Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημέρα @Eva kiκοντά είμαστε. Εγώ 16 με βάση τελευταία περίοδο.

Έχεις πάει για υπέρηχο; 

Καλημερα!!Έχω κάνει έναν υπέρηχο ναι, αλλά δεν είδαμε και πολλά! Το ενδομήτριο ήταν καλο,και περιμενουμε να δημιουργηθεί ο σακος! Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva kiεχω έχω το πρώτο ραντεβού την επόμενη Πέμπτη κ εχω λυσσάξει απο αγωνία. Χαχα

Εχω κάνει 2 χοριακές προς το παρόν κ απλά περιμένω. Απο συμπτώματα πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

@Eva kiεχω έχω το πρώτο ραντεβού την επόμενη Πέμπτη κ εχω λυσσάξει απο αγωνία. Χαχα

Εχω κάνει 2 χοριακές προς το παρόν κ απλά περιμένω. Απο συμπτώματα πως είσαι; 

@Mariam08 Λογικό να έχεις αγωνία,σε καταλαβαίνω! Κι εγώ που πήγα δεν ειδα τπτ,στην ουσία μου επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη!Σήμερα έχω ραντεβού παλι!

Νιώθω παρα πολύ κουρασμένη, αδύναμη,θέλω να κοιμάμαι συνέχεια,ρευομαι πάρα πολύ και μες στον ύπνο μου,το στήθος μου είναι διπλάσιο και με πονάει!ξέχασα το μπρούμυτα ήδη! Αισθάνομαι ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα,ξεκινάει αυτη η ενόχληση κάτω από τα πλευρά και φτάνει μέχρι κάτω!Κάθε μέρα αλλάζει, χτες με πονούσε και η μέση μου! Συχνοουρια εχω!Προχτές είδα στην τουαλέτα καφέ εκκρίσεις και τρομαξα.Υπόψιν ότι δύο εβδομάδες τώρα δεν κάνω τπτ,είμαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν!

Με έχει πιάσει πόνος στο κεφάλι πίσω από τα μαξιλάρια! Μη σου τύχει! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva kiπως πήγε το ραντεβού σου;

Ααα απο συμπτώματα εισαι φουλ βλέπω χαχαχα. Εγω τιποτα δεν έχω, κατι πονακια εχω που και που. Ειναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη, κ στις αλλες δυο ετσι ήμουν πάλι. Θα δείξει. Παρολα αυτα εχω αγχος αυτη τη φορα περισσότερο απο τις αλλες φορες δεν ξερω γιατί. Ελπίζω να πάνε ολα καλά. Έκανα κ αλλη χοριακη χθες, ήταν 626. Την περασμένη Τετάρτη ηταν 106. Ο γιατρος λεει ειναι καλη η ανοδος κ να μην κανω αλλη χοριακη. Οποτε περιμένω την αλλη Πέμπτη το ραντεβού μου με το γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

@Eva kiπως πήγε το ραντεβού σου;

Ααα απο συμπτώματα εισαι φουλ βλέπω χαχαχα. Εγω τιποτα δεν έχω, κατι πονακια εχω που και που. Ειναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη, κ στις αλλες δυο ετσι ήμουν πάλι. Θα δείξει. Παρολα αυτα εχω αγχος αυτη τη φορα περισσότερο απο τις αλλες φορες δεν ξερω γιατί. Ελπίζω να πάνε ολα καλά. Έκανα κ αλλη χοριακη χθες, ήταν 626. Την περασμένη Τετάρτη ηταν 106. Ο γιατρος λεει ειναι καλη η ανοδος κ να μην κανω αλλη χοριακη. Οποτε περιμένω την αλλη Πέμπτη το ραντεβού μου με το γιατρο. 

@Mariam08ειμαι φουλ από συμπτώματα; Πολλές φορές αισθανομαι μήπως υπερβάλλω αλλά πραγματικά τα νιώθω αυτά! το ραντεβού πήγε πολύ καλά,είδαμε ένα μικρό σπορακι κι ακούσαμε καρδούλα! Την Παρασκευή θα κάνουμε κι άλλες εξετάσεις!! 

Όλα καλά θα πάνε,να μην αγχώνεσαι!να ακούς το γιατρό σου και το σώμα σου!  Πόσο χρονών είσαι; Εγώ είμαι 32 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Οι χοριακες μου ήταν 2800 η πρώτη και 14000 η δεύτερη.συντομα θα κάνω και τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας!!! Μολις εκανα ενα τεστακι θετικο και αν πανε ολα καλα θα μπω κι εγω στην παρεα σας!!!

@Ε.Γ.Α. Τι καλαααα!! Συγχαρητήρια!! Έκλεισες ραντεβού σε γιατρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κλεισει ακομα ραντεβου αλλα πρεπει! Πονακια εχω χαμηλα και πρηξιμο στο στηθος! Θα ειναι το τεταρτο μωρακι μας και ελπιζουμε ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ μάλλον έχω πιθανή ημερομηνία 10\2 και έχω δίδυμα (είμαι από εξωσωματική) 

Έχω κ εγώ πολύ έντονα συμπτώματα νυστάζω όλη μέρα και το στήθος μου πονάει καμιά φορά νιώθω και λίγο περίεργα το στόμαχι μου.

Πήγαμε στον γιατρό και είδαμε δύο καρδούλες να αναβοσβηνουν αλλά δεν τις ακούσαμε ακόμα ελπίζω την ερχόμενη Τετάρτη που έχω ξανά ραντεβού να τις ακούσουμε, έκανα και ότι εξετάσεις χρειαζόταν και απλά περιμένω να περάσει το πρώτο 3μηνο να μου φύγει η ανασφάλεια να σιγουρευτώ ότι ήρθαν για να μείνουν 🥰

Εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσάς...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια!!!Ευχομαι ολα τελεια να πανε!!! Εγω εκλεισα ραντεβου για τελος του μηνος περιπου. Σημερα εχω ενοχλησεις αρκετες και συχνοουρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι ωραια!!!Ευχομαι ολα τελεια να πανε!!! Εγω εκλεισα ραντεβου για τελος του μηνος περιπου. Σημερα εχω ενοχλησεις αρκετες και συχνοουρια...

Πόσων εβδομάδων είσαι??

Ενοχλήσεις είχα κ εγώ χαμηλά αλλά όσο περνούσε ο καιρός σταμάτησαν, παίρνω και utrogestan και ίσως οφείλονταν σε αυτά, τις πρώτες μέρες ειδικά ένιωθα ότι θα μου έρθει περίοδος από λεπτό σε λεπτό πονούσε η μέση και η κοιλιά μου...συχνοουρια δεν έχω καθόλου. Τώρα έκλεισα 6 εβδομάδες είμαι στην 7η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Πόσων εβδομάδων είσαι??

Ενοχλήσεις είχα κ εγώ χαμηλά αλλά όσο περνούσε ο καιρός σταμάτησαν, παίρνω και utrogestan και ίσως οφείλονταν σε αυτά, τις πρώτες μέρες ειδικά ένιωθα ότι θα μου έρθει περίοδος από λεπτό σε λεπτό πονούσε η μέση και η κοιλιά μου...συχνοουρια δεν έχω καθόλου. Τώρα έκλεισα 6 εβδομάδες είμαι στην 7η.

Ειμαι 5+1 Πολλη αρχη ακομα δηλαδη!!! Και αυτο το αισθημα περιοδου το νιωθω που και που! Ποτε εκανες τον πρωτο υπερηχο? Απο χαπια και τετοια τι παιρνετε? Εγω σιδηρο, φιλικο και σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ειμαι 5+1 Πολλη αρχη ακομα δηλαδη!!! Και αυτο το αισθημα περιοδου το νιωθω που και που! Ποτε εκανες τον πρωτο υπερηχο? Απο χαπια και τετοια τι παιρνετε? Εγω σιδηρο, φιλικο και σαλοσπιρ.

Εγώ πρώτο υπερήχο είχα κάνει σχεδόν 5 εβδομάδων προχθές έκανα δεύτερο και την επόμενη Τετάρτη ελπίζω να δούμε καρδούλα.... Εγώ παίρνω φιλικό και κάνω μια ένεση innohep αντί για σαλοσπιρ.. μέχρι την 10η βδομάδα εσύ μέχρι πότε θα παίρνεις σαλοσπιρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εγώ πρώτο υπερήχο είχα κάνει σχεδόν 5 εβδομάδων προχθές έκανα δεύτερο και την επόμενη Τετάρτη ελπίζω να δούμε καρδούλα.... Εγώ παίρνω φιλικό και κάνω μια ένεση innohep αντί για σαλοσπιρ.. μέχρι την 10η βδομάδα εσύ μέχρι πότε θα παίρνεις σαλοσπιρ?

Ακομα δεν μου εχει πει ο γιατρος. Στο τελος του μηνα θα παω για υπερηχο για να ακουσουμε και καρδουλα σιγουρα! Ανυπομωνω και εχω πολυ αγχος μεχρι τοτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.. αν πάνε όλα καλά θα είμαι και εγώ στην ομάδα σας.. 4 εβδομάδων και 1 σήμερα..  Η πρώτη μου χοριακή σήμερα, 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά 157.. Επανάληψη την Τρίτη.. 
Είναι για το 2ο παιδάκι μου.. Προσπαθουμε 4,5 χρόνια με 2 αποβολές στο ενδιάμεσο, και αγώνα με εξωσωματική 3 χρόνια.. (το πρώτο ήρθε φυσικά και εύκολα!!.. ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; 

Εύχομαι σε όλες μας με το καλό! 

Περιμένω με αγωνία το πρώτο μου ραντεβου την Πέμπτη. Για μας ειναι το τριτο μας παιδάκι, πρωτα ο Θεος να πάνε ολα καλα. 

Εκανα αλλη μια χοριακη χθες, κ η τελευταία μαλλον δεν υπάρχει λόγος να κανω αλλη γτ με αγχωνει κιολας η διαδικασία αυτη με την αναμονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα σας.. αν πάνε όλα καλά θα είμαι και εγώ στην ομάδα σας.. 4 εβδομάδων και 1 σήμερα..  Η πρώτη μου χοριακή σήμερα, 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά 157.. Επανάληψη την Τρίτη.. 
Είναι για το 2ο παιδάκι μου.. Προσπαθουμε 4,5 χρόνια με 2 αποβολές στο ενδιάμεσο, και αγώνα με εξωσωματική 3 χρόνια.. (το πρώτο ήρθε φυσικά και εύκολα!!.. ) 

Ολα καλα θα πανε!!! Με το καλο!!! Κι εγω εχω πολυ αγωνια μεχρι τον υπερηχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα σας.. αν πάνε όλα καλά θα είμαι και εγώ στην ομάδα σας.. 4 εβδομάδων και 1 σήμερα..  Η πρώτη μου χοριακή σήμερα, 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά 157.. Επανάληψη την Τρίτη.. 
Είναι για το 2ο παιδάκι μου.. Προσπαθουμε 4,5 χρόνια με 2 αποβολές στο ενδιάμεσο, και αγώνα με εξωσωματική 3 χρόνια.. (το πρώτο ήρθε φυσικά και εύκολα!!.. ) 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να είσαι στην ομάδα!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Πως ειστε?? Εμεις καλα. Μια νιωθω πονακια περιοδου, τραβηγματα και ευαισθησια στο στηθος και μια ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!!! Βεβαια και με αλλα τρια παιδια στο σπιτι λογικο να το ξεχναω ...🙂🙂🙂🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Πως ειστε?? Εμεις καλα. Μια νιωθω πονακια περιοδου, τραβηγματα και ευαισθησια στο στηθος και μια ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!!! Βεβαια και με αλλα τρια παιδια στο σπιτι λογικο να το ξεχναω ...🙂🙂🙂🤣🤣🤣

Καλημέρα! Μην έχεις άγχος βρε!! Όλα θα πάνε σούπερ! 
Εγώ δεν έχω γενικά συμπτώματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Μην έχεις άγχος βρε!! Όλα θα πάνε σούπερ! 
Εγώ δεν έχω γενικά συμπτώματα.. 

Ετσι σωστα! Αισιοδοξια ειναι το καλυτερο !!!! Αλλα και λιγη ξεκουραση δεν βλαπτει😄😄😄🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...