Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η annoula1987 είπε:

Φορμάκια έχω κυρίως μακρυμάνικα λεπτά ( τέλος Νοέμβρη θα έχει ψυχρα εδώ κοντά στην Αραχωβα) αλλά έχω και κοντομάνικα να τα βάζω κάτω από κάποια πολύ χοντρά φορμάκια που έχω.  

Σκέφτηκα να πάρω μακρυμάνικο πιο πολλά γτ στον γιο μ είχα Πάρει κοντομάνικα και του φορούσα ολόσωμο φορμάκι !τωρα λέω να αλλάξω λίγο με την μικρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Σκέφτηκα να πάρω μακρυμάνικο πιο πολλά γτ στον γιο μ είχα Πάρει κοντομάνικα και του φορούσα ολόσωμο φορμάκι !τωρα λέω να αλλάξω λίγο με την μικρή 

Εμένα μέχρι αρχές Νοεμβρίου με έχουν για την γεννά !αντε να δούμε! Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Έχω από τον γιο μου κοντομάνικα σε λευκό άρα θα τα βάλει και η μικρή με το καλό! Τώρα τα υπόλοιπα να δω ποτά θα βγω από το νοσοκομείο να πάω να πάρω ! Ποτέ έχεις πητ; 

28/11 εχω ΠΗΤ! 

Και η αδερφή μ όλα σε ουδέτερα χρώματα τα έχει!! 

Τώρα σκέφτομαι αυτές τις μέρες να ρίξω καμία μάτια από το ιντερνετ να βρω τι μας αρέσει ώστε να ξέρουμε τ θα κοιτάξουμε στα μαγαζιά μην παμπάμε τελείως στα χαμένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

28/11 εχω ΠΗΤ! 

Και η αδερφή μ όλα σε ουδέτερα χρώματα τα έχει!! 

Τώρα σκέφτομαι αυτές τις μέρες να ρίξω καμία μάτια από το ιντερνετ να βρω τι μας αρέσει ώστε να ξέρουμε τ θα κοιτάξουμε στα μαγαζιά μην παμπάμε τελείως στα χαμένα!! 

Ναι καλά θα κάνετε μια μάτια θα σας βοηθήσει αρκετά! Εγώ έχω 8 / 11 αλλά λόγω ιστορικού μάλλον δεν θα φτάσω τόσο αν και θα το ήθελα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια λογικά είμαι πιο μπροστά από εσάς γτ μια του μηνός είχα κάνει την β επιπέδου !!! Να ρωτήσω βέβαια εγώ είμαι Βερολίνο και ο καιρός είναι διαφορετικός αλλά από κορμάκια θα πάρετε κοντομάνικα η και μακρυμάνικο;;

Κορίτσι μου καλησπέρα εγώ ζιπουνάκια θα πάρω κοντομανικα και τα φορμάκια θα τα πάρω μακρυμάνικα εμείς έχουμε και πολύ ζέστη στο σπίτι εχουμε ξύλο λέβητα και εχουμε παρά πολύ ζέστη εμείς πέρσι με τα κοντομάνικα είμασταν μέσα στον χειμώνα στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα εγώ ζιπουνάκια θα πάρω κοντομανικα και τα φορμάκια θα τα πάρω μακρυμάνικα εμείς έχουμε και πολύ ζέστη στο σπίτι εχουμε ξύλο λέβητα και εχουμε παρά πολύ ζέστη εμείς πέρσι με τα κοντομάνικα είμασταν μέσα στον χειμώνα στο σπιτι

Τότε καλύτερα έτσι που το σκέφτηκες! Όταν γεννήθηκε ο μικρός και εμείς στο χωριό είχαμε πελετ και είχε αρκετή ζέστη ! Η ιδανική θερμοκρασία για το μωρό είναι από 18 μέχρι 20 νομιζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Τότε καλύτερα έτσι που το σκέφτηκες! Όταν γεννήθηκε ο μικρός και εμείς στο χωριό είχαμε πελετ και είχε αρκετή ζέστη ! Η ιδανική θερμοκρασία για το μωρό είναι από 18 μέχρι 20 νομιζω! 

Αυτά θα μας τα πει και ο παιδίατρος όταν έρθει η ώρα για να ξέρουμε και οι καινούργιοι γονείς 🥰🥰🥰🥰

Ναι μωρέ εμείς ζεσταινόμαστε έτσι είναι και αυτά τα γλυκούλια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αυτά θα μας τα πει και ο παιδίατρος όταν έρθει η ώρα για να ξέρουμε και οι καινούργιοι γονείς 🥰🥰🥰🥰

Ναι μωρέ εμείς ζεσταινόμαστε έτσι είναι και αυτά τα γλυκούλια μας

Ψυχούλες όμορφες! Όλα καλά να μας πάνε!εγω τελικά θα μείνω και άλλο μέσα !αγνωστο ποτέ θα βγω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια λογικά είμαι πιο μπροστά από εσάς γτ μια του μηνός είχα κάνει την β επιπέδου !!! Να ρωτήσω βέβαια εγώ είμαι Βερολίνο και ο καιρός είναι διαφορετικός αλλά από κορμάκια θα πάρετε κοντομάνικα η και μακρυμάνικο;;

Εγώ μακρυμάνικα πήρα τα πρώτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ψυχούλες όμορφες! Όλα καλά να μας πάνε!εγω τελικά θα μείνω και άλλο μέσα !αγνωστο ποτέ θα βγω ! 

Υπομονή κορίτσι, εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να επιστρέψεις στο σπιτάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ψυχούλες όμορφες! Όλα καλά να μας πάνε!εγω τελικά θα μείνω και άλλο μέσα !αγνωστο ποτέ θα βγω ! 

Υπομονή κοριτσάκι μου....ο,τι είναι καλύτερο για το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ψυχούλες όμορφες! Όλα καλά να μας πάνε!εγω τελικά θα μείνω και άλλο μέσα !αγνωστο ποτέ θα βγω ! 

Κορίτσι μου υπομονή... Τι λένε οι γιατροί; Έχεις πολλές συσπάσεις για αυτό; Εσύ πως νιώθεις;

Από ψώνια εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα.. έχω του γιου μου τα μωρουδιακα, της ανηψιας μου αλλά όλο κ κάτι θα πάρω για το καλό.. στο πρώτο παιδάκι είναι τα πολλά τα ψώνια.. κ το δωμάτιο το Σεπτέμβρη θα το βάψουμε κ θα το στολίσουμε με κούνια κλπ με το καλό..

Όσο για τα φορμακια εξαρτάται τη θερμοκρασία του σπιτιού νομίζω..  Εμείς που έχουμε καλοριφέρ όλο το χειμώνα αναμμένα κυκλοφορούμε καλοκαιρινοί μέσα στο σπίτι οπότε κ το μωράκι με κοντομάνικα θα είναι.. να ζουμπάω τα μπουτάκια κ τα μπρατσάκια του.. 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Και εγώ πρώτα θέλω μα κάνω την Β επιπέδου και μετά να ξεκινάω να ψάχνω πράγματα, να μου φύγει και το άγχος αυτής της εξέτασης!! 

Ήδη κάποιοι φίλοι μας μας είπαν να τους πούμε τι δωράκια θέλουμε κάποιος θα μας πάρει τ ριλαξ κάποιος το παρκοκρεβατο και τέτοια οπότε απλά θα τα διαλέξω!! 

Μια χαρά! Κ γω πάντως λέω να κάνω μια λίστα κ οποίος με ρωτήσει τι θέλει να μου πάρει θα του πω! Εεε ναι μη πάρουν όλοι μωρέ ρουχαλάκια κ τέτοια κ γεμίσουμε με αυτά! Απλά επειδή είναι το πρώτο παιδάκι δν ξέρω ακόμα τι χρειάζεται γι αυτό θα πάω σε κατάστημα που λενε ότι σου δίνουν κ εκεί μια λίστα με το τι είναι απαραίτητο να πάρεις για το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Εμένα μέχρι αρχές Νοεμβρίου με έχουν για την γεννά !αντε να δούμε! Με το καλό!!!!

Εγώ πάντως λέω να πάρω πιο πολλά μακρυμάνικα κ λίγα κοντομάνικα! Εγώ είμαι στις 15 Νοεμβρίου γτ με βάση το μωρό  τοσο βγαίνει η ΠΗΤ μου . Ενώ βάση τελευταίας  περιόδου 21/11. Αλλά λογικά τώρα στην β επιπεδου  επειδή είναι μεγαλύτερος θα μου την αλλάξει μαλλον σε 15/11. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μια χαρά! Κ γω πάντως λέω να κάνω μια λίστα κ οποίος με ρωτήσει τι θέλει να μου πάρει θα του πω! Εεε ναι μη πάρουν όλοι μωρέ ρουχαλάκια κ τέτοια κ γεμίσουμε με αυτά! Απλά επειδή είναι το πρώτο παιδάκι δν ξέρω ακόμα τι χρειάζεται γι αυτό θα πάω σε κατάστημα που κενέ ότι σου δίνουν κ εκεί μια λίστα με το τι είναι απαραίτητο να πάρεις για το μωρό.

Αν θες την γνώμη μου κάνε μια λίστα με την βοήθεια φίλων σου ή συγγενών που έχουν μωράκια και ξέρουν καλύτερα τι θα χρειαστείς. Στα καταστήματα είναι λογικό ότι θα σου πλασάρουν ότι υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αν θες την γνώμη μου κάνε μια λίστα με την βοήθεια φίλων σου ή συγγενών που έχουν μωράκια και ξέρουν καλύτερα τι θα χρειαστείς. Στα καταστήματα είναι λογικό ότι θα σου πλασάρουν ότι υπάρχει.

Σε αυτό έχεις ένα δίκιο κ το σκέφτηκα κ γω αλλά αυτά τα αχρείαστα που θα έχουν στις στις λίστες από τα καταστήματα δν θα τα βάλω! Θα ρωτήσω την κουμπαρά μου τι πήρε αυτή κ μια άλλη φίλη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Ααα τι καλά μου λείπει η Θεσσαλονίκη κορίτσια !εδω από ψώνια έτσι και έτσι μεγάλα εμπορικά αλλά όχι ωραία πράγματα ! Όλα να πάνε καλά κοπέλα μου! 

Σε ευχαριστώ πολύ στην αναμονή είμαι ακόμα 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Ψυχούλες όμορφες! Όλα καλά να μας πάνε!εγω τελικά θα μείνω και άλλο μέσα !αγνωστο ποτέ θα βγω ! 

Δεν πειράζει κοιτά να είναι καλά το νινί σου 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι Δόξα τω Θεώ! Μπράβο κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε ,όπως είπε και η γιατρός ώρα να ξεαγχωθειτε λίγο!ποσο είναι η μικρούλα σας;εμάς πολύ πεισματάρα!

Είναι σχεδόν μισό κιλό και το βάρος της συνάδει με την ηλικία της κύησης. Ναι, όλα καλά θα πάνε. Περνάει ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ μόλις τελείωσα όλα πολύ καλά μεγαλούτσικη μου την έβγαλε την μπεμπα 473 γραμμάρια είναι 🥰🥰🥰🥰

Της κάναμε και τα πρώτα τα ψώνια της χαμός δεν ξεκολλούσαμε από τα βρεφικά 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μου εγώ μόλις τελείωσα όλα πολύ καλά μεγαλούτσικη μου την έβγαλε την μπεμπα 473 γραμμάρια είναι 🥰🥰🥰🥰

Της κάναμε και τα πρώτα τα ψώνια της χαμός δεν ξεκολλούσαμε από τα βρεφικά 😍😍😍😍

Ψυχούλα μου χαίρομαι πολύ !!!σε ποια εβδομάδα είσαι;; Άντε κάνατε και τα ψώνια σας μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μου εγώ μόλις τελείωσα όλα πολύ καλά μεγαλούτσικη μου την έβγαλε την μπεμπα 473 γραμμάρια είναι 🥰🥰🥰🥰

Της κάναμε και τα πρώτα τα ψώνια της χαμός δεν ξεκολλούσαμε από τα βρεφικά 😍😍😍😍

Υπέροχα νέα κορίτσι μου μια χαρά κ η Μπέμπα στα γραμμάρια! Αχ κανατε κ τα ψώνια σας … πως να ξεκολλήσετε αφού ειναι υπέροχα τα βρεφικά 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μου εγώ μόλις τελείωσα όλα πολύ καλά μεγαλούτσικη μου την έβγαλε την μπεμπα 473 γραμμάρια είναι 🥰🥰🥰🥰

Της κάναμε και τα πρώτα τα ψώνια της χαμός δεν ξεκολλούσαμε από τα βρεφικά 😍😍😍😍

Μπράβο κορίτσι μου! Είμαστε τα ίδια κιλά!με το καλό η μπέμπα σας!🌺🍭🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...