Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΑΛΑ


lemon

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Ειμαι καινουργιο μελος αλλα δεν μου δοθηκε η ευκαρια να σας μιλησω νωριτερα.Εχω ενα γιο 2χρονων και εδω και 3 βδομαδες για να πιει γαλα πρεπει να κανουμε ολοκληρη φασαρια.Σκεφτομαι να δοκιμασω να του βαλω κακαο.Ολες οι συμβουλες δεκτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακάο απ'ότι ξέρω (είχα διαβάσει ένα άρθρο πριν πολλά χρόνια) σκοτώνει τις βιταμίνες που περιέχει το γάλα και το κάνει απλά ένα ρόφημα ....

έχεις σκεφτεί να αλλάξεις μάρκα ... ή να του βάλεις μέσα μέλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κάνω λάθος το κακάο δεν αφήνει τον οργανισμό να απορροφήσει το ασβέστιο που περιέχει το γάλα, καλυτερα να σκεφτείς άλλη λύση. Με τον-την παιδιατρό σου το συζήτησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω δοκμασει σχεδον ολες τις μαρκες αλλα τιποτα!Δυστυχως το μελι του φερνει ευκιλια.Δεν θελω να το κοψει απο τωρα!Αυριο εχουμε ραντεβου με την παιδιατρο και ελπιζω να μαςβρει μια λυση.Ευχαριστω παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon μου καλησπερα! Πιστευω οτι τα παιδια περνουν διαφορες φασεις με το γαλα. Υπαρχαν και σε μενα διαστηματα που ο γιος μου δεν το επινε και αλλες φορες που επινε πολυ. Καποια στιγμη ειδε τον πατερα του να φτιαχνει γαλα με κακαο και απο τοτε θελει και αυτος κακαο στο γαλα. Δεν ξερω αν πρεπει η οχι ο αντρας μου που πινει γαλα με κακαο συστηματικα απο παιδι, ειναι 1.98 στο υψος. Ρωτα την παιδιατρο να δουμε τι θα σου πει. Παντως απο το να μην πινει καθολου ας το πιει με κακαο. Αλλωστε υπαρχουν τοσα σκευασματα για παιδια που περιεχουν προσθετα βιταμινες και πολλα αλλα συστατικα.Φιλικα dimitroula29!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τα κοριτσια πως την απαντηση θα στην δωσει η παιδιατρος σου...ποιο γαλα του δινεις;;;εχω και εγω ενα γιο 2 χρονων και πινει το νουλακ με πολυ ευχαριστηση....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...