Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τι να πω δεν ξέρω, γι'αυτό το λόγο λέω ότι είμαι και λίγο συγκρατημένη με τον γιατρό μου , βέβαια δεν μπορώ να τον κατηγορήσω γιατί όταν ερωτήθηκε μου απάντησε με βάση την επιστημονική του άποψη ότι πρέπει να προχωρήσουμε!! Εγώ όμως δεν έχω αυτές τις γνώσεις και στην τελική καμία μας δεν υποχρεούται να έχει αυτές τις γνώσεις γι'αυτό τους πληρώνουμε και μάλιστα αδρά ,για να κάνουν σωστά την δουλειά τους ,θα δω πως θα πάει και αυτή η έμβρυο μεταφορά και βλέπουμε!! Πάντως για εμένα ο γιατρός σου έπραξε πολύ καλά!!

Ακριβώς αυτό, αν είχαμε τις γνώσεις θα ξέραμε τι να κάνουμε και τωρα πώς θα προχωρήσετε; με ποια σειρά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Ακριβώς αυτό, αν είχαμε τις γνώσεις θα ξέραμε τι να κάνουμε και τωρα πώς θα προχωρήσετε; με ποια σειρά; 

Πήρα αντισυλληπτικά αυτό το μήνα από την πρώτη μέρα περιόδου για να καθαρίσω και να προετοιμάσει το σώμα για σύλληψη, και Δευτέρα έχω ραντεβού να μου πει ποτέ πάμε για έμβρυο μεταφορά με τις δύο άριστες βλαστοκυστες που έχω στην κατάψυξη!! Έχουν περάσει δλδ 2περιοδοι μέρα το αρνητικό αποτέλεσμα!! Βέβαια εμένα με τρόμαξε πολύ όταν μου είπε για αντισυλληπτικά αλλά ρώτησα και έναν άλλο γιατρό και μου είπε ότι φυσιολογικό και τα δίνουν πριν τις έμβρυο μεταφορες κυρίως στις γυναίκες που έχουν ενδομητριωση!! Και σε εμάς αυτός ήταν ο λόγος που πήγαμε για εξωσωματική!! Εσένα πως σου ακούγεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, επαναφερω το θέμα μηπως καμια κοπελα που εχει έμπειρια ξέρει να μου πει; πριν 6 χρόνια εκανα icsi ημουν 35 και εβγαλα 13 ωαρια γιναν 11 εμβρυα 3 ημερων και τα 9 βλαστοκυστες. Η πρωτη προσπάθεια με Αβ εχω ενα παιδακι 5 ετων. Η δεύτερη με μεταφορα παλι δυο ομως ποιοτητας βα και ββ παλι εγκυος, μαλλον δίδυμα λογω της τεραστιας χοριακης 1240, απεβαλλα στην πεμπτη εβδομάδα. Τωρα μαλλον επειδη χρησιμοποιησαν τα καλυτερα, εχω αλλες 5 βλαστοκυστες αλλα βγ. Εγω κανενα προβλημα ειχα τοτε πολυ καλη Αμη 7,20 και ολα καλα. Ο συζηγος ολίγοασθενοσπερμια.Τι το εμαθα εχω πεσει πολυ. Διαβασα οτι ως β βαθμου τις κρατανε τις βλαστοκυστες. Δεν ξερει καμια να μου πει; Αυτη μου ειπε να κανω 2 προσπαθειες με αυτα. Το θεμα ειναι οτι ειμαι 41 και μενω μακρια απο Αθήνα δεν νομιζω οτι εχω το ψυχικο σθένος να κανω φυσικους κυκλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Πήρα αντισυλληπτικά αυτό το μήνα από την πρώτη μέρα περιόδου για να καθαρίσω και να προετοιμάσει το σώμα για σύλληψη, και Δευτέρα έχω ραντεβού να μου πει ποτέ πάμε για έμβρυο μεταφορά με τις δύο άριστες βλαστοκυστες που έχω στην κατάψυξη!! Έχουν περάσει δλδ 2περιοδοι μέρα το αρνητικό αποτέλεσμα!! Βέβαια εμένα με τρόμαξε πολύ όταν μου είπε για αντισυλληπτικά αλλά ρώτησα και έναν άλλο γιατρό και μου είπε ότι φυσιολογικό και τα δίνουν πριν τις έμβρυο μεταφορες κυρίως στις γυναίκες που έχουν ενδομητριωση!! Και σε εμάς αυτός ήταν ο λόγος που πήγαμε για εξωσωματική!! Εσένα πως σου ακούγεται;;

Δεν έχω ιδέα, πολύ πρόσφατα μπήκα στο χώρο της εξωσωματικής και δε μπορώ να ξέρω, προσωπικά μου είπε πως θα μου ερχόταν περίοδος θα με έβλεπε τη 17η περίπου μέρα κ την 21η θα ξεκινησω θεραπεία με αρβεκαπ κ χαπια για να χτίσουμε για την έμβρυομεταφορά, βέβαια δεν θα την κάνουμε στον επόμενο κύκλο τελικά αλλά λίγο αργότερα για δικούς μου λόγους βέβαια. Αυτά μου είπε αυτά ξέρω, δεν ξέρω αν σε βοηθάει καπως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Κοριτσια μου, επαναφερω το θέμα μηπως καμια κοπελα που εχει έμπειρια ξέρει να μου πει; πριν 6 χρόνια εκανα icsi ημουν 35 και εβγαλα 13 ωαρια γιναν 11 εμβρυα 3 ημερων και τα 9 βλαστοκυστες. Η πρωτη προσπάθεια με Αβ εχω ενα παιδακι 5 ετων. Η δεύτερη με μεταφορα παλι δυο ομως ποιοτητας βα και ββ παλι εγκυος, μαλλον δίδυμα λογω της τεραστιας χοριακης 1240, απεβαλλα στην πεμπτη εβδομάδα. Τωρα μαλλον επειδη χρησιμοποιησαν τα καλυτερα, εχω αλλες 5 βλαστοκυστες αλλα βγ. Εγω κανενα προβλημα ειχα τοτε πολυ καλη Αμη 7,20 και ολα καλα. Ο συζηγος ολίγοασθενοσπερμια.Τι το εμαθα εχω πεσει πολυ. Διαβασα οτι ως β βαθμου τις κρατανε τις βλαστοκυστες. Δεν ξερει καμια να μου πει; Αυτη μου ειπε να κανω 2 προσπαθειες με αυτα. Το θεμα ειναι οτι ειμαι 41 και μενω μακρια απο Αθήνα δεν νομιζω οτι εχω το ψυχικο σθένος να κανω φυσικους κυκλους

Κορίτσι μου αρχικά να σου ζήσει το παιδάκι σου και γρήγορα και το δεύτερο!! Εγώ το μόνο που ξέρω είναι αυτό που μου είπε ο γιατρός μου ,ότι δλδ έχω 5 βλαστοκυστες στην κατάψυξη το είναι ΑΑποιοτητα το άλλο ΑΒ και τα άλλα τρία ΒΓ !! Επειδή είχα ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική σε αυτήν θα βάλουμε τα δύο που είναι πολύ καλά ποιοτικά αλλά και τα άλλα τρία μπορούν φυσικά να χρησιμοποιηθούν γιαυτο το λόγο και το εργαστήριο τα κρατάει αλλιώς θα τα πέταγε!! Οπότε καταλαβαίνω ότι έχεις εξίσου πιθανότητες και με τα βγ , ίσως όχι τόσες πολλές αλλά έχεις!! Εάν πρέπει να τα βάλεις όλα μαζί πρέπει να το συζητήσεις σαν πρόταση με τον γιατρό σου!! Ελπίζω να σε βοήθησα!! (Μου έδωσες κουράγιο που έχεις παιδάκι από βλαστοκυστη αβ ποιότητα να ξέρεις :-) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Δεν έχω ιδέα, πολύ πρόσφατα μπήκα στο χώρο της εξωσωματικής και δε μπορώ να ξέρω, προσωπικά μου είπε πως θα μου ερχόταν περίοδος θα με έβλεπε τη 17η περίπου μέρα κ την 21η θα ξεκινησω θεραπεία με αρβεκαπ κ χαπια για να χτίσουμε για την έμβρυομεταφορά, βέβαια δεν θα την κάνουμε στον επόμενο κύκλο τελικά αλλά λίγο αργότερα για δικούς μου λόγους βέβαια. Αυτά μου είπε αυτά ξέρω, δεν ξέρω αν σε βοηθάει καπως

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου όπως και να έχει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά να σου ζήσει το παιδάκι σου και γρήγορα και το δεύτερο!! Εγώ το μόνο που ξέρω είναι αυτό που μου είπε ο γιατρός μου ,ότι δλδ έχω 5 βλαστοκυστες στην κατάψυξη το είναι ΑΑποιοτητα το άλλο ΑΒ και τα άλλα τρία ΒΓ !! Επειδή είχα ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική σε αυτήν θα βάλουμε τα δύο που είναι πολύ καλά ποιοτικά αλλά και τα άλλα τρία μπορούν φυσικά να χρησιμοποιηθούν γιαυτο το λόγο και το εργαστήριο τα κρατάει αλλιώς θα τα πέταγε!! Οπότε καταλαβαίνω ότι έχεις εξίσου πιθανότητες και με τα βγ , ίσως όχι τόσες πολλές αλλά έχεις!! Εάν πρέπει να τα βάλεις όλα μαζί πρέπει να το συζητήσεις σαν πρόταση με τον γιατρό σου!! Ελπίζω να σε βοήθησα!! (Μου έδωσες κουράγιο που έχεις παιδάκι από βλαστοκυστη αβ ποιότητα να ξέρεις :-) )

Κοριτσι μου, πετυχα και με βα, ββ μαλλον και τα 2 αλλα μετα την τριτη χοριακή επεσε. Θα τα καταφέρεις, σιγουρα. Αυτες οι βγ ελπιζω να ναι μετριες απλα δε ξερω επεσα ψυχολογικα και δε ρωτησα. Το μονο που μου δινει ελπιδα, ειναι οτι αυτα τα νουμερα αντιστουχουν στη μορφολογια και δεν ξερουν τι παιζεθ χρομωσωμικα. Εγω στη δεύτερη ασχετα που κατεληξα, με αυτα τα β που ειπαν οτι ηταν καλες δε πιστεύα την τετραψηφια χοριακή. Αυτα θα σου βαλουν τα πιο καλα, εμενα απλα τελειωσε η καβα χαχα των καλύτερων. Βρε κορίτσι μου φοβαμαι να βαλω 3, το εχω σκεφτει αυτο το ενδεχόμενο αλλα...θα κανω και υστεροσκοπηση μηπως αυξησω τις πιθανότητες. Εκανα και απειρες εξετασεις για να τα εχω καλα με μενα, δεν εχω και πολλές επιλογές πια.. Σου εύχομαι οτι καλυτερο και ευχαριστώ για την απαντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Κοριτσι μου, πετυχα και με βα, ββ μαλλον και τα 2 αλλα μετα την τριτη χοριακή επεσε. Θα τα καταφέρεις, σιγουρα. Αυτες οι βγ ελπιζω να ναι μετριες απλα δε ξερω επεσα ψυχολογικα και δε ρωτησα. Το μονο που μου δινει ελπιδα, ειναι οτι αυτα τα νουμερα αντιστουχουν στη μορφολογια και δεν ξερουν τι παιζεθ χρομωσωμικα. Εγω στη δεύτερη ασχετα που κατεληξα, με αυτα τα β που ειπαν οτι ηταν καλες δε πιστεύα την τετραψηφια χοριακή. Αυτα θα σου βαλουν τα πιο καλα, εμενα απλα τελειωσε η καβα χαχα των καλύτερων. Βρε κορίτσι μου φοβαμαι να βαλω 3, το εχω σκεφτει αυτο το ενδεχόμενο αλλα...θα κανω και υστεροσκοπηση μηπως αυξησω τις πιθανότητες. Εκανα και απειρες εξετασεις για να τα εχω καλα με μενα, δεν εχω και πολλές επιλογές πια.. Σου εύχομαι οτι καλυτερο και ευχαριστώ για την απαντηση 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Εγώ θα σου πω να μην απογοητεύεσε θα βρεις την λύση που ψάχνεις αλλά ότι και να αποφασίσεις να σε κάνει να νιώθεις καλά !! Θα περιμένω νέα σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Avocando είπε:

Καλά κ εμεις δεν ειχαμε σχεδόν τίποτα.. Μηδέν φυσιολογικό, μηδέν κινητικότητα, τερατομορφια.. Μια απελπισία δηλαδή 😅. Αλλα κάτι βρήκαμε και με μικρογονιμοποιηση φτιάξαμε 4 εμβρυακια άριστης ποιότητας οπότε να μην ανησυχείς. ❤️

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και φαίνεσαι σχετική με το θέμα και εντέλει όλα βαίνουν καλώς για εσάς. Ενώ από εμένα ξεκίνησε το θέμα καθώς έχω κάνει αφαίρεση σαλπίγγων τελικά κι ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια. 

Αυτό το ανακαλύψαμε τώρα στις εξετάσεις για την επιτροπή. Ο ουρολόγος δεν πρόλαβε να του δώσει κάποια αγωγή αν και είπε πως καλό είναι να γίνει. 

Η ερώτηση μου τώρα είναι εάν όντως χρειάζεται να πάρει αγωγή μιας και ούτως ή άλλως θα κάνουμε εξωσωματική. Με τον εξωσωματική δεν έχουμε μιλήσει ακόμα πάρα μόνο για τα χαρτιά γιατί είναι σε άλλη πόλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου...έκανα και εγώ την ωοληψια μου σήμερα.. 13 ωάρια μου πήρανε!! Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να μάθω για τις εξελίξεις!!

Σε αντίθεση με εσάς ενώ δεν κατάλαβα τίποτα από την διαδικασία της ωοληψιας μετά που συνηλθα πονάω χαμηλά τις πρώτες ώρες δεν μπορούσα ούτε να καθήσω 🤣 ούτε να βηξω ούτε να γελάσω...🤦🏻‍♀️ 

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι θα κάνει μικρογονιμοποιηση ανυπομονώ για αύριο!!  Wish me luck 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...έκανα και εγώ την ωοληψια μου σήμερα.. 13 ωάρια μου πήρανε!! Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να μάθω για τις εξελίξεις!!

Σε αντίθεση με εσάς ενώ δεν κατάλαβα τίποτα από την διαδικασία της ωοληψιας μετά που συνηλθα πονάω χαμηλά τις πρώτες ώρες δεν μπορούσα ούτε να καθήσω 🤣 ούτε να βηξω ούτε να γελάσω...🤦🏻‍♀️ 

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι θα κάνει μικρογονιμοποιηση ανυπομονώ για αύριο!!  Wish me luck 🤞🤞

Καλή επιτυχία φιλενάδα, τα πήγες πολύ καλά κ εσύ καλές γονιμοποιήσεις τώρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...έκανα και εγώ την ωοληψια μου σήμερα.. 13 ωάρια μου πήρανε!! Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να μάθω για τις εξελίξεις!!

Σε αντίθεση με εσάς ενώ δεν κατάλαβα τίποτα από την διαδικασία της ωοληψιας μετά που συνηλθα πονάω χαμηλά τις πρώτες ώρες δεν μπορούσα ούτε να καθήσω 🤣 ούτε να βηξω ούτε να γελάσω...🤦🏻‍♀️ 

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι θα κάνει μικρογονιμοποιηση ανυπομονώ για αύριο!!  Wish me luck 🤞🤞

Καλή επιτυχία!!! Όλα να πάνε τέλεια!! πάντως και εγώ μετά την ωοληψια και ειδικά όταν πέρασε η επίδραση του παυσίπονου ποναγα αρκετά αλλά μου είχαν πάρει 25 αυγά!! Την επόμενη πάντως δεν ποναγα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλή επιτυχία φιλενάδα, τα πήγες πολύ καλά κ εσύ καλές γονιμοποιήσεις τώρα!!!! 

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍😍

Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα ή τρίτη ή Πέμπτη θα γίνει η εμβριομεταφορα!!

Λοιπόν ας μου πει οποία ξέρει...τι διαφορά έχει το απλο εμβριο 2ης-3ης-4ης μέρας με την βλαστοκυστη?? Και τι είναι καλύτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Όλα να πάνε τέλεια!! πάντως και εγώ μετά την ωοληψια και ειδικά όταν πέρασε η επίδραση του παυσίπονου ποναγα αρκετά αλλά μου είχαν πάρει 25 αυγά!! Την επόμενη πάντως δεν ποναγα !!!

Ευχαριστώ πολύ!! 25 αυγά..φτου φτου μην σε ματιασω ουαου!!!

Η αλήθεια είναι πως πονάω από δεξιά που είχε τα περισσότερα από αριστερά δεν πονάω σχεδόν καθόλου.... Υπομονή θα πάρω άλλο ένα παυσιπονακι λέω τώρα ..... Επίσης ο γιατρός με ξεκίνησε ήδη utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimi.mar είπε:

Κοριτσια μου, επαναφερω το θέμα μηπως καμια κοπελα που εχει έμπειρια ξέρει να μου πει; πριν 6 χρόνια εκανα icsi ημουν 35 και εβγαλα 13 ωαρια γιναν 11 εμβρυα 3 ημερων και τα 9 βλαστοκυστες. Η πρωτη προσπάθεια με Αβ εχω ενα παιδακι 5 ετων. Η δεύτερη με μεταφορα παλι δυο ομως ποιοτητας βα και ββ παλι εγκυος, μαλλον δίδυμα λογω της τεραστιας χοριακης 1240, απεβαλλα στην πεμπτη εβδομάδα. Τωρα μαλλον επειδη χρησιμοποιησαν τα καλυτερα, εχω αλλες 5 βλαστοκυστες αλλα βγ. Εγω κανενα προβλημα ειχα τοτε πολυ καλη Αμη 7,20 και ολα καλα. Ο συζηγος ολίγοασθενοσπερμια.Τι το εμαθα εχω πεσει πολυ. Διαβασα οτι ως β βαθμου τις κρατανε τις βλαστοκυστες. Δεν ξερει καμια να μου πει; Αυτη μου ειπε να κανω 2 προσπαθειες με αυτα. Το θεμα ειναι οτι ειμαι 41 και μενω μακρια απο Αθήνα δεν νομιζω οτι εχω το ψυχικο σθένος να κανω φυσικους κυκλους

Πολλές βλαστοκύστες συνεχίζουν να διαιρούνται και να εξελίσσονται αφού αποψυχθούν. Σε εμένα συνέβη αυτό π.χ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 25 αυγά..φτου φτου μην σε ματιασω ουαου!!!

Η αλήθεια είναι πως πονάω από δεξιά που είχε τα περισσότερα από αριστερά δεν πονάω σχεδόν καθόλου.... Υπομονή θα πάρω άλλο ένα παυσιπονακι λέω τώρα ..... Επίσης ο γιατρός με ξεκίνησε ήδη utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ...

Καλέ δεν ήταν τόσο καλό γιατί μετά έπαθα υπερδιέγερση!! Πάντως τα έμβρυα όσο πιο πολύ προχωράνε τόσο πιο πολύ πολλαπλασιάζονται και είναι πιο κοντά σε ένα "ολοκληρωμένο κύτταρο" εάν το διατυπώνω σωστά!! Εάν θες το πατάς στο ίντερνετ και βλέπεις και εικόνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβαζω τα νέα σας. Ποσο Τελεια νούμερα από ωάρια είναι αυτά;;;μπράβο σας. Καλες γονιμοποιησεις να έχετε!

Περασε 1 χρόνος σχεδόν απ την προηγούμενη προσπάθεια μου. Ήταν η πρώτη μου. Είχα 2 ΑΑ(αυτές που έβαλα) και μια ΑΒ κατάψυξη. Την Παρασκευή έχω ραντεβου με το γιατρο. Σκεφτομαι να κάνω φυσικό κύκλο μήπως κ βγαλω κανένα ακόμα. Πρέπει κ αυτό να γίνει βλαστοκύστη; Τι άλλες επιλογές έχω;θα μιλησω κ με το γιατρο, αλλά θέλω να παω προετοιμασμένη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍😍

Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα ή τρίτη ή Πέμπτη θα γίνει η εμβριομεταφορα!!

Λοιπόν ας μου πει οποία ξέρει...τι διαφορά έχει το απλο εμβριο 2ης-3ης-4ης μέρας με την βλαστοκυστη?? Και τι είναι καλύτερο..

Καλή επιτυχία στις γονιμοποιησεις κορίτσι μου!! Τα πήγατε πολύ καλά με τα ωαριακια σου μπράβο!! Οι μέρες πάνε με την ανάπτυξη του εμβρύου οι βλαστοκυστες είναι 5ης μέρας πιο προχωρημένες δηλαδή και έχουν διαιρεθει σε εκατοντάδες κύτταρα.. Από το εμβρυολογικο κρίνουν ανάλογα και θα σου πουν μέχρι που θα τα αφήσουν να φτάσουν και τι θα βάλετε.. Εμένα με έπαιρναν κάθε μέρα τηλ και μου έλεγαν που βρισκόμαστε από τη δεύτερη μέρα μου είπαν ότι θα τα αφήσουν για 5η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍😍

Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα ή τρίτη ή Πέμπτη θα γίνει η εμβριομεταφορα!!

Λοιπόν ας μου πει οποία ξέρει...τι διαφορά έχει το απλο εμβριο 2ης-3ης-4ης μέρας με την βλαστοκυστη?? Και τι είναι καλύτερο..

Μπραβο με τα ωαριακια σου, σουπερ! Με το καλο για την εμβρυομεταφορα κοριτσι μου!!! 
Μεχρι τοτε καλη ξεκουραση!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍😍

Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα ή τρίτη ή Πέμπτη θα γίνει η εμβριομεταφορα!!

Λοιπόν ας μου πει οποία ξέρει...τι διαφορά έχει το απλο εμβριο 2ης-3ης-4ης μέρας με την βλαστοκυστη?? Και τι είναι καλύτερο..

Μπράβο κορίτσι μου!τελειωσε κ αυτό. Τα πηγές πολύ καλά. Καλες γονιμοποιησεις να έχεις!!!

τα έμβρυα 2ης 3ης 4ης μέρας κ οι βλαστοκυστες που είναι 5ης τουλαχιστον μέρας έχουν κυρία διαφορα τους το σύνολο των κυττάρων τους. Το γονιμοποιημένο ωάριο διαιρείται συνεχώς. Όσο πιο προχωρημένο είναι, περισσότερες πιθανότητες έχει να «πιαστεί». Χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι. Υπάρχουν πολλά κορίτσια που έμειναν έγκυος με 3ων κ 4ων ημερών. Συζητήσατε κάτι με το γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...έκανα και εγώ την ωοληψια μου σήμερα.. 13 ωάρια μου πήρανε!! Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να μάθω για τις εξελίξεις!!

Σε αντίθεση με εσάς ενώ δεν κατάλαβα τίποτα από την διαδικασία της ωοληψιας μετά που συνηλθα πονάω χαμηλά τις πρώτες ώρες δεν μπορούσα ούτε να καθήσω 🤣 ούτε να βηξω ούτε να γελάσω...🤦🏻‍♀️ 

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι θα κάνει μικρογονιμοποιηση ανυπομονώ για αύριο!!  Wish me luck 🤞🤞

Καλή επιτυχία να έχεις!! Καλές γονιμοποιησεις!! Κράτα μας ενημερες!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! Επειδη τρεχω τις τελευταιες μερες δεν γραφω πολυ αλλα σας παρακολουθω οσο μπορω! Τι τελεια νεα διαβαζω απο τα περισσοτερα κοριτσια!!! Μπραβο! Ετσι ελπιζω να συνεχισει ο μηνας! 
Καλες γονιμοποιησεις στα κοριτσια που περιμενουν, μεγαλες χοριακες για οσες εκαναν ετ κ καλες ωοληψιες! 

Τα δικα μου νεα ειναι οτι περιμενω να αδιαθετησω εχει ηδη περασει ενας μηνας σχεδον απο την αποβολη και ενω την τελευταια εβδομαδα ποναει το στηθος μου, ειχα κατι πονακια χαμηλα κ λιγα καφε ακομα τπτ...Ανησυχω μηπως δεν ερθει εγκαιρως κ τι θα κανω με την επιτροπη που πρεπει να κανω χιλια δυο πραγματα απο εξετασεις, λετε θα χασω την ημερομηνια? η μπορω να κανω ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια χωρις να εχω αδιαθετησει? αλλα να μην το γνωριζουν εκεινοι φυσικα...επισης ακομα δεν εχει μηδενισει η χοριακη μου ειναι στο 28..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια γεια σας! Επειδη τρεχω τις τελευταιες μερες δεν γραφω πολυ αλλα σας παρακολουθω οσο μπορω! Τι τελεια νεα διαβαζω απο τα περισσοτερα κοριτσια!!! Μπραβο! Ετσι ελπιζω να συνεχισει ο μηνας! 
Καλες γονιμοποιησεις στα κοριτσια που περιμενουν, μεγαλες χοριακες για οσες εκαναν ετ κ καλες ωοληψιες! 

Τα δικα μου νεα ειναι οτι περιμενω να αδιαθετησω εχει ηδη περασει ενας μηνας σχεδον απο την αποβολη και ενω την τελευταια εβδομαδα ποναει το στηθος μου, ειχα κατι πονακια χαμηλα κ λιγα καφε ακομα τπτ...Ανησυχω μηπως δεν ερθει εγκαιρως κ τι θα κανω με την επιτροπη που πρεπει να κανω χιλια δυο πραγματα απο εξετασεις, λετε θα χασω την ημερομηνια? η μπορω να κανω ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια χωρις να εχω αδιαθετησει? αλλα να μην το γνωριζουν εκεινοι φυσικα...επισης ακομα δεν εχει μηδενισει η χοριακη μου ειναι στο 28..

Ακόμα να μηδενίσει αυτή η χοριακη πια? Νομίζω ότι πρέπει να μηδενίσει για να σου έρθει αλλά θα προλάβεις μωρέ σε ένα μήνα δεν είναι η επιτροπή σου? Για τη σαλπιγγογραφια δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και τώρα συνήθως λένε ακριβώς μετά την περίοδο όμως ρώτα το αλλά για τις ορμόνες αν δεν είσαι αρχή κύκλου ίσως να φαίνεται δεν θα είναι οι τιμές ότι να ναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ακόμα να μηδενίσει αυτή η χοριακη πια? Νομίζω ότι πρέπει να μηδενίσει για να σου έρθει αλλά θα προλάβεις μωρέ σε ένα μήνα δεν είναι η επιτροπή σου? Για τη σαλπιγγογραφια δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και τώρα συνήθως λένε ακριβώς μετά την περίοδο όμως ρώτα το αλλά για τις ορμόνες αν δεν είσαι αρχή κύκλου ίσως να φαίνεται δεν θα είναι οι τιμές ότι να ναι? 

Θα ξαναπαω Δευτερα για χοριακη να δουμε, μου ειπαν πως πεφτει καλα μεχρι στιγμης...Ναι σε ενα μηνα ειναι..λες γι αυτο δεν μου εχει ερθει ε? Αυτο σκεφτηκα κ εγω για τις τιμες κλπ αλλα αν δεν ερθει τι θα κανω? απο βδομαδα σκεφτομαι να παω παλι στον γυναικολογο μηπως μου κανει κανεναν υπερηχο να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Θα ξαναπαω Δευτερα για χοριακη να δουμε, μου ειπαν πως πεφτει καλα μεχρι στιγμης...Ναι σε ενα μηνα ειναι..λες γι αυτο δεν μου εχει ερθει ε? Αυτο σκεφτηκα κ εγω για τις τιμες κλπ αλλα αν δεν ερθει τι θα κανω? απο βδομαδα σκεφτομαι να παω παλι στον γυναικολογο μηπως μου κανει κανεναν υπερηχο να δουμε..

δεν ήξερα ότι πέφτει τόσο αργά ρε συ η χοριακη εμένα δεν με έβαλαν καθόλου να κάνω αλλά μάλλον λόγω αποξεσης είναι διαφορετικά.. Δες πόσο θα είναι και τη Δευτέρα και μετά συμβουλεψου το γιατρό. Αν ο υπόλοιπος φάκελος της επιτροπής είναι οκ οι ορμόνες βγαίνουν γρήγορα και μια σαλπιγγογραφια την 7η μέρα του κύκλου και είσαι οκ. Όλα με άγχος τα κάνουμε πια για να τα προλάβουμε.. Σου είπαν πόσο κάνει να βγει απόφαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...