Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις On 20/12/2021 at 2:37 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Ρε κορίτσι ωραία φίλη! Τι 4000; εγώ σου είπα είχα 124! Έκανε μια αύξηση 90% σε 2 μέρες δλδ ούτε καν ακριβώς διπλή κ η τρίτη πια ξεπέρασε το 500 κ σταμάτησα τις χοριακες. Άρα έκανα την 3η χοριακη 13η μέρα! Εμένα το μόνο που με κολλάει είναι αν είναι σωστό το νούμερο γιατί είναι όντως πολύ υψηλό. Όμως δε θεωρώ ότι δεν είσαι! Είσαι σίγουρα απλά ίσως η πραγματική τιμή να είναι λίγο πιο κάτω. Κ πάλι δλδ ίσως να είναι κ ακριβώς τόση η τιμή! Ρε συ πες της θείας να ρωτήσει αν η οβιτρελ ανιχνεύεται στη Β χοριακη στο αίμα! Σίγουρα πάει στα ούρα αλλά στο αίμα; γιατί χωρίς κ πάλι να είμαι σίγουρη νομίζω ότι η οβιτρελ λέγεται χοριακη Α ενώ αυτή που κάνουμε ως εξέταση χοριακη β. Αλλά αλήθεια ρώτα γιατί καμιά μας δεν ξέρει εδώ ακριβώς!

@Antonia2 είχα κ γω κάτι τέτοιες περίεργες τιμές κ πήρα Glucophage για πάνω από χρόνο. Με τσάκισε... Διάρροια χωρίς τέλος, δλδ όσο κ να πέρναγε ο καιρός εκεί... Κ τελικά αντί για 2 χάπια έπαιρνα 1 τη μέρα κ πολύ μου ήταν! Να σου πω ότι είδα αλλαγή; δυστυχώς δε με βοήθησε κάπου. Ίσως μετά στην εμφύτευση; μπορεί αλλά στη φυσική προσπάθεια διαφορά δεν είδα. Όντως όμως στην εξωσωματική μου είπαν ότι τα ωάρια μου ήταν σκληρά κ εμποδιζαν το σπέρμα κ για αυτό ενώ είχα καλά ωάρια γονιμοποιουνταν τελικά λίγα! Απλά οκ έδινα πολλά κ μετά προχωρούσαν όλα. Εσύ βέβαια έχεις σύμμαχο την ηλικία, εγώ ήμουν ήδη 37 όταν άρχισα τα χάπια. Δεν ξέρω τι να σου πω, δύσκολο χάπι πάντως θα σε κουράσει αρκετά... Εύχομαι να είσαι εξαίρεση! Κ κυρίως μακάρι να σου λύσει όλα τα θέματα! 

 

Κοριτσι μου τελικα κι εμενα με πειραξαν τα χαπια δυστυχως..... οποτε μιλησα με τον ενδοκρινολογο και τα σταματησα.. οταν ερθει η βλαμμενη περιοδος (η καλυτερα αααααν ερθει...🤭😉😁) θα παρω τα sinopol (φακελακια διαλυομενα σε νερο) και θα δουμε πως θα παει...

παντως τα αλλα τα χαπια απαισια. αμεσως με χαλασαν...😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Χαχαχα μπραβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι για εσένα!!!!! Ποτέ εχεις ΠΗΤ;;; Βασικά σε ποια μέρα είσαι από ωορρηξία;;;; Τελειααααααααα! Κ εγώ είμαι 5 εβδομάδων αλλά δε ξέρω αν είναι ένα η δυο!!!!!

Ειχα ωορηξία 5/12 δεν έχω ιδέα τι μου λες 😋😋 εμένα με πήρε τώρα ο γιατρός κ μου είπε μάλλον δίδυμα είναι φουλ ανεβασμένη! Αχ έχω τρελαθεί Χριστέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου τελικα κι εμενα με πειραξαν τα χαπια δυστυχως..... οποτε μιλησα με τον ενδοκρινολογο και τα σταματησα.. οταν ερθει η βλαμμενη περιοδος (η καλυτερα αααααν ερθει...🤭😉😁) θα παρω τα sinopol (φακελακια διαλυομενα σε νερο) και θα δουμε πως θα παει...

παντως τα αλλα τα χαπια απαισια. αμεσως με χαλασαν...😖

Ναι δυστυχώς παίρνει καιρό να τα συνηθίσεις! Αν δλδ κάνεις υπομονή σε κανένα μήνα θα είσαι οκ... Όμως αλήθεια από τη στιγμή που ωορρηξια κάνεις δε νομίζω ότι έχουν κάτι να προσφέρουν. Συνήθως αυτά εκεί βοηθάνε, κορίτσια με πιλυκυστικες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Ειχα ωορηξία 5/12 δεν έχω ιδέα τι μου λες 😋😋 εμένα με πήρε τώρα ο γιατρός κ μου είπε μάλλον δίδυμα είναι φουλ ανεβασμένη! Αχ έχω τρελαθεί Χριστέ μου!

Πητ είναι η αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού! Είναι 40 εβδομάδες ή 38 από την ωορρηξια! Όμως να ξέρεις τα δίδυμα εξωσωματικής τα παίρνουν με καισαρική στις 37 εβδομάδες περίπου άρα 35 από την ωορρηξια! Αντε υπομονή 33 εβδομάδες σου έμειναν 😂😜😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ θεέ μου δεν περιγράφεται η χαρά μας !!!! Κανένας στο μεταξύ δεν χάρηκε ! Από τους κοντινούς μας αλλά δεν πειράζει! Εγώ το είπα στις φίλες μου κ στις ξαδερφες μου ! Αχ θεέ μου !

Ηρέμησα πήγε και καλά το χειρουργείο της μικρούλας μας !

Κ είμαι πολύ ευτυχισμένη!!!❤️

Ποια θα είναι βρε κορίτσια η επομενη ; Ποια θα είναι ;;;;;; ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Λοιπόν σας ενθαρρύνω όλες να προχωρήσετε κ μην φοβάστε ! Εγώ. Είδατε πως φοβόμουν λόγω ορμονών κ λόγω ότι δεν είχα κάνει υστεροσκόπηση. Κ δεν το πίστευα με τίποτα βρε κορίτσια! Έχω πάθει σοκ σας λέω ❤️

κοριτσι μου συγχαρητηρια να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!συγχαρητήρια και για την επιτυχια του χειρουργειου της ανηψιας σου!!καλες γιορτες και με το καλο!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι δυστυχώς παίρνει καιρό να τα συνηθίσεις! Αν δλδ κάνεις υπομονή σε κανένα μήνα θα είσαι οκ... Όμως αλήθεια από τη στιγμή που ωορρηξια κάνεις δε νομίζω ότι έχουν κάτι να προσφέρουν. Συνήθως αυτά εκεί βοηθάνε, κορίτσια με πιλυκυστικες κλπ

Α ναι;; Συνηθιζονται δλδ; Εγω φοβομουν οτι θα χειροτερεψω με τον καιρο γτ με μισο χαπι κ την επομενη μερα μου εκανε ζημια.. σμρ ευτυχως δεν ειχα τπτ.. επανηλθα!!😁

Εμενα μου τα εδωσε λογω υψηλων ανδρογονων.. πχ η τεστοστερονη μου περυσι ηταν 52(στο ανωτατο οριο) κ φετος 45.. κ συνδυαστικα με τις υπολοιπες ορμονες λεει μηπως τα ωαρια μου ειναι πιο σκληρα κ δεν σπανε να εισχωρησει το σπερματοζωαριο... Απλα για να εξαλειφθει κι αυτη η πιθανοτητα, οχι για να κανω ωορρηξια... Ωορρηξια εχω καθε μηνα (συμφωνα με υπερηχο και τα τεστ ωορρηξιας).

Αν κι αυτο το μηνα δεν, θα παω τον αλλο μηνα να παρακολουθησω ωορρηξια με τη γυναικολογο... Να δουμε τι ψαρια πιανουμε!!😂

Ευχαριστω για τη βοηθεια κ τις συμβουλες!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω χεστει από τη χαρά μου ❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στο κλαμπ των διδυμομαμαδων!!! Να προσεχεις πολυ πολυ διπλα θα έλεγα κ ολα θα πάνε καλά!Υπομονή τώρα για τις καρδουλες. Εκεί να δεις κλάμα.. 💕🤣 ποτε σου είπε ο γιατρός? Εμένα αν θυμάμαι καλά Μ είχε πει σε 2 εβδομάδες...ειχα φρικαρει.. 😀😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλα!!!!

Χρόνια Πολλά!!! Με Υγεία, Τύχη, Αισιοδοξία, Όνειρα, Αγάπη και γεματες κοιλιτσες!!!!!!!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,  πέρασαν οι μέρες αύριο Χριστούγεννα και το σημαντικότερο για εμένα είναι οτι Δευτέρα παω γιατρό να μου γράψει τα φάρμακα, επιτέλους!!! 

Να περάσετε φανταστικά εύχομαι ολες κορίτσια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου,  πέρασαν οι μέρες αύριο Χριστούγεννα και το σημαντικότερο για εμένα είναι οτι Δευτέρα παω γιατρό να μου γράψει τα φάρμακα, επιτέλους!!! 

Να περάσετε φανταστικά εύχομαι ολες κορίτσια μου!!! 

Τα Χριστουγεννα θα εχουν την καλυτερη καταληξη!!!!! με το καλο να ξεκινησεις και συντομα να μας λες τα ευχαριστα!!!! παρε σκυταλη απο τη Μιμη!!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τα Χριστουγεννα θα εχουν την καλυτερη καταληξη!!!!! με το καλο να ξεκινησεις και συντομα να μας λες τα ευχαριστα!!!! παρε σκυταλη απο τη Μιμη!!!!! 😘😘😘

Μακάρι κορίτσι μου,  για όλες μας να έχουν την καλύτερη κατάληξη!!! Σε ευχαριστώ παααρα πολύ!!! ❤💕😘💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου,  πέρασαν οι μέρες αύριο Χριστούγεννα και το σημαντικότερο για εμένα είναι οτι Δευτέρα παω γιατρό να μου γράψει τα φάρμακα, επιτέλους!!! 

Να περάσετε φανταστικά εύχομαι ολες κορίτσια μου!!! 

Κατερίνα μου καλή αρχή!! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Μη φοβάσαι τίποτα!! Χαλάλι και τα φάρμακα και ο κόπος μας! Πίστεψε το και θα πετύχει! Στο λέω μέσα από την καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για τελευταίες αιματολογικές για την επιτροπή τον Γενάρη 

Μου έγραψε και ο γιατρός serpafar και την ovitrelle.  Πήγα και τα πήρα και αυτά. Βρήκα την ένεση ετοιμοπαραδοτη στο πρώτο φαρμακείο που μπήκα 🤣😍. Περιμένω σήμερα αύριο να αδιαθετησω επιτέλους και ξεκινάω τα serpafar. Θα τα πάρω μαζί μου στο ταξίδι. ( Φεύγουμε αύριο )

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας. ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Καλά Χριστούγεννα, γλυκά και ευτυχισμένα! 

Σήμερα ας κάνουμε μια ευχή όλες μαζί ώστε του χρόνου να έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά! 

Μακάρι το 2022 να είναι η χρονιά που το όνειρο μας θα γίνει επιτέλους πραγματικότητα! 

Να περάσετε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτπως είσαι κορίτσι μου; πέρασε η περιπέτεια του κορονοιου;

Καλές γιορτές και του χρόνου αγκαλιά με το μεγάλο και το μικρό παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για τελευταίες αιματολογικές για την επιτροπή τον Γενάρη 

Μου έγραψε και ο γιατρός serpafar και την ovitrelle.  Πήγα και τα πήρα και αυτά. Βρήκα την ένεση ετοιμοπαραδοτη στο πρώτο φαρμακείο που μπήκα 🤣😍. Περιμένω σήμερα αύριο να αδιαθετησω επιτέλους και ξεκινάω τα serpafar. Θα τα πάρω μαζί μου στο ταξίδι. ( Φεύγουμε αύριο )

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας. ♥️♥️

Κοριτσι μου να περασετε τελεια στην εκδρομουλα σας!!!! να γεμισετε μπαταριες, να ανανεωθειτε και να ερθετε πισω αποφασισμενοι να κανετε το μπεμπακι σας!!!! ❤️❤️❤️

Ευχομαι το 2022 να ειναι ευλογημενο και ερθει το θαυματακι σε ολες μας που το θελουμε τοσο!!!!🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πητ είναι η αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού! Είναι 40 εβδομάδες ή 38 από την ωορρηξια! Όμως να ξέρεις τα δίδυμα εξωσωματικής τα παίρνουν με καισαρική στις 37 εβδομάδες περίπου άρα 35 από την ωορρηξια! Αντε υπομονή 33 εβδομάδες σου έμειναν 😂😜😍

Αχααχχαχχχαχχχαχαα κορίτσια μου μόλις μπήκα μέσα να διαβάσω τα μηνύματά σας τώρα θα φτιάξω ένα καφέ και θα κάτσω στον καναπέ να τα διαβάσω είμαι απίστευτα ευτυχισμένη να ξέρετε δεν μπορείτε να καταλάβετε την ευτυχία μου αρχικά η μικρή μας πήγε πολύ καλά με την επέμβαση και αύριο γυρίζουμε σπίτι ήταν το βασικό για μένα δεύτερον με πήρε ο γιατρός μου χθες το απόγευμα και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ ανεβασμένη Δεν το πιστεύω από χθες το βράδυ καθόμουν και χαϊδεύω την κοιλιά ούτε μάτι δεν έχω κλείσει από τη χαρά μου ο άντρας μου πετάει στα σύννεφα μου φέρε τρία ωραία λουλουδάκια και δύο φυλαχτά για τα μωράκια το ένα με την Παναγία και το Χριστό και το άλλο είναι ένας ταύρος με ένα ματάκι είναι πολύ μικρά και θέλει λέει να το φορέσω από δω και πέρα για να μη μας πιάνει το μάτι 🤣

Με την ξαδέρφη μου πικράθηκα πολύ που κάνει και αυτή εξωσωματικές στον ίδιο γιατρό με μένα γιατί χθες που της το είπα ξέρει όλη τη διαδικασία Γιατί εκείνο με τον έχει συστήσει στεναχωρήθηκε και έκλαιγε πάρα πολύ και έλεγε πως δεν θα γίνει ποτέ μάνα ασχέτως με το αν με αγαπάει και αν χαίρεται για μένα η καημένη πραγματικά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ έχει ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ θέλω τόσο πολύ ο Θεός να της δώσει ένα μωράκι αλλά βρε κορίτσια πόσο κακός είναι ο κόσμος δεν χορταίνω να το λέω αυτές τις μέρες και δεν πιστεύω ότι είναι απλά οι ορμόνες μου απλά ειλικρινά της το φούντωσε πάρα πολύ η μάνα της αυτό της το φούντωσε πάρα πολύ σχεδόν κράταγε μούτρα λες και δεν θα κάνουμε παιδιά οι γύρω μας το σόι. Αποφάσισα να μην ξανασχοληθώ με τίποτα ούτε με το σπίτι με αυτό που μας κάνανε Γιατί δεν βγαίνει πέρα σήμερα σηκώθηκα μάζεψα τα πράγματά μου πήγα στο κομμωτήριο έκανα και τα τελευταία μαθήματα σταματάω τη δουλειά και έχω άδεια μία εβδομάδα.

Τώρα θα απαντήσω και στα μηνύματα σας τι θα κάνετε κορίτσια μου αύριο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Καλά Χριστούγεννα, γλυκά και ευτυχισμένα! 

Σήμερα ας κάνουμε μια ευχή όλες μαζί ώστε του χρόνου να έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά! 

Μακάρι το 2022 να είναι η χρονιά που το όνειρο μας θα γίνει επιτέλους πραγματικότητα! 

Να περάσετε καλά! 

Ελπίζω να δω σύντομη την επόμενη από το παρεακι μας και να γεμίσουμε μωράκια το 2022 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για τελευταίες αιματολογικές για την επιτροπή τον Γενάρη 

Μου έγραψε και ο γιατρός serpafar και την ovitrelle.  Πήγα και τα πήρα και αυτά. Βρήκα την ένεση ετοιμοπαραδοτη στο πρώτο φαρμακείο που μπήκα 🤣😍. Περιμένω σήμερα αύριο να αδιαθετησω επιτέλους και ξεκινάω τα serpafar. Θα τα πάρω μαζί μου στο ταξίδι. ( Φεύγουμε αύριο )

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας. ♥️♥️

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου !!!! Απόλαυσε τις γιορτές σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στο κλαμπ των διδυμομαμαδων!!! Να προσεχεις πολυ πολυ διπλα θα έλεγα κ ολα θα πάνε καλά!Υπομονή τώρα για τις καρδουλες. Εκεί να δεις κλάμα.. 💕🤣 ποτε σου είπε ο γιατρός? Εμένα αν θυμάμαι καλά Μ είχε πει σε 2 εβδομάδες...ειχα φρικαρει.. 😀😇

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ δεν τα χουμε επιβεβαιώσει ακόμα δεν έχω δει τη γιατρό μου δεν ξέρω τίποτα από εγκυμοσύνη και έχω αποφασίσει σε αυτή τη φάση της ζωής μου να μην ξανά ψάξω τίποτα στο ίντερνετ θα αφήσω τον γιατρό μου να κάνει τη δουλειά του και να μου λέει εκείνος τι είναι και ποτέ δε ρωτάω τίποτα γιατί δεν θέλω από επιλογή και μόνο γιατί είχα φρικάρει πολύ τότε με την εξωσωματική να ρθει να κάνω όποτε θέλω να το αφήσω λιγάκι πιο χαλαρό και να το απολαύσεις αυτή τη φορά., Το μόνο που μου είπε είναι ότι προς το παρόν θα κάνω τη Δευτέρα χοριακή και προγεστερόνη και θα του τη στείλω και θα μιλήσουμε.....❤️

Γενικά δεν ξέρω τι πρέπει να προσέχω ακριβώς αλλά βγαίνω έξω δεν μπορώ να πω ότι κάθομαι και μέσα απλά είναι πολύ προσεκτικοί στις κινήσεις μου και εννοείται δεν σηκώνω τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ δεν τα χουμε επιβεβαιώσει ακόμα δεν έχω δει τη γιατρό μου δεν ξέρω τίποτα από εγκυμοσύνη και έχω αποφασίσει σε αυτή τη φάση της ζωής μου να μην ξανά ψάξω τίποτα στο ίντερνετ θα αφήσω τον γιατρό μου να κάνει τη δουλειά του και να μου λέει εκείνος τι είναι και ποτέ δε ρωτάω τίποτα γιατί δεν θέλω από επιλογή και μόνο γιατί είχα φρικάρει πολύ τότε με την εξωσωματική να ρθει να κάνω όποτε θέλω να το αφήσω λιγάκι πιο χαλαρό και να το απολαύσεις αυτή τη φορά., Το μόνο που μου είπε είναι ότι προς το παρόν θα κάνω τη Δευτέρα χοριακή και προγεστερόνη και θα του τη στείλω και θα μιλήσουμε.....❤️

Γενικά δεν ξέρω τι πρέπει να προσέχω ακριβώς αλλά βγαίνω έξω δεν μπορώ να πω ότι κάθομαι και μέσα απλά είναι πολύ προσεκτικοί στις κινήσεις μου και εννοείται δεν σηκώνω τίποτα

Εννοείται πως θα ακους το γιατρό σου ξεκινά ένα ταξίδι όμορφο! Θα σ καθοδηγεί εκείνος για το τι θα κάνετε κ ποτε μην αγχώνεσαι.. Βήμα βήμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...