβδομάδα και ήρθαμε σε δικό μας σπίτι ήταν πολύ κουραστική αυτή η περίοδος και για μένα και για τον άντρα μου εν ολίγοις από τότε που έχουμε να τα πούμε αναλυτικά έχουμε κάνει τον πολιτικό γάμο έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις έχουμε δει το φύλλο έχουμε ξεκινήσει ετοιμασίες αγοράζουμε πράγματα και έχουμε αλλάξει σπίτι και διάθεση μαζί φυσικά ❤️

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που νιώθω να τα ακούω στην κοιλιά μου.

Εγώ σου το ξέρω αλλά τώρα θα επανέλθω!

Θέλω να μάθω πολύ τα νέα σας δεν νομίζω πως έχω κουράγιο να ψάξω όλες τις συνομιλίες αν θέλετε γράψτε μου τα νέα σας Θα χαρώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου όντως έχω να μπω πάρα πολύ καιρό μόλις μπήκα και διάβαζα τα σχόλια σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε 💙💙🙏🤞🤰 είμαι πάρα πολύ καλά εγκυμοσύνη μου πηγαίνει τέλεια μπαίνω στην 20η εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου έχω δει το φίλο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι είμαι πολύ χαρούμενη Γενικά έχουμε αλλάξει σπίτι μετακομίσαμε την προηγούμενη εβδομάδα και ήρθαμε σε δικό μας σπίτι ήταν πολύ κουραστική αυτή η περίοδος και για μένα και για τον άντρα μου εν ολίγοις από τότε που έχουμε να τα πούμε αναλυτικά έχουμε κάνει τον πολιτικό γάμο έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις έχουμε δει το φύλλο έχουμε ξεκινήσει ετοιμασίες αγοράζουμε πράγματα και έχουμε αλλάξει σπίτι και διάθεση μαζί φυσικά ❤️

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που νιώθω να τα ακούω στην κοιλιά μου.

Εγώ σου το ξέρω αλλά τώρα θα επανέλθω!

Θέλω να μάθω πολύ τα νέα σας δεν νομίζω πως έχω κουράγιο να ψάξω όλες τις συνομιλίες αν θέλετε γράψτε μου τα νέα σας Θα χαρώ πολύ

Μραβο κορίτσι μου πολύ ωραία τα νέα σου. Άλλαξε όλη η διάθεσή σου και όλα τα άφησες πίσω. ♥️

Εγώ είμαι 15 η εβδομάδα. Έχω μάλλον κοριτσάκι αλλά θα το ξανά δούμε για σίγουρα. Γενικά Με ταλαιπωρεί ακόμα το θέμα με το στομάχι και παίρνω χάπι γιατί αλλιώς ξεκινάει εμετος. 

Είμαι πολύ καλά. Μετα την αυχενική ηρεμησα και έχω αρχίσει να το χαίρομαι. Θα πάω να το δω πάλι μετά το Πάσχα. Και μετά θα είναι και εμένα η β επιπέδου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά τα νινακια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ Μια όμορφη Κυριακή σας εύχομαι!! Δε σας είπα, και η νύφη μου τώρα μπήκε σε διαδικασία ξανά με εξωσωματική…μιλησαμε και μ είπε ότι επειδή πέφτει η ετ γύρω στο Πάσχα μου είπε ότι θα το αφήσει για Μάιο…η καημενουλα ξανά περνά την ίδια διαδικασία γιατί τότε με το μικρό μας ήτανε το μόνο που προχώρησε κ πήγαν μόνο με εκείνο το ένα…! Μακάρι να της πάνε ξανά όλα οπως τότε…όλοι ευχόμαστε για κάτι περισσότερο αυτή τη φορά…

@marinamanoulitsaΘα σου πω αυτό π μου είπε ενας παιδίατρος τα παιδιά είναι καλύτεροι οργανισμοί από εμας το περνάνε πολύ ήπια σε σχέση με εμας που είμαστε πιο «γέρικο» ανοσοποιητικό από ένα παιδάκι!! Περιμένουμε κ το τεστακι σου όχι το μου κορονοϊού το άλλο το καλό 🙏🙏☺️☺️
 

@Mimi26τι όμορφα τα νέα σου!! Άντε με το καλό να τα υποδεχθείς!! Αναμένουμε την β επιπέδου!!! ❤️❤️❤️ Ποτέ γεννάς Αύγουστο περίπου; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου όντως έχω να μπω πάρα πολύ καιρό μόλις μπήκα και διάβαζα τα σχόλια σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε 💙💙🙏🤞🤰 είμαι πάρα πολύ καλά εγκυμοσύνη μου πηγαίνει τέλεια μπαίνω στην 20η εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου έχω δει το φίλο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι είμαι πολύ χαρούμενη Γενικά έχουμε αλλάξει σπίτι μετακομίσαμε την προηγούμενη εβδομάδα και ήρθαμε σε δικό μας σπίτι ήταν πολύ κουραστική αυτή η περίοδος και για μένα και για τον άντρα μου εν ολίγοις από τότε που έχουμε να τα πούμε αναλυτικά έχουμε κάνει τον πολιτικό γάμο έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις έχουμε δει το φύλλο έχουμε ξεκινήσει ετοιμασίες αγοράζουμε πράγματα και έχουμε αλλάξει σπίτι και διάθεση μαζί φυσικά ❤️

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που νιώθω να τα ακούω στην κοιλιά μου.

Εγώ σου το ξέρω αλλά τώρα θα επανέλθω!

Θέλω να μάθω πολύ τα νέα σας δεν νομίζω πως έχω κουράγιο να ψάξω όλες τις συνομιλίες αν θέλετε γράψτε μου τα νέα σας Θα χαρώ πολύ

Πολύ προσοχή στη μετακόμιση, όσο περνάει ο καιρός με την εγκυμοσύνη να μη σηκώνεις βαριά πράγματα. Μπορεί να υποστεί βλάβη ο ομφάλιος λωρος από τα σηκώματα και τα σκυψιματα. Σιγά σιγά θα μπουν όλα στη θέση τους. Με το καλό κάθε αλλαγή εύχομαι ολοψυχα. Εμείς γεννάμε και κοντά κοντά. 2 εβδομάδες διαφορά έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εγώ περιμένω την ακατανομαστη σε 4 μερες και πονάει το στήθος μου τρέλα αντε να έρθει για να κλείσω ραντεβού για υστεροσαλπιγγογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...