Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις On 2/12/2021 at 1:02 ΜΜ, ο/η artist 12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και συγγνώμη που πετάγομαι!!! Είδα ξανά γράψει πριν λίγο καιρό, έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι. Μετά τις συμβουλές σας είχαμε πολλές επαφές μέσα στο μήνα... Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο αλλά είναι άφαντη προς το παρόν. Χθες δεν άντεξα και ένα ένα τεστακι Άννα βγήκε αρνητικό. Έχω πονακια περιόδου ώρες ώρες και πρισμένο στήθος αρκετές μέρες. Επίσης, έχω άσπρο πηχτό υγρό και στο σκούπισμα διάφανη βλέννα. Δεν έχω παρατηρήσει αν γενικά έχω πριν την περίοδο, συγγνώμη για τις τόσες λεπτομέρειες απλά προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει... Εσείς τι λέτε;; Ο κύκλος μου είναι 35 ημερών περίπου.. 02/12 περίμενα, δηλαδή σήμερα . .

Αχχχ μακάρι να είσαι!!!!    ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου έχεις κλείσει ραντεβού για επιτροπή? Πότε περνάς? Ο γιατρός που σε παρέπεμψε, με τι αιτιολογία σε παρέπεμψε? 

Σε ρωτάω γιατι και εγώ περιμένω την απόφαση μέσα Στις επόμενες μέρες... και ουσιαστικά δεν εχω κάποια θέμα εκτός απο πολυκυστηκες 

Την επόμενη εβδομάδα! Νομίζω έγραψε ότι προσπαθούμε χρόνια και ότι έχω και χαμηλή αμη. Είναι 1.7. Δεν έχουμε κάτι άλλο. Δευτερογενής υπογεννητικότητα μου είπε! Το καλό είναι ότι μου έδωσε αρκετές πιθανότητες ο γιατρός! Για να δούμε!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια τρέμω ολόκληρη! 

Κλαινει τα μάτια μου 👀

Φτερουγίζει η ❤️ μου

Νοιωθω 🦋🦋🦋 στο στομάχι

Ούτε ερωτευμένη να ήμουν !!!! Σας λέω σήμερα ένοιωσα τόσο έντονα πως είμαι κοντά !

Θέλω να πάω αύριο να μάθω κ μετρήσεις κ να δω τι θα μου πει....

Αύριο θα πάρω παρέα στο δρόμο κ τη μαμά μου ......να μην πηγαίνω μόνη μου ! Γιατί ξυπνάω κ πολύ νωρίς !!!!

 

 

 

 

 

Καλή επιτυχία Mimi μου! Αχ θυμάμαι ότι ταλαιπωρήθηκες πολύ με την διέγερση! Έφτασες στο τέλος όμως! Να έχεις πίστη κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε! Θα δεις!💗

Υ.γ. Η λέξη έρωτας είναι μικρή μπροστά σε αυτό που θα νιώσεις για το παιδί σου! Σε λίγους μήνες θα το καταλάβεις! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις ευχες σου, με συγκινεις💖 Συ γράφω εν τάχει αν και μαρεσει να μιλαω πολυ  🤣την ιστορια μου παρακατω 

Εγω ειμαι στο φορουμ 4-5 μηνες και δεν εχω παιδακι δυστυχως ακομη😔 αν και το ηθελα παρα παρα πολυ εδω και πολλα χρονια, δεν το διεκδικησα οσο το ηθελα,  τωρα ειμαι 36. Δυσκολο να πω με ακριβεια ποσο καιρο προσπαθουμε στην παρουσα φαση γιατι ολο κατι προεκυπτε (κάποια θεματα υγεια΄ οχι σοβαρα αλλα περιοριστικα για προσπαθειες) και αρκετες φορες αναγλαστηκαμε να σταμστησουμε προσπαθειες,  ισως κανενα 6μηνο. 

Εχουμε κανει ελεγφχο και οι δυο, εγω εχω καποια ινομυωματα και αγχος μην βγαλω καινουρια σε κακη θεση, και χαμηλη ΑΜΗ αλλα κατα τα αλλα οκ! Ο ανδρας μου ειναι 40 ετων και εχει θεμα με το σπερμα, το οποιο εντοπισαμε δυστυχως πριν μολις 2 μηνες,  μολις εκανε χειρουργειο κιρσοκηλης και στις 2 πλευρες και ελπιζουμε να εχει καποιο αποτελεσμα αν και στην ηλικια του δεν ειναι σιγουρο. Οποτε περιμενουμε επαναληψη σπερμοδιαγραμματος κλπ τον Φεβρουαριο και εαν δεν εχουμε καποια βελτιωση κι εμεις σε λιγους μηνες, θα παμε μαλλον σε εξωσωματικη (ακομη δεν το εχουμε συζητησει αναλθυτικα κλπ)

Να χαιρεσαι το παιδακι σου κοριτσι μου, και συντομα το επομενο ή επομενα🌟 στην κοιλιτσα σου. Καλη επιτυχια στην εξωσωματικη σου και μην σταματησετε προσπαθειες μεχρι εξωσωματικη ποτε δεν ξερεις💗

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!!🥰 

Κι εμένα ο άντρας μου έκανε  χειρουργείο κιρσοκήλης και βελτιώθηκε αρκετά! Αν και γενικά το σπερμοδιαγραμμα που κάναμε ήταν καλό. Ο επόμενος ανδρολογος που πήγαμε μας είπε ότι δεν χρειαζόταν καν να το κάνει!🤨 Και είχε δίκαιο γιατί λόγω ενός μικροβίου είχε βλέννη και μόλις πήρε την αντιβίωση σε 3 μήνες τσουπ! έγκυος εγώ! Πριν όμως εγώ είχα κάνει εκατό εξετάσεις! Για αυτό πιστεύω ότι καλύτερο είναι να ξεκινάει το ζευγάρι μαζί το ψάξιμο και βήμα βήμα να βρίσκει και την αιτία!

Να μην αφήσεις τίποτα και κανέναν να σου στερήσει τις επιθυμίες σου! Θα έχεις μόνο στο μυαλό σου ότι θα γίνεις μανούλα είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο! Αυτήν την εικόνα θα ονειρεύεσαι! Εγώ έχανα πολλές φορές την πίστη μου αλλά έκλεινα αμέσως τα μάτια μου και με φανταζομουν με ένα μωράκι στην αγκαλιά! Κι έτσι απλά κάποια στιγμή που τα άνοιξα η φαντασία μου έγινε πραγματικότητα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Την επόμενη εβδομάδα! Νομίζω έγραψε ότι προσπαθούμε χρόνια και ότι έχω και χαμηλή αμη. Είναι 1.7. Δεν έχουμε κάτι άλλο. Δευτερογενής υπογεννητικότητα μου είπε! Το καλό είναι ότι μου έδωσε αρκετές πιθανότητες ο γιατρός! Για να δούμε!🤗

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, θα περάσεις σίγουρα, αχ όταν το λέω σε άλλον  πολύ το πιστεύω, αλλα για εμένα με πιάνουν αμφιβολίες μέχρι να δω απόφαση.. και εμένα κατι παρόμοιο έγραψε, χωρίς να διευκρινίζει αμη βέβαια, γιατι η αμη μου είναι στο θεό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Έχω 3 εφαρμογές στο κινητό η μια λέει ότι θα μου έρθει αύριο, οι αλλες 2 ότι θα μου ερχόταν χθες…θα περιμένω ως αύριο 

Η οωρηξια Του κινητού σου,  συμβαδίζει με τη πραγματική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Η οωρηξια Του κινητού σου,  συμβαδίζει με τη πραγματική? 

Είχα βάλει ποτέ είχα θετικό τεστ και αυτο ρυθμίζεται   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, θα περάσεις σίγουρα, αχ όταν το λέω σε άλλον  πολύ το πιστεύω, αλλα για εμένα με πιάνουν αμφιβολίες μέχρι να δω απόφαση.. και εμένα κατι παρόμοιο έγραψε, χωρίς να διευκρινίζει αμη βέβαια, γιατι η αμη μου είναι στο θεό 

Να το πιστεύεις και για τον εαυτό σου! Γιατί να μην σε εγκρίνουν; Όλα καλά θα πάνε! Εννοείς ότι έχεις υψηλή αμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου αν και ευχομαι ολόψυχα ένα θετικό τεστ, νομίζω πως εμένα με βοήθησαν τα τεστ ωορρηξιας να εντοπίζω καλύτερα τη μέρα περιόδου μου, βέβαια πάντα 1-2 μέρες απόκλιση υπάρχει.

Βρε κορίτσια δύο μέρες μετά την ωορρηξία άρχισαν κάτι τραβήγματα στη μήτρα και έχει τώρα 8 μέρες τσιμπήματα αισθάνομαι αριστερά  στη σαλπιγγα. Αισθάνομαι μόνιμα μικρό ενοχλήσεις... από τη μια λέω μπορεί να έγινε το θαύμα (δεν έχω ακόμα καθυστέρηση την Τετάρτη δεν περιμένω)... από την άλλη λέω μην είναι τίποτα παθολογικο και πρέπει να πάω στο γυναικολόγο. Δεν είναι πόνος, μικροτσιμπηματα, ψιλοπαλινδρομησεις στο στομάχι και μια κούραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Raf123 μου αν και ευχομαι ολόψυχα ένα θετικό τεστ, νομίζω πως εμένα με βοήθησαν τα τεστ ωορρηξιας να εντοπίζω καλύτερα τη μέρα περιόδου μου, βέβαια πάντα 1-2 μέρες απόκλιση υπάρχει.

Βρε κορίτσια δύο μέρες μετά την ωορρηξία άρχισαν κάτι τραβήγματα στη μήτρα και έχει τώρα 8 μέρες τσιμπήματα αισθάνομαι αριστερά  στη σαλπιγγα. Αισθάνομαι μόνιμα μικρό ενοχλήσεις... από τη μια λέω μπορεί να έγινε το θαύμα (δεν έχω ακόμα καθυστέρηση την Τετάρτη δεν περιμένω)... από την άλλη λέω μην είναι τίποτα παθολογικο και πρέπει να πάω στο γυναικολόγο. Δεν είναι πόνος, μικροτσιμπηματα, ψιλοπαλινδρομησεις στο στομάχι και μια κούραση. 

Και Εγώ με τεστ ωορρηξιας αλλά κάποτε είναι στις 12 ημερες η περίοδος κάποτε στις 13-14 από την ημέρα του θετικού τεστ γι αυτό είπα ότι αν δεν έρθει κ αύριο να κάνω τεστ…!!!
 

Και εγώ σου εύχομαι ένα θετικό τεστ…ξανα είχες τέτοιο σύμπτωμα;; Εγώ δεν νιώθω τίποτα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου γλυκιά μου Tokyo! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!🥰 Μακάρι να πάνε όλα καλά! Πραγματικά είναι πάρα πολύ δύσκολη όλη αυτή η αναμονή. Κάθε φορά η ίδια στεναχώρια και ένα γιατί! Έτσι είναι καλύτερα! Δεν θέλω να μετανιώσω αργότερα γιατί δεν δοκίμασα και με εξωσωματική. Δεν ξέρω βέβαια αν θα πετύχει αλλά τουλάχιστον θα πω ότι προσπάθησα.

Αλλά πολλές εξετάσεις βρε παιδάκι μου!😮 Πω πω δεν φανταζομουν ότι υπήρχαν τόσες πολλές!😊

Στη Θεσσαλονίκη πήγαμε. Στο embryolab! Μας είπαν καλά λόγια κι έτσι αποφασίσαμε να πάμε εκεί.

Σου εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη! Πιστεύω θα τα πας πολύ καλά! Ο, τι χρειαστείς για Θεσσαλονίκη ευχαρίστως να βοηθήσω, κι εγώ στο embryolab είμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και Εγώ με τεστ ωορρηξιας αλλά κάποτε είναι στις 12 ημερες η περίοδος κάποτε στις 13-14 από την ημέρα του θετικού τεστ γι αυτό είπα ότι αν δεν έρθει κ αύριο να κάνω τεστ…!!!
 

Και εγώ σου εύχομαι ένα θετικό τεστ…ξανα είχες τέτοιο σύμπτωμα;; Εγώ δεν νιώθω τίποτα…

Ε τότε @Raf123 μου μπορεί να είσαι έγκυος και τα φετινά Χριστούγεννα

να είστε τρεις 💗

 Eν τω μεταξύ αισθάνομαι να κουβαλάω ένα βάρος στη μήτρα. Δε νομίζω ότι τα ξανά είχα τόσο έντονα τα συμπτώματα αυτά. Αλλά δε θέλω να παίρνω ελπίδες από τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!!🥰 

Κι εμένα ο άντρας μου έκανε  χειρουργείο κιρσοκήλης και βελτιώθηκε αρκετά! Αν και γενικά το σπερμοδιαγραμμα που κάναμε ήταν καλό. Ο επόμενος ανδρολογος που πήγαμε μας είπε ότι δεν χρειαζόταν καν να το κάνει!🤨 Και είχε δίκαιο γιατί λόγω ενός μικροβίου είχε βλέννη και μόλις πήρε την αντιβίωση σε 3 μήνες τσουπ! έγκυος εγώ! Πριν όμως εγώ είχα κάνει εκατό εξετάσεις! Για αυτό πιστεύω ότι καλύτερο είναι να ξεκινάει το ζευγάρι μαζί το ψάξιμο και βήμα βήμα να βρίσκει και την αιτία!

Να μην αφήσεις τίποτα και κανέναν να σου στερήσει τις επιθυμίες σου! Θα έχεις μόνο στο μυαλό σου ότι θα γίνεις μανούλα είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο! Αυτήν την εικόνα θα ονειρεύεσαι! Εγώ έχανα πολλές φορές την πίστη μου αλλά έκλεινα αμέσως τα μάτια μου και με φανταζομουν με ένα μωράκι στην αγκαλιά! Κι έτσι απλά κάποια στιγμή που τα άνοιξα η φαντασία μου έγινε πραγματικότητα!💗

Ποιο μικρόβιο είχε ο άντρας σου ; Και ποια αντιβίωση είχε πάρει θυμασαι; . Δηλαδή μόλις έφυγε το μικρόβιο έγινε η σύλληψη; ; Αααχ μακάρι να γίνει έτσι και με εμάς 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σου εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη! Πιστεύω θα τα πας πολύ καλά! Ο, τι χρειαστείς για Θεσσαλονίκη ευχαρίστως να βοηθήσω, κι εγώ στο embryolab είμαι! 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννα μου!🥰 Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικοί! Δεν περίμενα να έχω τόσο θετική άποψη!( Ούτε διαφήμιση να έκανα!😄)

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να μας βοηθήσουν να τα καταφέρουμε! Φυσικά και θα σε ρωτήσω! Γιατί δεν μπορεί όλο και κάτι θα προκύψει! Σε ευχαριστώ και πάλι!🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Με τρώει και εμένα και τον άντρα μου ότι τους τελευταίους 2 μήνες που δεν κάνουμε ελεύθερα έχω πολύ καλούς κύκλους. Με ωάρια κτλ.. και λέμε κοίτα ατυχία.

Και αυτόν τον μήνα δεν θα πήγαινα να δω αν θα έχω γιατί τι να το κάνω. Αφού ελεύθερα δεν θα κάναμε κάτι.αλλα σήμερα είμαι 14 η μέρα .και κάτι νιώθω. Οπότε μάλλον παλλι ωορηξια θα κάνω. Μου λέει ο άντρας μου βασιζόμενος στα λεγόμενα της εμβρυολογου ότι όσο παίρνεις αντιβίωση δεν με μπορείς να κάνεις καλλιεργεία γιατί είσαι καθαρός. , Μου λέει θες να δοκιμάσουμε ;γιατί όλα τα ζευγάρια που έρχονται σε επαφή ξέρουν αν έχουν μικρόβιο ή όχι ;; Τόσος κόσμος. Μου λέει μήπως δοκιμάζαμε αυτές τις μέρες που είναι οι γόνιμες. Αααχ δεν ξέρω. Από την μια δεν θα ήθελα να κολλήσω. Αλλά τόσο καιρό θα μου πεις δεν είχα κολλήσει  με τόσες ελεύθερες . Τώρα θα είναι ευάλωτη;  Και επίσης όσο παίρνει αντιβίωση δεν είναι καθαρός τουλάχιστον; Τι να κάνω; Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα. Να ξέρεις ότι έχεις έτοιμο αυγουλάκι και να μην μπορείς να δοκιμάσεις και να πάει χαμένος ο μήνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Να το πιστεύεις και για τον εαυτό σου! Γιατί να μην σε εγκρίνουν; Όλα καλά θα πάνε! Εννοείς ότι έχεις υψηλή αμη;

Ξέρω γω.. να μήπως δεν το θεωρήσουν πρόβλημα αυτό που έγραψε ο γιατρός.. ναι η αμη μου είναι 62,62 με ανώτατο όριο το 48,5 ..  Καλά εγώ την υπερδιέγερση δεν την γλυτώνω, έτσι πιστεύω! Και εγώ Θεσσαλονίκη περνάω ελπίζω να πετύχουμε καλούς άνθρωπους στην επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ποιο μικρόβιο είχε ο άντρας σου ; Και ποια αντιβίωση είχε πάρει θυμασαι; . Δηλαδή μόλις έφυγε το μικρόβιο έγινε η σύλληψη; ; Αααχ μακάρι να γίνει έτσι και με εμάς 😍

Είχε ουρεοπλασμα. Βέβαια μας έβγαινε αχνό θετικό και εγώ δεν το κόλλησα ποτέ αλλά αυτό μας είπαν ότι ήταν! Πήρε vibramycin( νομίζω ότι το γράφω λάθος αλλά κάπως έτσι λεγόταν😁) και βιταμίνες! 

Ναι μετά από 3 μήνες μου είπε θα μείνεις έγκυος ( καλά δεν φαντάζεσαι πόσο γέλασα από μέσα μου!) Κι όμως είχε δίκαιο! Τον τρίτο μήνα ήμουν έγκυος! Δεν προχώρησε και όταν προσπάθησα ξανά μετά από λίγους μήνες το ζουζούνι μου τρύπωσε με την πρώτη!🤗

Αχ σας το εύχομαι ολόψυχα!!!!! Έχετε κι εσείς παρόμοιο θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ρε κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Με τρώει και εμένα και τον άντρα μου ότι τους τελευταίους 2 μήνες που δεν κάνουμε ελεύθερα έχω πολύ καλούς κύκλους. Με ωάρια κτλ.. και λέμε κοίτα ατυχία.

Και αυτόν τον μήνα δεν θα πήγαινα να δω αν θα έχω γιατί τι να το κάνω. Αφού ελεύθερα δεν θα κάναμε κάτι.αλλα σήμερα είμαι 14 η μέρα .και κάτι νιώθω. Οπότε μάλλον παλλι ωορηξια θα κάνω. Μου λέει ο άντρας μου βασιζόμενος στα λεγόμενα της εμβρυολογου ότι όσο παίρνεις αντιβίωση δεν με μπορείς να κάνεις καλλιεργεία γιατί είσαι καθαρός. , Μου λέει θες να δοκιμάσουμε ;γιατί όλα τα ζευγάρια που έρχονται σε επαφή ξέρουν αν έχουν μικρόβιο ή όχι ;; Τόσος κόσμος. Μου λέει μήπως δοκιμάζαμε αυτές τις μέρες που είναι οι γόνιμες. Αααχ δεν ξέρω. Από την μια δεν θα ήθελα να κολλήσω. Αλλά τόσο καιρό θα μου πεις δεν είχα κολλήσει  με τόσες ελεύθερες . Τώρα θα είναι ευάλωτη;  Και επίσης όσο παίρνει αντιβίωση δεν είναι καθαρός τουλάχιστον; Τι να κάνω; Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα. Να ξέρεις ότι έχεις έτοιμο αυγουλάκι και να μην μπορείς να δοκιμάσεις και να πάει χαμένος ο μήνας

Κοριτσι μου αν δεν προσπαθούσα τόσο καιρό για μωρό δε θα σε καταλάβαινα αλλά αν και η λογική μου λέει να σου πω όχι μην το ρισκάρετε και μετά πρέπει εσύ να κάνεις αγωγή και να πάει φαύλος κύκλος το συναίσθημα μου λέει ότι κατανοώ βαθιά αυτό που αισθάνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ρε κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Με τρώει και εμένα και τον άντρα μου ότι τους τελευταίους 2 μήνες που δεν κάνουμε ελεύθερα έχω πολύ καλούς κύκλους. Με ωάρια κτλ.. και λέμε κοίτα ατυχία.

Και αυτόν τον μήνα δεν θα πήγαινα να δω αν θα έχω γιατί τι να το κάνω. Αφού ελεύθερα δεν θα κάναμε κάτι.αλλα σήμερα είμαι 14 η μέρα .και κάτι νιώθω. Οπότε μάλλον παλλι ωορηξια θα κάνω. Μου λέει ο άντρας μου βασιζόμενος στα λεγόμενα της εμβρυολογου ότι όσο παίρνεις αντιβίωση δεν με μπορείς να κάνεις καλλιεργεία γιατί είσαι καθαρός. , Μου λέει θες να δοκιμάσουμε ;γιατί όλα τα ζευγάρια που έρχονται σε επαφή ξέρουν αν έχουν μικρόβιο ή όχι ;; Τόσος κόσμος. Μου λέει μήπως δοκιμάζαμε αυτές τις μέρες που είναι οι γόνιμες. Αααχ δεν ξέρω. Από την μια δεν θα ήθελα να κολλήσω. Αλλά τόσο καιρό θα μου πεις δεν είχα κολλήσει  με τόσες ελεύθερες . Τώρα θα είναι ευάλωτη;  Και επίσης όσο παίρνει αντιβίωση δεν είναι καθαρός τουλάχιστον; Τι να κάνω; Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα. Να ξέρεις ότι έχεις έτοιμο αυγουλάκι και να μην μπορείς να δοκιμάσεις και να πάει χαμένος ο μήνας

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου.... Δεν έχω ιδέα από το είδος του μικροβίου, ξέρω όμως ότι σίγουρα κ εμείς αυτό θα κάναμε! Είναι πολύ κρίμα να χάνεις τους κύκλους ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είχε ουρεοπλασμα. Βέβαια μας έβγαινε αχνό θετικό και εγώ δεν το κόλλησα ποτέ αλλά αυτό μας είπαν ότι ήταν! Πήρε vibramycin( νομίζω ότι το γράφω λάθος αλλά κάπως έτσι λεγόταν😁) και βιταμίνες! 

Ναι μετά από 3 μήνες μου είπε θα μείνεις έγκυος ( καλά δεν φαντάζεσαι πόσο γέλασα από μέσα μου!) Κι όμως είχε δίκαιο! Τον τρίτο μήνα ήμουν έγκυος! Δεν προχώρησε και όταν προσπάθησα ξανά μετά από λίγους μήνες το ζουζούνι μου τρύπωσε με την πρώτη!🤗

Αχ σας το εύχομαι ολόψυχα!!!!! Έχετε κι εσείς παρόμοιο θέμα;

Εμείς αφού τα έχουμε κάνει όλα και δεν βρίσκουμε κάτι άλλο. Και εγώ λόγω πολυκυστικων πάω κάθε μήνα για να βλέπω την ωορρηξία μου. Βρήκαμε πρόσφατα στον άντρα μου εντεροκκοκο. Πήρε vibramycin δεν περασε. Μετά πήρε ciproxin και του προκάλεσε απεργία και την σταματησε. Τώρα παίρνει furolin και την άλλη βδομάδα θα πάμε για επαναλλειπτικο να δούμε τι έχει γίνει. Αν έχει περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννα μου!🥰 Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικοί! Δεν περίμενα να έχω τόσο θετική άποψη!( Ούτε διαφήμιση να έκανα!😄)

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να μας βοηθήσουν να τα καταφέρουμε! Φυσικά και θα σε ρωτήσω! Γιατί δεν μπορεί όλο και κάτι θα προκύψει! Σε ευχαριστώ και πάλι!🥰 

Από οργάνωση, εξυπηρέτηση κι ευγένεια σκιζουν, δεν το συζητώ! Αν μας φέρουν και το επιθυμητό αποτέλεσμα, θα τους κάνω φουλ διαφήμιση 😁

Good luck ❤️❤️❤️🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Από οργάνωση, εξυπηρέτηση κι ευγένεια σκιζουν, δεν το συζητώ! Αν μας φέρουν και το επιθυμητό αποτέλεσμα, θα τους κάνω φουλ διαφήμιση 😁

Good luck ❤️❤️❤️🤞🤞

@Ευάγγελοςτ σε ευχαριστώ πολύ!!! Αλήθεια !!!

@Κατεριναπαπ εμένα σκέψου όταν ο γιατρός είδε τον υπέρηχο μου μου λέει "τι αμη να κάνεις κορίτσι μου θα σκασουμε από τα αυγά εδώ 🤣".

Δεν την γλιτώνει όχι.

Αλλά θα πάρεις μικρή δόση λογικά όπως κ εγώ. Εγώ έκανα σκέψου 100-150 μονάδες τη μέρα μόνο. Κ το έπαθα . Λιγότερο δεν γινόταν να έκανα. Άλλες κάνουν 250-300 τη μέρα.

Αλλά οκ μπορεί κ να μην το πάθεις. Άναλογα τι θα πάρεις κ σε τι δοσολογία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

@Ευάγγελοςτ σε ευχαριστώ πολύ!!! Αλήθεια !!!

@Κατεριναπαπ εμένα σκέψου όταν ο γιατρός είδε τον υπέρηχο μου μου λέει "τι αμη να κάνεις κορίτσι μου θα σκασουμε από τα αυγά εδώ 🤣".

Δεν την γλιτώνει όχι.

Αλλά θα πάρεις μικρή δόση λογικά όπως κ εγώ. Εγώ έκανα σκέψου 100-150 μονάδες τη μέρα μόνο. Κ το έπαθα . Λιγότερο δεν γινόταν να έκανα. Άλλες κάνουν 250-300 τη μέρα.

Αλλά οκ μπορεί κ να μην το πάθεις. Άναλογα τι θα πάρεις κ σε τι δοσολογία.....

Κορίτσια εγώ γύρισα εφαγα, χάλασα κ τη δίαιτα, τα έχασα τα κιλά τα περισσότερα από την διέγερση. Μου χει μείνει 1-1 5. Είχα πάρει 3-4. Αλλά επειδή είμαι λίγα κιλά δυσκολεύομαι να χάσω. 

Φάγαμε κ σουβλάκια σήμερα το ρίξαμε έξω 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ξέρω γω.. να μήπως δεν το θεωρήσουν πρόβλημα αυτό που έγραψε ο γιατρός.. ναι η αμη μου είναι 62,62 με ανώτατο όριο το 48,5 ..  Καλά εγώ την υπερδιέγερση δεν την γλυτώνω, έτσι πιστεύω! Και εγώ Θεσσαλονίκη περνάω ελπίζω να πετύχουμε καλούς άνθρωπους στην επιτροπή 

Θα είμαστε αισιόδοξες! Γιατί να μην μας περάσουν παρακαλώ; Α! Μάλλον το μετράνε διαφορετικά γιατί σε εμένα έλεγε νομίζω 4 με 6 το ανώτερο!

Τότε πρέπει να σε προσέξουν ιδιαίτερα! Θα σου έδωσαν λογικά μικρότερη δόση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εγώ γύρισα εφαγα, χάλασα κ τη δίαιτα, τα έχασα τα κιλά τα περισσότερα από την διέγερση. Μου χει μείνει 1-1 5. Είχα πάρει 3-4. Αλλά επειδή είμαι λίγα κιλά δυσκολεύομαι να χάσω. 

Φάγαμε κ σουβλάκια σήμερα το ρίξαμε έξω 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Καλά έκανες!😆 Μια ζωή την έχουμε! Εγώ να δεις τι τρώω και πως φτιάχνει η ψυχολογία μου όταν έχω μπροστά μου μια καρμπονάρα!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...