Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια δεν αντεξα!!!  (μαρεσει που ελεγα να περιμενω μεχρι την κυριακη χαχα) Εκανα ενα επαναληπτικο τεστ clearblue απτο πακετο που ειχα  ενα τελευταιο αλλα τελικα το κουτι ηταν combo το ειχα παρει απτο Mother2Be και για καποιο λογο ηταν ψηφιακο αυτο το τεστ. Αρχισαν αν αναβοσβηνουν κατι τετραγωνακια δεν κα ταλαβαινω τι εγινε  χαχα αλλα στο τελος δυστυχως το αποτελεσμα ομως NOT PREGNANT! 😩Καλα το ξερετε ηδη οτι θα κανω και ενα την Κυριακη επαναληπτικο αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο το ψηφιακο να ειναι λαθος! Δεν πειραζει καλο ηταν και οσο κρατησε η χαρα! 🙂 Εννοειται θα ξανακανω την Κυριακη θα σας πω

nopregnant.jpg

Μου κάνει εντύπωση που το άλλο είχε δεύτερη γραμμή πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μου κάνει εντύπωση που το άλλο είχε δεύτερη γραμμή πάντως...

Κι εμενα αν και ηταν παρα πολυ αχνη!  Σκεφτομαι μηπως κατι παει να γινει και δεν γινεται? Δεν ξερω..Παντως ενα απτα δυο ειναι σιγουρα λαθοςμ αυτο σιγουρο,. Η πλακα ειναι δνε ειχα κανει ποτε ψηφιακο και οταν αναβοσβηναν τα τετραγωνακια νομιζω καθε τετραγωνακι μια εβδομαδα εγκυμοσυνης και χαιρομουν οτι ειμαι στανταρντ Στο τελος καταλαβα οτι δεν ειναι ετσι! Θα παρω predictor early και θα κανω Κυριακη πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια δεν αντεξα!!!  (μαρεσει που ελεγα να περιμενω μεχρι την κυριακη χαχα) Εκανα ενα επαναληπτικο τεστ clearblue απτο πακετο που ειχα  ενα τελευταιο αλλα τελικα το κουτι ηταν combo το ειχα παρει απτο Mother2Be και για καποιο λογο ηταν ψηφιακο αυτο το τεστ. Αρχισαν αν αναβοσβηνουν κατι τετραγωνακια δεν κα ταλαβαινω τι εγινε  χαχα αλλα στο τελος δυστυχως το αποτελεσμα ομως NOT PREGNANT! 😩Καλα το ξερετε ηδη οτι θα κανω και ενα την Κυριακη επαναληπτικο αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο το ψηφιακο να ειναι λαθος! Δεν πειραζει καλο ηταν και οσο κρατησε η χαρα! 🙂 Εννοειται θα ξανακανω την Κυριακη θα σας πω

nopregnant.jpg

Εγώ πάντως θυμάμαι είχα κάνει το Σάββατο τεστ 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε βγει αρνητικό. Μάλιστα το είχα γράψει απογοητευμένη και εδώ στην ομάδα. Την ημέρα που θα αδιαθετουσα το μεσημέρι έκανα τεστ μόλις γύρισα από τη δουλειά και βγήκε θετικό. Νομίζω ήταν Πέμπτη. Συνεπώς καλύτερα να μην απογοητεύεσαι ακόμα. Είχα κάνει το first step και βγήκε θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εμενα αν και ηταν παρα πολυ αχνη!  Σκεφτομαι μηπως κατι παει να γινει και δεν γινεται? Δεν ξερω..Παντως ενα απτα δυο ειναι σιγουρα λαθοςμ αυτο σιγουρο,. Η πλακα ειναι δνε ειχα κανει ποτε ψηφιακο και οταν αναβοσβηναν τα τετραγωνακια νομιζω καθε τετραγωνακι μια εβδομαδα εγκυμοσυνης και χαιρομουν οτι ειμαι στανταρντ Στο τελος καταλαβα οτι δεν ειναι ετσι! Θα παρω predictor early και θα κανω Κυριακη πρωι.

 

 

 

Έχεις καθυστέρηση;; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

Έχεις καθυστέρηση;; 
 

Οχι κοριτσι μου ντρεπομαι κιολας που το γραφω  με ετρωγε εκανα 5 μερες πριν την περιοδο! Μη μαλωσετε!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είπα να κάνω τεστ 9 μέρες μετά την ωορηξία, δηλαδή 5 μέρες πριν περίοδο,  έκανα 2.30 το πρωί που έτυχε να ξυπνήσω. Ήθελα έτσι να το κάνω για να μην περιμ΄ρνω. Προφανώς βλ΄έπβ ότι είναι αρνητικό αλλά υπάρχει περίπτωση να βλεπέτε μια απειροελάχιστα μικρή σκιά στο θετικό; (κάθετη γραμμή). Ξέρω ότι μπορεί είτε και άν φαίνεται να μη φαίνεται είτε να μην σημαίνει και τίποτα αλλά ξέρετε τώρα η ελπίδα. αχαχα Αν δεν βλέπετε πείτε το μου άνετα μη σκεφτειτε οτι  θα στενοχωρηθώ, π΄΄λέον το έχω πάρει απόφαση, δηλαδ'ή όταν κάνω τεστ δεν πηγαίνω με προσδοκία θετικοcleablue.thumb.jpg.463ac01b3e331ff854d34c01419cc1c9.jpg

 

Εκτός του ότι είναι πολύ νωρίς για τεστ 5 μέρες πριν την περίοδο ήταν και πάρα πολύ νωρίς από θέμα ώρας που το έκανες εκτός κι αν κοιμόμουν από τις 8 το βράδυ η λογική του να κάνουμε τεστ το πρωί είναι ακριβώς το ότι έχουμε αρκετές ώρες να πάμε τουαλέτα οπότε τα ουρά είναι πιο πυκνά και υπάρχει μελαλυτερη συγκέντρωση της ορμόνης... Παρόλα αυτά όντως κάτι αχνοφαίνεται οπότε υπομονή λίγες μέρες και το επόμενο τεστ φρόντισε να το κάνεις πρωί όχι μέσα στη μαύρη νύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εκτός του ότι είναι πολύ νωρίς για τεστ 5 μέρες πριν την περίοδο ήταν και πάρα πολύ νωρίς από θέμα ώρας που το έκανες εκτός κι αν κοιμόμουν από τις 8 το βράδυ η λογική του να κάνουμε τεστ το πρωί είναι ακριβώς το ότι έχουμε αρκετές ώρες να πάμε τουαλέτα οπότε τα ουρά είναι πιο πυκνά και υπάρχει μελαλυτερη συγκέντρωση της ορμόνης... Παρόλα αυτά όντως κάτι αχνοφαίνεται οπότε υπομονή λίγες μέρες και το επόμενο τεστ φρόντισε να το κάνεις πρωί όχι μέσα στη μαύρη νύχτα

Εχεις δικιο, ασε ξυπνησα μες τη νυχτα και ειχα μεγακη ανησυχια για διαφορα και δεν μπορουσα να κοιμηθω και δεν κρατηθηκα! Απο εδω και στο εξης θα λογικευτω και θα ξανακανω Κυριακη πρωι πρωι μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εκτός του ότι είναι πολύ νωρίς για τεστ 5 μέρες πριν την περίοδο ήταν και πάρα πολύ νωρίς από θέμα ώρας που το έκανες εκτός κι αν κοιμόμουν από τις 8 το βράδυ η λογική του να κάνουμε τεστ το πρωί είναι ακριβώς το ότι έχουμε αρκετές ώρες να πάμε τουαλέτα οπότε τα ουρά είναι πιο πυκνά και υπάρχει μελαλυτερη συγκέντρωση της ορμόνης... Παρόλα αυτά όντως κάτι αχνοφαίνεται οπότε υπομονή λίγες μέρες και το επόμενο τεστ φρόντισε να το κάνεις πρωί όχι μέσα στη μαύρη νύχτα

@Hopemumtobe αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω γιαυτό σε ρώτησα αν έχεις καθυστέρηση! πως να συγκεντρωθεί μανάρι μου μεσημεριάτικα τόση ορμόνη 5 μέρες πριν την περίοδο;; 
Υπομονή, προσευχή, netflix μερικε΄ς μέρες ακόμα!! Είσαι σε καλό δρόμο οπότε κάτσε στα αυγά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Hopemumtobe αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω γιαυτό σε ρώτησα αν έχεις καθυστέρηση! πως να συγκεντρωθεί μανάρι μου μεσημεριάτικα τόση ορμόνη 5 μέρες πριν την περίοδο;; 
Υπομονή, προσευχή, netflix μερικε΄ς μέρες ακόμα!! Είσαι σε καλό δρόμο οπότε κάτσε στα αυγά σου! 

αχαχαχαα μια χαρα τα λες😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@HopemumtobeΕχω ακούσει ότι τα ψηφιακά θέλουν αρκετή χοριακη για να ανιχνεύσουν. Συνήθως δείχνουν πιο μετά από τα απλά. Εγώ θα εμπιστευόμουν περισσότερο το απλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσιαααααα!!!!!!!!!! Καλά με συγκινήσατε πάααααααααρα πολύ με όλα τα μυνήματα σας!!!!!!!  Και την αισιοδοξια σας!  💗 

Παιδιά δεν ξέρω τι να πιστεψω αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι είχα λεπτό ενδομήτριο και θα ηταν πολυ δυσκολο αυτον τον κυκλο να μεινω εγκυος. Φοβαμαι οτι και κατι να εχει γινει δνε ξερω αν θα τα καταφερω!!!!! Τελικα Θα κανω αυριο πρωι με τα πρωτα πρωινα ούρα, δεν νομιζω να αντεξω μεχρι την Κυριακη να περιμενω για επαναληψη!

Πάρε ηλεκτρονικό clear blue!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe εγώ όμως ξέρω πολλές κοπέλες που όντως το βλέπουν και από τόσο νωρίς το αχνο θετικο!!! Μπορεί να έγινε νωρίς η συλληψη σε αυτόν τον κύκλο!!!! Γιατί λένε ότι το τεστ ούρων δείχνει μετά από 10 με 12 ημέρες μετά την ωορρηξία...!!!!

Επίσης κοπέλα μου... Οι γιατροί μπορεί να λένε πολλά.. Ο Θεός όμως έχει τον τελευταίο λόγο 😘 και ίσως αυτό είναι το δικό σου θαύμα!!! Στο εύχομαι ολόψυχα 

Υ. Γ. Από ότι κατάλαβα με τις απαντήσεις σας κορίτσια.. Μάλλον λόγω εμβολιου έχω καθυστέρηση πάλι!!! 😡😠🤬 Τα είχαμε όλα έχουμε και τα θέματα με το εμβόλιο τώρα χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe εγώ όμως ξέρω πολλές κοπέλες που όντως το βλέπουν και από τόσο νωρίς το αχνο θετικο!!! Μπορεί να έγινε νωρίς η συλληψη σε αυτόν τον κύκλο!!!! Γιατί λένε ότι το τεστ ούρων δείχνει μετά από 10 με 12 ημέρες μετά την ωορρηξία...!!!!

Υ. Γ. Από ότι κατάλαβα με τις απαντήσεις σας κορίτσια.. Μάλλον λόγω εμβολιου έχω καθυστέρηση πάλι!!! 😡😠🤬 Τα είχαμε όλα έχουμε και τα θέματα με το εμβόλιο τώρα χαχαχχαχαχα

Ποση καθυστερηση εχεις?? Εννοω ξερεις στανταρντ ποτε ηταν η ωορηξια και υπολογιζεις μερα περιοδου η υπολογιζεις ανω κατω με προηγουμενους κυκλους? Ωραια θα ταν να μεινουμε παρεα (ειμαι πολυ ονειροπολα ασε!)

ΥΓ: Εμενα το εμβολιο δυστυχως δεν μου μεγαλωσε τιν κυκλο,μ που τετοια τυχη  μπας και μεγαλωσει και το ενδομητριο λιγο  αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 3:16 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Σε εμάς μπαίνουν καραντίνα και οι εμβολιασμενοι απλά η τελευταία οδηγία του εοδυ λέει ότι ακόμα και θετικός να είσαι αν δεν έχεις συμπτώματα δεν μπαίνεις καραντίνα τις μέρες που ήμουν εγώ καραντίνα ένας συνάδελφος βγήκε θετικός και πήρε τον εοδυ και του είπαν ότι αφού δεν έχει συμπτώματα δεν χρειάζεται να μπει καραντίνα και πήγαινε για δουλειά κανονικά απλά δεν ξέρω αν αυτό ισχύει και για εμάς τους ανεμβολιαστους εγώ προσωπικά από τη στιγμή που βγήκα θετική δεν υπήρχε περίπτωση να πάω για δουλειά ότι και να λέει ο εοδυ

Η οδηγία όπως την ξέρω εγώ για τους εμβολιασμένους δε λέει να μη μπεις καραντίνα..λέει ότι αν βγεις θετικός μένεις 5 μέρες καραντίνα, και μετά αν δεν έχεις συμπτώματα ή βγεις αρνητικός στο τεστ μπορείς να βγεις από το σπίτι αλλιώς αν βγαίνεις θετικός πρέπει να κάτσεις 10 μέρες..

Για τους ανεμβολίαστους δε ξέρω τι ισχύει..

Απλά οι εμβολιασμένοι δε μπαίνουν καραντίνα αν είναι επαφή κρούσματος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 3:33 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα. βγηκε η βιοψια του μπαμπα μου χθες και δυστυχως ειναι θετικη. θα πανε αυριο οι γονεις μου στον ωρλ και θα προχωρησουμε ειτε με χορδεκτομη ειτε με ακτινοβολιες. λογικα το πρωτο θα κανουμε αλλα σε αλλο γιατρο (πιο εξειδικευμενο). αν ξερετε καποιον εξειδικευμενο σε καρκινο λαρυγγα πειτε μου. σας φιλω ολες και ΥΓΕΙΑ!🙏

Αντωνία μου λυπάμαι πολύ για το μπαμπά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να το θυμάστε σαν μια κακιά ανάμνηση...🙏😢

Είχε και η μαμά μου μια κοκκινίλα στο χέρι που όλο άλλαζε σχήμα κλπ, πήγε χθες στο δερματολόγο και ήταν προκαρκινικό και το καυτηρίασε..τώρα σε 3 μήνες θα πάει να το ξαναδει..🙏🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είπα να κάνω τεστ 9 μέρες μετά την ωορηξία, δηλαδή 5 μέρες πριν περίοδο,  έκανα 2.30 το πρωί που έτυχε να ξυπνήσω. Ήθελα έτσι να το κάνω για να μην περιμ΄ρνω. Προφανώς βλ΄έπβ ότι είναι αρνητικό αλλά υπάρχει περίπτωση να βλεπέτε μια απειροελάχιστα μικρή σκιά στο θετικό; (κάθετη γραμμή). Ξέρω ότι μπορεί είτε και άν φαίνεται να μη φαίνεται είτε να μην σημαίνει και τίποτα αλλά ξέρετε τώρα η ελπίδα. αχαχα Αν δεν βλέπετε πείτε το μου άνετα μη σκεφτειτε οτι  θα στενοχωρηθώ, π΄΄λέον το έχω πάρει απόφαση, δηλαδ'ή όταν κάνω τεστ δεν πηγαίνω με προσδοκία θετικοcleablue.thumb.jpg.463ac01b3e331ff854d34c01419cc1c9.jpg

 

Καλέ εγώ τη βλέπω τη γραμμούλα!!❤️ Έκανες άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια δεν αντεξα!!!  (μαρεσει που ελεγα να περιμενω μεχρι την κυριακη χαχα) Εκανα ενα επαναληπτικο τεστ clearblue απτο πακετο που ειχα  ενα τελευταιο αλλα τελικα το κουτι ηταν combo το ειχα παρει απτο Mother2Be και για καποιο λογο ηταν ψηφιακο αυτο το τεστ. Αρχισαν αν αναβοσβηνουν κατι τετραγωνακια δεν κα ταλαβαινω τι εγινε  χαχα αλλα στο τελος δυστυχως το αποτελεσμα ομως NOT PREGNANT! 😩Καλα το ξερετε ηδη οτι θα κανω και ενα την Κυριακη επαναληπτικο αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο το ψηφιακο να ειναι λαθος! Δεν πειραζει καλο ηταν και οσο κρατησε η χαρα! 🙂 Εννοειται θα ξανακανω την Κυριακη θα σας πω

nopregnant.jpg

Κορίτσι μου αυτά θέλουν αρκετά μεγάλη χοριακή για να δείξουν… ενώ είχα καταθετικό predictor early αυτό μου έβγαινε αρνητικό. Αφού σου έδειξε το πρώτο clearblue θετικό που πάλι δεν είναι τόσο ευαίσθητα είμαι κατά 90% σίγουρη ότι είσαι έγκυος!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Η οδηγία όπως την ξέρω εγώ για τους εμβολιασμένους δε λέει να μη μπεις καραντίνα..λέει ότι αν βγεις θετικός μένεις 5 μέρες καραντίνα, και μετά αν δεν έχεις συμπτώματα ή βγεις αρνητικός στο τεστ μπορείς να βγεις από το σπίτι αλλιώς αν βγαίνεις θετικός πρέπει να κάτσεις 10 μέρες..

Για τους ανεμβολίαστους δε ξέρω τι ισχύει..

Απλά οι εμβολιασμένοι δε μπαίνουν καραντίνα αν είναι επαφή κρούσματος..

Αυτή ήταν η παλιά οδηγία του εοδυ η καινούργια οδηγία τουλάχιστον για τους εμβολιασμούς λέει ότι αν δεν εχουν συμπτώματα δεν μπαίνουν καραντίνα απλά φοράνε μάσκα υψηλής προστασίας και κρατάνε αποστάσεις απλά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τους ανεμβολιαστους γιατί εγώ δεν πήρα τον εοδυ από τη στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ θα εμένα σπίτι μου και χωρίς συμπτώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobeκαι εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια ισως δεν ήταν αρκετή η συγκέντρωση της ορμόνης! Υπομονή και νομίζω να κανεις το πρωί ένα ξανά από αυτά τα ευαίσθητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποση καθυστερηση εχεις?? Εννοω ξερεις στανταρντ ποτε ηταν η ωορηξια και υπολογιζεις μερα περιοδου η υπολογιζεις ανω κατω με προηγουμενους κυκλους? Ωραια θα ταν να μεινουμε παρεα (ειμαι πολυ ονειροπολα ασε!)

ΥΓ: Εμενα το εμβολιο δυστυχως δεν μου μεγαλωσε τιν κυκλο,μ που τετοια τυχη  μπας και μεγαλωσει και το ενδομητριο λιγο  αχαχα 

Κοίτα τον προηγούμενο κύκλο έφτασε 37 ημέρες... Τώρα είμαι 31η ημέρα... Το τεστ το έκανα 29η και ήταν αρνητικό άρα έχω ακόμα ελπίδες... Οχι τεστ ωορρηξίας δεν κάνω γιατί με αγχώνει πολύ!!!! Από τα συμπτώματα όμως κατάλαβα ωορρηξία 19η με 20η ημέρα άρα το έκανα αρκετά νωρίς χαχαχααχαχαχαχα... Ας είσαι εσύ εγκυουλα και δεν πειράζει εγώ αργότερα!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτή ήταν η παλιά οδηγία του εοδυ η καινούργια οδηγία τουλάχιστον για τους εμβολιασμούς λέει ότι αν δεν εχουν συμπτώματα δεν μπαίνουν καραντίνα απλά φοράνε μάσκα υψηλής προστασίας και κρατάνε αποστάσεις απλά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τους ανεμβολιαστους γιατί εγώ δεν πήρα τον εοδυ από τη στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ θα εμένα σπίτι μου και χωρίς συμπτώματα

Έχει ανακοινωθεί κάπου αυτό; μπήκα πάλι τώρα στις επίσημες ανακοινώσεις του εοδυ στο επίσημο site τους και στο fb και ισχύουν τα προηγούμενα μέτρα. Πέρασα κι εγώ τον περασμένο μήνα covid, 3 φορές εμβολιασμένη και οι οδηγίες που μου έδωσαν ήταν αυτές. Ο σύντροφός μου, επίσης, 3 φορές εμβολιασμένος και χωρίς κανένα σύμπτωμα, απλά με θετικό τεστ, έκατσε κανονικά καραντίνα κι αυτός. Απλά μας είχαν πει ότι δε χρειάζεται να έχουμε αρνητικό τεστ για να βγούμε. Αλλά είναι άλλο αυτό και άλλο το δεν κάθομαι καθόλου καραντίνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ κορίτσια για άδεια από κοβιντ το ΙΚΑ καλύπτει μόνο 5 μέρες μετά το θετικο άσχετα με το πόσες μέρες μένουμε σπίτι.. Εγώ έκανα τεστ Σάββατο 26/2 και γυρισα στη δουλειά 8/3 τη Δευτέρα 7/8 ήταν αργία οπότε εγώ υποτίθεται ότι πήρα άδεια από 28/2 Δευτέρα έως 4/3 Παρασκευή την οποία μου την έγραψε ο γιατρός μην σας πω πόσο μου χρέωσε ένα χαρτί γιατί θα συγχυστω πάλι απλά τον πήρα τηλέφωνο και πήγα μετά από δύο μέρες να πάρω το χαρτί ούτε καν με εξέτασε τέλος παντων έπρεπε να μπω στη σελίδα του ΙΚΑ με τους κωδικούς του taxis να την δηλώσω λοιπόν μπήκα εχθές και το ΙΚΑ μου δικαιολογεί ακριβώς 5 μέρες μετά το θετικο δηλαδή από Κυριακή μέχρι Πέμπτη η Παρασκευή βέβαια ο γιατρός μου την έχει γράψει αλλά δεν ξέρω αν θα την δεχτούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εντωμεταξύ κορίτσια για άδεια από κοβιντ το ΙΚΑ καλύπτει μόνο 5 μέρες μετά το θετικο άσχετα με το πόσες μέρες μένουμε σπίτι.. Εγώ έκανα τεστ Σάββατο 26/2 και γυρισα στη δουλειά 8/3 τη Δευτέρα 7/8 ήταν αργία οπότε εγώ υποτίθεται ότι πήρα άδεια από 28/2 Δευτέρα έως 4/3 Παρασκευή την οποία μου την έγραψε ο γιατρός μην σας πω πόσο μου χρέωσε ένα χαρτί γιατί θα συγχυστω πάλι απλά τον πήρα τηλέφωνο και πήγα μετά από δύο μέρες να πάρω το χαρτί ούτε καν με εξέτασε τέλος παντων έπρεπε να μπω στη σελίδα του ΙΚΑ με τους κωδικούς του taxis να την δηλώσω λοιπόν μπήκα εχθές και το ΙΚΑ μου δικαιολογεί ακριβώς 5 μέρες μετά το θετικο δηλαδή από Κυριακή μέχρι Πέμπτη η Παρασκευή βέβαια ο γιατρός μου την έχει γράψει αλλά δεν ξέρω αν θα την δεχτούν

Εμας εδώ είναι το ίδιο με άδεια ασθένειας βασικά δεν σου καλύπτουν τις πρωτες τρεις ημερες και στις πληρώνει ο εργοδότης και σου καλύπτει τις υπόλοιπες όσες σου γράψει ο γιατρος βασικά πλην τις 3 πρωτες ημερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Έχει ανακοινωθεί κάπου αυτό; μπήκα πάλι τώρα στις επίσημες ανακοινώσεις του εοδυ στο επίσημο site τους και στο fb και ισχύουν τα προηγούμενα μέτρα. Πέρασα κι εγώ τον περασμένο μήνα covid, 3 φορές εμβολιασμένη και οι οδηγίες που μου έδωσαν ήταν αυτές. Ο σύντροφός μου, επίσης, 3 φορές εμβολιασμένος και χωρίς κανένα σύμπτωμα, απλά με θετικό τεστ, έκατσε κανονικά καραντίνα κι αυτός. Απλά μας είχαν πει ότι δε χρειάζεται να έχουμε αρνητικό τεστ για να βγούμε. Αλλά είναι άλλο αυτό και άλλο το δεν κάθομαι καθόλου καραντίνα. 

Δεν ξέρω αν έχει ανακοινωθεί κάπου αλλά σου είπα αυτό έχει γίνει τις τελευταίες 10-15 μέρες πριν ίσχυε αυτό που λες τους πήρε ο άνθρωπος τηλέφωνο τους είπε ότι είχε επαφή με κρούσμα και βγήκε και αυτός θετικός και του είπαν ότι από τη στιγμή που δεν έχει συμπτώματα να συνεχίσει να πηγαίνει για δουλειά με μάσκα υψηλής προστασίας και μας έχουν τοίχο κολλήσει στη δουλειά ένα χαρτί που από ότι μου είπαν όσοι το διάβασαν λέει αυτό που σου λέω απλά δεν ρωτησα αν ισχύει και για τους ανεμβολιαστους.. Πιστεύω ότι επειδή βλέπουν ότι κολλάνε όλοι άσχετα με το αν έχουν κάνει εμβόλιο το κάνουν για να μην πληρώνουν τις αδειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 @MyNa κ εμείς περάσαμε τον προηγούμενο μήνα οικογενειακώς κ η οδηγία ήταν αυτή που λέτε (εμβολιασμενοι κ εμείς εκτός βέβαια από το μωρό).

Edit: αυτό ισχύει ακόμα οπότε προσοχή αν κάποια βγει θετική... https://eody.gov.gr/covid-19-faq-20220106/

Επίσης @Princess28 to idio ακριβώς είχε πάθει η μαμά μου πριν χρόνια! Έχουμε παααρα πολύ λευκό δέρμα κ είχε βγάλει στο μάγουλο μια (ακόμα) φακιδα αλλά κάπως διαφορετικη... Όπως λες προκαρκινικη φάση. Το αφαίρεσε κ τέλος. Φυσικά το παρακολουθεί αλλά να ξέρεις ότι αφού προλάβατε όλα καλά!

@Ευάγγελοςτ η καθυστέρηση είναι από τη διέγερση. Είναι πολύ κοινό. Κ γω ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα για ετ κ έκανα κύκλο 35 μέρες από 26! Είναι επειδή έδωσες κ εσύ πολλά ωάρια κ κάπως κουράστηκε το σύστημα κ κάνει παύση. Εμένα εν τω μεταξύ αυτή η καθυστέρηση μου κόστισε πολύ επειδή έχασα την ετ από 4 μέρες! Έγινε lock down Δευτέρα κ θα έκανα Πέμπτη! Άσε κ από Μάρτη έκανα Ιούνιο! Τελοσπαντων τέλος καλό όλα καλά

@Antonia2 Περαστικά σας, να πάνε όλα καλά!

@Hopemumtobeδεν έχω πείρα από τεστ, με απογοήτευαν πολύ κ δεν έκανα πάρα μόνο 2 φορές. Όμως για να είδες θετικό κάτι υπάρχει! Κάτι έπιασε! Εύχομαι ειλικρινά να σας πάνε όλα καλά κ να κάνετε την ανατροπή! Πάντως αν θες τη γνώμη μου τράβα κάνε μια χοριακη, αρκετό άγχος έχεις να σου λείπει κ η αγωνία των τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...