Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εννοείται να τα λες..βοηθαει πολύ.. Και τα κορίτσια εμένα με βοήθησαν πριν καν γραφτώ στο φόρουμ.. Καλά να σου πω και εμένα ο γυναικολόγος μου με βοηθάει τον εξωσωματικο δεν τον έχω εμπιστευτεί πλήρως ακόμα άλλωστε 3 μήνες τον ξέρω μόνο.. Είμαι κι εγώ λίγο καχύποπτη με τους γιατρούς συνηθως.. Εν τω μεταξύ να σε ρωτήσω κάτι? Έπαθες υπερδιεγερση και παρόλα αυτά σε πήγε αμέσως σε φρέσκια εμβρυομεταφορα? Γιατί είχαμε αυτή τη συζήτηση με την @Apol Και έλεγε ότι θα την πάει σε επόμενο κύκλο και το ίδιο έγινε και σε μια συνάδελφο μου και νόμιζα ότι έτσι το κάνουν σε περίπτωση υπερδιεγερσης αν και δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία γιατί δεν παίζει να πάθω ποτέ κάτι τέτοιο.. 

Εγώ δεν έπαθα αλλα θα έκανα υπερδιέγερση σίγουρα αν κάναμε εμβρυομεταφορά τώρα λόγω πολύ αυξημένης οιστραδιολης. Δεν το συζήτησε καν η γιατρός μου, με το που ανέβηκε η οιστραδιολη μου είπε ότι πάμε για άλλο κύκλο γιατί είναι πολύ επικίνδυνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι μου!!!! ΥΠΕΡΟΧΑ νεα!!! Καλη συνεχεια να εχεις και μην αγχωνεσαι γιατι οι πιθανότητες ειναι μαζι σου!!! 

Δόξα τω Θεώ, μέχρι στιγμής ολα πήγαν καλά!!! Προχωράμε με αισιοδοξία ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Εγώ δεν έπαθα αλλα θα έκανα υπερδιέγερση σίγουρα αν κάναμε εμβρυομεταφορά τώρα λόγω πολύ αυξημένης οιστραδιολης. Δεν το συζήτησε καν η γιατρός μου, με το που ανέβηκε η οιστραδιολη μου είπε ότι πάμε για άλλο κύκλο γιατί είναι πολύ επικίνδυνο.

Ναι μπράβο γι αυτό σε έκανα tag γιατί δεν θυμόμουν να το πω σωστά αυτό που σου είπε αλλά θυμόμουν ότι το έχουμε συζητήσει το θέμα γι αυτό ρώτησα την κοπέλα τι έγινε στη δική της περίπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό έχουμε πάνω από 15 μου είπε πάμε πολύ καλά θα ξαναπάω την Δευτέρα να δούμε πάλι και να πούμε για το ποια μέρα θα γίνει η ωοληψια ! Τώρα με έπιασε άγχος για το σπερμα! Τόσες μέρες η μου καλά σήμερα αγχώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό έχουμε πάνω από 15 μου είπε πάμε πολύ καλά θα ξαναπάω την Δευτέρα να δούμε πάλι και να πούμε για το ποια μέρα θα γίνει η ωοληψια ! Τώρα με έπιασε άγχος για το σπερμα! Τόσες μέρες η μου καλά σήμερα αγχώθηκα!

Τέλεια μπράβο!!! Γτ αγχωθηκες για 3 σπέρμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό έχουμε πάνω από 15 μου είπε πάμε πολύ καλά θα ξαναπάω την Δευτέρα να δούμε πάλι και να πούμε για το ποια μέρα θα γίνει η ωοληψια ! Τώρα με έπιασε άγχος για το σπερμα! Τόσες μέρες η μου καλά σήμερα αγχώθηκα!

Μπράβο ρε κορίτσι... Πολύ καλά πάτε.. Το σπέρμα γιατί σε αγχώνει? Είναι αυτό το θέμα που σας οδήγησε στην εξωσωματική? Αν ναι εδώ εγώ είμαι το κουράγιο κάθε ζευγαριού με θέμα στο σπέρμα.. Δεν είχαμε σχεδόν καθόλου.. Μια χαρά θα τα πάτε ένα ένα να τα σκέφτεσαι και θα γίνουν όλα σούπερ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι... Πολύ καλά πάτε.. Το σπέρμα γιατί σε αγχώνει? Είναι αυτό το θέμα που σας οδήγησε στην εξωσωματική? Αν ναι εδώ εγώ είμαι το κουράγιο κάθε ζευγαριού με θέμα στο σπέρμα.. Δεν είχαμε σχεδόν καθόλου.. Μια χαρά θα τα πάτε ένα ένα να τα σκέφτεσαι και θα γίνουν όλα σούπερ.. 

έχουμε σοβαρό θέμα με τον σπερμα και πιο πολύ με την μορφολογία 98% άτυπες μορφές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσακι μου,εσύ πως αποσχολουσες το μυαλό σου; Θέλω να πω ότι λογικό δεν είναι ότι εκεί είναι το μυαλό όταν φτάνουν οι μέρες; Θα με βοηθούσαν πολύ οι συμβουλές σου !!

Έβλεπα πολλές ταινίες και ειδικά αυτές που με κάνουν να γελάω όπως παιδικά και ελληνικές ταινίες. Διάβαζα αρκετά γιατί είμαι και φοιτήτρια στο πανεπιστήμιο και παρακολουθούσα τα μαθήματα για να μην έχω χρόνο να σκεφτώ κάτι άλλο. Επίσης κοιμόμουν αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Τέλεια μπράβο!!! Γτ αγχωθηκες για 3 σπέρμα? 

Ναι για το σπερμα!η μορφολογία δεν είναι καθόλου καλή και φοβάμαι μην επηρεάσει πολύ την γονιμοποίηση!τουλαχιστον σκέφτομαι να γίνουν 4 έστω βλαστοκυστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

έχουμε σοβαρό θέμα με τον σπερμα και πιο πολύ με την μορφολογία 98% άτυπες μορφές!

λοιπόν εμείς είχαμε κάτι λίγες χιλιάδες εκτός από ένα δείγμα που είχε 3 εκ και όλα ήταν με 1% φυσιολογικές μορφές μερικές φορές και 0% και όμως γονιμοποιησαν 7 ωάρια όλα έφτασαν 3ων ημερών και τα 5 έγιναν οι βλαστοκυστουλες μου.. Βέβαια χρησιμοποίησαν και το φρέσκο δείγμα σπέρματος και το ένα από τα κατεψυγμένα δείγματα που είχαμε διάλεξαν τα καλύτερα με μικρογονιμοποιηση και όλα πήγαν καλά. Γι αυτό σου λέω μην αγχώνεσαι προκαταβολικα όλα γίνονται με εμπιστοσύνη στους εμβρυολογους σου..εγω τις μέρες των γονιμοποιησεων είχα αγχώθει μετά είδα ότι προχωραμε καλά και ξανά χαλάρωσα..ενα βήμα τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εννοείται να τα λες..βοηθαει πολύ.. Και τα κορίτσια εμένα με βοήθησαν πριν καν γραφτώ στο φόρουμ.. Καλά να σου πω και εμένα ο γυναικολόγος μου με βοηθάει τον εξωσωματικο δεν τον έχω εμπιστευτεί πλήρως ακόμα άλλωστε 3 μήνες τον ξέρω μόνο.. Είμαι κι εγώ λίγο καχύποπτη με τους γιατρούς συνηθως.. Εν τω μεταξύ να σε ρωτήσω κάτι? Έπαθες υπερδιεγερση και παρόλα αυτά σε πήγε αμέσως σε φρέσκια εμβρυομεταφορα? Γιατί είχαμε αυτή τη συζήτηση με την @Apol Και έλεγε ότι θα την πάει σε επόμενο κύκλο και το ίδιο έγινε και σε μια συνάδελφο μου και νόμιζα ότι έτσι το κάνουν σε περίπτωση υπερδιεγερσης αν και δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία γιατί δεν παίζει να πάθω ποτέ κάτι τέτοιο.. 

Καλησπέρα!Εμένα ο γιατρός μου μου είπε οτι θα με παει έτσι κι αλλιως σε εμβρυομεταφορα 1 μηνα μετα την οωληψια γιατι απο ερευνες βρεθηκε οτι η μεθοδος αυτη εχει περισσοτερες πιθανοτητες εμφυτευσης,ως και 20% παραπανω.Επισης εχω πολυκυστικες και κυνδινευω απο υπερδιεγερση αλλα μου ειπε οτι ετσι κι αλλιως αυτο θα εκανε.Επισης πολλά ζευγαρια με κακο σπερμα επιλεγουν την κλασσικη γονιμοποιηση ενω κανονικα επρεπε να κανουν μικρογονιμοποιηση.Οταν εχεις κακο σπερμα και κανεις μικρογονιμοποιηση οι πιθανοτητες να γονιμοποιηθει το ωαριο ειναι 65% παραπανω απο την κανονικη και τα ζευγαρια δεν την επιλεγουν λογω κοστους.Αυτα εμαθα χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

έχουμε σοβαρό θέμα με τον σπερμα και πιο πολύ με την μορφολογία 98% άτυπες μορφές!

σιγα τα αυγα μην ανυσηχεις και ο αντρας μου το ιδιο πηρε προφερτιλ εκοψε τα γουρουνισματα στο φαγητο και εκοψε το τσιγαρο και ανεβηκε απο 2 σε 8% οι φυσιολογικες μορφες.Μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλησπέρα!Εμένα ο γιατρός μου μου είπε οτι θα με παει έτσι κι αλλιως σε εμβρυομεταφορα 1 μηνα μετα την οωληψια γιατι απο ερευνες βρεθηκε οτι η μεθοδος αυτη εχει περισσοτερες πιθανοτητες εμφυτευσης,ως και 20% παραπανω.Επισης εχω πολυκυστικες και κυνδινευω απο υπερδιεγερση αλλα μου ειπε οτι ετσι κι αλλιως αυτο θα εκανε.Επισης πολλά ζευγαρια με κακο σπερμα επιλεγουν την κλασσικη γονιμοποιηση ενω κανονικα επρεπε να κανουν μικρογονιμοποιηση.Οταν εχεις κακο σπερμα και κανεις μικρογονιμοποιηση οι πιθανοτητες να γονιμοποιηθει το ωαριο ειναι 65% παραπανω απο την κανονικη και τα ζευγαρια δεν την επιλεγουν λογω κοστους.Αυτα εμαθα χτες.

Εμάς δεν μας ρώτησαν καν ποια μέθοδο θα ακολουθήσουμε μας ανακοίνωσαν απλά ότι θα κάνουν μικρογονιμοποιηση και επίσης στο κέντρο μου δεν νομίζω ότι τη χρεώνουν παραπάνω από ότι είχα δει στον τιμοκατάλογο τουλάχιστον.. αλλά δεν έπαιζε να διαλέξω κλασσικη γονιμοποίηση έτσι και αλλιώς έδω ψάχναμε τα σπερματοζωάρια με το τουφέκι πως να έπαιρνα αυτό το ρίσκο?ουτε και ξέραμε πόσα ωάρια θα έχω εγώ με τέτοια αμη που έχω.. Άσε εμείς είμαστε η χαρά του εμβρυολογου τι να σου πω? Ευτυχώς που μας καθοδηγησαν σωστά οι άνθρωποι να είναι καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Εμάς δεν μας ρώτησαν καν ποια μέθοδο θα ακολουθήσουμε μας ανακοίνωσαν απλά ότι θα κάνουν μικρογονιμοποιηση και επίσης στο κέντρο μου δεν νομίζω ότι τη χρεώνουν παραπάνω από ότι είχα δει στον τιμοκατάλογο τουλάχιστον.. αλλά δεν έπαιζε να διαλέξω κλασσικη γονιμοποίηση έτσι και αλλιώς έδω ψάχναμε τα σπερματοζωάρια με το τουφέκι πως να έπαιρνα αυτό το ρίσκο?ουτε και ξέραμε πόσα ωάρια θα έχω εγώ με τέτοια αμη που έχω.. Άσε εμείς είμαστε η χαρά του εμβρυολογου τι να σου πω? Ευτυχώς που μας καθοδηγησαν σωστά οι άνθρωποι να είναι καλά!! 

Οτι την χρεωνουν την χρεωνουν κανονικα το εχω δει σε τιμοκαταλογο αλλα αν η δικη σας κλινικη την εκανε ετσι τζαμπα ειναι για συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Οτι την χρεωνουν την χρεωνουν κανονικα το εχω δει σε τιμοκαταλογο αλλα αν η δικη σας κλινικη την εκανε ετσι τζαμπα ειναι για συγχαρητηρια!

τι να σου πω και εγώ.. εμένα με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν τη μέθοδο IMSI που είναι μέθοδος μικρογονιμοποιησης με υπερμεγενθυση σπερματοζωάριων και πλήρωσα 3χιλ που από ότι ακούω είναι το στανταρακι τους σε τιμή τώρα αν την κατεβάζουν με κλασσική δεν ξέρω και για να πω και την αλήθεια δεν έχω πάει και σε κανένα άλλο κέντρο για να ξερω..εμενα το αποτέλεσμα και η προσέγγιση τους στο όλο πρόβλημα με ικανοποίησε και αυτό είναι που μετράει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Μόλις διάβασα την ιστορία σου.. Επίμονη και υπομονή είναι οι λέξεις που πρέπει να μας χαρακτηρίζουν, είχα κ εγώ μια αποτυχημένη σπερματεγχυση και αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματικη κυρίως για το ψυχολογικο κομμάτι της αποτυχίας μιας και δεν έχει ιδιαίτερα ψηλά ποσοστά, η μοναδική φορά στη ζωή μου που ως δια μαγείας μπόρεσα να διαχειριστώ το άγχος κ την αρνητικοτητα μου, ήταν η περίοδος της διεγερσης και της ωοληψιας, ειλικρινά δε ξέρω πως έγινε.. Εύχομαι να γίνει και με σένα το ίδιο και αυτή η φορά που έρχεται να είναι η τυχερή σου, ο επιμένων πάντα νικά!!! Αυτό πρέπει να σκεφτόμαστε 

Έκανα πριν λίγο μια κουβέντα με τον άντρα μου κ με βοήθησε αρκετά ,αλλά δουλεύει πολύ και δεν του τα λέω συνήθως!! Καλά κάνατε και προχωρήσατε σε εξωσωματική , πρώτα από όλους εσύ ξέρεις καλύτερα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !! Εγώ την Δευτέρα έχω γιατρό να με δει και να πούμε λεπτομέρειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εννοείται να τα λες..βοηθαει πολύ.. Και τα κορίτσια εμένα με βοήθησαν πριν καν γραφτώ στο φόρουμ.. Καλά να σου πω και εμένα ο γυναικολόγος μου με βοηθάει τον εξωσωματικο δεν τον έχω εμπιστευτεί πλήρως ακόμα άλλωστε 3 μήνες τον ξέρω μόνο.. Είμαι κι εγώ λίγο καχύποπτη με τους γιατρούς συνηθως.. Εν τω μεταξύ να σε ρωτήσω κάτι? Έπαθες υπερδιεγερση και παρόλα αυτά σε πήγε αμέσως σε φρέσκια εμβρυομεταφορα? Γιατί είχαμε αυτή τη συζήτηση με την @Apol Και έλεγε ότι θα την πάει σε επόμενο κύκλο και το ίδιο έγινε και σε μια συνάδελφο μου και νόμιζα ότι έτσι το κάνουν σε περίπτωση υπερδιεγερσης αν και δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία γιατί δεν παίζει να πάθω ποτέ κάτι τέτοιο.. 

Κανονικά και εμένα έτσι μου είχε πει στην αρχή αλλά με πήρε τηλ μια ωραία πρωία και μου λέει σε δύο ώρες να είσαι εδώ τα υπόλοιπα από κοντά!! Μου είπε ότι φοβάται μην δεν προχωρήσει κανένα σε βλαστοκυστη γιατί πάνε πολύ αργά και τουλάχιστον αφού έχουμε δύο γερά να πάμε τώρα με αυτά και βλέπουμε!! Βέβαια μου είπε ότι υπογράφω γιατί εγκυμονεί κινδύνους η έμβρυο μεταφορά με υπερδιέγερση!! Τι να κάνω κ εγώ υπέγραψα. Αποτελέσματα μηδέν χοριακης και 5 βλαστοκυστες!! 2 πολύ καλές ποιότητες και 3 όχι τόσο καλές!! @Apol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Έβλεπα πολλές ταινίες και ειδικά αυτές που με κάνουν να γελάω όπως παιδικά και ελληνικές ταινίες. Διάβαζα αρκετά γιατί είμαι και φοιτήτρια στο πανεπιστήμιο και παρακολουθούσα τα μαθήματα για να μην έχω χρόνο να σκεφτώ κάτι άλλο. Επίσης κοιμόμουν αρκετά...

Πολύ ωραία η συμβολή σου με τις παιδικές ταινίες, σίγουρα θα την υιοθετήσω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Εγώ δεν έπαθα αλλα θα έκανα υπερδιέγερση σίγουρα αν κάναμε εμβρυομεταφορά τώρα λόγω πολύ αυξημένης οιστραδιολης. Δεν το συζήτησε καν η γιατρός μου, με το που ανέβηκε η οιστραδιολη μου είπε ότι πάμε για άλλο κύκλο γιατί είναι πολύ επικίνδυνο.

Ισχύει απόλυτα αυτό που σου είπε ο γιατρός σου ,τις πρώτες μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά πέρασα πολύ άσχημα η αλήθεια είναι αλλά μετά από λίγες μέρες επειδή δεν είχε πιαστεί τίποτα ξεκίνησα να ξεπριζομαι σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ισχύει απόλυτα αυτό που σου είπε ο γιατρός σου ,τις πρώτες μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά πέρασα πολύ άσχημα η αλήθεια είναι αλλά μετά από λίγες μέρες επειδή δεν είχε πιαστεί τίποτα ξεκίνησα να ξεπριζομαι σιγά σιγά!!

Καλά δεν είχε δει ότι πας για υπερδιέγερση; γιατί σου έκανε Εμβρυομεταφορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλά δεν είχε δει ότι πας για υπερδιέγερση; γιατί σου έκανε Εμβρυομεταφορα; 

Σου έκανα ταγκ κορίτσι μου στην απάντηση πιο πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κανονικά και εμένα έτσι μου είχε πει στην αρχή αλλά με πήρε τηλ μια ωραία πρωία και μου λέει σε δύο ώρες να είσαι εδώ τα υπόλοιπα από κοντά!! Μου είπε ότι φοβάται μην δεν προχωρήσει κανένα σε βλαστοκυστη γιατί πάνε πολύ αργά και τουλάχιστον αφού έχουμε δύο γερά να πάμε τώρα με αυτά και βλέπουμε!! Βέβαια μου είπε ότι υπογράφω γιατί εγκυμονεί κινδύνους η έμβρυο μεταφορά με υπερδιέγερση!! Τι να κάνω κ εγώ υπέγραψα. Αποτελέσματα μηδέν χοριακης και 5 βλαστοκυστες!! 2 πολύ καλές ποιότητες και 3 όχι τόσο καλές!! @Apol

Ναι ναι τώρα το είδα, δεν ξερω τι να πω προσωπικά ενώ μέχρι την 7η μέρα διέγερσης ήταν όλα τέλεια οιστραδιολη 1000 τη 10η μόλις βγήκε είχε φτάσει 5000 με πήρε κ μου είπε λυπάμαι δε θα προχωρήσουμε σε φρέσκια έμβρυομεταφορά και δεν το ξανα συζητήσαμε καν και σκέψου ωοληψια κάναμε τη 15η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι ναι τώρα το είδα, δεν ξερω τι να πω προσωπικά ενώ μέχρι την 7η μέρα διέγερσης ήταν όλα τέλεια οιστραδιολη 1000 τη 10η μόλις βγήκε είχε φτάσει 5000 με πήρε κ μου είπε λυπάμαι δε θα προχωρήσουμε σε φρέσκια έμβρυομεταφορά και δεν το ξανα συζητήσαμε καν και σκέψου ωοληψια κάναμε τη 15η. 

Τι να πω δεν ξέρω, γι'αυτό το λόγο λέω ότι είμαι και λίγο συγκρατημένη με τον γιατρό μου , βέβαια δεν μπορώ να τον κατηγορήσω γιατί όταν ερωτήθηκε μου απάντησε με βάση την επιστημονική του άποψη ότι πρέπει να προχωρήσουμε!! Εγώ όμως δεν έχω αυτές τις γνώσεις και στην τελική καμία μας δεν υποχρεούται να έχει αυτές τις γνώσεις γι'αυτό τους πληρώνουμε και μάλιστα αδρά ,για να κάνουν σωστά την δουλειά τους ,θα δω πως θα πάει και αυτή η έμβρυο μεταφορά και βλέπουμε!! Πάντως για εμένα ο γιατρός σου έπραξε πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Ναι για το σπερμα!η μορφολογία δεν είναι καθόλου καλή και φοβάμαι μην επηρεάσει πολύ την γονιμοποίηση!τουλαχιστον σκέφτομαι να γίνουν 4 έστω βλαστοκυστες

Καλά κ εμεις δεν ειχαμε σχεδόν τίποτα.. Μηδέν φυσιολογικό, μηδέν κινητικότητα, τερατομορφια.. Μια απελπισία δηλαδή 😅. Αλλα κάτι βρήκαμε και με μικρογονιμοποιηση φτιάξαμε 4 εμβρυακια άριστης ποιότητας οπότε να μην ανησυχείς. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...