Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν φορούσες τίποτα ? 

Κ εγώ δεν έχω πάρει ακόμα !! Είπα να πάρω τελευταία στιγμή

Δεν μπορούσα να φορέσω όχι! Με τίποτα όμως ! 

Και γενικά να πω την αλήθεια μου 2 σουτιέν θηλασμού είχα πάρει και κάποια μπουστακια απλά που φορούσα στην εγκυμοσύνη κυρίως. Μετά από λίγο φορούσα και τα δικά μου από πριν . 

Δλδ δεν χρειάστηκα και πολλά θηλασμού, ούτε ρούχα ούτε εσώρουχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Εγώ τα έχω τα σουτιέν θηλασμού αλλά γενικά δεν μπορώ να βάλω σουτιέν απ' την αρχή της εγκυμοσύνης με ενοχλούν...έχω τα φανελάκια θηλασμού που με έχουν βολεψει πολύ αλλιώς μπουστακια όταν βγαίνω έξω....εμένα μου λείπουν ακόμα τα επιθέματα στήθους και αυτή η κρέμα για τις θηλές και σκέφτομαι μήπως πάρω και καμία ψευτοθηλη να υπάρχει...

Ψευτοθηλές να πάρεις μόνο αν έχεις θέμα... Δεν είναι από τα απαραίτητα. Είναι μέσα οι θηλές σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Καλέ τι παγωνιά είναι αυτή σήμερα 😬 

Πάντως χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που ζουν τα ίδια με μένα πάνω κάτω όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε😂 @Froufro αυτό με τις μέρες τι το ήθελες τώρα να μας ανχωσεις κι άλλο 😂😂 δεν μπαίνω πλέον στην εφαρμογή να μην της βλέπω και μου ανεβαίνει η πίεση 😂😂 

Κορίτσια στο μαιευτήριο τι πιτζάμες θα πάρετε χειμωνιάτικες; Έχω πήρα μια νυχτικια κοντομανικη και μια πιτζάμα όχι πολύ χοντρή μήπως θα κανει κρύο να πάρω καμιά Φλις;

Επειδή στο μαιευτήριο θα έχουν ρυθμισμένη θερμοκρασία καλό είναι να είναι σχετικά ψιλά τα ρούχα σου, στο προηγούμενο πήρα χοντρή ρόμπα μαζί κ τελικά δεν την έβαλα καθόλου.  Τώρα βέβαια αν γενικά είσαι άνθρωπος που κρυώνεις να έχεις κάτι παραπάνω για σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Φαντάζομαι θα έχει καλή θερμοκρασία μέσα !! Σκέψου εσύ αν κρυώνεις ή ζεσταίνεσαι εύκολα και πάρε αναλόγως ... 

Εγω την έχω έτοιμη τη λίστα μου , αλλά μου λείπουν σουτιέν θηλασμού και δεν ξέρω αν χρειάζομαι κάτι άλλο σχετικά με τον θηλασμό

Τα σουτιέν θηλασμού δεν τα βολεύομαι καθόλου ρε κορίτσια, τα φοράω μόνο στο μαιευτήριο κ μετά στον ύπνο όσο θηλάζω.... Θέλω μπανέλα αλλιώς δεν αισθάνομαι άνετα! Έχω κ βαρύ στήθος γενικά ίσως γι'αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν φορούσες τίποτα ? 

Κ εγώ δεν έχω πάρει ακόμα !! Είπα να πάρω τελευταία στιγμή

Καλύτερα τελευταία στιγμή, αλλάζει συνέχεια το στήθος μέχρι την γέννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Τα σουτιέν θηλασμού δεν τα βολεύομαι καθόλου ρε κορίτσια, τα φοράω μόνο στο μαιευτήριο κ μετά στον ύπνο όσο θηλάζω.... Θέλω μπανέλα αλλιώς δεν αισθάνομαι άνετα! Έχω κ βαρύ στήθος γενικά ίσως γι'αυτό 

Οπως βολευόμαστε καλυτερα! 
Εγω τωρα δεν εχω βαλει καθολου με μπανελα, δε με βολεύουν καθολου στην εγκυμοσύνη ενώ γενικα φοραω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Οπως βολευόμαστε καλυτερα! 
Εγω τωρα δεν εχω βαλει καθολου με μπανελα, δε με βολεύουν καθολου στην εγκυμοσύνη ενώ γενικα φοραω! 

Ναι αυτό.... Όπως βολεύει! Η καθεμία νιώθει διαφορετικά κ το βρίσκει από μόνη της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κανει πολλη ζεστη μεσα στα μαιευτηρια. Εγω μονο με κοντομανικα αντεχα εκει μεσα. Και τωρα εχω παραγγειλει χειμωνιατικα αλλα πολυ λεπτα. Θα δω αν μπορω να σας βαλω λινκ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοριτσια κανει πολλη ζεστη μεσα στα μαιευτηρια. Εγω μονο με κοντομανικα αντεχα εκει μεσα. Και τωρα εχω παραγγειλει χειμωνιατικα αλλα πολυ λεπτα. Θα δω αν μπορω να σας βαλω λινκ

 

Ναι κι εγω οταν ειχα παει σε επίσκεψη σε φιλες μου (προ κορονοϊού, στις καλές εποχές δλδ) ειχε πολλή ζεστη! Εγω θα παρω μια ζακέτα μαζι μου αν επιτρέπεται να κατεβω στο καφε… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Ναι κι εγω οταν ειχα παει σε επίσκεψη σε φιλες μου (προ κορονοϊού, στις καλές εποχές δλδ) ειχε πολλή ζεστη! Εγω θα παρω μια ζακέτα μαζι μου αν επιτρέπεται να κατεβω στο καφε… 

Και εμένα σχετικά λεπτό είναι .. να κάνω μια χαζή ερώτηση... ? Ξεφουσκωνουμε μετά τη γέννα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εμένα σχετικά λεπτό είναι .. να κάνω μια χαζή ερώτηση... ? Ξεφουσκωνουμε μετά τη γέννα ? 

Να φανταστείς ότι όσο είσαι μέσα στο μαιευτήριο η κοιλιά σου θα είναι η μισή από ότι είναι τώρα.... τουλάχιστον εμένα έτσι ήταν κ οι γύρω μου που έχουν γεννήσει. Πείτε κ οι υπόλοιπες που το έχετε ζήσει, μήπως είστε από τις πολύ τυχερές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Να φανταστείς ότι όσο είσαι μέσα στο μαιευτήριο η κοιλιά σου θα είναι η μισή από ότι είναι τώρα.... τουλάχιστον εμένα έτσι ήταν κ οι γύρω μου που έχουν γεννήσει. Πείτε κ οι υπόλοιπες που το έχετε ζήσει, μήπως είστε από τις πολύ τυχερές?

Αληθεια;; Θα φυγει τοσο γρηγορα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βαζω φωτο το νυχτικο που παρηγγειλα. Οσο για την κοιλια ναι ξεφουσκωνουμε αρκετα αλλα για να επανελθει το σωμα θελει καιρο....

 

Screenshot_20211211-181213_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα η κοιλιά μου έπεσε ξαφνικά και μετά ξανά έφτασε στο σημείο που λέει η @Froufro

Φορούσα και ζώνη μετά από καισαρική, έτσι λέγεται, και βοήθησε πολύ ! 

αλλά για να επανέλθει όντως θέλει καιρό το σώμα . 

αυτό όπου δε θα ξεχάσω ποτέ μου φαίνεται είναι όταν ελέγχουν την μήτρα για να δούνε αν κατέβηκε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σας βαζω φωτο το νυχτικο που παρηγγειλα. Οσο για την κοιλια ναι ξεφουσκωνουμε αρκετα αλλα για να επανελθει το σωμα θελει καιρο....

 

Screenshot_20211211-181213_Chrome.jpg

Σουπερ το νυχτικακι σου!!! Πολυ ωραιο!! 
Τουλαχιστον θα ανακτήσω τις δυνάμεις μου να ειμαι μάχιμη μανουλα γιατι τωρα μου βγαίνει η γλωσσα με το παραμικρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Κι εμένα η κοιλιά μου έπεσε ξαφνικά και μετά ξανά έφτασε στο σημείο που λέει η @Froufro

Φορούσα και ζώνη μετά από καισαρική, έτσι λέγεται, και βοήθησε πολύ ! 

αλλά για να επανέλθει όντως θέλει καιρό το σώμα . 

αυτό όπου δε θα ξεχάσω ποτέ μου φαίνεται είναι όταν ελέγχουν την μήτρα για να δούνε αν κατέβηκε.... 

Δλδ;; Για δωσε λεπτομέρειες… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Δλδ;; Για δωσε λεπτομέρειες… 

Ελπίζω να μην σε τρόμαξα! Δεν είναι κάτι , απλά σε πιέζουν στη κοιλιά να δουν αν έχει κατέβει η μήτρα . Απλά εμένα ο πρώτος που το έκανε ήταν λίγο.......... Και έβαλε λίγο παραπάνω δύναμη απ' ότι πχ η γυναικολόγος μου και όσο να ναι με την καισαρική δεν ήταν και το πιο ευχάριστο συναίσθημα... 😑 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ελπίζω να μην σε τρόμαξα! Δεν είναι κάτι , απλά σε πιέζουν στη κοιλιά να δουν αν έχει κατέβει η μήτρα . Απλά εμένα ο πρώτος που το έκανε ήταν λίγο.......... Και έβαλε λίγο παραπάνω δύναμη απ' ότι πχ η γυναικολόγος μου και όσο να ναι με την καισαρική δεν ήταν και το πιο ευχάριστο συναίσθημα... 😑 

 

Οχι δε με τρόμαξες καθολου!! Καλυτερα που τα λες να ειμαι προετοιμασμένη!! 👍🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Ελπίζω να μην σε τρόμαξα! Δεν είναι κάτι , απλά σε πιέζουν στη κοιλιά να δουν αν έχει κατέβει η μήτρα . Απλά εμένα ο πρώτος που το έκανε ήταν λίγο.......... Και έβαλε λίγο παραπάνω δύναμη απ' ότι πχ η γυναικολόγος μου και όσο να ναι με την καισαρική δεν ήταν και το πιο ευχάριστο συναίσθημα... 😑 

 

Όντως κ εγώ είχα πάθει λίγο σοκ γιατί δεν έτυχε ποτέ να ακούσω για αυτή τη διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Ψευτοθηλές να πάρεις μόνο αν έχεις θέμα... Δεν είναι από τα απαραίτητα. Είναι μέσα οι θηλές σου?

Όχι δεν είναιβμεσα οι θηλές μου....άρα λες δεν χρειάζονται; 

Αφου λέτε κάνει ζέστη μάλλον πρέπει να πάρω και γω καναδυο κοντομανικα για παν ενδεχόμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Όχι δεν είναιβμεσα οι θηλές μου....άρα λες δεν χρειάζονται; 

Αφου λέτε κάνει ζέστη μάλλον πρέπει να πάρω και γω καναδυο κοντομανικα για παν ενδεχόμενο

Τότε δεν νομίζω να τις χρειάζεσαι...

Ναι καλύτερα κοντομάνικα κ εγώ όλα κοντά τα πήρα, γιατί σκέφτομαι ότι αν κρυώνεις βάζεις κάτι παραπάνω ενώ με το μακρύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι με τη ζέστη.... γενικά έχω αυτή την τακτική στο ντύσιμο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδανικό για μένα είναι κοντομανικο και καμμία ρόμπα - ζακετουλα. 

Ούτως ή άλλως με τόσες ορμονικές αλλαγές εγώ προσωπικά ζεσταίνομαι ήδη αρκετά ακόμη και όταν κάνει κρυο οπότε και μετά έτσι θα είναι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ κάπως έτσι θα το κάνω και γω....

Αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης τα πήρατε; Θα τα πάρετε ή μόνο σερβιετες; Απ' ότι μου είπαν κάτι γνωστές μου τις βόλεψαν πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Μμμμ κάπως έτσι θα το κάνω και γω....

Αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης τα πήρατε; Θα τα πάρετε ή μόνο σερβιετες; Απ' ότι μου είπαν κάτι γνωστές μου τις βόλεψαν πολυ

Απ' ότι θυμάμαι σου  δίνουν στο μαιευτήριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Μμμμ κάπως έτσι θα το κάνω και γω....

Αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης τα πήρατε; Θα τα πάρετε ή μόνο σερβιετες; Απ' ότι μου είπαν κάτι γνωστές μου τις βόλεψαν πολυ

Αν θυμάμαι καλά είσαι σε ιδιωτικό..... αν είσαι, σου δίνουν εκεί για όσο είσαι μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...