Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Αν βρεις λινκ να το δω πες μου ❤️🥰

https://www.baby-avenue.gr/maxilari-thilasmou/maxilari-thilasmou-multirelax-3-se-1-multicolors. Δεν είχα αυτό το συγκεκριμένο, αλλά το concept είναι το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα @Marakiii εγώ είχα μεγάλο θέμα με το σίδηρο και τώρα μου έδωσε Ferreluk τς Medical

Μου έδωσε ένα legofer κ προς το παρόν είμαι οκ! Είναι σε αμπούλες και έχει ωραία γεύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Μπήκα τώρα στο ινσταγκραμ κ έπεσα πάνω σε μαμά με τρίδυμα είχε σύστημα καροτσιου για τρίδυμα 

Βέβαια αυτήν μένει Γερμανία που έχει κ δρόμους τώρα εδώ Ελλάδα δν ξέρω ποσο βολεύει κ που μενεις ☺️
 

νομίζω σου απάντησαν στα υπόλοιπα τα κορίτσια αν θες να σου εξηγήσω κάτι περαιτέρω ευχαρίστως ❤️❤️❤️❤️

Είδαμε για 3 αλλά ούτε στο ασανσέρ δεν χωράει!βασικά ούτε στο αυτοκίνητο κ έχουμε passat! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα για κούνιες δεν ξέρω αλλά κάθισμα αυτοκινήτου εάν πάρεις τύπου αυγό είναι το πιο σωστό για τα πρώτους 4 μήνες..Εγώ στο γιο μου είχα αυτό που κούμπωνε στο καρότσι μετά πήρα 0-22 και τώρα παω 15-36 έχω μια φιλη που δουλεύει σε μαγαζί και μου είπε ότι κατηγορία κατηγορία είναι πιο σωστά τα καθίσματα (το χρηματικό είναι ένα μεγάλο θέμα γιατί όλα είναι *3 για εσένα  ) 

Για να στο είπε η φίλη σου σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω!..Ειναι όντως θέμα το κόστος αλλά θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη @Marakiii @Princess28 κορίτσια για να μην το ξεχάσω για τα αγγλικά, εγώ γράφτηκα να δώσω το lte της golearn. Είναι αυτό που εχεις δει princess λογικά.. πλήρωσα για την εγγραφή-εξεταστρα 180€ και μαζί σε αυτήν την τιμή είχε και κάποια βοηθήματα πχ ασκήσεις γραμματικής και κείμενα για εξάσκηση. Επίσης είχε δώρο 14 τεστακια προσομοιωτές. Εγώ δεν πλήρωσα για μαθήματα από καθηγητές τότε δεν είχες αυτή την δυνατότητα. ( Δεν ξέρω αν προσφέρουν και τέτοιο πακέτο ) . Το επίπεδο μου είναι αρκετά καλό οπότε διαβάζω λεξιλόγιο, γραμματική και διάφορα τεστ προετοιμασίας απ' YouTube και εφαρμογές στο play store.

Η εξέταση γίνεται μέσω ερωτήσεων πολλαπλών επιλογών και έχει μόνο listening και reading δεν έχει ούτε προφορικά ούτε έκθεση. Ανάλογα με το πόσες σωστές απαντήσεις θα δώσεις παίρνεις και το αντίστοιχο πτυχίο  έχει lower, advance και proficiency. Βέβαια κορίτσια θέλει πολύ διάβασμα γιατί φυσικά έχει μια παγίδα... Για να πάρεις το proficiency πρέπει να πιάσεις 90%. Το τεστ μου έχει 54 ερωτήσεις δηλαδή πρέπει να πιάσεις 50/54! 

εγώ θα το προσπαθήσω γιατί το χρειάζομαι σαν χαρτί, είναι επίσημα αναγνωρισμένο απ' τον ΑΣΕΠ και επίσης με είχανε δεχτεί απ' ένα μεταπτυχιακό και έπρεπε να το παρουσιάσω άμεσα. Απ' την στιγμή που κανείς την εγγραφή έχεις δικαίωμα να δώσεις μέσα σε ένα χρόνο. Δίνεις απ' το σπίτι σου μέσω του υπολογιστή σου και κλείνεις ραντεβού ποια μέρα κ ώρα θέλεις και σε παρακολουθεί μέσω κάμερας εξεταστής.

Αν τα αγγλικά σας είναι καλά και μπορείτε να διαβάσετε μόνες σας ( πχ @Princess28 ειδικά εσύ που έμενες Αγγλία) είναι καλή ευκαιρία γιατί είναι το πιο φτηνό και δεν χρειάζεται να μπλεχτείς με φροντιστήρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

https://www.baby-avenue.gr/maxilari-thilasmou/maxilari-thilasmou-multirelax-3-se-1-multicolors. Δεν είχα αυτό το συγκεκριμένο, αλλά το concept είναι το ίδιο.

Ευχαριστω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία που συζητάμε για μωρουδιακα! 

Ειναι πολύ χρήσιμα αυτά που μας γράφετε ειδικά οι εμπειρίες και παλιές! Βλέπω πολλές άγνωστες λέξεις και γκουγκλαρω! Πολύ ωραίο αυτό το μαξιλάρι θηλασμού που έχει και ζώνη ασφαλείας!

@Maria mariaa καλώς ήρθες! Πότε γέννας να πεις το δει η @Xrisa95 να σε βάλει στο πινακακι και σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασία31 κοπέλα μου έκανες την λήψη τροφοβλάστης; Σε έχω στο μυαλό μου. Πήγανε όλα καλά; Ελπίζω γρήγορα να έχεις τα αποτελέσματα σου και να είναι υγιέστατο το μωράκι σου. Ο γιατρός οφείλει να είναι δίπλα σου όχι να σε απογοητεύει😡.

Οπότε θέλεις γράψε μας τα νέα σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantinaki ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ....στη golearn έχω πάρει κι ένα μεταπτυχιακό σεμινάριο ειδικής αγωγής είναι πολύ γνωστό το κάνουν πολλοι....άρα αν μπω στο site τους μπορώ να το βρω αυτό που μου λες;;;; Είναι πολύ δελεαστική η τιμή ειδικά αν από τη μια μιλάς για λίστες και από την άλλη σκέφτεσαι proficiency 😂😂😂😂 θα μπω στο site να το ψάξω

Χίλια ευχαριστώ!!!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δηλαδή για το αμάξι επειδή με τον άντρα μου είχαμε μια διαφωνια...δηλαδή εγώ δεν καταλάβαινα....αυτός κάτι ήξερε από τις ανιψιές του...

Κοιτάμε κάτι καρότσια που για παράδειγμα είναι 3 σε 1 και μου λέει αυτό είναι καλό γιατί το Πορτ μπεμπέ το βάζεις στο αμάξι μέχρι τον 6 μήνα και μετά παίρνεις το μεγάλο καθισματακι....

Άρα αυτό που μου λέει ισχύει;;;;γιατί σε τέτοιο καρότσι καταλήξαμε....

Ωστόσο όταν κοιτάζω καθισματακια λένε απο 0 έως 22 ή 36 μηνών κάτι τέτοιο ....

Έχω λίγο μπερδευτεί....δηλαδή στην αρχή δε χρειάζεται να το πάρουμε το καθισματακι;;; Μπορούμε να έχουμε το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vasiliki14 είπε:

Το αυγό είναι το καθισματακι αυτοκινήτου για νεογέννητα. Συνήθως κάνει μέχρι ενός έτους περίπου, ανάλογα με την ανάπτυξη του μωρου! Υπάρχει στα συστήματα μεταφοράς 3 σε 1. 

Σας παρακολουθώ από την αρχή στο forum, περιμένω κ εγω το δεύτερο μωρο μου μέσα στον Μάρτιο του 2022! Έκανα και αυχενική και όλα καλά! Με το καλο όλα τα μωράκια! 

Καλημέρα γεια σου Βασιλική 💜

Με το καλό το μωράκι σου το δεύτερο ❤️❤️❤️❤️❤️

Πες μας λίγα λόγια για σένα να σε γνωρίσουμε 

ποσο είναι το παιδάκι σου το πρώτο ; Ποτε έχεις πητ; Αν ξέρεις φύλο; Αν μενεις Αθήνα η επαρχία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Αχ τι ωραία που συζητάμε για μωρουδιακα! 

Ειναι πολύ χρήσιμα αυτά που μας γράφετε ειδικά οι εμπειρίες και παλιές! Βλέπω πολλές άγνωστες λέξεις και γκουγκλαρω! Πολύ ωραίο αυτό το μαξιλάρι θηλασμού που έχει και ζώνη ασφαλείας!

@Maria mariaa καλώς ήρθες! Πότε γέννας να πεις το δει η @Xrisa95 να σε βάλει στο πινακακι και σενα!

Καλησπέρα Πητ έχω 31/3 αλλά λόγο θρομβοφιλιας υπολογίζουνε περίπου στς 20 Μαρτίου να το πάρουμε με καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια δηλαδή για το αμάξι επειδή με τον άντρα μου είχαμε μια διαφωνια...δηλαδή εγώ δεν καταλάβαινα....αυτός κάτι ήξερε από τις ανιψιές του...

Κοιτάμε κάτι καρότσια που για παράδειγμα είναι 3 σε 1 και μου λέει αυτό είναι καλό γιατί το Πορτ μπεμπέ το βάζεις στο αμάξι μέχρι τον 6 μήνα και μετά παίρνεις το μεγάλο καθισματακι....

Άρα αυτό που μου λέει ισχύει;;;;γιατί σε τέτοιο καρότσι καταλήξαμε....

Ωστόσο όταν κοιτάζω καθισματακια λένε απο 0 έως 22 ή 36 μηνών κάτι τέτοιο ....

Έχω λίγο μπερδευτεί....δηλαδή στην αρχή δε χρειάζεται να το πάρουμε το καθισματακι;;; Μπορούμε να έχουμε το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι;

Καλησπέρα @Διόνηεμεις είχαμε πάρει καρότσι 3 σε 1 Carmelo (το αυγό το πιο μικρό μέρος του καροτσιου λένε ότι είναι από 0-11 κιλά περίπου στο χρόνο αλλά εμείς λόγο ανάπτυξης του παιδιού στς 5 μήνες το αλλάξαμε..πήραμε μετά δεύτερης κατηγορίας κάθισμα 0-22 joie (χωρίς isofix είναι ένα δέσιμο όταν το παιδί γυρίσει μπροστά να κοιτάει)τώρα που το παιδί φτάνει κοντά στα 15 θα αλλάξουμε πάλι και θα πάρουμε ένα 15-36..υπάρχουν και καθίσματα 0-36 αλλά εγώ προτίμησα και πήρα κατηγορία κατηγορία για καλύτερη ασφάλεια..Επίσης κορίτσια υπάρχει κάρτα στο orchestra 30€ για δυο χρόνια αντί για 60€ τν βγάζει προσφορά πολλές φοράς τν χρόνο εγώ τέτοια έχω βγάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια δηλαδή για το αμάξι επειδή με τον άντρα μου είχαμε μια διαφωνια...δηλαδή εγώ δεν καταλάβαινα....αυτός κάτι ήξερε από τις ανιψιές του...

Κοιτάμε κάτι καρότσια που για παράδειγμα είναι 3 σε 1 και μου λέει αυτό είναι καλό γιατί το Πορτ μπεμπέ το βάζεις στο αμάξι μέχρι τον 6 μήνα και μετά παίρνεις το μεγάλο καθισματακι....

Άρα αυτό που μου λέει ισχύει;;;;γιατί σε τέτοιο καρότσι καταλήξαμε....

Ωστόσο όταν κοιτάζω καθισματακια λένε απο 0 έως 22 ή 36 μηνών κάτι τέτοιο ....

Έχω λίγο μπερδευτεί....δηλαδή στην αρχή δε χρειάζεται να το πάρουμε το καθισματακι;;; Μπορούμε να έχουμε το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι;

Εμείς στην κόρη μου είχαμε πάρει κάθισμα αυτοκινήτου 350€ από 0-36. Σε αυτό το κάθισμα έκατσε μετά το τρίμηνο, γιατί ήταν πολύ μικρούλα και το πορτ μπεμπέ βόλευε. Και το βγάλαμε πριν κάνα χρόνο γιατί μεγάλωσε και μας φαινόταν ότι δεν καθόταν καλά. Και εμάς το 3-1 μας βόλεψε όπως τα λέει ο άντρας σου. Όσο για κάθισμα, να παίρνετε τα πιο φθηνά, αν έχει το αυτοκίνητο σας isofix να προτιμάτε καθισματακι που να έχει isofix είναι πολύ ασφαλή και πρακτικά, και ανάλογα με την ηλικία. Από εμπειρία προσωπική λοιπόν σας λέω ότι το 0-36 δεν βόλεψε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα Πητ έχω 31/3 αλλά λόγο θρομβοφιλιας υπολογίζουνε περίπου στς 20 Μαρτίου να το πάρουμε με καισαρική 

Καλημέρα!!!!! Και εγώ έχω θρόμβοφιλια. Γιατί σου είπαν για καισαρική; Μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά, εκτός και αν ο γιατρός βλέπει κάποιο πρόβλημα από τώρα. Θέλεις να μου πεις περισσότερα, αφού είμαι και εγώ παθουσα και πάω για φυσιολογικό προς το παρόν!!! Απορία το χω🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαρχία μένω, αλλά κοντά στην Αθήνα! Είναι το 2ο μωράκι μας, μάλλον κοριτσάκι, αλλά περιμένω κ τη Β επιπέδου για σιγουριά, γιατί έχω ακούσει αρκετά κοριτσάκια που στη πορεία έγιναν αγοράκια!! 

Εχουμε άλλο ένα κοριτσάκι θα γίνει 2 ετών σε λίγες μέρες! 

Η Πητ μου είναι 03/04 αλλά λόγω καισαρικής σίγουρα θα γεννησω πιο νωρίς, μέσα στο δεύτερο δεκαπενθημερο του Μαρτίου. 

Αυτααα! 😊 😊 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα Πητ έχω 31/3 αλλά λόγο θρομβοφιλιας υπολογίζουνε περίπου στς 20 Μαρτίου να το πάρουμε με καισαρική 

Γεια σου κοπέλα μου θυμάμαι είχαμε μιλήσει σε έχω στο πινακακι 31/03 κ είπαμε όταν ξέρεις ημερομηνία να το αλλαξω
 

θέλεις να βάλω 20 Μαρτίου ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Αχ τι ωραία που συζητάμε για μωρουδιακα! 

Ειναι πολύ χρήσιμα αυτά που μας γράφετε ειδικά οι εμπειρίες και παλιές! Βλέπω πολλές άγνωστες λέξεις και γκουγκλαρω! Πολύ ωραίο αυτό το μαξιλάρι θηλασμού που έχει και ζώνη ασφαλείας!

@Maria mariaa καλώς ήρθες! Πότε γέννας να πεις το δει η @Xrisa95 να σε βάλει στο πινακακι και σενα!

Καλημέρα Ναντινακι την έχω την κοπέλα μας ήδη στο πινακακι σ ευχαριστώ όμως που μου τα θυμίζετε γιατί το χρειάζομαι ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

Εμείς στην κόρη μου είχαμε πάρει κάθισμα αυτοκινήτου 350€ από 0-36. Σε αυτό το κάθισμα έκατσε μετά το τρίμηνο, γιατί ήταν πολύ μικρούλα και το πορτ μπεμπέ βόλευε. Και το βγάλαμε πριν κάνα χρόνο γιατί μεγάλωσε και μας φαινόταν ότι δεν καθόταν καλά. Και εμάς το 3-1 μας βόλεψε όπως τα λέει ο άντρας σου. Όσο για κάθισμα, να παίρνετε τα πιο φθηνά, αν έχει το αυτοκίνητο σας isofix να προτιμάτε καθισματακι που να έχει isofix είναι πολύ ασφαλή και πρακτικά, και ανάλογα με την ηλικία. Από εμπειρία προσωπική λοιπόν σας λέω ότι το 0-36 δεν βόλεψε 😉

Αχ εντάξει Μόνικα μου...άρα κάτι ξέρει τελικά να του έχω εμπιστοσύνη! Χαχαχα θα το ρωτήσω αυτό με το isofix θα το πω και στον άντρα μου που τα ξέρει καλύτερα!!! Χρήσιμη πληροφορία!!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχάς με το καλό τα μωράκια μας!! Είμαι και εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου με ΠΗΤ 19/3 και μόλις χθες μάθαμε ότι έχουμε κοριτσάκι!! Θα ήθελα όμως τα φώτα σας!! Ενώ η αυχενική μας ήταν πάρα πολύ καλή και ενώ μέχρι τώρα ήξερα ότι δεν έχω πίεση δύο φορές τώρα που έχω πάει στο γιατρό μου την έχει βρει ανεβασμένη!! Εχθές μάλιστα έλεγξε ξανά τα αποτελέσματα της αυχενικής και δεν είδε κάτι να τον ανησυχεί! Μου είπε λοιπόν ότι καλό θα ήταν να μετρήσω την πίεση σε ένα φαρμακείο και σήμερα το πρωί πήγα και διαπίστωσα ότι τελικά έχω πίεση!! Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο?? Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια, πόσο ωραίο που αρχίσαμε να συζητάμε για μωρουδιακά... ❤️ Εγω πήγα χθες στον γιατρό μετά την αυχενική για άλλον ένα υπέρηχο και είδαμε κάτι που μάλλον παραπέμπει σε αγοράκι.... οπότε έχουμε μπερδευτεί με το φύλο, θα φανεί ελπίζω στο επόμενο ραντεβού... Ο άντρας μου απο χθες ζει ΄ένα μικρό δράμα που αλλάξανε τα σχέδια του για κορίτσι 🤣 η αλήθεια είναι και εγώ απογοητεύτηκα λίγο, προτιμώ κοριτσάκι  αλλά λεω γερό να είναι πάνω από όλα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ονομα εχετε βρει για τα νεραϊδακια μας;;; Πείτε καμια ιδεα αν εχετε. Θα σας πω τι σκεφτηκα:

αγορακι: Ιάσωνας, Δαυίδ, Άγγελος 

κοριτσάκι: Αριάδνη, Νεφέλη, Ιζαμπέλα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχάς με το καλό τα μωράκια μας!! Είμαι και εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου με ΠΗΤ 19/3 και μόλις χθες μάθαμε ότι έχουμε κοριτσάκι!! Θα ήθελα όμως τα φώτα σας!! Ενώ η αυχενική μας ήταν πάρα πολύ καλή και ενώ μέχρι τώρα ήξερα ότι δεν έχω πίεση δύο φορές τώρα που έχω πάει στο γιατρό μου την έχει βρει ανεβασμένη!! Εχθές μάλιστα έλεγξε ξανά τα αποτελέσματα της αυχενικής και δεν είδε κάτι να τον ανησυχεί! Μου είπε λοιπόν ότι καλό θα ήταν να μετρήσω την πίεση σε ένα φαρμακείο και σήμερα το πρωί πήγα και διαπίστωσα ότι τελικά έχω πίεση!! Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο?? Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι!! 

Γεια σου κοπέλα μου με το καλό το μωράκι σου θα σε βάλω στο πινακακι! ❤️❤️❤️❤️ 
 

εγω εκτός από πίεση στις μητριαιες αρτηρίες στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχα κ υψηλή πίεση κ μετρούσα 3-4 φορές την εβδομάδα είχα κόψει το αλάτι κ έπαιρνα ένα χάπι Σαλοσπίρ 

μιλα ξανά με το γιατρό σου παρακολούθησε το μην σε αγχωνει περιόρισε το αλάτι κ ολα θα πάνε καλά! 
 

αν χρειαστεί να πάρεις κάτι θα στο πει ο γιατρός σου  μην αγχώνεσαι! Κ εδώ τώρα σ αυτό το γκρουπ που έχουμε  κ άλλες κοπέλες έχουν  τέτοια ένδειξη για υψηλή πίεση κ παίρνουν αγωγή κ κάνουν έτσι διατροφή χωρίς αλάτι! 
 

οτι σε απασχολεί πες μας να το συζητήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasiliki14 είπε:

Επαρχία μένω, αλλά κοντά στην Αθήνα! Είναι το 2ο μωράκι μας, μάλλον κοριτσάκι, αλλά περιμένω κ τη Β επιπέδου για σιγουριά, γιατί έχω ακούσει αρκετά κοριτσάκια που στη πορεία έγιναν αγοράκια!! 

Εχουμε άλλο ένα κοριτσάκι θα γίνει 2 ετών σε λίγες μέρες! 

Η Πητ μου είναι 03/04 αλλά λόγω καισαρικής σίγουρα θα γεννησω πιο νωρίς, μέσα στο δεύτερο δεκαπενθημερο του Μαρτίου. 

Αυτααα! 😊 😊 😊 

Αχ τα κοριτσάκια μας είναι συνομήλικα εμένα τώρα έγινε 2 ετών 31 Αυγούστου 💜💜💜💜💜  να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!

Θα σε βάλω 03/04 κ όταν ορίσετε ημερομηνία θα το αλλάξουμε έτσι ; Θα βάλω κοριτσάκι κ βλέπουμε πως θα πάει 💜🤰 έχεις ήδη μια καισαρική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια, πόσο ωραίο που αρχίσαμε να συζητάμε για μωρουδιακά... ❤️ Εγω πήγα χθες στον γιατρό μετά την αυχενική για άλλον ένα υπέρηχο και είδαμε κάτι που μάλλον παραπέμπει σε αγοράκι.... οπότε έχουμε μπερδευτεί με το φύλο, θα φανεί ελπίζω στο επόμενο ραντεβού... Ο άντρας μου απο χθες ζει ΄ένα μικρό δράμα που αλλάξανε τα σχέδια του για κορίτσι 🤣 η αλήθεια είναι και εγώ απογοητεύτηκα λίγο, προτιμώ κοριτσάκι  αλλά λεω γερό να είναι πάνω από όλα ❤️ 

Μμμμ η αλήθεια είναι ότι εύκολα τ κορίτσια είναι τελικά αγορια αλλά εντάξει έχετε λίγο υπομονή ακόμα εκεί στην 14-15 εβδ ξεκαθαρίζει το ζήτημα!  Ποσο είσαι τώρα; Μήπως δν ήταν κ σε κατάλληλη θέση για να το δείτε ξεκάθαρα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
    • Α δεν έκανες τεστ Ε; Ωχ κατάλαβα 😂 εγώ έχω ραντεβού 12:15 όποτε θα μεσημεριάσει! Δεν πειράζει χαλάλι 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...