Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

νομιζω θα κλεισω και εγω μια αφου λενε οτι εισαι πιο γονιμη αν και το λενε και μετα την αποξεση αλλα τζιφος εγω χαχαχαααχαχχ

Όταν πας στην γιατρο σου ρωτά την αν το καλύπτει το γεσυ γιατί δε το βρήκα πουθενά γραμμένο!! 
 

Ολα καλά θα πάνε για ολες μας! Να μας πεις τι θα σ πει η γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

λες να πιασουμε και εμεις τωρα με τους καυγαδες? χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Εγώ έλεγα. Ποτεε

Με αυτό που μου έτυχε όμως ποτέ μην λες ποτέ. Είδες τι έπαθα;  Έχουν μείνει οι ενέσεις στο ψυγείο.και εκεί εύχομαι να μείνουν. 😝😔🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έλεγα. Ποτεε

Με αυτό που μου έτυχε όμως ποτέ μην λες ποτέ. Είδες τι έπαθα;  Έχουν μείνει οι ενέσεις στο ψυγείο.και εκεί εύχομαι να μείνουν. 😝😔🤗

αυτες να μεινουν τιμωρια εκει χαχαχαχα

οντως ποτε μην λες ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όταν πας στην γιατρο σου ρωτά την αν το καλύπτει το γεσυ γιατί δε το βρήκα πουθενά γραμμένο!! 
 

Ολα καλά θα πάνε για ολες μας! Να μας πεις τι θα σ πει η γιατρος 

θα δω τι θα μου πει.. δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω λογο που ειχα μεινει εγκυος.. εννοειται θα σας πω.. το θετικο ειναι οτι ο αντρας μου θελει να κανει εξετασεις για να δει αν υπαρχει καποιο προβλημα για να το αντιμετωπισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θέλει ρύθμιση για να πέσει. Στην εγκυμοσύνη το θέλουνε κάτω από 1.5 με 2 για την σωστή ανάπτυξη του εμβρύου. Ρυθμίζεται γρήγορα με τα τ4 που λογικά θα σου δώσει ο ενδοκρινολογο και όλα θα πάνε καλά. Το είχα και στις 7 εγκυμοσύνες μου και πάντα ρυθμιζοταν άμεσα. 

Καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο άντε κοντεύεις. Εύχομαι καλά αποτελέσματα. Όλα τέλεια θα πάνε θα το δεις. 

Μολις ρυθμιστούν όλα αμέσως θα πιάσεις. Πίστεψε το. 

Και εγώ ειχα τον τελευταίο καιρό πολύ καλή ψυχολογία και θεωρουσα ότι είναι ακατόρθωτο.και ότι δεν θα δω πότε θετικό τεστ εγώ 

 

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ σε νιωθω! κι εγω ετσι ειχα αγχωθει!! εννοειται αν μπορει να ερθει μαζι σου!!

εμενα μου ειπαν να βαλω ενα υποθετο μια ωρα πριν και να παρω ενα buscopan plus μιση ωρα πριν. και μετα αντιβιωση αν θυμαμαι καλα για 7 ημερες! τη vibramycin! δεν θυμαμαι να εοχα παρει κατι αλλο.. επισης να εχεις 1-2 σερβιετες μαζι σου (και εσωρουχο περιοδου) μηηηηπως μετα εχεις λιγο αιμα.. εγω ειχα ελαχιστο και μονο εκεινη την ημερα.. τις υπολοιπες μερες τιποτα.... 

ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!!😍😍😍❤️❤️ κανεις και τη θεραπεια σου για την προλακτινη και τη σαλπιγγογραφια, τον αλλο μηνα θα εισαι σουπερ γονιμη!!!! (εμενα το μηνα της σαλπιγγογραφιας μου ειπαν να παιρνω προφυλαξεις και πριν και μετα την εξεταση.. την κλασσικη μεθοδο θα κανεις η με τον αφρο;)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Άντε να δούμε τι άλλο θα κάνουμε!! Έχω το παράδειγμα σου @babyblue94και παιρνω τα πάνω μου 😊😊 
 

@Antonia2Αχ δεν ρώτησα 😕😕 απλά ρώτησα πόση ώρα κάνει αν πρέπει να πάρω κάτι πριν κτλ κ εννοείται το ποσό της χρέωσης! Εξάλλου ο γιατρος μου είπε να πάω εκεί στο συγκεκριμένο όποτε δεν είχα επιλογή! Ποια είναι η διαφορά;; Εν το μεταξύ ευχαριστώ γιατί εκείνη εκεί στο τηλέφωνο δεβ μου είπε ούτε για έξτρα εσώρουχο ούτε για σερβιέτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

λες να πιασουμε και εμεις τωρα με τους καυγαδες? χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Να αρχίσουμε ολες να τσακωνόμαστε νομίζω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Άντε να δούμε τι άλλο θα κάνουμε!! Έχω το παράδειγμα σου @babyblue94και παιρνω τα πάνω μου 😊😊 
 

@Antonia2Αχ δεν ρώτησα 😕😕 απλά ρώτησα πόση ώρα κάνει αν πρέπει να πάρω κάτι πριν κτλ κ εννοείται το ποσό της χρέωσης! Εξάλλου ο γιατρος μου είπε να πάω εκεί στο συγκεκριμένο όποτε δεν είχα επιλογή! 

Δεν την κανει ο γιατρος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

θα δω τι θα μου πει.. δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω λογο που ειχα μεινει εγκυος.. εννοειται θα σας πω.. το θετικο ειναι οτι ο αντρας μου θελει να κανει εξετασεις για να δει αν υπαρχει καποιο προβλημα για να το αντιμετωπισουμε

Ειδες είναι μέχρι να το επεξεργαστεί ο εγκέφαλος…κ εμένα στην αρχή μ έλεγε δεν έχω τίποτα είμαι πύραυλος κτλ κτλ που λένε όλοι οι άντρες ανεξαρτήτως ηλικίας!! Μετά που είδε ότι δεν έρχεται το ζήτησε μονος από τον γιατρο του…😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Δεν την κανει ο γιατρος σου?

Όχι πρέπει να πας σε ακτινολόγο κ εγώ νόμιζα ότι το κάνει ο γιατρος αλλά μου είπε ότι είναι δουλεια ακτινολόγου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ειδες είναι μέχρι να το επεξεργαστεί ο εγκέφαλος…κ εμένα στην αρχή μ έλεγε δεν έχω τίποτα είμαι πύραυλος κτλ κτλ που λένε όλοι οι άντρες ανεξαρτήτως ηλικίας!! Μετά που είδε ότι δεν έρχεται το ζήτησε μονος από τον γιατρο του…😉😉

ναι και μενα ετσι μου ελεγε.. ειμαι πυραυλος.. του ελεγα προσεχε μην σε ψαχνω στο διαστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όχι πρέπει να πας σε ακτινολόγο κ εγώ νόμιζα ότι το κάνει ο γιατρος αλλά μου είπε ότι είναι δουλεια ακτινολόγου 

καταλαβα.. δεν ξερω αν οι ακτινολογοι ειναι στο γεσυ.. δεν εψαξα τιποτα ακομη γιατι λεω ας παω να δω τι θα μου πει πρωτα.. μπορει για την ωρα να μην χρειαζεται εξετασεις και να μας δωσει βιταμινες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ναι και μενα ετσι μου ελεγε.. ειμαι πυραυλος.. του ελεγα προσεχε μην σε ψαχνω στο διαστημα

Κλαίω 🤣😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Άντε να δούμε τι άλλο θα κάνουμε!! Έχω το παράδειγμα σου @babyblue94και παιρνω τα πάνω μου 😊😊 
 

@Antonia2Αχ δεν ρώτησα 😕😕 απλά ρώτησα πόση ώρα κάνει αν πρέπει να πάρω κάτι πριν κτλ κ εννοείται το ποσό της χρέωσης! Εξάλλου ο γιατρος μου είπε να πάω εκεί στο συγκεκριμένο όποτε δεν είχα επιλογή! Ποια είναι η διαφορά;; Εν το μεταξύ ευχαριστώ γιατί εκείνη εκεί στο τηλέφωνο δεβ μου είπε ούτε για έξτρα εσώρουχο ούτε για σερβιέτα 

κι εμενα κανεις δε μου ειπε και θεωρουσαν οτι ειναι αυτονοητο.. η αληθεια ειναι οτι μου εδωσαν εκει μια σερβιετα αλλα το εσωρουχο μου δεν ηταν καταλληλο να τη φορεσω.. ενας θεος ξερει πως την εβαλα...😂😂 και με ρωτησαν "εχετε κι εσεις μαζι σας σερβιετα ε;" και τρομαξα για το ποσο αιμα θα βγαλω.. τελικα ολα καλα...

οσο για τη μεθοδο δεν ξερω.. εγω εκανα την κλασσικη γτ αυτη ηθελε η γιατρος αλλα δεν ξερω αν εχουν διαφορα.. ξερεις οι αποψεις των γιατρων διαφερουν.. οποτε κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου χωρις δευτερες σκεψεις κι ολα καλα!!!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μολις γνώρισα μια συνάδελφο άλλης εταιρίας εργάζεται σε ενα μεγάλο διαγνωστικό κέντρο η οποία πάει σε ενδοκρινολόγους και γυναικολόγους και τη ρώτησα ξέρω γώ για σπερματοδιαγραμματα αν κάνουν κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις…κι μου έδωσε ένα χαρτί που λέει ότι πλέον εξετάζουν κ γονίδιά υπογονιμότητας μπορεί μ λέει όλα να είναι εντάξει αλλά να εχεις κάποια γονίδια που να σε επηρεάζουν στις ορμόνες τελικά μπορεί λέει να ρυθμίζεις την ορμόνη με φάρμακο αλλά να ευθύνεται το γονιδιο 

image.thumb.jpg.e656457d8ce0edb437c4ad35a9d7f06a.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να αρχίσουμε ολες να τσακωνόμαστε νομίζω 😂😂😂

ξεκαθαρα!!!! εμεις τα εχουμε ριξει τα μπερτακια μας αλλα τιποτα ακομα... παιδι πουθενα!!! θα τσακωθουμε χειροτερα μπας και ερθει.....!!!!!😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ναι και μενα ετσι μου ελεγε.. ειμαι πυραυλος.. του ελεγα προσεχε μην σε ψαχνω στο διαστημα

ρε κλαιω μαζι σου!!!!!!!!!😂😂😂😂 ολοι ιδιοι!!!!! εμενα πριν καν ξεκινησουμε τις προσπαθειες μου ελεγε, αν δεν παιρναμε προφυλαξεις, 3δυμα θα σου εκανα τωρα!!!! αχαχαχαχχαα!!! ενα θελω η ρουφιανα και τιποτα ακομα....

βεβαια τωρα που βλεπει οτι οι εξετασεις μου ειναι ολες τελειες, το εχει παρει βαρυα και νομιζω περα απο τις συζητησεις που κανουμε αγχωνεται πολυ και εσωτερικα.... δηλαδη αυτο που ελεγες για τον αντρα σου πχ. θα τελειωνει και θα σκεφτεται και ο δικος μου τις ιδιες βλακειες... αντε να δω πως θα τους ανεβασουμε το ηθικο τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ρε κλαιω μαζι σου!!!!!!!!!😂😂😂😂 ολοι ιδιοι!!!!! εμενα πριν καν ξεκινησουμε τις προσπαθειες μου ελεγε, αν δεν παιρναμε προφυλαξεις, 3δυμα θα σου εκανα τωρα!!!! αχαχαχαχχαα!!! ενα θελω η ρουφιανα και τιποτα ακομα....

βεβαια τωρα που βλεπει οτι οι εξετασεις μου ειναι ολες τελειες, το εχει παρει βαρυα και νομιζω περα απο τις συζητησεις που κανουμε αγχωνεται πολυ και εσωτερικα.... δηλαδη αυτο που ελεγες για τον αντρα σου πχ. θα τελειωνει και θα σκεφτεται και ο δικος μου τις ιδιες βλακειες... αντε να δω πως θα τους ανεβασουμε το ηθικο τωρα....

βασικα το ανηθικο πρεπει να τους ανεβασουμε για να ηρεμησει και το ηθικο χαχαχαχαχαχαχαχχα

ολοι πυραυλοι ειναι τρομαρα τους.. επειδη εχουν τον μοχλο νομιζουν οτι θα πεταξουν κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μολις γνώρισα μια συνάδελφο άλλης εταιρίας εργάζεται σε ενα μεγάλο διαγνωστικό κέντρο η οποία πάει σε ενδοκρινολόγους και γυναικολόγους και τη ρώτησα ξέρω γώ για σπερματοδιαγραμματα αν κάνουν κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις…κι μου έδωσε ένα χαρτί που λέει ότι πλέον εξετάζουν κ γονίδιά υπογονιμότητας μπορεί μ λέει όλα να είναι εντάξει αλλά να εχεις κάποια γονίδια που να σε επηρεάζουν στις ορμόνες τελικά μπορεί λέει να ρυθμίζεις την ορμόνη με φάρμακο αλλά να ευθύνεται το γονιδιο 

image.thumb.jpg.e656457d8ce0edb437c4ad35a9d7f06a.jpg

αρα να σε να ενοχλησω αν μας πει για σπερματοδιαγραμμα να μου πεις που ειναι καλυτερα να παω

αν ειναι θεμα γονιδιου ομως φανταζομαι δεν μπορουν να κανουν κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Είναι όντως σφαιρατη ρε κορίτσια ;εγώ νόμιζα θα δω κάτι πιο μεγάλο. Θα δούμε και σήμερα 

Δεν έκανα στο δικό μου 😟 επειδή είχα κανει εκεί και πρέπει να κάνω στο ίδιο. Θα πάρω και σήμερα τα αποτελέσματα και γενικά δεν θα ξανά πάω εκεί. 

Έκλεισα σε μια κοντά στο σπίτι μου που με εβαλε αύριο λόγω της κατάστασης. Ααααν δω γενικά ότι δεν είναι καλή η κατι τέτοιο θα σου στείλω για να μου δώσεις τηλ του δικού  σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♥️

 

Μία χαρά είναι το 94! Πολύ λογικό νούμερο για ένα έμβρυο. Άλλωστε δεν ξέρεις ακριβώς ποια μέρα έγινε η σύλληψη κ η εμφύτευση (εγώ στην εξωσωματική ήξερα ακριβώς οπότε δεν είναι το ίδιο). Σημασία έχει να μεγαλώνει σωστά! Σήμερα έκανες ξανά από τη Δευτέρα; θες περίπου διπλάσιο αλλά μην αγχωθείς! Εμένα δεν είδε διπλασιαστεί ήταν χαμηλότερη κ πήγαν όλα τέλεια! 

Σχετικά με το θυρεοειδή με ένα χαπάκι θα είσαι οκ. Εγώ επειδή πήγαινα για υποβοηθουμενη το είχα τσεκάρει κ ρυθμίσει νωρίτερα γιατί είχα περίπου 4 κ σου λένε για εγκυμοσύνη κάτω από 2.5 (με είχε στείλει ο γιατρός σε ενδοκρινολογο). Πάντως μην ανησυχείς θα πέσει αμέσως κ με λίγη προσοχή κ στη διατροφή κ συνέπεια στο φάρμακο εκεί θα μείνει. Εμένα μου αύξησε λίγο το χάπι κ έμεινε σταθερά σε κάτω από 2 όλη την εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μόλις μου τα στείλουμε πιστεύω θα ηρεμήσω αρκετά. Δεν θα χρειαστεί να κάνω άλλη χοριακγ λογικά ε; Κατευθείαν στον γιατρό μετά. Την άλλη βδομάδα έλεγα να πάω 

Συνήθως σου λέει και ο γιατρός ανάλογα τη χοριακη πότε να πας. Έχουν κάποιες τιμές σύμφωνα με τις οποίες κρίνουν ότι θα δουν σάκο ή έμβρυο κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μία χαρά είναι το 94! Πολύ λογικό νούμερο για ένα έμβρυο. Άλλωστε δεν ξέρεις ακριβώς ποια μέρα έγινε η σύλληψη κ η εμφύτευση (εγώ στην εξωσωματική ήξερα ακριβώς οπότε δεν είναι το ίδιο). Σημασία έχει να μεγαλώνει σωστά! Σήμερα έκανες ξανά από τη Δευτέρα; θες περίπου διπλάσιο αλλά μην αγχωθείς! Εμένα δεν είδε διπλασιαστεί ήταν χαμηλότερη κ πήγαν όλα τέλεια! 

Σχετικά με το θυρεοειδή με ένα χαπάκι θα είσαι οκ. Εγώ επειδή πήγαινα για υποβοηθουμενη το είχα τσεκάρει κ ρυθμίσει νωρίτερα γιατί είχα περίπου 4 κ σου λένε για εγκυμοσύνη κάτω από 2.5 (με είχε στείλει ο γιατρός σε ενδοκρινολογο). Πάντως μην ανησυχείς θα πέσει αμέσως κ με λίγη προσοχή κ στη διατροφή κ συνέπεια στο φάρμακο εκεί θα μείνει. Εμένα μου αύξησε λίγο το χάπι κ έμεινε σταθερά σε κάτω από 2 όλη την εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι με το καλό! 

Ξέρω ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη επειδή είχα πάει και είχε δει ωάριο ο γιατρός.

Σάββατο 8 του μήνα είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Και εκείνη την μέρα ήρθαμε και σε επαφή. Και τις προηγούμενες. 

Ναι έχω πάει και έχω κάνει άλλη μια χοριακη από την Δευτέρα. Δύο μέρες δηλαδή. 

Έκανα και ένα ακόμα τεστ και βγήκε πιο εντονη ακόμα η γραμμή από ότι ήταν την δευτερα. Περιμένω να μου πουνε από το μικροβιολογικό τα αποτελεσματα. Αν και είναι λίγο ανεύθυνοι μπορεί καν να μην μου στείλουν σήμερα . Άντε να δούμε 

Ωραία μακάρι και με τον. Θυροειδή να πάνε όλα εντάξει.  Αχ ευχαριστώ που με ενημερώνετε. Ότι μπορεί να μην διπλασιαστεί κτλ. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Συνήθως σου λέει και ο γιατρός ανάλογα τη χοριακη πότε να πας. Έχουν κάποιες τιμές σύμφωνα με τις οποίες κρίνουν ότι θα δουν σάκο ή έμβρυο κλπ. 

Ναι θα περιμένουμε και το αποτέλεσμα σήμερα και μετά θα μου πει ο γιατρός πότε να πάω .

Μου είχε πει στις 6 εβδομάδες. Εγώ του είπα φοβάμαι και αν είναι να πάω νωρίτερα. Και μου λέει. Έλα στης 5 αλλά θα δούμε μόνο σάκο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Κορίτσι μου τώραβλέπω τα μυνήματα πολλά συγχαρητήρια για χοριακή σου. Θυροειδή  η τιμή που έχεις θα χρειαστεί ίσως λίγο T4 για να πέσει κάτω από 2,5 που είναι η επιθυμητή τιμή για εγκυμοσύνη αλλα΄δεν είναι κάτι που θα πρέπει καθοολκουνα να σε αγχωνει. Φαντασου αλλοο πανε στον ενδοκρινολογο με τιμες πανω απο 10, 20 κλπ. Η τιμη η δικη σου ειναι ελαφρια ανεβασμενη απλα επειδη εισαιεγκυος αλλα διορθωνεται ευκολα. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσι μου τώραβλέπω τα μυνήματα πολλά συγχαρητήρια για χοριακή σου. Θυροειδή  η τιμή που έχεις θα χρειαστεί ίσως λίγο T4 για να πέσει κάτω από 2,5 που είναι η επιθυμητή τιμή για εγκυμοσύνη αλλα΄δεν είναι κάτι που θα πρέπει καθοολκουνα να σε αγχωνει. Φαντασου αλλοο πανε στον ενδοκρινολογο με τιμες πανω απο 10, 20 κλπ. Η τιμη η δικη σου ειναι ελαφρια ανεβασμενη απλα επειδη εισαιεγκυος αλλα διορθωνεται ευκολα. 💗

Σε ευχαριστώ πολυ. Να στε καλά ρε κορίτσια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης χαχααχ Κανω πλακα αλλα εχω παρα, παρα πολλες υποχρεωσεις κυριως εχουν να κανουν με το γεγονος οτι δουλευω και ταυτοχρονα  ψαχνω σπιτι, ταυτοχρονα επιασα μια δευτερη δουλεια για λιγες ωρες για εξτρα χρηματα, οποτε ειμαι απασχολημενη ολο το 24 ωρο πλεον 😂 Απτη μια με βοηθαει πολυ να μη σκεφτομαι ολη μερα το προβλημα αλλα ελπιζω να συμβει κατι πολυ ευχαριστο απροοπτο χαχα και να παρατησω και τις δουλειες και ολα

@Κατεριναπαπκαλη επιτυχια κοριτσι μου, να μας στελνεις τα νεα σιο🥰

@Raf123 Κι εγω θα παω για σαλπιγγογραφια στο επομενο τριμηνο εκτος ευχαριστου απροοπτου 🥰  Περιμενω να δω λιγο τι γινεται με σπερμα ανδρα μουπρωτα.. Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα

@Antonia2 Σιγουρα αγχωνονται και οι αντρες, ακομα και αυτοι που το παιζουν σουπερ χαλαροι οπως ο δικος μου. Δυσκολο να βγαλεις αυτες τις σκεψεις απτο μυαλο. Εσυ ποτε (ΔΕΝ) περιμενεις περιοδο  κοριτσι μου?💗

@Froufro Χαιρομαι πολυ που ειστε καλα, σε σκεφτομουν και παλι καλα που προλαβατε και γεννησες πριν ερθει ολη αυτη η κατασταση με τον καιρο. Εισαι πολυ τυχερη γιατι θα ειχατε μπλεξει με ολα αυτα

@babyblue94 Καλη επαναληπτικη χοριακη κοριτσι μου💗

@Nandia- Για σπερμοδιαγραμμα να πας οπωσδηποτε καπου πολυ εξειδικευμενα, στην Αθηνα ειναιο Λυμπεροπουλος Κυπρο δεν ξερω θα ξερει η Ραφαελα μας ισως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...