Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια, τελικά όλες τον ίδιο πόνο κουβαλάμε και τον ίδιο αγώνα δίνουμε. 
Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα η περίοδος που δεν έρχεται! Είμαι 32η μέρα και ακόμα άφαντη. Μέχρι και σπυράκια έβγαλα Δευτέρα - Τρίτη που την περίμενα και αίμα ακόμα πουθενά.

Και έχω και φοβερό πονοκέφαλο... .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω σήμερα είχα ωοληψια!πηγα πολύ καλά μου πήραν 31 ωάρια καλά!τωρα περιμένω να δω αύριο ποσό θα γονιμοποιηθούνε!δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα γιατί έπαθα υπερδιέγερση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ βρε κορίτσια, τελικά όλες τον ίδιο πόνο κουβαλάμε και τον ίδιο αγώνα δίνουμε. 
Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα η περίοδος που δεν έρχεται! Είμαι 32η μέρα και ακόμα άφαντη. Μέχρι και σπυράκια έβγαλα Δευτέρα - Τρίτη που την περίμενα και αίμα ακόμα πουθενά.

Και έχω και φοβερό πονοκέφαλο... .

Έκανες τεστάκι κ είσαι απόλυτη που δεν έρχεται;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω σήμερα είχα ωοληψια!πηγα πολύ καλά μου πήραν 31 ωάρια καλά!τωρα περιμένω να δω αύριο ποσό θα γονιμοποιηθούνε!δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα γιατί έπαθα υπερδιέγερση!

Μπράβο βρε κορίτσι!!! Σίγουρα πολλά από αυτά θα γίνουν βλαστοκύστες!!! Με το καλό τον επόμενο μήνα να τα υποδεχτείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω σήμερα είχα ωοληψια!πηγα πολύ καλά μου πήραν 31 ωάρια καλά!τωρα περιμένω να δω αύριο ποσό θα γονιμοποιηθούνε!δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα γιατί έπαθα υπερδιέγερση!

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Πριν λίγο μιλησα με τον γιατρό και Δευτέρα πρώτα ο Θεός πάω για σπερματεγχυση...Τετάρτη σταμάτησα τα femara, σήμερα είδαμε ένα αυγουλακι 18 εκ όποτε αύριο αργα το βράδυ κάνω ovitrelle και Δευτέρα πάμε στο κέντρο! 
Ανυπομονω!!!! ❤️ Send positive vibes!!!❤️ 

Με το καλό!!! Εύχομαι σύντομα να κρατήσεις ένα θετικό τεστ κύησης❤️😁 όλα θα πάνε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω σήμερα είχα ωοληψια!πηγα πολύ καλά μου πήραν 31 ωάρια καλά!τωρα περιμένω να δω αύριο ποσό θα γονιμοποιηθούνε!δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα γιατί έπαθα υπερδιέγερση!

Με το καλό καλή επιτυχία ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 κι εγώ κορίτσι μου έχω οπίσθια κλίση και ο γιατρός μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό. Δεν επηρεάζεται καθόλου η σύλληψη όπως και η έκβαση της κύησης. Σημασία όμως έχει ότι όλα είναι καλά! Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα πιο ευχάριστα νέα!💗

@Maroulita! μου γλυκιά καλή σου επιτυχία! Θα περιμένω σε λίγες ημέρες να δω φωτογραφία με το θετικό σου τεστακι!😉

@Lacostaki μου πω πω τι έχεις πάθει! Περαστικά σου και πάλι! Προσπάθησε να εκμεταλλευτείς την άδεια σου όσο καλύτερα μπορείς και  να ξεκουράστεις! Το χρειάζεσαι!🥰

@misofeggaro μου πόσο δίκαιο έχεις! Πως να μην νιώθουμε η μία την άλλη; Τον ίδιο στόχο έχουμε! Κι όλες εμείς που το ζούμε ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να το περιμένεις με όλη σου την ψυχή και να μην έρχεται. Να γεμίζεις με ελπίδες κάθε φορά που είναι να αδιαθετησεις και μετά να γκρεμίζονται όλα! Γιατί όμως δεν σου έρχεται! Μήπως είσαι εγκυουλα κορίτσι μου; Έκανες τεστακι;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ ένα όμορφο και χαλαρό Σαββατοκύριακο εύχομαι σε όλες!!!! ❤️ Ώρα για λίγη χαλάρωση.... Το έχουμε ανάγκη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω ότι με αυτό που έπαθα τα έχει παίξει ακόμα και ο κύκλος μου υποτίθεται ότι βάση κύκλου είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και νομίζω ότι σήμερα θα έχω θετικό ωορρηξίας βέβαια θα ξανά κάνω γιατί είχα πάει τουαλέτα λιγότερο από 2 ώρες πριν.... Εκτός και αν τα τεστακια δείχνουν ότι θέλουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!

 

Καλο μας σαββατοκυριακο γεμάτο αισιοδοξία 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι με αυτό που έπαθα τα έχει παίξει ακόμα και ο κύκλος μου υποτίθεται ότι βάση κύκλου είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και νομίζω ότι σήμερα θα έχω θετικό ωορρηξίας βέβαια θα ξανά κάνω γιατί είχα πάει τουαλέτα λιγότερο από 2 ώρες πριν.... Εκτός και αν τα τεστακια δείχνουν ότι θέλουν 

Εμένα που με κράτησε μόνο 3 ημέρες η περιοδος που εγώ ήμουν καθαρή στις 7 ημέρες;;;;;;; φαντάσου πόσο επηρεάζει το άγχος τις ορμόνες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

33Η μέρα και άφαντη. .. το πρωί έκανα τεστ 6 μισή ώρα και βγήκε αρνητικό. Βέβαια είχα κοιμηθεί μόνο 5 ώρες αλλά κατουριομουν και δεν μπορούσα να κρατηθω άλλο. 

Τόσο μεγάλο κύκλο είχα να κάνω από το 2017.... 

Να έρθει να ηρεμήσω. .. 

Ίσως να γίνονται όλα για κάποιο λόγο. 

Ίσως δεν κάνουμε όλες για το δύσκολο ρόλο της μαμάς. 

Ίσως να πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον καημό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

33Η μέρα και άφαντη. .. το πρωί έκανα τεστ 6 μισή ώρα και βγήκε αρνητικό. Βέβαια είχα κοιμηθεί μόνο 5 ώρες αλλά κατουριομουν και δεν μπορούσα να κρατηθω άλλο. 

Τόσο μεγάλο κύκλο είχα να κάνω από το 2017.... 

Να έρθει να ηρεμήσω. .. 

Ίσως να γίνονται όλα για κάποιο λόγο. 

Ίσως δεν κάνουμε όλες για το δύσκολο ρόλο της μαμάς. 

Ίσως να πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον καημό. 

 

Μην ακούω τέτοια... Ολα θα γίνουν!!! Πίστη υπομονή και όλα θα έρθουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

33Η μέρα και άφαντη. .. το πρωί έκανα τεστ 6 μισή ώρα και βγήκε αρνητικό. Βέβαια είχα κοιμηθεί μόνο 5 ώρες αλλά κατουριομουν και δεν μπορούσα να κρατηθω άλλο. 

Τόσο μεγάλο κύκλο είχα να κάνω από το 2017.... 

Να έρθει να ηρεμήσω. .. 

Ίσως να γίνονται όλα για κάποιο λόγο. 

Ίσως δεν κάνουμε όλες για το δύσκολο ρόλο της μαμάς. 

Ίσως να πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον καημό. 

 

Αχ κορίτσι μου τι πράγματα είναι αυτά που σκέφτεσαι... Αν δεν το βάλεις κάτω εννοείτε πως θα τα καταφέρεις. Μην μαυρίζει την ψυχούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

33Η μέρα και άφαντη. .. το πρωί έκανα τεστ 6 μισή ώρα και βγήκε αρνητικό. Βέβαια είχα κοιμηθεί μόνο 5 ώρες αλλά κατουριομουν και δεν μπορούσα να κρατηθω άλλο. 

Τόσο μεγάλο κύκλο είχα να κάνω από το 2017.... 

Να έρθει να ηρεμήσω. .. 

Ίσως να γίνονται όλα για κάποιο λόγο. 

Ίσως δεν κάνουμε όλες για το δύσκολο ρόλο της μαμάς. 

Ίσως να πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον καημό. 

 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Αχ κορίτσι μου τι πράγματα είναι αυτά που σκέφτεσαι... Αν δεν το βάλεις κάτω εννοείτε πως θα τα καταφέρεις. Μην μαυρίζει την ψυχούλα σου.

@misofeggaro μην υποτιμάς τις δυνάμεις σου.. Η απογοήτευση κρατάει λίγο, σήκωσε το κεφάλι σου και συνέχισε... Όπως κάνουμε. Όλες εδώ μέσα!!! Σίγουρα υπάρχει απογοήτευση! Εγώ τώρα είμαι χαλαρή κ μεχρι τη καθυστέρηση πεθαινω από αγωνία έτσι είναι η πραγματικοτητα ! Κ σε καταλαβαίνουμε αλλά θα προσπαθήσεις ξανά και ξανά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

 

@misofeggaro μην υποτιμάς τις δυνάμεις σου.. Η απογοήτευση κρατάει λίγο, σήκωσε το κεφάλι σου και συνέχισε... Όπως κάνουμε. Όλες εδώ μέσα!!! Σίγουρα υπάρχει απογοήτευση! Εγώ τώρα είμαι χαλαρή κ μεχρι τη καθυστέρηση πεθαινω από αγωνία έτσι είναι η πραγματικοτητα ! Κ σε καταλαβαίνουμε αλλά θα προσπαθήσεις ξανά και ξανά!!!! 

Θέλω να ρωτήσω κάτι, είχα χθες επαφές με τον συντροφο μου. Εκανα τη σαλπιγγογραφια την Πέμπτη που περασε. Μπορουσα να έρθω σε επαφή η δεν επιτρεπόταν ; δεν ρώτησα καν το γιατρό εκεί. Ρωτάω γιατι ενώ χθες είχα πολλα υγρά, παρα πολλα ομως (δεν νομίζω να έχω ωορρηξία-αγνωστο τον θα γίνει αυτό το μηνα- αφου χωρίς χαπι ωορηξιας δεν έρχεται περιοδοος- δεν έχω ιδέα τι παίζει- ο γιατρος ειπε θα περιμενουμε να φτάσω 35 μέρες να δουμε αν θα ρθει) χθες το βράδυ ένοιωσα κάποια ξηροτητα στο κόλπο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Θέλω να ρωτήσω κάτι, είχα χθες επαφές με τον συντροφο μου. Εκανα τη σαλπιγγογραφια την Πέμπτη που περασε. Μπορουσα να έρθω σε επαφή η δεν επιτρεπόταν ; δεν ρώτησα καν το γιατρό εκεί. Ρωτάω γιατι ενώ χθες είχα πολλα υγρά, παρα πολλα ομως (δεν νομίζω να έχω ωορρηξία-αγνωστο τον θα γίνει αυτό το μηνα- αφου χωρίς χαπι ωορηξιας δεν έρχεται περιοδοος- δεν έχω ιδέα τι παίζει- ο γιατρος ειπε θα περιμενουμε να φτάσω 35 μέρες να δουμε αν θα ρθει) χθες το βράδυ ένοιωσα κάποια ξηροτητα στο κόλπο. 

 

Κοριτσάκι μου οι απόψεις διίστανται για το θέμα της επαφής μετά τη σαλπιγγογραφια.Εμενα και στο Ιασώ και ο γυναικολόγος μου είπαν να μην έχω ελεύθερες επαφές καλύτερα σ αυτό το κύκλο ( σκιαγραφικό , αντιβίωση) .Βέβαια την Τετάρτη είχα έντονο τσούξιμο και ξηρότητα όπως λες και πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι εκανα ηπια κολπιτιδα από την εξέταση και μου έδωσε κολπικά υπόθετα ( ήθελε να είμαι από όλες τις πλευρές έτοιμη για τον επόμενο κύκλο που θα κάνουμε πρόκληση).Αφού βάζω αυτά τα υπόθετα , για πέντε μέρες δεν πρέπει να έχω επαφή γενικά , επομένως εγώ δεν ήρθα ,  Και πέρασαν και οι μέρες της ωορρηξίας! Αν επιμείνει η ξηρότητα μήπως να τηλεφωνήσεις στο γιατρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κοριτσάκι μου οι απόψεις διίστανται για το θέμα της επαφής μετά τη σαλπιγγογραφια.Εμενα και στο Ιασώ και ο γυναικολόγος μου είπαν να μην έχω ελεύθερες επαφές καλύτερα σ αυτό το κύκλο ( σκιαγραφικό , αντιβίωση) .Βέβαια την Τετάρτη είχα έντονο τσούξιμο και ξηρότητα όπως λες και πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι εκανα ηπια κολπιτιδα από την εξέταση και μου έδωσε κολπικά υπόθετα ( ήθελε να είμαι από όλες τις πλευρές έτοιμη για τον επόμενο κύκλο που θα κάνουμε πρόκληση).Αφού βάζω αυτά τα υπόθετα , για πέντε μέρες δεν πρέπει να έχω επαφή γενικά , επομένως εγώ δεν ήρθα ,  Και πέρασαν και οι μέρες της ωορρηξίας! Αν επιμείνει η ξηρότητα μήπως να τηλεφωνήσεις στο γιατρό σου!!

Καλημέρα, 

Δεν έχω συμπτώματα. Στην πρωτη επαφή είχα πολλα υγρά αλλά στην Δευτερη επαφή ένοιωσα ξηροτητα. 

Γενικά με τα την εξέταση δεν είχα τίποτα ουτε φαγουρα ουτε τιποτα... Απλά αναρωτιομουν αν έπρεπε.... 

Τι κολπική σου έδωσε ;

Εγώ σκεφτηκα να έβαζα κανενα γαλακτοβακιλο λόγω αντιβίωσης. Αλλά πηρα και προβιοτικα από το στόμα!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα, 

Δεν έχω συμπτώματα. Στην πρωτη επαφή είχα πολλα υγρά αλλά στην Δευτερη επαφή ένοιωσα ξηροτητα. 

Γενικά με τα την εξέταση δεν είχα τίποτα ουτε φαγουρα ουτε τιποτα... Απλά αναρωτιομουν αν έπρεπε.... 

Τι κολπική σου έδωσε ;

Εγώ σκεφτηκα να έβαζα κανενα γαλακτοβακιλο λόγω αντιβίωσης. Αλλά πηρα και προβιοτικα από το στόμα!!!! 

 

Εγώ πάντως στην αρχή του είπα να μην πάω , μύκητες θα είναι! Και μου είπε η vibramycin δεν νομίζω να σου έκανε μύκητες , έλα να να σε δω να είμαστε σίγουροι, μη σου δώσω κάτι που δεν το χρειάζεσαι! Με κοίταξε και μου είπε δεν έχεις μύκητες απλά ήπια κολπιτιδα! Μου έδωσε 5 υπόθετα κολπικά yenlip clindamycin και μετά για 5 μέρες την κρέμα aquasol vaginal atrophy. Aυτο που κατάλαβα είναι ότι ήθελε αφού το σπερμοδιαγραμμα είναι τέλειο αφού η σαλπιγγογραφια είναι καλή να μην έχει ούτε μια υπόνοια ότι το περιβάλλον εκεί κάτω είναι δυσμενές για τον επόμενο κύκλο!! Εγώ να σου πω την αλήθεια επειδή δεν είμαι πολύ των φαρμάκων παντα παίρνω την συμβουλή των γιατρών δεν κάνω κάτι μόνη!! Είναι και κάθε οργανισμός μοναδικός! Πάντως από το δεύτερο υπόθετο και ύστερα πέρασε αμέσως αυτη η κάψα , αυτή η ξηρότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Εγώ πάντως στην αρχή του είπα να μην πάω , μύκητες θα είναι! Και μου είπε η vibramycin δεν νομίζω να σου έκανε μύκητες , έλα να να σε δω να είμαστε σίγουροι, μη σου δώσω κάτι που δεν το χρειάζεσαι! Με κοίταξε και μου είπε δεν έχεις μύκητες απλά ήπια κολπιτιδα! Μου έδωσε 5 υπόθετα κολπικά yenlip clindamycin και μετά για 5 μέρες την κρέμα aquasol vaginal atrophy. Aυτο που κατάλαβα είναι ότι ήθελε αφού το σπερμοδιαγραμμα είναι τέλειο αφού η σαλπιγγογραφια είναι καλή να μην έχει ούτε μια υπόνοια ότι το περιβάλλον εκεί κάτω είναι δυσμενές για τον επόμενο κύκλο!! Εγώ να σου πω την αλήθεια επειδή δεν είμαι πολύ των φαρμάκων παντα παίρνω την συμβουλή των γιατρών δεν κάνω κάτι μόνη!! Είναι και κάθε οργανισμός μοναδικός! Πάντως από το δεύτερο υπόθετο και ύστερα πέρασε αμέσως αυτη η κάψα , αυτή η ξηρότητα!!

Σημειωτέον δεν πλήρωσα επίσκεψη , το επισημαίνω μην θεωρηθεί ότι το έκανε για αυτό!! Είναι πολύ σχολαστικός και με τα χρήματα πολύ φιλότιμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου. 

Σηκώθηκα το πρωι και μάζεψα ουρα για να κάνω το τεστ αλλά μόλις σκουπηστηκα είχε ήδη κατέβει το αίμα. 

Για πρώτη μέρα πονάω πολύ και ήπια παυσιπονο. Ψυχολογικά είμαι καλά . Άλλωστε μόνο με θαύμα θα ήμουν έγκυος σε αυτό το κύκλο . Πρέπει όμως να δω τι θα κάνω με την στύση του αντρουλη μου. Αν είναι οργανικό ή ψυχολογικό. 

Καλή Κυριακή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. 

Σηκώθηκα το πρωι και μάζεψα ουρα για να κάνω το τεστ αλλά μόλις σκουπηστηκα είχε ήδη κατέβει το αίμα. 

Για πρώτη μέρα πονάω πολύ και ήπια παυσιπονο. Ψυχολογικά είμαι καλά . Άλλωστε μόνο με θαύμα θα ήμουν έγκυος σε αυτό το κύκλο . Πρέπει όμως να δω τι θα κάνω με την στύση του αντρουλη μου. Αν είναι οργανικό ή ψυχολογικό. 

Καλή Κυριακή! 

Καλή Κυριακή γλυκιά μου!!! Μίλησε με τον γιατρό σου μήπως κάνετε πιο οργανωμένες επαφές με παρακολούθηση. Εμένα πιεζόταν ο δικός μου με τις καθημερινές επαφές λόγω κυρίως της δουλειάς του, αφού γυρνάει σχετικά αργά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...