Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις On 2/8/2021 at 12:33 ΠΜ, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι αυτός ο μήνας να φέρει θετικά τεστακια! Μόνο ευχάριστα να έχουμε!

Ήθελα να ρωτήσω όσες λέτε ότι κάνετε αποχή αυτό το μήνα λόγο εμβολιου, ο γιατρός σας σας είπε να απέχετε ένα κύκλο η 2 3 μήνες όπως λένε κάποιοι; 

Εγω μετά από αποβολή στη 17η εβδομάδα το Μάιο, αύριο έχω να κάνω την υστεροσκόπηση που ειναι η τελευταία από τις εξετάσεις μου για διερεύνηση της αποβολής και πριν 10 μέρες ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό μου. 

Αν όλα πάνε καλά αύριο και εάν μου το επιτρέψει λόγο πρόσφατου εμβολιασμού θέλω να ξεκινησω άμεσα προσπάθειες 🙏

Φίλη μου πως είσαι; Σε εμένα με faizer δεν μου είπε να περιμένω, έκανα ξανά κανονικά νέ αδιέγερση και ωοληψία. Με το ακλό θα πάμε για εμβρυομεταφορά Φθινόπωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ποια μέρα του κύκλου γίνεται η έμβρυο μεταφορα;

Εννοω πως ξέρεις ποτε πρεπει να γίνει ;

Συγνώμη, απλά ρωταω από περιεργεια δεν γνωρίζω καθόλου.. 

Δεν υπάρχει στάνταρ μέρα για όλες μας από ότι έχω καταλάβει έχω ακούσει διαφορετικες μερες από κοριτσια..το πότε σου το λέει ο γιατρός γιατί σε παρακολουθεί με υπέρηχο..κάνω πρώτη φορά με κατεψυγμένα οπότε και εγώ τώρα βλέπω πως γίνεται..την πρώτη φορά τα βάλαμε 5 μέρες μετά την ωοληψια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Δεν υπάρχει στάνταρ μέρα για όλες μας από ότι έχω καταλάβει έχω ακούσει διαφορετικες μερες από κοριτσια..το πότε σου το λέει ο γιατρός γιατί σε παρακολουθεί με υπέρηχο..κάνω πρώτη φορά με κατεψυγμένα οπότε και εγώ τώρα βλέπω πως γίνεται..την πρώτη φορά τα βάλαμε 5 μέρες μετά την ωοληψια..

Κ εγώ με κατεψυγμένα θα πάω Σεπτεμβρίο. Σε ρωτάω απλά γιατί δεν έχω ιδέα δεν εκανα μια ερώτηση στο γιατρό.!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Από ότι είδα τελική ημερομηνία τοκετού μου δίνουν 6 Απριλίου, αλλά θα σας έρθω κορίτσια,να τα λέμε και εκεί!

Πριν μια βδομάδα δεν ήξερα τίποτα και κοίτα να δεις που τώρα αναφέρω και ημερομηνία τοκετού, φοβερό!

Κορίτσια άσχετο είδα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό καφέ σημαδακι το πρωί. Ξέρω πως μπορεί να είναι από το μωράκι που προσπαθεί να κολλήσει καλύτερα στη μήτρα, αλλά Παρ όλα αυτά θα το πω αύριο στον γυναικολόγο να μου πει τη γνώμη του.

 

Καφέ είχα και εγώ σήμερα και είχα και την προηγούμενη φόρα που ήμουν έγκυος. Ο γιατρός μου μου είχε πεί  τότε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικο και να φοβάμαι μόνο το κόκκινο αίμα. Αρά είναι μάλλον κάτι που συμβαίνει συχνά αλλά καλύτερα ρώτησε να σου φύγει η ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ με κατεψυγμένα θα πάω Σεπτεμβρίο. Σε ρωτάω απλά γιατί δεν έχω ιδέα δεν εκανα μια ερώτηση στο γιατρό.!!!! 

Δεν πειράζει θα τον ρωτήσεις όταν έρθει η ώρα.. τώρα μόνο γενικά μου τα έχει πει..με τους υπερήχους θα δει τι πρέπει να γίνει σε εμένα γι'αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω συγκεκριμένα..γιατι τον προηγούμενο μου κύκλο τον ακυρωσαμε δεν πήγε καλά, τώρα ξανά ξεκίνησα και τα κάνουμε λίγο αλλιώς, οποτε το πάω βήμα βήμα και τα ρωτάω σιγά σιγά αν και υπάρχουν πάντα αρκετές απορίες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ με κατεψυγμένα θα πάω Σεπτεμβρίο. Σε ρωτάω απλά γιατί δεν έχω ιδέα δεν εκανα μια ερώτηση στο γιατρό.!!!! 

Αν τα έμβρυα είναι κατεψυγμένα 5ημερων πχ θα τα μεταφέρεις 5 μέρες μετά την ωορρηξία την οποία παρακολουθείς με υπερηχο και αιματολογικές 

Ξεκινας νωρίτερα όμως χτίσιμο ενδομητρίου με χάπια οιστραδιολης κ προγεστερονη είτε με χάπια είτε ενέσιμη είτε συνδυασμός τους. Τα ρυθμίζουν οι γιατροί όλα!

μετα την υπερδιέγερση που πέρασες αυτό θα σου φανεί παιχνιδάκι 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Δεν πειράζει θα τον ρωτήσεις όταν έρθει η ώρα.. τώρα μόνο γενικά μου τα έχει πει..με τους υπερήχους θα δει τι πρέπει να γίνει σε εμένα γι'αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω συγκεκριμένα..γιατι τον προηγούμενο μου κύκλο τον ακυρωσαμε δεν πήγε καλά, τώρα ξανά ξεκίνησα και τα κάνουμε λίγο αλλιώς, οποτε το πάω βήμα βήμα και τα ρωτάω σιγά σιγά αν και υπάρχουν πάντα αρκετές απορίες..

Και εμένα έτυχε να μου ακυρώσουν ΕΤ λόγω ενδομητρίου 

Παρόλο την απογοήτευση το εκτίμησα μετά γιατί θα μπορούσε να με προχωρήσει κ να χάσω και χρήματα κ τα έμβρυα που τα ψάχναμε με το δίκανο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εμένα έτυχε να μου ακυρώσουν ΕΤ λόγω ενδομητρίου 

Παρόλο την απογοήτευση το εκτίμησα μετά γιατί θα μπορούσε να με προχωρήσει κ να χάσω και χρήματα κ τα έμβρυα που τα ψάχναμε με το δίκανο 😂

Ναι δεν το συζητώ..και εγώ το εκτίμησα γιατί μπορούσε να προχωρήσει χωρίς να καταλάβω τίποτα..όπως επίσης εκτιμώ και το γεγονός οτι αυτή τη φορά ζήτησε από μόνος του να μου κάνει περισσότερους υπέρηχους και νωρίτερα στον κύκλο ώστε να μη χάσει την ωορρηξία μου αν κάνω πάλι τόσο γρήγορα..είμαστε να χάνουμε και έμβρυα άδικα στην κατάσταση μας?μετά θα χρειάζομαι πάλι διέγερση φτου και από την αρχή..ειλικρινά ελπίζω να μην υπάρχουν πουθενά γιατροί που παίζουν με τον πόνο μας αν και χλωμό το κόβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι δεν το συζητώ..και εγώ το εκτίμησα γιατί μπορούσε να προχωρήσει χωρίς να καταλάβω τίποτα..όπως επίσης εκτιμώ και το γεγονός οτι αυτή τη φορά ζήτησε από μόνος του να μου κάνει περισσότερους υπέρηχους και νωρίτερα στον κύκλο ώστε να μη χάσει την ωορρηξία μου αν κάνω πάλι τόσο γρήγορα..είμαστε να χάνουμε και έμβρυα άδικα στην κατάσταση μας?μετά θα χρειάζομαι πάλι διέγερση φτου και από την αρχή..ειλικρινά ελπίζω να μην υπάρχουν πουθενά γιατροί που παίζουν με τον πόνο μας αν και χλωμό το κόβω...

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και θα κρατήσεις το μωρό σου γερό!Η τα μωρα σου!Καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και θα κρατήσεις το μωρό σου γερό!Η τα μωρα σου!Καλη επιτυχία 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το ίδιο και σε σένα!! Που θα μας πάει..θα το τσακωσουμε το καλο το εμβρυακι!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αν τα έμβρυα είναι κατεψυγμένα 5ημερων πχ θα τα μεταφέρεις 5 μέρες μετά την ωορρηξία την οποία παρακολουθείς με υπερηχο και αιματολογικές 

Ξεκινας νωρίτερα όμως χτίσιμο ενδομητρίου με χάπια οιστραδιολης κ προγεστερονη είτε με χάπια είτε ενέσιμη είτε συνδυασμός τους. Τα ρυθμίζουν οι γιατροί όλα!

μετα την υπερδιέγερση που πέρασες αυτό θα σου φανεί παιχνιδάκι 😎

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες! Κ ποσο δηλαδή είναι το ιδανικό ενδομήτριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες! Κ ποσο δηλαδή είναι το ιδανικό ενδομήτριο;

Από 8 και πάνω είναι ιδανικό.

Έχουν υπάρξει όμως  εγκυμοσύνες και υγιή μωρα και με λιγότερο από 8 ενδομήτριο!Μην αγχώνεσαι για αυτά δεν είναι στο χέρι σου!Ρυθμιζονται όλα με τα φάρμακα ξέρουν οι γιατροί!

Αν είναι να γίνει το θαύμα θα γίνει 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κάποιες με θυμάστε από πέρσι που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι, κάποιες είστε καινούργιες εδώ😊

Τι κάνετε; Είστε όλες καλά; Παρακολουθώ τα νέα σας κι ας μην γράφω!

Ήθελα να σας πω κι εγώ τα νέα μου, πριν 2 εβδομάδες ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου..Ο μικρός μου σήμερα έγινε 11 μηνών💙 Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει γιατί είναι πολύ αρχή, επίσης θηλάζω και αγχώνομαι γενικά!

Δε ξέρω ακριβώς πότε έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω του θηλασμού δεν είχα περίοδο, αλλά πήγα σήμερα στο γιατρό, είδαμε σάκο και έμβρυο, τα βρήκε όλα πολύ καλά, είμαι περίπου 5εβδ κ 3ημ..ανάμεσα 5η με 6η εβδ πάντως! Καρδούλα θα ακούσουμε την άλλη εβδομάδα μου είπε προς το τέλος!💗

@Lacostaki αν θες βάλε με και πάλι στο πινακάκι με τις εγκυούλες με ΠΗΤ 02.04.2022 για δεύτερο παιδάκι😄 Λογικά θα τη διορθώσουμε στην αυχενική, θα σε ενημερώσω!

Όπως αγχωνόμουν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι αγχώνομαι και τώρα, μέχρι να ακούσω καρδιά, μέχρι να κάνω την αυχενική κλπ, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ ότι όλα θα πάνε καλά όπως την πρώτη φορά😊🙏💞 Αλλά είναι νωρίς ακόμη όσο να πεις..μακάρι να πάνε όλα καλά!🙏

Εύχομαι σε όλες εγκυούλες σύντομα και το 2022 να μας χαρίσει πολλά μωράκια 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandyb @Mimi26 είναι όπως σας τα λέει η @BlackCat η λογική είναι ότι συντονίζει τα έμβρυα με το ενδομητριο δλδ 5 ημερών μπαίνουν 5 μέρες μετά την ωορρηξια τα 3 ημερών 3 μέρες κλπ.

Αν πας σε εντελώς φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα γίνεται η ωορρηξια χωρίς κανένα φάρμακο ούτε παίρνεις τπτ γενικά κ αφού δει την ωορρηξια ο γιατρός δίνει προγεστερονη κλπ ώστε να υποκαταστησει τις ορμόνες που θα παρήγαγε το σώμα αν την μέρα της ωορρηξιας είχαμε μείνει φυσικά έγκυες. Εγώ έτσι πήγα... 

Υπάρχει κ ο τεχνητός κύκλος που χτίζει ενδομητριο με χάπια. Τις λεπτομέρειες όμως δεν τις ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Sandyb @Mimi26 είναι όπως σας τα λέει η @BlackCat η λογική είναι ότι συντονίζει τα έμβρυα με το ενδομητριο δλδ 5 ημερών μπαίνουν 5 μέρες μετά την ωορρηξια τα 3 ημερών 3 μέρες κλπ.

Αν πας σε εντελώς φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα γίνεται η ωορρηξια χωρίς κανένα φάρμακο ούτε παίρνεις τπτ γενικά κ αφού δει την ωορρηξια ο γιατρός δίνει προγεστερονη κλπ ώστε να υποκαταστησει τις ορμόνες που θα παρήγαγε το σώμα αν την μέρα της ωορρηξιας είχαμε μείνει φυσικά έγκυες. Εγώ έτσι πήγα... 

Υπάρχει κ ο τεχνητός κύκλος που χτίζει ενδομητριο με χάπια. Τις λεπτομέρειες όμως δεν τις ξέρω... 

Όντως σαν διαδικασία γενικά την ξέρω, όμως εγώ είμαι το αλλοπροσαλο πλάσμα, πήγα να κάνω τεχνητό που υποτίθεται ότι όλα είναι ελεγχόμενα...πήγα για υπέρηχο τη 12η μέρα του κύκλου και είχα κάνει ήδη ωορρηξία πρώτη φορά στα χρονικά τόσο νωρίς και ήταν ήδη πολύ αργά να το συγχρονισει..τώρα κάτι έκανε λάθος ο γιατρός μου? Κάτι δεν έχω καταλαβει σωστά εγώ? Δεν ξέρω..γι'αυτό και δεν ξέρω τι ακολουθεί από δω και περα.. τώρα πάλι τεχνητό δοκιμάζω και θα δούμε τι θα γινει..αν και του είπα για φυσικό κύκλο δεν ήθελε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Φίλη μου πως είσαι; Σε εμένα με faizer δεν μου είπε να περιμένω, έκανα ξανά κανονικά νέ αδιέγερση και ωοληψία. Με το ακλό θα πάμε για εμβρυομεταφορά Φθινόπωρο. 

Γειά σου κορίτσι μου, καλά είμαι χθες ολοκλήρωσα τις εξετάσεις μου με την υστεροσκοπηση στην οποία βρήκε ότι έχω χαλαρό τράχηλο και σε επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να κάνω συρραφή μαλλον μου είπε. Εχω ραντεβού με τη γυναικολόγο σε 2 εβδομαδες για να μου πει τι κάνω από εδώ και πέρα και πότε μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες και να ρωτήσω για το εμβόλιο. Και εγω το ίδιο με εσένα εκανα.

Σήμερα επισης πήρα κάποια αποτελέσματα από την αιματολογο και ειπε θελει να εξετάσει κάποιους δείκτες που βγήκαν ανεβασμένοι ξανα με ειδικευμένες εξετάσεις σε νοσοκομείο μετά από ένα μήνα και με προβλημάτισε. Ελπίζω να μη μου πουν να περιμένω και άλλο και επισης να μην είναι κάτι σημαντικό. 

Μπραβο πολύ ωραία νέα! Πλησιάζει ο καιρός όπου να ναι! 🧿😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Χαμος γίνεται τα βλέπω τώρα στην τηλεόραση. Ελπίζω να τελειώσει ολο αυτο σύντομα και να μη προχωρήσει και άλλο. Υπομονή, να είστε σε επιφυλακή και ελπίζω να μη κινδυνεύσει κόσμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Sandyb @Mimi26 είναι όπως σας τα λέει η @BlackCat η λογική είναι ότι συντονίζει τα έμβρυα με το ενδομητριο δλδ 5 ημερών μπαίνουν 5 μέρες μετά την ωορρηξια τα 3 ημερών 3 μέρες κλπ.

Αν πας σε εντελώς φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα γίνεται η ωορρηξια χωρίς κανένα φάρμακο ούτε παίρνεις τπτ γενικά κ αφού δει την ωορρηξια ο γιατρός δίνει προγεστερονη κλπ ώστε να υποκαταστησει τις ορμόνες που θα παρήγαγε το σώμα αν την μέρα της ωορρηξιας είχαμε μείνει φυσικά έγκυες. Εγώ έτσι πήγα... 

Υπάρχει κ ο τεχνητός κύκλος που χτίζει ενδομητριο με χάπια. Τις λεπτομέρειες όμως δεν τις ξέρω... 

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί θα πάω με κρύοσυντηρημένα έμβρυα το Σεπτέμβριο μετά από αποτυχία στην ΕΤ . μετά από ωοληψία. Τι εννοείτε όταν λέτε ότι μπορείς να πας με φυσικό κυκλο. Πως γίνεται αυτό; Πρέπει να κανεις ωοληψία το ένα ωάριο που έχεις; Αυτό εννοείτε; Δεν γνώριζα ότι πρέπει να παρακολουθεί την ωορρηξία. Εμένα μου είπε να του τηλ όταν μου έρθει η περίοδος. 
Ο τεχνητός κύκλος είναι με cyclacur, έλεγχος πάχυνσις του ενδομητρίου και μέτρηση οιστραδιόλης; 
Αν ξέρει κάποια λεπτομέρειες ας με ενημερωσει. 
Σας ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Πω πω αυτά είναι τα δύσκολα..ελπίζω να μην επεκταθεί άλλο όλο αυτό γιατί είδα ότι επικρατεί ένα χάος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Όχι παίρνω ήδη τα φαρμακακια μου για προετοιμασία ενδομητρίου και αν πάει καλά αυτός ο κύκλος, γιατί είμαι ότι να ναι τελευταία, κατά το 15αυγουστο με βλέπω για έμβρυομεταφορά...περιμένω να με δει ο γιατρός και να μου πει τι κάνουμε..

Ελπίζω να πάει καλά και κατά το 15αύγουστο να γίνει με το καλό! 😊😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί θα πάω με κρύοσυντηρημένα έμβρυα το Σεπτέμβριο μετά από αποτυχία στην ΕΤ . μετά από ωοληψία. Τι εννοείτε όταν λέτε ότι μπορείς να πας με φυσικό κυκλο. Πως γίνεται αυτό; Πρέπει να κανεις ωοληψία το ένα ωάριο που έχεις; Αυτό εννοείτε; Δεν γνώριζα ότι πρέπει να παρακολουθεί την ωορρηξία. Εμένα μου είπε να του τηλ όταν μου έρθει η περίοδος. 
Ο τεχνητός κύκλος είναι με cyclacur, έλεγχος πάχυνσις του ενδομητρίου και μέτρηση οιστραδιόλης; 
Αν ξέρει κάποια λεπτομέρειες ας με ενημερωσει. 
Σας ευχαριστώ πολύ! 

Όχι δεν κάνεις ωοληψια το ωάριο του μήνα, εγώ που τον είχα ρωτήσει για φυσικό μου είπε ότι πρέπει να βρει απλά την ωορρηξία για να τα βάλει 5 μέρες μετά (για βλαστοκυστες)..τώρα για τον τεχνητό αυτό που λες είναι, χοντρικά μου είχε πει ότι θα πάρω από δεύτερη μέρα κύκλου για 12-14 μέρες οιστραδιόλη για πάχυνση ενδομητρίου και 5 μέρες προγεστερόνη και θα γίνει η ετ..αλλά αν διάβασες τι έπαθα, εμένα κάτι δεν λειτούργησε και χάσαμε τον έλεγχο οπότε ξανά προσπαθώ θα μάθω την Πέμπτη τις λεπτομέρειες αν μου πάει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κάποιες με θυμάστε από πέρσι που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι, κάποιες είστε καινούργιες εδώ😊

Τι κάνετε; Είστε όλες καλά; Παρακολουθώ τα νέα σας κι ας μην γράφω!

Ήθελα να σας πω κι εγώ τα νέα μου, πριν 2 εβδομάδες ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου..Ο μικρός μου σήμερα έγινε 11 μηνών💙 Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει γιατί είναι πολύ αρχή, επίσης θηλάζω και αγχώνομαι γενικά!

Δε ξέρω ακριβώς πότε έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω του θηλασμού δεν είχα περίοδο, αλλά πήγα σήμερα στο γιατρό, είδαμε σάκο και έμβρυο, τα βρήκε όλα πολύ καλά, είμαι περίπου 5εβδ κ 3ημ..ανάμεσα 5η με 6η εβδ πάντως! Καρδούλα θα ακούσουμε την άλλη εβδομάδα μου είπε προς το τέλος!💗

@Lacostaki αν θες βάλε με και στο πινακάκι με τις εγκυούλες με ΠΗΤ 02.04.2022 για δεύτερο παιδάκι😄 Λογικά θα τη διορθώσουμε στην αυχενική, θα σε ενημερώσω!

Όπως αγχωνόμουν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι αγχώνομαι και τώρα, μέχρι να ακούσω καρδιά, μέχρι να κάνω την αυχενική κλπ, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ ότι όλα θα πάνε καλά όπως την πρώτη φορά😊🙏💞 Αλλά είναι νωρίς ακόμη όσο να πεις..μακάρι να πάνε όλα καλά!🙏

Εύχομαι σε όλες εγκυούλες σύντομα και το 2022 να μας χαρίσει πολλά μωράκια 😍😍😍

Να χαίρεσαι τον μικρό σου και με το καλό το αδερφάκι!!εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!τελικά το άγχος πάντα ίδιο έτσι? Δεν γλιτώνουμε από αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όχι δεν κάνεις ωοληψια το ωάριο του μήνα, εγώ που τον είχα ρωτήσει για φυσικό μου είπε ότι πρέπει να βρει απλά την ωορρηξία για να τα βάλει 5 μέρες μετά (για βλαστοκυστες)..τώρα για τον τεχνητό αυτό που λες είναι, χοντρικά μου είχε πει ότι θα πάρω από δεύτερη μέρα κύκλου για 12-14 μέρες οιστραδιόλη για πάχυνση ενδομητρίου και 5 μέρες προγεστερόνη και θα γίνει η ετ..αλλά αν διάβασες τι έπαθα, εμένα κάτι δεν λειτούργησε και χάσαμε τον έλεγχο οπότε ξανά προσπαθώ θα μάθω την Πέμπτη τις λεπτομέρειες αν μου πάει καλά.

Εσύ πήγες με φυσικό κύκλο και δεν λειτούργησε; Συνήθως τι είναι προτιμότερο; Εγώ ας πούμε δεν είμαι πολύ υπέρ των χαπιών και του τεχνητού τρόπου, αλλά ο γιατρος μου δεν μου ανέφερε τον φυσικό κύκλο καθόλου. Βλαστοκύστες 5 ημερών έχουμε, αλλά μου είπε  ότι θα προετοιμάσουμε το ενδομήτριο. Μήπως βαριούνται να ασχολούνται να ψάχνουν πότε θα έχουμε ωορρηξία; Έχω κάνει μια φορά ΕΤ με κρυοσυντηρημενα του προηγούμενου μήνα, μου έδωσε του κόσμου τα χάπια ο γιατρος και πιστεύω ότι δεν με οφέλησε καθόλου. 
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εσύ πήγες με φυσικό κύκλο και δεν λειτούργησε; Συνήθως τι είναι προτιμότερο; Εγώ ας πούμε δεν είμαι πολύ υπέρ των χαπιών και του τεχνητού τρόπου, αλλά ο γιατρος μου δεν μου ανέφερε τον φυσικό κύκλο καθόλου. Βλαστοκύστες 5 ημερών έχουμε, αλλά μου είπε  ότι θα προετοιμάσουμε το ενδομήτριο. Μήπως βαριούνται να ασχολούνται να ψάχνουν πότε θα έχουμε ωορρηξία; Έχω κάνει μια φορά ΕΤ με κρυοσυντηρημενα του προηγούμενου μήνα, μου έδωσε του κόσμου τα χάπια ο γιατρος και πιστεύω ότι δεν με οφέλησε καθόλου. 
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Όχι τεχνητό πήγα να κάνω..εμένα πάλι ο γιατρός μου δεν είναι και των πολλών φαρμάκων, απίστευτο και όμως αληθινό, αλλά εγώ δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο και μετά την αποβολή μου έγινε ακόμα χειρότερος οπότε δεν ήθελε να ψάχνει και να κάνουμε συνέχεια υπερηχους.. θα ήταν και για μας ταλαιπωρία..γι αυτό με ξαναδοκιμάζει με χάπια και θα δει πως θα με προχωρήσει αν κάτι πάει πάλι στραβα..πιστεύω το τι είναι προτιμότερο εξαρτάται τη γυναικα.. μπορεί και να βαριουνται ποιος ξέρει!! εγώ αν είχα σχετικά σταθερή ωορρηξία θα έκανα νομίζω τελείως φυσικό όπως η tokyo γιατί έχω καλό ενδομήτριο και χωρίς χαπια..μπορείς όμως να τον ρωτήσεις..τι σου είχε δώσει τότε μήπως θυμάσαι? άλλος γιατρός ήταν ή αυτός που έχεις τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...