Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται!!!! Πηγαμε στον αγιο αχιλλειο και ηταν τρομερα!!!! Μετα πηγαμε στο χωριο Ψαραδες και ειδαμε τη μεγαλη πρεσπα!!!! Γυρισαμε στον Αγιο Γερμανο και επειτα στο χωριο Γάβρος (ενα χωριο εγκαταλελειμενο που εχει γυρισει ταινια και ο Αγγελοπουλος νομιζω...)...

Γυριζαμε ολη μερα!!!! 

IMG_20220107_120438.jpg

Τι υπέροχη φωτο, καλα να περασετε κοριτσι μου💘💘💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι υπέροχη φωτο, καλα να περασετε κοριτσι μου💘💘💘

Ευχαριστουμε!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ότι και να κάνετε!!! ❤️❤️❤️ Ξύπνησα με πονοκέφαλο και λίγη ζαλάδα να το πω; Δεν ξέρω αν είναι από τα χάπια… 

Θα πάμε με την μαμα μου να δούμε γρανίτες για την κουζίνα βρήκα ξύλα βρήκα κεραμικά και μένουν οι γρανίτες!! Ποσό ωραία διαδικασία αλλά και ποσό ακριβή βρε κορίτσια έχουν πάει οι τιμές στα ουράνια!!!! 
 

 

Καλα ψωνια ραφαελα μου!!!! Τι τελεια που φτιαχνετε το σπιτακι σας!!!! 

Ασε οι τιμες στο θεο!!!! Εμας κοριτσια μας ειπαν αλλες τιμες για το τραπεζι του γαμου.... Εχουν αυξηθει το ρευμα, τα κρεατα... Ολα στο θεο!!!🙄😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα ψωνια ραφαελα μου!!!! Τι τελεια που φτιαχνετε το σπιτακι σας!!!! 

Ασε οι τιμες στο θεο!!!! Εμας κοριτσια μας ειπαν αλλες τιμες για το τραπεζι του γαμου.... Εχουν αυξηθει το ρευμα, τα κρεατα... Ολα στο θεο!!!🙄😤

Ποσό δηλαδή το άτομο;;

Ειναι ωραία διαδικασία αγχωτική μεν αλλά πολύ όμορφη και δημιουργική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Ναι κατάλαβα …. Εγώ πάντως αυτό το μήνα το έκανα συστηματικά εκτός από 14η και 15η ημέρα που πραγματικά ήμασταν τόσο κουρασμένοι.. 13η ημέρα είχα ωορρηξία και τσουπ η περίοδος ήρθε χαχαχαχα προφανώς έπρεπε να το είχα κάνει 14η 15η … αυτό το μήνα θα το αλλάξω λίγο θα ξεκινησω μια ναι μια όχι κ την εβδομάδα της γόνιμης θα το κάνω καθημερινά .. άντε να δούμε …

Τι να πω.. στον μεγάλο μου κάναμε κυριολεκτικά μόνο μια φορά μέσα σε κείνο τον μήνα γιατί τρέχαμε για το σπίτι.. θα μετσκομιζαμε σε ένα μήνα και είχαμε τρέξιμο..  ήταν όμως η ωορρηξια μου και έμεινα έγκυος.. στο 2ο προσπαθουσαμε 6 μήνες για να μεινω αλλά το έχασα.. παλι είχα ωορρηξια όταν είχαμε επαφή.. μετά στον 2ον μου αφπυ πέρασαν 3 μήνες από την αποβολη αρχίσαμε ξανά προσπάθεια και έμεινα τον 5ον μήνα .. με τον νυν προσπαθουσαμε 5 μήνες διακοψαμε ένα 3μηνο και με το που ξεκινήσαμε έμεινα αμέσως αλλά το έχασα.. τώρα προσπαθώ χωρίς επιτυχία από τον Σεπτέμβριο.. αρα είναι όλα θέμα timing...και όλες αυτές τις φορές που έμεινα δεν χρησιμοποιουσα τεστ ωορρηξιας.. ουτε ήξερα ότι υπάρχουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ότι και να κάνετε!!! ❤️❤️❤️ Ξύπνησα με πονοκέφαλο και λίγη ζαλάδα να το πω; Δεν ξέρω αν είναι από τα χάπια… 

Θα πάμε με την μαμα μου να δούμε γρανίτες για την κουζίνα βρήκα ξύλα βρήκα κεραμικά και μένουν οι γρανίτες!! Ποσό ωραία διαδικασία αλλά και ποσό ακριβή βρε κορίτσια έχουν πάει οι τιμές στα ουράνια!!!! 
 

 

Τι χρώμα θα βάλεις;  εγω θα βάλω άσπρο και ακόμα δεν πήγα να δω τιμές γιατί είναι νωρίς..  αν δεις τιμές πες μου σε παρακαλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου

@Antonia2 καλά να περάσετε❤

@NellyX και εγώ την βδομάδα ωορρηξιας περνάω αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. σου εύχομαι να τα καταφέρεις αυτό το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NellyX είπε:

Καλημερα και καλη χρονια σε ολες!

Διανυω την εβδομαδα της ωορρηξιας οποτε καταλαβαινετε το ποσα εχω στο μυαλο μου.. εχω δει οτι ειστε γουρλουδες εδω μεσα. Fingers crossed να ζησουμε και οι υπολοιπες, οσες θελουμε, τη μητροτητα το 2022... 😩

Μακαρι κοριτσι μου να σου φερουμε γουρι!!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό δηλαδή το άτομο;;

Ειναι ωραία διαδικασία αγχωτική μεν αλλά πολύ όμορφη και δημιουργική

3-4€ το ατομο πανω... Υπολογιζουμε γυρω στα 200 ατομα να εχουμε (βασικα 250 θα καλεσουμε περιπου αλλα καποιοι λογω αποστασης δεν θα ερθουν λογικα...) οποτε χοντρικα γυρω στα 800€ πανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου

@Antonia2 καλά να περάσετε❤

@NellyX και εγώ την βδομάδα ωορρηξιας περνάω αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. σου εύχομαι να τα καταφέρεις αυτό το μηνα

Ευχαριστουμε Ναντια μου!!! ❤️❤️❤️

Με τα τεστ ωορρηξιας, βρηκες τλκ θετικο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

3-4€ το ατομο πανω... Υπολογιζουμε γυρω στα 200 ατομα να εχουμε (βασικα 250 θα καλεσουμε περιπου αλλα καποιοι λογω αποστασης δεν θα ερθουν λογικα...) οποτε χοντρικα γυρω στα 800€ πανω...

Έτσι είναι κορίτσι μου... Εμένα ο σύντροφός μου εχουν εταιρεία με κατεψυγμένα κ κρέατα κλπ κ έχουν πάρει όλα 3πλασια τιμή να ξέρεις.... Κ τα μαγαζιά κλαίνε.... Πάω μαζί του καμιά φορά στη δουλειά η αυτές τις μέρες που είμαι σπίτι κ τον ακούω να μιλάει με ανθρώπους.που έχουν μαγαζιά κ οι άνθρωποι έχουν βάλει τα κλάματα... Αλυσίδα είναι κλαίνε αυτοί κ κλαίμε κ εμείς....

Εμείς κανονίζουμε να κάνουμε τον πολιτικό τώρα γιατί θρησκευτικό είναι πολύ δύσκολο αυτή τη στιγμή οπότε κανονίζουμε να κάνουμε τον πολιτικό και σκέψου αποφασίσαμε να μην κάνουμε καν τραπέζι Το μόνο που θα κάνω είναι να πληρώσω τα εισιτήρια της φίλης μου γιατί θα έρθει από το Λονδίνο που θα μας παντρέψει και θέλει να είναι εδώ τα οποία μη φανταστείς είναι πολύ χαμηλά τώρα λόγω του ιού κατά τα άλλα δεν θα κάνουμε το τραπέζι αφού θα το κάνουμε θρησκευτικό αργότερα... Κορίτσια είναι πολλά τα έξοδα να βρεις σπίτι να φτιάξεις σπίτι ή ακόμα να νοικιάσει σπίτι να βρεις σταθερή δουλειά ή έστω να βρεις μία δουλειά με καλά χρήματα και σταθερά κάθε μήνα και να σε πληρώνουν το βασικό να κάνεις οικογένεια να κάνεις παιδί να πληρώσεις τη γέννα να έχεις 5 δραχμές στην άκρη γένοιτο συμβεί κάτι η αλήθεια είναι ότι τα έξοδα είναι πάρα πολλά.... Και εμείς τώρα κοιτάμε και για σπίτι ακόμα δεν έχουμε βρει και μένουμε στον τέταρτο κορίτσια δεν έχουμε ασανσέρ κοιτάμε και να κάνουμε το γάμο και να μαζέψουμε λεφτά για τη γέννα γιατί μετά την εξωσωματική μείναμε ταπί 😋😋😋😋😋

Αλλά αλλά όπως λένε και πολλοί γύρω μου που όταν το ακούω νευριάζω βέβαια έχει ο Θεός 😋 αφού έχει γιατί δεν μας δίνει δεν ξέρω 😂😂

Αντωνία που θα τον κάνετε το γάμο εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε Ναντια μου!!! ❤️❤️❤️

Με τα τεστ ωορρηξιας, βρηκες τλκ θετικο;;

Βρήκα μόνο αχνό  θετικό.. αυτό που κατάλαβα είναι ότι έπρεπε να το κάνω πιο νωρίς αν και σήμερα έχω λίγα πονακια πάλι.. δεν ασχολήθηκα όμως.. ουτε επαφή είχαμε ψες.. αν είναι να έρθει θα έρθει.. αν όχι θα πάω στο ραντεβού μου τον Φεβρουάριο και θα δω τι θσ μου πει η γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η NellyX είπε:

Εγω εκανα το τελευταιο μου (10ο) χθες το απογευμα αφου ξεκινησα απο την 11η μερα και σημερα ειμαι στην 17η. Περιμενα να βγει θολο αλλα βγηκε πιο εντονο απο τις αλλες μερες. Οποτε υπεθεσα οτι κανω πιο αργα ωορρηξια. Και συνεχισα και σημερα κ αυριο επαφες.

Ωστοσο ρε παιδια, πολυ ψυχοφθορο το τεστ ωορρηξιας. Λεω να τα αφησω ή να κανω το μινιμουμ. Δε γινεται να ειμαι καθε 12 με 24 ωρες απικο για εντονες γραμμες. Δε θελω να το κανω σαν δουλεια.. 😩

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό είναι λίγο ψυχοφθόρο να περιμένεις πάνω από ένα τεστ για να πάρεις το okay να ξεκινήσει επαφές Γιατί δεν το αφήνεις λίγο πιο χαλαρά και να έχετε και προγραμματισμένες επαφές ναι μεν αλλά να μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ αν γίνεται κάνε και τις υπόλοιπες μέρες τις επαφές σου χωρίς να περιορίζεσαι.... Έχεις σταθερό κύκλο συγνώμη τώρα που ρωτάω αλλά δεν θυμάμαι αν έχεις γράψει κάτι έχεις σταθερό κύκλο και σταθερή ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NellyX είπε:

Εγω εκανα το τελευταιο μου (10ο) χθες το απογευμα αφου ξεκινησα απο την 11η μερα και σημερα ειμαι στην 17η. Περιμενα να βγει θολο αλλα βγηκε πιο εντονο απο τις αλλες μερες. Οποτε υπεθεσα οτι κανω πιο αργα ωορρηξια. Και συνεχισα και σημερα κ αυριο επαφες.

Ωστοσο ρε παιδια, πολυ ψυχοφθορο το τεστ ωορρηξιας. Λεω να τα αφησω ή να κανω το μινιμουμ. Δε γινεται να ειμαι καθε 12 με 24 ωρες απικο για εντονες γραμμες. Δε θελω να το κανω σαν δουλεια.. 😩

Εγω 4 φορές που έμεινα έγκυος (2 ολοκληρωθηκαν) είχα επαφές μέρα παρά μέρα και τις μέρες κοντά στην ωορρηξια μου κάθε μέρα και μετά πάλι μερα παραπέρα..  έτσι είσαι φουλ καλυμμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό Σαββαοκύριακο💘!!! @Raf123 Αχ τι ωρα΄ία, καλά ψώνια😍😍😍

@Froufro μας πώς είσαι;

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Ήρθε ο αντρούλης μου σήμερα κ γι'αυτό χάθηκα..... τα τεστ μας είναι ξανά αρνητικά κ έτσι είπαμε να έρθει να μείνει σπίτι. Βέβαια θα μείνουμε εντελώς κλεισμένοι κ δεν θα βλέπουμε άνθρωπο κ εύχομαι να πάνε όλα σύμφωνα με το πρόγραμμα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Τι χρώμα θα βάλεις;  εγω θα βάλω άσπρο και ακόμα δεν πήγα να δω τιμές γιατί είναι νωρίς..  αν δεις τιμές πες μου σε παρακαλώ 

Και εγώ σκέτο άσπρο θα βάλω αλλά όχι το λευκό λευκό γιατί δεν μου άρεσε  με το ξύλο της κουζίνας ούτε κ με το κεραμικό που θα μπει πίσω στον τοίχο του πάει λευκό αλλά προς το θολό το λευκό…αν θες να σου στείλω φωτό να δεις! Τιμές δεν μου είπε γιατί είναι νωρις ακόμη μια ιδέα πήρα βασικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

3-4€ το ατομο πανω... Υπολογιζουμε γυρω στα 200 ατομα να εχουμε (βασικα 250 θα καλεσουμε περιπου αλλα καποιοι λογω αποστασης δεν θα ερθουν λογικα...) οποτε χοντρικα γυρω στα 800€ πανω...

Εμεις όταν κάναμε συμφωνία νομίζω ήταν 11-12 ευρώ το άτομο ελπίζω να μην άλλαξε από τότε…όλα πήγαν πάνω αφού παραγγείλαμε τις προάλλες σουβλάκια και γύρο και ήταν 1 ευρώ πάνω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Ήρθε ο αντρούλης μου σήμερα κ γι'αυτό χάθηκα..... τα τεστ μας είναι ξανά αρνητικά κ έτσι είπαμε να έρθει να μείνει σπίτι. Βέβαια θα μείνουμε εντελώς κλεισμένοι κ δεν θα βλέπουμε άνθρωπο κ εύχομαι να πάνε όλα σύμφωνα με το πρόγραμμα μας

Καλώς τον δέχθηκες!!!! ❤️❤️❤️❤️ Χαίρομαι που είστε αρνητικοί!!! Μια χαρά μην ανησυχείς αλλά ναι μεινε μακριά από όλους μέχρι να γεννήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλώς τον δέχθηκες!!!! ❤️❤️❤️❤️ Χαίρομαι που είστε αρνητικοί!!! Μια χαρά μην ανησυχείς αλλά ναι μεινε μακριά από όλους μέχρι να γεννήσεις

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Περιττό να σας πω πως δεν μπορώ να το διαχειριστω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου... Εμένα ο σύντροφός μου εχουν εταιρεία με κατεψυγμένα κ κρέατα κλπ κ έχουν πάρει όλα 3πλασια τιμή να ξέρεις.... Κ τα μαγαζιά κλαίνε.... Πάω μαζί του καμιά φορά στη δουλειά η αυτές τις μέρες που είμαι σπίτι κ τον ακούω να μιλάει με ανθρώπους.που έχουν μαγαζιά κ οι άνθρωποι έχουν βάλει τα κλάματα... Αλυσίδα είναι κλαίνε αυτοί κ κλαίμε κ εμείς....

Εμείς κανονίζουμε να κάνουμε τον πολιτικό τώρα γιατί θρησκευτικό είναι πολύ δύσκολο αυτή τη στιγμή οπότε κανονίζουμε να κάνουμε τον πολιτικό και σκέψου αποφασίσαμε να μην κάνουμε καν τραπέζι Το μόνο που θα κάνω είναι να πληρώσω τα εισιτήρια της φίλης μου γιατί θα έρθει από το Λονδίνο που θα μας παντρέψει και θέλει να είναι εδώ τα οποία μη φανταστείς είναι πολύ χαμηλά τώρα λόγω του ιού κατά τα άλλα δεν θα κάνουμε το τραπέζι αφού θα το κάνουμε θρησκευτικό αργότερα... Κορίτσια είναι πολλά τα έξοδα να βρεις σπίτι να φτιάξεις σπίτι ή ακόμα να νοικιάσει σπίτι να βρεις σταθερή δουλειά ή έστω να βρεις μία δουλειά με καλά χρήματα και σταθερά κάθε μήνα και να σε πληρώνουν το βασικό να κάνεις οικογένεια να κάνεις παιδί να πληρώσεις τη γέννα να έχεις 5 δραχμές στην άκρη γένοιτο συμβεί κάτι η αλήθεια είναι ότι τα έξοδα είναι πάρα πολλά.... Και εμείς τώρα κοιτάμε και για σπίτι ακόμα δεν έχουμε βρει και μένουμε στον τέταρτο κορίτσια δεν έχουμε ασανσέρ κοιτάμε και να κάνουμε το γάμο και να μαζέψουμε λεφτά για τη γέννα γιατί μετά την εξωσωματική μείναμε ταπί 😋😋😋😋😋

Αλλά αλλά όπως λένε και πολλοί γύρω μου που όταν το ακούω νευριάζω βέβαια έχει ο Θεός 😋 αφού έχει γιατί δεν μας δίνει δεν ξέρω 😂😂

Αντωνία που θα τον κάνετε το γάμο εσείς;;

Στο χωριο μου!!! Ειναι γυρω στα 200χλμ απο αθηνα.. ευτυχως δεν ειναι πανακριβα οπως στην αθηνα αλλα θα εχουμε αλλα εξοδα.. οπως ξενοδοχεια πολυ κοντινων συγγενων, κλπ..

Αχ κοριτσι μου η ακριβεια και ο πληθωρισμος εχουν βαρεσει κοκκινο... Ας εχουμε υγεια κι ολα τα αλλα θα τα βρουμε... 

Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εμεις δημιουργουμε τις αναγκες... Αν δε βγαινει, δεν θα το κανουμε... Θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Εγώ πάντως κόλλησα τον σύντροφό μου την ημέρα που φτερνιζομουν πολύ....είναι 2 μέρες από τις 5 που είχα πολύ έντονα συμπτώματα , τότε κόλλησε μετά από δύο μέρες ξεκίνησαν τα δικά του συμπτώματα....κορίτσια κολλάει αλλά αν έρθεις σε επαφή με σταγονίδια όχι με το άγγιγμα , ψυχραιμία ....σας το λέω εγώ που μόλις σήμερα τελείωσε η καραντίνα μου και είχα αρνητικό τεστ πια....κόλλας εύκολα γιατί έχει συμπτώματα που δεν τους δίνεις σημασία και συνεχίζεις να κυκλοφορείς....όταν ξεκινήσουν αυτά τότε είσαι μεταδοτικός ...μου το είπαν και στο φαρμακείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Εγώ πάντως κόλλησα τον σύντροφό μου την ημέρα που φτερνιζομουν πολύ....είναι 2 μέρες από τις 5 που είχα πολύ έντονα συμπτώματα , τότε κόλλησε μετά από δύο μέρες ξεκίνησαν τα δικά του συμπτώματα....κορίτσια κολλάει αλλά αν έρθεις σε επαφή με σταγονίδια όχι με το άγγιγμα , ψυχραιμία ....σας το λέω εγώ που μόλις σήμερα τελείωσε η καραντίνα μου και είχα αρνητικό τεστ πια....κόλλας εύκολα γιατί έχει συμπτώματα που δεν τους δίνεις σημασία και συνεχίζεις να κυκλοφορείς....όταν ξεκινήσουν αυτά τότε είσαι μεταδοτικός ...μου το είπαν και στο φαρμακείο...

Η πιο σωστά τότε είσαι πολύ μεταδοτικός....ψυχραιμία όμως ...νομίζω πως το άγχος και ο φόβος είναι χειρότερο....καλά έκανες και έφυγες για να προστατευτείς αλλά να είσαι ψύχραιμη....ευτυχώς έχει πολύ ήπια συμπτώματα....όλα καλά θα πάνε...δεν θα έχεις κολλήσει , σκέψου θετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να φοράτε τη μάσκα πολύ καλά να είναι σφιχτή και όταν ακούτε βήχα ή φτέρνισμα μακριά....αυτό κατάλαβα απ' το πείραμα με τον συντροφο μου....48 ώρες πριν το θετικό το δικό μου ήταν Χριστούγεννα , κανείς δεν είχε κολλήσει ....και είχα βρεθεί σε Χριστουγεννιάτικο τραπέζι ....δύο μέρες μετά τα δικά μου φτέρνισματα κι αφού είχα βγει θετική ,ήταν θετικός ο σύντροφός μου , γιατί δεν τηρήσαμε καραντίνα στο σπίτι ....μείναμε στο σπίτι μας οι δυο μας καραντίνα από τους συγγενείς και τον έξω κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...