Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια, ποιες βιταμίνες παίρνετε μετά από θετική χοριακή; Σας έχει προτείνει κάποια πολυβιταμίνη ο γιατρός σας; 

Καλημέρα,

εγώ παίρνω τις Pregnacare Plus της Vitabiotics. Είναι πολυβιταμίνες και Ωμέγα 3 ειδικά για εγκύους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα,

εγώ παίρνω τις Pregnacare Plus της Vitabiotics. Είναι πολυβιταμίνες και Ωμέγα 3 ειδικά για εγκύους....

 Ευχαριστώ για την απάντηση. Τους έριξα μια ματιά. Καλές φαίνονται και σε λογική τιμή. Από ό,τι κατάλαβα παρόλο που συνιστούν γενικά 400-500mg φυλλικό στην εγκυμοσύνη κάποιοι και με το απλό κίτρινο χαπάκι καλύπτονται. Μπορεί να μην παίζει τόση σημασία, αλλά στο πλαίσιο του να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε ψάχνουμε το καθετί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η flashdance είπε:

Τι προγεστερόνη παίρνετε? Εμένα μου έχει δώσει prolutex και ένα ultrogestan κολπικά καθημερινά αλλά μου φαίνονται λίγα...

Εγώ παίρνω 9 ultrogestan την ημέρα των 100 και μόνο μια ένεση προγεστερόνης που θα κάνω την ημέρα της έμβρυο μεταφορας !! Μην σε ανχωνει κοπέλα μου ,εμένα στην πρώτη μου φαινόταν πολλά τα 9 αλλά δουλειά δεν έγινε , νομίζω ότι είναι λίγο και θέμα τύχης! Ο γιατρός σου θα ξέρει τι κάνει!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2021 at 5:47 ΜΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Τα πέρνει γνωστή μου εδώ και καιρό το μόνο που είχε ήταν στην αρχή κάποιες ζαλάδες 

Καλά, μικρό το κακό! Ζαλάδες φέρνανε κ τα αυθεντικά! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια καλημέρα πως είστε;; Να σας ρωτήσω βρε τσουπρες πόση ώρα κάθεστε όταν βάζετε κολπικά τα ultrogestan ;; Εγώ μερικές φορές δεν προλαβαίνω να κάτσω και καθόλου , ειδικά τα πρωινά!! Και αυτά τα άτιμα είναι και τρεις φορές την μέρα!!

Δεν χρειάζεται να κάθεσαι κοριτσάκι μου. Συγκεκριμένα μου είχαν πει από το κέντρο μου πως κ όρθια στην τουαλέτα στο γραφείο εάν θέλω μπορώ να τα βάζω ... Ό,τι να 'ναι! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει; συνειδητοποίησα πως πέρα από τις ορμονικές εξετάσεις, υπερήχους, σαλπιγγογραφιες, σπερμοδιαγραμματα κτλ ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος έχουμε κάνει αυτές τις εξετάσεις που αναφέρονται ως προγεννητικός έλεγχος,κυστικης ινωσης ή ακόμα κ θρομβοφιλιας. Θεωρείτε πως είναι αμέλεια ή αν δεν συντρέχει λόγος δε στα προτείνουν οι γιατροί; 

Εξετάσεις όπως καρυότυπο ζεύγους κ κυστικής ίνωσης τις κάνουμε απαραιτήτως! Χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η troia είπε:

Στο Γένεσις ήσουν;

Γιατί το ρωτάς; Μόνο στο Γένεσις συστήνουν αυτές τις εξετάσεις; Εντύπωση μου προκαλεί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας πω κάτι πάνω στην κυστικη ίνωση!λοιπον εγώ προσωπικά την θεωρώ έως και την πιο σημαντική εξέταση!βεβαια αν δεν μάθεις κάτι δεν ψάξεις δεν γνωρίζεις και δεν σε ενημερώσουν πάνω σε αυτό νομίζεις ότι απλά δεν θα συμβεί η δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί!ειναι κι οι σπάνιες περιπτώσεις που σου λένε κάποιοι έλα μωρε είναι πολύ σπάνιο αυτό!φιλικο μας ζευγάρι προσπαθούσα παρα πολλά χρόνια να κάνει παιδί γύρω στα 4 το μόνο θέμα που είχαν ήταν κάτι στο σπερμα αλλά όχι κάτι τρομερο!δηλαδη μια η κινητικότητα ήταν σούπερ μια όχι!εκαναν όλες τις εξετάσεις λοιπον και δεν βρήκαν τίποτα!μετα από 4 χρόνια τα καταφέρνουν και κάνουν ένα πανέμορφο κοριτσάκι όμως δυστυχώς πάσχει από κυστικη ίνωση!δεν το πιστεύαμε τρελάθηκαμε όλοι!σκεφτειτε τι έπαθαν οι γονείς του!του έβαλε λοιπον ο παιδίατρος να κάνουν εξετάσεις κυστικης ίνωση και βγήκαν και οι δυο στις ίδιες μεταλλάξεις φορείς!ολοι λοιπον οι γύρω τους κατηγόρησαν ότι δεν είχαν κάνει την πιο σημαντική εξέταση αλλά δεν ήταν έτσι είχε κάνει ο άντρας αλλά είχε κάνει το μικρό ποσοστό που βάζουν οι περισσότεροι γιατροί και στο μικρό ποσοστό δεν φάνηκε τίποτα όταν τους έβαλε ο παιδίατρος να κάνουν το 99% τότε φάνηκε!οταν λοιπον το έψαξαν μετά έμαθαν ότι αυτό με το σπερμα που είχε ο άντρας ήταν ένα σύμπτωμα της κυστικης!μετα φυσικά και ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι δυστυχώς στην Ελλάδα δεν είμαστε ενήμερη γι αυτό το θέμα σωστα!εμενα έβαλε τον άντρα μου να κάνει το μεγάλο πακέτο της κυστικης και τον άντρα της αδερφής μου και ο άντρας της αδερφής μου βγήκε φορέας μετά έκανε η αδερφή μου και ήταν αρντικη! Η κυστικη ίνωση για μένα είναι από τις πιο σημαντικές εξετάσεις!!

Αυτός ο σκοπός του forum! Παραθέτουμε συγκεκριμένα γεγονότα κ εμπειρίες για να απαντήσουμε κ να βοηθήσουμε κορίτσια να προλάβουν καταστάσεις! Πολύ σωστά κάνεις κ τα αναφέρεις κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ούτε εγώ τις έχω κάνει 😳🥴🤔🤔

Για θρομβοφιλία κορίτσι μου μπορείς κ αφού μείνεις έγκυος. Προληπτικά θα σου δώσει να κάνεις ενέσεις ηπαρίνης κ θα είσαι καλυμμένη. Κυστικής ίνωσης όμως πηγαίνεις ευθύς αμέσως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω εχω υπνηλία αρκετή! Σε αυτο που δεν παλεύομαι ειναι το πρήξιμο! Η κοιλια μου ειναι τούμπανο!! 

Γι' αυτό δεν αγωνιζόμαστε αγαπημένη; Για μια κοιλιά τούμπανο! Καλημέρα! 🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Γιατί το ρωτάς; Μόνο στο Γένεσις συστήνουν αυτές τις εξετάσεις; Εντύπωση μου προκαλεί ...

Όχι, αλλά έχουν γράψει πολλές κοπέλες που είναι στο Γένεσις ότι δεν τις έβαζαν για εξωσωματική αν δεν έκαναν αυτές τις εξετάσεις. Που ειδικά για την κυστική ίνωση, είναι μια προσωπική επιλογή αν θα πάρεις το ρίσκο ή όχι, δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτής καθαυτής. Και επίσης φήμες λένε ότι στο Γένεσις σου δίνουν στη γραμματεία ντοσιέ με φύλλάδια συνεργαζόμενων κέντρων για να πας να τα κάνεις όλα πιο οικονομικά (ό,τι δεν γίνεται εντός). Ξαναλέω, φήμες λένε, εγώ δεν είχα ποτέ καμία επαφή με το Γένεσις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Όχι, αλλά έχουν γράψει πολλές κοπέλες που είναι στο Γένεσις ότι δεν τις έβαζαν για εξωσωματική αν δεν έκαναν αυτές τις εξετάσεις. Που ειδικά για την κυστική ίνωση, είναι μια προσωπική επιλογή αν θα πάρεις το ρίσκο ή όχι, δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτής καθαυτής. Και επίσης φήμες λένε ότι στο Γένεσις σου δίνουν στη γραμματεία ντοσιέ με φύλλάδια συνεργαζόμενων κέντρων για να πας να τα κάνεις όλα πιο οικονομικά (ό,τι δεν γίνεται εντός). Ξαναλέω, φήμες λένε, εγώ δεν είχα ποτέ καμία επαφή με το Γένεσις...

Είμαι στο Γένεσις κ θα επιβεβαιώσω τα λεγόμενά σου ως προς το σκέλος των εξετάσεων. Όντως σου δίνουν μια σειρά εξετάσεων να κάνεις αλλά δεν ένιωσα ποτέ πως είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να σε προχωρήσουν σε εξωσωματική... Αυτοί συστήνουν κ εσύ εάν θέλεις κ μπορείς (οικονομικά) ακολουθείς τις οδηγίες τους ...

Για το άλλο δε που αναφέρεις, φήμες ανυπόστατες!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είμαι στο Γένεσις κ θα επιβεβαιώσω τα λεγόμενά σου ως προς το σκέλος των εξετάσεων. Όντως σου δίνουν μια σειρά εξετάσεων να κάνεις αλλά δεν ένιωσα ποτέ πως είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να σε προχωρήσουν σε εξωσωματική... Αυτοί συστήνουν κ εσύ εάν θέλεις κ μπορείς (οικονομικά) ακολουθείς τις οδηγίες τους ...

Για το άλλο δε που αναφέρεις, φήμες ανυπόστατες!

Καλημέρα!

Α ναι, δεν το ξέρω...Θυμάμαι κοπέλα που γράφει συχνά εδώ να λέει: "και αν δεν τις έκανα, δεν με προχωρούσαν". Γι' αυτό ρωτάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η troia είπε:

Α ναι, δεν το ξέρω...Θυμάμαι κοπέλα που γράφει συχνά εδώ να λέει: "και αν δεν τις έκανα, δεν με προχωρούσαν". Γι' αυτό ρωτάω...

Καταλαβαίνω σε ποια κοπέλα αναφέρεσαι ... Όχι, εγώ δεν θα σου το πω αυτό. Προτείνουν, συστήνουν αλλά τίποτε δεν σου επιβάλλουν κ σίγουρα δεν εκβιάζουν καταστάσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Σουπερ!!! Εχεις το χαρτί μπραβο!! Αρα περιμενεις να ξεκινήσεις σιγα σιγα… ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Χαχαχαχα ευχαριστω γλυκούλι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Σουπερ!!! Εχεις το χαρτί μπραβο!! Αρα περιμενεις να ξεκινήσεις σιγα σιγα… ! 

Κάπως έτσι λέω να πορευτώ κ εγώ ... Από το κέντρο μου είπαν πως τελικά δεν θα μου δώσουν παραπάνω μονάδες αφού αποδεδειγμένα με λιγότερες γίνεται η δουλειά ... Τώρα τι να πω εγώ; Ό,τι μου πουν! Δεν με χαλάει να μην με μπουστάρουν αν είναι να δώσω ούτως ή άλλως τον ίδιο αριθμό ... Περιμένω να αδιαθετήσω κ ξεκινάω σιγά σιγά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω εχω υπνηλία αρκετή! Σε αυτο που δεν παλεύομαι ειναι το πρήξιμο! Η κοιλια μου ειναι τούμπανο!! 

Πρήξιμο δεν έχω  αν και ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι ωοθήκες μου είναι ακόμα διογκωμένες από την διέγερση αλλά με τον καιρό θα υποχωρήσει.

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Εμένα σκέψου ο γιατρός μου είχε πει να κάθομαι μόνο κάνα τέταρτο δεν χρειάζεται παραπάνω και όταν τα πήρα από το φαρμακείο μου λέει η κοπέλα τουλάχιστον μισή ώρα κάτω!! Ο δικός σου σου είπε μόνο να τα βρέχεις,άντε βγάλε άκρη εσύ τώρα!! Εγώ να σου πω την αλήθεια κάνω έναν συνδιασμό τα βρέχω λίγο και κάθομαι κάνα 10 -15 λεπτό!!! Η υπνηλία είναι λογική κορίτσι μου ,,πότε έχεις πάλι υπέρηχο;; 

Αύριο έχω δεύτερο υπέρηχο!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Πρήξιμο δεν έχω  αν και ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι ωοθήκες μου είναι ακόμα διογκωμένες από την διέγερση αλλά με τον καιρό θα υποχωρήσει.

Αύριο έχω δεύτερο υπέρηχο!!!🥰

Άντε να μας πεις τα ωραία νεακια σου από τα παιδάκια σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κάπως έτσι λέω να πορευτώ κ εγώ ... Από το κέντρο μου είπαν πως τελικά δεν θα μου δώσουν παραπάνω μονάδες αφού αποδεδειγμένα με λιγότερες γίνεται η δουλειά ... Τώρα τι να πω εγώ; Ό,τι μου πουν! Δεν με χαλάει να μην με μπουστάρουν αν είναι να δώσω ούτως ή άλλως τον ίδιο αριθμό ... Περιμένω να αδιαθετήσω κ ξεκινάω σιγά σιγά ...

Αντε με το καλο βρε κοριτσαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Στην αναμονή 🤞🤞🤞🤞🤞🤞

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Συμβαίνει καμμιά φορά να θέλουν μια μέρα παραπάνω. Μην ανησυχείς ....

Μακάρι μακάρι τα γλυκούλια μου να τα καταφέρουν 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Αντε με το καλο βρε κοριτσαρα

Με το καλό κ για μένα κ για εσένα κ για όλα τα κορίτσια αμήν Παναγιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Καλώς σας βρήκα...... ευχομαι όλες μας σύντομα να είμαστε εγκυουλες........εγώ την Πέμπτη θα ξέρω πότε θα πάω για ωοληψια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...