Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αν θυμάμαι καλά είσαι σε ιδιωτικό..... αν είσαι, σου δίνουν εκεί για όσο είσαι μέσα 

Σε ιδιωτικό είμαι ναι αλλά τις έχουν στη λίστα και τα εσώρουχα και σερβιετες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Σε ιδιωτικό είμαι ναι αλλά τις έχουν στη λίστα και τα εσώρουχα και σερβιετες

Εγώ παίρνω μαζί για ασφάλεια κ για την έξοδο εννοείται, αλλά κ σερβιέτες επειδή αυτές που δίνουν είναι πολύ μεγάλες κ εγώ έχω πολύ λίγο αίμα, οπότε θέλω να είμαι πιο άνετη. Αφού το λένε στη λίστα πάρε μαζί... έτσι κ αλλιώς είναι από αυτά που πιάνουν τον λιγότερο χώρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Το ιδανικό για μένα είναι κοντομανικο και καμμία ρόμπα - ζακετουλα. 

Ούτως ή άλλως με τόσες ορμονικές αλλαγές εγώ προσωπικά ζεσταίνομαι ήδη αρκετά ακόμη και όταν κάνει κρυο οπότε και μετά έτσι θα είναι ....

Το καλυτερο ειναι αυτο!!! Να εχουμε κοντομάνικα και ρομπιτσα απο πανω, θες τη φοράς θες οχι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! 

Αυτο με το πατημα της μητρας ειναι καπως οντως αλλα πρεπει να γινεται.....

Του Αγιου Σπυριδωνα σημερα, να χαιρεστε οποιον εχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. όποια έχει όρεξη ας μου πει καμία γνώμη για το αν χρειάζονται οι παρακάτω αγορές από πριν την γέννα και ποια μάρκα προτιμήσατε..............

1.purelan να την πάρω από τώρα η μόνο αν χρειαστεί?

2.Κρέμα για την προετοιμασία των θηλών

3.Κρέμα για ραγάδες 

4.Μπιμερό...........έχω πάθει σοκ με το πόσα υπάρχουν. Ιδανικά θέλω να θηλάσω αλλά δεν πρέπει να έχω στο σπίτι για παν ενδεχόμενο? Αν ναι πόσα και ποια? Ουφφφφφφφφ

5.Πιπιλες??? Τα ίδια με τα παραπάνω.........Σοκ

6.Αποστείρωτή?

Φτιάχνω την παραγγελία μου για το φαρμακείο και πραγματικά δεν τελειώνει...χαχαχαχα. Οποιαδήποτε συμβουλή και προσωπική εμπειρία είναι καλοδεχούμενη. 

Σόρυ για το σεντόνι😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κορίτσια. όποια έχει όρεξη ας μου πει καμία γνώμη για το αν χρειάζονται οι παρακάτω αγορές από πριν την γέννα και ποια μάρκα προτιμήσατε..............

1.purelan να την πάρω από τώρα η μόνο αν χρειαστεί?

2.Κρέμα για την προετοιμασία των θηλών

3.Κρέμα για ραγάδες 

4.Μπιμερό...........έχω πάθει σοκ με το πόσα υπάρχουν. Ιδανικά θέλω να θηλάσω αλλά δεν πρέπει να έχω στο σπίτι για παν ενδεχόμενο? Αν ναι πόσα και ποια? Ουφφφφφφφφ

5.Πιπιλες??? Τα ίδια με τα παραπάνω.........Σοκ

6.Αποστείρωτή?

Φτιάχνω την παραγγελία μου για το φαρμακείο και πραγματικά δεν τελειώνει...χαχαχαχα. Οποιαδήποτε συμβουλή και προσωπική εμπειρία είναι καλοδεχούμενη. 

Σόρυ για το σεντόνι😊 

Καλημέρα κορίτσι μου ! 

1.την purelan θα την πάρω από την αρχή πριν γεννήσω γιατί ξέρω ότι είναι φοβερή και έχω δεν έχω θέμα την θέλω 

2. Εγώ προσωπικά δεν θα πάρω ούτε έχω χρησιμοποιήσει και ποτέ

3. Δεν έχεις ξεκινήσει ήδη να βάζεις ; Να πάρεις τότε

4./ 5./6. Δεν έχω ιδέα από αυτά και δεν θα πάρω! 

Η μόνη γνώση μου από αυτά είναι ότι οι πιπίλες είναι διαφορετικές μεταξύ τους και πρέπει να δεις τι μπορεί να ταιριάζει στο μωράκι σου , οπότε παίρνεις λίγο απ' όλα . 

Αν και θυμάμαι στο πρώτο παιδί μου είχαν στείλει οι εταιρείες διάφορα πράγματα.

Υ.Γ. ένα συμπλήρωμα που μπορείς να πάρεις είναι μαγια η οποία βοηθάει στη παραγωγή γάλακτος ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! 

Αυτο με το πατημα της μητρας ειναι καπως οντως αλλα πρεπει να γινεται.....

Του Αγιου Σπυριδωνα σημερα, να χαιρεστε οποιον εχετε!

Καλημεεεεερα 

Χρόνια πολλά και σε εσένα αν έχεις κάποιον ή γιορτάζεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κορίτσια. όποια έχει όρεξη ας μου πει καμία γνώμη για το αν χρειάζονται οι παρακάτω αγορές από πριν την γέννα και ποια μάρκα προτιμήσατε..............

1.purelan να την πάρω από τώρα η μόνο αν χρειαστεί?

2.Κρέμα για την προετοιμασία των θηλών

3.Κρέμα για ραγάδες 

4.Μπιμερό...........έχω πάθει σοκ με το πόσα υπάρχουν. Ιδανικά θέλω να θηλάσω αλλά δεν πρέπει να έχω στο σπίτι για παν ενδεχόμενο? Αν ναι πόσα και ποια? Ουφφφφφφφφ

5.Πιπιλες??? Τα ίδια με τα παραπάνω.........Σοκ

6.Αποστείρωτή?

Φτιάχνω την παραγγελία μου για το φαρμακείο και πραγματικά δεν τελειώνει...χαχαχαχα. Οποιαδήποτε συμβουλή και προσωπική εμπειρία είναι καλοδεχούμενη. 

Σόρυ για το σεντόνι😊 

Καλημέρα κορίτσια !!!! 

Γελάω γιατί είμαι στην ίδια φάση κ εγώ !!!! 🤣 Οπότε πιπίλες με βάση τι πράγμα τις παίρνουμε ? Επίσης κ εγώ μπιμπερο εγώ κάποια γυάλινα μικρα που μου έχουν φέρει. Κάνουν για νεογέννητο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! 

1.την purelan θα την πάρω από την αρχή πριν γεννήσω γιατί ξέρω ότι είναι φοβερή και έχω δεν έχω θέμα την θέλω 

2. Εγώ προσωπικά δεν θα πάρω ούτε έχω χρησιμοποιήσει και ποτέ

3. Δεν έχεις ξεκινήσει ήδη να βάζεις ; Να πάρεις τότε

4./ 5./6. Δεν έχω ιδέα από αυτά και δεν θα πάρω! 

Η μόνη γνώση μου από αυτά είναι ότι οι πιπίλες είναι διαφορετικές μεταξύ τους και πρέπει να δεις τι μπορεί να ταιριάζει στο μωράκι σου , οπότε παίρνεις λίγο απ' όλα . 

Αν και θυμάμαι στο πρώτο παιδί μου είχαν στείλει οι εταιρείες διάφορα πράγματα.

Υ.Γ. ένα συμπλήρωμα που μπορείς να πάρεις είναι μαγια η οποία βοηθάει στη παραγωγή γάλακτος ! 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έχει σημασία να σου λένε γνώμες οι ήδη μανούλες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! 

Γελάω γιατί είμαι στην ίδια φάση κ εγώ !!!! 🤣 Οπότε πιπίλες με βάση τι πράγμα τις παίρνουμε ? Επίσης κ εγώ μπιμπερο εγώ κάποια γυάλινα μικρα που μου έχουν φέρει. Κάνουν για νεογέννητο? 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Άστα να πάνε. Έχω ήδη φτάσει την παραγγελία μου στα 100 ευρώ(ε πήρα και κάτι και για εμένα) και τελειωμό δεν έχει. Άσε που ξεκίνησα πριν δύο μέρες. Και είχα και άλλα να ρωτήσω αλλά λέω άστο θα με βρίσουν τα κορίτσια Κυριακάτικα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Άστα να πάνε. Έχω ήδη φτάσει την παραγγελία μου στα 100 ευρώ(ε πήρα και κάτι και για εμένα) και τελειωμό δεν έχει. Άσε που ξεκίνησα πριν δύο μέρες. Και είχα και άλλα να ρωτήσω αλλά λέω άστο θα με βρίσουν τα κορίτσια Κυριακάτικα χαχαχαχα

Ρωτά ρωτά , γιατί έχουμε τόσες απορίες που τις ξεχνάμε 😂😂

Αυτή την purelan μου την έχει πάρει μια φίλη δώρο. Ελπίζω να λέτε αυτή ! Την ξεκινάμε από τώρα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κορίτσια. όποια έχει όρεξη ας μου πει καμία γνώμη για το αν χρειάζονται οι παρακάτω αγορές από πριν την γέννα και ποια μάρκα προτιμήσατε..............

1.purelan να την πάρω από τώρα η μόνο αν χρειαστεί?

2.Κρέμα για την προετοιμασία των θηλών

3.Κρέμα για ραγάδες 

4.Μπιμερό...........έχω πάθει σοκ με το πόσα υπάρχουν. Ιδανικά θέλω να θηλάσω αλλά δεν πρέπει να έχω στο σπίτι για παν ενδεχόμενο? Αν ναι πόσα και ποια? Ουφφφφφφφφ

5.Πιπιλες??? Τα ίδια με τα παραπάνω.........Σοκ

6.Αποστείρωτή?

Φτιάχνω την παραγγελία μου για το φαρμακείο και πραγματικά δεν τελειώνει...χαχαχαχα. Οποιαδήποτε συμβουλή και προσωπική εμπειρία είναι καλοδεχούμενη. 

Σόρυ για το σεντόνι😊 

Καλημέρα κορίτσι μου! Όπως έχουμε ξαναπεί όλα είναι σχετικά κ ανάλογα πως το βλέπει η καθεμία....

1. Purelan δεν αγόρασα στο πρώτο κ δεν την χρειάστηκα, οπότε δεν αγόρασα κ στο δεύτερο αλλά υπέφερα από τον πόνο κ έτρεχε ο άντρας μου να μου φέρει! Οπότε τώρα αγόρασα να υπάρχει....

2. Για προετοιμασία παρομοίως δεν είχα χρησιμοποιήσει, αλλά με το να συμβεί έτσι στο δεύτερο αυτή τη φορά βάζω

3. Κρέμα για ραγάδες στο πρώτο έβαλα ότι κυκλοφορεί στην αγορά!!!! Δεν με βοήθησε τίποτα. Αν δεν έχεις βγάλει μέχρι τώρα δεν νομίζω να χρειαστείς κάτι... Είναι στο δέρμα

4. Μπιμπερό, ανάλογα πόσο κάθετη είσαι στο θέμα του θηλασμού, αλλά εγώ παρ' όλο που θήλαζα είχα πάρει με την σκέψη ότι ακόμα κ αν τραβάω γάλα θα χρειαστεί... ή αν οτιδήποτε συμβεί να μπορεί κάποιος να ταΐσει το μωρό! Αν θηλάζει αποκλειστικά νομίζω δύο γυάλινα είναι εντάξει, αν δίνεις ξένο θες παραπάνω. Προτιμώ της ΜΑΜ!

5. Πιπίλες, έχει νούμερα... θα πάρεις για νεογέννητο 0+ επίσης προτιμώ ΜΑΜ, έχω πάρει δύο. Μόλις μεγαλώσει λίγο αλλάζεις νούμερο, οπότε περιττό να πάρεις πολλές 

6. Αποστειρωτής, αν πάρεις τα παραπάνω θα σε διευκολύνει από το να τα βράζεις, οπότε εξαρτάται από εσένα αν θες να κάνεις το έξοδο, εγώ δεν το μετάνιωσα, γιατί άντε βράσε, ψάρεψε το μπιμπερό με πιρούνι μην καείς κ τέτοια....

Αυτά!!!!! 😊

Ρωτά ότι θες... γι'αυτό είμαστε όλες εδώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Αυτό ? Για όταν ξεκινήσουμε τον θηλασμό ? 

16392982643282110628510871392687.jpg

Ναι αυτά είναι για να απορροφούν το γαλατάκι που τρέχει.... γιατί κ χωρίς να θηλάζεις πολλές φορές τρέχει το στήθος χωρίς να το καταλάβεις 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ρωτά ρωτά , γιατί έχουμε τόσες απορίες που τις ξεχνάμε 😂😂

Αυτή την purelan μου την έχει πάρει μια φίλη δώρο. Ελπίζω να λέτε αυτή ! Την ξεκινάμε από τώρα ? 

Δεν είναι για πρόληψη, αλλά για αντιμετώπιση, οπότε την παίρνεις μαζί στο μαιευτήριο κ βάζεις τότε ΑΝ χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Όπως έχουμε ξαναπεί όλα είναι σχετικά κ ανάλογα πω το βλέπει η καθεμία....

1. Purelan δεν αγόρασα στο πρώτο κ δεν την χρειάστηκα, οπότε δεν αγόρασα κ στο δεύτερο αλλά υπέφερα από τον πόνο κ έτρεχε ο άντρας μου να μου φέρει! Οπότε τώρα αγόρασα να υπάρχει....

2. Για προετοιμασία παρομοίως δεν είχα χρησιμοποιήσει, αλλά με το να συμβεί έτσι στο δεύτερο αυτή τη φορά βάζω

3. Κρέμα για ραγάδες στο πρώτο έβαλα ότι κυκλοφορεί στην αγορά!!!! Δεν με βοήθησε τίποτα. Αν δεν έχεις βγάλει μέχρι τώρα δεν νομίζω να χρειαστείς κάτι... Είναι στο δέρμα

4. Μπιμπερό, ανάλογα πόσο κάθετη είσαι στο θέμα του θηλασμού, αλλά εγώ παρ' όλο που θήλαζα είχα πάρει με την σκέψη ότι ακόμα κ αν τραβάω γάλα θα χρειαστεί... ή αν οτιδήποτε συμβεί να μπορεί κάποιος να ταΐσει το μωρό! Αν θηλάζει αποκλειστικά νομίζω δύο γυάλινα είναι εντάξει, αν δίνεις ξένο θες παραπάνω. Προτιμώ της ΜΑΜ!

5. Πιπίλες, έχει νούμερα... θα πάρεις για νεογέννητο 0+ επίσης προτιμώ ΜΑΜ, έχω πάρει δύο. Μόλις μεγαλώσει λίγο αλλάζεις νούμερο, οπότε περιττό να πάρεις πολλές 

6. Αποστειρωτής, αν πάρεις τα παραπάνω θα σε διευκολύνει από το να τα βράζεις, οπότε εξαρτάται από εσένα αν θες να κάνεις το έξοδο, εγώ δεν το μετάνιωσα, γιατί άντε βράσε, ψάρεψε το μπιμπερό με πιρούνι μην καείς κ τέτοια....

Αυτά!!!!! 😊

Ρωτά ότι θες... γι'αυτό είμαστε όλες εδώ!!!

Τέλεια!!! Να αυτό ήθελα. Το ξέρω ότι κάθε μανούλα και κάθε μωράκι είναι διαφορετικά. Θέλω όμως να είμαι καλυμμένη για όλα τα ενδεχόμενα. Μου προκαλεί τεράστια ανασφάλεια να το χρειαστώ και να μην το έχω. Ας πούμε έχω μπερδευτεί και με τα ρουχαλάκια. Όλοι μου έλεγαν να μην πάρω 0 νούμερο γιατί τις περισσότερες φορές είναι άχρηστα. Ε και εγώ πήρα 3-6. Όταν όμως πήγα στον γιατρό μου είπε ότι το νινι θα γεννηθεί 2500-3000 επειδή θα είναι τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα. Οπότε λέω ότι μάλλον πρέπει να πάρω και μικρότερα. Αλλά πόσα ????????  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κάλυψε η @Froufro

Αν και αποστειρωτη δεν χρησιμοποίησα ποτέ! Το μόνο που είχα βράσει σε μπρίκι ήταν κάτι πιπίλες που μου έφεραν! 

(Τελικά τις έκανα μπρελόκ γιατί δεν τις ήθελε ο μικρός 😂😂 )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Τέλεια!!! Να αυτό ήθελα. Το ξέρω ότι κάθε μανούλα και κάθε μωράκι είναι διαφορετικά. Θέλω όμως να είμαι καλυμμένη για όλα τα ενδεχόμενα. Μου προκαλεί τεράστια ανασφάλεια να το χρειαστώ και να μην το έχω. Ας πούμε έχω μπερδευτεί και με τα ρουχαλάκια. Όλοι μου έλεγαν να μην πάρω 0 νούμερο γιατί τις περισσότερες φορές είναι άχρηστα. Ε και εγώ πήρα 3-6. Όταν όμως πήγα στον γιατρό μου είπε ότι το νινι θα γεννηθεί 2500-3000 επειδή θα είναι τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα. Οπότε λέω ότι μάλλον πρέπει να πάρω και μικρότερα. Αλλά πόσα ????????  

Κ εγώ  επειδή είμαι ανασφαλής προσπαθώ να είμαι καλυμμένη! Συμφωνώ με τα ρούχα ότι καλύτερα τα περισσότερα στο 3-6 αλλά όχι κ καθόλου μικράκια, πήρα κ μερικά 0. Παράδειγμα τα ρούχα που θα βγούμε από το μαιευτήριο εννοείται ότι πήρα για νεογέννητο!! Ένα πακετάκι (είχε 7) εσωτερικά με μανίκι, κάτι φορμάκια για το σπίτι (νομίζω 4-5), δύο καλσόν κ δύο φουστανάκια να είμαστε κιουρίες αν βγούμε από το σπίτι 😏 Νομίζω αυτά πήρα σε μικρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κ εγώ  επειδή είμαι ανασφαλής προσπαθώ να είμαι καλυμμένη! Συμφωνώ με τα ρούχα ότι καλύτερα τα περισσότερα στο 3-6 αλλά όχι κ καθόλου μικράκια, πήρα κ μερικά 0. Παράδειγμα τα ρούχα που θα βγούμε από το μαιευτήριο εννοείται ότι πήρα για νεογέννητο!! Ένα πακετάκι (είχε 7) εσωτερικά με μανίκι, κάτι φορμάκια για το σπίτι (νομίζω 4-5), δύο καλσόν κ δύο φουστανάκια να είμαστε κιουρίες αν βγούμε από το σπίτι 😏 Νομίζω αυτά πήρα σε μικρά!

Εγώ πήρα αρκετά στο 50 νούμερο γιατί κ εμένα θα βγει μικρούλα από ότι λέει ο γιατρός ! Μου βγαίνουν κάπου στα 18 φορμακια εσωτερικά μακρυμάνικα. Τώρα για εξωτερικά έχω πάρει 4-5 στο 50 και τα άλλα πιο μεγάλα. Τώρα σκέφτομαι ότι πάρω να είναι από 56 και πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ πήρα αρκετά στο 50 νούμερο γιατί κ εμένα θα βγει μικρούλα από ότι λέει ο γιατρός ! Μου βγαίνουν κάπου στα 18 φορμακια εσωτερικά μακρυμάνικα. Τώρα για εξωτερικά έχω πάρει 4-5 στο 50 και τα άλλα πιο μεγάλα. Τώρα σκέφτομαι ότι πάρω να είναι από 56 και πάνω 

Σίγουρα εξαρτάται κ πως φαίνεται ότι θα βγει το μωρούλι μας.... εμένα τα προηγούμενα γεννήθηκαν μεγάλα, οπότε δεν νομίζω ότι θα έχει τρελή διαφορά!! Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις παίρνω κ μικρά να είμαι σίγουρη, είναι κ κορίτσι αυτή τη φορά μπορεί να προσέχει τη σιλουέτα της κ να είναι πιο μικρούλα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Σίγουρα εξαρτάται κ πως φαίνεται ότι θα βγει το μωρούλι μας.... εμένα τα προηγούμενα γεννήθηκαν μεγάλα, οπότε δεν νομίζω ότι θα έχει τρελή διαφορά!! Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις παίρνω κ μικρά να είμαι σίγουρη, είναι κ κορίτσι αυτή τη φορά μπορεί να προσέχει τη σιλουέτα της κ να είναι πιο μικρούλα 😄

Τα ζουζούνια μας ❤️❤️❤️❤️

Να βγάλετε φωτογραφίες με τις κοιλίτσα σας κορίτσια !!! Γιατί λιγο έχουμε ακόμα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια και χρονια πολλα!!! 
Θα παω κι εγω να την παρω αυτη την purelan να ειμαι ετοιμη αν τύχει κατι με το στηθος να την εχω ηδη!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κ εγώ  επειδή είμαι ανασφαλής προσπαθώ να είμαι καλυμμένη! Συμφωνώ με τα ρούχα ότι καλύτερα τα περισσότερα στο 3-6 αλλά όχι κ καθόλου μικράκια, πήρα κ μερικά 0. Παράδειγμα τα ρούχα που θα βγούμε από το μαιευτήριο εννοείται ότι πήρα για νεογέννητο!! Ένα πακετάκι (είχε 7) εσωτερικά με μανίκι, κάτι φορμάκια για το σπίτι (νομίζω 4-5), δύο καλσόν κ δύο φουστανάκια να είμαστε κιουρίες αν βγούμε από το σπίτι 😏 Νομίζω αυτά πήρα σε μικρά!

Εμείς για την Μεγάλη έξοδο δεν έχουμε ακόμα αποφασίσει τι θα πάρουμε.

Εμένα μου αρέσει η ιδέα να πάρουμε ένα ροζ και ένα γαλάζιο και να βάλουμε το ανάλογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...