Μετάβαση σε περιεχόμενο

καλησπερα σε ολες κ ολους.σημερα εγινα μελος.


petty

Recommended Posts

καλησπερα σας.παρακολουθω το mammyland πολυ καιρο,ομως σημερα αποφασισα να γινω μελος.διαβασα οσα γραφονται περι αγχους κ ποσο εππηρεαζει στην προσπαθεια τησ συλληψης.συμφωνω απολυτα.εγω εχω ηδη ενα κοριτσακι 5 ετων.το οποιο <<προεκυψε>>μετα απο μια ατυχια με το προφυλακτικο.οσο κ αν σας φανει απιστευτο χρειαστηκε μονο αυτο για να μεινω εγκυος,σε μια φαση της ζωης μου που το τελευταιο πραγμα που σκεφτομουν τοτε ειταν ενα μωρο.τελος παντων για να μη σας κουραζω με λεπτομερειες εκανα εναν αναγκαστικο γαμο κ μετα απο λιγα χρονια πηρα ενα "ωραιοτατο" διαζυγιο.το μονο καλο απο ολο αυτο ειταν το παιδακι μου που το εχω τωρα κ το χαιρομαι.τωρα ομως μετα απο πολυχρονη ταλαιπωρια δικη μου,κυριως ψυχολογικη κ συναισθηματικη,βρηκα τον ανθρωπο που εψαχνα παντα την απολυτη αγαπη κ ευτηχια.το αποτελεσμα?προσπαθω να μεινω εγκυος εδω κ καποιους μηνες.τι τεστ ωορηξιας,τι χαπια για να κανω ωορηξια,τι ενεσεις...αλλα τιποτα.το συμπερασμα?το μωρο ειναι το μονο πραγμα στη ζωη που δεν μας ερχεται οταν εμεις το θελουμε αλλα οταν εκεινο θελησει.με εχει κυριευσει το αγχος κ η στενοχωρια.ευτηχως που εχω στο πλευρο μου εναν φοβερο αντρα που με καταλαβαινει κ με βοηθαει με ολους τους τροπους.για αυτο προτεινω ηρεμια,χαλαρωση κ αισιοδοξια.να σκεφτομαστε μονο τα καλα,μονο θετικα κ δεν μπορει...θεμα χρονου ειναι...θα ερθει.πολλα φιλια κ καλη επιτυχια σε ολες κ ολους.:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΤΤΥ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ......ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΣ [ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΣΟ ΚΟΙΝΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ....ΤΟ MAMMYLAND ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ:)....ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

petty μου καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!!!

Να χαιρεσαι το παιδακι σου να ναι παντα γερο!!!:-)

Ειδες πως τα φερνει η ζωη καμια φορα!φοβερο...επρεπε να περασεις ολο αυτο για να βρεις τον ανθρωπο σου!Και το καλο οτι παρολο που δεν ηταν η ωρα του κρατησες το μωρακι και περασες οτι περασες,θελει πολλα κοτσια αυτο!!!Μπραβο σου...εχεις απολυτο δικιο τα μωρα ερχονται οποτε αυτα θελουν οχι τυχαια....ειναι να ρθουν!

Οπως πολλες φορες εχω πει το αγχος κανει την μεγαλυτερη ζημια αν βεβαια καποιος δεν αντιμετωπιζει παθολογικο προβλημα...

Ολα στην ζωη σου φτιαξανε Δοξα το Θεο...εχεις το λουλουδι σου....τον αντρα που τοσο ειναι κοντα σου....ηρεμησε και απολαυσε τα και θα ρθει και συντομα μαλιστα και το 2ο μωρακι!!:-)

Χαρηκα να σαι καλα και απο δω και περα να ειναι παντα γεματη η ζωη σου χαρες!!!

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petty mou geia sou...

Kai kalos mas vrikes agpi mou...

Ti istoria e me ton prwin...

Xerwme wmos pou exeis vrei kapion pou na aksizei ws anthropo...

H tuxi meta apo kapies duskoles stigmes mas erxetai agapi mou...

Auto exw proseksei pantos...

Petty mou NA SOU ZISEI H KORASA SOU KAI NA TIN XERESAI...

Oso gia to allo thema pou epitheimis,,, sou euxwme suntoma ena mwraki stin kilia sou...

To kalo pragma argei na erthei PANTA kai mas erxetai ekei pou den to perimenoume PANTA...

Agapi mou kali sunexeia sou euxwme...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petty γεια σου!:) Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δύναμη που επέδειξες!:cheer: Να ζήσει το παιδάκι σου και να το χαίρεσαι, αν και θα είναι πολύ ευτυχισμένο με τέτοια μανούλα!:cheer: Χαίρομαι που έπειτα από την ''ατυχία'' που είχες συνάντησες τον άνθρωπό σου!:cheer: Σύντομα θα έρθει και το 2ο μωρό σας, γιατί το αξίζεις!;) Είναι θέμα χρόνου...;) Με το καλό, όλα να πάνε καλά και να μας γράφεις...:) Καλώς ήρθες! :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petty mou

kalws irthes!!!

Na xairesai to koritsaki sou

kai ton antra sou...!

Xairomai pou eisaste mia eytyxismeni oikogeneia

gi'auto kai t mwraki tha erthei syntoma...!

Min apogoiteuesai!

Synexise na skeftesai thetika kai na xamogelas...!!!

Eimai i Maria kai kyoforw to prwto mou

bebaki, stin 13 ebvomada

kai eimaste poly xaroumenoi gi'auto!!!!!!!!!!!!

To Mammy ontws fernei gouri!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Petty και από μένα και καλωσόρισες στην παρέα του mammy!!

Να χαίρεσαι το αγγελούδι σου και τον σύντροφό σου!

Εύχομαι σύντομα να δώσει η Παναγία και να κάνετε ο ένας στον άλλον δώρο τον καρπό του έρωτά σας!

Πιστεύω έχεις καταλάβει ποια είναι η συνταγή της επιτυχίας! Χαλάρωση, πολύς έρωτας και το θαύμα δεν θα αργήσει να έρθει..

Καλή επιτυχία!!!

Είμαι η Ιφιγένεια, 29 ετών κι έχω μία κόρη 5,5 μηνών..

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

petty μου καλωσηρθες!!! :)

Χαρηκα παρα πολυ που τελικα ηρθε η ισορροπια και η ευτυχια στην προσωπικη σου ζωη!!! Ως μανουλα την ειχες βρει ηδη και ειμαι σιγουρη οτι θα ξανανιωσεις την ιδια ευτυχια συντομα.... οταν θα κρατας το δευτερο μωρακι σου στην αγκαλια σου!!!! ;)

Εγω ειμαι στις προσπαθειες.... ακομα...:unsure:

Ολα θα πανε καλα... "Dont worry....be happy.."!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petty καλησπέρα και καλοσώρισες στην παρέα μας!!Σιγουρα κάποια πράγματα ειναι απ το Θεό να έρθουν και αυτος μας στέλνει τα δώρα του!!Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου γερο και δυνατό!!Χαιρομαι πραγματικά που έχεις βρει τον ανθρωπό σου και σε στηρίζει και αγαπάει και εσενα και το παιδί σου-παιδί σας πια..Πιστευω αυτο έχει σημασία..οτι ειστε μια ευτηχισμένη οικογένεια!!Μπράβο σου που σου πηγαν ολα καλά και μετά απο ολη αυτην την ταλαιπωρία βρηκες την αγάπη!!οσο για το παιδάκι..μην στεναχωριέσαι καλή μου με υπομονή και λιγότερο άγχος θα έρθει και αυτο!!Πολυ συντομα ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...