Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια 3.188 έχω δίδυμα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰

Αχχχχχ Θα τρελαθωωωωωω! Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια! Άξιζε ο κόπος σου ολα θα γίνουν μια γλυκιά ανάμνηση!!! Χαίρομαι τοοοοοσο πολυυυυ, σαν να πέτυχα εγώ! Είσαι το παράδειγμα μου!!! Χάιδεψε τα ζουζουνια σου και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:09/01

Ntinaki83:?

 

 misofeggaro:17/12

Ευάγγελος τ:? 

 

Αννι:20/09                                   

Heart:17/12

Antonia2:01/01

Hopemumtobe:27/12

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :31/12

Tina21:13/10

babyblue94:16/12

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Nandia _:24/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια 3.188 έχω δίδυμα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰

Συγχαρητήρια καλή μου! 

Τα μωράκια σου φαίνεται να ήρθαν για να μείνουν! 

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Θα ομορφηνει η οικογένεια σας και θα είστε πια μαμά και μπαμπάς! 

 

💟💞🎁🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια 3.188 έχω δίδυμα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!!!! ευχομαι μια ομορφη μερα σε ολες!!!!❤️❤️❤️

@Mimi26 ολες ανυπομονουμε για το αποτελεσμα!!!!!!!! ειμαστε μαζι σου!! ασε τους αλλους να κουρευονται και προσεχε τα μπεμπακια εσυ!!!! ηρεμιααα!!! σε θελω σε νιρβανα!!!!!!!!❤️👶❤️👶

@Κατεριναπαπκοριτσι μου εφτασες στην ουρα τωρα!!!! τον αλλο μηνα ξεκινατε ολες τις διαδικασιες και σε λιγο καιρο θα τους κουνησεις μαντηλι!!! κανε λιγη υπομονη ακομα... φορα ωτοασπιδες και μην ακους τιποτα που να σε ταραζει!!!❤️

@Nandia- μου λυπαμαι για το αρνητικο τεστ αλλα οντως αυτα τα ατιμα θελουν να ανεβει αρκετα η χοριακη για να την ανιχνευσουν! διαβαζω και την ομαδα της εξωσωματικης και πολλες φορες ειναι εγκυες κι αυτα τα τεστ τις στεναχωρουν αδικα.. μην απογοητευεσαι.. οσο δεν ερχεται η περιοδος, ελπιζουμε!!!🙏❤️

@Raf123 μου τελευταια μερα σημερααα!!! λιγες ωρες εμειναν και μετα ετοιμασιες, εκδρομουλες και καλοπεραση!!!! κι εγω το εχω εννοια οταν ταξιδευω τοσο νωρις.. βαλε ξυπνητηρια και αστα μακρυα ωστε να αναγκαστεις να σηκωθεις (γιατι εγω την πατησα με το να κλεισω το ξυπνητηρι μεσα στον υπνο και να γυρισω πλευρο 😂😂😂 ειδικα οταν διαβαζα τον οκτωβρη ειχα κλεισει πολλες φορες το ξυπνητηρι και πεταγομουν μετα απο 20-30 λεπτα). Ευχομαι να περασετε τελεια στην εκδρομη σας και να το απολαυσετε!!!!!!!❤️❄️☃️⛷️🍸🍝

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω πραγματικά, έτσι το σκέφτομαι και εγώ κορίτσι μου, αλλά έρχονται στιγμές Που αυτό το ωράριο δεν αντέχετε.. εσείς ρε κορίτσια πόσες ώρες δουλεύετε? Εντάξει δεν λεω δουλειά γραφείου είναι αλλά και πάλι πολλες ώρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν ξέρω ρε παιδί μου έχει 2-3 μέρες με το παραμικρό με πιάνουν κλάματα και σήμερα δεν ξέρω τι με έπιασε και έκανα τεστ..εγω που είχα καθυστέρηση και έλεγα ακόμα λίγες μέρες και μετά να κάνω τεστ 

Έχω χεστει από τη χαρά μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου καλημερα!!!! και για μενα ειναι μεγαλο μπερδεμα το φυλλικο... οταν εκανα τις πρωτες ορμονολογικες τον Φεβρουάριο του 2020 είχα φυλλικο 3,4ng/ml (3-5,4 Ενδιάμεσο και < 3 Έλλειψη) οποτε ημουν οριακα στην έλλειψη. μου είπε ο ενδοκρινολόγος να πάρω felicin 2 φορες την εβδομάδα μετά το πρωινό. 

Κάνω τον οκτωβρη του 2020 εξετάσεις και το φυλλικο φτάνει >20 (έτσι έγραφε). οποτε μου ειπε ο γιατρος (ο παθολογος το προτεινε και ο ενδοκρινολογος απλα συμφωνησε διστακτικά) να το ελαττωσω σε 1 την εβδομάδα. στις ορμονολογικες που έκανα οκτώβρη 2021 είχα φυλλικό 14,6 και μου ξαναειπε ο ενδοκρινολογος να παιρνω 2 την εβδομάδα.. απλα θεωρω παλι θα παει αρκετα ψηλα με αυτη τη δοσολογια.. 😕 εχω μπερδευτει! δεδομενου οτι ο ενδοκρινολογος γνωριζει οτι προσπαθουμε μηνες για παιδι και επεμενε να παιρνω 2 την εβδομαδα, αυτο θα κανω...

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα Μινα μου! Ναι εχεις δικιο, πολλοι γυναικολογοι λενε παρε filicine καθε μερα! Εγω ειμαι πολυ της λεπτομερειας και το κοιταξα μονη μου, εννοω δοση, αλλα λεω για να το λενε θα ειναι οκ και φυσικα κανονικα δεν ειναι δικη μου η δουλεια ειναι του γιατρου. Ανησυχησα λιγο με το 36 τωρα, θα τοκοψω και θα επαναλαβω εξεταση σε 1 μηνα μετα θα ξεκινησω μια πολυ μικροτερη δοση καθε μερα. Πιο πολυ το εγραψα μηπως το δουν αλλα κοριτσια και τσεκαρουν να δουν τις τιμες εχουν εκεινες και αν εχουν βγει εκτος οριων το συζητησουν με γιατρο μηπως μπορει να ειναι επικινδυνο! Μπορει και οχι αλλα δεν το γνωριζω.

Υπάρχουν ενδείξεις ότι το φυλλικο βοηθάει στη σύλληψη κάπως και επίσης πρέπει να έχεις επάρκεια κατά την εγκυμοσύνη. Μέχρι 2 την εβδομάδα και όταν υπάρχει τάση για έλλειψη τα καταλαβαίνω. Σε σοβαρές ελλείψεις δίνουν και πιο πολύ! Αλλά το άλλο που δίνουν κάθε μέρα για όσο καιρό προσπαθείς 5mg είναι τεράστια υπερβολή. Μέχρι σχετικά πρόσφατα θεωρούσαν ότι επειδή είναι υδροφιλη και φεύγει με τα ουρά δεν πειράζει να την παίρνεις και σε τεράστιες ποσότητες αλλά τελικά φαίνεται να έχει κι άλλες πιθανές επιδράσεις /παρενέργειες. Οι συστάσεις πάντως είναι 400-600μg (0,4-0,6 mg την ημέρα και σύσταση ασφαλείας είναι και καλά μέχρι 1mg) για όταν δεν υπάρχει έλλειψη /αναιμία λόγω φυλλικου /διαγνωσμενη δυσαπορροφηση κλπ. Και το κάθε μέρα αν το δώσουν έχει κανονικά διάρκεια αγωγής για διόρθωση και μετά αλλαγή αγωγής για συντήρηση, όχι πάρε για πάντα. Άλλωστε το φυλλικο εκτός του συμπληρωματος το παίρνουμε και από την τροφή οπότε κάποια ποσότητα την προλαμβάνουμε και φυσιολογικά. 

@Antonia2 καταλαβαίνω ότι για να σου πέφτει γρήγορα θα υπάρχει κάποια δυσαπορροφηση ή τάση να έχεις χαμηλό οπότε δε μου φαίνεται παράλογη η εναλλαγή 1-2 την εβδομάδα ανάλογα σε τι φάση είναι. Πάντως πραγματικά έχω ακούσει τόσο συχνά αυτό με το φυλλικο 5mg την ημέρα αν προσπαθείς για παιδί, ακόμα και να προσπαθείς για χρόνια που μου φαίνεται αδιανόητο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω πραγματικά, έτσι το σκέφτομαι και εγώ κορίτσι μου, αλλά έρχονται στιγμές Που αυτό το ωράριο δεν αντέχετε.. εσείς ρε κορίτσια πόσες ώρες δουλεύετε? Εντάξει δεν λεω δουλειά γραφείου είναι αλλά και πάλι πολλες ώρες! 

Σε καταλαβαίνω είναι πολλες οι ώρες και ειδικά για μια γυναίκα και με οικογένεια και παιδιά είναι οντως πρόβλημα οι τοσες ώρες! Τι ωράριο εχεις;; 
 

Εγω δουλεύω 9-13 και 16-18 είναι σπαστό ομως αν σκεφτείς ότι 9 πρέπει να είμαι δουλεια και έχω και 1 ώρα δρόμο άρα 6:30 ξυπνάω να ετοιμαστώ να κάνω πρωινό κ να φύγω ίσα ίσα που προλαβαίνω…αν αρχίσω ομως πιο νωρις το απόγευμα και μου βγει και το προγραμμα μπορεί να σχολασω και στις 5 και στις 5:30 αλλα έχω και 1 ώρα δρόμο αρα στο σπίτι μπαίνω στις 6:30-7:00! Και τι κανεις; Μαγείρεμα και λίγο δουλειες του σπιτιού μπάνιο κ ύπνο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω πραγματικά, έτσι το σκέφτομαι και εγώ κορίτσι μου, αλλά έρχονται στιγμές Που αυτό το ωράριο δεν αντέχετε.. εσείς ρε κορίτσια πόσες ώρες δουλεύετε? Εντάξει δεν λεω δουλειά γραφείου είναι αλλά και πάλι πολλες ώρες! 

εμεις κοριτσι μου δουλευουμε 9-6.. 9ωρο δηλαδη... 

δεδομενου οτι στην προηγουμενη εταιρια (Εταιρια Ορκωτων Ελεγκτων) δουλευα 10-12-15ωρα και αρκετα ΣΚ, τωρα μου φαινεται παραδεισος!!!!!😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω πραγματικά, έτσι το σκέφτομαι και εγώ κορίτσι μου, αλλά έρχονται στιγμές Που αυτό το ωράριο δεν αντέχετε.. εσείς ρε κορίτσια πόσες ώρες δουλεύετε? Εντάξει δεν λεω δουλειά γραφείου είναι αλλά και πάλι πολλες ώρες! 

Εγω καλύτερα να μην μιλήσω.. 7μιση μέχρι 3 χωρίς διάλειμμα.. ειμαι δημόσιος υπάλληλος 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

εμεις κοριτσι μου δουλευουμε 9-6.. 9ωρο δηλαδη... 

δεδομενου οτι στην προηγουμενη εταιρια (Εταιρια Ορκωτων Ελεγκτων) δουλευα 10-12-15ωρα και αρκετα ΣΚ, τωρα μου φαινεται παραδεισος!!!!!😄😄😄

Και εμένα μου φαίνεται παράδεισος άμα σκεφτώ την προηγούμενη δουλεια που δουλευα παρά πάνω ώρες και ΣΚ και αργίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια 3.188 έχω δίδυμα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰

Μπραβοοοο!! Συγχαρητήριαααα! 💕 💕 💕 Εύχομαι μια τελειομηνη εύκολη εγκυμοσύνη και 2 τέλεια μωράκια! 👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Εγω καλύτερα να μην μιλήσω.. 7μιση μέχρι 3 χωρίς διάλειμμα.. ειμαι δημόσιος υπάλληλος 😁😁

Η δημόσια υπηρεσία βασικά έχει το καλύτερο ωράριο για μια γυναίκα τίποτα άλλο πραγματικά! Ακόμα και οι μισθοί έχουν αλλάξει κ μειωθεί για έναν καινούργιο δημόσιο υπάλληλο! Εγώ προσωπικά μόνο για το ωράριο αν με καλούσαν για καθηγήτρια κάποια στιγμή θα άλλαζα τη δουλεια μου γιατί δόξα το θεό ο μισθος μου είναι πολύ καλος, τις αδειες μας σχεδόν σαν δημόσιος είμαι αλλά είναι αυτό το ωράριο ρε παιδί μου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου δουλεύω Δευτέρα με Παρασκευή 7-3 εντάξει έχει κούραση βάρος και ορθοστασία αλλά κάθομαι τουλάχιστον 2 εβδομάδες τα Χριστούγεννα και 2 με 3 εβδομάδες το καλοκαίρι ανάλογα με τη δουλειά που έχουμε... Υπάρχουν κάποια άτομα που μου ανεβάζουν την πίεση αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

Υπάρχουν ενδείξεις ότι το φυλλικο βοηθάει στη σύλληψη κάπως και επίσης πρέπει να έχεις επάρκεια κατά την εγκυμοσύνη. Μέχρι 2 την εβδομάδα και όταν υπάρχει τάση για έλλειψη τα καταλαβαίνω. Σε σοβαρές ελλείψεις δίνουν και πιο πολύ! Αλλά το άλλο που δίνουν κάθε μέρα για όσο καιρό προσπαθείς 5mg είναι τεράστια υπερβολή. Μέχρι σχετικά πρόσφατα θεωρούσαν ότι επειδή είναι υδροφιλη και φεύγει με τα ουρά δεν πειράζει να την παίρνεις και σε τεράστιες ποσότητες αλλά τελικά φαίνεται να έχει κι άλλες πιθανές επιδράσεις /παρενέργειες. Οι συστάσεις πάντως είναι 400-600μg (0,4-0,6 mg την ημέρα και σύσταση ασφαλείας είναι και καλά μέχρι 1mg) για όταν δεν υπάρχει έλλειψη /αναιμία λόγω φυλλικου /διαγνωσμενη δυσαπορροφηση κλπ. Και το κάθε μέρα αν το δώσουν έχει κανονικά διάρκεια αγωγής για διόρθωση και μετά αλλαγή αγωγής για συντήρηση, όχι πάρε για πάντα. Άλλωστε το φυλλικο εκτός του συμπληρωματος το παίρνουμε και από την τροφή οπότε κάποια ποσότητα την προλαμβάνουμε και φυσιολογικά. 

@Antonia2 καταλαβαίνω ότι για να σου πέφτει γρήγορα θα υπάρχει κάποια δυσαπορροφηση ή τάση να έχεις χαμηλό οπότε δε μου φαίνεται παράλογη η εναλλαγή 1-2 την εβδομάδα ανάλογα σε τι φάση είναι. Πάντως πραγματικά έχω ακούσει τόσο συχνά αυτό με το φυλλικο 5mg την ημέρα αν προσπαθείς για παιδί, ακόμα και να προσπαθείς για χρόνια που μου φαίνεται αδιανόητο. 

Ναι αυτό έγραψα και εγώ πιο πάνω ότι απο ότι θυμάμαι απο το πανεπιστήμιο ήταν για σύλληψη πχ ένα χρόνο πριν είναι καλά συστήνεται 400mcg καθημερινα το ίδιο μου σύστησε κ ο γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η δημόσια υπηρεσία βασικά έχει το καλύτερο ωράριο για μια γυναίκα τίποτα άλλο πραγματικά! Ακόμα και οι μισθοί έχουν αλλάξει κ μειωθεί για έναν καινούργιο δημόσιο υπάλληλο! Εγώ προσωπικά μόνο για το ωράριο αν με καλούσαν για καθηγήτρια κάποια στιγμή θα άλλαζα τη δουλεια μου γιατί δόξα το θεό ο μισθος μου είναι πολύ καλος, τις αδειες μας σχεδόν σαν δημόσιος είμαι αλλά είναι αυτό το ωράριο ρε παιδί μου 😉

Ακριβώς.. μόνο το ωράριο αξίζει.. ίντριγκες κακίες πισώπλατες μαχαιριές υπάρχουν.. μισθός αστα.. 18 χρόνια σχεδόν και ο μισθός μου είναι για κλάματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ακριβώς.. μόνο το ωράριο αξίζει.. ίντριγκες κακίες πισώπλατες μαχαιριές υπάρχουν.. μισθός αστα.. 18 χρόνια σχεδόν και ο μισθός μου είναι για κλάματα.. 

Καλά μη νομίζεις κι εμείς που είμαστε στον ιδιωτικό τομέα δεν μας λείπουν οι κακίες και οι πισωπλατες μαχαιριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ακριβώς.. μόνο το ωράριο αξίζει.. ίντριγκες κακίες πισώπλατες μαχαιριές υπάρχουν.. μισθός αστα.. 18 χρόνια σχεδόν και ο μισθός μου είναι για κλάματα.. 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλά μη νομίζεις κι εμείς που είμαστε στον ιδιωτικό τομέα δεν μας λείπουν οι κακίες και οι πισωπλατες μαχαιριες

Εγώ κορίτσια ενώ είμαστε μεγάλη εταιρία, δουλεύει ο κάθε ενας μονος του είμαστε σε ομάδα με manager κ βλέπω συναδέλφους όποτε έχουμε πχ συνέδριο ή σεμινάριο ή ξέρω γώ lunch με την ομάδα! Ακούγονται ψου ψου βέβαια για άλλους συναδέλφους αλλά εγώ με αυτά δε δινω καθόλου σημασία κ δεν ασχολούμαι…κοιτάω μόνο τον εαυτό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλά μη νομίζεις κι εμείς που είμαστε στον ιδιωτικό τομέα δεν μας λείπουν οι κακίες και οι πισωπλατες μαχαιριες

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Εγώ κορίτσια ενώ είμαστε μεγάλη εταιρία, δουλεύει ο κάθε ενας μονος του είμαστε σε ομάδα με manager κ βλέπω συναδέλφους όποτε έχουμε πχ συνέδριο ή σεμινάριο ή ξέρω γώ lunch με την ομάδα! Ακούγονται ψου ψου βέβαια για άλλους συναδέλφους αλλά εγώ με αυτά δε δινω καθόλου σημασία κ δεν ασχολούμαι…κοιτάω μόνο τον εαυτό μου 

Παντού γίνονται απλά στον δημόσιο τομέα είναι αχρείαστα..την προαγωγή σου θα την πάρεις.. ο μισθός είναι ανάλογα με την κλίμακα.. γενικά όμως δεν μπλέκω σε τέτοια πηγαδάκια ουτε καν αν ειπωθεί κάτι για μένα δεν αντιδρώ.. πάντα ο τροχος γυρίζει και πήραν πολλοί την απάντηση πληρωμένη.. έπεφταν στην ανάγκη μου αλλα εννοείται εγω έδινα την βοήθεια μου .. δεν θα πέσω στο επίπεδο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω χεστει από τη χαρά μου ❤️

Ναιαιαιιαιαιιααιιαια έχω τρελαθεί...ανατριχιασα ολόκληρη. Αυτός δεν είναι αριθμός ...αυτός έχει βαρεσει ταβάνι..

Μπραααααβο ρε κορίτσι μου. Ξεκινάει ένα τέλειο ταξίδι. Και σε 9 μήνες θα είναι ακόμα.πιο τέλειο ...δύο;; Μα δύο;;;; Θα τρελαθώ. Θα γεμίσει το σπίτι μπεμπεδιλα και μπεμπεδομυρωδιες ταλκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Παντού γίνονται απλά στον δημόσιο τομέα είναι αχρείαστα..την προαγωγή σου θα την πάρεις.. ο μισθός είναι ανάλογα με την κλίμακα.. γενικά όμως δεν μπλέκω σε τέτοια πηγαδάκια ουτε καν αν ειπωθεί κάτι για μένα δεν αντιδρώ.. πάντα ο τροχος γυρίζει και πήραν πολλοί την απάντηση πληρωμένη.. έπεφταν στην ανάγκη μου αλλα εννοείται εγω έδινα την βοήθεια μου .. δεν θα πέσω στο επίπεδο τους

Ακριβώς και εγώ έτσι κάνω και γενικά δεν λεω πολλά πολλά γιατί δεν ξερεις πως θα στην φέρουν…πχ δεν θα πω τα παράπονα που έχω για τον manager ή για αλλους συναδελφουσ στην/στους συνάδελφο/ους ξέρω γώ πως θα το μεταφέρει;; Ότι θέλω να πω θα το πω στον ίδιο!! 

Η αν μου βγει το προγραμμα από το πρωί κ μέχρι τις 4:30 άντε 5 τελειώσω κ σχολασω εννοείται δεν θα το πω σε κανένα γιατί μπορεί να λένε ότι δεν τηρώ το ωράριο ξέρω γώ τι κακιά μπορεί να σκεφτούν να πουνε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς και εγώ έτσι κάνω και γενικά δεν λεω πολλά πολλά γιατί δεν ξερεις πως θα στην φέρουν…πχ δεν θα πω τα παράπονα που έχω για τον manager ή για αλλους συναδελφουσ στην/στους συνάδελφο/ους ξέρω γώ πως θα το μεταφέρει;; Ότι θέλω να πω θα το πω στον ίδιο!! 

Η αν μου βγει το προγραμμα από το πρωί κ μέχρι τις 4:30 άντε 5 τελειώσω κ σχολασω εννοείται δεν θα το πω σε κανένα γιατί μπορεί να λένε ότι δεν τηρώ το ωράριο ξέρω γώ τι κακιά μπορεί να σκεφτούν να πουνε;; 

Έτσι ακριβώς..  φυλαε τα ρούχα σου να έχεις τα μισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...