Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλή τύχη κορίτσι μου!!! Καλοστεριωτο/α να είναι μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλή επιτυχία κορίτσι μου....να εισαι ήρεμη ...η σκέψη μας ειναι μαζί σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Οι ευχές και η τύχη μαζί σου κοπέλα μου!!!

Τι κάνεις κορίτσι μου εσυ? Πως είσαι? Βιώνεις το θαυμα? Με το καλό σου ευχομαι 😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλή αρχή κοπέλα μου!!! 💪💪💪

Χαίρομαι που μας έγραψες κι είσαι αισιόδοξη!! Καλή αρχή όταν θα έρθει!! Υπομονή!!! Πάμε δυνατά τώρα!!! 💪

 

Καλημέρα σε όλες!! Καλη Κυριακή και καλό διήμερο σε όσες δε δουλεύουν και αύριο !!! 

Καλημέρα Διονη μου..σ ευχαριστώ πάρα πολύ...εσύ σε τι φάση είσαι?έχω χάσει μερικά νέα σας δυστυχως..εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο με αισιοδοξία πάντα πρεπει να προχωράμε παρακατω!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2021 at 5:33 ΜΜ, ο/η Koralia είπε:

Να είσαι καλα @Vasilique !! Καλή επιτυχία και σε σένα!

Είναι ένα τσακ πιο ψυχοφθόρα διαδικασία, ισχύει.

Έχω κάνει 6 μέχρι στιγμής, οι 5 μόνο Ovitrelle και ο 1 με κλομιφαίνη και Ovitrelle. Έχω πάρει ωάρια και 2ης φάσης του κύκλου. Όποια έχει απορίες για φυσικούς, εδω! χαχα

Καλημερα ! Να σε ρωτήσω , εγώ είμαι στο εξωτερικό και έχω κάνει δυο φορές διέγερση με κλομιφενη και οvitrelle . Την πρώτη φορά μου πήραν μόνο ένα ωάριο ( αν και υπήρχαν ακόμη 2 ώριμα/ καλού μεγέθους ) κάναμε εμβρυομεταφορα και απέτυχε η εμφύτευση . Την δεύτερη φορά με το ίδιο πρωτόκολλο μου πήραν 3 ωάριο ( βασικά πάντα χωρίς αναισθησία γίνεται εδώ η διαδικασία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο) μεταφέραμε ένα σε στάδιο βλαστοκύστης και τα αλλά δυο τα παγώσαμε ! Πάλι απέτυχε η εμφύτευση και η Τρίτη εμφύτευση είχε γίνει το Μάρτιο 2021 όπου μ δώσαν μόνο ovitrelle . Πάλι απέτυχε η εμφύτευση ! Από 2 αλλά κέντρα εξωσωματικής που ρώτησα στην Ελλάδα- Θεσσαλονίκη μου είπα πως γενικά η κλομιφενη, δεν είναι ιδανική για να γίνει η εμβρυομεταφορα στον κύκλο της διέγερσης και πως οι πρώτες 2 προσπάθειες εμφύτευσης πολύ πιθανό να ήταν αποτυχημένες λόγο αυτού …έχεις ακούσει κάτι παρόμοιο; Σου κάνουν εμβρυομεταφορα στον κύκλο της διέγερσης όταν παίρνεις κλομιφενη. (Το πρόβλημα μας είναι το ΟΑΤ του συζύγου - σε μένα δεν έχουν βρει κάτι. Είμαι 32 ετών )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου εμένα η ωοληψια πήγε μια χαρά σήμερα.....το πήραμε το ωάριο του μήνα....τώρα προσεύχομαι να γίνει βλαστοκυστη σιγά σιγά και να το μεταφέρω με το παγωτινι μου στις 24 την Πέμπτη......οπότε κατέβηκα στο τυχερό μας πινακακι......

Με το καλό κορίτσι μου!!καλή επιτυχία υπομονή 5 μερουλες..σε ενημέρωσαν σήμερα από το εμβρυολογικο πως τα πάει? Θα περιμένουμε να μας πεις νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!καλή επιτυχία υπομονή 5 μερουλες..σε ενημέρωσαν σήμερα από το εμβρυολογικο πως τα πάει? Θα περιμένουμε να μας πεις νέα..

Καλη επιτυχια🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sylia είπε:

@Παρασκευαιδου @Αννια27 @kaposetsi @Margitc καλησπέρα!! Έχω τελείωσα τη μεγάλη Πέμπτη με τη δεύτερη δόση pfizer. Στην πρώτη τίποτα, στη δεύτερη λιγάκι παραπάνω ταλαιπωρήθηκα. Έκανα δέκατα, μυαλγιες και πρήστηκε ένας λεμφαδένας στο λαιμό που έκανε να φύγει 3 βδομάδες. Αξίζει τον κόπο δεν το συζητώ! και ξεκίνησα διέγερση 3 βδομάδες μετά αν δεν κάνω λάθος. Εγώ είμαι σήμερα 1 βδομάδα μετά την έμβρυομεταφορα και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η να στενοχωρηθω. Μια εκδρομουλα πάντως την πάω!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου να έχεις μια τεράστια χοριακη :-) ποτε θα πας για χοριακη;; Να περάσεις τέλεια κορίτσι μου ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή επιτυχία σε όλες και με το καλό όλες σύντομα μανούλες! Έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι! Είχα απογοητευτεί τόσο πολύ μετά την 5η άκυρη προσπάθειά μου τον φεβρουάριο κ προσπαθούσα να μαζέψω τα κομμάτια μου! Χρειάζομαι την θετική σας ενέργεια καλές μου! Παρασκευή μετέφερα 2 τέλεια εμβρυάκια 5 ημερών στη κοιλίτσα μου κ στις 28/6 πάω για χοριακή! Εύχομαι αυτή η φορά να ναι και η τελευταία! Κάθε καλό για όλες κορίτσια μου! Σας φιλώ γλυκά όλες!! 😘

Καλή επιτυχία κορίτσακι μου αυτή η φορά να είναι η τελευταία και τυχερή στο εύχομαι ολόψυχα ❤️!! Είμαστε πολλές που περιμένουμε χοριακες βρε κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή επιτυχία σε όλες και με το καλό όλες σύντομα μανούλες! Έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι! Είχα απογοητευτεί τόσο πολύ μετά την 5η άκυρη προσπάθειά μου τον φεβρουάριο κ προσπαθούσα να μαζέψω τα κομμάτια μου! Χρειάζομαι την θετική σας ενέργεια καλές μου! Παρασκευή μετέφερα 2 τέλεια εμβρυάκια 5 ημερών στη κοιλίτσα μου κ στις 28/6 πάω για χοριακή! Εύχομαι αυτή η φορά να ναι και η τελευταία! Κάθε καλό για όλες κορίτσια μου! Σας φιλώ γλυκά όλες!! 😘

Καλημέρα!! Έχεις όλη τη θετική μας ενέργεια και σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να μας ανακοινώσεις μια τέλεια χοριακη!! Προσευχουλα και υπομονή να περάσουν οι μέρες 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλή επιτυχία γλυκούλι μουυυυ όλα θα πάνε τέλεια τα μωράκια σου θα φωλιάσουν για τα καλά :-) 💓:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες σας !!! Εύχομαι καλή επιτυχία !!! Το 2021 -2022 εύχομαι να είναι καλές χρονιές και να γίνει το θαύμα για όλες μας !!! Εγώ μένω στο εξωτερικό και εγώ κάνει ήδη 3 εμβρυομεταφορες με ένα εμβρυακι κάθε φορά. Δυστυχώς δεν πέτυχε καμια από τις προσπάθειες μας ως τώρα ! Η διέγερση που ακολουθήθηκε ήταν τροποποιημένου φυσικού κύκλου. Το δικό μας θέμα είναι ΟΑΤ του συζύγου. Κάθε φορά δεν είχαμε θέμα με τα έμβρυα γιατί έφταναν γινόταν η δημιουργία εμβρύου και φτάναμε στη βλαστοκύστη . Παρόλα αυτά μου έχουν αναφέρει κάτι πως γνωρίζουμε μόνο για τη μορφολογία από τα έμβρυα και όχι για τη πιθανή χρωμοσωμικη ανωμαλία. Το ψάχνω για να κάνουμε τη διαδικασία στην Ελλάδα ξανά από την αρχή και μ άλλο πρωτόκολλο. Μας έχουν δώσει μια σειρά εξετάσεων , οπωσ Καρυοτυπο δικό μου, καρυοτυπο ζεύγους για το σύζυγο, για κατακερματισμό DNA του συζύγου και άλλες διάφορες που εδώ στο εξωτερικό δεν μας τις έχουν κάνει … πριν ξεκινήσετε τη διαδικασία εξωσωματικής κάνατε και εσείς όλες αυτές τις εξετάσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή επιτυχία σε όλες και με το καλό όλες σύντομα μανούλες! Έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι! Είχα απογοητευτεί τόσο πολύ μετά την 5η άκυρη προσπάθειά μου τον φεβρουάριο κ προσπαθούσα να μαζέψω τα κομμάτια μου! Χρειάζομαι την θετική σας ενέργεια καλές μου! Παρασκευή μετέφερα 2 τέλεια εμβρυάκια 5 ημερών στη κοιλίτσα μου κ στις 28/6 πάω για χοριακή! Εύχομαι αυτή η φορά να ναι και η τελευταία! Κάθε καλό για όλες κορίτσια μου! Σας φιλώ γλυκά όλες!! 😘

Γεια σου κοριτσι μου!!!! Ευχομαι αυτη η φορα να ειναι η τυχερη σου και η στιγμη σου να έφτασε!!!! Με το καλο!!! Ευχομαι μια σουπερ χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Με το καλο κοριτσακι μου!!! Καλη επιτυχια και ολα να πανε σουπερ!!! 🙏🙂🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσακι μου!!! Καλη επιτυχια και ολα να πανε σουπερ!!! 🙏🙂🥰🥰

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου? Πως τα πας Κάνατε υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου? Πως τα πας Κάνατε υπέρηχο?

Καναμε κοριτσι μου! Δόξα το Θεό ολα καλα! Ενα σακουλάκι με ενα ζουζουνακι μεσα! Θα ξαναπάω σε δυο βδομαδες! Ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι!!! 
Με το καλο και γρηγορα και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια!! 
Εσυ καλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Καναμε κοριτσι μου! Δόξα το Θεό ολα καλα! Ενα σακουλάκι με ενα ζουζουνακι μεσα! Θα ξαναπάω σε δυο βδομαδες! Ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι!!! 
Με το καλο και γρηγορα και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια!! 
Εσυ καλα; 

Αχ μωρέ το γλυκουλι!!τέλεια χαίρομαι πάρα πολύ!!έτσι έτσι θα συνεχίσουμε!! Εγώ περιμένω την περίοδο αρχές Ιουλίου (ελπίζω γιατί θα μου αργησει και αυτή) και πάω για νεα έμβρυομεταφορά επιτέλους..ενθουσιασμένη προς το παρον και ελπίζω να μην προσγειωθω απότομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ μωρέ το γλυκουλι!!τέλεια χαίρομαι πάρα πολύ!!έτσι έτσι θα συνεχίσουμε!! Εγώ περιμένω την περίοδο αρχές Ιουλίου (ελπίζω γιατί θα μου αργησει και αυτή) και πάω για νεα έμβρυομεταφορά επιτέλους..ενθουσιασμένη προς το παρον και ελπίζω να μην προσγειωθω απότομα!!

Κοντεύει ο καιρός κοριτσι μου!!! Ιούλιο εχουμε την επόμενη εβδομάδα!!! Με το καλο κοριτσι μου!!! Θα διαβαζω τα νεα σου εδω και θα σου στειλω μπεμπεδοσκονη για καλη εμφύτευση!!! Θα περιμενω με χαρα τα καλα σου νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου εμένα η ωοληψια πήγε μια χαρά σήμερα.....το πήραμε το ωάριο του μήνα....τώρα προσεύχομαι να γίνει βλαστοκυστη σιγά σιγά και να το μεταφέρω με το παγωτινι μου στις 24 την Πέμπτη......οπότε κατέβηκα στο τυχερό μας πινακακι......

Καλημέρα κορίτσι μου ! Τέλεια, τώρα με το καλό να γίνει μια άριστη βλαστοκυστη! Υπομονή και όλα θα πάνε καλά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 @geo2222  σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακες! @skorpina78 εύχομαι να είναι η τελευταία σου προσπάθεια και σύντομα να κρατήσεις το η τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου! @FAITH_ καλή αρχή σου εύχομαι και να πάει τέλεια ο φυσικός σου κύκλος! @Sandyb εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι και ο τυχερός σου! @Αννια27 σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά  μου!! Την τρίτη θα πάω για χοριακη. Αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά είμαι πολύ πολύ συγκρατημένη!

Για μένα το μονοπάτι της εξωσωματικής είναι καινούριο. Διαβάζοντας τις εμπειρίες όλων σας εδώ έχω να πω ότι πλημμυρίζω συναισθήματα συμπαράστασης, αισιοδοξίας και ελπίδας. Είστε όλες αξίες συγχαρητηρίων και σεβασμου για την υπομονή και την πίστη σας, γιατί για όποιον δεν έχει ζήσει αυτή την εμπειρία είναι πολύ δύσκολο να αντιληφθεί την εναλλαγή των συναισθημάτων, τις απογοητεύσεις... Ακόμη και η οικογένεια. Εύχομαι όλες να ζήσουμε το δώρο της μητρότητας όσο κι αν για μας ο δρόμος είναι μακρύς και δυσκολότερος. Στέλνω πολλή πολλη αγάπη!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλή επιτυχία όλα να πάνε τέλεια!! Με μια τεράστια χοριακη και να πάνε όλα τέλεια!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή επιτυχία σε όλες και με το καλό όλες σύντομα μανούλες! Έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι! Είχα απογοητευτεί τόσο πολύ μετά την 5η άκυρη προσπάθειά μου τον φεβρουάριο κ προσπαθούσα να μαζέψω τα κομμάτια μου! Χρειάζομαι την θετική σας ενέργεια καλές μου! Παρασκευή μετέφερα 2 τέλεια εμβρυάκια 5 ημερών στη κοιλίτσα μου κ στις 28/6 πάω για χοριακή! Εύχομαι αυτή η φορά να ναι και η τελευταία! Κάθε καλό για όλες κορίτσια μου! Σας φιλώ γλυκά όλες!! 😘

Ευχομαι τα καλύτερα με μια τέλεια χοριακη και να πάνε όλα μα όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Με το καλό να βγούνε σε 9 μήνες εύχομαι!!! 🙏🤞🥰 Πόσα έβαλες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Τέλεια, τώρα με το καλό να γίνει μια άριστη βλαστοκυστη! Υπομονή και όλα θα πάνε καλά !! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Τώρα με ενημέρωσαν από το εμβρυολογικο ότι το ωάριο δεν ήταν ώριμο ήταν ένα στάδιο πισω....όμως κατάφερε σήμερα και ήρθε στο σωστό σημείο και τελικώς γονιμοποιηθηκε.....κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν ξέρω ποια θα είναι η εξέλιξη του.....βέβαια ελπίζω να τα καταφέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Με το καλό να τα υποδεχτείς κ να έχουμε κ τις πρώτες θετικές χοριακες για τον Ιούλιο!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!!εφτασε η μέρα!!παω για εμβρυομεταφορα!!!μια προσευχή για μένα σας παρακαλώ!!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Τωρα λογικά τα μωράκια σου τρυπώνουν:-) σου εύχομαι μόνο ευχάριστα αποτέλεσμα  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...