Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στα Ιωάννινα!!!!


Nansi

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Όπως πάνε τα πράγματα θα κάνουμε εξωσωματική.. έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα απλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ... Ο γιατρός μου μου πρότεινε μια γιατρό στην Αθήνα αλλά εγώ θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες από το νοσοκομείο Ιωαννίνων ...τα έχω χάσει δεν ξέρω από πού να αρχίσω, αν θέλω να πάω στα Ιωάννινα πως πρέπει να κλείσω ραντεβού? Όποια γνωρίζει να με κατατοπίσει παρακαλώ γιατί είμαι άσχετη και δεν ξέρω που να απευθυνθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Όπως πάνε τα πράγματα θα κάνουμε εξωσωματική.. έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα απλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ... Ο γιατρός μου μου πρότεινε μια γιατρό στην Αθήνα αλλά εγώ θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες από το νοσοκομείο Ιωαννίνων ...τα έχω χάσει δεν ξέρω από πού να αρχίσω, αν θέλω να πάω στα Ιωάννινα πως πρέπει να κλείσω ραντεβού? Όποια γνωρίζει να με κατατοπίσει παρακαλώ γιατί είμαι άσχετη και δεν ξέρω που να απευθυνθώ...

Γειά σου, εγώ έκανα την Δευτέρα την εμβρυομεταφορά στο νοσοκομείο Ιωαννίνων.  Το ραντεβού το έκλεισα στο ιατρείο του κυρίου  Ζηκόπουλου. Με καθοδήγησε για όλη την διαδικασία πέρασα επιτροπή και μετά πήγα για όλα στο Νοσοκομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από κάπου άκουσα ότι πρέπει να πάω συστημένη για εξωσωματική στα Ιωάννινα.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Εσένα πώς σου φάνηκε η διαδικασία και ο γιατρός?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ ναι σε λίγες μέρες θα ξέρω.

Όχι δεν ισχύει  αυτό δε πας συστημένη. 

Ο Ζηκόπουλος πολύ καλός σαν γιατρός, λιγομίλητος κάποιες φορές αλλά και σαν άνθρωπος ευγενικός, και ο γεννετιστης ο.κ.Γεωργίου πολύ καλός

Η διαδικασία μου φάνηκε πιο απλή από ότι είχα στο νου μου. Εγώ ίσως επειδή έχω ένα παιδάκι ήδη να πήγα με άλλη ψυχολογία.

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική, έβαλα βλαστοκύστες 5 ημέρων και καταψυχθηκαν και άλλες 5. Αλλά να ξέρεις παρόλου που είναι δημόσιο σου ζητάνε  650 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπροστά σε αυτά που σου ζητάνε στα ιδιωτικά τα 650€ δεν είναι τίποτα!!

Αν δεν γίνομαι κοπέλα μου αδιάκριτη αν πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού στο γραφείο του θα μου κλείσει σύντομα και τι επίσκεψη παίρνει?

ΕΣΗΕΑ εγώ δεν είμαι από Ιωάννινα ..θα πρέπει να πηγααινοερχομαι συνεχώς ή μπορεί να συνεργασθεί με τον γυναικολόγο μου?

Πες μου λίγο τι γίνεται με την επιτροπή είναι εύκολη διαδικασία ή χρονοβόρα?

Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτή την στιγμή ...εμείς δεν έχουμε παιδάκι και προσπαθούμε 2 χρόνια πριν περίπου 9 μήνες μάθαμε ότι δεν υπάρχει καλό σπέρμα και από τότε έχουμε ξεκινήσει εξετάσεις και πάλι εξετάσεις Μέρι που τώρα ήρθαμε στο αμήν και είπαμε δεν γίνεται πρέπει να κάνουμε εξωσωματική....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτα με ότι θες δεν υπάρχει πρόβλημα. Και εγώ δε μένω Γιάννενα αλλά Θεσπρωτία και πήγαινα εδώ για τις εξαιτάσεις και μίλαγα μαζί του και εγω και η γυναικολόγος μου, δε θα εχεις πρόβλημα σε αυτό. Στο ιατρείο του ναι γρήγορα θα σου κλείσει η Νανσυ το ραντεβού η πρώτη επίσκεψη αν θυμαμαι μου ειχε παει 70 και η επόμενη που πήγα πάλι μετά απο 5 μήνες μου πήρε 50.

Επιτροπή πέρασα στα Γιάννενα και γρήγορα κιόλας ουτε 2 βδομάδες δε περίμενα νομίζω. 

Και εμείς λόγω κιρσοκήλη του συζύγου έχουμε θέμα με την κινητικότητα του σπέρματος, και μου έδωσε πόλλες πιθανότητες ο Ζηκόπουλος,και εμεις3για το δεύτερο 2 χρόνια προσπαθούσαμε αλλά τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα.. κιρσοκήλη!!

Αχ πάλι καλά που βρέθηκες και εσύ να μου πεις αυτά τα πράγματα... πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού 18του μήνα... Αποτι ρώτησα την γραμματέα έχω όλες σχεδόν τις εξετάσεις για την επιτροπή έτοιμες!! Από την στιγμή που θα πάρω απάντηση από επιτροπή θα με βάλει αμέσως για εξωσωματική ή έχει αναμονή??

Και πες μου σε παρακαλώ 650€ πληρώνεις στο νοσοκομείο? Ο γιατρός δεν παίρνει άλλα χρήματα?? Αυτά είναι όλα κ όλα τα λεφτά??

Και κάτι ακόμα...ο ζικοπουλος είναι πρόθυμος να συνεργάστει με οποιονδήποτε γυναικολόγο έχεις ή έχει συγκεκριμένους συνεργάτες σε κάθε περιοχή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα λεφτά τα δίνεις στο Ζηκόπουλο, ναι μόνο αυτό το ποσό δίνεις, τίποτα παραπάνω.

Με το που θα βγει η απόφαση της εξωσωματικής και την έχεις στα χέρια σου παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού σου γράφουν όλα τα φάρμακα και σου δίνει οδηγίες.

Εμένα με ρώτησε, σε ποιον γυναικολόγο πάω απλά,και μου είπε ωραία ξέρει να τα συμπληρώσει η Σ. αυτά, απλά θα με παίρνεις να με ενημερώνεις.  Και έτσι έκανα τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο το μεσημέρι και αναλογα τα αποτελέσματα μου προσάρμοζε τη δόση. Και το ποσό του το έδωσα στο νοσοκομείο μετά την ωοληψία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύριος Ζηκοπουλος είναι ο καλύτερος στην περιοχή των Ιωαννίνων μπορεί να είναι λίγο λιγομίλητος αλλά είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει και σε άλλα πολλά δεν έχω κάνει εξωσωματική απλά γνωρίζω πολλά για τον συγκεκριμένο καθώς νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για ένα δικό μου πρόβλημα που είχα με την εγκυμοσύνη και έτυχε να τον γνωρίσω γιατρός με τα όλα του τέλος ...αυτό έχω να πω κορίτσια μου σας εύχομαι θετικές χοριακες και το πιο σημαντικό στην εξωσωματική θετική ενέργεια και αυτοπεποίθηση αυτό και μόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eLen13 είπε:

Λοιπόν τα λεφτά τα δίνεις στο Ζηκόπουλο, ναι μόνο αυτό το ποσό δίνεις, τίποτα παραπάνω.

Με το που θα βγει η απόφαση της εξωσωματικής και την έχεις στα χέρια σου παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού σου γράφουν όλα τα φάρμακα και σου δίνει οδηγίες.

Εμένα με ρώτησε, σε ποιον γυναικολόγο πάω απλά,και μου είπε ωραία ξέρει να τα συμπληρώσει η Σ. αυτά, απλά θα με παίρνεις να με ενημερώνεις.  Και έτσι έκανα τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο το μεσημέρι και αναλογα τα αποτελέσματα μου προσάρμοζε τη δόση. Και το ποσό του το έδωσα στο νοσοκομείο μετά την ωοληψία

Αχ ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες πραγματικά η κουβέντα μας με ηρέμησε πάρα πολύ !!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος πραγματικά μακάρι...!!! Θέλω πολύ να μάθω νέα σου!!... Γενικά εσένα προσωπικά πώς σου φάνηκε η εμπειρία της εξωσωματικής??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Ο κύριος Ζηκοπουλος είναι ο καλύτερος στην περιοχή των Ιωαννίνων μπορεί να είναι λίγο λιγομίλητος αλλά είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει και σε άλλα πολλά δεν έχω κάνει εξωσωματική απλά γνωρίζω πολλά για τον συγκεκριμένο καθώς νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για ένα δικό μου πρόβλημα που είχα με την εγκυμοσύνη και έτυχε να τον γνωρίσω γιατρός με τα όλα του τέλος ...αυτό έχω να πω κορίτσια μου σας εύχομαι θετικές χοριακες και το πιο σημαντικό στην εξωσωματική θετική ενέργεια και αυτοπεποίθηση αυτό και μόνο

Μακάρι κοπέλα μου μακάρι!! Και σε εσένα εύχομαι ότι ποθείς πραγματικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες πραγματικά η κουβέντα μας με ηρέμησε πάρα πολύ !!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος πραγματικά μακάρι...!!! Θέλω πολύ να μάθω νέα σου!!... Γενικά εσένα προσωπικά πώς σου φάνηκε η εμπειρία της εξωσωματικής??

Δεν είναι τίποτα πραγματικά είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία από ότι μας ακούγεται,και στο νοσοκομείο είναι όλοι ευγενικοί και σε βοηθάνε, λογικά θα είσαι και με άλλες κοπέλες παρέα οπότε χαλαρώνεις. Γενικά η συμβουλή μου είναι να είσαι χαλαρή και ήρεμη και όλα θα γίνουν κορίτσι μου. Εγώ την Δευτέρα 15/02 θα πάω για χοριακή. Μακάρι όλες μας να έχουμε όλες καλή επιτυχία. Ότι άλλο θες να ρωτήσεις εδώ είμαι μη διστάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η eLen13 είπε:

Δεν είναι τίποτα πραγματικά είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία από ότι μας ακούγεται,και στο νοσοκομείο είναι όλοι ευγενικοί και σε βοηθάνε, λογικά θα είσαι και με άλλες κοπέλες παρέα οπότε χαλαρώνεις. Γενικά η συμβουλή μου είναι να είσαι χαλαρή και ήρεμη και όλα θα γίνουν κορίτσι μου. Εγώ την Δευτέρα 15/02 θα πάω για χοριακή. Μακάρι όλες μας να έχουμε όλες καλή επιτυχία. Ότι άλλο θες να ρωτήσεις εδώ είμαι μη διστάσεις

Μακάρι να είσαι έγκυος το εύχομαι από καρδιάς!!

Σίγουρα με τον καιρό θα έχω και άλλες απορίες..😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2021 at 12:47 ΜΜ, ο/η eLen13 είπε:

Λοιπόν τα λεφτά τα δίνεις στο Ζηκόπουλο, ναι μόνο αυτό το ποσό δίνεις, τίποτα παραπάνω.

Με το που θα βγει η απόφαση της εξωσωματικής και την έχεις στα χέρια σου παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού σου γράφουν όλα τα φάρμακα και σου δίνει οδηγίες.

Εμένα με ρώτησε, σε ποιον γυναικολόγο πάω απλά,και μου είπε ωραία ξέρει να τα συμπληρώσει η Σ. αυτά, απλά θα με παίρνεις να με ενημερώνεις.  Και έτσι έκανα τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο το μεσημέρι και αναλογα τα αποτελέσματα μου προσάρμοζε τη δόση. Και το ποσό του το έδωσα στο νοσοκομείο μετά την ωοληψία

Καλησπέρα αν δεν έχεις ασφαλια όμως πληρώνεις το ίδιο ποσό μόνο 650?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2021 at 12:47 ΜΜ, ο/η eLen13 είπε:

Λοιπόν τα λεφτά τα δίνεις στο Ζηκόπουλο, ναι μόνο αυτό το ποσό δίνεις, τίποτα παραπάνω.

Με το που θα βγει η απόφαση της εξωσωματικής και την έχεις στα χέρια σου παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού σου γράφουν όλα τα φάρμακα και σου δίνει οδηγίες.

Εμένα με ρώτησε, σε ποιον γυναικολόγο πάω απλά,και μου είπε ωραία ξέρει να τα συμπληρώσει η Σ. αυτά, απλά θα με παίρνεις να με ενημερώνεις.  Και έτσι έκανα τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο το μεσημέρι και αναλογα τα αποτελέσματα μου προσάρμοζε τη δόση. Και το ποσό του το έδωσα στο νοσοκομείο μετά την ωοληψία

στις On 5/2/2021 at 12:47 ΜΜ, ο/η eLen13 είπε:

Λοιπόν τα λεφτά τα δίνεις στο Ζηκόπουλο, ναι μόνο αυτό το ποσό δίνεις, τίποτα παραπάνω.

Με το που θα βγει η απόφαση της εξωσωματικής και την έχεις στα χέρια σου παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού σου γράφουν όλα τα φάρμακα και σου δίνει οδηγίες.

Εμένα με ρώτησε, σε ποιον γυναικολόγο πάω απλά,και μου είπε ωραία ξέρει να τα συμπληρώσει η Σ. αυτά, απλά θα με παίρνεις να με ενημερώνεις.  Και έτσι έκανα τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο το μεσημέρι και αναλογα τα αποτελέσματα μου προσάρμοζε τη δόση. Και το ποσό του το έδωσα στο νοσοκομείο μετά την ωοληψία

Καλησπέρα αν δεν έχεις ασφαλια όμως πληρώνεις το ίδιο ποσό μόνο 650?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρένα 123 είπε:

Καλησπέρα αν δεν έχεις ασφαλια όμως πληρώνεις το ίδιο ποσό μόνο 650?

Καλησπέρα,  κορίτσι μου θα σε γελάσω πάνω σε αυτό το θέμα. Πάρε τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και ρώτα αν μπορείς να κάνεις εξωσωματική ενώ είσαι ανασφάλιστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eLen13 είπε:

Καλησπέρα,  κορίτσι μου θα σε γελάσω πάνω σε αυτό το θέμα. Πάρε τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και ρώτα αν μπορείς να κάνεις εξωσωματική ενώ είσαι ανασφάλιστη. 

Αν έχεις ασφάλεια πληρώνεις μόνο 650 και τίποτα παραπάνω? Αν είμαι ασφαλισμένο πάνω στον άντρα μου πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ρένα 123 είπε:

Αν έχεις ασφάλεια πληρώνεις μόνο 650 και τίποτα παραπάνω? Αν είμαι ασφαλισμένο πάνω στον άντρα μου πειράζει 

Όχι και εγώ στον άντρα μου είμαι, πέρασα κανονικά επιτροπή ,μου γράψανε κανονικά τα φάρμακα , αυτό το ποσό το δίνεις, Off the record, δε φαίνεται πουθενά ούτε απόδειξη παίρνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eLen13 είπε:

Όχι και εγώ στον άντρα μου είμαι, πέρασα κανονικά επιτροπή ,μου γράψανε κανονικά τα φάρμακα , αυτό το ποσό το δίνεις, Off the record, δε φαίνεται πουθενά ούτε απόδειξη παίρνεις

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eLen13 είπε:

Όχι και εγώ στον άντρα μου είμαι, πέρασα κανονικά επιτροπή ,μου γράψανε κανονικά τα φάρμακα , αυτό το ποσό το δίνεις, Off the record, δε φαίνεται πουθενά ούτε απόδειξη παίρνεις

Και δεν σου ζητάνε αλλά χρήματα μόνο 650? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή μέσα στο ποσο τα 650 είναι και ο έμβρυολογος αναισθησιολογος η ωολληψια η διαδικασία τις γονημοποισης και η εμβρυομεταφορα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρένα 123 είπε:

Δηλαδή μέσα στο ποσο τα 650 είναι και ο έμβρυολογος αναισθησιολογος η ωολληψια η διαδικασία τις γονημοποισης και η εμβρυομεταφορα? 

Ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ μόνο κακές και άσχημες εμπειρίες ειχα από εκείνο το μέρος κ εκείνο το γιατρό. Και φυσικά δύο αποτυχημένες προσπάθειες. Αγενης με Α κεφαλαιο, φιλοχρηματος πέρασα πολυ δύσκολα. Και τα 650 που λέτε φακελακι είναι που το λέτε ως καλό απαγορεύεται να ζητάει χρήματα καθώς στο πανεπιστημιακό δικαιουσαι δωρεάν εξωσωματική από την ασφάλεια σου. αν έχεις τύχει διαβαινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...