Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Τίποτα! Έχω και μια που φτιάχνει γλυκά χωρίς ζάχαρη..ούτε μέλια κ τέτοια! Οποία ενδιαφέρεται, την γράφω κ αυτή!

Αχ ναι στείλε μου με ενδιαφέρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Αχ κορίτσια μου δώσατε λίγο κουράγιο ελπιζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση...εγώ σήμερα τον πηγα στη γιαγιά τ και κάνω την καμπύλη ζαχαρου...ευτυχώς κάθομαι στο αυτοκίνητο γιατί γίνεται και λίγο χαζούλης με τα ραπιντ...

Πώς πήγε η καμπύλη ζαχάρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Αχ ναι στείλε μου με ενδιαφέρει!!!

https://instagram.com/dimidiet?utm_medium=copy_link

Έχω κάνει σχεδόν όλα τα γλυκά της και μ άρεσαν όλα...κ είμαι φουλ γλυκατζου, δεν διαλέγω ότι κ ότι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πώς πήγε η καμπύλη ζαχάρου;

Τη Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα η αλήθεια είναι πως ήμουν χαλια ειχα πολυ ζαλαδα κ πονοκέφαλο...τις τελευταίες μέρες έχω συχνά πονοκέφαλο απο Δευτέρα π θα παρω τα αποτελέσματα θα πάω κ στο γιατρό μ βα με δει κ να το συζητήσουμε..έχει και κάποια άλλη κοπέλα πονοκεφάλους;;;κουράστηκα κ πολυ αυτές τις μέρες με δουλεύεις κ λογο με το μικρούλη μ π ειχε πολυ γκρίνια δουλευε κ πολλές ώρες ο άντρας μ κ δεν είχα βοηθάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πως πάνε οι εξετάσεις σας;

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα από τη καμπύλη και βγήκαν καλά, αν και ακόμα δε τα χει δει ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι οκ.

Πριν τη γλυκόζη είχα 66 μια ώρα μετά 121 και 2 ώρες μετά 91. Επίσης η γεύση της γλυκόζης μου φάνηκε μια χαρά.😅 Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πως θα έπινα κάτι πολύ χάλια και μου φάνηκε σούπερ😂 μου το είχαν μοιράσει σε δύο ποτήρια, δε ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο. 

Κορίτσια έχω δύο μέρες που τρώω μεσημεριανό και μετά δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα μεσημέρια τρώω μεγάλες ποσότητες και τώρα πιστεύω πως πλέον πρέπει να τρώω μικρότερη μερίδα γιατί το στομάχι πιέζεται από το μωρό. Το παθαίνετε και εσείς αυτό; 

Επίσης η κοιλιά μου έχει αρχίσει και είναι τεραστίων διαστάσεων. Και μόλις μπήκα 7ο δηλαδή ως τον 9ο δε ξέρω μέχρι που θα φτάσει.Ειμαι σχετικά στενή στη μέση και πετάγεται προς τα μπροστά πολύ. 

Οι δίδυμομανουλες και οι τριδυμομανουλα πως τα καταφέρνετε αλήθεια;☺️ 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πως πάνε οι εξετάσεις σας;

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα από τη καμπύλη και βγήκαν καλά, αν και ακόμα δε τα χει δει ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι οκ.

Πριν τη γλυκόζη είχα 66 μια ώρα μετά 121 και 2 ώρες μετά 91. Επίσης η γεύση της γλυκόζης μου φάνηκε μια χαρά.😅 Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πως θα έπινα κάτι πολύ χάλια και μου φάνηκε σούπερ😂 μου το είχαν μοιράσει σε δύο ποτήρια, δε ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο. 

Κορίτσια έχω δύο μέρες που τρώω μεσημεριανό και μετά δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα μεσημέρια τρώω μεγάλες ποσότητες και τώρα πιστεύω πως πλέον πρέπει να τρώω μικρότερη μερίδα γιατί το στομάχι πιέζεται από το μωρό. Το παθαίνετε και εσείς αυτό; 

Επίσης η κοιλιά μου έχει αρχίσει και είναι τεραστίων διαστάσεων. Και μόλις μπήκα 7ο δηλαδή ως τον 9ο δε ξέρω μέχρι που θα φτάσει.Ειμαι σχετικά στενή στη μέση και πετάγεται προς τα μπροστά πολύ. 

Οι δίδυμομανουλες και οι τριδυμομανουλα πως τα καταφέρνετε αλήθεια;☺️ 

 

 

Καλησπέραα, καλό σαββατοκύριακο!! ❤️❤️

Πολύ καλή μου φαίνεται κι εμένα η καμπύλη σου!! Το νηστείας είναι λίγο χαμηλό, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα τόσο έχεις, ε; Οπότε μια χαρά!

Κι εμένα έχει μεγαλώσει η κοιλιά πλέον, είχε μεγαλώσει απότομα κάπου το Νοέμβριο, από τότε μεγαλώνει αργά, αλλά φαίνεται πλέον ακόμη κ με τα φούτερ! Λοιπόν εγώ κοιτάω πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλιά με κάτι που είχατε πει κάποτε, αν βλέπω κάτω να ξυριστώ ή όχι..😆 Ακόμα βλέπω να ξυριστώ μια χαρά, εσείς;; Στον 7ο είμαι κι εγώ, στην 29η εβδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Τη Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα η αλήθεια είναι πως ήμουν χαλια ειχα πολυ ζαλαδα κ πονοκέφαλο...τις τελευταίες μέρες έχω συχνά πονοκέφαλο απο Δευτέρα π θα παρω τα αποτελέσματα θα πάω κ στο γιατρό μ βα με δει κ να το συζητήσουμε..έχει και κάποια άλλη κοπέλα πονοκεφάλους;;;κουράστηκα κ πολυ αυτές τις μέρες με δουλεύεις κ λογο με το μικρούλη μ π ειχε πολυ γκρίνια δουλευε κ πολλές ώρες ο άντρας μ κ δεν είχα βοηθάει...

Καλησπέρα!!

Καλά αποτελέσματα!!💞

Εγώ έχω καμιά φορά αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, γιατί και χωρίς να είμαι έγκυος έχω κάποιες φορές😅

Υπομονή!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα, καλό σαββατοκύριακο!! ❤️❤️

Πολύ καλή μου φαίνεται κι εμένα η καμπύλη σου!! Το νηστείας είναι λίγο χαμηλό, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα τόσο έχεις, ε; Οπότε μια χαρά!

Κι εμένα έχει μεγαλώσει η κοιλιά πλέον, είχε μεγαλώσει απότομα κάπου το Νοέμβριο, από τότε μεγαλώνει αργά, αλλά φαίνεται πλέον ακόμη κ με τα φούτερ! Λοιπόν εγώ κοιτάω πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλιά με κάτι που είχατε πει κάποτε, αν βλέπω κάτω να ξυριστώ ή όχι..😆 Ακόμα βλέπω να ξυριστώ μια χαρά, εσείς;; Στον 7ο είμαι κι εγώ, στην 29η εβδ

 

Θυμάμαι πως η κοιλίτσα σου ήταν πολύ μικρή! Άρα πιστεύω πως και τώρα σχετικα μικρούλα θα ναι για το μήνα μας.

Χαχαχ αφού βλέπεις να ξυριστείς είσαι τέλεια! 

Το κακό είναι ότι εγώ πρέπει να κάνω μια προσπάθεια για να το δω😂

Το καλό είναι ότι έχω κάνει εδώ και χρόνια λέιζερ άρα δεν έχω τρίχες να χρειαστεί να  ξυρισω 😂

Από κιλά έχω πάρει 8.5, και πραγματικά ως τώρα έχει κυλισει ρολόι η εγκυμοσύνη δεν έχω παράπονο. Ούτε μέση πονάει ( έχω σκολίωση) ούτε τπτ. Βέβαια κάνω τη γυμναστική μου όσο μπορώ και προσπαθώ να περπατάω όσο μπορώ.

Αλλά αυτό με τις καούρες και τη δυσπεψία νομίζω ήρθε για να μείνει. Στην αρχή της εβδομάδας επειδή ξάπλωσα αφού είχα φάει, έπαθα παλινδρόμηση ( μου ήρθε στο στόμα ,υγρό από το στομάχι) πολύ χάλια αίσθηση.  

Πρέπει να μετριασω λίγο τις ποσότητες και να αφήνω χρόνο μεχρι να ξαπλώσω.

Επίσης η μπέμπα κοριτσια μιλάμε για κλοτσιες όχι αστεία. Είναι ορατό και με το μάτι πλέον. Η κοιλιά μου ανεβοκατεβαίνει😄 

Χαμουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πως πάνε οι εξετάσεις σας;

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα από τη καμπύλη και βγήκαν καλά, αν και ακόμα δε τα χει δει ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι οκ.

Πριν τη γλυκόζη είχα 66 μια ώρα μετά 121 και 2 ώρες μετά 91. Επίσης η γεύση της γλυκόζης μου φάνηκε μια χαρά.😅 Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πως θα έπινα κάτι πολύ χάλια και μου φάνηκε σούπερ😂 μου το είχαν μοιράσει σε δύο ποτήρια, δε ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο. 

Κορίτσια έχω δύο μέρες που τρώω μεσημεριανό και μετά δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα μεσημέρια τρώω μεγάλες ποσότητες και τώρα πιστεύω πως πλέον πρέπει να τρώω μικρότερη μερίδα γιατί το στομάχι πιέζεται από το μωρό. Το παθαίνετε και εσείς αυτό; 

Επίσης η κοιλιά μου έχει αρχίσει και είναι τεραστίων διαστάσεων. Και μόλις μπήκα 7ο δηλαδή ως τον 9ο δε ξέρω μέχρι που θα φτάσει.Ειμαι σχετικά στενή στη μέση και πετάγεται προς τα μπροστά πολύ. 

Οι δίδυμομανουλες και οι τριδυμομανουλα πως τα καταφέρνετε αλήθεια;☺️ 

 

 

Μια χαρά είναι η καμπύλη σου!! Μπράβο!!! Αχ αυτό με τη χώνεψη το έχω κι εγώ δημητριακά με γάλα μπορεί να φάω και αισθανομαι λες και έφαγα λουκάνικο 😂😂😂 Μεγαλώνουν τα μπομπακια μας και μας πιεζουν!! Σε νιώθω όσο αφορά τη κοιλιά!! Μπόμπα είμαι κι εγώ! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα, καλό σαββατοκύριακο!! ❤️❤️

Πολύ καλή μου φαίνεται κι εμένα η καμπύλη σου!! Το νηστείας είναι λίγο χαμηλό, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα τόσο έχεις, ε; Οπότε μια χαρά!

Κι εμένα έχει μεγαλώσει η κοιλιά πλέον, είχε μεγαλώσει απότομα κάπου το Νοέμβριο, από τότε μεγαλώνει αργά, αλλά φαίνεται πλέον ακόμη κ με τα φούτερ! Λοιπόν εγώ κοιτάω πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλιά με κάτι που είχατε πει κάποτε, αν βλέπω κάτω να ξυριστώ ή όχι..😆 Ακόμα βλέπω να ξυριστώ μια χαρά, εσείς;; Στον 7ο είμαι κι εγώ, στην 29η εβδ

Μια χαραουλα είσαι εσυ κορίτσι μου εγώ απο τον 5ο το έχω χάσει 😂😂😂 ότι φτάσω με το ξυραφάκι στα τυφλά. Πλέον μόνο τα φουτερ του άντρα μου μου κάνουν όπως λέει και Ρία και η δική μου κοιλιά ειναι τεράστιων διαστάσεων. Φαντάσου ουτε κάλτσες δεν μπορω πλεον να φορέσω. 14 κιλά στη κοιλιά τα εχω παρει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2022 at 11:09 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλή χρονιά!!

Ελπίζω να είναι όλα καλά στην οικογένεια!

Δε ξέρω να σε βοηθήσω για το βάψιμο των τοίχων! Ίσως αν είναι οικολογικές οι βαφές δεν πειράζει να τις μυρίζεις..αλλά δε ξέρω κι όλας. Κ αν βάφεις θα μυρίζεις για ώρες. Ρώτα το γιατρό σου καλύτερα!

Τώρα όπως λες για την άνοιξη ίσως στεγνώσει πιο γρήγορα.. Αλλιώς αν το βάψετε τώρα κλείστε το δωμάτιο κ αφήστε το να αερίζεται για να στεγνώσει γρήγορα.

Εγώ θα σου έλεγα αν θέλεις να το βάψεις εσύ με τον άντρα σου να το κάνετε άνοιξη! Αλλιώς αν θέλεις να το έχεις έτοιμο πριν γεννηθεί να το βάψει τώρα κάποιος άλλος😊 Ό,τι θέλετε όμως!! ☺️

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έκανε ο πατέρας μου το εμβόλιο και απέκτησε ένα θέμα αμέσως ενώ ήταν μια χαρά και φοβόμαστε τώρα. 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου αυτή τη βδομάδα που έχω ραντεβού απλά έλεγα μήπως προλάβαινα τη περασμένη βδομάδα που είχε καλό καιρό. Τώρα ξανα χάλασε πάλι. Μάλλον σκεφτόμαστε να φέρουμε μπογιατζή τελικά να το βάψει.

στις On 6/1/2022 at 6:41 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Αμα μπορείς καλυτερα να τα κάνεις τώρα γτ μετά με το μωράκι είναι πιο δύσκολο υπάρχουν οικολογικά χρώματα αοσμα εγω πριν κάποιες μέρες έβαψα το σαλόνι μ γτ μετά με ένα νήπιο κ ένα μωρό θα είναι πιο δύσκολο.. τώρα για το αν θα το βαψετε μόνοι σας είναι κ πόσο χρόνο έχετε...μπορείς π.χ αν θέλετε να σας το βαψει κάποιος μάστορας κ να κάνετε κανένα συννεφάκι μόνοι σας να κολλήσετε αυτοκολλητα επειδή έχουμε βάλει αρκετές φορές μόνοι μας το σπίτι είναι λίγο παίδεμα τα κοψίματα τα ταβάνια...

Τελικα κι εμείς αυτό αποφασίσαμε να το κάνουμε τώρα πριν έρθει το μωρό κ δεν έχουμε χρόνο. Πιάνουν τα χέρια μας βάψαμε κ στο παρελθόν δωμάτια το θέμα ήταν απλά απο τη μια η χαρα του να δημιουργήσουμε εμείς για το μωρό μας αλλά ο σύζυγος μου λέει τώρα τι οικολογικές και μη καλύτερα να φέρουμε κάποιον άλλο να το κάνει. Αυτοκολλητάκια ναι θα βάλουμε αφού βαφτεί! Για σχέδια σκεφτόμασταν αλλά είμαι κ ψυχαναγκαστική εγώ. Βρήκα έναν κ είδα δουλειά του στο fb και τα έκσνε λίγο στραβά οπότε λέω άσε μην μας το καταστρέψει!

στις On 6/1/2022 at 7:56 ΠΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα, μια χαρά είναι στο ύψος για εσένα, για εμένα που είμαι 1,50 μέτρο με τα χέρια στην ανάταση μου πέφτει λίγο ψηλό 🤣 άντρας μου έχει το ίδιο ύψος με εσένα και του είναι μια χαρά. Επίσης δεν σας το ΄έγραψα περιλαμβάνει και αρκετά extra όπως κουνουπιέρα, κουκούλα βροχής, ένα μικρό στρωματάκι - αλλαξιέρα, μεγάλο αποθηκευτικό χώρο από κάτω, ποτηροθήκη 

Ωωω σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση. Το έψαξα στο ίντερνετ αλλά βρίσκω μόνο το 2 σε 1 και όχι το 3 σε 1 που περιλαμβάνει κ το αβγό που βγαίνεις απο το μαιευτήριο; Εσύ τι πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πως πάνε οι εξετάσεις σας;

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα από τη καμπύλη και βγήκαν καλά, αν και ακόμα δε τα χει δει ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι οκ.

Πριν τη γλυκόζη είχα 66 μια ώρα μετά 121 και 2 ώρες μετά 91. Επίσης η γεύση της γλυκόζης μου φάνηκε μια χαρά.😅 Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πως θα έπινα κάτι πολύ χάλια και μου φάνηκε σούπερ😂 μου το είχαν μοιράσει σε δύο ποτήρια, δε ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο. 

Κορίτσια έχω δύο μέρες που τρώω μεσημεριανό και μετά δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα μεσημέρια τρώω μεγάλες ποσότητες και τώρα πιστεύω πως πλέον πρέπει να τρώω μικρότερη μερίδα γιατί το στομάχι πιέζεται από το μωρό. Το παθαίνετε και εσείς αυτό; 

Επίσης η κοιλιά μου έχει αρχίσει και είναι τεραστίων διαστάσεων. Και μόλις μπήκα 7ο δηλαδή ως τον 9ο δε ξέρω μέχρι που θα φτάσει.Ειμαι σχετικά στενή στη μέση και πετάγεται προς τα μπροστά πολύ. 

Οι δίδυμομανουλες και οι τριδυμομανουλα πως τα καταφέρνετε αλήθεια;☺️ 

 

 

Καλημέρα κορίτσι! Αυτό το παθαίνω κι εγώ. Την ίδια ποσότητα φαγητού που ήθελα να χορτάσω όταν την τρώω σκάω και μετά δεν μπορώ να αναπνεύσω! Είμαι στην 33η βδομάδα! 

Εμένα πάλι η κοιλιά μου φαίνεται σαν να είμαι στον 6ο. Λέει η πεθερά μου " έχει χώρο να απλωθεί το παιδί μέσα γι'γι'αυτό δε φαίνεται" 😛 Δε ξέρω αν τελικά παίζει ρόλο το ύψος. Στη γειτονιά μου όλοι με είδαν κανένας δεν κατάλαβε την εγκυμοσύνη μου και μπήκα στον 8ο. Ίσως να νόμιζαν πως πάχυνα λιγάκι! Εγώ πάλι έχω ανοιχτή λεκάνη. Να παίζει ρόλο αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έκανε ο πατέρας μου το εμβόλιο και απέκτησε ένα θέμα αμέσως ενώ ήταν μια χαρά και φοβόμαστε τώρα. 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου αυτή τη βδομάδα που έχω ραντεβού απλά έλεγα μήπως προλάβαινα τη περασμένη βδομάδα που είχε καλό καιρό. Τώρα ξανα χάλασε πάλι. Μάλλον σκεφτόμαστε να φέρουμε μπογιατζή τελικά να το βάψει.

Τελικα κι εμείς αυτό αποφασίσαμε να το κάνουμε τώρα πριν έρθει το μωρό κ δεν έχουμε χρόνο. Πιάνουν τα χέρια μας βάψαμε κ στο παρελθόν δωμάτια το θέμα ήταν απλά απο τη μια η χαρα του να δημιουργήσουμε εμείς για το μωρό μας αλλά ο σύζυγος μου λέει τώρα τι οικολογικές και μη καλύτερα να φέρουμε κάποιον άλλο να το κάνει. Αυτοκολλητάκια ναι θα βάλουμε αφού βαφτεί! Για σχέδια σκεφτόμασταν αλλά είμαι κ ψυχαναγκαστική εγώ. Βρήκα έναν κ είδα δουλειά του στο fb και τα έκσνε λίγο στραβά οπότε λέω άσε μην μας το καταστρέψει!

Ωωω σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση. Το έψαξα στο ίντερνετ αλλά βρίσκω μόνο το 2 σε 1 και όχι το 3 σε 1 που περιλαμβάνει κ το αβγό που βγαίνεις απο το μαιευτήριο; Εσύ τι πήρες;

Καλημέρα, είχε προσφορά στην Black friday το καρότσι και έβαλα ξεχωριστά στο καλάθι αγορών το αυγό και την βάση Iso fix γιατί με συνέφερε καλύτερα οικονομικά (έκανε το κατάστημα 15% έκπτωση σε ότι δεν ήταν ήδη σε προσφορά) οπότε έβγαινε φθηνότερα έτσι... το πήρα από το κατάστημα Oh baby και όλα μαζί πήγαν 650 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα, καλό σαββατοκύριακο!! ❤️❤️

Πολύ καλή μου φαίνεται κι εμένα η καμπύλη σου!! Το νηστείας είναι λίγο χαμηλό, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα τόσο έχεις, ε; Οπότε μια χαρά!

Κι εμένα έχει μεγαλώσει η κοιλιά πλέον, είχε μεγαλώσει απότομα κάπου το Νοέμβριο, από τότε μεγαλώνει αργά, αλλά φαίνεται πλέον ακόμη κ με τα φούτερ! Λοιπόν εγώ κοιτάω πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλιά με κάτι που είχατε πει κάποτε, αν βλέπω κάτω να ξυριστώ ή όχι..😆 Ακόμα βλέπω να ξυριστώ μια χαρά, εσείς;; Στον 7ο είμαι κι εγώ, στην 29η εβδ

Χαχχααα και εγώ αυτό έχω σαν σημάδι, ότι ακόμα βλέπω να ξυριστώ, δεν είναι και εμένα ακόμα πολύ μεγάλη η κοιλιά οπότε κάνω την δουλειά μου 🤣Νομίζω εμείς η δύο είχαμε παρόμοια κοιλίτσα. ❤️ Από κιλά δεν ξέρω πόσα έχω πάρει από την εγκυμοσύνη λόγο του ότι είχα χάσει πολλά κιλά πριν μείνω έγκυος που δεν έτρωγα κανονικά δεν μπορώ να υπολογίσω. Πάντως πριν αδυνατίσω και φτάσω 45 κιλά ήμουν 52 και τώρα που είμαι στον 7 και τρώω πάλι κανονικά είμαι 53 άρα δεν πρέπει να έχω πάρει πολλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα, είχε προσφορά στην Black friday το καρότσι και έβαλα ξεχωριστά στο καλάθι αγορών το αυγό και την βάση Iso fix γιατί με συνέφερε καλύτερα οικονομικά (έκανε το κατάστημα 15% έκπτωση σε ότι δεν ήταν ήδη σε προσφορά) οπότε έβγαινε φθηνότερα έτσι... το πήρα από το κατάστημα Oh baby και όλα μαζί πήγαν 650 ευρώ 

Α δες και στο irokids έχει επιλογή να τα κάνεις πακέτο όλα και στο τέλος βάζεις στο καλάθι κωδικό έκπτωσης

"CARTNOW" και έχει πάλι μια μικρή έκπτωση, αυτό το κατάστημα νομίζω το έχει και ετοιμοπαράδοτο. Ότι άλλη πληροφορία ή βοήθεια θέλεις πές μου... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Αυτό το παθαίνω κι εγώ. Την ίδια ποσότητα φαγητού που ήθελα να χορτάσω όταν την τρώω σκάω και μετά δεν μπορώ να αναπνεύσω! Είμαι στην 33η βδομάδα! 

Εμένα πάλι η κοιλιά μου φαίνεται σαν να είμαι στον 6ο. Λέει η πεθερά μου " έχει χώρο να απλωθεί το παιδί μέσα γι'γι'αυτό δε φαίνεται" 😛 Δε ξέρω αν τελικά παίζει ρόλο το ύψος. Στη γειτονιά μου όλοι με είδαν κανένας δεν κατάλαβε την εγκυμοσύνη μου και μπήκα στον 8ο. Ίσως να νόμιζαν πως πάχυνα λιγάκι! Εγώ πάλι έχω ανοιχτή λεκάνη. Να παίζει ρόλο αυτό;

Καλημέρα, καλή Κυριακή! 

Μπορεί η σωματοδομή σου να είναι έτσι και το μωράκι σου να έχει χώρο να απλωθεί😄

Μπήκες 8ο και δεν σε παίρνουν χαμπάρι πως είσαι έγκυος; Πωπω απίστευτο! 

Σας ζηλεύω κορίτσια εσάς με τις πιο μικρές κοιλιτσες. Μου φαίνεται πως όταν με το καλό γεννησετε τα μπεμπακια σας θα επανέλθετε αμεσως. 

Αλλά δε πειράζει καλά να είμαστε όλες, και ας φουσκώνουμε κάποιες παραπανω.☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πως πάνε οι εξετάσεις σας;

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα από τη καμπύλη και βγήκαν καλά, αν και ακόμα δε τα χει δει ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι οκ.

Πριν τη γλυκόζη είχα 66 μια ώρα μετά 121 και 2 ώρες μετά 91. Επίσης η γεύση της γλυκόζης μου φάνηκε μια χαρά.😅 Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πως θα έπινα κάτι πολύ χάλια και μου φάνηκε σούπερ😂 μου το είχαν μοιράσει σε δύο ποτήρια, δε ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο. 

Κορίτσια έχω δύο μέρες που τρώω μεσημεριανό και μετά δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα μεσημέρια τρώω μεγάλες ποσότητες και τώρα πιστεύω πως πλέον πρέπει να τρώω μικρότερη μερίδα γιατί το στομάχι πιέζεται από το μωρό. Το παθαίνετε και εσείς αυτό; 

Επίσης η κοιλιά μου έχει αρχίσει και είναι τεραστίων διαστάσεων. Και μόλις μπήκα 7ο δηλαδή ως τον 9ο δε ξέρω μέχρι που θα φτάσει.Ειμαι σχετικά στενή στη μέση και πετάγεται προς τα μπροστά πολύ. 

Οι δίδυμομανουλες και οι τριδυμομανουλα πως τα καταφέρνετε αλήθεια;☺️ 

 

 

Καλημέρα!! Εγώ καιρό τώρα δεν βλέπω τίποτα από την κοιλιά μου κ κάτω! Κάλτσες παπούτσια κόψιμο νυχιών τα κάνει ο σύζυγος! Στο σημείο δεν ξυρίζομαι κάνω κερί οπότε κομπλέ..πόδια ξυρίζω αλλά πιάνω το ξυράφι από την άκρη άκρη βάζω το πόδι πάνω στο μπανιέρα κ ότι γίνει!...από κιλά έχω πάρει συνολικά 15 σλλα μόνο στην κοιλιά.

Παλινδρομηση είχα κ εγώ κάποιες φορές κ την πρώτη φορά που το έπαθα κοιμόμουν κ νομιζα ότι ξανάρθε ο εμετός του 1ου τριμήνου κ έβαλα τα κλάματα 🤣 δεν μείωσα την μερίδα απλά τρωω πιο αργά κ μένω καθιστή κανένα δίωρο πριν ξαπλώσω. Αλλά και το βράδυ κοιμάμαι καθιστή γιατί όπου γυρίσω στο πλάι τα ενοχλώ κ αρχίζουν να κλωτσάνε, οπότε δεν μ ξαναετυχε! Κάποιους βοηθάει κ το γάλα! Εγώ το δοκίμασα, αλλά το γάλα είναι το φάρμακο μου από πάντα οπότε δεν ξέρω αν αληθεύει! Αυτά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!! Εγώ καιρό τώρα δεν βλέπω τίποτα από την κοιλιά μου κ κάτω! Κάλτσες παπούτσια κόψιμο νυχιών τα κάνει ο σύζυγος! Στο σημείο δεν ξυρίζομαι κάνω κερί οπότε κομπλέ..πόδια ξυρίζω αλλά πιάνω το ξυράφι από την άκρη άκρη βάζω το πόδι πάνω στο μπανιέρα κ ότι γίνει!...από κιλά έχω πάρει συνολικά 15 σλλα μόνο στην κοιλιά.

Παλινδρομηση είχα κ εγώ κάποιες φορές κ την πρώτη φορά που το έπαθα κοιμόμουν κ νομιζα ότι ξανάρθε ο εμετός του 1ου τριμήνου κ έβαλα τα κλάματα 🤣 δεν μείωσα την μερίδα απλά τρωω πιο αργά κ μένω καθιστή κανένα δίωρο πριν ξαπλώσω. Αλλά και το βράδυ κοιμάμαι καθιστή γιατί όπου γυρίσω στο πλάι τα ενοχλώ κ αρχίζουν να κλωτσάνε, οπότε δεν μ ξαναετυχε! Κάποιους βοηθάει κ το γάλα! Εγώ το δοκίμασα, αλλά το γάλα είναι το φάρμακο μου από πάντα οπότε δεν ξέρω αν αληθεύει! Αυτά 😁

Μαράκι καλημέρα!

Έκανα εικόνα να ξαπλώνεις στο πλαι για να βολευτεις και τρία μωράκια να προσπαθούν να χωρέσουν και να βολευτουν και αυτά στη κοιλίτσα😂

Το καλό είναι πως σε λίγες εβδομάδες θα έρθουν στον κόσμο και θα βολευτειτε και θα αγαπηθείτε ολοι! Λιγάκι σου έμεινε☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Μαράκι καλημέρα!

Έκανα εικόνα να ξαπλώνεις στο πλαι για να βολευτεις και τρία μωράκια να προσπαθούν να χωρέσουν και να βολευτουν και αυτά στη κοιλίτσα😂

Το καλό είναι πως σε λίγες εβδομάδες θα έρθουν στον κόσμο και θα βολευτειτε και θα αγαπηθείτε ολοι! Λιγάκι σου έμεινε☺️

Ισχύει! Αυτό περιμένουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Α δες και στο irokids έχει επιλογή να τα κάνεις πακέτο όλα και στο τέλος βάζεις στο καλάθι κωδικό έκπτωσης

"CARTNOW" και έχει πάλι μια μικρή έκπτωση, αυτό το κατάστημα νομίζω το έχει και ετοιμοπαράδοτο. Ότι άλλη πληροφορία ή βοήθεια θέλεις πές μου... ❤️ 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Πήρες βάση isofix για το αυγό ξεχωριστή; Επειδή δένεται με ζώνες και λένε πως μετά απο λίγους μήνες το μωρό δεν χωράει μπαίνει σε ειδικό καρεκλάκι αυτοκινήτου που εκεί χρησιμοποιείς isofix.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα, καλή Κυριακή! 

Μπορεί η σωματοδομή σου να είναι έτσι και το μωράκι σου να έχει χώρο να απλωθεί😄

Μπήκες 8ο και δεν σε παίρνουν χαμπάρι πως είσαι έγκυος; Πωπω απίστευτο! 

Σας ζηλεύω κορίτσια εσάς με τις πιο μικρές κοιλιτσες. Μου φαίνεται πως όταν με το καλό γεννησετε τα μπεμπακια σας θα επανέλθετε αμεσως. 

Αλλά δε πειράζει καλά να είμαστε όλες, και ας φουσκώνουμε κάποιες παραπανω.☺️ 

Τελικά μας λείπει ότι δεν έχουμε! Εγώ ζηλεύω αυτές που έχουν μεγάλες κοιλιές. Προχθες βρήκα έναν γνωστό.Μου λέει δουλεύεις εκεί στην τάδε επιχέίρηση; Απαντάω ότι έχω σταματήσει και ότι μπήκα στον 8ο! Μου κοιτάει την κοιλιά με έκπληξη και λέει. Σώπα βρε! Δεν φάίνεσαι καθόλου! Ε με πιάνει μια ψυχρολουσία και λέω απο μέσα μου έλεος. Ακόμη δεν φαίνομαι; Ε το πήρα απόφαση ειδικά με κουμπωμένο μπουφάν με τίποτα! 

Στην τελική αυτό μετράει τα μωράκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα δεν θα έχουν σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Πήρες βάση isofix για το αυγό ξεχωριστή; Επειδή δένεται με ζώνες και λένε πως μετά απο λίγους μήνες το μωρό δεν χωράει μπαίνει σε ειδικό καρεκλάκι αυτοκινήτου που εκεί χρησιμοποιείς isofix.

Τελικά μας λείπει ότι δεν έχουμε! Εγώ ζηλεύω αυτές που έχουν μεγάλες κοιλιές. Προχθες βρήκα έναν γνωστό.Μου λέει δουλεύεις εκεί στην τάδε επιχέίρηση; Απαντάω ότι έχω σταματήσει και ότι μπήκα στον 8ο! Μου κοιτάει την κοιλιά με έκπληξη και λέει. Σώπα βρε! Δεν φάίνεσαι καθόλου! Ε με πιάνει μια ψυχρολουσία και λέω απο μέσα μου έλεος. Ακόμη δεν φαίνομαι; Ε το πήρα απόφαση ειδικά με κουμπωμένο μπουφάν με τίποτα! 

Στην τελική αυτό μετράει τα μωράκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα δεν θα έχουν σημασία.

Χαχχαα και εγω στραβώνω λίγο όταν μου λένε καλέ πόσο είσαι και όταν πω μου λένε καλά που το κρύβεις; 🤣 Γερά να είναι όπως λές, να είμαστε και εμείς γερές και όλα τα άλλα....  

Ναι πήραμε και βάση Iso fix ώστε να κουμπώνει απ' ευθείας να μην έχουμε να το δένουμε με την ζώνη, τώρα δεν ξέρω αν ήταν υπερβολή... κάπου 90-100 ευρώ μας βγήκε η βάση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πίνει καμια κεφιρ τώρα στην εγκυμοσύνη;...Μου είπε η διατροφολόγος να κάνω σμουθι με κεφιρ για απογευματινό αλλά εστειλα τον σύζυγο να πάρει κ εγω δεν το κοίταξα κ γράφει φρέσκο γάλα κ όχι παστεριωμένο! Καλύτερα να μην το πιω ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια πίνει καμια κεφιρ τώρα στην εγκυμοσύνη;...Μου είπε η διατροφολόγος να κάνω σμουθι με κεφιρ για απογευματινό αλλά εστειλα τον σύζυγο να πάρει κ εγω δεν το κοίταξα κ γράφει φρέσκο γάλα κ όχι παστεριωμένο! Καλύτερα να μην το πιω ε;

Καλημέρα, το κεφίρ έτσι κι αλλιώς φτιάχνετε από μύκητα που τον ταΐζεις με γάλα.... ξέρω ότι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη γενικά να τρώμε πχ τυριά που ωριμάζουν από μύκητες πχ το ροκφόρ. Αλλά να σου πω την αλήθεια και εγώ παρόλο που το ξέρω καταναλώνω μισό κιλό ροκφόρ τις 3 μέρες 🤣 κάνω που κάνω πιο αυστηρή διατροφή δεν μπορώ να  μπω και σε γυάλα και να μην τρώω τίποτα.... Θέλω να πω ότι και να μην κάνει και να ήπιες 1-2 φορές δεν νομίζω ότι τρέχει και κάτι. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου όταν ξανά πας, να ξέρεις και να το αποφύγεις αν δεν κάνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα, το κεφίρ έτσι κι αλλιώς φτιάχνετε από μύκητα που τον ταΐζεις με γάλα.... ξέρω ότι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη γενικά να τρώμε πχ τυριά που ωριμάζουν από μύκητες πχ το ροκφόρ. Αλλά να σου πω την αλήθεια και εγώ παρόλο που το ξέρω καταναλώνω μισό κιλό ροκφόρ τις 3 μέρες 🤣 κάνω που κάνω πιο αυστηρή διατροφή δεν μπορώ να  μπω και σε γυάλα και να μην τρώω τίποτα.... Θέλω να πω ότι και να μην κάνει και να ήπιες 1-2 φορές δεν νομίζω ότι τρέχει και κάτι. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου όταν ξανά πας, να ξέρεις και να το αποφύγεις αν δεν κάνει....

Καλημέρα! Ναι θα ρωτήσω! Αλλά μ εκανε εντύπωση που όλα τα κεφιρ των γνωστών εταιρειών φτιάχνονται με φρέσκο γάλα κ μ εκανε εντύπωση που μου το έδωσε στην διατροφή η κοπέλα, γιαυτό είπα μήπως ισχύει κάτι άλλο κ γνώριζε κάποια! Σ αρέσει τόσο πολύ το ροκφόρ ε; είναι από τα λίγα πράγματα που δεν έχω δοκιμάσει! Εννοείται ότι που κ που κάνουμε τις ατασθαλίες μας!είναι αυτές που μας δίνουν κ λίγη περισσότερη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...