Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς και εγώ το ίδιο με εσένα!! Θέλω να το πηγαίνω παντού το μωρό μου!! Στην Αγγλία που ήμουν στο ψόφο κρύο ήταν χωρις καλτσακια τα μωράκια μέσα στο καρότσι…

και εμεις πηγαίναμε 2-3 ταξιδάκια τον χρόνο (δεν είμαι τουριστικός πράκτορας αλλά θα ήμουν καλή σε αυτό το επάγγελμα νομίζω 😁😉😉) και άλλες εξορμήσεις διήμερα στη Κύπρο! Μου κακοφάνηκε δυο χρόνια τώρα ένα ταξιδάκι κάναμε τον Οκτώβρη και ανυπομονώ για το ταξίδι μας στην Αθήνα - Αραχωβα! Ο άντρας μου φαγώθηκε να πάμε ενα τριήμερο Θεσσαλονίκη του έλειψε πολύ (σπούδαζε εκεί και έχει πολλά χρόνια να πάμε) και να δω πως θα πάει με το κοβιντ και να κλείσουμε με τον καινούργιο χρόνο και θέλω να το συνδιασω με Καβάλα που δεν έχω πάει και είδα φωτό ότι είναι φανταστικά 

Χαχαχαχαχ μπράβο σου. Να συνεχίσεις έτσι. 

Αααα έχω σκεφτεί και εγώ από την καινούργια χρονιά να πάω ένα τετραήμερο Θεσσαλονίκη Καβάλα Αλεξανδρούπολη. 😍 Ούτε εγώ έχω παει Καβάλα και έχω ακούσει και δει πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια επεσε πολλη δουλεια σημερα και μολις που σας διαβαζω.. εγω σημερα εχω υγρα ωορρηξιας αρα το τεστ μια χαρα πετυχε την μερα.. ειμαι ρολοι τελικα στις μερες.. αν υπολογιχω ομως 14 μερες απο σημερα για περιοδο πεφτει χριστουγεννα.. τι καλαααααααα🤬

Εγώ σήμερα προς το παρόν είμαι χαλαρή στην αναμονή περιμένω μετά έχω μίτινγκ κ βαριέμαι…

δεν πειράζει δες τα θετικά αν το πετύχετε θα εχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο για όλη την οικογένεια που το θέλει τόσο πολύ ❣️❣️☺️😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχχα εγώ τελείωσα τις σπουδές μου και το μεταπτυχιακό όταν ήμουν 24 και το μόνο που με ένοιαζε ως πέρσι (ετών 28,5) ήταν να γυρίσω τον κόσμο με ταξίδια….ήρθε ομως το κοβιντ και αναθεώρησα τη ζωή μου νόμιζα ότι θα πεθάνουμε και ήθελα να γίνω μάνα εδώ και τώρα 🤣🤣🤣🤣

κλαιωωωωωω!!!!!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Χαχαχαχαχ μπράβο σου. Να συνεχίσεις έτσι. 

Αααα έχω σκεφτεί και εγώ από την καινούργια χρονιά να πάω ένα τετραήμερο Θεσσαλονίκη Καβάλα Αλεξανδρούπολη. 😍 Ούτε εγώ έχω παει Καβάλα και έχω ακούσει και δει πολλά 

Εσυ από Αθήνα είσαι; Συγγωμη δε θυμάμαι αν το εχεις πει βλέπεις δεν είμαι Αντωνία χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ από Αθήνα είσαι; Συγγωμη δε θυμάμαι αν το εχεις πει βλέπεις δεν είμαι Αντωνία χαχαχα 

Χαχααχαχ ναι από Αθήνα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ από Αθήνα είσαι; Συγγωμη δε θυμάμαι αν το εχεις πει βλέπεις δεν είμαι Αντωνία χαχαχα 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χαχααχαχ ναι από Αθήνα 🤣

Σας αγαπω!!!!!!❤️❤️❤️ κι ο αντρας μου τα ιδια λεει!!!!! κινητο ημερολογιο με φωναζει!!!!!!!!!!!😆😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κλαιωωωωωω!!!!!!!!😂😂😂😂

Αν δεν ερχόταν ο κοβιντ ισως τώρα να μιλούσα για τον επόμενο προορισμό σε ένα άλλο φόρουμ με travel bloggers 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αν δεν ερχόταν ο κοβιντ ισως τώρα να μιλούσα για τον επόμενο προορισμό σε ένα άλλο φόρουμ με travel bloggers 😂😂😂😂😂

χαχαχαχαχχαχα!!! εμεις μετα την ψυχρολουσια της ΝΥ, δεν σκεφτομαστε πολυ το εξωτερικο....

ενα παρισι θελω να ξαναπαω!!!!!! και δεν εχει παει ο αντρας μου!!! εγω ειχα παει με μια καλη μου φιλη!!

αν ειναι καλα τα πραγματα την ανοιξη θα παμε σιγουρα!!! προς το παρον παιζουμε μονο εντος εδρας!!!😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελεια!!!! ελπιζω οι επαφες σας να πετυχαν!!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️

καλη δουλιτσα!!!!!

μακαρι.. σε ευχαριστω πολυ💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χαχαχαχαχ μπράβο σου. Να συνεχίσεις έτσι. 

Αααα έχω σκεφτεί και εγώ από την καινούργια χρονιά να πάω ένα τετραήμερο Θεσσαλονίκη Καβάλα Αλεξανδρούπολη. 😍 Ούτε εγώ έχω παει Καβάλα και έχω ακούσει και δει πολλά 

απο αλεξανδρούπολη ειναι ο αντρας μου.. παρα πολυ ωραια πολη και αξιζει να πας και στην γυρω περιοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ σήμερα προς το παρόν είμαι χαλαρή στην αναμονή περιμένω μετά έχω μίτινγκ κ βαριέμαι…

δεν πειράζει δες τα θετικά αν το πετύχετε θα εχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο για όλη την οικογένεια που το θέλει τόσο πολύ ❣️❣️☺️😉😉

μακαρι να βγουν τα λεγομενα του αντρα μου αλλα προσπαθω να κραταω μικρο καλαθι μην με παρει απο κατω χριστουγεννιατικα

ειμαι μονη στο γραφειο και επηξα.. ασε που αρχισα να νυσταζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

απο αλεξανδρούπολη ειναι ο αντρας μου.. παρα πολυ ωραια πολη και αξιζει να πας και στην γυρω περιοχη

Ναι και εμένα η ξαδέρφη μου. Έχω ξανά πάει. Και έλεγα να το ξανά συνδυάσω από την νέα χρονιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εμένα η ξαδέρφη μου. Έχω ξανά πάει. Και έλεγα να το ξανά συνδυάσω από την νέα χρονιά 

θελω πολυ να ξαναπαω αλλα τωρα με την κατασταση του κοβιτ δεν μπορουμε.. ευχομαι του χρονου να τα καταφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

 @Raf123 μου και @Antonia2 μου σας ευχαριστώ πολύ για απάντηση, εκτιμώ το χρόνο σας και τη διάθεση να με βοηθήσε ειλικρινά...

Δεν εχω πολυκυστικες ουτε καποιο αλλο θεμα που να τοδικαιολογει, σκεφτομαι ισως εχει σψεση με ηλικια και χαμηλη ΑΜΗ αλλα δεν ξερω σιγουρα. Μακαρι να ηξερα οτι ειναι απ' το εμβολιο, και μακαρι να ειναι για ενα μηνα μονο.. Ανησυχω γιατι αυτος μου ειπε καποιες αλλες κοπελες ειχαν για ενα τριμηνο διαταραχες,,.. Απλα στενοχωρειμαι πολυ γιατι ξαναετυχε αλλες 2 φορες το τελευταιο 6μηνο και απτον Ιουλιο που δεν ειχα κανει εμβολιο, καθ  ζητημα ειναι να προσπαθησαμε 1 μηνα με ολα αυτα και με επεμβαση... Και ο χρονος περναει σε βαρος μου... Γενικα αισθανομαι μια  κακοτυχια γυρω απο αυτο το θεμα, σε αλλα θεματα ειμαι τυχερη κλπ. αλλα σε αυτο δεν ξερω γιατι ολα αυτα..

Βεβαια, εαν δεν μπορεις να αλλαξεις κατι, πρεπει απλα να το αποδεχτεις και να προχωρησεις. Και αυτη τη φορα υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ασχοληθω μονο με αλλα πραγματα , θα περασω καλα οσο γινεται, ισως να παω να δω ταξιδι και καποιυς φιλους εαν τα καταφερω εστω και για 2 μερες και  ελπιζω να επανελθει💗

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι και μην κάνεις έτσι για την ωορρηξία προσπάθησε λιγάκι να βρεις μία λύση με το γυναικολόγο σου γιατί δεν συζητάτε το γεγονός να πάρεις κλομιφαίνη να κάνεις καλύτερη ωορηξία Δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι φάση είσαι και τι έχεις κάνει πιο πριν συγνώμη είμαστε που λες και κάποιος δεν τις θυμάμαι καλά Δεν έχω τη μνήμη της Αντωνίας εγώ χαχαχα

Αλλά γιατί δεν συζητάς με το γυναικολόγο σου να βρείτε μία λύση προσωρινή και εύκολη νομίζω η κλομιφαίνη θα ήταν μία καλή ευκαιρία να τη δοκιμάσεις να δεις μήπως κάνεις ωορρηξία..... Σου λέω Δεν θυμάμαι ακριβώς το ιστορικό σου απλά σου προτείνω αυτό που θεωρώ θα ήταν εύκολο και γρήγορο για σένα. Δεν γνωρίζω την ηλικία σου αλλά δεν νομίζω ότι παίζει και ρόλο μπορώ να σε καταλάβω στο 100% να μην κάνεις ωορηξία και να μην μπορείς να προσπαθήσεις για μωράκι γιατί εγώ πραγματικά Το έχω ζήσει στο πετσί μου αυτό το πράγμα τα κορίτσια εδώ μέσα το ξέρουν όλες δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε ούτε μία προσπάθεια να επαφή πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική ήτανε ο πόνος στην καρδιά αυτός για μένα δεν μπορέσαμε ποτέ να προσπαθήσουμε και ένας σημαντικός λόγος ήταν ότι εγώ δεν έκανα ποτέ ωορρηξία..... Και μη στεναχωριέσαι και μην το βάζεις κάτω προσπάθησε να βρεις μία προσωρινή λύση με το γιατρό σου για να κάνεις προσπάθειες...

Κορίτσια είχα γράψει πριν ένα μήνυμα το οποίο δεν στάλθηκε ποτέ Καλημέρα κιόλας εγώ χθες κοιμήθηκα 17 ώρες αν είναι δυνατόν έχω πιαστεί ολόκληρη και σήμερα το πρωί έχω ξυπνήσει και κάνω δουλίτσες στον υπολογιστή από το κρεβάτι 😋😋

@Antonia2 καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου !!!!!!!

@Κατεριναπαπ ξεκινά να κάνεις όνειρα κουκλίτσα μου !!!! Θα Σάι μανούλα το 2022!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι και μην κάνεις έτσι για την ωορρηξία προσπάθησε λιγάκι να βρεις μία λύση με το γυναικολόγο σου γιατί δεν συζητάτε το γεγονός να πάρεις κλομιφαίνη να κάνεις καλύτερη ωορηξία Δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι φάση είσαι και τι έχεις κάνει πιο πριν συγνώμη είμαστε που λες και κάποιος δεν τις θυμάμαι καλά Δεν έχω τη μνήμη της Αντωνίας εγώ χαχαχα

Αλλά γιατί δεν συζητάς με το γυναικολόγο σου να βρείτε μία λύση προσωρινή και εύκολη νομίζω η κλομιφαίνη θα ήταν μία καλή ευκαιρία να τη δοκιμάσεις να δεις μήπως κάνεις ωορρηξία..... Σου λέω Δεν θυμάμαι ακριβώς το ιστορικό σου απλά σου προτείνω αυτό που θεωρώ θα ήταν εύκολο και γρήγορο για σένα. Δεν γνωρίζω την ηλικία σου αλλά δεν νομίζω ότι παίζει και ρόλο μπορώ να σε καταλάβω στο 100% να μην κάνεις ωορηξία και να μην μπορείς να προσπαθήσεις για μωράκι γιατί εγώ πραγματικά Το έχω ζήσει στο πετσί μου αυτό το πράγμα τα κορίτσια εδώ μέσα το ξέρουν όλες δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε ούτε μία προσπάθεια να επαφή πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική ήτανε ο πόνος στην καρδιά αυτός για μένα δεν μπορέσαμε ποτέ να προσπαθήσουμε και ένας σημαντικός λόγος ήταν ότι εγώ δεν έκανα ποτέ ωορρηξία..... Και μη στεναχωριέσαι και μην το βάζεις κάτω προσπάθησε να βρεις μία προσωρινή λύση με το γιατρό σου για να κάνεις προσπάθειες...

Κορίτσια είχα γράψει πριν ένα μήνυμα το οποίο δεν στάλθηκε ποτέ Καλημέρα κιόλας εγώ χθες κοιμήθηκα 17 ώρες αν είναι δυνατόν έχω πιαστεί ολόκληρη και σήμερα το πρωί έχω ξυπνήσει και κάνω δουλίτσες στον υπολογιστή από το κρεβάτι 😋😋

@Antonia2 καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου !!!!!!!

@Κατεριναπαπ ξεκινά να κάνεις όνειρα κουκλίτσα μου !!!! Θα Σάι μανούλα το 2022!!

 

Κορίτσια εγώ πάντως το ζω εδώ στην εξοχή με αέρα και ουράνιο τόξο 😋😋😋😋😋

16391336476261126845194495443317.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι και μην κάνεις έτσι για την ωορρηξία προσπάθησε λιγάκι να βρεις μία λύση με το γυναικολόγο σου γιατί δεν συζητάτε το γεγονός να πάρεις κλομιφαίνη να κάνεις καλύτερη ωορηξία Δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι φάση είσαι και τι έχεις κάνει πιο πριν συγνώμη είμαστε που λες και κάποιος δεν τις θυμάμαι καλά Δεν έχω τη μνήμη της Αντωνίας εγώ χαχαχα

Αλλά γιατί δεν συζητάς με το γυναικολόγο σου να βρείτε μία λύση προσωρινή και εύκολη νομίζω η κλομιφαίνη θα ήταν μία καλή ευκαιρία να τη δοκιμάσεις να δεις μήπως κάνεις ωορρηξία..... Σου λέω Δεν θυμάμαι ακριβώς το ιστορικό σου απλά σου προτείνω αυτό που θεωρώ θα ήταν εύκολο και γρήγορο για σένα. Δεν γνωρίζω την ηλικία σου αλλά δεν νομίζω ότι παίζει και ρόλο μπορώ να σε καταλάβω στο 100% να μην κάνεις ωορηξία και να μην μπορείς να προσπαθήσεις για μωράκι γιατί εγώ πραγματικά Το έχω ζήσει στο πετσί μου αυτό το πράγμα τα κορίτσια εδώ μέσα το ξέρουν όλες δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε ούτε μία προσπάθεια να επαφή πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική ήτανε ο πόνος στην καρδιά αυτός για μένα δεν μπορέσαμε ποτέ να προσπαθήσουμε και ένας σημαντικός λόγος ήταν ότι εγώ δεν έκανα ποτέ ωορρηξία..... Και μη στεναχωριέσαι και μην το βάζεις κάτω προσπάθησε να βρεις μία προσωρινή λύση με το γιατρό σου για να κάνεις προσπάθειες...

Κορίτσια είχα γράψει πριν ένα μήνυμα το οποίο δεν στάλθηκε ποτέ Καλημέρα κιόλας εγώ χθες κοιμήθηκα 17 ώρες αν είναι δυνατόν έχω πιαστεί ολόκληρη και σήμερα το πρωί έχω ξυπνήσει και κάνω δουλίτσες στον υπολογιστή από το κρεβάτι 😋😋

@Antonia2 καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου !!!!!!!

@Κατεριναπαπ ξεκινά να κάνεις όνειρα κουκλίτσα μου !!!! Θα Σάι μανούλα το 2022!!

 

Ευχαριστω μιμη μου!!!!!!!❤️❤️❤️❤️

@Hopemumtobe νομίζω εδωσε πολυ καλη ιδεα η μιμη για την κλομιφαινη.. (αν τη λεω σωστα) το εχεις συζητησει με το γυναικολογο σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εγώ πάντως το ζω εδώ στην εξοχή με αέρα και ουράνιο τόξο 😋😋😋😋😋

16391336476261126845194495443317.jpg

Μαγικη εικονα!!!! Παραδεισος φαινεται εκει!!! φανταζομαι ηδη τα παιδακια σας να παιζουν εκει στο γρασιδι!! να βαλετε και τσουληθρες και τραμπολινο!!!!!! λουνα παρκ θα το εκανα αν ειχα τετοιο κηπο!!!!😂😂😂

μακαρι να ερθει το ουρανιο τοξο για ολες μας μετα τις καταιγιδες των απογοητευσεων...🙏❤️❤️🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω μιμη μου!!!!!!!❤️❤️❤️❤️

@Hopemumtobe νομίζω εδωσε πολυ καλη ιδεα η μιμη για την κλομιφαινη.. (αν τη λεω σωστα) το εχεις συζητησει με το γυναικολογο σου;;

Θα βοηθήσει πιστεύω! Clomiphene η femara να δειτε αν θα κάνεις ωορηξία ! Με παρακολούθηση του γυναικολόγου σου ! Συζήτησε το κοριτσακι μου @Hopemumtobe❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Μαγικη εικονα!!!! Παραδεισος φαινεται εκει!!! φανταζομαι ηδη τα παιδακια σας να παιζουν εκει στο γρασιδι!! να βαλετε και τσουληθρες και τραμπολινο!!!!!! λουνα παρκ θα το εκανα αν ειχα τετοιο κηπο!!!!😂😂😂

μακαρι να ερθει το ουρανιο τοξο για ολες μας μετα τις καταιγιδες των απογοητευσεων...🙏❤️❤️🙏🙏❤️

Πεθαινω με αυτά που γράφεις δεν μπορώ !!!! ❤️❤️❤️❤️ Σαν τη χαιντι τα λες !!!!!!!! Χαχαχαχαα έχουμε έρθει εδώ και το απολαμβάνω που άλλαξε και περιβάλλον είμαι σε μια σοφίτα λες κ με έχει σε σαλέ σε βουνό νοιωθω χαχαχααχααχααα πολύ κυριλατα θα τα πιάσω τα παιδάκια μου αχαχαχααα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Θα βοηθήσει πιστεύω! Clomiphene η femara να δειτε αν θα κάνεις ωορηξία ! Με παρακολούθηση του γυναικολόγου σου ! Συζήτησε το κοριτσακι μου @Hopemumtobe❤️

θα μπορουσα κι εγω να το κανω με το νεο ετος!! να αφησω 2 μηνες που παιρνουμε βιταμινες και ειμαι "μπατε σκυλια αλλεστε" απο τη σαλπιγγογραφια😆😆😆😆 και μετα να το συζητησω...

η διαδικασια ποια ειναι; παρακολουθεις την ωορρηξια και σου κανει μια ενεση κοντα στις γονιμες;;; το κοστος ποιο ειναι περιπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Πεθαινω με αυτά που γράφεις δεν μπορώ !!!! ❤️❤️❤️❤️ Σαν τη χαιντι τα λες !!!!!!!! Χαχαχαχαα έχουμε έρθει εδώ και το απολαμβάνω που άλλαξε και περιβάλλον είμαι σε μια σοφίτα λες κ με έχει σε σαλέ σε βουνό νοιωθω χαχαχααχααχααα πολύ κυριλατα θα τα πιάσω τα παιδάκια μου αχαχαχααα ❤️

Κορίτσια σηκώνομαι μόνο για κατούρημα κ νοιωθω περίεργα που σηκώνομαι κ για αυτό..... Μήπως είμαι υπερβολικη ;;;;; 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πεθαινω με αυτά που γράφεις δεν μπορώ !!!! ❤️❤️❤️❤️ Σαν τη χαιντι τα λες !!!!!!!! Χαχαχαχαα έχουμε έρθει εδώ και το απολαμβάνω που άλλαξε και περιβάλλον είμαι σε μια σοφίτα λες κ με έχει σε σαλέ σε βουνό νοιωθω χαχαχααχααχααα πολύ κυριλατα θα τα πιάσω τα παιδάκια μου αχαχαχααα ❤️

χαχαχαχχαα!!! η χαιντι ποια ειναι;;;;🙂🙃🙂🙃🙂

αυτα ειναι!!!! απολαυσε το!!! 😉❤️

στις αφεντικινες εστειλες μηνυμα; η θα στειλεις το σκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

θα μπορουσα κι εγω να το κανω με το νεο ετος!! να αφησω 2 μηνες που παιρνουμε βιταμινες και ειμαι "μπατε σκυλια αλλεστε" απο τη σαλπιγγογραφια😆😆😆😆 και μετα να το συζητησω...

η διαδικασια ποια ειναι; παρακολουθεις την ωορρηξια και σου κανει μια ενεση κοντα στις γονιμες;;; το κοστος ποιο ειναι περιπου;

Κορίτσι μου αυτό είναι για γυναίκες που δεν κάνουν ωορρηξία ή και για γυναίκες που δεν κάνουν καλή όρεξη για τα ουσιαστικά ξεκινάς και παίρνεις ένα χάπι ή ανάλογα τι θα σου πει ο γιατρός σου από τη δεύτερη την τρίτη μέρα του κύκλου για πέντε μέρες αλλά εξαρτάται το τι είχα πει θα πάρεις και σε τι δοσολογία θα σου πει ο γιατρός εγώ ας πούμε που ήμουνα πολύ ευαίσθητοι όταν είχα πάρει τα femara είχα πάρει από την τρίτη μέρα του κύκλου για 5 μέρες 3 χαπάκια την ημέρα με την κλομιφαίνη θυμάμαι ότι έπαιρνα η 9η μέρα ή μισό και μισό κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι γιατί πάνε πολλοί μήνες πριν το είχα πάρει το Μάρτιο του 2021 Πού να θυμάμαι τώρα μετά από τόσο καιρό.... Και σε παρακολουθεί με υπέρηχο να δει πότε μεγαλώνει το ωαριο και όταν έχεις φτάσει πάνω από 20 χιλιοστά τότε σου λέει να κάνεις την ovitrelle από την ώρα που θα κάνεις την ένεση της οβιτρελ μέσα σε 36 ώρες θα πρέπει να έχει σπάσει το ωάριο. Αυτή είναι η διαδικασία που έκανα εγώ που δεν είχα καθόλου όρεξη για μπορεί σε κάποια άλλη κοπέλα που κάνει ωορρηξία να κάνουνε μόνο την ένεση δεν το γνωρίζω με ακρίβεια πάντως όταν δεν έχεις ωορρηξία στην ουσία αυτό γίνεται παίρνεις χάπι για την ωορρηξία στις αρχές του κύκλου για πέντε μέρες μετά σε παρακολουθεί ο γιατρός και εν τέλει κάνεις την ovitrelle και ανάλογα κάνεις επαφή η σπερματέγχυση πριν σπάσει το ωάριο. Ε μα σιγά τώρα έτοιμος για τη σπερματέγχυση δεν μας έπαιρνε πολλά λεφτά Δεν ξέρω γενικά την πληρώνετε έξω όσες κάνετε μαζί μας έπαιρνε 180 ευρώ άξιζε δηλαδή τον κόπο να κάνεις κάποιες αν είχατε καλό σπέρμα Γενικά η σπερματέγχυση αξίζει μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει καλό σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα μπορουσα κι εγω να το κανω με το νεο ετος!! να αφησω 2 μηνες που παιρνουμε βιταμινες και ειμαι "μπατε σκυλια αλλεστε" απο τη σαλπιγγογραφια😆😆😆😆 και μετα να το συζητησω...

η διαδικασια ποια ειναι; παρακολουθεις την ωορρηξια και σου κανει μια ενεση κοντα στις γονιμες;;; το κοστος ποιο ειναι περιπου;

Όταν σου έρχεται περίοδος λαμβάνεις από τη δεύτερη μέρα του κύκλου κάποια χάπια κάθε μέρα για 5 μέρες. Η ποσότητα είναι ανάλογα τι θα πει ο κάθε γιατρός. Γύρω στην 12η μέρα πηγαίνεις στο γυναικολόγο και με υπέρηχο βλέπεις σε τι κατάσταση είναι τα ωάρια και το ενδομήτριο. Αν θέλουν ακόμα λίγο ξαναπάς μετά από δυο-τρεις μέρες. Όταν δει ο ωαριο στο επιθυμητό μέγεθος σου λέει ποια ώρα να κάνεις μία ένεση στην κοιλιά. Και από την ώρα της ένεσης μετά από κάποιες ώρες θα γίνει ωορρηξία οπότε πρέπει να έχεις επαφές. Ο γυναικολόγος παίρνει τα λεφτά μιας επίσκεψης. Εγώ αν πάω δύο και τρεις φορές μέσα στον ίδιο μήνα για να με δει μέχρι να μεγαλώσει κάποιο ωάριο δεν μου ξαναπαίρνει. 

Tα χάπια τώρα. Κοστίζουν τα femara κάπου στα 36€

Και τα serpafar πολύ λίγα. Κάπου 3€ 

Η ένεση είναι στα 8€ περίπου 

Χοντρικά οι τιμές από όσο θυμάμαι 

Πάντως να θυμάστε σας έχω πει ότι έχω 10 χάπια femara. Οποία θέλει να της τα δώσω. Εγώ δεν θα τα ξανά χρειαστώ γιατί δεν με πιανουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχχαα!!! η χαιντι ποια ειναι;;;;🙂🙃🙂🙃🙂

αυτα ειναι!!!! απολαυσε το!!! 😉❤️

στις αφεντικινες εστειλες μηνυμα; η θα στειλεις το σκ;

Έστειλα και τους είπα ότι οδηγίες του γιατρού μου είναι να κάτσω κάτω μία εβδομάδα στη μία τη δουλειά είχα ακυρώσει ήδη από την προηγούμενη εβδομάδα και τους είχα πει ότι θα πάω Πέμπτη και Παρασκευή οπότε είμαι μία χαρά κομπλέ θα έχω κλείσει μία εβδομάδα είναι λίγο μακριά η δουλειά οπότε έχω συνεννοηθεί με τον μπαμπά μου να με πάει και στο βράδυ να ρθει να με φέρει το αγόρι μου δεν είναι πολλές οι ώρες εκεί θα πάω να δουλέψω για τέσσερις ωρίτσες περίπου και επειδή κλείνουμε την άλλη Παρασκευή είναι ευκαιρία να χαιρετήσω και τα παιδάκια και θα πάω και Πέμπτη και Παρασκευή από λίγες ώρες στην άλλη τη δουλειά που είμαι εδώ στην πόλη μου και είναι κοντά στο σπίτι μου τους είπα ότι δεν μου επιτρέπει ο γιατρός για μία εβδομάδα να κάνω κάτι και ότι αν είναι τη Δευτέρα θα λείψω αλλά την Τετάρτη αν νιώθω καλύτερα θα πάω απλά θα κάθομαι σε μία καρέκλα και δεν θα σηκωθώ καθόλουσυμφωνήσαμε έτσι και περιμένω να με ενημερώσει.

Δεν δεν θέλω να σηκωθώ ακόμα και να κοιμηθώ γιατί δεν θέλω αν κάτι στραβώσει να αισθανθώ ότι φταίω εγώ και ότι κάτι δεν έκανα καλά τουλάχιστον να ξέρω μέσα μου ότι τα έχω κάνει όλα έτσι όπως έπρεπε και ότι αν τύχει και κάτι δεν πάει καλά δεν θα είναι από αυτό θέλω να νιώθω καλά μέσα μου έχουμε κάνει τόση προσπάθεια 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...