Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 13/11/2021 at 4:30 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Το να είναι κοντά είναι το καλύτερο μεγαλώνουν παρέα παίζουν...εγώ να πω την αλήθεια αν δεν μας "τύχαινε " δεν θα το έπαιρνε απόφαση χα χα χα ήθελα δεύτερο αλλα το σκεφτόμουν για πιο μετά...και εμένα το παιδακι μ ήταν πολύ ήσυχο μωράκι...και κοιμόταν από 40 ημερών ολο το βράδυ με τις ιώσεις κουράστηκα πολυ γτ μια θα είχε πυρετό μια μιξουλες στον υπνο τ...αφού σκέψου δεν το περίμενα με τπτ ότι θα ειμαι έγκυος πηγα στο γιατρό γτ δεν μου ερχόταν περίοδος και επειδή δουλεύω σε σούπερ μάρκετ σε μανάβικο σηκωνα πολλά βαρύ λέω από τα βαρύ θα είναι...θα έχω καμια κύστη καμια κοιλη...και μου κανει ο γιατρός υπερηχο και μου λέει εγώ δεν βλέπω καμια κύστη ένα μωρό βλέπω ήμουν 8.5 εβδομαδων χα χα χα...σα τη χαζη δεν είχα πηρα χαμπάρι....οπότε ούτε τεστ σε αυτό ούτε χοριακες τπτ...ήρθα κυρια στον άντρα μ και του έδειξα τον υπέρηχο...🤣🤣🤣

Καλημέραα❤️❤️ 

Ναι γι’αυτό τα ήθελα να είναι κοντά, για να μεγαλώσουν μαζί🥰 Θα έχουν 18 μήνες διαφορά, όσο εγώ με την αδερφή μου🤗💞

Εμάς πυρετό δεν έχει κάνει ποτέ μέχρι τώρα(χτύπα ξύλο)..μόνο μύξες έχει..είναι κ μικρούλης ακόμα, μπορεί μέχρι να πάει 3 να έχει αρρωστήσει κι εμένα..αυτός ο παιδικός είναι επίφοβος! Αλλά ελπίζω ότι κ ο θηλασμός δίνει αντισώματα..🙏❤️ 

Χαχαχα…ωραία εσύ!! Πολύ θα μου άρεσε να μου τύχαινε κάτι τέτοιο🤣 Σκέψου ότι πέρασαν οι 2 μήνες νεράκι κ έχεις λιγότερο καιρό να περιμένεις😬

Αλλά εγώ σκέφτομαι, αν κάνεις ελεύθερα δεν το υποψιάζεσαι ότι μπορεί να μείνεις κι έγκυος;; Εγώ θα το σκεφτόμουν με τη μία αν είχα καθυστέρηση οπότε δε νομίζω να μου τύχαινε ποτέ να το μάθω μετά από τόσο καιρό🙈 Εδώ τώρα που δεν είχα περίοδο(λόγω θηλασμού), κ το έμαθα στην 5η εβδομάδα🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να κυλήσουν όλα όμορφα κ αυτήν την εβδομάδα σε όλες 💙💜💜💙👶

 

διάβασα τ μνμ σας αλλά είμαστε σε φάση πάλι αϋπνίας, ονείρων , ενοχλήσεων με την κόρη μου κ δν κοιμόμαστε σχεδόν καθόλου ίσα ίσα 1-2 ωρεσ Το βράδυ κ καθόλου την ημέρα όποτε σέρνομαι κ τρώω να πνίξω την κούραση μου 😂 🤪 

 

λοιπον στα ευχάριστα τώρα… για πείτε μου έχει καμια εγκυουλα κάτι να διορθώσω στο πινακακι η είμαστε οκ ;;;; 🎉👶

 

πως είστε όλες ; Ποτε έχετε ραντεβού με γιατρό η β επιπέδου ; 
Θυμάμαι μερικά κορίτσια έχουν αυτήν την εβδομάδα β επιπέδου 

εγω έχω Τετάρτη γυναικολόγο κ την άλλη Δευτερα σε μια εβδ β επιπέδου όποτε είμαι τυχερή θα το δω 2 φορές στα κοντά το μπεμπέ! 🤰

 

πηγα το Σάββατο να πάρω καλσόν εγκυμοσύνης (το 4ο μέχρι τώρα γιατί δν τ κρατάω κ πολύ 🤣) κ είδα έτσι κάνα δυο προσφορές κ πήρα ένα ΣΕτ για το μπέμπη κ ένα μπουφανακι για την κόρη μου! Είναι να μην δω προσφορά κορίτσια δν αντέχω 😂😂😂😂😂😂😂 πείτε μου Ότι δν είμαι η μόνη ;;;; 

Καλημέρααα Χρυσούλα🌸🌸🌸

Καλή εβδομάδα εύχομαι σε όλες!!! ❤️❤️

Εγώ έχω τη β’ επιπέδου μεθαύριο, οπότε καταλαβαίνετε περιμένω πώς και πώς😀🥰💗💗💗

Τι ωραία που θα δεις μέσα σε λίγες μέρες 2 φορές το μωράκι σου❤️❤️ Εγώ την Τετάρτη κλείνω 4 εβδομάδες από την προηγούμενη φορά που έκανα υπέρηχο!! Απορώ πώς άντεξα😍

Ουφφ, τι κουραστικό το θέμα του ύπνου…πρέπει να’σαι πτώμα ε;😕

Χαχαχα, εγώ πήρα άλλο ένα σετάκι από h&m, σας το βάζω φωτο..το είχαν βάλει 5€, και άλλα 5€ πλήρωσα για τα μεταφορικά..δεν ήταν κ πολύ συμφέρον αλλά μου φάνηκε πολύ γλυκούλι🤣🥰

Τι κάνεις εσύ;; 💓

Τα υπόλοιπα κορίτσια;; 💓

EAE515D3-28FE-489D-BDE7-8D8B382AC57F.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2021 at 4:50 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Εγω παλι κοριτσια εχω μπερδευτεί 🤪🤣 Τι να παρω δηλαδη; 7με 10 ζιπουνακια για 63 εκατοστά;;; (Και φορμάκια ναι…) και να παρω και 2-3 για νεογέννητο σε περιπτωση που χρειαστουν;

Κορίτσι μου νεογέννητο λέω να μην πάρετε κανένα..νεογέννητο εννοώ το μέγεθος έως 50εκ…εκτός αν γεννηθεί προωράκι ή είναι πολύδυμη κύηση..αν γεννηθεί τελειόμηνο, δύσκολο να γεννηθεί κάτω από 49-50εκ, οπότε για νεογέννητο θα του είναι τσίμα τσίμα…

Αν εννοείς νεογέννητο το μέχρι 1 μήνα που είναι 56εκ, αυτά πάρε αν θες 2-3..γιατί δεν θα τα φορέσει πολύ..κ 7-10 για 62εκ ναι..γιατί αυτά θα την βγάλουν για τους πρώτους 2-3 μήνες σίγουρα!! Δηλαδή όλη την άνοιξη σκέψου(Μάρτιο-Απρίλιο-Μάιο)..και αν είναι αδυνατούλα τα κοντομάνικα φορμάκια θα της κάνουν κ πιο μετά ίσως! Εμένα ενώ ήταν ψηλός ήταν πολύ αδύνατος, οπότε ενώ τα φορμάκια τα μακριά που είχαν πόδια δεν του έκαναν, κάποια κοντομάνικα που δεν είχαν πόδια του έκαναν κ μετά!

Στα κοριτσάκια, εκτός από ολόσωμα φορμάκια, μπορούμε να τους φοράμε κ μακρυμάνικα χωρίς πόδια κάτω, και από κάτω καλσονάκια και φουστίτσες ή κάτι τέτοιο στις βολτίτσες..😍💕💓💞🥰🎀

(Αχ τι ωραία που κάνουμε τέτοιες συζητήσεις🥰🎀🌸💞)

Εσύ υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις με καισαρική νωρίτερα; Γιατί κάτι διάβασα που είπες ότι για φυσιολογικό τοκετό είσαι 10/3..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰 ΠΗΤ εχω 10/3 (για φυσιολογικό). Αυχενική έκανα κορίτσια στις 3/11 και δοξα τω Θεω, όλα ήταν μια χαρά 🧚🌺 Είδαμε και το πρόσωπο της νεράιδάς μας 🌸💕🧚 Την άλλη βδομάδα έχω γιατρό οπότε θα έχω και άλλα νέα. Από ρούχα δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα… Είμαστε σε κατάσταση: βάζουμε αυτές τις μέρες ντουλάπα στο δωμάτιό της και βάψιμο και εγω βάζω πλυντηρια, τις πετσετες της (μεγαλες, για μπιντε κτλ), τα σεντονια της (για κούνια, για καρότσι κτλ) κατι άλλα που απο τη μια μια ειναι αδιαβροχα και απο την αλλη βαμβακερό (για κούνια, καρότσι, λίκνο, ριλαξ και και και) 🤪🤪🤪 να μην τα πολυλογώ χτες ημουν στο 5 πλυντήριο, εχω αλλα δυο και τελειωνω 🤣🤪 Οποτε μεχρι τελος του μηνα ντουλαπα κούνια σεντονια πετσετες κουβερτα πάπλωμα κτλ ολα στη θεση τους. Θα στρώσω και χαλια θα στολισω και δεντρο… Δεκεμβριο θα ναι μηνας για να φτιαχνω γλυκα 🤣🤣🤣 και μετα αγοραζω τα ρουχα της μικρής 🥰🌺🍓🍫🥳🎈 αυτα 🤣

Τέλεια💓💓💓

Β’ επιπέδου εννοείς έκανες; Ανυπομονώ κι εγώ💞💞

Καλά έκανες και τα πλένεις, αλλά σκέψου ότι θα μείνουν 3-4 μήνες ακόμη στη ντουλάπα, οπότε θα σκονιστούν πάλι..αλλά οκ θα το δεις πώς θα το κάνεις💓

Τι χρώμα θα κάνεις το δωμάτιο;😍 Να μας στείλεις φωτο όταν το φτιάξεις🥰 αχ τι ωραία που είναι αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου νεογέννητο λέω να μην πάρετε κανένα..νεογέννητο εννοώ το μέγεθος έως 50εκ…εκτός αν γεννηθεί προωράκι ή είναι πολύδυμη κύηση..αν γεννηθεί τελειόμηνο, δύσκολο να γεννηθεί κάτω από 49-50εκ, οπότε για νεογέννητο θα του είναι τσίμα τσίμα…

Αν εννοείς νεογέννητο το μέχρι 1 μήνα που είναι 56εκ, αυτά πάρε αν θες 2-3..γιατί δεν θα τα φορέσει πολύ..κ 7-10 για 62εκ ναι..γιατί αυτά θα την βγάλουν για τους πρώτους 2-3 μήνες σίγουρα!! Δηλαδή όλη την άνοιξη σκέψου(Μάρτιο-Απρίλιο-Μάιο)..και αν είναι αδυνατούλα τα κοντομάνικα φορμάκια θα της κάνουν κ πιο μετά ίσως! Εμένα ενώ ήταν ψηλός ήταν πολύ αδύνατος, οπότε ενώ τα φορμάκια τα μακριά που είχαν πόδια δεν του έκαναν, κάποια κοντομάνικα που δεν είχαν πόδια του έκαναν κ μετά!

Στα κοριτσάκια, εκτός από ολόσωμα φορμάκια, μπορούμε να τους φοράμε κ μακρυμάνικα χωρίς πόδια κάτω, και από κάτω καλσονάκια και φουστίτσες ή κάτι τέτοιο στις βολτίτσες..😍💕💓💞🥰🎀

(Αχ τι ωραία που κάνουμε τέτοιες συζητήσεις🥰🎀🌸💞)

Εσύ υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις με καισαρική νωρίτερα; Γιατί κάτι διάβασα που είπες ότι για φυσιολογικό τοκετό είσαι 10/3..

Καλημερα 🥰🌺🍓 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες με τα ρουχαλάκια της μπέμπας 🧚🏼‍♂️🍫 Μάλλον για καισαρική, εχω κατι μικρα θεματα αλλα οχι σοβαρα… Θα το συζητήσουμε με το γιατρο μου να δουμε τι θα γινει.. Στη β επιπεδου που εκανα ολα καλα!!! Θα την απολαύσετε την εξέταση κοριτσια γιατι κραταει αρκετα και βλέπεται ολες τις μετρησεις απο τα κορμάκια τους 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια💓💓💓

Β’ επιπέδου εννοείς έκανες; Ανυπομονώ κι εγώ💞💞

Καλά έκανες και τα πλένεις, αλλά σκέψου ότι θα μείνουν 3-4 μήνες ακόμη στη ντουλάπα, οπότε θα σκονιστούν πάλι..αλλά οκ θα το δεις πώς θα το κάνεις💓

Τι χρώμα θα κάνεις το δωμάτιο;😍 Να μας στείλεις φωτο όταν το φτιάξεις🥰 αχ τι ωραία που είναι αυτά!!

Ναι ναι🥰🥰🥰 Μου τα ειχε αγορασει ολα η μητερα μου τα προικιά της μικρής 🤣 και ηταν δυο κουτες!!! Δεν εχω πατάρι 🤷‍♀️ Ουτε αποθηκη🤪 οποτε τα πλενω να μην ειναι μεσα στους διαδρόμους 🤣 καλα σκεψου εχει μεχρι και πετσετες βαμβακιερες (θε μου πόσα λεφτα εδωσε) για οταν θα φτασει δημοτικο και ειδικά καλύμματα     για κατω από το σεντόνι να μη λερωνεται το στρωμα για την πρωτη της περιοδο 🤣🤣🤣 να δειτε που εχω μπλέξει🤣🤣🤣 γιαγιάδες τρελές και μανα παλαβή που τα πλένει🤣🤣🤣 παλι καλα μου εφερε και για τωρα με αρκουδάκια ροζ πετσετες ζωάκια κτλ🤣🥰🌺 να μαστε καλα κοριτσια και μαζευω και ας ειν και ρώγες 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα το διόρθωσα κορίτσι μου 👌🏽💜

 

αχ αυτά τ πλυντήρια ειναι μεγάλο θέμα 

εγω ότι παίρνω τ πλένω το σιδερώνω το βάζω στην Ντουλάπα θα τ ξανά φρεσκάρω εκείνο τον καιρό όμως 

 

εχετε ωραίες ετοιμασίες θυμάμαι στην κόρη μου ως πρώτο παιδί καθόμουν κ τ χάζευα όλα αυτά τ πραγματάκια κ περιμενα πως κ πως το μπουμπουκακι μου να γεννηθεί 

και τώρα κάπως έτσι είναι αλλά με λιγότερο χρόνο 🥰

στολίσαμε κ εμείς το Σαββατοκύριακο δν κρατιόταν η μικρή μας 2 ετών κ ήθελε να βάλει το αστέρι στην κορυφή 😂😂😂 

Είναι πολύ ωραία εποχή όμως βρε κορίτσια 🎄🎄🎄🎄

Τέλεια εποχή, κι εμένα τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου περίοδος…🎄😀❤️

Έτσι κι εγώ, ό,τι ρουχαλάκια παίρνω τα πλένω, κ θα τα φρεσκάρουμε πάλι τότε..

Πραγματικά αυτές οι ετοιμασίες είναι το πιο τέλειο🥰 Εμείς δυστυχώς ούτε την πρώτη φορά ούτε τη δεύτερη έχουμε παιδικό δωμάτιο, αλλιώς θα τρελαινόμουν να το φτιάξω..💓💓 Όπως λες τώρα δεν έχω κ εγώ πολύ χρόνο, αλλά όσο έχω τα κοιτάω κι εγώ κ χαίρομαι..💞

Εμείς δεν έχουμε στολίσει ακόμη, φοβάμαι με το μικρό γιατί είναι πολύ περίεργος κ τα πειράζει όλα, μην το κατεβάσει κάτω😂 αλλά νομίζω θα δοκιμάσω να στολίσω(με στολίδια που δε σπάνε εννοείται), κι αν δω ότι κινδυνεύει να το γκρεμίσει θα το βγάλω κ θα βάλω ένα μικρό στο τραπέζι😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰🌺🍓 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες με τα ρουχαλάκια της μπέμπας 🧚🏼‍♂️🍫 Μάλλον για καισαρική, εχω κατι μικρα θεματα αλλα οχι σοβαρα… Θα το συζητήσουμε με το γιατρο μου να δουμε τι θα γινει.. Στη β επιπεδου που εκανα ολα καλα!!! Θα την απολαύσετε την εξέταση κοριτσια γιατι κραταει αρκετα και βλέπεται ολες τις μετρησεις απο τα κορμάκια τους 🥰

Μωρέ όποτε κ να το βλέπεις το μωράκι σου ωραία είναι, η μόνη βλακεία σε εμένα και πέρσι στη β’ επιπέδου στο μικρό μου και φέτος στη μπέμπα, δε θα μπορεί να είναι ο άντρας μου μέσα λόγω του κορονοιού! Και πέρσι είχα μπει μόνη μου στη β’ επιπέδου, και είδε μετά το μωρό σε φωτογραφίες γιατί μου είχαν δώσει cd …αλλά δεν είναι το ίδιο μωρέ με το να πηγαίνεις μαζί με τον άντρα σου💕 Τουλάχιστον είναι μαζί μου στους υπερήχους!

Τι θέμα έχεις αν επιτρέπεται κ λέτε για καισαρική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ναι ναι🥰🥰🥰 Μου τα ειχε αγορασει ολα η μητερα μου τα προικιά της μικρής 🤣 και ηταν δυο κουτες!!! Δεν εχω πατάρι 🤷‍♀️ Ουτε αποθηκη🤪 οποτε τα πλενω να μην ειναι μεσα στους διαδρόμους 🤣 καλα σκεψου εχει μεχρι και πετσετες βαμβακιερες (θε μου πόσα λεφτα εδωσε) για οταν θα φτασει δημοτικο και ειδικά καλύμματα     για κατω από το σεντόνι να μη λερωνεται το στρωμα για την πρωτη της περιοδο 🤣🤣🤣 να δειτε που εχω μπλέξει🤣🤣🤣 γιαγιάδες τρελές και μανα παλαβή που τα πλένει🤣🤣🤣 παλι καλα μου εφερε και για τωρα με αρκουδάκια ροζ πετσετες ζωάκια κτλ🤣🥰🌺 να μαστε καλα κοριτσια και μαζευω και ας ειν και ρώγες 🤣🤣🤣

Χαχαχα, τι καλή μαμάααα💓💓💓

Σου πήρε τα πάντα η γλυκούλα😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2021 at 1:12 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία νέαα μπράβο❤️❤️ Ένα κι ένα το καλύτερο!!🤗 Γερά να’ναι!!!🙏

Εμένα η β’ επιπέδου είναι σε 11 μέρες και μετράω αντίστροφα μου φαίνεται αιώνας…😆

Καλησπέρα κοπέλα μου. Έκανες την β επιπέδου πως πήγε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλημέρα!!!!Ποσο χρονων είναι η κορουλα σου;;;Αστα και εμένα ήταν ολο άρρωστος και ξυπναγε τη νύχτα και είναι πολύ κουραστικό...τώρα ευτυχώς είμαστε καλά και μπήκαμε παλι στους ρυθμούς μας!!!εύχομαι να περασει η φάση σας και να ξανά βρείτε και εσείς τους ρυθμούς σας!!!όσο για το φαγητό και εγώ έχω αρχίσει να τρωω αρκετά όταν είσαι και μέσα στο σπιτι τουλάχιστον πηγα και πήρα φρουτα να ξεγελιεμαι κάπως....Αυτή τη εβδομαδα εγω έχω ραντεβού με το γιατρό αλλα δεν έχουμε κλείσει ακόμη για πια μέρα...και β επιπέδου έχω 3 Δεκεμβρίου...αχ τελεια που θα το δεις δυο φορές...εμένα είναι αρκετά δραστήρια δίνει το παρόν συχνά με κλοτσιές....και εγώ θέλω πως και πως να ψωνίσω αλλα κρατιέται μέχρι να σιγουρέψω το φύλο τωρα βέβαια επειδή δεν έχω κάνει και το έμβολιο σεν μπορώ να πάω πουθενά...κάνουμε και οικονομία χα χα χα 🤣🤣🤣🤣αν μπαίνω στον πειρασμό και παραγγέλνω συχνά μεσω ίντερνετ 

Έγινε 2 τέλος του καλοκαιριού 💜💜💜

Βλέπει κ όνειρα ,πονάει η κοιλιτσα ρης καμία φορά όλο κ κάτι έχει κ ξυπνάει 

Είμαστε σε φάση 3 μέρες κοιμάται σερί είτε ξυπνάει θηλάζει κ κοιμάται κατευθείαν κ μετά άλλες 3-4 μέρες ξυπνάει ανα μισή ώρα κ κλαίει μετά ηρεμεί κ θηλάζει κ ώσπου να την πάρει βαθειά ο ύπνος ξανά ξυπνάει κ γκρινιάζει να θηλάσει 

Με προπονεί για το επόμενο μωρό 🤣🤰🤷🏽‍♀️🥰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας γράφω στην ΡΟΗ γιατί έχει γκρίνια η κόρη μου κ δν προλαβαίνω 

@Princess28 Πολύ όμορφο το σετακι έχουν τ κορίτσια πολύ έτσι γλυκούτσικα πραγματάκια ειδικά τ καλσόν από πίσω με τα φρου-φρου τους έχουν πολύ πλάκα ❤️❤️❤️❤️
 

διάβασα για τ επόμενα ραντεβού σας άντε κορίτσια έχουμε μπει σε σειρά κ αυτόν τον μήνα απλά τώρα ξέρετε συνεχίζουμε να μετράμε αντίστροφα  ❤️❤️❤️
 

@Louna εγώ σας εύχομαι μ τον αντρουλη σου να κάνετε όσα παιδάκια επιθυμείτε άλλωστε η ηλικία είναι ένα νούμερο αν έχετε την επιθυμία, τις  αντοχές κ πολλή αγάπη να δώσετε αυτό μετράει 💜💜💜💜 σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ θέλω πολλά παιδάκια άλλωστε προέρχομαι κ από πολύτεκνη οικογένεια κ έχω συνηθίσει έτσι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω στην ΡΟΗ γιατί έχει γκρίνια η κόρη μου κ δν προλαβαίνω 

@Princess28 Πολύ όμορφο το σετακι έχουν τ κορίτσια πολύ έτσι γλυκούτσικα πραγματάκια ειδικά τ καλσόν από πίσω με τα φρου-φρου τους έχουν πολύ πλάκα ❤️❤️❤️❤️
 

διάβασα για τ επόμενα ραντεβού σας άντε κορίτσια έχουμε μπει σε σειρά κ αυτόν τον μήνα απλά τώρα ξέρετε συνεχίζουμε να μετράμε αντίστροφα  ❤️❤️❤️
 

@Louna εγώ σας εύχομαι μ τον αντρουλη σου να κάνετε όσα παιδάκια επιθυμείτε άλλωστε η ηλικία είναι ένα νούμερο αν έχετε την επιθυμία, τις  αντοχές κ πολλή αγάπη να δώσετε αυτό μετράει 💜💜💜💜 σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ θέλω πολλά παιδάκια άλλωστε προέρχομαι κ από πολύτεκνη οικογένεια κ έχω συνηθίσει έτσι ❤️❤️❤️

Να μου σαι καλα❤️ Αντεύχομαι 🌸🧚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καλή εβδομάδα σε όλες!! Δεν προλαβαίνω πάλι να σας γράψω γιατί μπήκε ο πεθερός μου στο νοσοκομείο με βαριά λοίμωξη αναπνευστικου και έχουμε λίγο τρέξιμο!! Θα διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά!! Να ξέρετε σας σκέφτομαι και σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Στα καλά μας νέα τώρα!! Κάναμε σήμερα Β επιπέδου και όλα πάνε πάρα πολύ καλά όπως μας είπε ο γιατρός!! Κοριτσάκι έχουμε είναι πλέον σίγουρο και το έχουμε και γραπτώς!! Ξεκινήσαμε τις πρώτες μας αγορές σε φορμακια και είμαστε στο ψάξιμο για όλα τα υπόλοιπα!! Απλά βρε κορίτσια δεν ξέρω μου φάνηκε πολύ λίγη η ώρα του υπέρηχου!! Δηλαδή είχα διαβάσει ότι διαρκεί τουλάχιστον μια ώρα ενώ εμείς σε 40 λεπτά είχαμε τελειώσει!! Η μπέμπα μας ήταν στο πλάι και σε αντίθεση με την αυχενική, ήταν πολύ ήσυχη έτσι δεν καταφέραμε να δούμε καλά το προσωπάκι της!! Την είδαμε μόνο να χασμουριέται!! Ευτυχώς όμως όλα πάνε πολύ καλά οπότε καταλαβαίνετε έφυγε το μεγαλύτερο άγχος και τώρα πλέον μπορώ να πω πως μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου!! 

Σας στέλνω τα φιλιά μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@iovnnτο συμπλήρωσα με το καλό ο Αγοραρος 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙 πως είσαι ; Πως πάει η εγκυμοσύνη σου ;; 

Ευτυχώς όλα καλά μεχρι στιγμής με την εγκυμοσύνη... Απλά λόγω δικών μου θεμάτων υγείας κάθε βδομάδα είμαι και σε διαφορετικό γιατρό. Δόξα το Θεό όμως το μωράκι είναι υπερτελειο... Αυτό είναι το μόνο που θέλω και με νοιάζει... Σας χάνω λίγο γιατί λόγω δύο δουλειών δεν προλαβαίνω να σας γράψω... Με το καλό όλες μας και όλα για καλό κορίτσια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καλή εβδομάδα σε όλες!! Δεν προλαβαίνω πάλι να σας γράψω γιατί μπήκε ο πεθερός μου στο νοσοκομείο με βαριά λοίμωξη αναπνευστικου και έχουμε λίγο τρέξιμο!! Θα διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά!! Να ξέρετε σας σκέφτομαι και σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Στα καλά μας νέα τώρα!! Κάναμε σήμερα Β επιπέδου και όλα πάνε πάρα πολύ καλά όπως μας είπε ο γιατρός!! Κοριτσάκι έχουμε είναι πλέον σίγουρο και το έχουμε και γραπτώς!! Ξεκινήσαμε τις πρώτες μας αγορές σε φορμακια και είμαστε στο ψάξιμο για όλα τα υπόλοιπα!! Απλά βρε κορίτσια δεν ξέρω μου φάνηκε πολύ λίγη η ώρα του υπέρηχου!! Δηλαδή είχα διαβάσει ότι διαρκεί τουλάχιστον μια ώρα ενώ εμείς σε 40 λεπτά είχαμε τελειώσει!! Η μπέμπα μας ήταν στο πλάι και σε αντίθεση με την αυχενική, ήταν πολύ ήσυχη έτσι δεν καταφέραμε να δούμε καλά το προσωπάκι της!! Την είδαμε μόνο να χασμουριέται!! Ευτυχώς όμως όλα πάνε πολύ καλά οπότε καταλαβαίνετε έφυγε το μεγαλύτερο άγχος και τώρα πλέον μπορώ να πω πως μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου!! 

Σας στέλνω τα φιλιά μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου άντε μπραβο!!!! Πόσο χαίρομαι για εσάς!!! Αγάπη μου να σου πω κάτι κι εγώ άκουγα πολλά για το χρόνο της αυχενικής και τελειώσαμε σχετικά νωρίς. Το παιδί είχε πάρει καλή θέση και δεν κουνιόταν μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό! Δεν πειράζει που δεν είδατε φατσούλα!!! Θα είναι υπέροχο το μωράκι σας!!! Εγώ θα σας πω νέα αύρ από β επιπέδου!!! Με το καλό οι αγορές!!! 💓💓💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου άντε μπραβο!!!! Πόσο χαίρομαι για εσάς!!! Αγάπη μου να σου πω κάτι κι εγώ άκουγα πολλά για το χρόνο της αυχενικής και τελειώσαμε σχετικά νωρίς. Το παιδί είχε πάρει καλή θέση και δεν κουνιόταν μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό! Δεν πειράζει που δεν είδατε φατσούλα!!! Θα είναι υπέροχο το μωράκι σας!!! Εγώ θα σας πω νέα αύρ από β επιπέδου!!! Με το καλό οι αγορές!!! 💓💓💓💓💓💓💓

Ναι η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ πολύ ήσυχη!! Πίεζε ο γιατρός μήπως αλλάξει θέση αλλά αυτή είναι όπως το κόβω σαν εμένα στον ύπνο, ούτε κανόνια δεν την ξυπνάνε!! Δεν πειράζει όλα καλά!! Σημασία έχει ότι την μέτρησε όπως έπρεπε και όλα ήταν φυσιολογικά!! Βέβαια πάλι δεν καταλάβαινα τίποτα από όσα μας έδειχνε αλλά αφού το μωράκι είναι μια χαρά θα την απολαύσουμε σε επόμενο υπέρηχο!! Τουλάχιστον τώρα θα πηγαίνω πιο ήρεμη!! 

Για την αυχενική και εγώ είχα ακούσει πάλι πολλά και παρόλο που στην αυχενικη δεν καθόταν με τίποτα πάλι τη μέτρησε και τελειώσαμε και εμείς νωρίς!! Δηλαδή πάλι γύρω στο 30λεπτο κράτησε!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα για αύριο και να ευχαριστηθειτε το μωράκι σας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maira29 καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι παρά πολύ που διαβάζω τέλεια νέα για την εγκυμοσύνη σου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Κορίτσι κ επίσημα 🎉🎉🎉🎉💜💜💜💜💜🤰🤰🤰🤰

κοιτα οσον αφορά τγν εξέταση εξαρτάται τον εμβρυολογο ποσο αναλυτικός είναι από άποψη ότι μπορεί να κάτσει να σου πει κ κάποια πράγματα παραπάνω η να στα αναλύσει πιο πολύ να σου κάνει ερωτήσεις κ τέτοια 

σημασια έχει να γίνουν όλες οι μετρήσεις εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίπου 1 ώρα έκανα με διαφορετικούς εμβρυολογους αλλά όπως ανέφερα το πιο σημαντικό είναι να γίνουν όλες οι μετρήσεις 

η εμβρυολογος εμένα για να γυρίσει μ έβαλε να πάω να ουρήσω, να φάω ένα μικρό κομμάτι σοκολάτα κ γυρνούσε στην αυχενικη 

Τωρα στην β θα δω την Δευτέρα 😂👶

 

περαστικα στον πεθερό σου εύχομαι να βγει σιδερένιος κ να γυρίσει σπίτι του γερος 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου άντε μπραβο!!!! Πόσο χαίρομαι για εσάς!!! Αγάπη μου να σου πω κάτι κι εγώ άκουγα πολλά για το χρόνο της αυχενικής και τελειώσαμε σχετικά νωρίς. Το παιδί είχε πάρει καλή θέση και δεν κουνιόταν μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό! Δεν πειράζει που δεν είδατε φατσούλα!!! Θα είναι υπέροχο το μωράκι σας!!! Εγώ θα σας πω νέα αύρ από β επιπέδου!!! Με το καλό οι αγορές!!! 💓💓💓💓💓💓💓

Διονη μας αγαπημένη γραψε μας τ νέα σου από την β επιπέδου ❤️❤️❤️❤️ Αναμενουμε 🎉🎉🎉🎉🎉 να το απολαύσεις κ να είναι όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 12:02 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα❤️❤️ 

Ναι γι’αυτό τα ήθελα να είναι κοντά, για να μεγαλώσουν μαζί🥰 Θα έχουν 18 μήνες διαφορά, όσο εγώ με την αδερφή μου🤗💞

Εμάς πυρετό δεν έχει κάνει ποτέ μέχρι τώρα(χτύπα ξύλο)..μόνο μύξες έχει..είναι κ μικρούλης ακόμα, μπορεί μέχρι να πάει 3 να έχει αρρωστήσει κι εμένα..αυτός ο παιδικός είναι επίφοβος! Αλλά ελπίζω ότι κ ο θηλασμός δίνει αντισώματα..🙏❤️ 

Χαχαχα…ωραία εσύ!! Πολύ θα μου άρεσε να μου τύχαινε κάτι τέτοιο🤣 Σκέψου ότι πέρασαν οι 2 μήνες νεράκι κ έχεις λιγότερο καιρό να περιμένεις😬

Αλλά εγώ σκέφτομαι, αν κάνεις ελεύθερα δεν το υποψιάζεσαι ότι μπορεί να μείνεις κι έγκυος;; Εγώ θα το σκεφτόμουν με τη μία αν είχα καθυστέρηση οπότε δε νομίζω να μου τύχαινε ποτέ να το μάθω μετά από τόσο καιρό🙈 Εδώ τώρα που δεν είχα περίοδο(λόγω θηλασμού), κ το έμαθα στην 5η εβδομάδα🙈

Εμείς κάναμε ελεύθερα αλλα με "προσοχη" δεν μας είχε τύχει ποτε αλλα τον τελευταίο χρόνο μάλλον από τα πολλά βάρη μου είχε τύχει 3 φορες να έχω καθυστέρηση και παντα σε περιόδους γιορτών  που είχαμε πολυ δουλεια στα σούπερ μάρκετ.οποτε έπεσε πάλι 15 Αύγουστος πολυ δουλεια και λέω αντε παλι από τα βάρη  είναι οποτε ειχα παει αποφασισμένη  να ψάξω από τι είναι...πόναγε και η μέση μου και ήθελα να πάω και σε ορθοπεδικά χα χα χα... ναι όντως περασε πολυ γρήγορα ποτε κάναμε την αυχενικη δεν το κατάλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 12:12 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρααα Χρυσούλα🌸🌸🌸

Καλή εβδομάδα εύχομαι σε όλες!!! ❤️❤️

Εγώ έχω τη β’ επιπέδου μεθαύριο, οπότε καταλαβαίνετε περιμένω πώς και πώς😀🥰💗💗💗

Τι ωραία που θα δεις μέσα σε λίγες μέρες 2 φορές το μωράκι σου❤️❤️ Εγώ την Τετάρτη κλείνω 4 εβδομάδες από την προηγούμενη φορά που έκανα υπέρηχο!! Απορώ πώς άντεξα😍

Ουφφ, τι κουραστικό το θέμα του ύπνου…πρέπει να’σαι πτώμα ε;😕

Χαχαχα, εγώ πήρα άλλο ένα σετάκι από h&m, σας το βάζω φωτο..το είχαν βάλει 5€, και άλλα 5€ πλήρωσα για τα μεταφορικά..δεν ήταν κ πολύ συμφέρον αλλά μου φάνηκε πολύ γλυκούλι🤣🥰

Τι κάνεις εσύ;; 💓

Τα υπόλοιπα κορίτσια;; 💓

EAE515D3-28FE-489D-BDE7-8D8B382AC57F.jpeg

Πολυ γλυκουλι είναι...με το καλό η β επιπεδου!!!!εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό μετά από 4 εβδομάδες και είδαμε το μικρούλι μας και είναι όντως κοριτσάκι!!!!χάρηκα πολύ είναι περίπου 400γρ σε 2 εβδομάδες έχω και την  β επιπεδου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 3:55 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Έγινε 2 τέλος του καλοκαιριού 💜💜💜

Βλέπει κ όνειρα ,πονάει η κοιλιτσα ρης καμία φορά όλο κ κάτι έχει κ ξυπνάει 

Είμαστε σε φάση 3 μέρες κοιμάται σερί είτε ξυπνάει θηλάζει κ κοιμάται κατευθείαν κ μετά άλλες 3-4 μέρες ξυπνάει ανα μισή ώρα κ κλαίει μετά ηρεμεί κ θηλάζει κ ώσπου να την πάρει βαθειά ο ύπνος ξανά ξυπνάει κ γκρινιάζει να θηλάσει 

Με προπονεί για το επόμενο μωρό 🤣🤰🤷🏽‍♀️🥰👶

Χα χα  χα έτσι φαίνεται!!!!υπομονή παίρνανε και αυτά τις δικές τους φάσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Πολυ γλυκουλι είναι...με το καλό η β επιπεδου!!!!εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό μετά από 4 εβδομάδες και είδαμε το μικρούλι μας και είναι όντως κοριτσάκι!!!!χάρηκα πολύ είναι περίπου 400γρ σε 2 εβδομάδες έχω και την  β επιπεδου!!!!

Κοριτσάκι it is then 🎉🎉🎉

τι ωραία 💜💜💜 

μισο κιλάκι σχεδόν παίρνουν  βάρος τώρα μεγαλώνουν γρήγορα 🤰🥰 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Χα χα  χα έτσι φαίνεται!!!!υπομονή παίρνανε και αυτά τις δικές τους φάσεις!!!!

Πιστευω για να κοιμηθώ σερί θα περάσουν άλλα 2 χρόνια σίγουρα 😂😂😂

καλυτερα να μην μάθω στον ύπνο κ μου έρθει κάπως μετά η αϋπνία πάλι 😂 για το καλό μου είναι χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...