Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πες μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται 😄😄

Πώς το πες αυτό το ψαγμενο 😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Πώς το πες αυτό το ψαγμενο 😂😂😂😂😂😂😂😂

Πάντως αν σας πω τι κάνω τώρα..... Θα μου πείτε μετά ποια είναι σαν γιαγιά εδώ! Κάθε απόγευμα 4-6 φέρνω το παλικαράκι μου είτε στις δραστηριότητες του είτε αγγλικά, επειδή δεν είμαστε κ δίπλα να πηγαίνω πίσω σπίτι παίρνω καφέ ή τσαγάκι, κάθομαι στο αυτοκίνητο σε μια γωνίτσα κ πλέκω 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πάντως αν σας πω τι κάνω τώρα..... Θα μου πείτε μετά ποια είναι σαν γιαγιά εδώ! Κάθε απόγευμα 4-6 φέρνω το παλικαράκι μου είτε στις δραστηριότητες του είτε αγγλικά, επειδή δεν είμαστε κ δίπλα να πηγαίνω πίσω σπίτι παίρνω καφέ ή τσαγάκι, κάθομαι στο αυτοκίνητο σε μια γωνίτσα κ πλέκω 🙄

Αχ μωρεεε!!! ποσο γλυκουλα εισαι!!!! γεννημενη μανουλα!!!! 😍😍❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ μωρεεε!!! ποσο γλυκουλα εισαι!!!! γεννημενη μανουλα!!!! 😍😍❤️❤️

❤❤❤

Στην καραντίνα θυμήθηκα το παλιό μου χόμπι κ δεν μπορώ να ξεκολλήσω.... Όταν έχω λίγο χρόνο το εκμεταλλεύομαι. Κ φυσικά τώρα κάνω.....  ροζ κουβερτάκι 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂 αααα σας βρισκω σούπερ!!! Φυσιολογικοτατοι είστε!!!  Αυτά είναι τα ωραία κορίτσι μου,  να το απολαύσετε και να περάσετε τέλεια!!!! Μη σκέφτεσαι τπτ βγάλτα ολα σπο το μυαλό σου!!!💗💗

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελειο!!!! να περασετε φανταστικα!!!!! 😍😍❤️❤️ ας μην ειχα κι εγω το διαβασμα και θα σου ελεγα...

αν κι εγω ειμαι τυχερη!!! θα παω 4ημερο στην πεθερουλα μου την 28η!!! 😂😂😂😂 lucky me!!! ηδη εχω οργανωσει μονοημερη στον Προυσσο και τη λιμνη κρεμαστων τη 1 μερα!! ποσο γλυκια ειμαι 🤣🤣🤣

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Ότι και να κάνετε το ΣΚ και εσείς καλά να περάσετε!! Τελικά σχολάω στην ώρα μου 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

❤❤❤

Στην καραντίνα θυμήθηκα το παλιό μου χόμπι κ δεν μπορώ να ξεκολλήσω.... Όταν έχω λίγο χρόνο το εκμεταλλεύομαι. Κ φυσικά τώρα κάνω.....  ροζ κουβερτάκι 😋

αχ ποσο τελειο!! 💗💗💗

στους τρελους ρυθμους της αθηνας αυτα μοιαζουν μακρυνο ονειρο...😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

❤❤❤

Στην καραντίνα θυμήθηκα το παλιό μου χόμπι κ δεν μπορώ να ξεκολλήσω.... Όταν έχω λίγο χρόνο το εκμεταλλεύομαι. Κ φυσικά τώρα κάνω.....  ροζ κουβερτάκι 😋

Τι γλυκόοοο θα ειναι και πολύ χαλαρωτικό χόμπι… 💕💕🪡🪡🌸εγώ δεν ξέρω ούτε κουμπί να ράψω τι μάνα θα είμαι 🤪🤪🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι γλυκόοοο θα ειναι και πολύ χαλαρωτικό χόμπι… 💕💕🪡🪡🌸εγώ δεν ξέρω ούτε κουμπί να ράψω τι μάνα θα είμαι 🤪🤪🤪 

Άντε καλέ! Άλλα είναι αυτά που σε κάνουν καλή μάνα.... Η καλύτερη θα είσαι με τόση αγάπη που μαζεύεις για να δώσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ποσο τελειο!! 💗💗💗

στους τρελους ρυθμους της αθηνας αυτα μοιαζουν μακρυνο ονειρο...😕

Όντως!! Κ εγώ όσο ζούσα Αθήνα ούτε να φάω πολλές φορές δεν προλάβαινα.... γι'αυτό επιλέξαμε να ζούμε εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όντως!! Κ εγώ όσο ζούσα Αθήνα ούτε να φάω πολλές φορές δεν προλάβαινα.... γι'αυτό επιλέξαμε να ζούμε εδώ!

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός. Μου είπε αν μέχρι τη Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος να πάρω άλλες 5 μέρες dufaston.... ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός. Μου είπε αν μέχρι τη Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος να πάρω άλλες 5 μέρες dufaston.... ✌️

Τέλεια! Κ μετά από αυτό θα σου έρθει δηλ? Δεν έχει κανένα θέμα με τους μύκητες έτσι? Συνεχίζεις κανονικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια! Κ μετά από αυτό θα σου έρθει δηλ? Δεν έχει κανένα θέμα με τους μύκητες έτσι? Συνεχίζεις κανονικά...

Με τους μύκητες όχι δεν έχω θέμα...

Θα περιμένω να μου έρθει περίοδος για αρχή.... Αν δεν μέχρι τη Δευτέρα θα πάρω αλλά 5. Αν μου έρθει περίοδος τότε 2 η μέρα μου είπαν να πάω για υπέρηχο και να ξεκινήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Με τους μύκητες όχι δεν έχω θέμα...

Θα περιμένω να μου έρθει περίοδος για αρχή.... Αν δεν μέχρι τη Δευτέρα θα πάρω αλλά 5. Αν μου έρθει περίοδος τότε 2 η μέρα μου είπαν να πάω για υπέρηχο και να ξεκινήσω!

❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Με τους μύκητες όχι δεν έχω θέμα...

Θα περιμένω να μου έρθει περίοδος για αρχή.... Αν δεν μέχρι τη Δευτέρα θα πάρω αλλά 5. Αν μου έρθει περίοδος τότε 2 η μέρα μου είπαν να πάω για υπέρηχο και να ξεκινήσω!

@Mimi26Ο Αντρας σου καθάρισε από τον εντεροκκοκο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Mimi26Ο Αντρας σου καθάρισε από τον εντεροκκοκο;

Ναι ✌️✌️✌️✌️ επιτελους!

Την Δευτέρα θα πάμε στο ουρολόγο όμως... Να μας δεί να μας πει τι γίνεται με το σπέρμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί κορίτσι μου.. Δεν τον έχω πάρει τον γιατρό αλλά σίγουρα θα μου πει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα που είναι να έρθει κανονικα

Περίμενε κορίτσι μου όπως λες και μακάρι να έχουμε ευχάριστα!! Ούτως ή άλλως αν έγινε τώρα η εμφύτευση θέλει λίγες μέρες ν ανέβει η χοριακή οπότε δε θα δείξει ακόμα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

αχαχαχαχχα!!!! απιστευτη!! 😮 σου στελνω φωτο στο inbox και περιμενω ονειρο το δεκεμβρη!!!!! 😉😉😉

 εγω κοριτσια εκει που διαβαζα χθες μου εστειλε η αδερφη του αντρα μου να της πω ωρα και μερος που γεννηθηκα (ημερομηνια ξερει). μου εβγαλε τον αστρολογικο χαρτη μια ξαδερφη τους που εχει κανει και σεμιναρια... (σε υπουργειο δουλευει αλλα της αρεσει η αστρολογια...)

και μου λεει κτ γιαοικους κλπ.. ανιδεη εγω.... τεσπα μου λεει εχω σεληνη στον 5ο οικο που ειναι ο οικος των παιδιων (τα διαβαζω γτ δεν εχω ιδεα και ψαχνω τα μνματα της) και σεληνη στον σκορπιο. που ειναι λεει ζωδιο του νερου και σημαινει γονιμοτητα!!! λεει ειμαι πολυ γονιμη και θα κανω παιδια!!!!!

εκλαψααααααα!!! τις λεω και οι ορμονολογικες τα ιδια λενε 😂😂😂

Κορίτσι δεν το ήξερα αυτό, κι εγώ σελήνη στο σκορπιό έχω κ έπιασα κ τις 2 φορές με την πρώτη..λες να παίζει ρόλο;😂😂 πού ξέρεις μπορεί να είναι όπως τα λέει κ να φταίει το θέμα του άντρα σου που φτιάχνει εύκολα κ μόλις φτιάξει με τη μία να πιάσετε!!😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

@Antonia2 Νοέμβριο σαλπιγγογραφια

@babyblue94 Νοεμβριο πρώτη σπερματεγχυση 🤗 Γενάρη επιτροπή

@Κατεριναπαπ Αρχές Νοέμβρη τελευταίες επισκέψεις σε γιατρούς. Τέλη Νοέμβρη επιτροπη

@Raf123    Νοέμβριο εξετάσεις

@Mimi26    Αρχες Νοεμβρίου εξωσωματική 🤗

@Hopemumtobe  ?

@Lacostaki  Αναμονή 🤞

@Princess28   Eγγυούλα 💗

@Froufro Εγγυούλα 💗

Ωραίο, κ να δείτε που σε λίγο θα λέει δίπλα σε όλες εγκυούλα💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μου

πήραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος

είναι πάρα πολύ καλό και με πολύ καλή κινητικότητα και ποσοτητα και όλα.... κάναμε και καλλιεργεια και βρήκαμε μικροβιο.(εντεροκκοκο) (ευτυχως δεν εχει επηρεάσει το σπέρμα) μας είπανε οτι εμποδίζει την σύλληψη και μπορει να ευθυνόταν αυτό. πάλι καλα είναι σε μικρο βαθμό το μικρόβιο γιατι δεν είχε καμια ενοχληση ο αντρας μου. θα παρει αντιβιωση για 12 μερες και μετα πάλι καλλιεργεια να δουμε αν καθαρισε (για προληπτικους λόγους πρέπει να παρω και εγω αντιβιωση και 3 μερες κολπικο υποθετο για να μην βγαλω μυκητες.) 

στα καλα καθουμενα ρε παιδι μου. χτυπα και αλλο θα τα αντεξω😇😅 πάνω που ήμασταν έτοιμοι για την σπερματεγχυση. προφανως και δεν την κάνουμε τον νοέμβριο. μολις καθαρίσει θα την κανουμε μετα. αρα Δεκεμβριο 

@Mimi26 για αυτο σε ρωτησα για τον αντρα σου αν του πέρασε. πρεπει να το δει με καλλιεργεια, αλλιως θα ρισκαρετε μια εξωσωματική. και αν δεν εχεις κανει απο οτι καταλαβα απο τον γιατρο μου, θα έπρεπε να κανεις και εσυ καλλιεργεια, γιατι αν δεν ειχες παρει αντιβιωση και σε ειχε κολλησει, μπορει να το εχεις και να τον ξανα κολλησεις ή να σε εμποδιζει γενικα στην συλληψη. ή να το έχεις και να μην εχεις μυκητες τελικα. και να θες αντιβιωση. δεν ξερω δεν ειμαι γιατρος. αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπανε να ακολουθησω εγω, σε σκεφτηκα να στα πω 

εγώ μιλησα και με την εμβρυολογο και τον γυναικολογο. ο εντεροκκοκος μπορει να ειναι ασυμπτωματικος και να μην χαλαει το σπερμα (οπως στην περιπτωση μας) αλλά εμποδιζει την συλληψη ή ακομα και να γίνεται την αποβαλει

το καλο σεναριο ειναι να περασει σε 12 μέρες και θα κανουμε και οι δυο καλλιεργεια να δουμε οτι εφυγε (θελει και απο εμενα, κολπικου υγρου.γιατι μπορει να με κολλησε και να ειμαι ασυμπτωματικη) και θα παμε για δεκεμβρη την σπερματεγχυση

προφανως και θα καλεσω την επιτροπη για να την μεταφερω για μαρτιο 

το κακο σεναριο ειναι να μην περασει και να παρει αλλη αντιβιωση και γενικα να μην παιρναει και να τον ταλαιπωρησει μεχρι να τον πιασει καποιο φαρμακο. σε αυτη την περιπτωση αν παρει καιρο , ειπε ο γιατρος οτι θα πρεπει να μπω για υστεροσκοπηση, γιατι στην μητρα μονο ετσι μπορεις να δεις αν θα υπαρχει μικροβιο.  δεν θελω να σκεφτομαι αυτη την περιπτωση , εξαλλου και ο γιατρος ειναι θετικος και λεει οτι θα καθαρισει με την πρωτη αντιβιωση

 

αντε να δουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Kορίτσια μου

πήραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος

είναι πάρα πολύ καλό και με πολύ καλή κινητικότητα και ποσοτητα και όλα.... κάναμε και καλλιεργεια και βρήκαμε μικροβιο.(εντεροκκοκο) (ευτυχως δεν εχει επηρεάσει το σπέρμα) μας είπανε οτι εμποδίζει την σύλληψη και μπορει να ευθυνόταν αυτό. πάλι καλα είναι σε μικρο βαθμό το μικρόβιο γιατι δεν είχε καμια ενοχληση ο αντρας μου. θα παρει αντιβιωση για 12 μερες και μετα πάλι καλλιεργεια να δουμε αν καθαρισε (για προληπτικους λόγους πρέπει να παρω και εγω αντιβιωση και 3 μερες κολπικο υποθετο για να μην βγαλω μυκητες.) 

στα καλα καθουμενα ρε παιδι μου. χτυπα και αλλο θα τα αντεξω😇😅 πάνω που ήμασταν έτοιμοι για την σπερματεγχυση. προφανως και δεν την κάνουμε τον νοέμβριο. μολις καθαρίσει θα την κανουμε μετα. αρα Δεκεμβριο 

@Mimi26 για αυτο σε ρωτησα για τον αντρα σου αν του πέρασε. πρεπει να το δει με καλλιεργεια, αλλιως θα ρισκαρετε μια εξωσωματική 

εγώ μιλησα και με την εμβρυολογο και τον γυναικολογο. ο εντεροκκοκος μπορει να ειναι ασυμπτωματικος και να μην χαλαει το σπερμα (οπως στην περιπτωση μας) αλλά εμποδιζει την συλληψη ή ακομα και να γίνεται την αποβαλει

το καλο σεναριο ειναι να περασει σε 12 μέρες και θα κανουμε και οι δυο καλλιεργεια να δουμε οτι εφυγε (θελει και απο εμενα, κολπικου υγρου.γιατι μπορει να με κολλησε και να ειμαι ασυμπτωματικη) και θα παμε για δεκεμβρη την σπερματεγχυση

προφανως και θα καλεσω την επιτροπη για να την μεταφερω για μαρτιο 

το κακο σεναριο ειναι να μην περασει και να παρει αλλη αντιβιωση και γενικα να μην παιρναει και να τον ταλαιπωρησει μεχρι να τον πιασει καποιο φαρμακο. σε αυτη την περιπτωση αν παρει καιρο , ειπε ο γιατρος οτι θα πρεπει να μπω για υστεροσκοπηση, γιατι στην μητρα μονο ετσι μπορεις να δεις αν θα υπαρχει μικροβιο.  δεν θελω να σκεφτομαι αυτη την περιπτωση , εξαλλου και ο γιατρος ειναι θετικος και λεει οτι θα καθαρισει με την πρωτη αντιβιωση

 

αντε να δουμε.....

Περαστικά κορίτσι μου! Τουλάχιστον ότι υπάρχει να αντιμετωπιστεί άμεσα.... υπομονή έναν κύκλο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ωραίο, κ να δείτε που σε λίγο θα λέει δίπλα σε όλες εγκυούλα💗💗

❤️μακαριιιι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Kορίτσια μου

πήραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος

είναι πάρα πολύ καλό και με πολύ καλή κινητικότητα και ποσοτητα και όλα.... κάναμε και καλλιεργεια και βρήκαμε μικροβιο.(εντεροκκοκο) (ευτυχως δεν εχει επηρεάσει το σπέρμα) μας είπανε οτι εμποδίζει την σύλληψη και μπορει να ευθυνόταν αυτό. πάλι καλα είναι σε μικρο βαθμό το μικρόβιο γιατι δεν είχε καμια ενοχληση ο αντρας μου. θα παρει αντιβιωση για 12 μερες και μετα πάλι καλλιεργεια να δουμε αν καθαρισε (για προληπτικους λόγους πρέπει να παρω και εγω αντιβιωση και 3 μερες κολπικο υποθετο για να μην βγαλω μυκητες.) 

στα καλα καθουμενα ρε παιδι μου. χτυπα και αλλο θα τα αντεξω😇😅 πάνω που ήμασταν έτοιμοι για την σπερματεγχυση. προφανως και δεν την κάνουμε τον νοέμβριο. μολις καθαρίσει θα την κανουμε μετα. αρα Δεκεμβριο 

@Mimi26 για αυτο σε ρωτησα για τον αντρα σου αν του πέρασε. πρεπει να το δει με καλλιεργεια, αλλιως θα ρισκαρετε μια εξωσωματική. και αν δεν εχεις κανει απο οτι καταλαβα απο τον γιατρο μου, θα έπρεπε να κανεις και εσυ καλλιεργεια, γιατι αν δεν ειχες παρει αντιβιωση και σε ειχε κολλησει, μπορει να το εχεις και να τον ξανα κολλησεις ή να σε εμποδιζει γενικα στην συλληψη. ή να το έχεις και να μην εχεις μυκητες τελικα. και να θες αντιβιωση. δεν ξερω δεν ειμαι γιατρος. αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπανε να ακολουθησω εγω, σε σκεφτηκα να στα πω 

εγώ μιλησα και με την εμβρυολογο και τον γυναικολογο. ο εντεροκκοκος μπορει να ειναι ασυμπτωματικος και να μην χαλαει το σπερμα (οπως στην περιπτωση μας) αλλά εμποδιζει την συλληψη ή ακομα και να γίνεται την αποβαλει

το καλο σεναριο ειναι να περασει σε 12 μέρες και θα κανουμε και οι δυο καλλιεργεια να δουμε οτι εφυγε (θελει και απο εμενα, κολπικου υγρου.γιατι μπορει να με κολλησε και να ειμαι ασυμπτωματικη) και θα παμε για δεκεμβρη την σπερματεγχυση

προφανως και θα καλεσω την επιτροπη για να την μεταφερω για μαρτιο 

το κακο σεναριο ειναι να μην περασει και να παρει αλλη αντιβιωση και γενικα να μην παιρναει και να τον ταλαιπωρησει μεχρι να τον πιασει καποιο φαρμακο. σε αυτη την περιπτωση αν παρει καιρο , ειπε ο γιατρος οτι θα πρεπει να μπω για υστεροσκοπηση, γιατι στην μητρα μονο ετσι μπορεις να δεις αν θα υπαρχει μικροβιο.  δεν θελω να σκεφτομαι αυτη την περιπτωση , εξαλλου και ο γιατρος ειναι θετικος και λεει οτι θα καθαρισει με την πρωτη αντιβιωση

 

αντε να δουμε.....

κοριτσι μου χαιρομαι παρα πολυ με τα νεα σου γτ και το σπερμα του αντρα σου ειναι πολυ καλο και η κατασταση απ οτι μας λες ειναι αμεσα αντιμετωπισιμη!!!!😁😄🎉🎉🎉

αν θυμαμαι καλα εσεις σαν ζευγαρι δεν εχετε καποιο αλλο θεμα, τα λεω καλα;;; μηπως τοτε να κανετε και οι 2 τη θεραπεια σας και αφου θα μεταφερεις την επιτροπη για μαρτιο, να κανετε τις προσπάθειές σας φυσιολογικα;; για μενα δωστε κι αυτη την ευκαιρια των 3-4 μηνων μιας και μετα δεν θα υπαρχει κανενα θεμα που να εμποδιζει τη συλληψη.....😉😉

Ευχομαι κοριτσι μου να πανε ολα τελεια με τη θεραπεια του αντρα σου, να ξεμπερδεψει απ την πρωτη κιολας αντιβιωση και πολυ συντομα να μας λες τα ευχαριστα!!!!!!!🤞🤞❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Τουλάχιστον ότι υπάρχει να αντιμετωπιστεί άμεσα.... υπομονή έναν κύκλο ❤

ναι μακαρι να ευθυνοταν αυτο..... και μετα να πιασω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου χαιρομαι παρα πολυ με τα νεα σου γτ και το σπερμα του αντρα σου ειναι πολυ καλο και η κατασταση απ οτι μας λες ειναι αμεσα αντιμετωπισιμη!!!!😁😄🎉🎉🎉

αν θυμαμαι καλα εσεις σαν ζευγαρι δεν εχετε καποιο αλλο θεμα, τα λεω καλα;;; μηπως τοτε να κανετε και οι 2 τη θεραπεια σας και αφου θα μεταφερεις την επιτροπη για μαρτιο, να κανετε τις προσπάθειές σας φυσιολογικα;; για μενα δωστε κι αυτη την ευκαιρια των 3-4 μηνων μιας και μετα δεν θα υπαρχει κανενα θεμα που να εμποδιζει τη συλληψη.....😉😉

Ευχομαι κοριτσι μου να πανε ολα τελεια με τη θεραπεια του αντρα σου, να ξεμπερδεψει απ την πρωτη κιολας αντιβιωση και πολυ συντομα να μας λες τα ευχαριστα!!!!!!!🤞🤞❤️❤️❤️

αλλα προβληματα δεν εχουμε. μονο εγω τις πολυκυστικες. αλλα με προκληση αφου κατεβαζα μου ειπε ο γιατρος οτι μεσα σε 6 προκλησεις θα επιανα

αρα κατι αλλο ευθυνοταν. μακαρι σε 12 μερες να ξεμπερδεψουμε. ετσι και αλλιως ειναι να μου ερθει και περιοδος σε μια βδομαδα οποτε μας επεσε σε καλες μερες που δεν θα χρειαζομασταν επαφες. μεχρι τον μαρτιο σκεφτομαι να κανω μια σπερματεγχυση και να προσπαθησω και μονη μου. καλα τα λες.

αχ ποσο το περιμενω αυτο το νινι. μπορειτε να καταλαβετε ακριβως ποσο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Kορίτσια μου

πήραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος

είναι πάρα πολύ καλό και με πολύ καλή κινητικότητα και ποσοτητα και όλα.... κάναμε και καλλιεργεια και βρήκαμε μικροβιο.(εντεροκκοκο) (ευτυχως δεν εχει επηρεάσει το σπέρμα) μας είπανε οτι εμποδίζει την σύλληψη και μπορει να ευθυνόταν αυτό. πάλι καλα είναι σε μικρο βαθμό το μικρόβιο γιατι δεν είχε καμια ενοχληση ο αντρας μου. θα παρει αντιβιωση για 12 μερες και μετα πάλι καλλιεργεια να δουμε αν καθαρισε (για προληπτικους λόγους πρέπει να παρω και εγω αντιβιωση και 3 μερες κολπικο υποθετο για να μην βγαλω μυκητες.) 

στα καλα καθουμενα ρε παιδι μου. χτυπα και αλλο θα τα αντεξω😇😅 πάνω που ήμασταν έτοιμοι για την σπερματεγχυση. προφανως και δεν την κάνουμε τον νοέμβριο. μολις καθαρίσει θα την κανουμε μετα. αρα Δεκεμβριο 

@Mimi26 για αυτο σε ρωτησα για τον αντρα σου αν του πέρασε. πρεπει να το δει με καλλιεργεια, αλλιως θα ρισκαρετε μια εξωσωματική. και αν δεν εχεις κανει απο οτι καταλαβα απο τον γιατρο μου, θα έπρεπε να κανεις και εσυ καλλιεργεια, γιατι αν δεν ειχες παρει αντιβιωση και σε ειχε κολλησει, μπορει να το εχεις και να τον ξανα κολλησεις ή να σε εμποδιζει γενικα στην συλληψη. ή να το έχεις και να μην εχεις μυκητες τελικα. και να θες αντιβιωση. δεν ξερω δεν ειμαι γιατρος. αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπανε να ακολουθησω εγω, σε σκεφτηκα να στα πω 

εγώ μιλησα και με την εμβρυολογο και τον γυναικολογο. ο εντεροκκοκος μπορει να ειναι ασυμπτωματικος και να μην χαλαει το σπερμα (οπως στην περιπτωση μας) αλλά εμποδιζει την συλληψη ή ακομα και να γίνεται την αποβαλει

το καλο σεναριο ειναι να περασει σε 12 μέρες και θα κανουμε και οι δυο καλλιεργεια να δουμε οτι εφυγε (θελει και απο εμενα, κολπικου υγρου.γιατι μπορει να με κολλησε και να ειμαι ασυμπτωματικη) και θα παμε για δεκεμβρη την σπερματεγχυση

προφανως και θα καλεσω την επιτροπη για να την μεταφερω για μαρτιο 

το κακο σεναριο ειναι να μην περασει και να παρει αλλη αντιβιωση και γενικα να μην παιρναει και να τον ταλαιπωρησει μεχρι να τον πιασει καποιο φαρμακο. σε αυτη την περιπτωση αν παρει καιρο , ειπε ο γιατρος οτι θα πρεπει να μπω για υστεροσκοπηση, γιατι στην μητρα μονο ετσι μπορεις να δεις αν θα υπαρχει μικροβιο.  δεν θελω να σκεφτομαι αυτη την περιπτωση , εξαλλου και ο γιατρος ειναι θετικος και λεει οτι θα καθαρισει με την πρωτη αντιβιωση

 

αντε να δουμε.....

Ο άντρας σου κορίτσι μου αυτό το είδε με το σπερμοδιαγραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...