Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα Κυριακή πρωί το μωράκι γεννήθηκε 2500 τν έβαλαν θερμοκοιτίδα γιατί είχα ελάχιστο αμνιακό υγρό χωρίς ρίξει τέλος καλά όλα καλά.Εγώ σήμερα το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα φύγω ο μπέμπης σίγουρα θα κάτσει 2 εβδομάδες φλκ σε όλες με το καλό 

Να σου ζήσει κορίτσι μου και με το καλό να τον πάρετε σπιτάκι σας!!!!ποσων εβδομαδων γέννησες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εγώ είμαι καλά, τα μωράκια είχαν πάρει στον τελευταίο υπέρηχο λιγότερο βάρος λόγω κούρασης λογικά γιατί υπήρχε κ μετακόμιση σε νέο σπίτι στη μέση αλλά ο γιατρός είπε ότι από υγρά κ πλακούντα είναι καλά κ τα αφήσαμε 10 μέρες ακόμα. Αύριο θα κάνω doppler κ θα αποφασίσει ποια ημερομηνία θα μπούμε για καισαρική. Λογικά την άλλη εβδομάδα μου είπε. Οπότε κ εμείς κοντευουμε..

Με το καλό μαζί μάλλον θα είμαστε και εγώ για την άλλη εβδομαδα μάλλον θα πάω...εύχομαι να είναι όλα καλά με το doppler σου και γρήγορη να έχεις τα μικρούλια σου στη αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

@Eva29 μου τι κάνεις; Πως πας με το μωράκι σου;όλα καλά; Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι τώρα;

Kαλα είμαστε με την μπεμπουλα μου κοριτσα΄κι μου ❤️ είμαι 28 εβδομάδων τώρα, όλα κυλάνε ήρεμα.. ξεκουράζομαι βεβαια και εγω πολύ ειμαι σπιτι και απολαμβάνω την εγκυμοσύνη... Την Παρασκευή πήγαμε στο γιατρό που ημουν 27η εβδομάδα και η μπέμπα ηταν μια χαρα και 894γρ.

Δεν εχουμε μιλησει ακομα με τον γιατρο για τον τοκετο δεν ξερω πως θα γεννησω..Παντως μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα...

Εσυ πως εισαι αγαπη ? Τα μωρακια σου πως ειναι? Πλησιαζει και η δικη σου η στιγμη τωρα... ποσο εβδομάδων εισαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήσεις Φεβρουάριος-Μάρτιος-Απρίλιος 2022 ❤️🥰🎉😍🤱

@geo2222 09/01 κοριτσάκι 👶💜, κοριτσάκι 👶💜

@Nantinaki 25/02 αγοράκι 👶💙

@Vasiliki14 25/02 κοριτσάκι 👶💜 

@Marakiii 26/02 κοριτσακι 💜👶, κοριτσάκι 👶💜, κοριτσάκι 👶💜

@Vasilique 02/03 κοριτσάκι 👶💜, αγοράκι 👶💙

@Maria mariaa 06/03 αγοράκι 👶💙

@Διόνη 08/03 κοριτσάκι 👶💜

@Euaggelia98 09/03 κοριτσάκι 👶💜

@Maira29  09/03 κοριτσάκι 👶💜

@Princess2816/03 κοριτσάκι 👶💜

 


 

κορίτσια μου δείτε λίγο αν τα έχω καταγράψει σωστά κ πείτε μου να κάνω αλλαγές ❤️ Οποία Μανουλα λείπει πείτε μου να τ συμπληρώσω ❤️

 

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα Κυριακή πρωί το μωράκι γεννήθηκε 2500 τν έβαλαν θερμοκοιτίδα γιατί είχα ελάχιστο αμνιακό υγρό χωρίς ρίξει τέλος καλά όλα καλά.Εγώ σήμερα το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα φύγω ο μπέμπης σίγουρα θα κάτσει 2 εβδομάδες φλκ σε όλες με το καλό 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου Μαρία μου να έχει πάντα όλα τα καλά του κόσμου στην ζωή του να είναι υγιές κ φωτισμένο 💙👶🎉🤱🥰❤️
 

με το καλό να το πάρετε σπίτι σας! Καλή λοχεία εύχομαι κ σε σένα! 

καλή δύναμη ❤️💪🏽

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2022 at 11:43 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

@Nantinakiτι κανεις κορίτσι μ;;;πως τα πάτε με το μπεμπακο βρήκατε τους ρυθμούς σας;;;

Καλησπέρα κορίτσια μου, άργησα να απαντήσω αλλά δεν προλάβαινα όπου βρω χρόνο κοιμάμαι 🤪😄

Βρίσκουμε σιγά σιγά τους ρυθμούς μας άλλες μέρες είναι πιο εύκολα τρώμε και κοιμόμαστε άλλες μέρες πιο ζορικα θέλουμε όλη την ώρα στήθος και αγκαλιές. 

Το καλό είναι όμως ότι ήρθε προχτές ο παιδίατρος για την 1η επίσκεψη σπίτι και μας βρήκε πολύ καλά! Ανακτησαμε το βάρος της γεννησης οπότε αυτό σημαίνει ότι το μωράκι μας τρώει καλά! Τώρα πια πίνει συμπλήρωμα μόνο 1 φορά και αυτή το βράδυ αν δεν μπορεί να χορτάσει με τίποτα για να μπορέσει να κοιμηθεί γιατί ειδικά το βράδυ είναι πολύ λαίμαργος.

Εσύ πώς είσαι;; Πότε έχεις ραντεβού με το γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 12:39 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Να σου ζήσουν κορίτσι μου τα αστεράκια σου💙♥️ να είναι καλότυχα,υγιή και ευτυχισμένα!

Όταν μπορέσεις να μας γράψεις και συ τα νέα σου πως τα πάτε με τα μικρουλια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βλέπω ήταν αρκετές κοπέλες αυτές τις μέρες που περίμεναν να γεννήσουν! Με το καλό σε όλες περιμένουμε τα νέα σας!

@Διόνη μου σε έχω στο μυαλό μου! Γεννήσεις κορίτσι μου; Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 6:56 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Kαλα είμαστε με την μπεμπουλα μου κοριτσα΄κι μου ❤️ είμαι 28 εβδομάδων τώρα, όλα κυλάνε ήρεμα.. ξεκουράζομαι βεβαια και εγω πολύ ειμαι σπιτι και απολαμβάνω την εγκυμοσύνη... Την Παρασκευή πήγαμε στο γιατρό που ημουν 27η εβδομάδα και η μπέμπα ηταν μια χαρα και 894γρ.

Δεν εχουμε μιλησει ακομα με τον γιατρο για τον τοκετο δεν ξερω πως θα γεννησω..Παντως μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα...

Εσυ πως εισαι αγαπη ? Τα μωρακια σου πως ειναι? Πλησιαζει και η δικη σου η στιγμη τωρα... ποσο εβδομάδων εισαι?

 

Μπράβο,μια χαρά τα νέα σας. Καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι κ όλα θα πάνε καλά. Εγώ πήγα σήμερα για doppler τσεκαρισμα να δούμε πόσο περιθώριο έχουμε ακόμα, κ πήραμε μια εβδομάδα παράταση. Το Σάββατο συμπληρώνω την 36η. Θα μας δει ο γιατρός κ την Τετάρτη κ απόφασιζει αν θα γεννήσω στο τέλος της επόμενης ή αρχές μεθεπομενης εβδομαδας. Είμαστε καλά κ οι 3, εγώ φυσικά βαριά κ για λίγες δραστηριότητες. Χάρηκα που μας τα είπε όλα καλά ο γιατρός κ ας μείνουν μια εβδομάδα ακόμα, δεν υπάρχει θέμα.. το μόνο που αγχωθηκα είναι τα ρουχαλακια τους αν θα τους κανουν που έχουμε πάρει το 1 από το orchestra αλλά δεν πειράζει θα τη βρούμε την άκρη😁😁. Από ψώνια έχεις πάρει πραγματακια, έχεις ετοιμάσει το δωματιακι της;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, άργησα να απαντήσω αλλά δεν προλάβαινα όπου βρω χρόνο κοιμάμαι 🤪😄

Βρίσκουμε σιγά σιγά τους ρυθμούς μας άλλες μέρες είναι πιο εύκολα τρώμε και κοιμόμαστε άλλες μέρες πιο ζορικα θέλουμε όλη την ώρα στήθος και αγκαλιές. 

Το καλό είναι όμως ότι ήρθε προχτές ο παιδίατρος για την 1η επίσκεψη σπίτι και μας βρήκε πολύ καλά! Ανακτησαμε το βάρος της γεννησης οπότε αυτό σημαίνει ότι το μωράκι μας τρώει καλά! Τώρα πια πίνει συμπλήρωμα μόνο 1 φορά και αυτή το βράδυ αν δεν μπορεί να χορτάσει με τίποτα για να μπορέσει να κοιμηθεί γιατί ειδικά το βράδυ είναι πολύ λαίμαργος.

Εσύ πώς είσαι;; Πότε έχεις ραντεβού με το γιατρό σου;

Αυτό με τον ύπνο είναι λίγο δύσκολο!!!😊😊😊μετά τον τρίτο μηνα κοιμούνται καλυτερα...μια χαρά  1 γεύμα την ημέρα ξενο δεν είναι τπτ...Η αλήθεια είναι πως είναι και πιο βαρύ και τα κρατάει λίγο περισσότερο εγω του έδινα ένα γεύμα το βράδυ και περίπου μετά τις 40 μέρες κοιμόταν όλη τη νύχτα!!!

Εγω μια χαρά πάω η μικρή έχει μεγαλώσει αρκετά απλά έχουμε αγχωθεί πολύ με τον άντρα μου γτ τωρα είμαι 37 εβδομαδων και μέχρι τη Δευτέρα λέει χιόνια και είμαστε ήδη 2 ώρες κ από το μαιευτηριο ελπιζω να μην έχουμε κανένα απρόοπτο αυτές τις μέρες...Την Τετάρτη θα πάω στο γιατρό θα είμαι 38 εβδομαδων και αμα δούμε ότι εχεξ παρει θεση λέω να μπούμε προγραμματισμενα γτ στο γιο μ ειχα γεννήσει σε 3 ώρες.. 🤣🤣🤣οποτεεχω ένα άγχος μη γεννήσω στο αυτοκίνητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 4:40 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου και με το καλό να τον πάρετε σπιτάκι σας!!!!ποσων εβδομαδων γέννησες;;;;

Σε ευχαριστώ πολύ,35,5 γέννησα έχουμε οξυγόνο περιμένουμε με αγωνία!!Με το καλό σε όλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2022 at 2:46 ΠΜ, ο/η Maria mariaa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ,35,5 γέννησα έχουμε οξυγόνο περιμένουμε με αγωνία!!Με το καλό σε όλες !

Να σου ζήσει Μαράκι!! ❤️❤️

Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά όλα καλά θα πάνε!! Θα κάτσει λίγο στο οξυγόνο κ σε λίγο θα τν εχετε μαζί σας 💙💙

Με το καλό να τον πάρετε σπίτι σας και να ναι γερός και καλότυχος ο μικρούλης!👶🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 6:45 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεννήσεις Φεβρουάριος-Μάρτιος-Απρίλιος 2022 ❤️🥰🎉😍🤱

@Nantinaki 25/02 αγοράκι 👶💙

@Vasiliki14 25/02 κοριτσάκι 👶💜 

@Marakiii 26/02 κοριτσακι 💜👶, κοριτσάκι 👶💜, κοριτσάκι 👶💜

@Vasilique 02/03 κοριτσάκι 👶💜, αγοράκι 👶💙

@Maria mariaa 06/03 αγοράκι 👶💙

@Διόνη  15/03 κοριτσάκι 👶💜


 

κορίτσια μου δείτε λίγο αν τα έχω καταγράψει σωστά κ πείτε μου να κάνω αλλαγές ❤️ Οποία Μανουλα λείπει πείτε μου να τ συμπληρώσω ❤️

 

Εγώ λείπω καλε 9/1 χαχαχαχαχ με ξεχάσατε μάλλον τόσο καιρό που έχω να εμφανιστώ όμως συμβαίνουν διαφορά!!!τα κοριτσακια μου είναι μια χαρά μεγαλώνουμε τις πήρα σπίτι μετά από ένα μήνα και τις έχω τώρα ένα μήνα σπίτι έχουν φτάσει 3.400 από 1.500 που γεννήθηκαν! Με τον θηλασμό δεν τα καταφερα γιατί δεν με άφησαν οι παιδίατροι να τις θηλάσω μέχρι να πάρουν βάρος όποτε έδινα με θήλαστρο κανονικά τα γεύματα μέχρι που μου έπαθε η μια παλινδρόμηση μέχρι που νοσηλευτικέ κιόλας δυο μέρες γιατί την πείραξε και το γάλα που της δώσαμε για να είναι πιο πηχτό να σταματήσουν οι γουλιτσες!τωρα της δίνω ένα άλλο γάλα κάπως το έχουμε βρει αλλά μου κάνει συνέχεια εμετούς βεβαια το διαχειρίζεται πολύ καλά και έτσι δεν μου πνίγεται! Μενω με την μάνα μου γιατί όχι μόνο για βοήθεια απλά τσακώθηκα με την πεθερά μου άσχημα και επειδή το σπίτι ήταν δικό της φυγαμε και μένουμε στην μάνα μου μέχρι να βρούμε σπίτι άλλο οποτε γίνεται ένας χαμός με τα μωρά μέσα σε ένα μικρό δωμάτιο αλλά δεν πειράζει αρκεί που τις έχω 😍😍😍🥰🥰🥰!!!αυτα τα νέα μου τώρα βρηκα χρόνο και να είναι κιγο ξεκουραστεί και μπήκα να σας τα γράψω και τώρα θα διαβάσω και τα δικά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ λείπω καλε 9/1 χαχαχαχαχ με ξεχάσατε μάλλον τόσο καιρό που έχω να εμφανιστώ όμως συμβαίνουν διαφορά!!!τα κοριτσακια μου είναι μια χαρά μεγαλώνουμε τις πήρα σπίτι μετά από ένα μήνα και τις έχω τώρα ένα μήνα σπίτι έχουν φτάσει 3.400 από 1.500 που γεννήθηκαν! Με τον θηλασμό δεν τα καταφερα γιατί δεν με άφησαν οι παιδίατροι να τις θηλάσω μέχρι να πάρουν βάρος όποτε έδινα με θήλαστρο κανονικά τα γεύματα μέχρι που μου έπαθε η μια παλινδρόμηση μέχρι που νοσηλευτικέ κιόλας δυο μέρες γιατί την πείραξε και το γάλα που της δώσαμε για να είναι πιο πηχτό να σταματήσουν οι γουλιτσες!τωρα της δίνω ένα άλλο γάλα κάπως το έχουμε βρει αλλά μου κάνει συνέχεια εμετούς βεβαια το διαχειρίζεται πολύ καλά και έτσι δεν μου πνίγεται! Μενω με την μάνα μου γιατί όχι μόνο για βοήθεια απλά τσακώθηκα με την πεθερά μου άσχημα και επειδή το σπίτι ήταν δικό της φυγαμε και μένουμε στην μάνα μου μέχρι να βρούμε σπίτι άλλο οποτε γίνεται ένας χαμός με τα μωρά μέσα σε ένα μικρό δωμάτιο αλλά δεν πειράζει αρκεί που τις έχω 😍😍😍🥰🥰🥰!!!αυτα τα νέα μου τώρα βρηκα χρόνο και να είναι κιγο ξεκουραστεί και μπήκα να σας τα γράψω και τώρα θα διαβάσω και τα δικά σας!!!

Ρε κορίτσι μου μπράβο τα κοριτσάκια σου τι τέλειο βάρος που έχουν πάρει!!☺️💞

Τώρα για το θηλασμό τι να κάνεις, είναι και δύο, γεννήθηκαν και τόσο μικρούλια..σημασία έχει ότι προσπάθησες, μη νιώθεις τύψεις!! Ίσως ακόμη μπορείς να βγάζεις με το θήλαστρο και να τους δίνεις και δικό σου αν έχεις κουράγιο!! Κάνε ό,τι νιώθεις καλύτερα!!

Τώρα σε ένα δωμάτιο με τα μωρά φαντάζομαι θα ‘ναι λίγο χαμός χαχα αλλά σημασία έχει που τα έχετε μαζί και έχετε και τη βοήθεια της μαμάς σου, και θα βρείτε και το σπίτι σας μετά!!❤️❤️ Γιατί τσακώθηκες με την πεθερά σου αν επιτρέπεται; Κάτι με τα μωρά; Ο άντρας σου τι λέει; Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τα βρείτε!! Εσύ τώρα να σκέφτεσαι τα μωράκια σου και να μη χαλιέσαι για τίποτα!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ρε κορίτσι μου μπράβο τα κοριτσάκια σου τι τέλειο βάρος που έχουν πάρει!!☺️💞

Τώρα για το θηλασμό τι να κάνεις, είναι και δύο, γεννήθηκαν και τόσο μικρούλια..σημασία έχει ότι προσπάθησες, μη νιώθεις τύψεις!! Ίσως ακόμη μπορείς να βγάζεις με το θήλαστρο και να τους δίνεις και δικό σου αν έχεις κουράγιο!! Κάνε ό,τι νιώθεις καλύτερα!!

Τώρα σε ένα δωμάτιο με τα μωρά φαντάζομαι θα ‘ναι λίγο χαμός χαχα αλλά σημασία έχει που τα έχετε μαζί και έχετε και τη βοήθεια της μαμάς σου, και θα βρείτε και το σπίτι σας μετά!!❤️❤️ Γιατί τσακώθηκες με την πεθερά σου αν επιτρέπεται; Κάτι με τα μωρά; Ο άντρας σου τι λέει; Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τα βρείτε!! Εσύ τώρα να σκέφτεσαι τα μωράκια σου και να μη χαλιέσαι για τίποτα!!💕

Το καλό με μένα είναι ότι δεν χαλιέμαι καθόλου! Απλά είναι κρίμα γιατί τα πηγαίναμε πολύ καλά αλλά τελικά δεν ήταν αληθινή τώρα αν σου πω πτι ξαφνικά έβγαλε τρομερή ζήλια θα με πιστέψεις;;;!!!τσακωθηκαμε γιατί ειπα στον άντρα μου την γνώμη για το τι τιμή να νοικιάσει το σπίτι του και αυτή θεώρησε ότι ειπα πολυ χαμηλή και κάπως παρεξηγήθηκε δεν κατάλαβα πως και τι και μου μίλησε παρα πολυ άσχημα και μετά έκανε κλασικά την κότα στον άντρα μου μπροστά αλλά εγώ αυτά δεν τα δέχομαι όποτε ζήτησα από τον άντρα μου να φύγουμε και φυσικά επειδή είχα δίκιο βεβαια δεν είπε κουβέντα και το δέχτηκε αλλά χέρι στην μάνα του δεν έβαλε Τεσπα δεν μπορώ να ασχοληθώ με αυτήν τώρα έχω τα μωρά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Γεννησαμε και εμείς την Τετάρτη τη μπεμπούλα μας και σας γράφω πια από το σπίτι!! Με εμάς πήγαν όλα τέλεια με τη μικρή δόξα το Θεό παρόλο που γεννήθηκε περίπου μισό κιλό κάτω από όσο υπολογιζαμε!! Δηλαδή το βράδυ πριν τη γέννα στον υπέρηχο μας είπαν 3.200 και τελικά γεννήθηκε 2800!! Από την άλλη εγώ είχα μια μικρή αιμορραγια στη διάρκεια του χειρουργειου ευτυχώς χωρίς να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο μωρό ή στη γέννα!! Γενικά όλα μια χαρά αν και άσχημη εμπειρία!! Με τον θηλασμό το παλεύουμε γιατί θηλάζουμε αλλά κάνουμε και μερικά γεύματα ξένο μέσα στην ημέρα (2με 3 όταν αναλάβει δηλαδή ο σύζυγος τη μικρή για να κοιμηθώ) αλλά επειδή τις τελευταίες μέρες πριν τη γέννα πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω νιώθω πολύ περήφανη που θηλάζω όσο περισσότερο γίνεται!! Γενικά η χαρά μου είναι τεράστια κορίτσια!! Θα σας γράψω περισσότερα στην πορεία!! Σας φιλώ και με το καλό σε όσα κορίτσια περιμένουν ακόμη τα πλασματακια τους!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 9:29 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Μπράβο,μια χαρά τα νέα σας. Καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι κ όλα θα πάνε καλά. Εγώ πήγα σήμερα για doppler τσεκαρισμα να δούμε πόσο περιθώριο έχουμε ακόμα, κ πήραμε μια εβδομάδα παράταση. Το Σάββατο συμπληρώνω την 36η. Θα μας δει ο γιατρός κ την Τετάρτη κ απόφασιζει αν θα γεννήσω στο τέλος της επόμενης ή αρχές μεθεπομενης εβδομαδας. Είμαστε καλά κ οι 3, εγώ φυσικά βαριά κ για λίγες δραστηριότητες. Χάρηκα που μας τα είπε όλα καλά ο γιατρός κ ας μείνουν μια εβδομάδα ακόμα, δεν υπάρχει θέμα.. το μόνο που αγχωθηκα είναι τα ρουχαλακια τους αν θα τους κανουν που έχουμε πάρει το 1 από το orchestra αλλά δεν πειράζει θα τη βρούμε την άκρη😁😁. Από ψώνια έχεις πάρει πραγματακια, έχεις ετοιμάσει το δωματιακι της;

 

 

Μπραβο γλυκια μου, ηρθε η στιγμη θεμα λιγων ημερων ειναι! Με το καλο να ερθει αυτη η στιγμη επιτελους !

Μια χαρα θα κανει το 1, αν δεν κανει θα στειλεις καποιον να σου παρει μεγαλυτερο νουμερο μην αγχωνεσαι για αυτο.. Καισαρικη θα κανεις δηλαδη, να σε ρωτησω θα εισαι ξυπνια? απο τη μεση και κατω δεν θα καταλαβαινεις τιποτα δηλαδη? Με επισκλειρηδιο γινεται η καισαρικη? Πως νιωθεις εχεις αγχωθει?

Εγω ναι εχω ξεκινησει τα ψωνια, λιγα μικροπραγματα μου εχουν μεινει, τα βαρια οπως κουνια στρωμα, καροτσι καθισμα αυτοκινητου συρταριερα κλπ τα εχω παρει. Πηραμε και μπανακι, και αποστειρωτη λιγα μπουκαλια, θερμαντηρα για μπιμπερο, τσαντα για τις βολτες μας, ρουχαλακια, καλτσουλες, ψαλιδακι για τα νυχια, χτενα, σελτεδακια σεντονακια μπουρνουζακια και πετσετες... πολυ λιγα νομιζω μεινανε... μομπιλε θελω, θα παρω και λιγα πραγματα για διακοσμηση του δωματιου οπως πορταριφ, ραφακια κλπ κανενα μαξιλαρακι διακοσμητικο κουρτινα....

Τωρα ειμαι στην 29η εβδομαδα θα παω στην 31 πρωτη να με δει ο γιατρος παλι... εκει λογικα θα συζητησουμε και το πλανο τοκετου να ξερω κι εγω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα ξανά!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννησατε και με το καλό και με έναν πόνο σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 09/03 το μεσημέρι με καισαρική το κοριτσάκι μου !! Βγήκε 2950 ..χρειάστηκε μόνο λίγο οξυγόνο γιατί ήταν τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο..είναι υγιεστατη και έχουμε γυρίσει σπίτι από το Σάββατο!! Είμαστε όλη μέρα αγκαλιά όπως καταλαβαίνετε και στήθος όλη μέρα αχαχα!! Ύπνος ανύπαρκτος..το πολύ 2 με 4 ώρες όλη μέρα..θέλει να την κρατάω για να κοιμηθεί και μόλις την ακουμπήσω συνήθως ξυπνάει..που θα πάει, θα βρούμε τους ρυθμούς μας σιγά σιγά..εσείς κορίτσια τι κάνετε για να κοιμούνται τα μωράκια σας ; σκέφτομαι να δοκιμάσουμε το ριλαξ μήπως την νανουριζει και μετά κοιμάται στην καλαθουνα της ..εσείς τι λέτε; τη θηλάζω αποκλειστικά να αναφέρω..πιστεύω την καλύπτει η ποσότητα που τρώει γιατί δεν παραπονιέται από πείνα..απλά θέλει αγκαλίτσα όλη μέρα και κυρίως όλη νύχτα..εκεί έχω το μεγάλο θέμα..

Σας ζάλισα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήσεις Φεβρουάριος-Μάρτιος-Απρίλιος 2022 ❤️🥰🎉😍🤱

@geo2222 09/01 κοριτσάκι 👶💜, κοριτσάκι 👶💜

@Nantinaki 25/02 αγοράκι 👶💙

@Vasiliki14 25/02 κοριτσάκι 👶💜 

@Marakiii 26/02 κοριτσακι 💜👶, κοριτσάκι 👶💜, κοριτσάκι 👶💜

@Vasilique 02/03 κοριτσάκι 👶💜, αγοράκι 👶💙

@Maria mariaa 06/03 αγοράκι 👶💙

@Διόνη 08/03 κοριτσάκι 👶💜

@Euaggelia98 09/03 κοριτσάκι 👶💜

@Maira29  09/03 κοριτσάκι 👶💜

@Princess2816/03 κοριτσάκι 👶💜

 


 

κορίτσια μου δείτε λίγο αν τα έχω καταγράψει σωστά κ πείτε μου να κάνω αλλαγές ❤️ Οποία Μανουλα λείπει πείτε μου να τ συμπληρώσω ❤️

 

Επεξεργάστηκε 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Euaggelia98 @Maira29 @geo2222

Στις νέες μανούλες μας να σας ζήσουν τ παιδάκια σας κορίτσια μου καλότυχα, πάντα ευτυχισμένα κ φωτισμένα στην ζωή τους! Να μεγαλώσουν σαν τα ψηλά βουνά 💜💜💜💜💜💜💜🥰🥰🥰🥰🤱🎉🎉😍😍😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Euaggelia98 κορίτσι μου αυτό που περιγράφεις το χαρακτηρίζουμε κ ως «4ο τρίμηνο» 

 

Αν το ψάξεις θα διαβάσεις περι αυτού κ ποσο φυσιολογικό είναι 

Λειτουργεί σαν μηχανισμός επιβίωσης σκέψου 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποια μωράκια να θέλουν αγκαλιά συνεχώς κ να ξυπνάνε όταν τ αφήνεις κατωω

Στην κόρη μου ακριβώς τ ίδια είχα κ ξεκίνησα συγκοιμιση όταν έγινε ενοσ Μήνα που δν φοβόμουν κ σώθηκα 

ακόμα 2 ετών  μαζί κοιμόμαστε από επιλογή δίκη μου κ δίκη της βέβαια, κ θα μας συντροφεύσει κ ο μπέμπης μας με το καλό! 
 

Όσο μεγαλώνουν φτιάχνει λίγο το θέμα με τον υπνο που το ακουμπάς κάτω κ δν ξυπνάει στο λεπτό αλλά τώρα είναι νωρίς 

Κάποια μωράκια όπως το δικό σου κ το δικό μου έχουν ανάγκη την μυρωδιά, τον χτύπο της καρδιάς , την ζεστασιά , την φωνή της μαμάς κ αν τα απομακρύνεις ξυπνάνε 

υπομονή κοριτσι μου σε νιώθω 💜💜💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2022 at 2:22 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

@Euaggelia98 κορίτσι μου αυτό που περιγράφεις το χαρακτηρίζουμε κ ως «4ο τρίμηνο» 

 

Αν το ψάξεις θα διαβάσεις περι αυτού κ ποσο φυσιολογικό είναι 

Λειτουργεί σαν μηχανισμός επιβίωσης σκέψου 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποια μωράκια να θέλουν αγκαλιά συνεχώς κ να ξυπνάνε όταν τ αφήνεις κατωω

Στην κόρη μου ακριβώς τ ίδια είχα κ ξεκίνησα συγκοιμιση όταν έγινε ενοσ Μήνα που δν φοβόμουν κ σώθηκα 

ακόμα 2 ετών  μαζί κοιμόμαστε από επιλογή δίκη μου κ δίκη της βέβαια, κ θα μας συντροφεύσει κ ο μπέμπης μας με το καλό! 
 

Όσο μεγαλώνουν φτιάχνει λίγο το θέμα με τον υπνο που το ακουμπάς κάτω κ δν ξυπνάει στο λεπτό αλλά τώρα είναι νωρίς 

Κάποια μωράκια όπως το δικό σου κ το δικό μου έχουν ανάγκη την μυρωδιά, τον χτύπο της καρδιάς , την ζεστασιά , την φωνή της μαμάς κ αν τα απομακρύνεις ξυπνάνε 

υπομονή κοριτσι μου σε νιώθω 💜💜💜💜💜💜💜

Κατάλαβα χαχα!! Άρα μόνο υπομονή πρέπει να κάνω και θα επέλθει μια ισορροπία λες σε λίγο καιρό; Πρέπει να ξεκίνησε να πονάει και η κοιλίτσα της από χθες γιατί έκλαιγε 12 ώρες (με διαλείμματα φυσικά εε χαχαχα) παρόλο που ήταν καθαρή, αλλαγμένη και ταισμενη ..την είχα πάνω μου και στον ύπνο της έβαζε τις στριγγλλιες και δεν ηρεμουσε..πφφ

Μου λένε όλοι ότι φταίμε που την μάθαμε χέρια και τώρα δεν κοιμάται μόνη της ..αλλά άμα το μωρό κλαίει ασταμάτητα τι να κάνω; Να μην το πιάσουμε;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 9:14 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια βλέπω ήταν αρκετές κοπέλες αυτές τις μέρες που περίμεναν να γεννήσουν! Με το καλό σε όλες περιμένουμε τα νέα σας!

@Διόνη μου σε έχω στο μυαλό μου! Γεννήσεις κορίτσι μου; Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 

Καλησπέρα Ναντινάκι μου και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας όμως θα τα διαβάσω αναλυτικά! Από κάποιες ήδη τα γνωρίζω καθώς υπάρχει και η ομάδα στο φεις αλλά και η ομάδα του Απρίλη που παρακολουθώ...

γέννησα λοιπόν κι εγώ το θαυματάκι μου!! Πραγματικά.μονο αυτή η λεξουλα μου βγαίνει για αυτό το πλασματάκι νομίζω ότι είναι ένα μικρό θαύμα! Γεννησαμε λοιπόν στις 8/3...μείναμε μέσα για ίκτερο μια μέρα παραπάνω και τελικά Κυριακή πρωι βγήκαμε! 

Μας έχει ήδη δει και η παιδίατρος! Χτες μας είδε...είναι μια χαρά κι έχει πάρει βάρος...το είχα μεγάλο άγχος εξαιτίας του ίκτερου αλλά και από το γεγονός ότι θηλάζω αποκλειστικά αλλά όπως φαίνεται όλα βαίνουν καλώς.... Είναι ένα μικρό μπουμπουκακι... παρα τις μεγάλες μετρήσεις που μας έδιναν γεννήθηκε 2800 έχασε το 10% του βάρους της όπως όλα τα μωρακια και τώρα είναι πάλι 2800 το μικρακι μας! 

Περιμένω πως και πως και τις υπόλοιπες κοπέλες να γεννήσετε!! Να μοιραζόμαστε εμπειρίες για τα μικρά μας! Σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα και είστε ακόμα σε όλα τα βήματα...κάποια πράγματα είναι αλλιώς όταν τα μοιράζεσαι!!! 

@Nantinaki μου εσείς πώς είστε; Διάβασα ότι βρήκατε κάπως τα πατήματά σας ε με το μπεμπονι σας;;;;;

@Maira29 να σας ζήσει το μικρουλι σας! Να το δείτε όπως επιθυμείτε!!! 🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες γεννησατε?? Τελεία, να ζήσουν τα μικρακια σας να τα χερεστε με υγεία!!! Δε μπαίνω πολύ συχνά γτ είμαι σχεδόν χάλια όλη μέρα. Τα διαβάζω όλα μαζί όμως 😉 εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στο Ιασώ να γεννήσω με καισαρική. Άγχος κ αγωνία φουλ! Με το καλό κ οι υπόλοιπες!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2022 at 5:12 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Μπραβο γλυκια μου, ηρθε η στιγμη θεμα λιγων ημερων ειναι! Με το καλο να ερθει αυτη η στιγμη επιτελους !

Μια χαρα θα κανει το 1, αν δεν κανει θα στειλεις καποιον να σου παρει μεγαλυτερο νουμερο μην αγχωνεσαι για αυτο.. Καισαρικη θα κανεις δηλαδη, να σε ρωτησω θα εισαι ξυπνια? απο τη μεση και κατω δεν θα καταλαβαινεις τιποτα δηλαδη? Με επισκλειρηδιο γινεται η καισαρικη? Πως νιωθεις εχεις αγχωθει?

Εγω ναι εχω ξεκινησει τα ψωνια, λιγα μικροπραγματα μου εχουν μεινει, τα βαρια οπως κουνια στρωμα, καροτσι καθισμα αυτοκινητου συρταριερα κλπ τα εχω παρει. Πηραμε και μπανακι, και αποστειρωτη λιγα μπουκαλια, θερμαντηρα για μπιμπερο, τσαντα για τις βολτες μας, ρουχαλακια, καλτσουλες, ψαλιδακι για τα νυχια, χτενα, σελτεδακια σεντονακια μπουρνουζακια και πετσετες... πολυ λιγα νομιζω μεινανε... μομπιλε θελω, θα παρω και λιγα πραγματα για διακοσμηση του δωματιου οπως πορταριφ, ραφακια κλπ κανενα μαξιλαρακι διακοσμητικο κουρτινα....

Τωρα ειμαι στην 29η εβδομαδα θα παω στην 31 πρωτη να με δει ο γιατρος παλι... εκει λογικα θα συζητησουμε και το πλανο τοκετου να ξερω κι εγω...

 

Γλυκάκι μου!!! Περνάει και για εσένα ο καιρός ε;;;; 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...