Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συλληψη Με Glucophage?


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια

Είμαι ή Όλγα είμαι 30 αγώνων και προσπαθούμε για παιδάκι με τον άντρα μου εδώ και 7 χρόνια όμως ακόμα τίποτα.είπαμε λοιπον να επί σκεφτούμε γυναικολόγο γιατί είχα και άστατο κυκλο και δεν εκανα ωορρηξία έχω και πολυκιστικες ωοθήκες μου δώσε αντισυλληπτικά να φτιαξει ο κύκλος τα πήρα για 6 μηνες και δεν έφτιαξε ο κύκλος τοτε μου δώσε χάπια για να αδιαθετησω κ εκανα κ αγωγη με serpafar για πρόκληση ωορηξιας εκανα κάποιος κύκλους άτη την αγωγη και τελικά τίποτα αφαντο το Μπεμπέ.μετα απο κάποιους μηνες πήγα σε εναν άλλο γυναικολόγο ξανά κάναμε για λίγο παλι τη θεραπεία αυτή κ παλι τίποτα.μετα ακολούθησαν αλλη αγωγη με ενέσεις menopur k pregnyl και παλι τίποτα κανένα αποτέλεσμα.τα παρατησα παλι για αρκετό καιρό.αφού πήγα τώρα στο γυναικολόγο της φίλης μου κ του είπα το ιστορικό και του έδειξε κ εξετάσεις μου λέει κορίτσι μου εσύ θες ενδορινολογο όχι γυναικολόγο όντως πήγα σε αυτον που μου σύστησε κ με πέρασε απο κόσκινο εκανα γενικές εξετάσεις,για το θυροειδή,υπέρηχο κ καμπύλη Ζαχαρίου.μου βρήκε λίγο ανεβασμένη την ΤSH 5.23 και λίγο ανεβασμένη την ινσουληνη αλλά όχι πολύ κ έτσι μου έδωσε το glucophage των 1000 σύμφωνα με αυτούς φτιαξει ο κύκλος μου θα κάνω ωορρηξία θα μειωθεί ή ινσουληνη κ θα με βοηθήσει να χάσω βαρος γιατί έχω αρκετά κιλά.κ μου αύξησε το χάπι θυρωηδη T4 των 88

Τώρα δεν ξέρω θα τα καταφέρω αυτή την φορά?

Εσείς ξέρετε κάτι για το glucophage?έχω πιθανότητες?Έχω ακούσει οτι έχει αποτελεσματα.αν ξέρετε κάτι απάντησης μου

Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχω ακούσει πως βοηθάει το Glucophase  και το inofert για την περίπτωση σου. Η ρύθμιση των ορμονών είναι πολύ σημαντική για την θετική έκβαση της προσπάθειας. Θα σου πρότεινα πριν ξεκινήσεις προσπάθεια να τα έχεις ρυθμίσει όλα. Φυσικά και έχεις πιθανότητες!!! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

seyxaristo poly gia thn apanthsh!to glucophage giauto moy to edose gia na ryuiso kai ton kyklo moy na kano kai oorixia k na meiouei h glykozh.eyxomai na ta katafero ayth th fora-an prospaueis k esy soy euxomai kalh epitixia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έχω περάσει από το δρόμο που περνάς....πολυκυστικές...serpafar...προκληση με ενέσεις...Glucophage...κατέληξα στην εξωσωματική και ξεμπέρδεψα...

Δεν είδα διαφορά στον κύκλο με τα glucophage δυστυχώς εγώ .

Διαφορά να στρώσει ο κύκλος εννοώ είδα με τη λυγαριά τα agnus cactus που ξεκίνησα από την αρχή του έτους.

Για ρώτησε τον ενδοκρινολόγο σου και γι αυτά.

Εγω τα πήρα μόνη επειδή διάβαζα στα φόρουμ ότι βοήθησαν πολλές κοπέλες και είναι φυτικά και σε μένα δουλεύει...

Μιλάμε είχα να δω περίοδο και 3-4 μήνες πριν και κάθε 32-40 μέρες έχω περίοδο χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι κάνω σωστή και ποιοτική ωορηξία αλλά τουλάχιστον γλύτωσα από τα πρηξίματα αναμονές νεύρα...

Πολύ υπομονή θα σου ευχηθώ...και συμβουλή ως παθούσα :την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή μην την έχεις στο μυαλό σου σα κάτι δύσκολο και τρομερό...το άγχος που περνάς 7 χρόνια τώρα με όλες τις απογοητεύσεις είναι πολύ πιο δύσκολο... Φιλικά τα λέω μη θεωρηθεί ότι προμοτάρω τις εξωσωματικές προσωπική και μόνο εμπειρία καταθέτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση σου

Θα έχω υπόψη μου αυτά που μου ειπές αλλά θα κάνω και αυτή τη θεραπεία να δουμε πως θα δραση,γιατί μην ξεχνάμε κάθε οργανισμός είναι και διαφορετικός.είναι πολύ ψυχοφθορο όλο αυτό που έχω περασει-τωρα έχω ηρεμισει λίγο.ελπίζω να τα καταφέρω.απο τι κατάλαβα εχεις αποκτισει Μπεμπέ να σου ζησει νάναι γερο και τυχερό στη ζωή του!!! Εύχομαι και εγώ να γίνω γρήγορα μαμά και περιμένω να ερθει αυτή ή στιγμη να πάρω το μωρά κι μου αγκαλιά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Αυτο με τη λυγαρια το εχω διαβασει κ γω. Μαλιστα μου το ειπε κ μια κοπελα στο FB. Χαπια ειναι; Δε θυμαμαι ακριβως.. Απο φαρμακειο;; Το inofert ειναι φυτικο, το glucophage ειναι φαρμακο, ρυθμιζει την αντισταση της ινσουλινης, κατι τετοιο. Ολγα, με προκληση menopur που εκανες, τι αποτελεσμα ειχες;; Εκανες ωοθυλακια;; Ο γιατρος τι σου λεει;;

Μακαρι να σου ρθουν ολα οκ, ειλικρινα. Καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κορίτσια καλημέρα! να σας γράψω τη δική μου εμπειρία με glucophage μήπως και βοηθήσει... Εννοείται πως έχω πολυκυστικές, θρομβοφιλία καθώς και ένα σχήμα καρδιάς στη μήτρα όπως μου είπαν 1-2 γυναικολόγοι τελευταία...είχα κύκλο 35-40 ημερών κάποιες φορές μπορεί και 50. Μετά απο 1000 εξετάσεις θυροείδη κ.α η γυναικολόγος κατέληξε οτι δεν μπορώ να πάρω αντισυλληπτικά (λόγω θρομβοφιλίας) για να ομαλοποιήσω τον κύκλο οπότε μου έδωσε glucophage.τα έπαιρνα 3-4 μήνες χωρίς άμεσο αποτέλεσμα,( ο κύκλος έιχε γίνει 30-33 ημερών) μου φέρναν και κάτι ζαλάδες και τα σταμάτησα..η γιατρός μου έιπε να τα ξανααρχίζαμε όταν ξεκινούσαμε προσπάθεις για μωράκι διότι αυξάνουν και τη γονιμότητα....λοιπόν 6 μήνες μετά η περίοδος μου στο ξαφνικό ερχόταν 28-29 μέρες χωρίς να τα έχω ξαναπάρει...ξεκινήσαμε για μωράκι,προσπαθήσαμε 3 φορές (11η,13η,14η μέρα) και στην 29η μέρα του κύκλου πήρα μια χοριακή 160 μονάδες...δεν το πίστευα στα μάτια μου...ήμουν σίγουρη οτι θα έρθει πολύ δύσκολα κι όμως....ίσως επειδή αντιμετωπίσαμε κι ένα θέμα υγείας με τη μαμά και δεν πρόλαβα να αγχωθώ με αυτό, διότι είχα άλλα άγχη, να βοήθησε..τι να πώ...εγώ νιώθω οτι είναι το θαυματάκι μου κι άυριο ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα...οπότε συνεχίστε με θετική ενέργεια..Olga ακόμη και να μην δείς άμεσο αποτέλεσμα στον κύκλο δώσε λίγο χρόνο...καλή επιτυχία σε όοοοοολες...με πολλά μωράκια συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
  • 9 years later...

Γεια σας κοριτσια ειμαι 30 ετων και προσπαθουμε εναμιση χρονο για παιδακι. Αφού κάναμε όλες τις εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω αντίσταση στην ινσουλινη οπότε μάλλον εκεί οφείλεται το οτι δεν καταφεραμε ακομα. Ολες οι υπόλοιπες εξετασεις σε μένα και στον ανδρα μου ειναι μια χαρα. Ξεκίνησα το retaform (παρόμοιο του glucophage) είναι μετμορφινη και αυτο. Το παίρνω ένα μήνα και οι παρενέργειες δεν λένε να ησυχάσουν. Στομαχόπονος και διάρροια εδώ και μέρες. Εχθες στον ύπνο μου ξύπνησα και από ταχυκαρδία. Φοβήθηκα η αλήθεια είναι και σκέφτομαι να το κόψω. Δεν αντέχεται άλλο να είμαι έτσι. Η ενδοκρινολογος μου πρότεινε να πάρω prodiatec το οποίο είναι φυτικό και δεν εχει παρενέργειες.  Δεν ξέρω τι να κάνω.  Σκέφτομαι να μην πάρω τίποτα και να προσπαθήσω μόνη μου με διατροφή και άσκηση. Έχω 10 περιττά κιλά και μου είπε ο γιατρός ότι αν τα χάσω θα φτιάξουν όλα. Οπότε λέω να προσπαθήσω να τα χάσω χωρίς χάπια και να το καταπολεμήσω μόνη μου. Τι λέτε εσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Chrysi είπε:

Γεια σας κοριτσια ειμαι 30 ετων και προσπαθουμε εναμιση χρονο για παιδακι. Αφού κάναμε όλες τις εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω αντίσταση στην ινσουλινη οπότε μάλλον εκεί οφείλεται το οτι δεν καταφεραμε ακομα. Ολες οι υπόλοιπες εξετασεις σε μένα και στον ανδρα μου ειναι μια χαρα. Ξεκίνησα το retaform (παρόμοιο του glucophage) είναι μετμορφινη και αυτο. Το παίρνω ένα μήνα και οι παρενέργειες δεν λένε να ησυχάσουν. Στομαχόπονος και διάρροια εδώ και μέρες. Εχθες στον ύπνο μου ξύπνησα και από ταχυκαρδία. Φοβήθηκα η αλήθεια είναι και σκέφτομαι να το κόψω. Δεν αντέχεται άλλο να είμαι έτσι. Η ενδοκρινολογος μου πρότεινε να πάρω prodiatec το οποίο είναι φυτικό και δεν εχει παρενέργειες.  Δεν ξέρω τι να κάνω.  Σκέφτομαι να μην πάρω τίποτα και να προσπαθήσω μόνη μου με διατροφή και άσκηση. Έχω 10 περιττά κιλά και μου είπε ο γιατρός ότι αν τα χάσω θα φτιάξουν όλα. Οπότε λέω να προσπαθήσω να τα χάσω χωρίς χάπια και να το καταπολεμήσω μόνη μου. Τι λέτε εσεις; 

Καλησπερα κορίτσι μου! Και εγώ παιρνω το glucophage γτ έχω και εγώ αντίσταση στην ινσουλίνη λόγω ΣΠΩ ! Εμένα μου το είχε ξεκινήσει σιγά σιγά ! 500mg για μια εβδομάδα έπειτα 500mg πρωί βράδυ για μια ακόμη εβδομάδα και έπειτα 500mg το μεσημερι μετά το φαγητό και 1000mg το βράδυ μετά το φαγητό δλδ σύνολο την ημέρα 1500mg ! Η Μετμορφινη γενικα έχει παρενέργειες και όταν την ξεκινάς θέλει σταδιακά! Μετά από κάποιο διάστημα ο οργανισμός την συνηθίζει και σταματάνε τα συμπτώματα εγώ πλέον έχω που και που διάρροια ! Είναι ότι πρέπει για την ινσουλίνη και βοηθάει να κανεις πιο ποιοτική ωορρηξια! Θα σου πρότεινα να κανεις λίγο ακόμη υπομονή να συνηθίσει ο οργανισμός σου το φάρμακο! Εύχομαι καλή επιτυχια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Πήρα το glucophage 3 μέρες 500mg το βραδυ και με ξύπνησε με έντονο κολικο εντέρου μέσα στη νύχτα και έκανα όλο το βράδυ διάρροια.  Εννοείται το σταμάτησα και μου προτεινε το retaform 750mg και να το παίρνω μετά το μεσημεριανό. Αυτό το πάλεψα ένα μήνα γιατί δεν μου έκανε έντονους κολικούς αλλά με πήγαινε για διάρροια πολύ συχνά. Κουραστικά ένα μήνα να έχω χάλια διάθεση και να είμαι σαν άρρωστη συνεχώς γι αυτο το σταμάτησα. Έχω διάδρομο στο σπίτι και περπατάω αρκετά και προσέχω τη διατροφή μου. Από ότι διάβασα την αντίσταση μπορείς να την καταπολεμησεις και φυσικά χωρίς χάπια. Απλά τα χάπια το κανουν καλα πιο γρήγορα. Σκέφτομαι να προσπαθήσω μόνη μου λίγους μήνες και αν δω ότι δεν έχει αποτέλεσμα θα τα ξεκινήσω πάλι. 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2024 at 1:55 ΜΜ, ο/η Chrysi είπε:

Καλησπερα! Πήρα το glucophage 3 μέρες 500mg το βραδυ και με ξύπνησε με έντονο κολικο εντέρου μέσα στη νύχτα και έκανα όλο το βράδυ διάρροια.  Εννοείται το σταμάτησα και μου προτεινε το retaform 750mg και να το παίρνω μετά το μεσημεριανό. Αυτό το πάλεψα ένα μήνα γιατί δεν μου έκανε έντονους κολικούς αλλά με πήγαινε για διάρροια πολύ συχνά. Κουραστικά ένα μήνα να έχω χάλια διάθεση και να είμαι σαν άρρωστη συνεχώς γι αυτο το σταμάτησα. Έχω διάδρομο στο σπίτι και περπατάω αρκετά και προσέχω τη διατροφή μου. Από ότι διάβασα την αντίσταση μπορείς να την καταπολεμησεις και φυσικά χωρίς χάπια. Απλά τα χάπια το κανουν καλα πιο γρήγορα. Σκέφτομαι να προσπαθήσω μόνη μου λίγους μήνες και αν δω ότι δεν έχει αποτέλεσμα θα τα ξεκινήσω πάλι. 😮💨

Υπάρχουν πάρα πολ΄΄λά πέρα από το retaform και το glucophage και πραγματικά καμιά φορά είναι τι θα σου κάτσει καλύτερα. Εγώ ξεκίνησα με glucophage των 500 αλλά όταν πήγα να το αυξήσω από μία σε δύο φορές την ημέρα, πραγματικά είχα ακατάσχετη διάρροια. Μετά η ενδοκρινολόγος μου έδωσε το retaform 500 και μπόρεσα να το παίρνω δύο φορές την ημέρα. Να πω ότι τα έπαιρνα λόγω πολυκυστικών σε συνδυασμό με τα inofert combi. Εδώ να πω ότι έμεινα έγκυος χωρίς μετφορμίνη μόνο με τα inofert combi. Τα οποία να σημειώσω μου έφτιαξαν και τον κύκλο από εκεί που μπορεί να είχα καφέ και μετά 3 μέρες τίποτα και μετά αίμα, κατάφερα να έχω σταθερό κύκλο 34-35 μερών. 

Τώρα 2,5 χρόνια αφού έχω γεννήσει έχω ξαναξεκινήσει inofert combi με retaform. Τα πρώτα γιατί άρχισε πάλι η περίοδος να κάνει τα δικά της και το retaform να με βοηθήσει να χάσω τα κιλά που πήρα με το θηλασμό γιατί βοηθούν και σε αυτό.

Πάντως μην απογοητεύεσαι. Κι όπως έχει πει η ενδοκρινολόγος μου είναι σε κάποιους οργανισμούς που και να θες δεν μπορείς να αυξήσεις τη δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Να χαιρεσαι το παιδακι σου. Εγώ πάντως δεν είδα κάποια βοήθεια στα κιλά μου με το retaform.. ίσα ίσα μου κάνανε χάλια το στομάχι και δεν έτρωγα σωστά ούτε έχασα σωστά κιλά. Μόνο όταν πήγαινα για διάρροια έχανα κιλά και λογικό. Αν είναι να χάνω κιλά από διαρροιες καλύτερα να χάσω μόνη με σωστή διατροφή και άσκηση. Πιστεύω ότι δεν βοηθάνε το ίδιο σε ολους. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2024 at 11:27 ΠΜ, ο/η Chrysi είπε:

Καλησπερα Να χαιρεσαι το παιδακι σου. Εγώ πάντως δεν είδα κάποια βοήθεια στα κιλά μου με το retaform.. ίσα ίσα μου κάνανε χάλια το στομάχι και δεν έτρωγα σωστά ούτε έχασα σωστά κιλά. Μόνο όταν πήγαινα για διάρροια έχανα κιλά και λογικό. Αν είναι να χάνω κιλά από διαρροιες καλύτερα να χάσω μόνη με σωστή διατροφή και άσκηση. Πιστεύω ότι δεν βοηθάνε το ίδιο σε ολους. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικος. 

Εννοείται έχεις δίκιο. Δεν γίνεται να πηγαίνεις διάρροια συνέχεια. Θα χαλάσει και το μικροβίωμα του εντέρου σου. Δεν σου ταιριάζει το retaform ξεκάθαρα. Εδώ να πω ότι εγώ ΄έπιασα με πολλά παραπάνω κιλά γύρω στα 15 πάνω από τα κανονικά μου και με τον άντρα μου με παράγοντα ανδρικής υπογονιμ΄ότητας. Οπότε συμφωνώ ότι γενικά μπορεί να βοηθάει η απώλεια περιττών κιλών αλλά στην δική μου περίπτωση έπιασα και χωρίς να χάσω. Ιnofert έχεις δοκιμάσει? Συζήτησε το με τον ενδοκρινολόγο σου. Το όχι άγχος δεν θα στο πω γιατ΄ί στη φάση εκείνη όποιος μου το έλεγε εμένα ήθελα να τον σιχτιρίσω! Και η αλήθεια είναι ότι το άγχος δεν έχει διακόπτη να ανοιγοκλείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2024 at 2:14 ΜΜ, ο/η Chrysi είπε:

Γεια σας κοριτσια ειμαι 30 ετων και προσπαθουμε εναμιση χρονο για παιδακι. Αφού κάναμε όλες τις εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω αντίσταση στην ινσουλινη οπότε μάλλον εκεί οφείλεται το οτι δεν καταφεραμε ακομα. Ολες οι υπόλοιπες εξετασεις σε μένα και στον ανδρα μου ειναι μια χαρα. Ξεκίνησα το retaform (παρόμοιο του glucophage) είναι μετμορφινη και αυτο. Το παίρνω ένα μήνα και οι παρενέργειες δεν λένε να ησυχάσουν. Στομαχόπονος και διάρροια εδώ και μέρες. Εχθες στον ύπνο μου ξύπνησα και από ταχυκαρδία. Φοβήθηκα η αλήθεια είναι και σκέφτομαι να το κόψω. Δεν αντέχεται άλλο να είμαι έτσι. Η ενδοκρινολογος μου πρότεινε να πάρω prodiatec το οποίο είναι φυτικό και δεν εχει παρενέργειες.  Δεν ξέρω τι να κάνω.  Σκέφτομαι να μην πάρω τίποτα και να προσπαθήσω μόνη μου με διατροφή και άσκηση. Έχω 10 περιττά κιλά και μου είπε ο γιατρός ότι αν τα χάσω θα φτιάξουν όλα. Οπότε λέω να προσπαθήσω να τα χάσω χωρίς χάπια και να το καταπολεμήσω μόνη μου. Τι λέτε εσεις; 

Καλησπέρα🌸 προσπαθούμε και εμείς για παιδάκι, έχω ΣΠΩ και κάνω μια μικρη αντίσταση εγω και μέχρι στιγμής δεν μου έχουν δώσει αγωγή γι αυτό. Από τις παρενέργειες που αναφέρεις εγω θα σου έλεγα να σταματήσεις εννοείται το χάπι και να πας σε φυτικο όπως σου είπε η ενδοκρινολόγος σου και σιγά σιγά θα χάσεις και τα περιττά κιλά. Δεν έχεις κάτι να χάσεις με το φυτικό θεωρώ. Εύχομαι σύντομα ευχάριστα νέα 🧿 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...