Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας εγκυούλες!! Χαμός από μηνύματα.. χεχε... Σημερα εγω είμαι ακριβώς στα μέσα. 20 εβδομάδων κλεισμένη... Άλλο τόσο έμεινε... 

Κι εμενα θα είναι μέσα στη β επιπέδου όπως ήταν κ στην αυχενική. Εξαρτάται που την κάνεις προφανώς.

Κορίτσια έχετε μιλήσει με τον γιατρό για την αμοιβή του; Εμένα ο προηγούμενος έπαιρνε 1800€ κ 300 η μαία, αλλά ο τωρινός δεν έχω ιδέα... Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα.. και στη Θεσσαλονίκη που είστε οι περισσότερες τέτοιες τιμές παίζουν;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας εγκυούλες!! Χαμός από μηνύματα.. χεχε... Σημερα εγω είμαι ακριβώς στα μέσα. 20 εβδομάδων κλεισμένη... Άλλο τόσο έμεινε... 

Κι εμενα θα είναι μέσα στη β επιπέδου όπως ήταν κ στην αυχενική. Εξαρτάται που την κάνεις προφανώς.

Κορίτσια έχετε μιλήσει με τον γιατρό για την αμοιβή του; Εμένα ο προηγούμενος έπαιρνε 1800€ κ 300 η μαία, αλλά ο τωρινός δεν έχω ιδέα... Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα.. και στη Θεσσαλονίκη που είστε οι περισσότερες τέτοιες τιμές παίζουν;

 

Γεια σου κορίτσι εγώ είμαι 21 εβδομάδων και 6 ημερών

Καλε παρά πολλά σου ζητάει εσένα εμένα με είπε 900€ είτε φυσιολογικά είτε καισαρική και μαζί με την κλινική 2000 με είπε πως θα βγει αλλά εμείς λέμε να πάμε σε μονόκλινο για να είναι και ο σύζυγος μαζί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Γεια σου κορίτσι εγώ είμαι 21 εβδομάδων και 6 ημερών

Καλε παρά πολλά σου ζητάει εσένα εμένα με είπε 900€ είτε φυσιολογικά είτε καισαρική και μαζί με την κλινική 2000 με είπε πως θα βγει αλλά εμείς λέμε να πάμε σε μονόκλινο για να είναι και ο σύζυγος μαζί μου

Προχωρημένη είσαι εσύ... Εγώ πάλι από τις τελευταίες..

Φαντάσου κ το μαιευτήριο παίρνει γύρω στα 1500. Εσυ η τιμή αυτή που έγραψες είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή σε δημόσιο; Εμάς πάντως οι τιμές εδώ, πάνω κάτω εκεί παίζουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Προχωρημένη είσαι εσύ... Εγώ πάλι από τις τελευταίες..

Φαντάσου κ το μαιευτήριο παίρνει γύρω στα 1500. Εσυ η τιμή αυτή που έγραψες είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή σε δημόσιο; Εμάς πάντως οι τιμές εδώ, πάνω κάτω εκεί παίζουν... 

εγώ κορίτσια την Πέμπτη με το καλό κλείνω την 23 εβδομάδα ! Βερολίνο δεν πληρώνουμε τίποτα αλλά Ελλάδα ο δικός μ είχε πάρει 1200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Και η κουμπάρα μου στον Άγιο Λουκά γέννησε έμεινε παρα πολυ ικανοποιημένη, για το διαβαλκανικο λένε τα καλυτερα αλλά όντως είναι αρκετά ακριβό!!! Μακάρι να μας πανε ολα καλά!! 

Σε μονοκλινο θα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια αύριο έχω την Β επιπέδου και τα καλυτερα νέα που έχω είναι ότι θα μπει και ο σύζυγος μαζί ☺️☺️☺️
Και μετά θα πάω για την καμπύλη ζαχαρου 25 με 26 βδομάδα με είπε η γιατρός Κορίτσια λέω σιγά σιγά να αγοράσω κανένα ζιπουνάκι κανένα κορμάκι για την μπεμπα εσείς εχετε πάρει τίποτα η όχι ακόμα???

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι! Εγώ παρήγγειλα τα πρώτα μας φορμακια και ζιπουνακια και μου έχει πάρει κάποια δώρο η αδερφή μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

εγώ κορίτσια την Πέμπτη με το καλό κλείνω την 23 εβδομάδα ! Βερολίνο δεν πληρώνουμε τίποτα αλλά Ελλάδα ο δικός μ είχε πάρει 1200

Πλάι πλάι πάμε, έχουμε ίδια ΠΗΤ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Προχωρημένη είσαι εσύ... Εγώ πάλι από τις τελευταίες..

Φαντάσου κ το μαιευτήριο παίρνει γύρω στα 1500. Εσυ η τιμή αυτή που έγραψες είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή σε δημόσιο; Εμάς πάντως οι τιμές εδώ, πάνω κάτω εκεί παίζουν... 

Ιδιωτικό είναι στα 890 είναι το 3κλινο δωμάτιο και στα 1680 το μονόκλινο που θέλω εγω

Για Αθήνα μιλάς εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ιδιωτικό είναι στα 890 είναι το 3κλινο δωμάτιο και στα 1680 το μονόκλινο που θέλω εγω

Για Αθήνα μιλάς εσυ???

Ναι Αθήνα.. Εδώ είναι 1540 το τρίκλινο φαντάσου για φυσιολογικό τοκετό κ 1700με καισαρική...με ΕΟΠΥΥ.. Εγώ όταν γέννησα πριν 9 χρόνια ήταν 600. Έχουν ξεφύγει οι τιμές... Άσε.. Το απλό μονοκλινο κοστίζει 3700 φαντάσου με Φ.Τ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι Αθήνα.. Εδώ είναι 1540 το τρίκλινο φαντάσου για φυσιολογικό τοκετό κ 1700με καισαρική...με ΕΟΠΥΥ.. Εγώ όταν γέννησα πριν 9 χρόνια ήταν 600. Έχουν ξεφύγει οι τιμές... Άσε.. Το απλό μονοκλινο κοστίζει 3700 φαντάσου με Φ.Τ.

Πωωωωω φωτιά είστε εκει κάτω 

Ελα θεσσαλονικη να γεννήσεις σε συμφέρει ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εεεεε δεν νομίζω τόσο γρήγορα να αλλάξει κάτι εμένα με είπαν να έχει αρνητικό τεστ εντός 24ωρου για να μπει μαζί μου 

Εμένα δεν ζήτησαν τίποτα αλλά όταν πλησιάζουν οι μέρες θα παρω ενα τηλέφωνο για να είμαι σίγουρη μην έρθει και μείνει από έξω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω μια ερώτηση κορίτσια μου, έχετε πάρει καθόλου βιβλία ή έχετε βρει κάτι στο ίντερνετ για διάβασμα σχετικά με την εγκυμοσύνη ή τον πρώτο καιρό με το μωράκι μας!! 

Είχα χθες μια συζήτηση με μια γνωστή και όταν της είπα ότι δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο ακόμα έπεσε να με φάει ( να σημειωθεί πως δεν έχει παιδιά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε;Εγώ σήμερα έκανα τη β επιπέδου 21w 5d ήταν όλα τέλεια η μπέμπα μας είναι τροφαντουλα !Μας ταλαιπωρείσαι λίγο ξεκινήσαμε στις 11.15( να σημειωθεί ότι έφαγα σοκολάτα)και τελειώσαμε στις 13.30 τι βόλτα με έβαλε η γιατρός να κάνω τι να χοροπηδησω μήπως αλλάξει θέση ,αλλά τίποτα! Είχε βάλει τα χεράκια της στη μουριτσα της και δεν τα έβγαζε!😂😂 Και κάποια στιγμή χασμουριοταν!Στο τέλος όλα καλά 🙂 Ευτυχώς ο σύζυγος είχε μπει και στην αυχενική και σήμερα μέσα!Μετά από την εξέταση πήγαμε και πήραμε καποια πρώτα πραγματακια !🍭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Να κάνω μια ερώτηση κορίτσια μου, έχετε πάρει καθόλου βιβλία ή έχετε βρει κάτι στο ίντερνετ για διάβασμα σχετικά με την εγκυμοσύνη ή τον πρώτο καιρό με το μωράκι μας!! 

Είχα χθες μια συζήτηση με μια γνωστή και όταν της είπα ότι δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο ακόμα έπεσε να με φάει ( να σημειωθεί πως δεν έχει παιδιά) 

Εντάξει πολύ γελάω με τη γνωστή σου που δν έχει παιδιά κ έπεσε να σε φάει! Ένα πράγμα θα σου πω μόνο οι γιαγιάδες μας που δν ήξεραν κ τπτ τότε κ οι μανάδες μας δν είχαν βιβλία κ μια χαρά τα κατάφεραν να μας μεγαλώσουν κ να μας γεννήσουν! Εγώ έχω πάρει ένα βιβλίο η Εγκυκλοπαίδεια της εγκυμοσυνης λέγεται αλλά δν το έχω διαβάσει όλο ! Διαβάζω κάθε βδομάδα τι συμβαίνει στο μωράκι κ έχω διαβάσει κάποια κεφαλαία για την διατροφή, για τον προγεννητικό έλεγχο . Τα αλλά που λέει για τον τοκετό κ τον ερχομό του μωρού θα τα διαβάσω πιο μετά. Κ στο Ίντερνετ πάντως υπάρχει μεγάλη πληροφόρηση σε όλα αυτά τα θέματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια πως είστε;Εγώ σήμερα έκανα τη β επιπέδου 21w 5d ήταν όλα τέλεια η μπέμπα μας είναι τροφαντουλα !Μας ταλαιπωρείσαι λίγο ξεκινήσαμε στις 11.15( να σημειωθεί ότι έφαγα σοκολάτα)και τελειώσαμε στις 13.30 τι βόλτα με έβαλε η γιατρός να κάνω τι να χοροπηδησω μήπως αλλάξει θέση ,αλλά τίποτα! Είχε βάλει τα χεράκια της στη μουριτσα της και δεν τα έβγαζε!😂😂 Και κάποια στιγμή χασμουριοταν!Στο τέλος όλα καλά 🙂 Ευτυχώς ο σύζυγος είχε μπει και στην αυχενική και σήμερα μέσα!Μετά από την εξέταση πήγαμε και πήραμε καποια πρώτα πραγματακια !🍭

Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Μπράβο όλα καλά πάνε! Ποσά γραμμάρια σας την έβγαλε! Τι τέλεια πήρατε κ πραγματάκια για το μωράκι σας 🙂 Εγώ την άλλη Δευτέρα έχω ελπίζω κ μένα να κουνιέται Γτ κάθε φορά που πάμε στο γιατρό είναι ήρεμος ενώ όταν είμαι σπιτι όλη την ώρα κουνιέται ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια πως είστε;Εγώ σήμερα έκανα τη β επιπέδου 21w 5d ήταν όλα τέλεια η μπέμπα μας είναι τροφαντουλα !Μας ταλαιπωρείσαι λίγο ξεκινήσαμε στις 11.15( να σημειωθεί ότι έφαγα σοκολάτα)και τελειώσαμε στις 13.30 τι βόλτα με έβαλε η γιατρός να κάνω τι να χοροπηδησω μήπως αλλάξει θέση ,αλλά τίποτα! Είχε βάλει τα χεράκια της στη μουριτσα της και δεν τα έβγαζε!😂😂 Και κάποια στιγμή χασμουριοταν!Στο τέλος όλα καλά 🙂 Ευτυχώς ο σύζυγος είχε μπει και στην αυχενική και σήμερα μέσα!Μετά από την εξέταση πήγαμε και πήραμε καποια πρώτα πραγματακια !🍭

Μπράβο! Πολύ ωραία! Κι εμείς σήμερα την κάναμε. Και η δικιά μας ευτυχώς όλα καλά και ήταν και πολύ συνεργάσιμη! Άλλο ένα ορόσημο ξεπεράστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Να κάνω μια ερώτηση κορίτσια μου, έχετε πάρει καθόλου βιβλία ή έχετε βρει κάτι στο ίντερνετ για διάβασμα σχετικά με την εγκυμοσύνη ή τον πρώτο καιρό με το μωράκι μας!! 

Είχα χθες μια συζήτηση με μια γνωστή και όταν της είπα ότι δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο ακόμα έπεσε να με φάει ( να σημειωθεί πως δεν έχει παιδιά) 

Εγώ διαβάζω ένα βιβλίο που μου συνέστησε ο γυναικολόγος μου: what to expect when you are expecting. Το έχω σε .pdf στα αγγλικά για όποια ενδιαφέρεται, αλλά κυκλοφορεί και μεταφρασμένο στα ελληνικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Μπράβο όλα καλά πάνε! Ποσά γραμμάρια σας την έβγαλε! Τι τέλεια πήρατε κ πραγματάκια για το μωράκι σας 🙂 Εγώ την άλλη Δευτέρα έχω ελπίζω κ μένα να κουνιέται Γτ κάθε φορά που πάμε στο γιατρό είναι ήρεμος ενώ όταν είμαι σπιτι όλη την ώρα κουνιέται ! 

Σ ευχαριστώ πολύ 🙂 Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε !εμάς πολύ ζωηρή στο τέλος βαρέθηκε και χασμουρηθηκε κιόλας 🤣🤣🤣 484 γρ είναι η μπουμπού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Να κάνω μια ερώτηση κορίτσια μου, έχετε πάρει καθόλου βιβλία ή έχετε βρει κάτι στο ίντερνετ για διάβασμα σχετικά με την εγκυμοσύνη ή τον πρώτο καιρό με το μωράκι μας!! 

Είχα χθες μια συζήτηση με μια γνωστή και όταν της είπα ότι δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο ακόμα έπεσε να με φάει ( να σημειωθεί πως δεν έχει παιδιά) 

Εγώ έχω πάρει δυο βιβλία για την εγκυμοσύνη εγω

Εεεε αυτές βγάζουν χολή χωρίς λόγο δεν ξέρω γιατί από ζήλια δεν μπορώ να καταλάβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μπράβο! Πολύ ωραία! Κι εμείς σήμερα την κάναμε. Και η δικιά μας ευτυχώς όλα καλά και ήταν και πολύ συνεργάσιμη! Άλλο ένα ορόσημο ξεπεράστηκε!

Ναι Δόξα τω Θεώ! Μπράβο κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε ,όπως είπε και η γιατρός ώρα να ξεαγχωθειτε λίγο!ποσο είναι η μικρούλα σας;εμάς πολύ πεισματάρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ 🙂 Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε !εμάς πολύ ζωηρή στο τέλος βαρέθηκε και χασμουρηθηκε κιόλας 🤣🤣🤣 484 γρ είναι η μπουμπού!

Άντε ωραία μια χαρά είναι κ τα γραμμάρια της! Κάλε κ μένα είναι ζωηρός αλλά όταν πάμε γιατρό το κανει επίτηδες  κ κάθεται ήσυχα 🤣 Εγώ θα φάω την ώρα που θα είμαι στο δρόμο την σοκολάτα μη σου πω κ πριν μπω στο Ιατρειο θα φάω κάνα κομμάτι ακόμα Γτ αντιδράει αμεσως όταν τρωω .  Το Σάββατο που πέρασε έφαγα ένα παγωτό πύραυλο σοκολάτα κ με το που το τελείωσα άρχισε να κουνιέται κ να κλωτσάει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Άντε ωραία μια χαρά είναι κ τα γραμμάρια της! Κάλε κ μένα είναι ζωηρός αλλά όταν πάμε γιατρό το κανει επίτηδες  κ κάθεται ήσυχα 🤣 Εγώ θα φάω την ώρα που θα είμαι στο δρόμο την σοκολάτα μη σου πω κ πριν μπω στο Ιατρειο θα φάω κάνα κομμάτι ακόμα Γτ αντιδράει αμεσως όταν τρωω .  Το Σάββατο που πέρασε έφαγα ένα παγωτό πύραυλο σοκολάτα κ με το που το τελείωσα άρχισε να κουνιέται κ να κλωτσάει . 

Εγώ κορίτσια αύριο έχω την Β επιπέδου η γιατρός που την είχε μετρήσει πριν 2 βδομάδες ήταν 336 γραμμάρια για να δούμε αυριο

Εμενα ευτυχώς κουνιέται συνέχεια και στο σπίτι και στον γιατρο όποτε πάμε όλο μου λέει πως κουνιέται πολύ το κορίτσι μου 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Άντε ωραία μια χαρά είναι κ τα γραμμάρια της! Κάλε κ μένα είναι ζωηρός αλλά όταν πάμε γιατρό το κανει επίτηδες  κ κάθεται ήσυχα 🤣 Εγώ θα φάω την ώρα που θα είμαι στο δρόμο την σοκολάτα μη σου πω κ πριν μπω στο Ιατρειο θα φάω κάνα κομμάτι ακόμα Γτ αντιδράει αμεσως όταν τρωω .  Το Σάββατο που πέρασε έφαγα ένα παγωτό πύραυλο σοκολάτα κ με το που το τελείωσα άρχισε να κουνιέται κ να κλωτσάει . 

Ναι την ώρα που θα περιμένεις φάε μια σοκολατιτσα🍫🍫 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...