Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:29/12                                                                            

Lacostaki:01/02

Ntinaki83:?

 

 misofeggaro:22/01

Ευάγγελος τ:? 

 

Αννι:20/09                                   

Heart:17/12

Antonia2:01/01

Hopemumtobe:24/01

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :27/01

Tina21:13/10

babyblue94:20/01

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Nandia _:22/01

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα...

Δυστυχώς για εμάς μια εβδομάδα κράτησε η χαρά μας..χθες είχα λίγο περισσότερο καφε από τις προηγούμενες μέρες και αποφάσισα να πάω για υπέρηχο και για μια ακόμη χοριακη..Δυστυχώς η χοριακη έπεσε και η κύηση μου ήταν τραχυλικη...

Ο γιατρός μου μου είπε ότι μέσα στην ατυχία μας είμασταν τυχεροί που το καταλάβαμε νωρίς γιατί η τραχυλικη κύηση είναι πάρα πολύ επικίνδυνη.. σε πολλές περιπτώσεις μεγαλώνει αυτό που έχει δημιουργηθεί πάνω στον τράχηλο γιατί δεν έχει φτάσει στη μήτρα και πολλές φορές η χοριακη μεγαλώνει κι αν δεν κανεις υπέρηχο δε νοιώθεις κάτι...

Εγώ είχα ραντεβού σε 2 εβδομάδες όταν θα ήμουν περίπου 8 εβδομαδων κι αν το βλέπαμε τότε θα είχα μεγάλο πρόβλημα σε σημείο να μου κάνουν σε κάποια όργανα που θα μου είχε πειράξει μέχρι και αφαιρεση...

Χθες είμασταν ρακος με τον άντρα μου γιατί χάρηκαμε τόσο πολύ μετά από τόσες προσπάθειες...Αλλά από σήμερα είπε πρεπει να σηκωθουμε και να σκεφτούμε ότι αν δεν το προλαβαιναμε θα είχαμε χειρότερα αποτελέσματα και στην υγεία μου...

Ο Θεός ξέρει και η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει με την ευλογία της να το ξεπεράσουμε γρήγορα και να συνέλθουμε και να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες μας για να πετύχουμε τον στόχο μας..

Τώρα έχω λογο περισσότερο  αιμα που αυτό θέλουμε για να απορροφηθεί και επίσης θα κάνω και μια χοριακη και έναν ακόμη υπέρηχο την Δευτέρα για να σιγουρευτούμε ότι τώρα πέφτει η τιμή και χάνεται ότι είχε δημιουργηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι και σε εσένα καλή επιτυχία....την επόμενη βδομάδα δηλαδή έχουμε και οι δύο περίοδο 😝 εσύ θα κάνεις ωοληψια; Ή εμβρυομεταφορά;

Ναι! Τέλος της εβδομάδας περιμένω άρα μαζί είμαστε!

Θα ξεκινήσω τις ενέσεις! Ακόμα είμαι στην αρχή!😁

🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι! Τέλος της εβδομάδας περιμένω άρα μαζί είμαστε!

Θα ξεκινήσω τις ενέσεις! Ακόμα είμαι στην αρχή!😁

🥰

Άντε πάμε μαζί ...😝 Και εγώ ενέσεις αλλά πιο λίγες μονάδες. Αν πάθω καμία διέγερση και βγάλω πολλά βέβαια θα το γυρίσω σε ωοληψια. Θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...

Δυστυχώς για εμάς μια εβδομάδα κράτησε η χαρά μας..χθες είχα λίγο περισσότερο καφε από τις προηγούμενες μέρες και αποφάσισα να πάω για υπέρηχο και για μια ακόμη χοριακη..Δυστυχώς η χοριακη έπεσε και η κύηση μου ήταν τραχυλικη...

Ο γιατρός μου μου είπε ότι μέσα στην ατυχία μας είμασταν τυχεροί που το καταλάβαμε νωρίς γιατί η τραχυλικη κύηση είναι πάρα πολύ επικίνδυνη.. σε πολλές περιπτώσεις μεγαλώνει αυτό που έχει δημιουργηθεί πάνω στον τράχηλο γιατί δεν έχει φτάσει στη μήτρα και πολλές φορές η χοριακη μεγαλώνει κι αν δεν κανεις υπέρηχο δε νοιώθεις κάτι...

Εγώ είχα ραντεβού σε 2 εβδομάδες όταν θα ήμουν περίπου 8 εβδομαδων κι αν το βλέπαμε τότε θα είχα μεγάλο πρόβλημα σε σημείο να μου κάνουν σε κάποια όργανα που θα μου είχε πειράξει μέχρι και αφαιρεση...

Χθες είμασταν ρακος με τον άντρα μου γιατί χάρηκαμε τόσο πολύ μετά από τόσες προσπάθειες...Αλλά από σήμερα είπε πρεπει να σηκωθουμε και να σκεφτούμε ότι αν δεν το προλαβαιναμε θα είχαμε χειρότερα αποτελέσματα και στην υγεία μου...

Ο Θεός ξέρει και η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει με την ευλογία της να το ξεπεράσουμε γρήγορα και να συνέλθουμε και να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες μας για να πετύχουμε τον στόχο μας..

Τώρα έχω λογο περισσότερο  αιμα που αυτό θέλουμε για να απορροφηθεί και επίσης θα κάνω και μια χοριακη και έναν ακόμη υπέρηχο την Δευτέρα για να σιγουρευτούμε ότι τώρα πέφτει η τιμή και χάνεται ότι είχε δημιουργηθεί...

Καλημέρα κορίτσι μου. Λυπάμαι πάρα πολύ για την ατυχία σας, αλλά να σκέφτεσαι όπως είπες ότι υπάρχει κ η θετική πλευρά της όλης κατάστασης.... στο λέω και εγώ σαν κάποια που έχω χάσει κάποιες ψυχούλες από το σώμα μου και ξέρω πως πονάς για αυτό που συμβαίνει. Δεν σημαίνει ότι δεν πειράζει κ δεν έγινε τίποτα... αλλά σημασία έχει να είσαι υγιής κ το θαυματάκι σου θα έρθει. Εύχομαι να αναρρώσεις όσο πιο σύντομα γίνεται κ σωματικά και ψυχικά κ να ξεκινήσετε ξανά τις προσπάθειες για την επόμενη τυχερή σας φορά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εχεις δίκιο θελουμε όλοι ένα boost!!! Εγώ αποφάσισα ότι δεν θα ξανά αγχωθώ ούτε για την δουλεια ούτε για τίποτα άλλο! Θα ειμαι χαλαρή και άνετη! Αν δεν προλάβω να βγάλω προγραμμα δε με νοιάζει και αύριο μέρα είναι στη δουλεια, αν δεν μας φτάσουν τα λεφτά για το σπίτι δε πειράζει θα βρουμε άκρη…! Θέλω τα ΣΚ να φεύγω να πηγαινουμε βόλτες να έχουμε ωραίες αναμνήσεις, έψαχνα κ για το τριήμερο 25/3 να πάμε σε ξενοδοχείο, δεν βρήκα κάτι ακόμα αλλά θα βρω κάτι… Έκλεισα κ το Πάσχα να έρθουμε Θεσσαλονίκη! Αυτή η κατάσταση με το κοβιντ 2 χρόνια δεν την αντέχω…! Να έχουμε την υγεία μας πάνω από όλα! Να ζούμε το σήμερα…για αύριο εχεις ο θεός 🙏🙏🙏 

Οντως η @Κατεριναπαπ της έστειλα κ εγώ τη Δευτέρα χάθηκε που είναι;;;

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια εύχομαι ένα όμορφο σκ να έχουμε όλες! 

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ παααρα πολύ που με σκέφτεστε, σας διαβάζω οταν προλαβαίνω,  αυτές τις μέρες λογο δουλειάς τρέχω κςι δεν φτάνω με την αλλαγή του χρόνου έπρεπε να τακτοποιήσω εκκρεμότητες και ακόμα δεν τελείωσα, σας ευχαριστώ και πάλι που με σκέφτεστε, σας διαβάζω εννοείται με την πρώτη ευκαιρία! 

Λοιπόν κορίτσια μου,  εγω βράζω στο ζουμί μου, περιμένω τα φάρμακα απο εοπυ, για προλάβω να ξεκινήσω διεγερση γύρο στις 26 του μήνα, πήρα τηλ στο φαρμακείο Του εοπυ και μου είπαν η την εβδομάδα που μας πέρασε η αυτη την εβδομάδα θα τα εχω, ευελπιστώ αυτή την εβδομάδα να τα έχω  γιατί θέλω να ξεκινήσω,  απο την άλλη με πιάνει ένας φόβος για το άγνωστο, για το πώς θα είμαι αν πονάω αν πρηστω κτλπ.. κατα τα άλλα ολα καλά ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Άντε πάμε μαζί ...😝 Και εγώ ενέσεις αλλά πιο λίγες μονάδες. Αν πάθω καμία διέγερση και βγάλω πολλά βέβαια θα το γυρίσω σε ωοληψια. Θα δούμε 

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που σου έφυγε το άγχος της επιτροπής,  εγω θα σου πω την δικιά μου εμπειρία,  που πέρασε πρόσφατα, σπερματεγχυση μπορείς να κάνεις και χωρίς φάρμακα απο εοπυ, όποτε καταλαβαίνεις... η κυρία που σας μίλησε και μέλος της επιτροπής σίγουρα έχει εμπειρία και βοηθάει όπως κατάλαβα... παρόλα αυτά, δεν στα λεω για να σε αγχωσω αλλά για να ξέρεις,  σε περίπτωση που γνωρίζεις συγχώρεσε με!  Πολύ σωστή η τοποθέτηση της κυριας που σας μίλησε

Καλή επιτυχία να έχεις και εύχομαι να είναι τα πρώτα και τελευταία φάρμακα που θα χρησιμοποιήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...

Δυστυχώς για εμάς μια εβδομάδα κράτησε η χαρά μας..χθες είχα λίγο περισσότερο καφε από τις προηγούμενες μέρες και αποφάσισα να πάω για υπέρηχο και για μια ακόμη χοριακη..Δυστυχώς η χοριακη έπεσε και η κύηση μου ήταν τραχυλικη...

Ο γιατρός μου μου είπε ότι μέσα στην ατυχία μας είμασταν τυχεροί που το καταλάβαμε νωρίς γιατί η τραχυλικη κύηση είναι πάρα πολύ επικίνδυνη.. σε πολλές περιπτώσεις μεγαλώνει αυτό που έχει δημιουργηθεί πάνω στον τράχηλο γιατί δεν έχει φτάσει στη μήτρα και πολλές φορές η χοριακη μεγαλώνει κι αν δεν κανεις υπέρηχο δε νοιώθεις κάτι...

Εγώ είχα ραντεβού σε 2 εβδομάδες όταν θα ήμουν περίπου 8 εβδομαδων κι αν το βλέπαμε τότε θα είχα μεγάλο πρόβλημα σε σημείο να μου κάνουν σε κάποια όργανα που θα μου είχε πειράξει μέχρι και αφαιρεση...

Χθες είμασταν ρακος με τον άντρα μου γιατί χάρηκαμε τόσο πολύ μετά από τόσες προσπάθειες...Αλλά από σήμερα είπε πρεπει να σηκωθουμε και να σκεφτούμε ότι αν δεν το προλαβαιναμε θα είχαμε χειρότερα αποτελέσματα και στην υγεία μου...

Ο Θεός ξέρει και η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει με την ευλογία της να το ξεπεράσουμε γρήγορα και να συνέλθουμε και να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες μας για να πετύχουμε τον στόχο μας..

Τώρα έχω λογο περισσότερο  αιμα που αυτό θέλουμε για να απορροφηθεί και επίσης θα κάνω και μια χοριακη και έναν ακόμη υπέρηχο την Δευτέρα για να σιγουρευτούμε ότι τώρα πέφτει η τιμή και χάνεται ότι είχε δημιουργηθεί...

Δεν ξέρω τι να πω που θα ηρεμήσει τη ψυχή σου αλλά πιστεύω ακράδαντα ότι θα έρθει μια ψυχή άλλη να φωλιασει μέσα σου και θα γίνει όπως πρέπει. Δυστυχώς ήταν μια μεγάλη ατυχία αλλά αυτές οι ατυχίες καμία φορά γίνονται οι σταθμοί στη ζωή που μας διδάσκουν πολλά, να έχετε πίστη και να μη φοβάστε να κρατάτε ο ένας το χέρι του άλλου. Εγώ τα βράδια που έχω λίγο καφέ και φοβάμαι μη το χάσω διότι για τους γιατρούς στατιστικά δεν είναι κάτι σπάνιο στο πρώτο τρίμηνο τότε όλο το βράδυ κρατάω το χέρι του άντρα μου. Παίρνω δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...

Δυστυχώς για εμάς μια εβδομάδα κράτησε η χαρά μας..χθες είχα λίγο περισσότερο καφε από τις προηγούμενες μέρες και αποφάσισα να πάω για υπέρηχο και για μια ακόμη χοριακη..Δυστυχώς η χοριακη έπεσε και η κύηση μου ήταν τραχυλικη...

Ο γιατρός μου μου είπε ότι μέσα στην ατυχία μας είμασταν τυχεροί που το καταλάβαμε νωρίς γιατί η τραχυλικη κύηση είναι πάρα πολύ επικίνδυνη.. σε πολλές περιπτώσεις μεγαλώνει αυτό που έχει δημιουργηθεί πάνω στον τράχηλο γιατί δεν έχει φτάσει στη μήτρα και πολλές φορές η χοριακη μεγαλώνει κι αν δεν κανεις υπέρηχο δε νοιώθεις κάτι...

Εγώ είχα ραντεβού σε 2 εβδομάδες όταν θα ήμουν περίπου 8 εβδομαδων κι αν το βλέπαμε τότε θα είχα μεγάλο πρόβλημα σε σημείο να μου κάνουν σε κάποια όργανα που θα μου είχε πειράξει μέχρι και αφαιρεση...

Χθες είμασταν ρακος με τον άντρα μου γιατί χάρηκαμε τόσο πολύ μετά από τόσες προσπάθειες...Αλλά από σήμερα είπε πρεπει να σηκωθουμε και να σκεφτούμε ότι αν δεν το προλαβαιναμε θα είχαμε χειρότερα αποτελέσματα και στην υγεία μου...

Ο Θεός ξέρει και η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει με την ευλογία της να το ξεπεράσουμε γρήγορα και να συνέλθουμε και να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες μας για να πετύχουμε τον στόχο μας..

Τώρα έχω λογο περισσότερο  αιμα που αυτό θέλουμε για να απορροφηθεί και επίσης θα κάνω και μια χοριακη και έναν ακόμη υπέρηχο την Δευτέρα για να σιγουρευτούμε ότι τώρα πέφτει η τιμή και χάνεται ότι είχε δημιουργηθεί...

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου που δεν προχώρησε αλλά ευτυχώς που το καταλάβατε νωρίς και προλάβατε τα χειρότερα και έχετε την ευκαιρία να προσπαθήσετε πάλι είμαι σίγουρη ότι θα έχετε θετικό αποτέλεσμα πολύ σύντομα και αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια εύχομαι ένα όμορφο σκ να έχουμε όλες! 

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ παααρα πολύ που με σκέφτεστε, σας διαβάζω οταν προλαβαίνω,  αυτές τις μέρες λογο δουλειάς τρέχω κςι δεν φτάνω με την αλλαγή του χρόνου έπρεπε να τακτοποιήσω εκκρεμότητες και ακόμα δεν τελείωσα, σας ευχαριστώ και πάλι που με σκέφτεστε, σας διαβάζω εννοείται με την πρώτη ευκαιρία! 

Λοιπόν κορίτσια μου,  εγω βράζω στο ζουμί μου, περιμένω τα φάρμακα απο εοπυ, για προλάβω να ξεκινήσω διεγερση γύρο στις 26 του μήνα, πήρα τηλ στο φαρμακείο Του εοπυ και μου είπαν η την εβδομάδα που μας πέρασε η αυτη την εβδομάδα θα τα εχω, ευελπιστώ αυτή την εβδομάδα να τα έχω  γιατί θέλω να ξεκινήσω,  απο την άλλη με πιάνει ένας φόβος για το άγνωστο, για το πώς θα είμαι αν πονάω αν πρηστω κτλπ.. κατα τα άλλα ολα καλά ❤❤❤

Δηλαδή αργούνε τα φάρμακα ;δεν είναι διαθέσιμα σύντομα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που σου έφυγε το άγχος της επιτροπής,  εγω θα σου πω την δικιά μου εμπειρία,  που πέρασε πρόσφατα, σπερματεγχυση μπορείς να κάνεις και χωρίς φάρμακα απο εοπυ, όποτε καταλαβαίνεις... η κυρία που σας μίλησε και μέλος της επιτροπής σίγουρα έχει εμπειρία και βοηθάει όπως κατάλαβα... παρόλα αυτά, δεν στα λεω για να σε αγχωσω αλλά για να ξέρεις,  σε περίπτωση που γνωρίζεις συγχώρεσε με!  Πολύ σωστή η τοποθέτηση της κυριας που σας μίλησε

Καλή επιτυχία να έχεις και εύχομαι να είναι τα πρώτα και τελευταία φάρμακα που θα χρησιμοποιήσεις 

Όλα τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις και χωρίς ΕΟΠΥΥ. Απλά πληρώνεις. Ενώ με την επιτροπή τα παίρνεις δωρεάν. Εγώ γνωρίζω ότι στην εξωσωματική είναι πιο πολλά τα λεφτά και οι μονάδες. Ενώ στην σπερματεγχυση το πολύ 180€ την φορά αν τα πληρώσεις. ... 

Σε ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι. Να πετύχουμε σύντομα όλες μας. Καλή επιτυχία και σε εσένα. Οπότε και εσύ ξεκινάς τώρα ;την άλλη βδομάδα. ; Όλες μαζί θα είμαστε ;; Χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δηλαδή αργούνε τα φάρμακα ;δεν είναι διαθέσιμα σύντομα ;

Εδω στην πόλη ναι, δεν είναι Ετοιμοπαράδοτα αλλά Αθήνα θεωρώ πως είναι σε κάποια φαρμακεία αν οχι σε όλα,  εγω για να καταλάβεις τα περιμένω απο Αθήνα.. αν θυμάμαι καλά είσαι Αθήνα,  όποτε θεωρώ πως δεν υα έχεις θέμα,  αλλά αφού έχεις την απόφαση πάνε να τα παραγγείλεις πριν περάσουν 15 ημέρες απο την έκδοση της απόφασης ώστε να μην χρειαστεί μοριακή πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όλα τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις και χωρίς ΕΟΠΥΥ. Απλά πληρώνεις. Ενώ με την επιτροπή τα παίρνεις δωρεάν. Εγώ γνωρίζω ότι στην εξωσωματική είναι πιο πολλά τα λεφτά και οι μονάδες. Ενώ στην σπερματεγχυση το πολύ 180€ την φορά αν τα πληρώσεις. ... 

Σε ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι. Να πετύχουμε σύντομα όλες μας. Καλή επιτυχία και σε εσένα. Οπότε και εσύ ξεκινάς τώρα ;την άλλη βδομάδα. ; Όλες μαζί θα είμαστε ;; Χαχαχ

Εννοώ πώς σπερματεγχυση μπορείς να κάνεις και με σερπαφαρ για παράδειγμα,  κατι που η Επιτροπή δεν ζητάει να της το επιβεβαιώσεις, αρκεί ο γιατρός που σε παραπέμπει να αναφέρει την αγωγή που έχεις κάνει... 

Ναι αααν εχω τα φάρμακα απο εοπυ αυτή την εβδομάδα που μας έρχετε,τα φάρμακα απο το φαρμακείο τα είχα σε 2 ημέρες, όποτε με περιμένουν στο ψυγείο μου 😁  πρώτα ο Θεός την άλλη εβδομάδα  γύρο στις 27 ξεκινάω  διέγερση

 

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2022 at 11:53 ΠΜ, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια. Είμαι παλιά στο φόρουμ. Έγγραφα πριν 1μιση χρόνια στο θεμα σας αλλά και στο θέμα της εξωσωματικής. Δεν ξέρω αν με θυμάστε κάποιες. Εχω ένα αγοράκι ενός ετους μετά απο εξωσωματική και λέμε τωρα να παμε για το δεύτερο. Θα προσπαθήσουμε ενα 6μηνο μόνοι μας και αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη πάλι θα κανουμε τον Ιούλιο εμβρυομεταφορα αφού εχω εμβρυα στην κατάψυξη. Πηγα χθες και στον γυναικολογο ολα καλα. Θα κανω και ορμονολογικες βεβαια σε δεκα δεκαπεντε μερες που περιμενω περιοδο και ξεκιναμε. Εχω μια σαλπιγγα κλειστη την αριστερη αλλα επειδη και η οωθηκη εκει δεν ειναι καλη λογω χειρουργειου μετα απο παρακολουθηση οωρρηξιας εχουμε δει οτι κανω σχεδον παντα οωρηξια απο την δεξια οωθηκη και την δεξια σαλπιγγα. Οποτε εχουμε καποιες πιθανοτητες για φυσιολογικα. Αυτη τη φορα χωρις αγχος αφου εχουμε ηδη ενα παιδακι και αν δεν τα καταφερουμε εχουμε και την επιλογη της εμβρυομεταφορας.

Θα τα λεμε οποτε απο δω και περα. Δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα. Μονο οτι η αγαπημενη @Ευάγγελοςτ ξεκινα εξωσωματικη. Δεν κξερω αν με θυμασαι κοριτσι μου μιλαγαμε τοτε που εγγραφα. Καλη επιστυχια και ευχομαι απο την διαδικασια να εχεις σε λιγο καιρο θετικο τεστ και ενα ή δύο θαυματακια!❤️

Καλημέρα Hope! Δεν ξέρω αν με θυμάσαι ήμασταν την ίδια περίοδο στο θέμα της εξωσωματικής! Στην ομαδουλα που μας έπιασε ο κοβιντ στο παρά ένα κ πάγωσαν όλα... Τι ήταν κ αυτό! Κ μένα η μικρή μου χρόνιαζει σε κανένα μήνα, ποτε πέρασε ο καιρός δεν ξέρω!!! 

Βλέπω ετοιμάζεσαι για 2ο! Έχω κ γω κατάψυξη κ ειλικρινά όλο λέω αντε να βάλω μπροστά κ όλο μου φαίνεται βουνό να είμαι ξανά με ένα νεογέννητο κ ταυτόχρονα ένα παιδάκι... Για φυσική προσπάθεια δεν το σκέφτομαι... Εμείς δεν είχαμε κανένα θέμα οπότε θεωρητικά μπορούμε να πιάσουμε αλλά ειλικρινά με κούρασε πολύ η προηγούμενη φορά κ δεν έχω κανένα κουράγιο. Ξέρω ότι έχω κ τα έμβρυα έτοιμα εκεί να περιμένουν... Αντε απλά δλδ να έκανα ελεύθερα κ ό,τι κάτσει. Ξανά μανα τεστ κ ωορρηξιες κ πρόγραμμα ούτε να το σκεφτώ!!! Ελπίζω πραγματικά εσύ να μείνεις εύκολα κ να μην σου χρειαστεί τπτ άλλο! 

Να σε ρωτήσω μιας κ έχουμε μωράκια σε κοντινή ηλικία, θηλάζεις ακόμα; εγώ λέω μόλις γίνει 11 μηνών (σε λίγες μέρες δλδ) να αρχίσω το ξένο με την ελπίδα να κόψω ως το έτος. Καλά ήταν ως εδώ αλλά πια κουράστηκα κ θέλω να κόψω. Άσε που δε χορταίνει αρκετά κ το βράδυ πια με ξυπνάει για γάλα ενώ κοιμόταν σερί... 

Με το καλό σου εύχομαι και όλα να έρθουν εύκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εδω στην πόλη ναι, δεν είναι Ετοιμοπαράδοτα αλλά Αθήνα θεωρώ πως είναι σε κάποια φαρμακεία αν οχι σε όλα,  εγω για να καταλάβεις τα περιμένω απο Αθήνα.. αν θυμάμαι καλά είσαι Αθήνα,  όποτε θεωρώ πως δεν υα έχεις θέμα,  αλλά αφού έχεις την απόφαση πάνε να τα παραγγείλεις πριν περάσουν 15 ημέρες απο την έκδοση της απόφασης ώστε να μην χρειαστεί μοριακή πάλι 

Αχ μακάρι να τα βρω. Θα πάω την Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εννοώ πώς σπερματεγχυση μπορείς να κάνεις και με σερπαφαρ για παράδειγμα,  κατι που η Επιτροπή δεν ζητάει να της το επιβεβαιώσεις, αρκεί ο γιατρός που σε παραπέμπει να αναφέρει την αγωγή που έχεις κάνει... 

Ναι αααν εχω τα φάρμακα απο εοπυ αυτή την εβδομάδα που μας έρχετε,τα φάρμακα απο το φαρμακείο τα είχα σε 2 ημέρες, όποτε με περιμένουν στο ψυγείο μου 😁  πρώτα ο Θεός την άλλη εβδομάδα  γύρο στις 27 ξεκινάω  διέγερση

 

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!!

Α ναι κάνεις σπερματεγχυση και με σερπαφαρ. Νόμιζα ότι θυμοσουν ότι είμαι ανθεκτική στα χάπια και πρεπει να πάω μόνο με ενέσεις. Δεν έχω άλλο δρόμο....🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Α ναι κάνεις σπερματεγχυση και με σερπαφαρ. Νόμιζα ότι θυμοσουν ότι είμαι ανθεκτική στα χάπια και πρεπει να πάω μόνο με ενέσεις. Δεν έχω άλλο δρόμο....🤔

Κορίτσι μου το θυμάμαι,  απλα στο λεω για να ξέρεις ότι μπορούσες να έλεγες οτι έκανες σπερματεγχυση με σερπαφαρ και θα περνούσες επιτροπή για εξωσωματική, επειδή είπες οτι δεν θα σε έκριναν λόγω ηλικίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...έκανα την δευτερη σπερματεγχυνση πριν 8 μέρες και έχω πολύ αγωνία...έπαιρνα τα χάπια για να έχω οωρεξια κάθε μήνα και όταν εκανα την σπερματεγχυνση πριν 8 μέρες μου έκανε και μια ένεση ο γιατρός...δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε ο άντρας μου απλά είμαι 43 και έχω άλλα δύο μεγάλα παιδιά απλά μας έπιασε το άγχος και προσπαθούμε δύο χρόνια και γι'αυτό πήραμε την απόφαση για σπερματεγχυνση...

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! 

Επειδή μπερδεύτηκα λιγάκι διαβάζοντας τα μηνύματα μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποια κοπέλα για τα φάρμακα της εξωσωματικής. Εγώ νόμιζα ότι μπορώ να τα προμηθευτώ από οπουδήποτε!😁 Έχω περίπου μήνα που πήρα την απόφαση αλλά λόγω καραντίνας και μέχρι να συνέλθουμε από όλα αυτά το αμέλησα λίγο. Έχει χρονικό περιθώριο; Έπρεπε ήδη να είχα κάνει κάτι;

😘💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! 

Επειδή μπερδεύτηκα λιγάκι διαβάζοντας τα μηνύματα μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποια κοπέλα για τα φάρμακα της εξωσωματικής. Εγώ νόμιζα ότι μπορώ να τα προμηθευτώ από οπουδήποτε!😁 Έχω περίπου μήνα που πήρα την απόφαση αλλά λόγω καραντίνας και μέχρι να συνέλθουμε από όλα αυτά το αμέλησα λίγο. Έχει χρονικό περιθώριο; Έπρεπε ήδη να είχα κάνει κάτι;

😘💗💗💗💗💗💗💗

Καλησπερα κορίτσι μου! 

Τα βασικά φάρμακα (πχ gonal ή menopur κτλ) τα παίρνεις δωρεάν μόνο από φαρμακείο του εοπυυ.. Σ αυτό που υπάρχει στην πόλη σου. Να κάνεις ένα τηλ να τους πεις τι σου έχουν συνταγογραφησει κι αν τα έχουν διαθέσιμα πας προς παραλαβή. 

Τα υπόλοιπα (ανταγωνιστής, προγεστερονη, ovitrelle κτλ) τα παίρνεις από οποιοδήποτε φαρμακείο και πληρώνεις τη συμμετοχή. 

Καλό είναι τα τα προμηθευτεις άμεσα, καθώς δεν τα έχουν πάντα όλα διαθέσιμα, κι ίσως σε καθυστερησουν όταν τα χρειαστείς. 

Με το καλό 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου το θυμάμαι,  απλα στο λεω για να ξέρεις ότι μπορούσες να έλεγες οτι έκανες σπερματεγχυση με σερπαφαρ και θα περνούσες επιτροπή για εξωσωματική, επειδή είπες οτι δεν θα σε έκριναν λόγω ηλικίας

 Ναι εγώ το είχα σκεφτεί αλλά ο γιατρός είπε ότι πρέπει να έχεις αποδείξεις από το κεντρο ότι έχεις κάνεις σπερματεγχυση. Ότι δεν γίνεται έτσι 

Εσύ δήλωσες ότι έκανες χωρίς κάποια απόδειξη; Και σε περάσανε ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! 

Τα βασικά φάρμακα (πχ gonal ή menopur κτλ) τα παίρνεις δωρεάν μόνο από φαρμακείο του εοπυυ.. Σ αυτό που υπάρχει στην πόλη σου. Να κάνεις ένα τηλ να τους πεις τι σου έχουν συνταγογραφησει κι αν τα έχουν διαθέσιμα πας προς παραλαβή. 

Τα υπόλοιπα (ανταγωνιστής, προγεστερονη, ovitrelle κτλ) τα παίρνεις από οποιοδήποτε φαρμακείο και πληρώνεις τη συμμετοχή. 

Καλό είναι τα τα προμηθευτεις άμεσα, καθώς δεν τα έχουν πάντα όλα διαθέσιμα, κι ίσως σε καθυστερησουν όταν τα χρειαστείς. 

Με το καλό 💜

Nαι δωρεάν αν έχεις περάσει επιτροπή και έχεις εγκριθεί. Αν πας να τα πληρώσεις μόνη σου , τα πληρώνεις κανονικά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...