Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Μπράβο Μαράκι μου, πολύ χαίρομαι που πάνε τόσο καλά και τα 3 κορίτσια. ❤️❤️❤️ 

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 21/12/2021 at 5:02 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

@Niki5s πώς είσαι;; Δοκιμασες ξανά με την γλυκόζη; Ελπίζω να τα κατάφερες και να μην ξαναταλαιπωρηθεις..

Καλησπέρα @Nantinaki να τα χαρείτε τα ρουχαλακια αντε σιγά σιγά πλησιάσετε ολο και πιο κοντά στο να κρατήσετε το μωράκι σας στην αγκαλιά🥰🥰!! Καλά είμαι εδώ φουσκωνουμε και παμε!! Αχ παναγια μου ναι τα κατάφερα και είχα τέτοιο φόβο ότι δεν θα τη κάνω. Εν τέλη 75 γρ γλυκόζη ήταν ρώτησα στο διαγνωστικό τώρα γτ τις δυο προηγουμενες φορές με πειραξε τόσο δεν ξέρω. Το διαφορετικο που έκανα ήταν ότι αυτή τη φορά δεν ηπια καθόλου νερό κατά τη διάρκεια της εξέτασης. Και ευτυχώς ήταν πολυ καλά και τα αποτελέσματα πιο πολυ στην υπογλυκαιμία είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!

Έτσι θα συνεχίσετε... ❤ Είστε και οι 4 πολύ δυνατές και το έχετε αποδείξει!!! Ηδη έχετε κάνει πάνω απο το μισό υπέροχο αυτό ταξίδι και τα πάτε περίφημα, σε αντίθεση της απαισιοδοξίας που σε γέμισαν στην αρχή. Ολα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2021 at 12:02 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Ρε κορίτσι μου τι ταλαιπωρία είχες; Πφφ!! Προσπάθησε άλλη μια φορά!! Ίσως με λιγότερα γραμμάρια που σου είπε και η Χρύσα! Δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη και δεν ξέρω οπότε δεν έχω εικόνα να σε βοηθήσω!!

Καλημερα κοριτσι μου!! Αρχικά καλή δυναμη γιατί ξέρω πως είναι το να είσαι μονίμως σε ένα κρεβάτι 3 εβδομάδες χρειάστηκε κα κάτσω και δεν περναγαν οι μέρες. Την έκανα όλα καλά δεν ξέρω τι με πείραξε τις πρωτες φορές δεν είχα θέμα με το να πιω τη γλυκόζη 🤷‍♀️🤷‍♀️. Ευτυχώς όλα καλά και με τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Τον ρώτησα και μ ειπε να κάνω! Δίνω ουρά καθε μήνα οπότε έβλεπαν από εκεί κάποιες τιμές! Θα κάνω γενική αίματος και βιταμίνη d.

Σε άλλα νέα τα κορίτσια μας μεγαλώνουν! 570 561 563! Όλα καλά!

Μπράβο Μαράκι μου μεγαλώνουν οι κουκλες σας!! Όποτε είναι ανάλογα τη περίπτωση και τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2021 at 8:19 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Νικάκι!! 

Αχ κορίτσι μου..τι τραβάς!! Ελπίζω την επόμενη φορά να την καταφέρεις την καμπύλη! Συζήτα το μήπως σου δώσουν λιγότερη γλυκόζη που σου είπαν τα κορίτσια..μήπως την αντέξεις καλύτερα!

Κι εμένα ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες, δεν οδηγώ κι όλας τώρα με τις ζαλάδες(γιατί πέρσι είχα χάσει τις αισθήσεις μου κ τράκαρα που σας έχω χιλιοπεί), οπότε σε καταλαβαίνω κι εγώ δεν την παλεύω. Γι’αυτό έκανα κ το εμβόλιο για να βγαίνουμε έστω. Δε μπορώ μέσα, πνίγομαι! Κ τη μαμά μου που μένει πάνω έχω να τη δω πολύ καιρό, γιατί μια κόλλησε ο ανιψιός μου κορονοιό, μετά από μια βδομαδα κ ο πατέρας μου, μετά εμείς γαστρεντερίτιδα, έχω να τους δω κοντά ένα μήνα-20 μέρες..με τη μαμά μου κανονικά πηγαίνουμε κάθε μέρα το μωρό παιδικό, οδηγάει εκείνη ευτυχώς, μετά πάμε για δουλειές ή καφέ, κ μετά πάμε πάλι να πάρουμε το μωρό από τον παιδικό..οπότε κάπως περνάει η μέρα κ έχω κ παρέα. Ενώ τώρα είμαι όλη μέρα μόνη μου, και ο άντρας μου φεύγει 7 το πρωί κ γυρνάει 9-10 το βράδυ συνήθως..εκτός από κάποιες μέρες που γυρνάει 4.30-5! Κ δουλεύει κ τα Σάββατα! 😕 Καταλαβαίνεις κ εγώ δεν την παλεύω..κ με το μωρό όλη μέρα δε μπορώ να κάνω τίποτα για μένα.

Περιμένω να περάσουν όλαυτα κ να βγούμε τώρα τις γιορτές, να ξεσκάσουμε! Έχουμε κανονίσει διάφορα για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά με φίλους κ οικογένεια, και την Κυριακή λέμε να πάμε και στο Christmas Factory με κάτι φίλους μας, μιας κ με τη γαστρεντερίτιδα δεν πήγαμε αυτό το σκ που θέλαμε..😕

Τύλιξα όμως σήμερα κάποια δώρα και τα έβαλα κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο και μου έφτιαξε η διάθεση🎄🎁🎠

Εσείς τι θα κάνετε τις γιορτές;

Αρχικά να σχολιάσω ότι τι όμορφη η ιστορία σας με τον άντρα σου!! Πάντα αγαπημένοι να είστε!! 

Ναι θυμάμαι που το είχες πει ότι λιποθύμησες ευτυχώς όλα ήταν καλά. Κι εμένα από τον 6ο μήνα που είχα θέμα με τις συσπασεις και την αποκολληση δεν με αφήνει να οδηγάω όπως και τώρα μου είπε από δω και περα να αποφυγω τα ταξίδια. Όποτε κλεισμένη στο σπίτι επί τω πλείστον θα λαλισω χαχαχαχα. Εμένα οι γονείς μου και οι αδερφές μου είναι στη Λευκάδα και μένουμε Αθήνα  αλλά ευτυχώς είναι εδώ τα πεθερικα. Αχ αυτό με τον covid 😒 τις τελευταίες 2 εβδομάδες 3 φιλικά ζευγάρια έχουν κολλήσει οπότε είπαμε λίγο να προσεξουμε παραπανω και να περιορίσουμε τις πολλες συναναστροφές. Όποτε τα Χριστούγεννα που ήταν να παμε παυλιανη θα παμε στα πεθερικα και για πρωτοχρονια δεν ξέρουμε γιατί οι φίλοι μας που θα πηγαιναμε βρέθηκαν θετικοί την Δευτέρα. 

Τουλάχιστον ξεχνιέμαι λίγο με τις διαδικασίες για τον πολιτικο που θέλουμε να κάνουμε τον Ιανουάριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, αυτό που λες ισχύει και στην κλινική που πάω και εγώ. Για την απλή επίσκεψη δείχνουμε πιστοποιητικό εμβολιασμού και αν ήταν ανεμβολίαστος ήθελε rapid ενώ για συνοδό σε νοσηλεία θέλει μοριακό. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι...

Καλημέρα κοπέλα μου!! Ναι και εμείς επειδή είμαστε ανεμβολιαστοι και οι δύο σε απλή επίσκεψη δηλαδή όπως χθες για υπέρηχο, μας ζητούσαν μόνο rapid!! Και επειδή πηγαίναμε απόγευμα που ήταν πιο χαλαρά κάπως τα πράγματα από κόσμο, άφηναν και τον άντρα μου να μπει από την αρχή!! Χθες λοιπόν πήγαμε μας λένε στην είσοδο ότι θα πρέπει να ειδοποιήσει ο γιατρός στην είσοδο ότι είναι να κάνουμε υπέρηχο για να τον αφήσουν να μπει και μπήκα μόνη μου!! Μέχρι να δει τις εξετάσεις μου λοιπόν ζήτησα από τον γιατρό να ειδοποιήσει στην πύλη να τον αφήσουν να μπει και μου λέει ο γιατρός "έχει pcr ο άντρας σου έτσι?" λέω όχι έχουμε rapid και οι δύο μου λέει άλλαξαν τα μέτρα εδώ και δύο εβδομάδες και για να μπορεί να μπαίνει θέλει pcr αν είναι ανεμβολιαστος και rapid αν είναι εμβολιασμενος!! Μα λέω και για απλή εξέταση?? Ήξερα ότι αυτό ισχύει σε περίπτωση που μέναμε μέσα!! Και μου λέει πλέον με μοριακό και σε απλή επίσκεψη!! Πήρα μια απογοήτευση άλλο πράγμα γιατί ο άντρας μου είχε να δει τη μικρή από την β επιπέδου (στον επόμενο υπέρηχο που είχαμε κάνει 25 Νοεμβρίου ήρθε η μαμά μου, ιδέα του άντρα μου και τότε της είχαν ζητήσει το πιστοποιητικό εμβολιασμου απλά). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Niki5s είπε:

Μπράβο Μαράκι μου μεγαλώνουν οι κουκλες σας!! Όποτε είναι ανάλογα τη περίπτωση και τον γιατρό. 

Ναι ευτυχώς όλα καλά! Κοίτα γενικά σαν γιατρός είναι πολύ επιφυλακτικος κ μ εκανε εντύπωση που δεν μ ειπε για εξετάσεις αλλά αυτός θα ξέρει! Όπως κ για το εμβόλιο για την 3η δόση..τον ρώτησα γιατί πέρασε το εξάμηνο κ μ ειπε αν θέλω να το κάνω. Να σου πω την αλήθεια θα το έκανα αλλά ο άντρας μου φοβάται..ίσως να το κάνω όταν θα πλησιάσω στην εβδομάδα που θα γεννήσω,πρώτα ο Θεός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά! Κοίτα γενικά σαν γιατρός είναι πολύ επιφυλακτικος κ μ εκανε εντύπωση που δεν μ ειπε για εξετάσεις αλλά αυτός θα ξέρει! Όπως κ για το εμβόλιο για την 3η δόση..τον ρώτησα γιατί πέρασε το εξάμηνο κ μ ειπε αν θέλω να το κάνω. Να σου πω την αλήθεια θα το έκανα αλλά ο άντρας μου φοβάται..ίσως να το κάνω όταν θα πλησιάσω στην εβδομάδα που θα γεννήσω,πρώτα ο Θεός 

Εμένα είναι το αντίθετο είναι κάπως υπερπροστατευτικη κανουμε κάθε μήνα αίματος και ουρων. Αλλά σε εσάς είναι τελείως διαφορετικό γιατί είσαστε 4. Κι εμένα η γιατρός μου είναι υπερ. Εγώ δεν το έχω κάνει είχα κλείσει να το έκανα τον Οκτώβριο κυρίως λόγω της δουλειάς επειδή ερχόμουν σε επαφη  με παρα πολλα άτομα κάθε μέρα αλλά επειδή βγήκα σε αναρρωτικη και επί τω πλειστον είμαι κλεισμένη σπίτι φοβάμαι λίγο για το μωρό και είπα να το αφήσω για όταν γεννήσω με το καλό να το κάνω όπου και τότε μέσω του θηλάσμου θα παρει αντισώματα και το μωρό. Βέβαια η κλεισούρα σε συνδιασμό με τις ορμόνες δεν παλευτε πολυ αλλά τι να κάνουμε τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά μας έμεινε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki5s είπε:

Εμένα είναι το αντίθετο είναι κάπως υπερπροστατευτικη κανουμε κάθε μήνα αίματος και ουρων. Αλλά σε εσάς είναι τελείως διαφορετικό γιατί είσαστε 4. Κι εμένα η γιατρός μου είναι υπερ. Εγώ δεν το έχω κάνει είχα κλείσει να το έκανα τον Οκτώβριο κυρίως λόγω της δουλειάς επειδή ερχόμουν σε επαφη  με παρα πολλα άτομα κάθε μέρα αλλά επειδή βγήκα σε αναρρωτικη και επί τω πλειστον είμαι κλεισμένη σπίτι φοβάμαι λίγο για το μωρό και είπα να το αφήσω για όταν γεννήσω με το καλό να το κάνω όπου και τότε μέσω του θηλάσμου θα παρει αντισώματα και το μωρό. Βέβαια η κλεισούρα σε συνδιασμό με τις ορμόνες δεν παλευτε πολυ αλλά τι να κάνουμε τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά μας έμεινε 😂😂

Σε καταλαβαίνω! Είμαι από τον Σεπτέμβριο στο σπίτι κ δεν την παλεύω άλλο! Περίμενα πως κ πως τις γιορτές για να είναι κ ο άντρας μου σπίτι έτσι για παρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!! Ναι και εμείς επειδή είμαστε ανεμβολιαστοι και οι δύο σε απλή επίσκεψη δηλαδή όπως χθες για υπέρηχο, μας ζητούσαν μόνο rapid!! Και επειδή πηγαίναμε απόγευμα που ήταν πιο χαλαρά κάπως τα πράγματα από κόσμο, άφηναν και τον άντρα μου να μπει από την αρχή!! Χθες λοιπόν πήγαμε μας λένε στην είσοδο ότι θα πρέπει να ειδοποιήσει ο γιατρός στην είσοδο ότι είναι να κάνουμε υπέρηχο για να τον αφήσουν να μπει και μπήκα μόνη μου!! Μέχρι να δει τις εξετάσεις μου λοιπόν ζήτησα από τον γιατρό να ειδοποιήσει στην πύλη να τον αφήσουν να μπει και μου λέει ο γιατρός "έχει pcr ο άντρας σου έτσι?" λέω όχι έχουμε rapid και οι δύο μου λέει άλλαξαν τα μέτρα εδώ και δύο εβδομάδες και για να μπορεί να μπαίνει θέλει pcr αν είναι ανεμβολιαστος και rapid αν είναι εμβολιασμενος!! Μα λέω και για απλή εξέταση?? Ήξερα ότι αυτό ισχύει σε περίπτωση που μέναμε μέσα!! Και μου λέει πλέον με μοριακό και σε απλή επίσκεψη!! Πήρα μια απογοήτευση άλλο πράγμα γιατί ο άντρας μου είχε να δει τη μικρή από την β επιπέδου (στον επόμενο υπέρηχο που είχαμε κάνει 25 Νοεμβρίου ήρθε η μαμά μου, ιδέα του άντρα μου και τότε της είχαν ζητήσει το πιστοποιητικό εμβολιασμου απλά). 

Τότε ίσως έχει αλλάξει κάτι πάλι κορίτσι μου και δεν το ξέρω, επειδή είμαστε και οι δυο εμβολιασμένοι δεν το έχω ψάξει τελευταία αλλά θυμάμαι ότι η κλινική που πάω είχε βγάλει ανακοίνωση αυτό που λες. Την Τετάρτη που θα πάω θα φανεί αν θα ζητήσουν rapid από τον άντρα μου και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Από 28 μέχρι 34! Σρην αρχή ο γιατρός μας έλεγε αν φτάσουμε τις 28 θα είμαστε οκ αλλά όσο περνάει ο καιρός και βλέπουμε ότι πάνε καλά τα πράγματα ανεβαίνουμε κ στις εβδομάδες! Ο εμβρυολογος είναι θετικός για τις 32!

Αχχ, πωπω τόσο νωρίς ε;; Κοντεύεις δηλαδή!! Πιο λίγο από εμάς έχεις🤗 αχ τα μικρούλια μου, θα τρελαθώ!! Με το καλό να φτάσεις κ τις 32 κορίτσι μου!! Όσο περισσότερο, τόσο καλύτερα..κ αφού φαίνεται ότι χτύπα ξύλο όλα πάνε καλά, γιατί όχι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Αρχικά να σχολιάσω ότι τι όμορφη η ιστορία σας με τον άντρα σου!! Πάντα αγαπημένοι να είστε!! 

Ναι θυμάμαι που το είχες πει ότι λιποθύμησες ευτυχώς όλα ήταν καλά. Κι εμένα από τον 6ο μήνα που είχα θέμα με τις συσπασεις και την αποκολληση δεν με αφήνει να οδηγάω όπως και τώρα μου είπε από δω και περα να αποφυγω τα ταξίδια. Όποτε κλεισμένη στο σπίτι επί τω πλείστον θα λαλισω χαχαχαχα. Εμένα οι γονείς μου και οι αδερφές μου είναι στη Λευκάδα και μένουμε Αθήνα  αλλά ευτυχώς είναι εδώ τα πεθερικα. Αχ αυτό με τον covid 😒 τις τελευταίες 2 εβδομάδες 3 φιλικά ζευγάρια έχουν κολλήσει οπότε είπαμε λίγο να προσεξουμε παραπανω και να περιορίσουμε τις πολλες συναναστροφές. Όποτε τα Χριστούγεννα που ήταν να παμε παυλιανη θα παμε στα πεθερικα και για πρωτοχρονια δεν ξέρουμε γιατί οι φίλοι μας που θα πηγαιναμε βρέθηκαν θετικοί την Δευτέρα. 

Τουλάχιστον ξεχνιέμαι λίγο με τις διαδικασίες για τον πολιτικο που θέλουμε να κάνουμε τον Ιανουάριο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Σε ευχαριστούμε🤗💞💞💞

Είδα ότι όλα καλά με την καμπύλη!! Μπράβο!!

Ουφφ, εμένα δε μου είχε πει κανείς να μην οδηγάω, γιατί δε ξέραμε ακόμη ότι είχα θέμα με τις ζαλάδες…μετά από λίγες μέρες μου είπε η ενδοκρινολόγος που είδε την καμπύλη ότι έχω υπογλυκαιμίες κ αυτό προκαλεί ζαλάδες…οπότε κ τώρα δεν το ρισκάρω να ξαναοδηγήσω..φοβάμαι κι όλας..οδηγάει ο άντρας μου όμως κ η μητέρα μου οπότε πάω παντού..κ όταν είμαι μόνη μου ταξί.

Δύσκολο να μην έχεις τους δικούς σου κοντά!

Όντως μέσα στο σπίτι δεν παλεύεται, σε καταλαβαίνω!! Αλλά τι να κάνεις, υπομονή!!

Να προσέχεις τώρα μην κολλήσεις! Έχετε κάνει το εμβόλιο;

Ωραίες αυτές οι ετοιμασίες💞💞💞

Εμείς δυστυχώς όταν κάναμε τον πολιτικό ήταν ακριβώς μόλις ξεκίνησε η καραντίνα το Μάρτιο του ‘20, οπότε δεν το χαρήκαμε καθόλου..κ όλες οι ετοιμασίες που είχαμε κάνει πάνε. Οπότε περιμένουμε τον θρησκευτικό!

Να το χαρείτε εύχομαι! 👰‍♀️🤵‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Σε ευχαριστούμε🤗💞💞💞

Είδα ότι όλα καλά με την καμπύλη!! Μπράβο!!

Ουφφ, εμένα δε μου είχε πει κανείς να μην οδηγάω, γιατί δε ξέραμε ακόμη ότι είχα θέμα με τις ζαλάδες…μετά από λίγες μέρες μου είπε η ενδοκρινολόγος που είδε την καμπύλη ότι έχω υπογλυκαιμίες κ αυτό προκαλεί ζαλάδες…οπότε κ τώρα δεν το ρισκάρω να ξαναοδηγήσω..φοβάμαι κι όλας..οδηγάει ο άντρας μου όμως κ η μητέρα μου οπότε πάω παντού..κ όταν είμαι μόνη μου ταξί.

Δύσκολο να μην έχεις τους δικούς σου κοντά!

Όντως μέσα στο σπίτι δεν παλεύεται, σε καταλαβαίνω!! Αλλά τι να κάνεις, υπομονή!!

Να προσέχεις τώρα μην κολλήσεις! Έχετε κάνει το εμβόλιο;

Ωραίες αυτές οι ετοιμασίες💞💞💞

Εμείς δυστυχώς όταν κάναμε τον πολιτικό ήταν ακριβώς μόλις ξεκίνησε η καραντίνα το Μάρτιο του ‘20, οπότε δεν το χαρήκαμε καθόλου..κ όλες οι ετοιμασίες που είχαμε κάνει πάνε. Οπότε περιμένουμε τον θρησκευτικό!

Να το χαρείτε εύχομαι! 👰‍♀️🤵‍♂️

Ναι και ειδικά τέτοιες μέρες είναι άσχημο που είμαστε μακριά τους γιατί συνήθως παμε γιορτές και καλοκαίρι λόγω δουλειάς. Δεν πειράζει καλά να είμαστε και ελπίζω το πασχα να καταφέρω να τους δω. 

Οχι ο άντρας μου έχει ακόμη το πιστοποιητικό νόσησης είχε κολλήσει τον Ιούλιο εγώ μέχρι τον Μάιο η γιατρός μου μου είχε πει να μη το κάνω γτ ειμασταν στη διαδικασία προσπαθειας με προκληση και μέχρι τότε δεν είχαν είχαν δώσει το οκ. Μετά όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος το φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια μήπως είχε κάποια παρενεργεια στο μωρό. Είχα κλείσει για τον Οκτώβριο που μπήκα στο 5ο μετά απο προτροπη της γιατρου μου γτ ερχόμουν με πολυ κόσμο σε επαφή αλλά εν τέλη βγήκα σε αναρρωτικη και επειδή είμαι επί τω πλειστον σπίτι επέλεξα προς το παρον να μη το κάνω στην εγκυμοσύνη γτ φοβάμαι κι ας ζόριστω από το περιορισμο και όταν με το καλό γεννήσω να το κάνω τότε που θα παρει και αντισώματα με το θηλασμό το μωρό. 

Μη φανταστείς  δεν θα κάνουμε κάτι γκραντε οι γονείς και μάρτυρες θα έρθουν και μετά σπίτι είναι μέχρι 9 άτομα μας ειπαν. Ένα φόρεμα που να μου κάνει θα βάλω 😂😂 και απλά είπα να παρω βέρες για να αισθανθώ ότι παντρευτικα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχχ, πωπω τόσο νωρίς ε;; Κοντεύεις δηλαδή!! Πιο λίγο από εμάς έχεις🤗 αχ τα μικρούλια μου, θα τρελαθώ!! Με το καλό να φτάσεις κ τις 32 κορίτσι μου!! Όσο περισσότερο, τόσο καλύτερα..κ αφού φαίνεται ότι χτύπα ξύλο όλα πάνε καλά, γιατί όχι!!❤️

Ναι μωρε τα γλυκουλια! Θα κάτσουν κ μέσα ένα διάστημα...Αλλα είμαστε προετοιμασμενοι για όλα! Να βγουν γερά κ όλα τα άλλα θα τα υπομεινουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Ναι και ειδικά τέτοιες μέρες είναι άσχημο που είμαστε μακριά τους γιατί συνήθως παμε γιορτές και καλοκαίρι λόγω δουλειάς. Δεν πειράζει καλά να είμαστε και ελπίζω το πασχα να καταφέρω να τους δω. 

Οχι ο άντρας μου έχει ακόμη το πιστοποιητικό νόσησης είχε κολλήσει τον Ιούλιο εγώ μέχρι τον Μάιο η γιατρός μου μου είχε πει να μη το κάνω γτ ειμασταν στη διαδικασία προσπαθειας με προκληση και μέχρι τότε δεν είχαν είχαν δώσει το οκ. Μετά όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος το φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια μήπως είχε κάποια παρενεργεια στο μωρό. Είχα κλείσει για τον Οκτώβριο που μπήκα στο 5ο μετά απο προτροπη της γιατρου μου γτ ερχόμουν με πολυ κόσμο σε επαφή αλλά εν τέλη βγήκα σε αναρρωτικη και επειδή είμαι επί τω πλειστον σπίτι επέλεξα προς το παρον να μη το κάνω στην εγκυμοσύνη γτ φοβάμαι κι ας ζόριστω από το περιορισμο και όταν με το καλό γεννήσω να το κάνω τότε που θα παρει και αντισώματα με το θηλασμό το μωρό. 

Μη φανταστείς  δεν θα κάνουμε κάτι γκραντε οι γονείς και μάρτυρες θα έρθουν και μετά σπίτι είναι μέχρι 9 άτομα μας ειπαν. Ένα φόρεμα που να μου κάνει θα βάλω 😂😂 και απλά είπα να παρω βέρες για να αισθανθώ ότι παντρευτικα 😂😂

Χαχαχα…σαν κ εμάς περίπου. Εμείς είχαμε πάρει βέρες, ανθοδέσμη, είχαμε καλέσει 60 άτομα κ είχαμε κλείσει κέντρο για τραπέζι, είχε αγοράσει ο άντρας μου κουστούμι κ εγώ ένα φόρεμα σαν νυφικό, τούρτα διώροφη..μακιγιέρ κ κομμώτρια σπίτι..το ζούσαμε κανονικά😆 κ τελικά έβγαλαν εκείνες τις μέρες ανακοίνωση για λοκνταουν, και με το ζόρι δέχτηκαν στο δημαρχείο να πάμε εμείς κ οι μάρτυρες κ να κατέβουν αυτοί κάτω στο πεζοδρόμιο να υπογράψουμε ένας ένας..τους παρακαλέσαμε κ μας το έκαναν χαριστικά, γιατί έπρεπε να με ασφαλίσει γτ δούλευα στο εξωτερικό κ είχε τελειώσει η ασφάλειά μου εδώ..άσε φάγαμε πολύ ξενέρα😆 μακιγιέρ κ κομμώτρια ήρθε κανονικά όμως, κ ο άντρας μου με περίμενε με την ανθοδέσμη, Και γιορτάσαμε κ σε σπίτι 8-9 άτομα φίλοι(δεν επιτρέπονταν παραπάνω), κόψαμε τούρτα ήπιαμε σαμπάνια, κ μας έκανε κ φωτογράφιση η αδερφή μου που είναι φωτογράφος..

Οπότε περιμένουμε πώς κ πώς τον θρησκευτικό όπως καταλαβαίνεις, να νιώσουμε ότι παντρευόμαστε κ να γλεντήσουμε με όλους όπως θέλαμε!!!

Υπομονή..Σκέψου μωρέ ότι θα πάτε το Πάσχα στους δικούς σου..κ θα έχετε κ το μπεμπάκι μαζί😊👶

Όσο για το εμβόλιο, καταλαβαίνω το φόβο σου, κ εγώ φοβόμουν λίγο να το κάνω, αλλά πιο πολύ φοβόμουν να κολλήσω..κ σου έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις..ο πεθερός μου κ η σύντροφός του είναι λίγο υστερικοί με αυτό το θέμα, είχαν κλειστεί σπίτι, δεν έβλεπαν κανέναν, δεν πήγαιναν πουθενά, κ πάλι κόλλησαν..από σουπερ μαρκετ ή γιατρό μάλλον..επίσης όσο κ να μη βγαίνεις, ο άντρας σου που δουλεύει πχ ή όποιος άλλος βλέπεις πάλι μπορεί να το μεταφέρει…δηλαδή ποτέ δε μπορείς να είσαι 100% ασφαλής από αυτό. Ούτε μπορείς να κλειστείς τελείως μέσα να μη ξαναδείς το φως του ήλιου τόσους μήνες🤣 δηλαδή στο γιατρό σου, ένα σουπερ μαρκετ, ένα περπάτημα, θα το πας..

Πάντως μέχρι το καλοκαίρι ήταν όλοι διχασμένοι για τις έγκυες, τώρα πλέον όλοι επιμένουν να το κάνουν κ οι έγκυες οπωσδήποτε. Εγώ πριν το κάνω ρώτησα και τους γιατρούς εκεί αν έχουν ακούσει για καμια έγκυο να έχει κάποια παρενέργεια, και μου είπαν όχι..τώρα τι να πω, ελπίζω να κάνουμε το καλύτερο

Επίσης κ το έμβρυο λένε ότι παίρνει αντισώματα. Δηλαδή εγώ τώρα θέλω να ελπίζω ότι έχει πάρει κ ο μικρός μου που θηλάζει ακόμα, και η μπουμπού στην κοιλιά μου💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα…σαν κ εμάς περίπου. Εμείς είχαμε πάρει βέρες, ανθοδέσμη, είχαμε καλέσει 60 άτομα κ είχαμε κλείσει κέντρο για τραπέζι, είχε αγοράσει ο άντρας μου κουστούμι κ εγώ ένα φόρεμα σαν νυφικό, τούρτα διώροφη..μακιγιέρ κ κομμώτρια σπίτι..το ζούσαμε κανονικά😆 κ τελικά έβγαλαν εκείνες τις μέρες ανακοίνωση για λοκνταουν, και με το ζόρι δέχτηκαν στο δημαρχείο να πάμε εμείς κ οι μάρτυρες κ να κατέβουν αυτοί κάτω στο πεζοδρόμιο να υπογράψουμε ένας ένας..τους παρακαλέσαμε κ μας το έκαναν χαριστικά, γιατί έπρεπε να με ασφαλίσει γτ δούλευα στο εξωτερικό κ είχε τελειώσει η ασφάλειά μου εδώ..άσε φάγαμε πολύ ξενέρα😆 μακιγιέρ κ κομμώτρια ήρθε κανονικά όμως, κ ο άντρας μου με περίμενε με την ανθοδέσμη, Και γιορτάσαμε κ σε σπίτι 8-9 άτομα φίλοι(δεν επιτρέπονταν παραπάνω), κόψαμε τούρτα ήπιαμε σαμπάνια, κ μας έκανε κ φωτογράφιση η αδερφή μου που είναι φωτογράφος..

Οπότε περιμένουμε πώς κ πώς τον θρησκευτικό όπως καταλαβαίνεις, να νιώσουμε ότι παντρευόμαστε κ να γλεντήσουμε με όλους όπως θέλαμε!!!

Υπομονή..Σκέψου μωρέ ότι θα πάτε το Πάσχα στους δικούς σου..κ θα έχετε κ το μπεμπάκι μαζί😊👶

Όσο για το εμβόλιο, καταλαβαίνω το φόβο σου, κ εγώ φοβόμουν λίγο να το κάνω, αλλά πιο πολύ φοβόμουν να κολλήσω..κ σου έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις..ο πεθερός μου κ η σύντροφός του είναι λίγο υστερικοί με αυτό το θέμα, είχαν κλειστεί σπίτι, δεν έβλεπαν κανέναν, δεν πήγαιναν πουθενά, κ πάλι κόλλησαν..από σουπερ μαρκετ ή γιατρό μάλλον..επίσης όσο κ να μη βγαίνεις, ο άντρας σου που δουλεύει πχ ή όποιος άλλος βλέπεις πάλι μπορεί να το μεταφέρει…δηλαδή ποτέ δε μπορείς να είσαι 100% ασφαλής από αυτό. Ούτε μπορείς να κλειστείς τελείως μέσα να μη ξαναδείς το φως του ήλιου τόσους μήνες🤣 δηλαδή στο γιατρό σου, ένα σουπερ μαρκετ, ένα περπάτημα, θα το πας..

Πάντως μέχρι το καλοκαίρι ήταν όλοι διχασμένοι για τις έγκυες, τώρα πλέον όλοι επιμένουν να το κάνουν κ οι έγκυες οπωσδήποτε. Εγώ πριν το κάνω ρώτησα και τους γιατρούς εκεί αν έχουν ακούσει για καμια έγκυο να έχει κάποια παρενέργεια, και μου είπαν όχι..τώρα τι να πω, ελπίζω να κάνουμε το καλύτερο

Επίσης κ το έμβρυο λένε ότι παίρνει αντισώματα. Δηλαδή εγώ τώρα θέλω να ελπίζω ότι έχει πάρει κ ο μικρός μου που θηλάζει ακόμα, και η μπουμπού στην κοιλιά μου💓

Ελα βρέ εσείς τη πατησατε με το πολιτικο. Κρίμα και είχατε κάνει τόσες ετοιμασίες. Εμείς είχαμε κλείσει για το Μάιο να κάνουμε θρησκευτικό αλλά το ακυρώσαμε όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος γτ με το μωρό τόσο μικρό θα ήταν δυσκολο απ όλες τις απόψεις. Θα κάνουμε γάμο βάφτιση μαζί τώρα. 

Ετσι και τα πεθερικα μου δεν έβλεπαν κανέναν δεν πήγαιναν πουθενα και κόλλησαν από το σουπερμάρκετ. Αλλά ναι συμφωνώ η αλήθεια είναι όπως λέω ότι όσο και να προσεχεις ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. 

Ναι εννοείται ότι περνάνε και στο έμβρυο τα αντισώματα όπως και στο θηλασμό οπότε τα μωράκια σου λογικά θα είναι καλυμμένα. 🥰

Εγώ δεν ξέρω το φοβάμαι αρκετά για τώρα. 😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/12/2021 at 4:31 ΜΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλησπέρα, και εμένα το μετράει κάθε φορά, νομίζω μου το λέει δεν είμαι και σίγουρη...αλλά αν ρωτήσω το αν είναι φυσιολογικό (απο το άγχος μου που έβγαινε πιο μεγάλο) μου απαντάει κάτι του στυλ" και τι σε νοιάζει εσένα αν βγαίνει λ΄ίγο πιο μεγάλο" 🤣 ή ότι είναι μια χαρά το βάρος του και να μην ασχολούμε 

Καλημέρα! Ναι κι εμένα μου λέει κάτι τέτοια. Ίσως να μην θέλει να με φορτώσει με πολλές πληροφορίες που στο τέλος μπορεί να αλλάξουν κ δεν έχουν σημασία. Εμένα δεν το μετρούσε, ή τουλάχιστον δεν μου έλεγε τον ρωτούσα κ έλεγε "είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού". Τώρα που ρώτησα μου είπε και θα ρωτάω απο δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα! Ναι κι εμένα μου λέει κάτι τέτοια. Ίσως να μην θέλει να με φορτώσει με πολλές πληροφορίες που στο τέλος μπορεί να αλλάξουν κ δεν έχουν σημασία. Εμένα δεν το μετρούσε, ή τουλάχιστον δεν μου έλεγε τον ρωτούσα κ έλεγε "είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού". Τώρα που ρώτησα μου είπε και θα ρωτάω απο δω και πέρα.

Καλημέρα ναι μάλλον είναι αυτό που λες για να μην μας αγχώσουν  γιατί έτσι κι αλλιώς και αυτές οι μέτρησεις που παίρνουν δεν είναι ακριβείς άλλα πάνε βάση των σημαδιών που βάζουν και μετράνε και επίσης ναι αλλάζουν συνέχεια μέχρι το τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️
 

εφτασε η παραμονή Χριστουγέννων 🎄☃️❄️🎉

 

εχω διαβάσει όλα τ νέα σας αλλά τρέχω με δουλειές σπιτιού κ ψώνια της τελευταίας στιγμής! 
 

Αύριο απόγευμα περιμένω την Μανουλα μου μ τον πατριό μου έρχονται  από Γερμανία να κάνουμε μαζί όλες τις γιορτές να με βοηθήσει κιόλας 

Έχω να τους δω 9 μήνες 😭

Το μεσημέρι θα πάμε για φαγητό στην Θεια μου την αδερφή της μαμάς μου με τα ξαδέρφια μου όποτε δν φορτώνομαι κ εγω με ετοιμασίες για τραπεζοματα κ τέτοια κ όλα όσα συνεπάγονται 😅

η αλήθεια είναι ότι κ αυτοί προσέχουν λόγω κοβιντ κ εμείς περάσαμε κορωνοιο πριν  2 μήνες άρα δν παίζει να ξανά κολλήσουμε τόσο σύντομα  (2η φορά οπως σας έχω πει 🤣) κ οι δικοί μου είναι εμβολιασμένοι με περιορισμενεσ Επαφές στην Γερμανία γιατί κάνει κ πολυυυ κρυο εκεί δν έχεις κ πολλές εξόδους 🤷🏽‍♀️άρα θα κάνουμε μαζί γιορτές 

 

για πείτε μου κορίτσια εσείς τι θα κάνετε ;;;;;;; 
πως θα περάσετε τ Χριστούγεννα ;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️
 

εφτασε η παραμονή Χριστουγέννων 🎄☃️❄️🎉

 

εχω διαβάσει όλα τ νέα σας αλλά τρέχω με δουλειές σπιτιού κ ψώνια της τελευταίας στιγμής! 
 

Αύριο απόγευμα περιμένω την Μανουλα μου μ τον πατριό μου έρχονται  από Γερμανία να κάνουμε μαζί όλες τις γιορτές να με βοηθήσει κιόλας 

Έχω να τους δω 9 μήνες 😭

Το μεσημέρι θα πάμε για φαγητό στην Θεια μου την αδερφή της μαμάς μου με τα ξαδέρφια μου όποτε δν φορτώνομαι κ εγω με ετοιμασίες για τραπεζοματα κ τέτοια κ όλα όσα συνεπάγονται 😅

η αλήθεια είναι ότι κ αυτοί προσέχουν λόγω κοβιντ κ εμείς περάσαμε κορωνοιο πριν  2 μήνες άρα δν παίζει να ξανά κολλήσουμε τόσο σύντομα  (2η φορά οπως σας έχω πει 🤣) κ οι δικοί μου είναι εμβολιασμένοι με περιορισμενεσ Επαφές στην Γερμανία γιατί κάνει κ πολυυυ κρυο εκεί δν έχεις κ πολλές εξόδους 🤷🏽‍♀️άρα θα κάνουμε μαζί γιορτές 

 

για πείτε μου κορίτσια εσείς τι θα κάνετε ;;;;;;; 
πως θα περάσετε τ Χριστούγεννα ;;;; 

 

Καλημέρα!Καλά να περάσετε και καλώς να υποδεχτείς τους δικούς σου! 

Αχ θα συγκινηθουν και οι δικοί σου και εσύ που έχεις να τους δεις τόσο καιρό.

Ελπίζω να μείνουν καιρό και να τους χορτάσεις.☺️

Εμείς θα κάνουμε με τον άντρα μ Χριστούγεννα στην Άνδρο γιατί δουλεύει τη Κυριακή, και Δευτέρα επιστρέφουμε μαζί στη βάση μας (Άργος) όπου θα κάνουμε την επόμενη εβδομάδα Πρωτοχρονιά όλοι μαζί με τους δικούς μας.

Τα φετινά Χριστούγεννα είναι τόσο ξεχωριστά ρε κορίτσια, πόση χαρά μπορεί να σου δώσει ένα μωράκι στη κοιλίτσα!❤️

Καλές γιορτές σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️
 

εφτασε η παραμονή Χριστουγέννων 🎄☃️❄️🎉

 

εχω διαβάσει όλα τ νέα σας αλλά τρέχω με δουλειές σπιτιού κ ψώνια της τελευταίας στιγμής! 
 

Αύριο απόγευμα περιμένω την Μανουλα μου μ τον πατριό μου έρχονται  από Γερμανία να κάνουμε μαζί όλες τις γιορτές να με βοηθήσει κιόλας 

Έχω να τους δω 9 μήνες 😭

Το μεσημέρι θα πάμε για φαγητό στην Θεια μου την αδερφή της μαμάς μου με τα ξαδέρφια μου όποτε δν φορτώνομαι κ εγω με ετοιμασίες για τραπεζοματα κ τέτοια κ όλα όσα συνεπάγονται 😅

η αλήθεια είναι ότι κ αυτοί προσέχουν λόγω κοβιντ κ εμείς περάσαμε κορωνοιο πριν  2 μήνες άρα δν παίζει να ξανά κολλήσουμε τόσο σύντομα  (2η φορά οπως σας έχω πει 🤣) κ οι δικοί μου είναι εμβολιασμένοι με περιορισμενεσ Επαφές στην Γερμανία γιατί κάνει κ πολυυυ κρυο εκεί δν έχεις κ πολλές εξόδους 🤷🏽‍♀️άρα θα κάνουμε μαζί γιορτές 

 

για πείτε μου κορίτσια εσείς τι θα κάνετε ;;;;;;; 
πως θα περάσετε τ Χριστούγεννα ;;;; 

 

Καλημέρα Χρυσα μου!! 

Καλώς να τους δεχτείς!!! Να περάσετε όμορφα και να εκμεταλλευτείς κάθε λεπτό που θα τους έχεις κοντά σου!! Καλά Χριστουγεννα να έχετε με όμορφες στιγμές!! 🎄🎄🎄🌹🌹🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα!Καλά να περάσετε και καλώς να υποδεχτείς τους δικούς σου! 

Αχ θα συγκινηθουν και οι δικοί σου και εσύ που έχεις να τους δεις τόσο καιρό.

Ελπίζω να μείνουν καιρό και να τους χορτάσεις.☺️

Εμείς θα κάνουμε με τον άντρα μ Χριστούγεννα στην Άνδρο γιατί δουλεύει τη Κυριακή, και Δευτέρα επιστρέφουμε μαζί στη βάση μας (Άργος) όπου θα κάνουμε την επόμενη εβδομάδα Πρωτοχρονιά όλοι μαζί με τους δικούς μας.

Τα φετινά Χριστούγεννα είναι τόσο ξεχωριστά ρε κορίτσια, πόση χαρά μπορεί να σου δώσει ένα μωράκι στη κοιλίτσα!❤️

Καλές γιορτές σε όλες μας!

Καλημέρα Ρια 🥰🥰🥰

είναι πολύ ωραία τ Χριστούγεννα με μωράκι στην κοιλιτσα  κ ειδικά όταν κάνετε κ τ πρώτα Χριστούγεννα με το νεογέννητο μωράκι  κ γενικότερα οι πρώτες γιορτές είναι πάντα πολύ ξεχωριστές ❤️ Με το καλό να τα ζήσουμε ολααααα 🎈🎈🎈🎈🎈

να περάσετε όμορφα να το απολαύσετε να φάτε να γελάσετε ❄️☃️🎄 το έχουμε ανάγκη με τόσα που περνάμε τα τελευταία χρόνια! Λίγο οικογενειακά ρε παιδί μου! 

θυμάμαι πέρυσι Χριστούγεννα το 2020  έβλεπα την διαφήμιση τζάμπο που δείχνει μια εγκυούλα που στολίζουν το σπίτι κ θυμομουν όταν έμαθα πρωτοχρονιά του 2019 ότι είμαι έγκυος στο πρώτο παιδάκι μας κ έλεγα «αχχχ τι ωραία να είσαι έγκυος τέτοιες μέρες γιορτινές μακάρι του χρόνου πάλι να είμαι εγκυουλα τέτοιες μέρες » κ τώρα φέτος να μαι εγκυουλα 

σαν θαύμα 🎈🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki5s είπε:

Καλημέρα Χρυσα μου!! 

Καλώς να τους δεχτείς!!! Να περάσετε όμορφα και να εκμεταλλευτείς κάθε λεπτό που θα τους έχεις κοντά σου!! Καλά Χριστουγεννα να έχετε με όμορφες στιγμές!! 🎄🎄🎄🌹🌹🥰

Ευχαριστώ ευχαριστώ ανυπομωνω 😍😍😍 

καλα Χριστούγεννα κ σε σένα! ❤️❤️❤️ 
 

θα κάνετε κάτι Νίκη μου ; Θα πάτε κάπου ; Η σπιτάκι σας με το θαυματακι  στην κοιλιτσα ;;;;  🎉🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Ευχαριστώ ευχαριστώ ανυπομωνω 😍😍😍 

καλα Χριστούγεννα κ σε σένα! ❤️❤️❤️ 
 

θα κάνετε κάτι Νίκη μου ; Θα πάτε κάπου ; Η σπιτάκι σας με το θαυματακι  στην κοιλιτσα ;;;;  🎉🤰❤️

Ευχαριστούμε!! 🥰🥰Χριστούγεννα θα πάμε στα πεθερικα μου για φαγητό και πρωτοχρονιά μάλλον θα είμαστε σπιτάκι μας. Ήσυχα φέτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...